Wijkopzichters gemeente Heiloo houden spreekuur SCHIJN EEN LICHTJE OP ONS MILIEU Spaarlampenactie "Schijn een lichtje op ons milieu" in januari 1999 van start 072 - 535 68 88 WEST OOST HEILOO Zaterdagopenstelling Afvalbrengplaats Afdeling Burgerzaken vrijdag 22 januari gesloten SPAARLAMPENACTIE KIJK OP UW AFVALKALENDER Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 20 JANUARI G> De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzerschoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hien/oor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Legitimatie Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Uiteraard is de Afvalbrengplaats ook van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 16.00 uur. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Op vrijdag 22 januari a.s. is de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo voor één dag gesloten. Het gemeentehuis wordt verbouwd en dit maakt een interne verhui zing noodzakelijk. Als u een paspoort, rij bewijs of uittreksel nodig heeft deze week, dan raden wij u aan dit vóór vrijdag de 22e te doen. Vanaf maandag 25 januari 1999 is de afde ling weer gewoon geopend tussen 08.00 en 12.30. 's Middags kunt u eventueel na tele fonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 23, en iedere maandagavond is er avondo penstelling tussen 18.00 en 20.00 uur. Nieuwe fase van wijkgericht werken gaat 1 februari 1999 van start De wijkopzichters van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo houden met ingang van 1 februari 1999 maandelijks een spreekuur voor de bewoners van "hun" wijk. De gemeente wil op deze manier het contact met de inwoners van Heiloo en de kwaliteit van de woonomgeving verbeteren, alsmede de betrokkenheid van de inwoners bevorderen. Bedoeling is het spreekuur gedurende een proefperiode van een half jaar eens per maand op een vaste avond tussen 19.00 en 20.00 uur te houden op een vaste locatie in de wijk. Na een half jaar wordt geëvalueerd. In 1997 is de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) begonnen met wijkgericht wer ken. Heiloo is verdeeld in twee wijken: oost en west, waarbij de spoorlijn de grens aan geeft. In oktober 1998 startte de afdeling BOR met de registratie van meldingen, waarbij dui delijke afspraken werden gemaakt over de afdoening van de melding. De volgende fase van wijkgericht werken betreft het spreekuur van de wijkopzichters. Het is in principe een inloopspreekuur. Via afspraak kan ook. De opzichters kunnen dan eventueel specifieke informatie meenemen en zo de vraag beter en sneller beantwoorden. Met welke vragen kunt u op het spreekuur terecht? Het spreekuur is bedoeld om vragen te beant woorden die te maken hebben met kleinscha lig onderhoud van de kale openbare ruimte. Hiermee wordt bijvoorbeeld het groenonder houd, de bomen in ons dorp, de begraaf plaats bedoeld, maar ook de huisaansluitin gen van de riolering, zwerfëft/ëïefronderhdt/d* van de sportvelden. Wanneer wordt het spreekuur gehouden Het spreekuur wordt eens per maand 's avonds op een vast tijdstip en op een voor de wijk centrale locatie gehouden. Het eerste spreekuur voor wijk oost wordt gehouden op maandag 1 februari 1999 en voor wijk west op dinsdag 2 februari 1999. Voor wijk west wordt het spreekuur op iedere eerste dinsdag van de maand gehouden in 't Trefpunt tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer H. Bake, tel. 072 - 535 68 04. Voor wijk oost wordt het spreekuur op de eerste maandag van de maand gehouden in de bovenhal van het gemeentehuis tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer G. Pirovano, tel. 072 - 535 68 02. Wijkindeling gemeente Heiloo N\ Nog 2 weken! Heiloo staat als koploper te boek voor wat betreft het energieprogramma. Onze gemeen te werd niet voor niets genomineerd voor de Energy Award! Reden voor de afdeling VROM, Milieu om hier even bij stil te staan. Een spaarlamp gaat veel langer mee dan een gewone lamp, maar is helaas ook veel duur der. Eenmalige subsidie op een spaarlamp Om het gebruik van energiezuinige lampen te stimuleren geeft de gemeente Heiloo een eenmalige subsidie per huisadres in Heiloo in de vorm van 7,50 korting bij aanschaf van een spaarlamp. Hiertoe is een kortingbon gehecht aan de nieuwe Afvalkalender die op woensdag 30 december 1998 huis-aan-huis is verspreid. Bij inlevering van de kortingbon krijgt u 7,50 korting op een spaarlamp naar keuze van de merken Philips, Osram, Mazda, Silvania en Splendor. Waar kunt u de kortingbon inleveren? De bon kunt u inleveren bij De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstel ling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. cjfe Ingediende bouwaarivragen Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Bouw-,en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Sonneveld 126 - vergroten woning; Obriglaan 4 - vergroten woning; Westerweg 344 - vergroten woning; Butterlaan 6 - vergroten woning; De Brink 15 - plaatsen berging; Zevenhuizerlaan 41 - vergroten woning; Pijlemeeth 13 - vergroten woning; Pijlemeeth 45 - vergroten woning; Baijershoffweg (kavel 7) - oprichten woning; Kennemerstraatweg 580 - vergroten woning/plaatsen carport. Karwei Bouwmarkt Heiloo, Kosters Audio/Witgoed bv, Coen Doen Uzerwaren-Gereedschap en Van der Peet 's Vakhandel b.v. Deze actie geldt van 1 tot en met 31 januari 1999. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw K. Coenen van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 33. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Ewisweg 8 - vergroten woning; Ewislaan 10 - vergroten woning; Westerweg 186 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38 Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: Kennemerstraatweg 294-294a-296 - slopen diverse panden Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de heer R.H. Tervoort te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Rechte Hondsbosschelaan 11 Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 21 januari 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek Alkmaar -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4