i I SCHIJN EEN LICHTJE OP ONS MILIEU Spaarlampenactie "Schijn een lichtje op ons milieu" in januari 1999 van start HEILOO Nog 1 week! fijn wonen tussen al dat groen 072 - 535 68 88 o> HEILOO Bomenplan 1999 ter inzage Verplaatsing brievenbussen SPAARLAMPENACTIE KIJK OP UW AFVALKALENDER Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Woonzorgloket in Heiloo Zaterdagopenstelling Afvalbrengplaats Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 JANUARI De gemeente Heiloo maakt één keer per jaar een bomenplan. In dit plan staat aangegeven welke bomen verwijderd moeten worden en waarom. Ook kunt u in het bomenplan zien waar bomen geplant worden. Ter inzage Het bomenplan 1999 is ter goedkeuring naar het college van burgemeester en wethouders geweest. Ook is het besproken in de verga dering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II. Het plan ligt van don derdag 28 januari tot en met vrijdag 5 februari a.s. ter inzage in de bovenhal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u terecht na tele fonische afspraak, tel. 072 - 535 67 62. Waar worden bomen verwijderd en waarom? Aan De Waard worden nog 10 bomen verwijderd. De aanwezige bomen hebben last van de ziekte zwarte rot. Deze ziekte is besmettelijk en niet te genezen. Er worden tweeëntwintig bomen teruggeplant. Aan de Haesackerlaan worden eenentwintig esdoorns verwijderd en eenentwintig elzen teruggeplant. Voor het zesde achtereenvolgende jaar wordt deze straat omgevormd. De omvorming wordt nu in één keer afgerond. Aan De Torenlaan worden dertig sierkersen verwijderd. De sierkersen zijn besmet met perenvuur. Dit is een niet te genezen besmettelijke ziekte. De bomen zijn aan het afsterven. Er worden dertig meelbessen teruggeplant. Aan de Zanderslootweg worden 2 eiken en 2 essen verwijderd. De Zanderslootweg wordt opgeknapt en de kruising bij de Rector Fredericklaan wordt aangepast. Bij De Kandelaar 2 tot en met 8 worden 1 els en 2 esdoorns verwijderd. Dit zijn geen structuurbomen. Ze vormen met veel andere bomen een zeer dichte wand. De bomen hebben zo geen kans zich tg ontwikkelen. Bij Harrelaers 5 worden 3 eiken verwijderd. Ook dit zijn geen structuurbomen en ook zij vormen met veel andere bomen een dichte wand. Voor de ontwikkeling van de bomen moet een keuze gemaakt worden. Bij Goodeslaan 24 wordt 1 es verwijderd naast de woning vanwege schaduw- overlast en de kwaliteit van de boom. Bij Havercamplaan 43 worden 3 haagbeuken verwijderd. Dit zijn geen structuurbomen. Samen met de andere aanwezige bomen vormen zij een zeer dichte wand. Vanwege het behoud van enkele bomen moet een keuze gemaakt worden. Bij Swanendael 3 wordt één es verwijderd. De andere essen in deze straat zijn een paar jaar geleden verwijderd. De es is van slechte kwaliteit. Bij Belieslaan 14 wordt 1 populier aan de achterzijde van de woning verwijderd. De populier veroorzaakt schaduwoverlast en heeft last van takbreuk. Bij Breedelaan 5 wordt 1 esdoorn verwijderd. Dit is geen structuurboom en hij veroorzaakt schaduwoverlast. In de omgeving zijn veel bomen aanwezig, waardoor het wegvallen van deze boom het beeld niet aantast. Bij Boekenstein 7 wordt 1 es verwijderd. Dit is geen structuurboom, maar is opgeschoten groen, dat voortkomt uit het bosplantsoen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer K. Hartland van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 62. Donderdag 28 januari a.s. wordt een tweetal brievenbussen verplaatst. De brievenbus aan het Groot Barlaken ter hoogte van huisnummer 52 gaat naar de over kant van de weg ter hoogte van de speel plaats. In Boekenstein wordt de brievenbus die nu ter hoogte van de aansluiting met Het Malevoort staat verplaatst naar de overkant van de weg langs het trottoir. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072- 535 67 63. Heiloo staat als koploper te boek voor wat betreft het energieprogramma. Onze gemeen te werd niet voor niets genomineerd voor de Energy Award! Reden voor de afdeling VROM, Milieu om hier even bij stil te staan. Een spaarlamp gaat veel langer mee dan een gewone lamp, maar is helaas ook veel duurder. Eenmaiige subsidie op een spaarlamp Om het gebruik van energiezuinige lampen te stimuleren geeft de gemeente Heiloo een eenmalige subsidie per huisadres in Heiloo in de vorm van 7,50 korting bij aanschaf van een spaarlamp. Hiertoe is een kortingbon gehecht aan de nieuwe Afvalkalender die op woensdag 30 december 1998 huis-aan-huis is verspreid. Bij inlevering van de kortingbon krijgt u 7,50 korting op een spaarlamp naar keuze van de merken Philips, Osram, Mazda, SUvania en Splendor. Waar kunt u de kortingbon inleveren? De bon kunt u inleveren bij Karwei Bouwmarkt Heiloo, Kosters Audio/Witgoed bv, Coen Doen Ijzerwaren-Gereedschap en Van der Peet 's Vakhandel b.v. Deze actie geldt van 1 tot en met 31 januari 1999. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw K. Coenen van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 33. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. oomermgm Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Legitimatie Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Uiteraard is de Afvalbrengplaats ook van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 16.00 uur. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. RECYCLEREN van afval Is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Zevenhuizerlaan 106 - vergroten woning; Heerenweg 87 - vergroten en veranderen van de woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 januari 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Vennewatersweg 21hs 63 - gewijzigd uit voeren bouwplan; Korte Kapellaan 14 - plaatsen berging; Vierakkers 6 - vergroten woning; De Kloosterhof 90 - plaatsen berging; Westerweg 269 - veranderen woning; Geestakker 22 - vergroten woning; Obriglaan 4 - vergroten woning; Vossenakkers 51 - gewijzigd uitvoeren bouw plan (vergroten woning). Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook qjjj. een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, i Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. erleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: Hoogeweg 41 - slopen woning. Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met de bijbeho rende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38 Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen". Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 670 - plaatsen tuinhuis; Groot Barlaken 57 - vergroten woning; Arklaan 18 - vergroten dakkapel; Rosendaal 75 - vegroten woning (entree); De Blinkenlaan 8 - vergroten woning (wijzi ging); Kapellaan tussen 3 en 3a - plaatsen schuil hut en berging. 850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek ij k i i i'tiGsno y1Julovv t>fnr. 2M9\

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4