Gemeente Heiloo doet mee aan de papier- besparingsactie Blad voor Blad en steunt daarmee het Wereld Natuur Fonds 072 - 535 68 88 BIm mm TM£) zijpié mum! rme Blad ik Hoer Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Woonzorgloket in Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Fractievergaderingen van wege verbouwing voorlo pig buitenshuis Stemmen bij volmacht bij verkiezing Provinciale Staten van Noord-Holland Zonder licht? Mij niet gezien! Stemmen in een stembureau naar keuze PAGINA 4 imaiKPnsT - m ffrri iari Tf I HEILCO Op 1 januari 1999 is de papierbesparingsac- tie Blad voor Blad van start gegaan. Doel van deze actie is dat het gemeentelijk personeel in één jaar tijd 10% papier gaat besparen. Door het papierverbruik te verminderen hoe ven minder bomen uit de oerbossen gekapt te worden. Het geld dat de gemeente met deze actie bespaartwordt gedoneerd aan het Wereld Natuur Fonds. Zij besteedt het geld voor de aanleg en het onderhoud van nieuwe natuurgebieden. Dus minder papier- verbruik levert meer natuur op!. Hoeveel papier verbruik de gemeente Heiloo? In 1998 gebruikte de gemeente Heiloo ruim 1 miljoen vellen papier. Dit komt gemiddeld neer op 20 pakken papier per persoon, of te wel 10.000 vellen papier. 10% papierbespa ring betekent dat iedereen die werkt in de binnendienst van de gemeente Heiloo, inclu sief college -en raadsleden, 2 pakken a 500 vellen papier moet besparen. Dus dat is een behoorlijke kluif! Hoe kunnen wij papier besparen? 1. Door altijd dubbelzijdig te kopiëren en goed na te denken over de hoeveelheid benodigde kopieën. 2. "Bezint eer ge print", dus niet alles klakkeloos uitprinten. 3. Berichten intern naar elkaar e-mailen via de computer. 4. Enkelzijdig gedrukte vellen papier gebruiken als klad- of memopapier. 5. Externe contacten vragen om stukken dubbelzijdig aan de gemeente te sturen. ACtl# WmÊÊM HMP.... Haar Koptfc... 77PTETTT ZIJ DIG- ICOPIÊRB/; HUttre ZZi/PiG KOp/fpEA/ L Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de mevrouw M. Tromp van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Inwoners.van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Burgerzak Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 De fractievergaderingen van de politieke par tijen van de gemeenteraad van Heiloo worden vanwege de verbouwing van het gemeente huis voorlopig buitenshuis gehouden. Wie vergadert waar en wanneer? De WD, het CDA en de PvdA vergaderen met ingang van 2 februari 1999 in het Open Huis. Reguliere vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Vergaderingen met (inloop)spreekuur beginnen om 19.30 uur. D66 en Heiloo 2000 vergaderen met ingang van 3 februari 1999 in het ontmoetingscen trum van Psychiatrisch Centrum Willibrord. Ook hier beginnen de reguliere vergaderin gen om 20.00 uur en vergaderingen met (inloop)spreekuur om 19.30 uur. Groen Links vergadert op privé-adres. Meer informatie De fractievergaderingen vinden op verschil lende dagen en tijdstippen plaats. Let op eventuele specifieke informatie op deze infor matiepagina of neem contact op met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 6641. Voor overige informatie kunt u hier ook terecht. De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van Provinciale Staten van Noord-Holland op 3 maart 1999 een kie zer is toegestaan bij volmacht te mogen stem men. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging door schriftelijke aanvraag Bij de afdeling van deze gemeente zijn, kosteloos, formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 17 februari 1999 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op 19 januari 1999 als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op 19 januari 1999 als kiezer zijn geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachbewijs. De volmachtstem dient tegelijkertijd met de eigen stem te worden uitgebracht. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem /haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op 19 januari 1999 in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee volmach ten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel.072 - 535 67 23. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 16 februari 1999 om 20.00 uur in de kantine van de bui tendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: Ambulant jongerenwerker; Vijfjaarlijkse afrekening basisonderwijs 1991 tot en met 1995; Planmatig onderhoud Welzijnsgebouwen; Vervangen hekwerken honkbalveld Double Stars. Onder het motto "Zonder licht? Mij niet gezien!" is de Gemeente Heiloo in samenwer king met de afdeling Heiloo van Veilig Verkeer Nederland, de politie en de plaatselijke fiets- branche eind december van het vorige jaar een campagne gestart om het gebruik van fietsverlichting bij duisternis te stimuleren. De eerste honderd mensen die bij een van de plaatselijke officiële fietshandelaren hun fiets verlichting lieten controleren of er een verlich tingssetje aanschaften kregen daarbij van de gemeente een bijdrage van 2,50. Tientallen mensen hebben hier al gebruik van gemaakt. Daarnaast heeft de politie ook al enkele con troles uitgevoerd. Verlenging van de actie Aanvankelijk duurde de actie tot 31 januari 1999. maar gezien het belang van de actie is besloten deze te verlengen tot 28 februari a.s. De deelnemende fietshandelaren zijn: Bosman Tweewielers aan de Westerweg 295, Fietsenhandel Boersen aan de Stationsweg 79 en George Vlaar Tweewielers aan de Stationsweg 2. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Verkiezingen Provinciale Staten van Noord- Holland De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van Provinciale Staten van Noord-Holland op 3 maart 1999 een kie zer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijke aanvraag Bij de afdeling van deze gemeente zijn, kosteloos, formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. Het verzoekschrift, alsmede de oproepings kaart, moeten uiterlijk op 17 februari 1999 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op 19 januari 1999 als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondelinge aanvraag De kiezer moet hiervoor, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op 26 februari a.s de oproepingskaart overleggen bij de afdeling Burgerzaken van zijn /haar woonplaats per 19 januari 1999. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 23. Commissie Grondgebiedzaken De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 17 februari 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: Collectieve tuin- en woonwinkels aan de Ken nemerstraatweg Het in procedure brengen van het beeld kwaliteitsplan Stationsomgeving; Intentieovereenkomst Bedrijventerrein ontwikkeling Boekelermeer Zuid 3. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 18 februari 1999 om 20.00 uur in de kantine van de bui tendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: Kredietaanvraag vervanging bomen Kennemerstraatweg; Bestedingsvoorstellen 1999; Planmatig onderhoud gemeentelijke gebouwen: monumentenzorg en huren en pachten; Monumenten Selectie Project (MSP) rijksmonumenten-advies; Aanvullende financiering herinrichting Westerweg; Brief van het Landelijk Overleg Autovrije Zondag (LOAZ) te Houten waarin wordt gevraagd om op 19 september 1999 landelijk een autovrije zondag te houden ook in Heiloo aan te bevelen. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Kennemerstraatweg 320- slopen woning; Hoogeweg 59 - verwijderen asbesthoudende dakplaten. Ter inzage Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaar de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze Informatiepagina. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Rosendaal 73 - vergroten woning (entree); Arklaan 9 - vergroten woning; De Krommert 4 - plaatsen dakopbouw; De Krommert 6 - plaatsen dakopbouw; Westerweg 73 - vernieuwen berging; Zuidergeeststraat 20 - plaatsen berging; Rosendaal 8 - vergroten woning; Rosendaal 10 - vergroten woning; Het Bleekveld 22 - vergroten woning; Laan Eindeloos 35 - vergroten woning; De Krommert 43 - vergroten woning; De Krommert 10 - vergroten woning; De Brink 22 - plaatsen berging; Het Bleekveld 16 - vergroten woning; Vennewatersweg 21 hs. 4 - vergroten recre atiewoning; Limmerlaen 1 - vergroten woning; Baijershoffweg 44 - vergroten woning; Butterlaan 8 - vergroten woning; Ronde Laan 40 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 421 - oprichten bloem- bollenloods; Kennemerstraatweg 13 - wijziging garage met kelder. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4