J) Iets voor u?l Zuinig omgaan met energie, dat merkt u in uw portemonnee Nieuwe folder over voorzieningen voor minima in Heiloo Incidentele afsluiting Kuillaan vanwege paddentrek PAGINA 6 UITKIJKPOST - 10 FEBRUARI Vervolg informatierubriek Dit is een grijze roiemmer gen aanwezig. Groene emmers, papierinza melaars, glasbakken, kledingcontainers en de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Actie? Waarom zouden we er wat aan doen, het afval gaat toch keurig naar de vuilverbranding in Alkmaar. Jawel, maar die brengt Heiloo wel 0,21 per kg in rekening. Als we er nu in sla gen om van dit afval, waarvoor andere voor zieningen in Heiloo aanwezig zijn, voor 50% en dit zit er in OVERIG PAPIER 20% HERBRUIKBAAR PAPIER 16% KUNSTSTOF 15% RESTANT 25% Sorteerproef Ook in 1998 heeft de gemeente Heiloo weer een monster van het afval uit de grijze roiem mer laten onderzoeken op de aanwezigheid van nog bruikbare stoffen. De grafiek laat zien wat het resultaat is. Resultaten Opvallend is natuurlijk de 24gft-afval die werd aangetroffen. Ook werd nog 16echt herbruikbaar papier/karton gevonden. Het andere papier bestond uit luiers, keukenrolpa pier, zakdoekjes e.d. Wat verder nog opviel was: 4% glas, 3% kleding en 1% brood, ter wijl de 5% steen slecht zal branden in de vuilverbranding. Hoeveelheden Per jaar wordt in Heiloo ca. 4.200.000 kg afval in de grijze bakken aangeboden. Daar zit onder andere dus nog in: 24% GFT, dat is 1.008.000 kg 16% papier, dat is 672.000 kg 4% glas, dat is 168.000 kg 3% kleding, dat is126.000 kg 1% brood, dat is 42.000 kg 5% steen, dat is 210.000 kg Totaal 2.226.000 kg Voor dit afval zijn in Heiloo andere voorzienin- GLAS niet in de verbranding terecht te laten komen, dan scheelt dat de gemeente alléén al aan verwerking 1.113.000 kg a 0,21 233.730,De afvoer en verwerking van de aparte stoffen kost dan nog wel ca. 100.000,maar de besparing zou dan toch nog zo 'n 134.000,bedragen. Met 8.000 gezinnen in Heiloo is dat toch nog zo 'n 17,00 per gezin. Wat kunt u doen Kijk nog eens goed naar alles wat u in de grij ze bak gooit. Bijvoorbeeld de aardappelschil len, het etensrestje, de uitgebloeide bos bloe men, de kartonnen doosjes uit de keuken, de lege enveloppe, het kleine glaspotje, het par fumflesje, dat lelijke T-shirt, die knellende schoenen, het broodkapje, de aardewerk bloempot, enz. Voor al dit afval zijn in de gemeente inzamelpunten aanwezig. Gebruik ze dan ook in het belang van het milieu en uw portemonnee, immers... Een beter milieu begint bij jezelf Per 1 januari jl. is de energieheffing weer gestegen. In de loop van het jaar komt er bovendien een nieuwe regeling, waardoor u een forse korting kunt krijgen op energiebe sparende maatregelen. Die maatregelen zijn nodig, want energiebesparing is belangrijk in de strijd tegen het broeikaseffect. Maar ook in financieel opzicht loont energiebesparing steeds meer de moeite. Sinds 1995 is de prijs van aardgas en elektrici teit met ongeveer 25% gestegen. De grootste reden van deze stijging is de energieheffing (ook wel bekend als de ecotax). Kostte een kubieke meter aardgas in 1995 nog geen twee kwartjes, dit jaar is dat al zo 'n 65 cent. De elektriciteitstarieven gingen in dezelfde perio de met zeven cent omhoog, van 22 naar 29 cent per kWh. Door de stijgende energie heffing wordt energiebesparing dus steeds lonender. U bent een dief van uw portemon nee als u niet aan energiebesparing doet! De opbrengst van de energieheffing verdwijnt overigens niet in de staatskas. De overheid geeft het geld door belastingsverlagingen weer terug aan de burgers en bedrijven. U betaalt dus meer voor gas en elektriciteit, maar minder aan loon- en inkomstenbelasting. Zorg om het milieu De energieheffing is ingevoerd vanwege het broeikaseffect. Door het broeikaseffect warmt de aarde op. Het is zeker niet zo dat het over al op aarde gelijkmatig een beetje warmer wordt. Op sommige plaatsen wordt het aan zienlijk warmer, elders zou het zelfs kouder kunnen worden. De gevolgen kunnen bijzon der ingrijpend zijn. Voorbeelden zijn perioden met langdurige droogte, overstromingen door hevige regenval, aantasting van de natuur en mislukte oogsten. De belangrijkste oorzaak van het broeikaseffect is de uitstoot van C02. Dit gas komt vrij bij het verbranden van gas, olie en kolen. Dus bijvoorbeeld bij verwar ming. Of bij autorijden. Maar ook als we elek triciteit gebruiken. De meeste elektriciteits centrales draaien immers op kolen en gas. Graadje minder Het broeikaseffect kan worden getemperd door zuinig om te gaan met energie, waar door er minder C02-uitstoot is. Dat kan met een reeks van kleine, alledaagse maatrege len. Zoals spaarlampen gebruiken, de verwar ming een graadje lager zetten of de wasma chine alleen laten draaien als hij vol is. Veel van die energiesparende dingen doen we al. De gordijnen 's avonds dicht doen, wat kor ter douchen, de lichten uit als we een kamer uitgaan... Al die op het oog zo kleine hande lingen leveren op termijn een behoorlijke besparing op. Voor het milieu, maar dus ook voor uw energienota. Dat is dubbele winst. Een extra stimulans Het is goed mogelijk dat u verder wilt gaan. Bijvoorbeeld door energiezuinige apparaten te kopen, of door uw huis te isoleren. De overheid gaat deze inspanning belonen. Medio 1999 treedt de nieuwe regeling in wer king die u helpt bij verder besparen op ener gie. Als de regeling eenmaal van kracht is, wordt het extra aantrekkelijk te kiezen voor de energiezuinige versie van de wasmachine, koelkast of vaatwasmachine waarnaar u op zoek bent. Zo 'n apparaat is herkenbaar aan het energielabel A. Op de aanschaf van een energiezuinige machine ontvangt u dan een aantrekkelijke korting. De regeling geldt ook voor energiebesparende voorzieningen aan het huis, zoals het aanbrengen van isolatie, hoog-rendements glas of de aanschaf van de meest zuinige HR-ketel. Meer informatie Als u meer wilt weten over energiebesparen kunt u terecht bij de E.W.N. Daar krijgt u gericht advies. Voor meer informatie over het broeikaseffect en energiebesparing kunt u de gratis brochure "Zet de knop om tegen het broeikasgevaar" aanvragen. Bel hiervoor gratis de Postbus 51 Infolijn, nr. 088 - 8051. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: De Krommert 4 - plaatsen dakopbouw; De Krommert 6 - plaatsen dakopbouw; Zuidergeeststraat 20 - plaatsen berging; Vossenakkers 2 - plaatsen dakopbouw; Blinkenlaan 8 - gewijzigd uitvoeren van een eerder verleende vergunning (plaatsen kelder); Vennewatersweg 2 - plaatsen berging. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. RECYCLEREN van afval is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste IS _A Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 15 februari 1999 om 20.00 uur in de kantine van buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: Exploitatie kabelnet, segmentatie pakketten en tarieven; Wijziging van de Verordening op de heffing en invordering onroerende- zaakbelastingen 1999; Automatiseringsbenodigdheden 1999; Planmatig onderhoud gemeentelijke gebouwen: huisvesting apparaat; Discussienotitie over het sluitend maken van het meerjarenbeleidsplan; Begroting en beleidsplan 1999 politie Noord-Holland Noord; Voorlopig convenant politiesurveillant; Rapportage politiesurveillant september/oktober 1998; Brief van BenW van de gemeente Maassluis met verzoek om adhesie te betuigen tegen het voorgenomen besluit van het Kabinet tot verhoging van het BTW-tarief op drinkwater; De rol van commissieleden bij de totstandkoming van raadsvoorstellen; dit naar aanleiding van de behandeling van het beleidsplan 1999 met betrekking tot de uitvoering van de Algemene Bijstandswet. De nieuwe folder "Voorzieningen voor inwo ners van Heiloo met een minimuminkomen. U heeft er recht op!" is beschikbaar. In deze folder kunt u lezen wat het Minimabeleid eigenlijk inhoudt, welke voor zieningen er zijn in de gemeente Heiloo en hoe u een aanvraag kunt indienen. Wat is Minimabeleid Het Minimabeleid is het totaalpakket aan voorzieningen voor mensen met een mini muminkomen. Met deze voorzieningen wil het gemeentebestuur van Heiloo mensen in staat stellen volwaardig deel te nemen aan de maatschappij. Wellicht komt u in aanmerking voor één van deze voorzieningen. De gemeente Heiloo kent drie soorten voor zieningen: bijzondere bijstand, vergoedingen voor woonlasten en overige voorzieningen. In de folder leest u meer over de mogelijkheden die er zijn. Voor wie zijn de voorzieningen bedoeld De voorzieningen van het Minimabeleid zijn bedoeld voor alle mensen met of rond een minimuminkomen: dus niet alleen voor men sen die een (bijstands)uitkering van de gemeente ontvangen. Het soort inkomen doet er niet toe, wel de hoogte van het inkomen. Een minimuminkomen is gelijk aan een bij standsuitkering. Als het inkomen hoger is dan het mimimuminkomen, wordt bekeken of een deel van de kosten vergoed kan worden op basis van het minimabeleid. Hoe lager het inkomen, hoe eerder u in aanmerking komt voor voorzieningen van het minimabeleid. Meer weten? Haal de folder of maak een afspraak! Met de folder "Voorzieningen voor inwoners van Heiloo met een minimuminkomen. U heeft er recht op" geeft de gemeente inzicht in de mogelijkheden die er zijn. De folders zijn verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis, de bibliotheek, het Trefpunt, de Stichting Belangen WAO-, AAW en overige uitkeringsgerechtigden Heiloo en omstreken en bij de huisartsen in Heiloo. Doe een aanvraag of kom vrijblijvend bij de afdeling Welzijn langs om nadere informatie te vragen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Of bel voor een afspraak s mid dags met nr. 072 - 535 67 00. Andere folders van de gemeente Behalve deze folder over voorzieningen voor inwoners van Heiloo met een minimuminko men heeft de gemeente nog meer folders gemaakt zoals: Heiloo, fijn wonen in 't groen. Duurzaam en Energiezuinig bouwen - Veilig wonen Een dorp in het groen; Heiloo in beeld; Heiloo in cijfers; Monumentale bomen in Heiloo; Het Woonzorgloket, voor informatie over voorzieningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg; Klagen bij de gemeente. Informatie over Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de heer R.K.J. van Zomeren te Heiloo voor de bouw van een vrijstaande woning met garage op het perceel Baijershoffweg 53 (bouwkavel 7). Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij stuk ken vanaf donderdag 11 februari 1999 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. de klachtenregeling van de gemeente Heiloo; Voorzieningen gehandicapten; Begraven in Heiloo. Informatie over de algemene begraafplaats; Als u het niet eens bent met een beslis sing van het gemeentebestuur.Wat dan?; Natuurvriendelijk groenbeheer. Natuurvriendelijk maaien in Heiloo; Natuurvriendelijk groenbeheer. Meer natuur langs de oevers in Heiloo; Honden in Heiloo; Trouwen of partnerregistratie in Heiloo; Van snoei komt bloei. Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht bij de receptie van het gemeentehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie over de folders Voor meer informatie over de folders kunt u terecht bij Bureau Voorlichting, tel. 072 -535 66 41. De winter is zo goed als voorbij en dat bete kent dat de paddentrek weer voor de deur staat. Normaliter wordt daarom de Kuillaan in de maanden maart en april in de nachtelijke uren van 19.00 tot 07.00 uur afgesloten. Vanwege de zachte winter is het echter mogelijk dat de padden al medio februari gaan trekken. Daarom kan het gebeuren dat vanaf 15 februari a.s. bij regenachtig weer de slagboom tussen 19.00 en 07.00 uur wordt gesloten. Uiteraard blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar vanaf de Westerweg. Vanwege de verkiezingen op 3 maart a.s. zal op deze dag de slagboom pas na 20.00 uur worden gesloten. De stembus aan de Kuillaan zal op die dag dus wel bereikbaar zijn. Wel vragen wij u zoveel mogelijk rekening te houden met de paddentrek en de Kuillaan daarom voorzichtig te berijden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Swart, tel. 072 - 533 03 24 of de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel 072 - 535 67 63. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Egelenburg 6-vergroten woning; Westerweg 79 -vergroten van de bestaande erker; Termijen 117- vergroten autobox. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 januari 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstel ling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. DfeKLUKAFVAL C.1% T API/T,VATTEN is. STEEN ►«xrr OVER:G BETAAL 1% OVERIG <©*.K CA) Z*t de knop om tegen broe$k**ge*aar. i r J «f wkw. v>»> CO} >:t <t> CV.; tv>to>K<* wowtocsyeMt* v*. t-\<tx*v<»ïN? ffo VOO* M votvSW-SWi» mtMVKOK»» &Z

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6