I I Subsidie voor het plaatsen van een zonne-boiler 072 - 535 68 88 Parkeercontrole aangescherpt Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Een beter milieu begint bij jezelf! Voortgang Welzijnsonderzoek onder 55 plussers Burgemeester en wethou ders zijn goed te spreken Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis G G ^ENT f HEILOO GI De auto kan best een dagje zonder u, ook in Heiloo Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel, Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. UITKIJKPOST - 17 FEBRUARI PAGINA 4 Informatierubriek In navolging van eerder gehouden acties èn naar aanleiding van verzoeken van meerdere installateurs en particulieren heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo besloten om net als voor gaande jaren ook in 1999 het plaatsen van zonneboilers te stimuleren. Voor elk geplaatst zonneboilersysteem in de particuliere bestaande woningbouw stelt de gemeente Heiloo een bedrag van 250,beschikbaar tot een maximum van 20 stuks. Naast deze bijdrage kan bij het energiebedrijf Energie Noord West en het ministerie van Economische Zaken (Senter) ook subsidie verkregen worden. Afhankelijk van het vermo gen van de installatie kan het totaal aan subsi die dan behoorlijk oplopen tot respectievelijk 550,(ENW) en 500,(Senter). Met de gemeentelijke subsidie dus in het gunstigste geval totaal 1.300,De aan vragen kunnen eventueel via de installateur worden verzorgd. Energiebesparing Een zonneboiler bespaart energie en ver warmt koud leidingwater net zoals een geiser, een gasboiler of een elektrische boiler. Alleen doet een zonneboiler dat niet met gas of elek triciteit maar met energie van de zon. Dat betekent zuiniger omspringen met brand stoffen en minder uitstoot van schadelijke gassen, zoals het broeikasgas C02. Voor een gezin dat gas gebruikt om water te verwar men, scheelt dat de helft, zelfs als ze al een HR combiketel hebben. Met een elektrische boiler is het verschil nog groter. Die bespa ring is natuurlijk ook terug te vinden op de energierekening. Comfort Een zonneboiler werkt op het licht van de zon. Als de zon volop schijnt, is het water in een mum van tijd opgewarmd. Als het bewolkt is duurt het wat langer, maar het water wordt wel warm. Als er dan veel warm water wordt gebruikt koelt het zonneboilerwa ter af. Geen nood, want elke zonneboiler is zo ontworpen dat de CV ketel dan het werk van de zon overneemt. Er is dus het hele jaar door warm water voor bad, douche en keuken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. van Wijk van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 43. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Rosendaal 73 - bouw entreeportaal; Rosendaal 75 - bouw entreeportaal. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 18 februari 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het j gemëenteHüis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met 1 vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vanaf juni 1998 werkt in Heiloo een politiesur veillant. Deze surveillant ondersteunt de poli tie in Heiloo onder andere voor wat betreft de parkeercontrole, in het bijzonder rondom de winkelcentra. De nadruk op gebied van parkeren heeft de afgelopen periode vooral gelegen op parkeer- overtredingen langs de toevoerwegen naar de parkeerterreinen (o.a. de Raadhuisweg en de Heerenweg) en het parkeren op het 'Looplein'. Hoewel optreden hier noodzakelijk blijft, wordt de aandacht nu uitgebreid naar de parkeerterreinen in de parkeerschijfzones. Zoals bekend mag in deze zones niet langer worden geparkeerd dan 2 uren en moet gebruik worden gemaakt van een parkeer- schijf. Bovendien mag u alleen parkeren op de aangegeven plaatsen of vakken. De politiesurveillant is voornemens een korte gewenningsperiode in te stellen waarin hij voornamelijk zal waarschuwen. Alleen bij par- keerexcessen treedt hij op. Vanaf 15 maart is het echter menens en loopt iedereen die foutparkeert de kans een boete van minimaal 90,- te krijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De groei van de automobiliteit lijkt nauwelijks te beteugelen. De gevolgen zijn bekend. Nederland slibt in snel tempo dicht. Het aan tal files neemt bijna dagelijks toe. De parkeerproblemen zijn ook in Heiloo een toenemende bron van zorg en ergernis. De bereikbaarheid van winkels, bedrijven en kantoren staat steeds meer onder druk. Ook voor het ophalen van de kinderen bij scho len wordt teveel gebruik gemaakt van de auto. De meeste gezinnen hebben een auto, en soms zelfs wel twee of meer. Natuurlijk is het makkelijk om voor elke bood schap even de auto te pakken, maar reali seert u zich wel hoe slecht dat is voor het milieu en dus uiteindelijk voor u zelf. Het autoverkeer is namelijk één van de belangrijkste bronnen van het gas, dat het broeikaseffect veroorzaakt. Mede door de sterke groei van de automobiliteit worden de doelstellingen om in Nederland de uitstoot van C02 te beperken of zelfs terug te dringen niet gehaald. Elke autokilometer geeft 0,2 kilo gram CÖ2 emmissie. Enkele tips Pak eens de fiets. Zeker als u even een boodschap moet halen in Heiloo. Fietsen is gewoon een hele gezonde manier van bewegen en de meeste autoritten zijn immers niet langer dan 6 kilometer. Denk eens aan carpoolen als u de auto voor het woon-werkverkeer gebruikt. Maak meer gebruik van het openbaar vervoer zoals: de bus, de trein, de treintaxi. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. In de raadsvergadering van 1 december 1997 is besloten een welzijnsonderzoek uit te voe ren onder inwoners van Heiloo van vijfenvijftig jaar en ouder. Belangrijkste doel van dit onderzoek is zicht krijgen op de wensen en behoeften van deze inwoners. Op basis van deze inventarisatie wil de gemeente komen tot een ouderenbeleid dat is afgestemd op de wensen en behoeften van de 55-plussers zelf. Het onderzoeksbureau Research voor Beleid te Leiden is ingeschakeld om het onderzoek te begeleiden en uit te voeren. Om zicht te krijgen op de wensen en behoef ten zijn van de ongeveer 6.200 55-plussers 700 inwoners geselecteerd. Deze selectie is volstrekt willekeurig. Geselecteerde inwoners hebben hierover een brief ontvangen. De gegevens worden ano niem verwerkt en na het onderzoek vernietigd. Research voor Beleid is gehouden aan alle privacy reglementen van de Wet Persoonsregistratie. Telefonische enquete afgerond Er is gekozen voor een telefonische enquete die inmiddels is afgerond. Het voordeel hier van is, dat de enqueteur vragen eenvoudig kan toelichten en tegenstrijdigheden reeds aan de bron kunnen worden voorkomen. Ook hoeft geen ingewikkelde vragenlijst te worden ingevuld. Wel een brief gekregenmaar niet gebeld? In de week van 18 januari 1999 zijn de gese lecteerde mensen telefonisch benaderd door het onderzoeksbureau. Er zijn maximaal drie belpogingen per selectieadres gedaan. Dus als u wel een brief heeft ontvangen, maar u bent niet gebeld, dan heeft het onderzoeks bureau u drie keer geprobeerd te bereiken en is dit niet gelukt. Resultaten van het onderzoek Half mei van dit jaar zijn de onderzoeksresul taten bekend. De belangrijkste resultaten wor den te zijner tijd op deze informatiepagina gepresenteerd. Begeleidingscommissie en Seniorenraad Heiloo Om het onderzoek te begeleiden is een bege leidingscommissie in het leven geroepen. In deze commissie zitten vertegenwoordigers van Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, Katholieke Bond voor Ouderen, Stichting Ouderenwerk Heiloo en de Stichting Federatie Seniorenzorg en omstreken. Te uwer informatie merken wij op dat in deze laatste stichting ondermeer de zorgcentra De Loet en Overkerck, Stichting Regionale Thuiszorg en Woningstichting Heiloo zijn ver tegenwoordigd. De begeleidingscommissie adviseert de gemeente over de vragenlijst en het concept-rapport. Deze conceptrapportage wordt 25 maart a.s. besproken in de begelei dingscommissie. De Seniorenraad is gevraagd advies uit te brengen over de keuze van het bureau en over het definitieve rapport. Meer informatie Wilt u meer weten over het onderzoek, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten van het stafbureau Welzijn en Burgerij, te bereiken tijdens kantooruren op maandag en donderdag, tel. 072 - 535 66 85. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Pastoor van Muijenweg 98- vergroten woning; De Waard 109 - vergroten woning; Van Aostastraat 2 - vergroten woning; Goodeslaan 61 - vergroten woning; De Laghe Weijdt 38 - vergroten woning. Inwoners van Heiloo kunnen te allen tijde een gesprek aangaan met de leden van het colle ge van burgemeester en wethouders. Dat kan op formele en informele momenten: op straat, na een openbare vergadering, tijdens een for meel overleg, tijdens de jaarlijkse nieuwjaars receptie, maar ook in het gemeentehuis. Voor een gesprek met een lid van het college geldt dat u te allen tijde telefonisch een afspraak kunt maken. Die afspraak kan dan op vrij korte termijn plaats vinden. Twee wethouders houden op maandagoch tend een spreekuur van 09.00 tot 10.00 uur. Dit zijn wethouder mw. A.M. Worm-De Moei en wethouder mw. E. Schoutsen-Bolten. Het is wel wenselijk dat u even telefonisch meldt dat u van het spreekuur van één van beide wethouders gebruik wilt maken en over welk onderwerp u de betreffende wethouder wilt spreken. Dit is in uw eigen belang om te voorkomen dat u lang moet wachten. Uiteraard kunt u ook met hen op een ander moment afspreken. Voor een afspraak met een lid van het college kunt u bellen met het secretariaat van het col lege, tel (072) 535 66 09. Om te weten over welke zaken u bij welk lid van het college moet zijn, volgt hieronder de portefeuilleverdeling van het college, zoals die nu geldt in verband met de tijdelijke afwe zigheid van wethouder mw. J. Wuijster- Schuddeboom. Leden college Burgemeester A. H. den BoonCDA De burgemeester is verantwoordelijk voor de volgende zaken: openbare orde en veiligheid (inclusief integraal veiligheidsbeleid) voorlich ting, omroep en kabel tv, financiën, economi sche zaken, toerisme en werkgelegenheid, bestuurlijke zaken (inclusief regionale samen werking), bestuurlijke vernieuwing en steden band, personeel en organisatie, facilitair (inclusief automatisering), burgerzaken en (in verband met waarneming) ruimtelijke orde ning, volkshuisvestingsbeleid (incl. toewij zing) en grondzaken. Wethouder E.M.I. ten Hacken, deeltijd, WD Wethouder Ten Hacken is verantwoordelijk voor de volgende zaken: milieu en reiniging (inclusief riolering), onderwijs, sport en recreatie en (in verband met waarneming) ouderenbeleid. Wethouder mw. A.M. Worm-de Moei, CDA Wethouder mw. Worm-de Moei is verantwoor delijk voor de volgende zaken: infrastructuur (inclusief verkeer en vervoer), onderhoud en beheer van openbare ruimten (inclusief groenvoorziening), volksgezondheid, monu mentenbeleid, en emancipatiebeleid. Wethouder mw. E. Th.M. Schoutsen- Bolten, deeltijd, CDA Wethouder mw. Schoutsen-Bolten is verantwoordelijk voor de volgende zaken: maatschappelijke voorzieningen en sociale vernieuwing, welzijn, jeugdbeleid, mondiaal beleid en (in verband met waarneming) de zaken die de Wet Voorziening Gehandicapten en de bibliotheek betreffen. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. voor bet publiek: Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 8 februari 1999 Geboorten Nick A., z.v.: S.N. de Groot en C.E. Berger Anouck N., d.v.: M.J. van Maasdam en L. van Vuure Bart T., z.v.: A.E. Jensch en J.A.J. Vendel Martijn C., z.v.: R. Brouwer en P.E.A. Ligthart Merel J., d.v.: A. Rijs en C.M. Koning Quinten, z.v.: E.A. van der Riet en J. Landman Elders geboren Josse C.J., z.v.: A.P.A. Kooien en J.W. Hagoort Hau, z.v.: H. Nguyen en T.P. Nguyen Puck, d.v.: G.J. Schoppink en C.C. Bouman Simon X., z.v.: F.P. Twisk en E.M. Schweizer Eva C., d.v.: C.J. Koops en E. Versloot Tonny, z.v.: D. Vlug en I. Oonk Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap R.C. Gorter en A.M. Boelhouwer M. Houter en L.D.Bregman D.J. Beets en M.E. Algra R. van Veldhuizen en M.L. Domper Huwelijken/geregistreerd partnerschap S.H. Boldewijn en E.D. Helsdingen Overleden G.J. Dikkeboom W.D.F. Joustra, ev Naessens C. Mantel ev Tensen J.P. Nouwen J. Visser wv de Jong N. Kooij wv Bakker Elders overleden L. van Vegten A. Kooij J.J. Heemskerk wv Borst Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Leger des Heils voor de periode van 21 tot en met 27 februari 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Hoorzitting Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 22 februari a.s. een hoorzitting voor de behandeling van het volgende bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschrift. Om 20.00 uur: tegen invoering stopverbod Westerweg (nabij nr. 59). De hoorzitting wordt gehouden in kamer K05 van het gemeentehuis (toegang via de hoofd ingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzitting is in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaats vinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaak lig gen tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij het secretariaat van de Commissie voor Bezwaarschriften Dit secretariaat vindt u op de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u eventueel na telefonische afspraak met de secretaris van de commissie terecht, tel. 072 - 535 66 48. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de Secretaris van de Commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 15 maart a.s.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4