Sesamstraat in Gorteldonk Expo jonge Egmonders in galerie De Kapberg X Oud-pctpieri$ctieê in Heiloo Linimen ÊT brieven Activiteiten Limmen Activiteiten Heiloo Bierenbescherming Activiteiten Egmond PAGINA 12 UITKIJKPOST - 17 FEBRUARI HAM, Conquista nieuws Introductie country line dansen NK Indoor karten POLITIE SenicAte*t Katholiek Vrouwengilde SV Vredeburg SV De Vrijheid Badmintonvereniging Limmen Politieberichten Schaatsvierdaagse De Meent fi Handbal Meervogels Kunst en spiritualiteit in Akermare Informatie over zakelijke netwerken Antiekade in Grote Kerk Dojo 't Loo gecertificeerd Gitaarconcert Alhambra Foresters handbal Jubileumconcert Seasight Singers tond t JUmmjM LIMMEN - De kinderwerkgroep van Conquista gaat zaterdag 20 februari sieraden maken. Wie tussen de 4 en 12 jaar oud is, is van harte welkom van 10.30 tot 12.30 uur. De entree is f 1,-. Vorige week woensdag vond de eerste activiteit voor de tieners plaats bij Conquista, een dartcompetitie. De op komst was geweldig en er werd fana tiek gespeeld. De prijs was een dart bord. Zaterdag 20 februari heeft Conquista de tweede extra activiteit voor tieners tussen 11 en 16 jaar. Er is computermiddag van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds is er in de tienerzaal een disco van 19.00 tot 23.00 uur. Ook daar is de entree vrij. De jongerenzaal van Conquista voor jongeren vanaf 16 jaar is op vrijdag en zaterdag geopend van 20.30 tot 1.00 uur. Galerie Amber Tot en met 14 maart schilderijen, gou aches en aquarellen te zien van Cor Heeck en keramische figuren van Cha- ja Kause in de galerie aan de Dussel- dorperweg 18, geopend van donderdag tot en met zaterdag en op 7 maart tus sen J.f.Q0 £1} 7,00 uur. Gemeentehuis Limmen Tot en met 17 maart expösïtië van aquarellen van Joop de Beer, olieverf schilderijen van Annegré Offerhaus en bloemstillevens van Jeanne Fenger, te zien van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdagmiddag. Bibliotheek Akersloot In februari expositie van olieverfpor tretten en -figuren van Ineke Mein- tjens-Ooteman. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - Op dinsdag 23 februari is er in de Burgerij een introductie-avond country line dansen. De avond begint om 19.30 uur en is gratis. Bij voldoende belangstelling wordt er een country line danscursus gestart. De avond is zowel voor dames als voor heren. Voor informatie kunt u bellen met Meintje Guyt, tel. 072-5051617. LIMMEN - Zondag 21 februari gaan de wedstrijden van het Nederlands Kampioenschap indoor karten weer van start op het circuit van Indoor Kart World Limmen. Om 10.00 uur gaan de 84 deelnemers van start. Er wordt gestreden in vier divisies, waarbij het zaak is om zo goed en zo strak mogelijk te rijden. Indoor Kart World Limmen heeft vorig jaar een KNAF-licentie gekregen, wat vooral betekent dat veiligheid hoog in het vaandel staat. Wie de deelnemers wil aanmoedigen is uiteraard van harte welkom op het circuit aan de Rijksweg 162a. De wedstrijden duren tot 17.00 uur. De toegang is gratis. 112 'Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN Op 9 februari werd tussen 08.30 en 10.00 uur vanaf het terrein van een autobedrijf aan de Kapelweg een per sonenauto gestolen. De auto was daar neergezet met de bedoeling hem APK te laten keuren. De auto werd achter gelaten met de sleutels in het contact. De auto werd enkele dagen later in de omgeving van Abbekerk teruggevon den. Gevonden: twee sleutels aan een groe ne klos en zeven sleutels aan een han ger met een koalabeertje. LIMMEN - Op woensdag 24 februari is er weer een ledenavond bij het Katholiek Vrouwengilde. Voor deze avond staat er een dia-lezing op het programma over de familie Madderom. Deze familie is in 1953 geëmigreerd naar Canada, maar wegens heimwee kwam het gezin na drie jaar weer terug in Nederland. In 1990 bezochten vier kinderen Canada als toerist. Over deze reis doen zij verslag. De aanvang is om 20.00 uur in de Burgerij. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde SV Vredeburg ronde zeventien van de interne schaakcompetitie. M. Limmen verslikte zich in de Pirc opening tegen E. Stolp. Een dame-loper aanval op de kwetsbare F7 pion kon Limmen slechts ten koste van veel materiaal pareren. Stolp had geen moeite met de afwikke ling. H. Ebels verdedigde zich met zijn favo riete draken-variant van het Siciliaans tegen de strijdlustige J. Admiraal en kreeg na een pionwinst goede kansen op de dame-vleugel. Admiraal offerde een kwaliteit voor aanvalskansen op de koningsvleugel en had hiermee succes toen Ebels zich niet optimaal verdedig de. R. Rommel behield aansluiting bij de top vier door een zwaarbevochten overwinning op de sterke R. van de Storm. B. Stolp bewees zijn stijgende vorm door te winnen van de geroutineerde J. Limmen, hij vestigde zich hiermee op een goede vijfde plaats. D. Aafjes won eindelijk weer eens. Zijn slachtoffer was H. Levering, die zich echter niet zomaar gewonnen gaf. Na een verbeten strijd wist Aafjes zijn minimale voor deel toch in winst om te zetten. Komende vrijdag 19 februari speelt Vredeburg thuis tegen Attaqueer uit Nibbixwoud. Vredeburg vecht voor zijn laatste kans op behoud in de tweede klasse. Uitslagen. Groep A E. Stolp-M. Limmen 1-0, J. Admiraal-H. Ebels 1-0, R. Rommel-R. vd Storm 1-0, B. Stolp-J. Limmen 1-0, G. Hafkamp-D. Schut 1-0, K. Aafjes-V. Deen 1-0, P. vd Heijdt-E. van Duin 1-0, H. Levering-D. Aafjes 0- IT. Al-G. de Graaf 0-1H. de Hoog- N. Pepping 1-0. Groep B: Nick van Leen-Koen Kramer 0-1, Barry Blekemolen-Robert Termes 1-0, Jeróën Duin-Mark Beentjes 1-0, Maarten Kos-Samer Sofan 1-0, Eric Mooij-Wouter van Leen 1-0, Tjeerd Blom-Inge Mooij 1-0, Raymond Weijers-Pandora van Rees 1-0, Helen Termes-Jan Valkering 0-1, Karin Kos- Mary Hoogeboom 0-1, Maurice Tijm- Bas Schijf 0-1, Evelien Beentjes- Martijn Mooij 0-1. LIMMEN - De schietvereniging van SV De Vrijheid van vorige week: A- klasse: 1/2. Marco Ehlhardt en Erno Koppes 98 pnt, 3. Bart Sassen en Jolanda Hageman 95 pnt. B-klasse: 1. Marco Bruin 98 pnt, 2. Eric Weijers 96 pnt, 3. Ronald Hageman 92 pnt. C-klasse: 1. Piet Groot 95 pnt. LIMMEN - Wie graag overdag wil bad mintonnen en al enige speelervaring heeft, kan terecht bij badmintonvereni ging Limmen. Er wordt gespeeld op dinsdag van 9.00 tot 10.30 uur in sport hal de Enterij. De kosten bedragen f 100,- per seizoen. Voor informatie kunt u bellen met Marga Admiraal, tel. 072-5051416. AKERSLOOT - Op 14 februari bleek bij een alcoholcontrole op de Mozart- laan dat een 29-jarige automobilist uit Akersloot te diep in het glaasje had gekeken. Ademanalyse wees uit dat hij bijna twee keer de toegestane hoeveel heid alcohol had gedronken. De politie maakte proces-verbaal op. ALKMAAR - De jaarlijkse schaats vierdaagse op kunstijsbaan De Meent vindt plaats van maandag 22 februari tot en met zaterdag 27 februari. Deel nemers kunnen 5, 10, 20, 25, 50 of 100 ronden rijden. U kunt zich opgeven bij de kassa van ijsbaan De Meent. Het inschrijfgeld bedraagt voor deelnemers tot en met 17 jaar f 14,-, deelnemers vanaf 18 jaar betalen f 20,-, paspoort houders kunnen meedoen voor f 10,-. Na inschrijving kunt u zich melden bij de caravan langs de ijsbaan, om op te geven welke afstand u wilt afleggen. Dagelijks wordt de deelnemerskaart afgestempeld en bij het volbrengen van de totale afstand ontvangen deelne mers een medaille. U kunt schaatsen op maandag van 9.00 tot 16.30 uur, op dinsdag en donderdag van 9.00 tot 16.30 uur en van 19.45 tot 22.30 uur, op woensdag van 9.00 tot 16.45 uur en van 19.00 tot 22.15 uur, op vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 13.30 tot 15.00 uur. Op zondag 7 maart is de afsluiting van het schaatsseizoen met de wedstrijden voor de gewestelijke kampioenschap pen van de KNSB. GORTELDONK - Wanneer deze Uitkijkpost bezorgd wordt, is de rust in Gorteldonk waarschijnlijk al weer teruggekeerd Dat was afgelopen weekend wel anders, toen het hele dorp in de ban was van het carnaval. De 33-jarige Uylenspieghels hebben er in elk geval alles aan gedaan om er een groots festijn van te maken, met onder meer een drukbezocht op treden van Hakim uit Sesamstraat in de Burgerij, een gezellige middag in de Cameren, een gekostumeerd bal, de optocht, een drive-in show voor de jeugd en tot slot het traditionele Boerenkielenbal In elk geval is er weer een 'goede' bodem gelegd om de komende vastenperiode door te komen. Fotostudio Starfield) AKERSLOOT - De heren senioren 1 van Meervogels versloegen Green- Stars met 27-21. Deze thuiswedstrijd werd wegens ruimtegebrek in Castri- cum gespeeld. Het was tot de twintigste minuut een aantrekkelijke wedstrijd. Meervogels kreeg niet de kans van de degradant Green-Stars afstand te ne men. Daarna enig flitsende acties van Jeremy Duin, twee benutte strafworpen van Eddy Krom en legio tweeminuten- straffen voor Green Stars. Meervogels benutte de overtalsituatie. De tweede helft gaf geen fraai handbal te zien. De twaalf strafworpen die Meervogels werden toegekend zeggen AKERSLOOT - Op zondag 21 febru ari wordt in galerie en beeldentuin Akermare de tweede van een serie lezingen over het thema kunst en spiri tualiteit gehouden. Drs. Christine Ban- gert zal in deze lezing spreken over de evolutie van het menselijk bewustzijn, waarbij de beeldende kunst als uit gangspunt wordt genomen. Kunst is een uitdrukking van de spiritu ele beleving van de mens en vertelt welke plaats de religie of de geestelijke werkelijkheid in een bepaalde tijd inneemt. Tijdens de lezing zullen de grote cultuurperioden, die afwisselend meer geestelijk of meer rationeel geö- rienteerd waren, worden behandeld. Aan de orde komen onder meer de Egyptische dodencultus en de Renais- sance-kunstenaar als homo universalis. Ook de opleving van het spiritueel bewustzijn in de negentiende en twin tigste eeuw wordt belicht, waarbij kun stenaars als Blake, Gauguin, Mon driaan en Kandinsky ter sprake komen. De spreekster is behalve kunsthistorica ook zelf als beeldend kunstenaar actief vanuit haar mediamieke achtergrond. De lezing is van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten bedragen f 25,- (f 40,- per stel). Inschrijven is noodzakelijk en kan bij Galerie Akermare, Uiterdijk 2, Aker sloot, tel. 0251-312598. ALKMAAR - De Kamer van Koop handel Noordwest-Holland houdt op 3 maart een voorlichtingsbijeenkomst Klanten vinden in Zakelijke Netwer ken. Contacten leggen en onderhouden zijn vaardigheden die belangrijk zijn in het maatschappelijk verkeer, zowel pri vé als zakelijk. Voor ondernemers vormt het zakelijk netwerk een belang rijk onderdeel van de verkoopstrategie. Aan de orde komt hoe een netwerk zo op- en uitgebouwd kan worden dat het als onderdeel van de verkoopstrategie kan worden toegepast en hoe u meer rendement uit uw netwerk haalt. De kosten voor deelname zijn f 225,-. De bijeenkomst vindt plaats in het kantoor van de kamer in Alkmaar, Wilhelmina- laan 1, van 19.00 tot 22.00 uur. Aanmel ding is mogelijk tot en met 26 februari op tel. 072-5195729. ALKMAAR - Op vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 februari wordt in de Grote Kerk in Alkmaar weer de An tiekade gehouden. Op deze antiek beurs zijn allerlei meubelen, klokken, lampen, porselein en aardewerk, huis houdelijke voorwerpen van tin, koper, brons, kristal en glas aanwezig van vóór 1945. Verder zijn er schilderijen, oude land- en stedenkaarten, sieraden en allerhande verzamelvoorwerpen en cu riosa te zien en te koop. Er is een specialist in documentatie en informatie over antiek aanwezig die daarover een uitgebreide keuze van literatuur en naslagwerken heeft. Een restauratiespecialist van schilderijen geeft informatie en advies over restau ratie en met haperende antieke klok ken kunnen bezoekers terecht bij een specialist op het gebied van klokrepa- raties. Tevens wordt voorlichting gege ven over het onderhoud van antiek zil ver, koper en antieke meubelen. Bezoekers kunnen meegebracht antiek laten taxeren door een beëdigd taxa teur. De kosten bedragen f 2,50 per stuk. Deze taxateur houdt elke beurs- dag ook een lezing over oud zilver. De Antiekade is op vrijdag geopend van 19.00 tot 22.00 uur, op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.30 uur. Entree bedraagt f 10,- voor volwassenen (f 7,50 voor 65-plus, CJP en Vrienden van de Grote Kerk). Een passe-partout voor drie dagen kost respectievelijk f 15,- en f 10,-). Kinderen tot 13 jaar mogen onder begeleiding van een volwassene gratis naar binnen. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. HEILOO - Karatedocent Tjade van Witmarschen van Dojo 't Loo is door bondscoach Frank Philipoom geselec teerd in het Nationale karateteam, dat van 12 tot en met 16 juni meedoet aan het Wereldkampioenschap alle stijlen in Bochum te Duitsland. Het Neder lands team bestaat uit twintig mannen en vrouwen. Voor de stijl wado ryu gaat Frank Philipoom mee als bondscoach en voor de katastijl is Jerry Smit bonds coach. De persoonlijke prestaties van Van Witmarschen, die bij de dojo technisch leider is, leverde Dojo 't Loo een erken ning op van de internationale karate- bond, de WADO Karate-do Federatie. Afgelopen week werden er bij Dojo 't Loo examens judo afgenomen. Er deden in totaal 89 jongens en meisjes mee. Uitslagen. Gele band: Rick Stammes. Ragner Berdee, Randy Besseling, Rick van Schenk Brill, Patrick Glorie, Jesse te Buck. Marije Denneman en Daan Schuit. Oranje band: Alexander Wijnbeek en Bart Kareis. Groene band: Irma Labee, Kevin Overtoom, Leon Gouda. Thomas van Neuren en Hans den Duijn. Volgende slip: Mike Beers, Claes de Graaff, Kim ten Bohmer, Marinde ten Bohmer, Indy van der Heijden, Nick van der Heijden, Beau op de Weegh, Stijn Vendel, Roeli Gouda, Jan Erik Guit, Alexander Lancee, Ronald Leerink, Pieter de Groot, Danny Rijkers, Bas Plomp, Rens de Jong, Thijs Lesterhuis, Marleen van der Steen, Desire Veenboer, Olaf Boekei, Sharona Bart, Erik Ensing, Arnold Vreeker, Nicolas Wijnbeek, Ivan Sindhunata, Jasper Corts, Thomas Slinkert, Nick Wolven, Paul Ravenstein, Johannes Ravenstein, Scott Kosters, Jeroen Schaap. Lennard Schaap, Thijs Noordman, Christian Baks, Lars van Gijsen, Martijn Bakker, Joost van de Sande, Remco Stam, Dennis Onsia, Jeffrey Duinvenvoorde, Binny van de Velde, Timo Lesterhuis, Matthijs Vogel. Ivar Hopman, Jeroen Steketee, Robin Besseling, Jonne Wijnker, Hidde Mencke, Ralph Walsarie, Bart Bakker. Omar van der Heijden, Wessel Wolven, Job Hoek, Alexander Geldof, Erina Veenboer, Mitchell Bon, Stefan van Leunen, Martijn Dirkson, Ono Valkering,Tiemen de Bij, Natasja Marks, Paul Maarten Vogel, Bart Stikkers, Stephan Whenes, Edwin de Smalen, Jelle Zwaan, Martin Burger, Wouter Gobels, Mike Schouten, Sam Post, Hein Korthouwer, Hessel van Wieringen, Wout Wolven, Jan van Vliet, Lukas Kaptein, Freek de Wijs, Bram van Leuveren, Aldo Rippe en Luva Morandi. genoeg over het grof verdedigen van de gasten. Meervogels bleef koel onder dit geweld en benutte de vele kansen, die onder andere door Ron Out werden verzilverd. Green-Stars bleek een slechte verliezer en met'drie rode kaar ten en enig schaamrood op de kaken moesten zij de punten aan Meervogels laten. Door het verlies van DSS en VZV deed Meervogels hiermee goede zaken. Contract verlengd Het contract met hoofdtrainer Nico Adrichem is met een jaar verlengd, tot aan het einde van het seizoen 1999 2000. Het wordt het vierde seizoen op rij dat Nico Adrichem de hoofdtrainer van Meervogels is. ALKMAAR - Alhambra presenteert een gitaarconcert op zaterdagavond 20 februari door Alen Garagic en Ioana Gandrabur in De Vigilantie. Ioana Gandrabur werd in 1973 geboren in Boekarest en begon op twaalfjarige leeftijd met de gitaarstudie. Twee jaar later won ze het nationale gitaarcon cours in Roemenië. In 1989 emigreerde zij naar Canada waar zij afstudeerde aan het Montreal Music Conservatory. Alen Garagic studeert momenteel nog in Den Haag aan het Koninklijk Con servatorium. Hij is een veelzijdig musi cus die naast gitaar ook klarinet en orkestdirectie studeerde. Het concert vindt plaats aan het Verdronkenoord 45 te Alkmaar. Toegangsprijzen zijn f 15,- en f 12,50. Reserveren kan via tel. 072-5335462. Gereserveerde kaarten dienen voor 20.00 uur te worden opgehaald bij De Vigilantie. HEILOO - Het eerste team van Fores ters handbal heeft het moeilijk. Af gelopen zondag tegen Nijenrodes in Breukelen was het absolute diepte punt. De dames speelden zonder enig zelfvertrouwen en Nijenrodes maakte daar dankbaar gebruik van. De rust stand was zelfs 11-2. Na de wissel pro beerden de dames uit Heiloo wel wat terug te doen, maar de schoten waren onzuiver of de prima keepster van Nijenrodes stond in de weg. De dames verloren met 19-8. De volgende week spelen ze weer thuis in 't Vennewater, tegenstander is dan OSC. Daarmee heeft Foresters nog een appeltje te schillen. Hopenlijk is de blessure van Sandra Schouten dan ook weer gene zen. Dames 2 blijft het goed doen. Zij heb ben sponsor Didi een kampioenschap beloofd en het ziet er naar uit dat dat ook gaat lukken. Ook afgelopen zon dag liep het weer als een trein. De vrou wen hadden geen kind aan Geel Zwart en liepen uit naar een grote 23-10 over winning. Ook BI deed weer wat ze moesten doen om in de race te blijven. Ze wer den aan alle kanten tegengewerkt, maar wisten toch in de laatste seconde een 13-13 gelijkspel af te dwingen bij concurrent BKC. De vrouwen uit Breezand komen over drie weken in Heiloo en ze zullen door de Foresters BI zeker warm onthaald worden. BERGEN - The Seasight Singers uit Bergen bestaan dit jaar 25 jaar. Zij vie ren dit jubileum met een heel seizoen vol extra activiteiten, waarvan zij in middels een uitwisseling met een Texels koor, een feestavond en een kerstpro gramma achter de rug hebben. Op zaterdag 20 februari zetten The Seasight Singers onder leiding van Roy Voogd hun jubileumviering voort met een concert in de Ruïnekerk in Bergen. Het concert begint om 20.15 uur en be staat uit een selectie van oude en nieu we nummers uit hun repertoire. The Seasight Singers beheersen een breed gebied van de vocal jazz. Zij zingen harmonieuze a capella werkingen van evergreens, swingende jazz-rock en vo cale instrumentaties. Zij kleuren deze nummers met een heel eigen klank. Het koor krijgt op deze avond mede werking van de Alkmaarse sopraan Ingrid Stijsiger. De begeleiding is in handen van de vaste pianiste Diny van den Akker en een combo waarin, naast Diny, Jeroen Lely op contrabas en Maurice Vastenouw op slagwerk spe len. Kaarten voor dit jubileumconcert kos ten f 15,- inclusief een drankje in de pauze. Kinderen tot en met 12 jaar betalen de helft. In de voorverkoop zijn de kaarten verkrijgbaar bij Boekhandel Thomas BV, Stationsstraat 7-9 in Bergen, 072-5812763. Stichting WAO Rommelmarkt Stichting WAO AAW Uitkeringsgerechtigden op zondag 21 februari van 12.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de stichting aan de Ber- geonstraat 30, info op tel. 072-5331840 of 5330796. Bibliotheek In februari presentatie van materialen in de vitrine van zorgcentrum De Loet over 'Familiealbum' en op de biblio theekafdeling van Overkerck over spullen van vroeger. t Oosthonk Vrijdag 19.45 uur bridgedrive, leden f 2,-/niet-leden f 3,-, aanmelden op tel. 5332199; maandag 20.00 uur darten; woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50, 19.45 uur brid geclub Oosterpark, alle activiteiten aan de Oostkanter 14 in Heiloo. Trefpunt Tot en met februari expositie van schil derijen in olie, aquarel en inkt van Gerard van Velzen, dagelijks tussen 9.00 en 17.00 uur. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Kids for animals: 072-5336180. Vermist Schildpadpoes, hoofdkleur zwart, klein geelbruin befje, linkerachterpoot is gedeeltelijk kaal en mist een teen, 10 maanden, Hogeweg, Limmen. Witte gec. kater met grijs op de rug en aan de staart, 1 jr, De Kloosterhof, Heiloo. Roodcyperse ongec. kater met witte bef en sokjes, 4 jr, De Boog Heiloo. (mis schien teruggelopen richting de Kan delaar). s f4 r Grijs cypers poesje, 6 maanden, witte bef,"bórst en wlTtë sokjes, Bos anemoon, Heiloo. Inl. 072-5616106. Bomenbeleid Wat gaat er schuil achter 'Geld voor reconstructie van Heilooër iepenla nen', het artikel in de Uitkijkpost van 10 februari? De oer-Hollandse iep is beeldbepalend voor ons kustlandschap, daar hij bestand is tegen de zilte zee winden. Maar in zijn verdere bestaan wordt hij wel aangetast door de iepen- spintkever, die via zijn larven schim melvorming doet ontstaan, waardoor de boom, zich hiertegen verzettend, zelfmoord pleegt. Duizenden iepen zijn op deze manier uit ons kustlandschap verdwenen, ook in Heiloo, met honder den tegelijk. In de vorige collegeperiode werd via een workshop van de universiteit van Wageningen onder supervisie van Staatsbosbeheer en het Iepenberaad een dringend beroep op de gemeenten gedaan deze inlandse boom toch niet te laten uitsterven, maar resistente (be stand tegen de iepeziekte) bomen daar voor terug te plaatsen. Heiloo trok hier, over een periode van drie jaar, f 135.000,- voor uit en begon bij de laan die het meest door de ziekte was ge troffen: Het Malevoort, tussen Oudbur- gerlaan en Het Hoekstuk. Je zou dus mogen verwachten dat deze nu wordt afgemaakt. Nee dus, er komen er maar tien bij. Dan verwacht je dat er elders iepen bij komen. Nee dus, aan de Laan van Frans worden wel weer iepen gekapt, maar ze komen er niet tefug van dit gereserveerde iepengeld. De portefeuillehoudster laat er voor zo'n f 70.000,- veertig alledaagse elzen voor terugplanten, hiermee getuigend wei nig sjoege te hebben van enig boombe- leid en respect voor voor dit doel geoormerkt geld. Voorgaande kreet moet nu de lading dekken. Ik ben ook teleurgesteld in PvdA en VVD die dit zo makkelijk over hun kant lieten gaan. Zo zie je maar hoe snel eens gemaakte afspraken door anderen weer om zeep worden gehol pen. Ik maak mij zorgen over het huidi ge bomenbeleid, maar de naaste toe komst zal het uitwijzen! Tom ten Hoope Heiloo Abdij kaarsen Tot en met 6 maart expositie van schil derijen van Ina Verdonk, van maandag tot en met zaterdag te zien van 10.30 tot 16.30 uur aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen. Gemeentehuis Tot 26 maart expositie van schilderijen van Henk van Dijl, te zien van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur (donderdag tot 18.00 uur) en op afspraak. Donderdag 18 en vrijdag 19 februari De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex 't Vennewater, vrijdag en maandag van 18.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 20 februari Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag 22 februari Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie plan Ypestein bij Laan Eindeloos, dozen en bundels ge reed zetten op gele stippen vóór 19.00 uur, brengen mogelijk tussen 19.00 en 20.00 uur naar parkeerplaats bij de school. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op 't Vennewater, van 13.00 tot 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan de Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan. Het Maalwater 1. EGMOND - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef opent het nieu we tentoonstellingsjaar met werk van jonge Egmonders. Tot en met zondag 14 maart exposeren Mark Broersen, Ewoud de Groot, Floor Wullems, Ye huda de Jong en Sannah de Zwart hun werk. De schilder Mark Broersen vindt zijn onderwerpen in zijn eigen directe omgeving. De natuur rond Egmond staat model voor zijn landschappen, voorwerpen in huis krijgen een nieuw leven als stilleven, vrienden en beken den zien zichzelf terug in een portret. Mark is gefascineerd door kleuren en vormen. Zijn doeken zijn uitgesproken expressionistisch van karakter. Ewoud de Groot is vooral bekend door zijn illustraties voor natuurtijdschrif- ten. Op de expositie toont hij aquarel len en schilderijen van vogels. Van elk soort, of ze nu aan de kust, in weide- of bosgebied voorkomen, beeldt hij het meest karakteristieke af. Niet alleen in kleur en vorm, maar ook in de manier waarop de vogels zich bewegen. Het kunstenaarsduo Wullems en De Jong heeft in Galerie De Kapberg een compleet eigen ruimte ingericht. Een reis naar China is de inspiratiebron voor hun werk. De ervaring je tussen de mensenmassa's te begeven en tege lijkertijd afstand en eenzaamheid te voelen, maken zij met hun installatie zichtbaar en voelbaar tegelijk. De foto's van Sannah de Zwart werden onder andere in Amsterdam gemaakt. Ze tonen situaties waarin mensen leven en de sporen die het grote stadsleven op ze achterliet. Vaak werkt ze in series. Door soms meerdere foto's te combi neren of door gedichten toe te voegen ontstaat een verband tussen de beel den, of wordt het verhaal er achter ver sterkt. De expositie in de galerie aan de Slotweg 17 is te zien op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak tijdens openings uren op tel. 072-5062645.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8