I Psalmen vormen inspiratiebron voor veelzijdig project in de Witte Kerk I Beer is terug Medische diensten TtT" m iH IHMH Religieuze muziek 29,95 Kerkdiensten 32,90 DEUTEKOM POLITIE 'SenócAtett UITKIJKPOST - 24 FEBRUARI Dè redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur, tel. 072-5330175, fax 072-5335644. e-mail: uitkijkpost@wxs.nl ■I Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. ■I In Limmen kan de kopij maandag uiterlijk tot 12.00 uur bij N. Admiraal, Bloemenhof 5, bezorgd worden. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Lezing over Noord- Hollands natuurschoon Lezing over exploitatie van maan en Mars Bomenonderhoud Natuurmonumenten Jan Swart bezocht 'zijn' Filippijnse weeskinderen voor de tiende maal Wereldgebedsdag Gevonden voorwerpen Contactavond Kleurenpracht Zwemdiploma's Religieus werk van Biber en Muffat CD van de week: N Winkelhof 't Loo 53 00 Tel. 5335535 Beer is terug door Helga Ruebsamen Boek van de week: A r\ r} I Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (A.L. Duijvestijn, H.H. den Engelsen, H.D. Gransbergen, W. Hartong, H. Schwagermann en C.W. Willeboordse): voor spoedgevallen 's avonds en in het weekend is de dienst doende huisarts bereikbaar onder tel. 5339669. F.A. Poelakker, huisarts te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekend is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel, 5330200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 9.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Daarbuiten voor spoedgevallen geopend, echter gesloten wanneer apotheek Sibilo dienst heeft. Nacht- en weekenddienst 26 febr - 5 mrt: Apotheek Sibilo. Verloskundige J.EM. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 5337531. (Volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Diëtiste Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, tel. 5332287, tussen 17.00-19.00 uur; Ria Penders, Hoefcamplaan 13, Heiloo, tel. 5336673. Fysiotherapie Spreekuur volgens afspraak (ma t/m vr): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewisweg 34, tel. 5331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, tel. 5333398; E.E. Corts, De Wildtlaan 28, tel. 5333271; Maat schap voor fysiotherapie Waal, Ken- nemerstraatweg 452, tel. 5331266; PA. Slinger, De Loet 6, tel. 5333746; fysio therapeute C.W. Meulenberg, De Krommert 16a, tel. 5340500; Fysio Heiloo, Slimpad 16a, tel. 5339355; Fysiotherapie Stromend, Mariënstein 178a, tel. 5321262. Sportfysiotherapie Sportinstituut Het Vennewater, tel. 072-5330344. Chiropractie M. Roosenberg en T. Bish, Kenne- merstraatweg 69, tel. 5339963, behande ling volgens afspraak. Homeopathie N. van Amstel, arts voor homeopathie en acupunctuur, De Loet 6 in Heiloo en Julianaweg 72 in Egmond a/d Hoef, be handeling op afspraak via tel. 5069838. F. van der Kroon, homeopathie en natuurgeneeskunde, De Rietvink 16, tel. 5332605. I. van der Lubbe, klassiek homoeopaat, Stationsweg 41, tel. 5338985. A. Brink, praktijk voor klassieke home opathie en natuurgeneeskunde, Bos- anemoon 6, tel. 5339474. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, tel. 5331165. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, tel. 5337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, Heiloo. Be handeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreek uur werkdagen 13.30-14.30 uur, zater dag 10.00-11.00 uur en volgens af spraak. Oefentherapie Mensendieck W. Zonjee-Tol en A.H. te Morsche, Westerweg 128a, tel. 5338114. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 da gen in de week). Thuiszorgwinkel; Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Oefentherapie Cesar Ingrid Hoefmans en Karen Besse, Stationsweg 15, tel. 5330592. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck. Stationsweg 92c, werk dagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. Logopedie Tineke Hensen, De Sonneveld 124, tel. 5335352; Nita te Nuijl,Termijen 101, tel. 5335148; Jolanda de Wit, Vredenoord 30, tel. 5338073. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny van der Veer- Stoop, tel. 5320345. De Heilooër kunstenares Jenny Bikker geeft uitleg aan burgemeester Henk den Boon. (Fotostudio Starfield) HEILOO - 'Zuinig met ons Noord- Hollands natuurschoon' is de titel van de lezing die Johan Stuart, voorlichter van de vereniging het Noord-Hollands Landschap, houdt op 25 februari. Aan de hand van dia's toont hij hoeveel natuurschoon Noord-Holland bezit in de vorm van duinen, bossen, heidevel den, landgoederen, parklandschappen, polders en dijken. Waarom zijn duinen weggegraven, ter wijl we zo zuinig op de kust moeten zijn, is bijvoorbeeld een vraag die aan de orde komt. Zo behandelt de spreker onderwerpen van Den Helder tot de herstelde veenweide-gebieden in het midden van de provincie. Sinds 1936 werkt de vereniging het Noord-Hol lands landschap aan het behoud en uit breiding van de natuur door gebieden aan te kopen en te ontwikkelen. In aan sluiting op deze presentatie houdt de Culturele commissie op dinsdag 25 mei een excursie per boot door het Ilper- veld. De lezing vindt plaats in het Trefpunt vanaf 14.00 uur (zaal is open om 13.30 uur). Entree is f 3,50 (inclusief koffie of thee). ALKMAAR - Op vrijdag 26 februari houdt de Alkmaarse Weer- en Ster renkundige Vereniging,Metius een le zing met als onderwerp Exploitatie van maan en Mars. Het onderwerp wordt gepresenteerd door dr. G. Reijnen. In de lezing wordt een reeks plannen voor het gebruik van de ruimte, vooral van de maan en de planeet Mars, besproken en toegelicht. Daarbij komen ook de verschillende verdragen die het gedrag van staten en individuen in de ruimte regelen aan de orde. De avond begint om 20.00 uur in de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a te Alkmaar. Toegangsprijs voor niet-leden is f 3,50. HEILOO - 'Psalmen verbeeld' is de ti tel van de tentoonstelling die momen teel te zien is in de Witte Kerk en onderdeel uitmaakt van het project 'Psalmen opnieuw beleven'. De exposi tie werd afgelopen zaterdag geopend door burgemeester Henk den Boon en toont werk van vijf kunstenaars die hun persoonlijke beleving van psalmen uiten. Een 'feest van herkenning' noemde Den Boon de tentoonstelling in zijn openingswoord. Hij doelde op zijn per soonlijke interesse in de link tussen kerk en kunst die in deze expositie ge legd wordt en de grote invloed die psal men en geloofsbeleving op zijn eigen leven hebben gehad. Onder toeziend oog van een flink aantal belangstellen den onthulde hij de handleiding bij de tentoongestelde werken en deelde die uit aan Jenny Bikker en Hetty Dijkstra, de twee Heilooër kunstenaars die in de Witte Kerk werk exposeren. De vijf kunstenaars hebben hun inspi ratie gevonden in het geloof en hun geloofsbeleving, maar dat is dan ook zo'n beetje de enige overeenkomst. Verder lopen de geëxposeerde werken sterk uiteen in techniek, stijl en kleur gebruik. Groot zijn de contrasten tus sen het abstracte drieluik van Ruud Bartlema uit Groningen, de etsen met liedteksten en muziek van psalmen van de Amsterdamse kunstenaar Ko Oos- terkerk en de naïeve weergave van per soonlijke beelden bij psalmen uit de kindertijd door de Groningse Rix Wie- renga. Interessante inspiratiebron Jenny Bikker-Breugem uit Heilop jaat zelfs in de keuze van door haar ge maakte werken bijzonder veel variatie zien: een wandkleed, een aantal abs tracte en meer figuratieve aquarellen en twee schilderijen in een gemengde techniek, waarbij het boeiende kleurge bruik opvallend is. De psalmteksten die bij de werken horen heeft de kunstena res er in de meeste gevallen later bij gezocht, wat niet wegneemt dat ze bij zonder treffend zijn voor de inhoud. Twee werken maakte ze dit jaar recht streeks naar aanleiding van een psalm tekst. 112 072- 5122222 BB «Noord-Holland Noord HEILOO HEILOO - Op 16 februari omstreeks 15.50 uur werd op het fietspad van de Kennemerstraatweg een fietser door een bromfietser aangereden. Het onge val vond plaats op het moment dat de bromfietser de fietser passeerde. De bromfietser zag zijn weg versperd door een voetgangster die bij de oversteek plaats bij de Raadhuisweg stond te wachten. Omdat hij krachtig remde raakte hij in een slip en reed vervolgens de fietser aan. Deze kwam ten val en raakte daarbij de voetgangster. De fiet ser raakte gewond aan zijn hoofd en zijn rijwiel raakte beschadigd. De voet gangster liep schade aan haar kleding op. Omdat de brommer na de aanrijding doorreed, is de politie op zoek naar mogelijke getuigen. U kunt bellen met tel. 072-5337676. Op 17 februari meldde een bewoner van een woning aan de Holleweg omst reeks 00.30 uur dat er in een personen auto ingebroken was. De dader zou in de richting van het station zijn wegge rend. Toen de politie ter plaatse kwam bleek dat er in twee personenauto's was ingebroken. Van beide auto's waren de tochtraampjes vernield en uit beide werden diverse goederen wegge nomen. In de omgeving werd nog naar de dader gezocht, maar dat had geen resultaat. Op de A9 verloor een 57-jarige auto mobilist de macht over zijn voertuig en botste tegen de vangrail aan. Vermoe delijk is de bestuurder door de laag hangende zon en de verwarming in de auto even in slaap gevallen. De schade aan het voertuig was aanzienlijk. Op de kruising Ypesteinerlaan-Ooster- singel vond omstreeks 08.40 uur een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. De aanrijding ontstond toen een 51-jarige bestuurder op de Ypesteiner- laan geen voorrang verleende. Er was alleen materiële schade. Op 18 februari werd op de parkeer plaats aan de Stuifbergen een grijze Citroën XM met kenteken GG-XX-46 aangetroffen die op 6 februari in Am stelveen was gestolen. Tussen 09.00 en 10.00 uur werden een paar handschoenen uit de kleedruimte van een fitnesscentrum aan het Venne water ontvreemd. Jenny .Bikker is naar eigen zeggen sterk bij de kerk betrokken en noemt de psalmen een interessante inspiratie bron vanwege de mooie en dichterlijke manier waarop geloof en geloofsbele ving erin worden weergegeven. Ook in het leven van Hetty Dijkstra uit Heiloo neemt het geloof een belangrij ke plaats in. In haar olieverfschilderij 'Met mijn god spring ik over een muur' dat in de Witte Kerk hangt, beeldt ze de- houvast uit die een mens in zijn leven kan hebben aan het geloof. „Ik ben geboeid door de vraag wat de bijbel voor iemand in diens eigen leven kan betekenen," aldus de kunstenares. Bijbel als cultuurvorm Met het bijzondere project 'Psalmen opnieuw beleven' wil de organisatie de bijbel als cultuurvorm centraal plaatsen en duidelijk maken dat die voor ieder een interessant kan zijn. Het project omvat naast de tentoonstelling ook een voordracht van psalmen door Henk van Ulsen (die afgelopen zondag plaatsvond), een lezing door prof. Ben Hemelsoet over ontstaan, inhoud en achtergrond van psalmen (op donder dag 25 februari) en een uitvoering van psalmen van vroeger en nu door de cantorijen van de Witte Kerk en uit Uitgeest, het vocaal ensemble Came- rata en sopraan Margot Endel (op zon dag 28 februari), alle in de Witte Kerk. De tentoonstelling in de Witte Kerk is nog te zien tot en met zondag 28 febru ari tussen 14.00 en 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur (behalve donder dagavond). Daarna is de expositie nog te bezichtigen tot en met 4 maart na telefonische afspraak op tel. 072- 5334804. De lezing door prof. Hemelsoet (muzi kaal omlijst door organist Gerard Leegwater en Horst Hausen op fluit) begint morgen om 20.00 uur en de toe gang is f 7,50 (voor CJP en 65-plus f 5,- Het programma Psalmen gezongen vangt zondag aan om 15.00 uur en de toegangsprijs is hetzelfde als voor de lezing. Kaarten voor beide evenemen ten kunnen gereserveerd worden op tel.nrs. 072-5334804 en 5335852. HEILOO - De Vereniging Natuurmo numenten bereidt zich alvast voor op het naderende voorjaar. De eerste rei gers zitten al op hun nesten in de bo men bij het landhuis Nijenburg en wan neer het iets warmer wordt, beginnen heggemus, koolmees en winterkonink jes hun territorium uit te zetten met hun zang. Ook de grote bonte spechten zétten met hun geroffel op takken hun broedgebied uit. Voordat het voorjaar echt gaat losbar sten worden door de medewerkers van Natuurmonumenten nog enkele grote bomen gekapt rondom de Katteberg en in de Westerlaan (ronde O). Bij contro le van deze bomen is gebleken dat ze zodanig zijn aangetast door reuzezwam en honingzwam, dat de veiligheid voor de bezoekers in het bos in gevaar kan komen. Juist in het deel van het bos waar veel mensen komen, zullen de bomen ver wijderd worden. De dikke stammen gaan op het speelveld dienst doen als speelobject. Oude bomen die in de bos- vakken staan, laat Natuurmonumenten afsterven. Deze bomen zijn belangrijk voor vleermuizen (voor het overwinte ren en voor kraamkolonies) en voor nestholen voor vogels en eekhoorns. Soms worden paden afgesloten om deze bomen te kunnen laten staan. Ook vindt deze maand de afronding plaats van het Verwijderen van de zieke iepen in het bos. Op de wal langs de Westerweg bij kwekerij Meijer en langs het speelveld de Kortelingen zullen in maart nieuwe bomen en struiken wor den teruggeplant. Wie meer wil weten over het beheer en de natuur van Landgoed Nijenburg kan daar voor terecht op 27 maart op de milieumarkt en op 17 april en 12 mei tijdens de excursie met de boswachters van Natuurmonumenten in het Heilooër bos. Op 19 februari werd omstreeks 23.50 uur gemeld dat de bestuurder van een blauwe bestelauto in de bosschages was gereden op de hoek van de Kerkakkers en de Goodeslaan. De bestuurder zou weggereden zijn in de richting van de Westerweg. Ter plaatse bleek dat niet alleen schade was toegebracht aan de bosschages, maar dat ook een lichtmast totaal vernield was. De bestelauto on danks een zoekactie door de politie niet meer gevonden. De 27-jarige be stuurder meldde zich de volgende dag bij het politiebureau. Volgens zijn ver klaring was de aanrijding veroorzaakt door een black-out. De politie maakte proces- verbaal op. Op 20 februari werd in twee woningen aan de Kennemerstraatweg ingebro ken. Men kwam de ene woning binnen door het slot van de achterdeur te for ceren. Er werden diverse goederen ge stolen, waaronder een videorecorder. Dankzij het goede hang- en sluitwerk is het bij de andere woning bij een poging gebleven. Een 46-jarige inwoonster van Alkmaar werd op de Heerenweg aangehouden omdat zij ervan werd verdacht een vaas uit een winkel in 't Loo te hebben gestolen. Na onderzoek bleek dat zij niet alleen deze vaas had meegenomen, maar ook meerdere artikelen uit een andere winkel aan de Heerenweg. Pro- ces- verbaal werd opgemaakt. Op 21 februari, omstreeks 03.00 uur, werd op het verkeersplein aan de Sta tionsweg een 19-jarige jongen op zijn gezicht geslagen door een onbekende man. Door de klap liep hij enkele ver wondingen op. De politie stelt een on derzoek in naar de dader. Op 22 februari zag een insluiper kans enkele bezittingen van personeelsleden van een bedrijf aan de Kennemer straatweg weg te nemen. Tevens had de man een deur geforceerd die toegang geeft tot een kantoor. Niet bekend is of er iets uit het kantoor werd gestolen. Op de Kennemerstraatweg is een 55- jarige vrouw uit Heiloo bij het overste ken door een auto aangereden. De wagen werd bestuurd door een 39-jari- ge Heilooënaar, die vanuit een par keerplaats de weg opreed, waarbij hij de vrouw niet aan zag komen. De vrouw liep een hersenschudding op. m] Van links af Antonio, pater Ted Bandsma, Diana, Valentina en Tin Tin. HEILOO - Twaalf jaar geleden begon het allemaal. Toen ging Heilooër Jan Swart voor het eerst op reis naar de Filippijnen en bezocht daar zijn corre spondentie-kennis pater Ted Bandsma. Onlangs bezocht Jan Swart het land voor de tiende keer om er de kinderen te bezoeken die hij, samen met zijn vas te reisgenoot, financieel steunt via de door hem opgerichte Stichting Wees kinderen Villa Verde. Toen Jan Swart voor het eerst in de Filippijnen kwam was hij diep onder de indruk van dingen die hij daar zag. Aan de ene kant de enorme gastvrijheid die de bevolking toonde ('We werden als een vorst onthaald en kregen bij de bewoners van een klein bergdorpje een overheerlijke maaltijd voorgescho teld'), maar aan de andere kant ook de armoede, de slechte sociale voorzienin gen en het gebrek aan bepaalde midde len, zoals bijvoorbeeld medicijnen. Ook vertelde pater Bandsma hem dat vooral de toekomst van kinderen in een weeshuis er dikwijls zorgelijk uitziet. Omdat er niet genoeg geld is, kunnen zij vaak geen redelijke schoolopleiding volgen. En omdat een schoolopleiding nu eenmaal een goede mogelijkheid biedt op een toekomst met een baan, besloot hij met zijn eigen bescheiden HEILOO - In het kader van de Wereldgebedsdag op vrijdag 5 maart vindt een gebedssamenkomst plaats om 16.00 uur in de dagkapel van de Moeder Godskerk aan de Holleweg 111. Het is in Nederland Voor de zeventigste maal dat in de veertigdagen-tijd voor Pasen een bijeenkomst wordt gehou den, waarin de verbondenheid van christenen met elkaar over de hele wereld gestalte krijgt. Nog steeds is het gebruikelijk dat vrouwen in een bepaald land het thema en de uitwer king daarvan in een liturgie voorberei den. Voor dit jaar kozen de vrouwen in Venezuela het thema 'Gods tedere aan raking'. Een informatieboekje over het thema is voor f 1,25 verkrijgbaar tijdens de samenkomst. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen bij het bureau als gevonden aangemeld: een herenhorlo ge, een damesleesbril, twee sleutels, een Nike merkembleem, een doublé da meshorloge, een boodschappentas met bloemetjesmotief en een sleutel aan een geel label. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht houdt dinsdag 3 maart om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.45 uur) haar maandelijkse contactavond in het ver enigingsgebouw aan het Zevenhuizen 50 te Heiloo, te vinden achter sporthal Het Vennewater. Uitgenodigd is de heer van der Voorn uit Hoogmade, die een dialezing zal houden over prachtvinken. Aan de orde komen huisvesting, verzorging, voeding en het aantal soorten. De en tree is gratis. Ook niet-leden zijn wel kom. HEILOO - Donderdag 18 februari is er afgezwommen in zwembad 't Venne water. Voor het A-diploma slaagden Savannah Huisman, Evelien van Cuyck, Lisa Groot, Robin van Vliet, Sa mara Mey, Shannen Visbeek, Romy Schouten, Lotte Hageman, Danny van Schooten, Sander Schotten, Mariëtte Spaltman, Maarten Elsenaar, Michelle Bergsma, Wessel Jellema, Joost Duyn, Joep Aulbers, Indy Dontje, Tommy Roozendaal en Daan van Tilborg. Het B-diploma ging naar Melissa Beers, Jordy Haanraads, Boyan Blan- chard, Jill Top, Patricia Stanco, Thomas Admiraal, Francina van Riel, Milco Breed, Wouter Hageman, Daan Maart en Lotte van Veen. Hi BiDfcR Utaréa Sancto Josepho M*sa Cutai CS)-» C«fX*»U> HONRAC MKGHfcffl mogelijkheden te doen wat hij kon. Studie medicijnen Zijn grote trots vormen zijn vier 'adop tiekinderen' Christina (bijgenaamd Tin Tin), Antonio, Valentina en Diana, die hij al vanaf zijn eerste bezoek aan de Filippijnen kent. Inmiddels zijn twee van de vier bezig met een opleiding, de andere twee weten al dat ze verpleeg ster en lerares willen worden. Het bleek dat meer mensen in Heiloo sympathie hadden voor de Filippijnse weeskinderen en zo zijn er ondertussen al diverse kinderen die financieel ondersteund worden. Zo kreeg bijvoor beeld het meisje Crismelita gelegen heid om een medicijnenstudie te vol gen, die ze vorig jaar maart afrondde. Om de financiële hulp in goede banen te leiden richtte Swart een stichting op. Zelf gaat hij dus geregeld naar de Filippijnen om de kinderen te bezoe ken ('op eigen kosten hoor, het geld uit de stichting gaat rechtstreeks naar pater Bandsma en de kinderen'). Er wordt in elk geval altijd een uitje gemaakt met de kinderen van het wees huis, die zich dan kostelijk vermaken. Wie er ook voor voelt om een of meer kinderen van Villa Verde financieel te ondersteunen, kan dat doen voor f 50,- per maand. U krijgt dan het adres en een foto van het kind dat u 'adopteert'. Voor meer informatie hierover kunt u bellen met Jan Swart, tel. 072-5051477. De cd van deze week bevat religieuze muziek van de componisten Heinrich Ignaz Biber (1664-1704) en Georg Muf fat (1653-1704). Het werk van deze tijd genoten van Bach is een schoolvoor beeld van de barokke muziekkunst, zoals in die dagen werd gecomponeerd. De litanie van Biber en de mis van Muffat worden gespeeld op authentie ke instrumenten, waaronder de dulci- aan, een blaasinstrument met dubbel riet en lage toon, en de teorbe, een luit- vormig snaarinstrument met een dub bele hals. Om zo goed mogelijk te be naderen hoe deze muziek vroeger moet hebben geklonken, is de cd opgenomen in de kloosterkerk van Melk in Duits land. Het tweede stuk op de cd, de Sonata Sancti Polycarpi, springt eruit vanwege de indrukwekkende opening. De klan ken van de trompetten en trombones, gespeeld door het Concerto Palantino, brengen de luisteraar in een feestelijke, verwachtingsvolle stemming, niet in de laatste plaats door de prachtige, subtiel wegstervende echo. Behalve de twee werken van Biber, is tevens op deze cd opgenomen de Missa in labore requies van Muffat. Een mis met de bekende delen, die prachtig gezongen wordt door de Cantus Cölln. Opvallend is daarbij dat de zangers en zangeressen bijzonder duidelijk articu leren, waardoor zij goed verstaanbaar zijn. Het geheel staat onder leiding van dirigent Konrad Junghanel. van H. J. Biber en G. Muffat Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zondag 10.00 uur: ds. F. van der Wind. Gereformeerde Kerk Heiloo Zondag 10.00 uur: ds. A. Boezewinkel. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. H. van het Maalpad. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor H. Helsloot, kinderwoorddienst. Moeder Godskerk Zaterdag 19.00 uur: viering met Mogo- joko. Kapel PC Willibrord Zondag 10.00 uur in de grote kapel woord- en communiedienst met oecu menisch zanggroepje, voorganger pas tor F. Kortekaas. Woensdag 16.45 uur kleine kapel, voorganger ds. M. Braam- se; 19.30 uur ds. H. Ament, gezamenlij ke vastenmeditatie. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur hoogmis. Elke zon dag 15.00 uur lof met rozenkransgebed in de kleine kapel. Dinsdag en donder dag 9.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrijdag 8.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. H. Corneliuskerk Limmen Pastor J. Oiling, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275, spreekuur dinsdag en don derdag van 12.00 tot 13.30 uur. Dien sten: zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Parochiesecretariaat in de Pius, geopend vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. 5053793. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. En glish speaking service every Sunday at 5 p.m. (17.00 uur). Families welcome. Sunday school-creche facilities. Infor mation: tel. 5333396. Pinkstergemeente Heiloo Zondag 10.00 uur dienst. Zondags school 10.30-11.30 uur. Bijbelstudie: woensdag 20.00 uur. Kerkgebouw: Maas Geesteranusweg, Heiloo. Infor matie op tel. 5337282. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Zondag dienst om 10.00 uur. Woensdag bijbelstudie om 20.00 uur. Om de week bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Inlichtingen: tel. 5332649. 'De man hoort absoluut niet thuis in deze buurt. Hij is een ontsnapte circus beer. Om zijn kolossale lichaam zit zo'n grappig te klein, geruit hemdje gespan nen en hij kijkt eigenlijk ook zielig. Zijn spijkerbroek hangt op vijf voor halfze ven en is vol gore vlekken alsof hij ermee door de modder is gerold. Zijn haar is zo vet dat de krullen op zijn schouders erbij liggen als gebraden saucijzen. Een beer van een man, die doet denken aan varkens en aan spek, aan pekel, aan zuurkool, aan bergen geprakte aardappels.' Dit is een van de vele, beeldende be schrijvingen uit de verhalenbundel 'Beer is terug' van Helga Ruebsamen. 'Wraak duurt langer dan liefde', be weert een van de hoofdpersonen in dit boek, dat dertien verhalen bevat, met liefde en wraak als leidende motieven. Wraakzuchtig is het kieskeurige, wel opgevoede meisje Margot als zij bij de tijdschriftenkiosk een vieze man vol tatoeages ontmoet, die haar op zijn ma nier wil versieren. Eveline speelt in bed verleidelijke rollen om haar echtgenoot te behagen. Ze kan zelfs een heel goede Pia Dijkstra neerzetten. Maar op een dag wordt het haar teveel en zij heeft de postbode, die een pakje komt bezor gen, nog niet opengedaan, of in haar hart beginnen liefde en wraak om voor rang te strijden. Met humor en een bijna satanische precisie beschrijft Hel ga Ruebsamen de verrukkingen, de kwellingen en de teleurstellingen van de liefde en wat daarop volgt. verhalen van Helga Ruebsamen Heerenweg €7-69,1851 KL MbBoo naast Wlnkelhot 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 2