Nieuwe folder over voorzieningen voor minima in Heiloo 072 - 535 68 88 o> Afsluiting Belieslaan en De Dors Wijkopzichters gemeente Heiloo houden spreekuur Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Intergemeentelijke Samenwerking Openbaar Basisonderwijs wordt Stichting Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte PAGINA 4 UITKIJKPOST - 24 FEBRUARI I HEILOO Wethouder Schoutsen-Bolten reikt de nieuwe folder over voorzieningen voor minima in Heiloo uit. De nieuwe folder "Voorzieningen voor inwo ners van Heiloo met een minimuminkomen. U heeft er recht op!" is beschikbaar. In deze folder kunt u lezen wat het Minimabeleid eigenlijk inhoudtwelke voorzie ningen er zijn in de gemeente Heiloo en hoe u een aanvraag kunt indienen. Wat is Minimabeleid Het Minimabeleid is het totaalpakket aan voorzieningen voor mensen met een mini muminkomen. Met deze voorzieningen w/'/Jjqf. gemeentebestuur van Heiloo mensen in staat stellen volwaardig deel te nemen aan de maatschappij. Wellicht komt u in aanmerking voor één van deze voorzieningen. De gemeente Heiloo kent drie soorten voor zieningen: bijzondere bijstand, vergoedingen voor woonlasten en overige voorzieningen. In de folder leest u meer over de mogelijkheden die er zijn. Voor wie zijn de voorzieningen bedoeld De voorzieningen van het Minimabeleid zijn bedoeld voor alle mensen met of rond een minimuminkomen: dus niet alleen voor men sen die een (bijstands)uitkering van de gemeente ontvangen. Het soort inkomen doet er niet toe, wel de hoogte van het inkomen. Een minimuminkomen is gelijk aan een bij standsuitkering. Als het inkomen hoger is dan het mimimuminkomen, wordt bekeken of een deel van de kosten vergoed kan worden op basis van het minimabeleid. Hoe lager het inkomen, hoe eerder u in aanmerking komt voor voorzieningen van het minimabeleid. Meer weten? Haal de folder of maak een afspraak! Met de folder "Voorzieningen voor inwoners van Heiloo met een minimuminkomen. U heeft er recht op" geeft de gemeente inzicht in de mogelijkheden die er zijn. De folders zijn ver krijgbaar bij de receptie van het gemeente huis, de bibliotheek, het Trefpunt, de Stichting Belangen WAO-, AAW en overige uitkerings gerechtigden Heiloo en omstreken en bij de huisartsen in Heiloo. Doe een aanvraag of kom vrijblijvend bij de afdeling Welzijn langs om nadere informatie te vragen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Of bel voor een afspraak 's middags met nr. 072 - 535 67 00. Andere folders van de gemeente Behalve deze folder over voorzieningen voor inwoners van Heiloo met een minimuminko men heeft de gemeente nog meer folders gemaakt zoals: Heiloo, fijn wonen in 't groen. Duurzaam en Energiezuinig bouwen - Veilig wonen - Een dorp in het groen; Heiloo in beeld; Heiloo in cijfers; Monumentale bomen in Heiloo; Het Woonzorg loket, voor informatie over voorzieningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg; Klagen bij de gemeente. Informatie over de klachtenregeling van de gemeente Heiloo; Voorzieningen gehandicapten; Begraven in Heiloo. Informatie over de algemene begraafplaats; Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur Wat dan?; Natuurvriendelijk groenbeheer. Natuurvriendelijk maaien in Heiloo; Natuurvriendelijk groenbeheer. Meer natuur langs de oevers in Heiloo; Honden in Heiloo; Trouwen of partnerregistratie in Heiloo; Van snoei komt bloei. Heeft u belangstelling voor deze folders, dan kunt u terecht bij de receptie van het gemeentehuis. De folders zijn hier gratis af te halen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie over de folders Voor meer informatie over de folders kunt u terecht bij Bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Als onderdeel van het plan Egelshoek moeten door de Belieslaan en De Dors duikers wor den aangelegd. De werkzaamheden hien/oor aan de Belieslaan starten op donderdag 25 februari 1999. De Belieslaan is met ingang van deze datum ter plaatse van de inrit naar de Egelshoek afgesloten voor doorgaand ver keer. Voor fietsers wordt een voorziening getroffen. Als de werkzaamheden volgens planning verlopen, is de Belieslaan na vrijdag 5 maart weer toegankelijk voor het verkeer. Gedurende de afsluiting wordt het verkeer richting Egmond omgeleid via de Westerweg. Verkeer richting Alkmaar vanuit Egmond wordt via de Zeeweg omgeleid. Met ingang van vrijdag 5 maart 1999 is De Dors ter plaatse van Het Maalwater afgesloten voor doorgaand verkeer. Ook hier wordt voor fietsers een voorziening getroffen. De werk zaamheden zijn naar verwachting op vrijdag 12 maart 1999 voltooid. Gedurende de afsluiting is de Tennisvereniging vanaf de Belieslaan bereik baar. De school is bereikbaar vanaf de Laan van Muijs/Bayershoffweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 67. Nieuwe fase van wijkgericht werken is gestart De wijkopzichters van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo houden met ingang van 1 februari van dit jaar maandelijks een spreekuur voor de bewoners van "hun" wijk. De gemeente wil op deze manier het contact met de inwoners van Heiloo en de kwaliteit van de woonomgeving verbeteren, alsmede de betrokkenheid van de inwoners bevorderen. Bedoeling is het spreekuur gedurende een proefperiode van een half jaar eens per maand op een vaste avond tussen 19.00 en 20.00 uur te houden op een vaste locatie in de wijk. Na een half jaar wordt geëvalueerd. In 1997 is de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) begonnen met wijkgericht wer ken. Heiloo is verdeeld in twee wijken: oost en west, waarbij de spoorlijn de grens aan geeft. In oktober 1998 startte de afdeling BOR met de registratie van meldingen, waar bij duidelijke afspraken werden gemaakt over de afdoening van de melding. De volgende fase van wijkgericht werken betreft het spreekuur van de wijkopzichters. Het is in principe een inloopspreekuur. Via afspraak kan ook. De opzichters kunnen dan eventueel specifieke informatie meenemen en zo de vraag beter en sneller beantwoorden. Met welke vragen kunt u op het spreekuur terecht? Het spreekuur is bedoeld om vragen per soonlijk te beantwoorden die te maken heb ben met kleinschalig onderhoud van de kale openbare ruimte. Hiermee wordt bijvoorbeeld het groenonderhoud, de bomen in ons dorp, de begraafplaats bedoeld, maar ook de huis aansluitingen van de riolering, zwerfafval en onderhoud van de sportvelden. Wanneer wordt het spreekuur gehouden Het spreekuur wordt eens per maand 's avonds op een vast tijdstip en op een voor de wijk centrale locatie gehouden. Het spreekuur van maart wordt voor wijk oost gehouden op maandag 1 maart Ï999 en voor wijk west op dinsdag 2 maart 1999. Uiteraard kunt u met vragen ook buiten het spreekuur terecht bij de gemeente! Bel hier voor nummer 072 - 535 68 68. Voor wijk west wordt het spreekuur op iedere eerste dinsdag van de maand gehouden in 't Trefpunt tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer H. Bake, tel. 072 - 535 68 04. Voor wijk oost wordt het spreekuur op de eerste maandag van de maand gehouden in de bovenhal van het gemeentehuis tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer G. Pirovano, tel. 072 - 535 68 02. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. tiHlSl - /- Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, 072 535 66 41 Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. @TC Op 2 februari 1999 is een belangrijke stap gezet op weg naar bestuurlijke fusie van het openbaar basisonderwijs tussen 9 gemeenten in Noord- en Zuid Kennemerland. De oprichtingsakte is gepasseerd en daar mee is het samenwerkingsverband een stich ting geworden: de Intergemeentelijke Stichting Openbaar Basisonderwijs (ISOB). Vooralsnog gaat het om een "lege" stichting. De overdracht van de openbare basisscholen van de gemeenten naar het nieuwe bestuur vindt plaats op 1 januari 2000. Wat is het ISOB? Het ISOB is een samenwerkingsverband van 9 gemeenten in Noord- en Zuid Kennemerland: Akersloot, Bergen, Castricum, Egmond, Graft-De Rijp, Heiloo, SchoorI en Uitgeest. Het ISOB omvat eenentwintig basis scholen met ongeveer 4.000 leerlingen en zo 'n 200 leerkrachten. De grootste school telt ruim 350 en de kleinste zo 'n 50 leerlingen. De 9 gemeenten werken al langere tijd samen op het gebied van personeels- en formatiebe leid. Nu is verdergaande samenwerking aan de orde. In het kader van bestuurlijke krach tenbundeling en schaalvergroting in het basisondenA/ijs streven de 9 gemeenten naar bestuurlijke fusie ter versterking en kwaliteits verbetering van hun openbaar basisonderwijs. Het ISOB is nu bezig bestuursleden voor de nieuwe stichting te vinden. Deze bestuursle den kunnen zich het komende jaar, tot de overdracht op 1 januari 2000, inwerken en bekwamen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Mengerink, coördinator ISOB, tel. 072 - 535 66 86. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Leger des Heils voor de periode van 21 februari tot en met 6 maart 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: paspoort, rij bewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NiET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, auto banden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vra gen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Boekenstein 43 - slopen deel van de school de Zuidwester Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met de bijbeho rende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artike- le over verleende bouwvergunningen/meldin gen. erleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Pijlemeeth 13 - vergroten woning; Pijlemeeth 45 - vergroten woning; Tulpencroftlaan 31 - vergroten woning; E.J. Potgieterweg 53 - vergroten woning; Heerenweg 87 - veranderen/vergroten woning; Zevenhuizerlaan 106 - vergroten; De Sonneveld 116 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 286 - vergroten woning; De Brink 15 - plaatsen berging; De Brink 16 - plaatsen berging; Heerenweg 13 - vergroten woning; Groot Barlaken 9 - vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 11 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Oudburgerlaan 84 - vergroten woning; Baetenburg 35 - vergroten woning. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek Iets voor u?!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4