Structuurvisie Zandzoom schetst plan voor gebied tussen Heiloo en Limmen Heilooër Operettevereniging schittert in enthousiast uitgevoerde operette Yoram Ish-Hurwitz speelt in Witte Kerk Schaak n ERA EH Aan/toopplmen? Broekman toernooi a .school Qj Vos Makelaardij KMA NU OOK OP INTERNETS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN vrijdag 5 maart Dé Hy^heekwinkel LOKEEND RECLAME ECl-AME VAN DER BORDEN 072-5351000 APELLA ItL^J Drukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 9 3 MAART 1999 Vijftien jaar voor dood slag op tuinder Ontploffing in woning Schoolschaak- kampioenschap jan Berk in Literair jazz-café Man stapt met gestolen fiets in trein Gevonden voorwerpen Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Skateboardbaan naar parkeerterrein Zuiderneg 'Getverderrie wat een herrie' in Buk Buk www.tummersaccountants.nl De Hoefsmid ,5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! AMSTERDAM - Vijftien jaar gevan genisstraf voor R. el M., zo luidde afge lopen donderdag de uitspraak van het Amsterdamse gerechtshof in hoger beroep in de zaak rond de dood van Heilooër tuinder J. Nanne in september 1997. Dat betekent één jaar meer dan de yeroordeling door de Alkmaarse rechtbank in juli vorig jaar. In hoger beroep was een gevangenisstraf van twintig jaar geëist door de procureur- generaal. El M. werd veroordeeld wegens dood slag. De diefstal met geweld die hem eveneens te laste werd gelegd, achtte het hof niet bewezen. Wel staat in het vonnis dat El M. weggenomen spullen van het slachtoffer terug moet geven aan de nabestaanden. Omdat El M. niet van Nederlandse af komst is en hier illegaal verblijft, zal hij na het uitzitten van zijn straf worden uitgezet. HEILOO- Op 25 februari brak omst reeks 10.00 uur brand uit in een woning aan de Nicolaas Beetsweg. De brand ontstond op het moment dat de bewo ner het gas wilde aansteken. Daarna volgde een ontploffing. De bewoner zag kans om naar buiten te vluchten. Hij liep lichte brandwonden op en er ontstond schade aan de wo ning. Oorzaak van de brand is vermoe delijk een openstaand gasfornuis of een lekkage. De brand werd door de brand weer geblust. De bewoner krijgt tijde lijk andere woonruimte. HEILOO - Schaakvereniging Opposi tie houdt het schoolschaakkampioen- schap op vrijdag 5 maart. Alle acht ba sisscholen uit Heiloo spelen in twee poules van vier scholen, zodat in elke poule elk viertal drie wedstrijden speelt. De bedenktijd is.vastgesteld op vijftien minuten per persoon per partij. Na deze drie wedstrijden per poule gaan de beste twee uit elke poule over naar de finalegroep. Deze vier scholen maken via kruisfinales uit welke school zich dit jaar schaakkampioen van Heiloo mag noemen. Het toernooi vindt plaats van 17.00 tot 20.00 uur in de Freinetschool aan Het Malevoort 9. Ouders en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Het open buitengebied, gezien vanaf de Nieuwelaan in Limmen richting Heiloo. Voorlopig blijft dit nog bollenland. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Zondag 14 maart zal het Literair jazz-café seizoen besloten wor den met een optreden van de schrijfster Marjan Berk. Marjan Berk was lange tijd werkzaam in de wereld van caba ret, musical, toneel, radio en televisie. Langzamerhand ging ze zich toegleg- gen op het schrijven. In 1977 schreef ze de muzikale theater show Moeder en haar jongens. Voorts schreef ze voor verschillende omroe pen jeugdseries en ook liedjes voor Kinderen voor Kinderen vloeiden uit haar pen. In 1992 schreef ze het scena rio voor de succesvolle serie Vrouwen vleugel, die in 1994 bekroond werd met de Televizierring. In 1980 verscheen haar eerste boek Het bezuinigingskookboek, dat ze samen met Jeroen Krabbé samenstelde. Hier na volgden nog zo'n twintig boeken, waaronder kinderboeken. De muzikale omlijsting is in handen van het Oliver King Trio. Het Literair jazz-café vindt plaats in restaurant Klein Varnebroek, De Om loop 22. Aanvang is 11.00 uur (de zaal is open om 10.30 uur) en de prijs be draagt f 12,50 inclusief een kopje kof- Marjan Berk. fie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boek handel Avis (Stationscentrum) en de bibliotheek aan Het Malevoort 13. Telefonisch kunt u kaarten bestellen en informatie krijgen op tel. 072-5115511. HEILOO/LIMMEN - Afgelopen dins dag hebben de gemeenten Heiloo en Limmen hun gezamenlijke Structuur visie Zandzoom gepresenteerd. Deze structuurvisie biedt een globaal, ruim telijk beeld voor het gebied Zandzoom, het nu nog vrij open gebied tussen Hei loo en Limmen, aan weerszijden van de Kennemerstraatweg. De structuurvisie is bedoeld om in de toekomst plannen voor woningbouw, agrarische bedrijvig heid en de aanleg van groen aan te toetsen. De visie bevat dus geen kant en klaar plan, maar geeft aan hoe Heiloo en Limmen zich in de toekomst denken te gaan ontwikkelen. Het gebied Zandzoom strekt zich uit tussen de Zevenhuizerlaan en de Ven- newatersweg in Heiloo en de lijn Laandervaart, Nieuwelaan, Visweg, ge meentegrens en Zanddijk Limmen. Het is in totaal 425 hectare groot. Het over grote deel, 325 hectare, ligt in Heiloo. Daarvan beslaat 25 hectare de woning bouwlocatie Zuiderloo (ten zuiden van de Vennewatersweg), die in 1992 in een structuurvisie werd opgenomen. Be staande historische en landschappelijke structuren en elementen, zoals de strandwal en de strandvlakte, de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood en het bos eromheen, het klooster van de Julianazusters en de historische wegen zijn in het plan opgenomen. Stapje voor stapje In de visie die dinsdag gepresenteerd werd, is uitgegaan van de bouw van maximaal 2500 woningen voor de loka le en regionale woningbehoefte. In het noorden sluit de woningbouw aan op het gebied Zuiderloo, in het zuiden op de kern Limmen, ter hoogte van de Nieuwelaan. De woningbouw concen treert zich vooral op de strandwal. Bij het opstellen van het plan is reke ning gehouden met de komst van een aansluiting op de A9, waarschijnlijk ter hoogte van de Lagelaan. Tevens zijn de plannenmakers uitgegaan van de komst van de golfbaan in de Oosterzijpolder. Volgens de structuurvisie wordt de zuidkant van Heiloo uitgebreid met een bebouwde rand, die loopt van de geplande golfbaan aan de oostkant tot aan de Neggen aan de zuidkant. In het zuiden wordt dit gebied begrensd door een groene buffer. Deze biedt ruimte voor 'landgoed-wonen, bos, recreatie en invulling met grasland en boom gaarden'. HEILOO - Visvrouwen, bloemenmeis jes, druiven- en oesterverkoopsters, edelen, pages, senatorsvrouwen, vissers en gondeliers. Zij allen maakten deel uit van het grote koor van de Heilooër Operettevereniging, dat afgelopen weekend bezit nam van de Beun. Een koor dat zeker een belangrijke, dragen de rol in het geheel heeft, en liet zien zich daar zeer goed van bewust te zijn. Want de operette 'Een nacht in Ve netië' van Johann Strauss jr. werd met groot vakmanschap en met veel ent housiasme en kundigheid over het voetlicht gebracht. Het verhaal draait om het bezoek van de hertog (Ab de Vries) aan het carna- valvierende Venetië. Een bezoek dat de senatoren vrezen, want deze hertog is dol op de vrouwtjes. Een prima uit gangspunt dus voor tal van verwikke lingen, persoonsverwisselingen, liefde en de daarmee gepaard gaande onver mijdelijke ontrouw. Senator Delacqua (Jan Winkelaar) stuurt zijn vrouw de stad uit, niet wetende dat zij warme banden onderhoudt met haar neef en haar plaats laat innemen door het vis sersmeisje Annina. Deze rol werd prima vertolkt door Marjo Bosch, die in de plaats is gekomen voor Karin ten Cate. Een wissel waar HOV zeer tevre den over kan zijn. Bosch, die onlangs een prijs won in het televisieprogram ma 'Una voce particulare', liet zien dat zij de rol tot in de perfectie beheerste. Qua zang viel bij de mannen met name de prestatie van barbier Caramello (Peter Boven) op. Met zijn ingetogen wijze van zingen en acteren wist hij het publiek zeker te raken. Een publiek dat ook kon lachen, vooral wanneer het koppel senatoren zich liet zien. Met name de trillende Ben Eppinga,die zijn rol volhield totdat het doek definitief gevalllen was, was hier debet aan. Een andere humoristische rol was wegge legd voor de macaronikok Pappacoda (Frits Hogerheyde), die een bijzonder staaltje kookkunst vertoonde door schoenzolen te bereiden. Zijn vriendin netje Ciboletta (Linda Engeringh) zor gde met haar vrolijke spel voor een luchtig effect. Een operette die ook een lust voor het oog was, gezien de prachtige decors, gemaakt door HOV onder het toeziend oog van Henk Weijer, en de schitteren de kostuums. De begeleiding was in de vertrouwde handen van het Zaans Opera- en Operette Orkest, dat er ook dit keer in slaagde terughoudend te spelen en niet de boventoon te voeren. Jammer was wel dat niet alle zang even goed verstaanbaar was, maar het publiek leek hier niet om te malen en beloonde HOV met een daverend applaus. De invulling van het gebied gaat in vier stappen. Elke fase staat op zichzelf en met elke stap kan het plan ook afge rond worden. De gemeenten Heiloo en Limmen hebben hier bewust voor ge kozen, omdat van tevoren niet te zien is hoe de ontwikkelingen zullen zijn. De structuurvisie is ruim gezegd van toe passing tot het jaar 2020. De eerste stap is de bouw van 700 wo ningen, 200 ten noorden van Limmen en 500 in het gebied Zuiderloo bij Heiloo. In de tweede fase en derde fase worden respectievelijk 400 en 300 wo ningen bijgebouwd aan de zuidkant van Heiloo, gevolgd in de vierde fase door de bouw van nog eens 700 wonin gen. Tijdens deze stappen groeit het landschap steeds mee. Het is de bedoe ling dat bij elke fase groene buffers worden aangelegd. Het is niet alleen woningbouw en de aanleg van groen wat de klok slaat: ook aan de agrarische bedrijvigheid in het gebied is gedacht. Nu nog nemen de bollengronden het grootste gedeelte van het gebied in beslag. Het agrarisch grondgebruik zal in de visie van de gemeenten uiteindelijk beperkt blijven tot het gebied ten westen van de spoor lijn en ten zuiden van de golfbaan. Bedrijven zullen zoveel mogelijk wor den ondergerbracht op lokale bedrij venterreinen. Meedenken en meepraten Op woensdag 31 maart houden de ge meenten Heiloo en Limmen samen een inspraakavond in het motel aan de Kennemerstraatweg. Tot 30 april kan er schriftelijk gereageerd worden op de plannen. Vanaf morgen, donderdag 4 maart, ligt de Structuurvisie Zandzoom ter inzage in de gemeentehuizen en bij de bibliotheek aan Het Malevoort. Ook zijn er inloopuurtjes in het leven geroe pen om vragen te beantwoorden. Deze zijn in Heiloo op 15 en 29 maart (van 18.00 tot 20.00 uur) en in Limmen tij dens openingsuren van het gemeente huis. Het is de bedoeling de structuurvisie na de inspraakronde en de behandeling in de verschillende commissies in oktober voor te leggen aan de gemeenteraden van Heiloo en Limmen. HEILOO - Maandagmorgen heeft een tot nu toe onbekend gebleven man uit de fietsenstalling bij het station een fiets gestolen. Vervolgens is hij met het rijwiel in de stoptrein naar Amsterdam van 9.47 uur gestapt. Een getuige waar schuwde de politie, maar de gealar meerde spoorwegpolitie heeft de man niet aangetroffen. De politie is nog op zoek naar de eigè- naar van de gestolen fiets. Dit is een bruine damesfiets met een Abusslot om het zadel. Ook wil de politie in contact komen met mensen die de man mis schien gezien hebben. Het gaat om een vermoedelijk Nederlandse man, tussen de veertig en vijftig jaar oud, met een normaal postuur. Hij droeg een bruine, glimmende leren jas en een donker blauwe baseballcap. Getuigen kunnen bellen met het politiebureau in Heiloo, tel. 072-5337676. Yoram Ish-Hurwitz. HEILOO - Het laatste concert van de winterserie in de Witte Kerk staat alweer voor de deur. Op zondag 7 maart zorgt de jonge Israelisch-Neder- landse pianist Yoram Ish-Hurwitz met een recital voor een boeiende afsluiting van het seizoen. Eind januari was zijn interpretatie van een aantal nocturnes van Chopin te beluisteren en te zien via televisie. Het programma voor zondag bevat even eens werken van Chopin (drie noctu res) en vermeldt verder werken van Prokofjev (tien stukken uit Romeo en Julia) en Liszt (de sonate in b). Deze in Israël geboren pianist begon zijn muziekstudie in Nederland aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam. Na zijn afstuderen volgde hij een studie aan de beroemde Juilliard School in New York, waar hij les kreeg van de Hongaarse pianist György San- dor. Aansluitend vervolgde hij zijn opleiding aan de Musikhochschule te Hannover met een tweejarige solisten studie bij Karl Heinz Kammerling. Yoram Ish-Hurwitz geldt als één van de HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen bij het bureau als gevonden aangemeld: een doosje met zes tuinhandschoenen, een zwarte da mesrugzak met bloemmotief, een wijn rode wollen sjaal, een goudkleurig rin getje en een huissleutel. nieuwe pianotalenten. Hij heeft inmid dels diverse aansprekende prijzen ge wonnen. Naast recitals in Nederland (onder meer in het Concertgebouw te Amsterdam) concerteerde Ish-Hurwitz in Noorwegen, Duitsland, Slowakije en Italië. Voorts trad hij diverse malen op als solist bij verschillende orkesten, waaronder het Nederlands Philharmo- nisch Orkest. Ook zijn reeds enkele cd's van hem verschenen. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,- (65-plus, CJP en kinderen tot en met 12 jaar f 12,50). Kaarten zijn van tevoren te bestellen via de tel.nrs. 072- 5334804 en 5335852. Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 i Een scène uit Een nacht in Venetië door de Heilooër Operettevereniging. (Fotostudio Starfield) HEILOO - De skateboardbaan voor de jeugd komt mogelijk op het parkeerter rein aan Het Malevoort, ter hoogte van de Zuiderneg. Dat is de locatie die het college van burgemeester en wethou ders uitgekozen heeft als de beste plek voor een dergelijke voorziening. De be doeling is om hier een eenvoudige half- pipe skateboardbaan aan te leggen. Al in 1996 is er een budget van f 40.000,- gereserveerd voor de aanleg van de baan. Sindsdien zijn tal van loca ties de revue gepasseerd, die steeds weer op nieuwe bezwaren stuitten. Het plan wordt besproken in de maart-ver gadering van de commissies welzijn en grondgebiedzaken. Nog bekeken wordt of er een artikel 19 procedure gevolgd moet worden, om het bestemmingsplan te wijzigen. Dat hoeft niet als de skate- baan als tijdelijk bouwwerk aange merkt wordt. Omdat het niet zeker is of de nieuwe locatie in de smaak valt, heeft het colle ge alvast een alternatieve locatie ge noemd. Dat is aan het eind van De Hoefsmid (bedrijventerrein de Oude Werf), op het speelterreintje nabij het bruggetje naar Ypestein. van 17.00 - 20.00 uur in de FrËhetschool aan het Malevoort aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED VERKOCHT MAKELAAR Makelaars sinds 1933 HEILOO - Op 4 maart is er vanaf 20.00 uur in Buk Buk een open café-avond. De toegang is gratis. Op vrijdag 5 maart is er vanaf 21.00 uur weer Twilight Zone. Wie eens zijn hand wil laten le zen, of met de tarot duidelijkheid wil over zaken die momenteel een rol spe len in zijn leven, kan dat nu laten doen door paragnoste Tineke Hartog. Toe gang is f 5,-. Meer info is verkrijgbaar bij Marjolein of Berber van Buk Buk, tel. 072-5321048. Op 6 maart kunnen vanaf 21.00 uur bezoekers van Buk Buk met recht zeg gen 'Getverderrie wat een herrie'. Dat is namelijk de naam van het rondrei zende herrie-festival dat nu de Buk aan doet. Getverderrie wat een herrie zijn bands uit Alkmaar en omstreken die samen zijn gaan werken en verschillen de poppodia's in Noord-Holland af gaan. Met de bands die zij in hun gelederen hebben kan iedereen die houdt van vette gitaargeluiden, woest springende, slijm spuggende en huig verschrompe lende zanglijnen zich uitleven. Deze bands bestaan nog niet lang, maar heb ben toch door hun kwaliteit al behoor lijk wat podiumervaring opgedaan. Carp speelt crossover/metal, Iedereen Zóóó Jotje maakt muziek die het best te omschrijven is als pret-ska-punk. Jeopardy! vermaakt zich met hardcore evenals de groep Betercore en Sicke ning Sadness doet het met reggae-ska- punk. De toegang bedraagt f 7,50. NVM ELA 4RSGROEP Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 3 kantoren (in Alkmaar (2) en Heiloo) actiefin de regio. Vanaf medio april 1999 ook in Heerhugoiuaard' TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072 -505 37 51 E-mail: tummers.limmen@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl C| /V IV|\jr^ - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 rlMUniVIMIMU Centrale verwarming 1851 TH Heiloo r_~~ - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1