Limmen toont muzikale creativiteit tijdens 25ste editie Limmen Creatief x De Egmonden X Éllll? ÊT Activiteiten Limmen ^enicdtett PAGINA 10 UITKIJKPOST-10 MAART Modeshow bij Plattelandsvrouwen Jazz Session Club Klaverjasdrive Pax Christi Volleybal stratencompetitie P 0 L I T I E Handbal Meervogels P#L I T 1 E 'Senic/itea Klaverjassen en jeugd- veiling VV Limmen Info-avond over de euro SV De Vrijheid Lezing over expeditie in Groenland Jongens-jeugdhandbal toernooi Foto-expositie Ben de Graaf Bierbrauwer Groefsema's winnen in Zaandam Museum Broeker Veiling zoekt rondleiders KVG St. Monica Kurk-iepenwandeling Wimmenummerduinen Laura Fygi in Zuiderduin Geslaagd Paul Joe Fish en Gamma in de Slotkapel Rondleiding Slot op den Hoef Foresters voetbal Postzegelruilbeurs Fietstochten KSI wd'tJtmm&i LIMMEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Limmen nodigt iedereen uit op maandag 22 maart in de Burgerij voor een werve lende modeshow met het thema 'De hoed in beweging'. Leerlingen van Modevakschool Ans Apeldoorn uit Sint-Pancras en Alkmaar van de oplei ding hoeden maken, zullen ongeveer driehonderd zelf ontworpen en ver vaardigde hoeden laten zien. Naast zelfmaakmode van eigen leden, zal ook een show gepresenteerd wor den onder het motto 'Een eeuw lang damesmode'. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Entreeprijs is f 2,50 (leden gratis). Consumptiebon nen zijn in de zaal verkrijgbaar. Begin februari was de jaarvergadering. Na het officiële programma hield drs. J. Zijderveld een lezing 'Cacao een Go denspijs.' Uitgelegd werd de geschie denis van de cacaoboon. Aan de hand van dia's en tentoongesteld materiaal werd duidelijk gemaakt hoe halffabri katen als cacaoboter en poeder worden geproduceerd. 'Met een lach en een traan' was de titel van de lezing gehouden door ds. Bui tenhuis. Hij vertelde over zijn beleve nissen op het ziekenhuisschip Henri Dunant van het Rode Kruis en over zijn project in Indonesië. LIMMEN - Op zondag 14 maart om 16.00 uur start een nieuwe activiteit in Vredeburg, namelijk Jazz Session Club Vredeburg. Deze Jazz Session Club zal op meer of minder bekende jazzthe- ma's improviseren. Het doel van de Jazz Session Club is om muzikanten van verschillende plui mage in wisselende samenstelling in ongedwongen sfeer te laten spelen. Jonge muzikanten met weinig ervaring kunnen bovendien onder begeleiding van meer ervaren sessiemuzikanten eventuele podium- en improvisatie angst kwijt raken. De toegang is gratis. Voor inlichtingen kunt u bellen met Ron Pols, tel. 0251-658677 of Fred Timmer, tel. 072-5053414. LIMMEN - Op vrijdag 12 maart wordt in de Pax Christischool aan de Hoge- weg 55 de jaarlijkse klaverjasdrive ge houden. Er worden drie rondes gespeeld en er zijn vele prijzen te win nen. Tevens zal er een verloting plaatsvin den, met mooie prijzen en zelfs een super hoofdprijs. De opbrengst van de avond komt ten goede aan de leerlin gen van de Pax Christischool. In schrijving kost f 3,50 en kan gebeuren aan de zaal. Aanvang van de drive is om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Lithograaf Dick Heijne aan het werk tijdens Limmen Creatief (Fotostudio Starfield) LIMMEN - Dat er in Limmen en om geving heel wat creatief talent rond loopt, werd afgelopen weekend weer eens bewezen. Voor de vijfentwintigste keer haalden creatieve Limmers alles uit de kast en toonden hun mooiste werkstukken tijdens deze jubileum-edi tie van Limmen Creatief. Ter gelegen heid van het zilveren jubileum kreeg deze keer, voor het eerst in de geschie denis van het evenement, ook muzikaal talent de gelegenheid om van zich te laten horen in een muzikale estafette. En dat werd een groot succes, want maar liefst veertien groepen hadden zich aangemeld. Op zondag regen de bijdrages van de verschillende musici, bijna allemaal afkomstig uit Limmen, zich in-een goed gevulde Burgerij aan een tot een bijzonder gevarieerde mu zikale uitspatting. Van klassiek tot jazz en van Ierse folksongs tot Franse chan sons, met veel enthousiasme werd een breed scala aan muziekstijlen en klank kleuren ten gehore gebracht. Net zo gevarieerd was het aanbod op handvaardigheids- en kunstzinnig gebied. Een record-aantal van drieën zestig deelnemers, het overgrote deel amateurs, was in Vredeburg en de Burgerij vertegenwoordigd met aller hande creaties. Natuurlijk nam zoals altijd schilder- en tekenkunst een be langrijke plaats in. Echte blikvangers waren de grote olieverfschilderijen van Koen Kramer en het op geheel eigen wijze beschilderde servies van Tineke Pijnappel. Jan Kleiberg liet met zijn 'Diepzee impressie', foto's van kristallen in gepo lariseerd licht onder een microscoop, een niet-alledaagse manier van foto graferen zien. Ook waren er uitingen van creatieve handvaardigheid die de aandacht trok ken, zoals de bijna tweehonderd zelfge maakte barbie-jurken van Rieka Ter- luin, prachtige porseleinen poppen met uitbundige kleding en allerlei doosjes en spullen versierd met de decoupage- techniek, waarbij transparante lak over stofjes, papier en servetten wordt aan gebracht. Grote publieke belangstelling was er voor de litho-pers van Dick Heijne, die demonstreerde hoe hij zijn litho's met veelal afbeeldingen van dorpstaferelen produceert. Limmen Creatief werd ook dit jaar door een paar duizend belangstellen den bezocht, onder wie ook oud-burge meester van Limmen N. Molhoek. Vijf entwintig jaar geleden gaf hij de aanzet tot de organisatie van de eerste editie van het creatieve evenement en ter gelegenheid van het zilveren jubileum verrichtte hij dit jaar samen met burge meester E. Huisman de opening. LIMMEN - Vorige week dinsdag her vatte volleybalvereniging Oranje-Wit de stratencompetitie. Na de voorron den zijn de teams ingedeeld in twee poules en de winnaar van poule A mag zich de kampioen van Limmen noe men. Met voor de meeste teams nog vier wedstrijden te gaan, zal de strijd voornamelijk tussen de Schoolweg, De Meiden en Zomerschoon gaan. Voor het eerst in de geschiedenis van de stratencompetitie versloeg de Schoolweg het team van The Old- Generation. In de eerste set nam The Old-Generation nog wel het initiatief, maar moest dit al snel overlaten aan de Schoolweg. Met gedegen spel, zowel verdedigend als aanvallend, werd The Old-Generation verslagen (15-13 en 15-11). Ook Zomerschoon versloeg het zwak spelende The Old-Generation (9- 15 en 915). De Laatbloeiers deden het beter en wist van beide grote kansheb bers op de titel een puntje af te snoe pen. Tegen Zomerschoon werd het 15- 13 en 5-15 en tegen de Schoolweg was de eindstand; 10-15 en 11-10 en de klok was hier spelbreker. Een vreemde partij In de B-poule is de spanning nog gro ter, omdat hier BN All Stars, de ZWRVTJS en De Wiekenders alle drie met 6 punten aan de leiding gaan, maar de BN heeft twee wedstrijden minder gespeeld. 7 Bier 1 Cola speelden te gen De Wiekenders en tegen de ZWRVTJS gelijk (7-15 en 15-7) en (15- 14 en 9-15). Bartigon speelde tegen De Wiekenders een vreemde partij. De eerste set werd kansloos verloren (1-15), maar in de tweede set kwamen zij sterk terug. De Wiekenders moesten alles uit de kast halen om niet te verliezen en het werd een nipte 14-15, maar wel twee belang rijke punten voor De Wiekenders, want hiermee blijven zij in de race. Bartigon leed ook tegen de ZWRVTJS een ne derlaag (15-9 en 15-4). Stand A-poule: een is Schoolweg met 8 punten, twee zijn De Meiden met 7 en drie is Zomerschoon met 6 punten, vierde zijn De Laatbloeiers met 3 en vijfde zijn The Old-Generation met nul punten. Zoals gezegd hebben in de B- poule NB All Stars de ZWRVTJS en De Wiekenders alle drie 6 punten. Hier is 7 Bier 1 Cola vierde met vier en vijfde is Bartigon met twee punten. Op dinsdag 16 maart wordt de vierde speelronde gespeeld in Sportcentrum de Enterij, met in poule A als belangrij ke wedstrijd Zomerschoon-De Meiden en in de B poule is de wedstrijd tussen de ZWRVTJS en BN All Stars van belang voor de eerste plaats. Aanvang 20.15 uur. Galerie Amber Tot en met 14 maart schilderijen, gou aches en aquarellen te zien van Cor Heeck en keramische figuren van Cha- ja Kause in de galerie aan de Dussel- dorperweg 18, geopend van donderdag tot en met zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Gemeentehuis Limmen Tot en met 17 maart expositie van aquarellen van Joop de Beer, olieverf schilderijen van Annegré Offerhaus en bloemstillevens van Jeanne Fenger, te zien van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdagmiddag. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. 112 072- 5122222 •Noord-Holland Noord LIMMEN AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels legden het af tegen Zwaluwen 1, die wonnen met 25-17. Eindigde de thuiswedstrijd tegen Zwa luwen in het voordeel van Meervogels, in Hoorn ontmoetten de dames een versterkt Zwaluwen met Petra Mors in de gelederen. Zij ontsnapte aan een ro de kaart wegens een forse duw in een break-out van Petra Jonker. Het was de enige fout van het goed leidende scheidsrechtersduo. Tot de 25ste minuut lieten beide teams een goede wedstrijd zien en was vooral Meervogelsdoelvrouw Jeanine Geels goed op dreef. Na 7-7 liep Zwaluwen uit naar 9-7, Meervogels kreeg de kans op gelijke hoogte te komen maar een gestopte strafworp en een gemiste break-out voorkwamen een gelijke stand. Door het incident met Petra Jon ker was Meervogels uit evenwicht en kwam Zwaluwen tot een 14-9 rust stand. Na een score van Wendy Schram en twee benutte strafworpen van Petra Jonker stond er 15-12 op het scorebord. In die fase ging Meervogels te slordig om met de kansen. In de eindfase kon ook keepster Natasja Arts door niet alert verdedigen het leed niet meer keren en bleven de punten in Hoorn. Knullig balverlies De heren senioren 1 verloren van For tissimo met 19-25. Het was voor de heren zaak deze wedstrijd te winnen om Fortissimo onder zich te houden op de ranglijst. Fortissimo beschikte over prima afstandschutters en een keeper die moeilijk te passeren was. Halver wege de eerste helft liep Fortissimo uit naar 6-2. Meervogels leed in die fase veel knullig balverlies en miste teveel kansen; ruststand 12-9. De rust bracht geen verandering in het spel van Meervogels, maar halverwege de tweede helft stond er 15-14 op het scorebord en werd het toch spannend. In deze fase stopte keeper Sander Verduin een strafworp en scoorde Ed dy Krom fraai vanaf de cirkel. For tissimo profiteerde en staat nu een punt boven Meervogels. De komende twee wedstrijden zullen alles bepalen. Klaverjassen Vrijdag 12 maart kunt u klaverjassen in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.30 uur open, vanaf die tijd kunt u zich opge ven. Om 20.30 uur wordt er geloot. Drive en verloting zijn rond 23.15 uur afgelopen. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 3 maart vond op de A9 een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's waren betrokken. De aanrijding ontstond omdat er te weinig afstand werd bewaard. De scha de was alleen materieel. Op 5 maart vond op de A9 een aanrij ding tussen een personenauto en een personenbus plaats. Beide bestuurders reden omstreeks 06.50 uur in de rich ting van Haarlem. Omdat de bestuur der van de personenauto harder reed, moest hij voor de personenbus uitwij ken. Bij deze manoeuvre reed hij ech ter de personenbus aan. Beide bestuur ders raakten vervolgens de controle over hun voertuig kwijt. De personen bus raakte in een slip en belandde via de berm op zijn kop in de sloot. Alle vier inzittenden liepen een nat pak op Een van de inzittenden werd vooi onderzoek overgebracht naar hel MCA, waar bleek dat hij een paar gek neusde ribben en een bloeduitstorting op zijn hoofd had. Na behandeling kon hij weer naar huis. De bestuurder van de personenauto kwam tegen de vang rail in de middenberm tot stilstand. Verloren: een oorbel van wit goud met een diamant. LIMMEN - Op 4 maart werd op de Rijksweg omstreeks 01.45 uur de be stuurder van een personenauto ge controleerd op het gebruik van alcohol. Een blaastest weest uit dat de man te diep in het glaasje had gekeken en de politie maakte proces-verbaal op. Op 7 maart werd in een woning aan de Pagenlaan ingebroken. Men kwam bin nen door een tuindeur te forceren. Uit de woning werden een stereo-installa tie en een laptop computer gestolen. Verloren: een bruine portemonee met inhoud en een oorbel met drie kleine diamantjes. LIMMEN - Op zaterdag 20 maart houdt de jeugdvoetbalvereniging Lim men haar jaarlijkse klaverjasdrive met aansluitend de jeugdveiling. De hoofd prijs van de drive is ook nu weer een echt kalf. De aanvang van het kaarten is om 19.30 uur, het veilen begint om 22.30 uur. Tevens wordt een loterij gehouden waarmee mooie prijzen te winnen zijn. De activiteiten vinden plaats in de voetbalkantine aan de Dampegheestlaan. LIMMEN - Het Katholiek Vrouwen Gilde afdeling Limmen houdt op woensdag 17 maart in de Burgerij een informatieavond over de euro. Op deze avond zult u uitgebreid worden geïn formeerd over de euro als betaalmid del. Tevens is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Iedereen is welkom op deze avond, entree bedraagt f 7,50 inclusief koffie of thee. Aanvang is om 20.00 uur. Het gilde heeft met het bezoek aan de brandweer van Alkmaar onlangs een leerzame middag achter de rug. De deelnemers hebben een heel andere kijk op het werk van een brandweer man gekregen. Zeer indrukwekkend vonden de dames het wagenpark. Op elke afdeling werd vakkundige uitleg gegeven. De volgende excursie van het KVG is naar Douwe Egberts in Utrecht op 18 maart. LIMMEN - De schietresultaten van SV De Vrijheid van vorige week: A-klasse: 1B. Sassen 1Jolanda Hageman en 1. J. Drenth, allen 98 pnt. B-klasse: 1. R. Hageman 94 pnt, 2. E. Weijers 92 pnt, 3. M. Bruin 90 pnt. C-klasse: 1. F. Bakker 96 pnt, 2. M. Baltus 95 pnt, 3. H. van Ammers 69 pnt. AKERSLOOT - In de bibliotheek van Akersloot wordt op donderdag 25 maart een lezing gegeven met de titel 'Dwars door Groenland' door Ekon Hartog. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Toegang bedraagt f 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek in Akersloot en Limmen. Ekon Hartog is één van de deelnemers aan de Trans-Groenland ski-expeditie 1997. Bergbeklimmer Ronald Naar was op zoek naar een nieuwe uitdaging en besloot samen met Coen Hofstede een tocht dwars door Groenland te maken. Ze zochten voor deze expeditie een derde man en besloten uiteindelijk de betrekkelijk onervaren Ekon Hartog uit Heerhugowaard de kans te geven een droom waar te maken. De expeditie was een tocht van bijna 900 kilometer over een zee van sneeuw en ijs. Ekon Hartog zal het publiek ver tellen over zijn ervaringen. AKERSLOOT - Op zondagochtend 18 april houdt de handbalvereniging Dim- tronic Meervogels in sporthal De Lelie in Akersloot een handbaltoernooi voor jongens in de leeftijd van 8 tot 11 jaar uit de regio. Het toernooi wordt onder deskundige begeleiding van de handbalvereniging voorbereid. Er zullen in de weken voorafgaand aan het toernooi drie trai ningen gehouden worden in De Lelie. De teams kunnen dan samen trainen en alvast wennen aan de handbalsport. Deelnemers mogen zelf een team samenstellen, bijvoorbeeld met vriend jes van school of uit de buurt. Een team bestaat uit maximaal negen jongens. De trainingen vinden plaats op 6,13 en 16 april tussen 18.00 en 19.00 uur. Voor opgave kunnen ouders bellen met één van de contactpersonen vóór maandag 29 maart. Deelname aan trai ningen en het toernooi is gratis. Con tactpersonen zijn Arie Krom, tel. 0251- 310939 en Jan Berkhout, tel. 310449. AKERSLOOT - In maart en april is er in de bibliotheek van Akersloot foto werk te zien van Ben de Graaf Bier brauwer. Hij heeft een selectie gemaakt van opnamen van bomen in Nederland en Frankrijk. In Noord-Holland zette hij de dubbele rijen bomen langs kaarsrechte polder wegen en knotwilgen aan de sloot op de gevoelige plaat, in Overijssel jonge berken in een bevroren veenmoeras, en in Groningen een oprijlaan naar een borg met geknotte bomen. Frankrijk heeft in het zuiden vooral geknotte pla tanen langs de wegen. De foto's zijn te bekijken tijdens de openingsuren van de bibliotheek. HEILOO - Op het negentiende Open Zaanstreek judotoernooi van judoclub Hikari uit Zaandam afgelopen week end, hebben de Heilooërs Wayne en Sander Groefsema van judoclub Ran- ders de Geus een eerste prijs behaald. Wayne wist al zijn partijen te winnen, waarvan verschillende met een vol punt. Hij kwam uit in de gewichtsklasse tot 28 kg van het geboortejaar 1990. Sander kwam uit in de gewichtsklasse tot 66 kg en geboortejaar 1983 tot 1994. Sander wist de meeste partijen te win nen met zijn specialiteit, de schouder worp. Om eerste te worden op dit zwaarbezette toernooi moesten alle partijen gewonnen worden. Sander is door dit resultaat zijn broer tje Wesley voorbij gestevend op de ranglijst voor judoka's van het jaar te worden van zijn Alkmaarse judoclub. Hij staat nu op een tweede plaats. BROEK OP LANGEDIJK - Voor de weekenden en door de week zoekt Museum Broeker Veiling in Broek op Langedijk vrijwilligers die bezoekers willen rondleiden door het museum in de Nederlandse, Duitse en Engelse taal. De werktijden liggen ongeveer tussen 12.00 en 17.00 uur in het week end en door de week tussen 10.00 en 17.00 uur. Geïnteresseerden kunnen een informatiepakket aanvragen bij Museum Broeker Veiling, tel. 0226- 313807. HEILOO - Woensdag 17 maart staat de bijeenkomst van het Katholiek Vrou wen Gilde in het teken van de film. De Heilooër cineast Nico Mantel zal deze avond twee documentaires laten zien over het Spaanse Andalusië. Hierin komen bewoners, cultuur en de natuur nadrukkelijk aan de orde. Ook zullen enkele typische gebruiken uit de Goede Week voor Pasen vertoond wor den. De avond begint om 20.00 uur in het Trefpunt, A. du Bois-hof 2. Intro- ducées betalen f 7,50 inclusief een kopje thee of koffie. Woensdag 24 maart is de koffieoch tend. Om 9.00 uur begint die met een eucharistieviering in de Moeder Gods- kerk waarin pastor H. Helsloot zal voorgaan. Na de dienst zal J. Rood een inleiding houden over 'Dementie, hoe denk ik erover?' Info is verkrijgbaar op tel. 072-5336137 of 5334234. EGMOND - Komende zondag kunt u met een ervaren natuurgids van het IVN door de voormalige duinen van Six wandelen. De wandeling loopt langs het voormalig Karmelklooster via de duinvoet door het kurk-iepenbos van het Noord-Hollands Duinreser vaat. Onderweg komt u overblijfselen van de verdedigingslinie (Atlantic- Wall) uit de Tweede Wereldoorlog te gen. Begin en eindpunt van de wandeling is bij het parkeerterrein aan het eind van het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. De wandeling begint om 11.00 uur en duurt ongeveer 1,5 uur. U dient voor deze wandeling in het bezit te zijn van een geldig toegangsbewijs van het Noordhollands Duinreservaat (PWN). Door de gids wordt een vrijwil lige bijdrage gevraagd van f 2,50 per volwassene. Informatie over de wandeling kunt u krijgen bij Jan de Vries tel. 072- 5065872. EGMOND - Op zaterdag 27 maart wordt er wederom een Sterrengala ge houden in Hotel Zuiderduin in Eg- mond aan Zee. Gasten worden vanaf 18.00 uur ontvan gen met een aperitief. Aansluitend kunt u in de Zuiderduinzaal genieten van een warm- en koud-dinerbuffet. Hoogtepunt van de avond is een avondvullend liveoptreden van Laura Fygi met begeleiding van haar orkest. De prijs voor dit sterrengala is f 155,-, de drankjes zijn gratis. Uiteraard is het tevens mogelijk om na afloop in het hotel te overnachten. Voor reserverin gen of meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5065000. HEILOO - Plaatsgenoot Dennis Dijk huis nam onlangs aan de Vrije Univer siteit van Amsterdam zijn bul in ont vangst. Hij studeerde af aan de faculteit van Economie en Econometrie in de vrije richting. EGMOND - Op zondag 14 maart tre den in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef Paul Joe Fish en Gamma op. De groep Gamma bestaat al zo'n 25 jaar. Twee jaar geleden kwam de tweede cd van deze groep uit, Minstrel of the Flute. Sindsdien treedt de groep weer regelmatig op. Paul Joe Fish (Paulus Vis) is een ware kunstenaar op natuurfluiten. 'De groep Gamma is de muzikale spreekbuis van mijn muziek', aldus de muzikant. 'Als een minstreel maak ik met mijn publiek een muzikale wereldreis, waarbij we in heel veel verschillende sferen terecht komen, die allemaal een eigen verhaal hebben'. De muziek van Paul Joe Fish en Gamma is niet in een hokje te plaatsen. Paulus Vis geeft de voorkeur aan de term poëtische muziek (poetical mu sic), die beïnvloed is door vele stromin gen, zoals Ierse en Indiaanse muziek, uit Zuid-Amerika en oost- en zuid-Eu- ropese en barokke en middeleeuwse invloeden. De groep bestaat verder uit Jelle Waltman (toetsen), Ruben de Rui ter (percussie) en Jimmy Riedijk, gita ren. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is f 15,-, voor CJP en 65- plus f 12,50, koffie en koek inbegrepen. U kunt kaarten reserveren op de tel. nrs. 072-5062033 en 5062387. EGMOND - Op zondag 28 maart orga niseert de Stichting Historisch Egmond een rondleiding onder leiding van één van de gilde-gidsen in de dorpskern van Egmond aan den Hoef. Er wordt een bezoek gebracht aan de ruïne van het Slot op den Hoef. Het vertrek vindt plaats vanaf hoeve Overslot, Slotweg 42. Na afloop wordt daar koffie gedronken. De vertrektijd is 12.00 uur. De duur van de rondlei ding is ca. 1,5 uur. En de kosten zijn f 3,- Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis mee. Voor informatie kunt u bel len met Peter de Man, 072-5067555. HEILOO - Een mooie voetbalwed strijd voor de toeschouwers was de wedstrijd van afgelopen zondag tussen Wieringerwaard en Foresters. Wie- ringerwaard hanteerde op het zware, maar goed bespeelbare veld het typisch Noord-Hollandse voetbal met lange halen en veel inzet. Foresters daarente gen bleef het zoeken in technisch ver zorgd voetbal, gepaard aan een flinke dosis werklust. Aanvankelijk leek het nuchtere recht- toe-recht-aan voetbal van de Wie- ringerwaarders het meeste succes op te leveren want met nog zo'n vijf minuten in de eerste helft te spelen keek Fores ters tegen een 2-0 achterstand aan. Goed op dreef was Jeroen Haanstra en hij zorgde met een fraai doelpunt voor de aansluitingstreffer. Na de rust was de marge binnen enkele minuten alweer op twee doelpunten gebracht. Een lob over keeper Nick van Aart bracht de stand op 3-1 voor Wieringer waard. Daarna plukte het Foresters- team echter de vruchten van zijn tech nisch surplus. Conditioneel viel Wie ringerwaard terug en werd door het team te geforceerd (vijf gele kaarten) getracht de voorsprong te behouden. Het was opnieuw Jeroen Haanstra die scoorde, ditmaal uit een goed genomen vrije trap iets buiten het zestien meter gebied. Foresters voelde dat er meer in zat en bleef pressie uitoefenen. Uit een voorzet van Carlos Blom was het uit eindelijk Bas van Duivenbode die snoeihard inkopte en zo voor de dik verdiende gelijkmaker zorgde. Zondag 14 maart is er de thuiswedstrijd tegen Go-Ahead '18 uit Alkmaar. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Het tweede elftal speelt 11.00 uur eveneens op het Vennewater tegen Helder 2. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktiikadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 da gen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. ALKMAAR - De Nederlandse Vereni ging van Postzegelverzamelaars houdt op zondag 14 maart van 10.00 tot 17.00 uur een grote regionale voorjaarsruil beurs in de kantine van sporthal de Hoornsevaart aan de Hertog Aal- brechtweg 4 te Alkmaar. Iedereen kan hier iets vinden op het gebied van postzegels, eerste dag enve loppen en poststukken. Van 12.00 tot 14.00 uur kunt u door een deskundige gratis de waarde van uw verzameling of zegels laten bepalen. Er is ook een jeugdhoek. De toegangsprijs bedraagt zowel voor leden als niet-leden f 1,- en voor de jeugd f 0,50. CASTRICUM - Kennemer Sportief Internationaal houdt op zondag 14 maart een fietstocht van 45 km, de Schermer- en Boekelertocht, en op za terdag 20 maart een van 50 km, het Rondje Nauerna. Vertrek is vanuit sportcentrum De Bloemen aan de Bloemen 71 in Castricum. Tussen 9.00 en 9.30 uur kunnen deelne mers -een route krijgen en starten. Deelnemers kunnen ook gezamenlijk om 9.30 uur met een groep vertrekken achter voorrijders die rijden met een maximumsnelheid van 20 a 22 km per uur. De kosten bedragen voor niet- leden f 3,50, voor leden van NTU ver enigingen f 2,50. Leden van KSL mo gen gratis meedoen. Inlichtingen kunt u krijgen bij J. Veenstra, tel. 0251-310051 en J. Vriend, tel. 072-5339458.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 10