Verbouwingskosten gemeentehuis vallen stuk duurder uit Ondergrondse glasbakken in gebruik Buk Buk Italiaanse sfeer in Beun met optreden La Passione /Mascotte ^ode I n ERA Verkoopplannen? Broekman krant ïïm Vos Makelaardij KMA THUIS IN ZAKEN L' - J Vrijdag 19 maart om 10.30 en 14.30 uur (072) 5320188 FALKLAND TONEEL pp i Dé HypMeekwinke! LOKEEND RECfAME VAN DER BORDEN 072-535 1000 Redactieacquisitie en administratie 64e JAARGANG NO. 10 10 MAART 1999 'JU Drukkerij uitkijk post bv Achterstallig onderhoud Bergeonstraat Geslaagd Kennemerstraatweg als fietssnelweg? Krediet voor jongerenwerker Mannen-ogen op vrouwendag Gevonden voorwerpen Overeenkomst met Multikabel Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar zondag 14 maart 'Niet te dicht bij de bar' Collecte Reumafonds Esther Rommel in Provinciale Staten mmmmm'L SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 exclusieve presentatie voorjaars_ en zomercollectie Bel om te reserveren: in onze wi nkel in CASTRICUM 10.00 uur 14.00 uur 19.30 uur Graag wel even uw plaatsen reserveren 0251-652068 Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum PRESENTEERT: 'De draak die alleen maar Nee! kon zeggen' Stichting Freinetschool Heiloo INFORMATIE- OCHTEND op de Freinetschool Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 lel. 072 5320322 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 VERKOCHT NVM Regio Noord~ Kennemeriond van Os mode 't Loo C. HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Al in 1996 zijn er aan de Stichting WAO/AAW Ug belangen, mede-huurders van de voormalige school aan de Bergeonstraat, toezeg gingen gedaan over achterstallig onder houd aan dit gebouw. Nu, twee jaar later, wordt er eindelijk geld uitgetrok ken voor het vervangen van kozijnen en het aanbrengen van dubbel glas. Arend Pleizier (GroenLinks) wond zich er maandagavond behoorlijk over op. Volgens hem zijn er door de gemeente beloften aan deze stichting gedaan, die tot nu toe niet zijn nageko men. Ook begreep hij niet waarom er wel geld is voor nieuwe hekken voor de Double Stars, maar niet voor noodza kelijk onderhoud aan het gebouw van Scouting Rurik aan de Kistemaker. Wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten noemde het voorstel een begin. Nu wordt de voorgevel en de zijkant van het gebouw aan de Bergeonstraat aan gepakt. Dit om de hoge energiereke ning van de stichting wat terug te hel pen dringen. Ook het plein wordt opge knapt. Nog deze week is er een gesprek met de scouting. Het onderhoud van de beide gebouwen zal in een van de vol gende commissievergaderingen aan de orde komen. HEILOO - Plaatsgenoot Sebastiaan Graas studeerde onlangs af aan het TIO college te Haarlem. Hij behaalde achtereenvolgens het diploma Hotel- management en alle daarbij horende SVH-diploma's. HEILOO - De Kennemerstraatweg door het Heilooër bos moet afgesloten worden voor al het doorgaand verkeer, behalve voor fietsers. Tegelijkertijd moet ter hoogte van de Lagelaan in Limmen een aansluiting op de A9 komen. Dit heeft de fietsersbond ENFB voorgesteld in een brief aan de gemeenteraden van Alkmaar en Hei loo. De fietsbond wil door Kennemerland een zogenaamde 'fietssnelweg' aanleg gen. Het eerste stuk zou dan de voor gemotoriseerd verkeer afgesloten Ken nemerstraatweg zijn. Een viaduct over een verdiept aangelegde Heilooër Tol weg zou ernaar toe voeren. De bond vindt dat ze tot nu toe weinig respons heeft gekregen van de gemeen te. Al eerder vroeg de ENFB om de spoorwegovergang bij Het Zeven huizen alleen voor fietsers en voetgan gers open te houden. De gemeente besloot echter de overweg voor al het verkeer open te houden. De bond is over Heiloo als veilig fietsdorp niet te spreken. De Heerenweg wordt 'duur zaam onveilig' genoemd. HEILOO - De verbouwing van het ge meentehuis gaat ruim een ton meer kosten dan aanvankelijk was geraamd. Bovenop de 2,6 miljoen gulden die de gemeenteraad vorig jaar juli voor de verbouwing heeft uitgetrokken, komt nu nog eens een bedrag van f 110.932,-. Dit bedrag komt ten laste van de reser ve 'nader te bepalen bestemmingen'. Hiertoe is maandagavond door de gemeenteraad besloten met elf stem men voor (van VVD, CDA en Groen Links) en zeven stemmen tegen (Hei loo 2000, PvdA en D66). De aannemer en de installateur die het laagst hadden ingeschreven op het werk, overschre den het beschikbaar gestelde budget al met 2,6 ton. De gemeente heeft inmid dels onderhandelingen met de aanne mer en installateur gevoerd. Dit heeft geleid tot besparing van ruim een ton. In een extra commissievergadering hadden de raadsleden vorige week hun kritiek al kunnen spuien. Maandag avond deden ze dat nog een keer over. Heiloo 2000, PvdA en D66 konden zich niet vinden in de extra uitgaven. John Daas (Heiloo 2000) gaf het college een dikke onvoldoende voor het voorberei dingsproces. Hij vond dat de gemeente nu het ambitieniveau maar moet bij stellen: alleen de raadzaal verbouwen en de noodzakelijke verbeteringen voor het publiek uitvoeren. Bijval kreeg hij van Aad van Yperen (PvdA), die zich afvroeg of de gemeen te wel in staat is een dergelijk project (de verbouwing van het gemeentehuis) te 'mannen'. Hans van Halem (D66) vroeg zich af hoe het mogelijk is dat een aantal belangrijke posten gewoon weg 'vergeten' is. Aan welstands- en brandweereisen is niet gedacht, een keukenblok a f 20.000,- is vergeten en de sloopkosten en de kosten voor een nieuwe trap zijn veel te laag geraamd. Van Halem wilde er vooral lering uit trekken: waar is het fout gegaan, wor den er nog meer tekorten verwacht en hoe kunnen dergelijke overschrijdin- John Daas (Heiloo 2000): Een dikke onvoldoende.' gen van een krediet in de toekomst worden voorkomen? 'Domme fouten gemaakt' Burgemeester Henk den Boon trok zich de kritiek persoonlijk aan. Domme fouten zijn er gemaakt, die aanvanke lijk door niemand zijn opgemerkt. En dat terwijl het werk juist is uitbesteed omdat de gemeente wilde dat het goed ging. Volgens Den Boon is het fout geweest de kredietaanvraag te baseren op een eerste tekening, die niet vol doende was uitgewerkt. Bij volgende grote projecten, zoals bijvoorbeeld de nieuwbouw van de bibliotheek, zullen er calculaties gemaakt worden op grond van een definitief ontwerp. Ook is er geen rekening gehouden met mo gelijke prijsstijgingen. Het aanbeste dingsbeleid van de gemeente zal in april opnieuw tegen het licht gehouden worden, beloofde Den Boon verder. In het aansprakelijk stellen van de exter ne deskundigen zag hij geen been, wel is de architect gevraagd zijn honorari um aan te passen. HEILOO - Een krediet van f 40.000,- heeft de gemeenteraad maandagavond uitgetrokken voor een ambulant jonge renwerker bij de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. De nieuw aan te stel len jongerenwerker, een functie van 18 tot 20 uur per week, moet meer contact krijgen met de doelgroep, om het be leid meer af te kunnen stemmen op de behoefte en vragen van de Heilooër jeugd. De jongerenwerker krijgt voorlopig een contract van een jaar. Na die perio de wordt bekeken of voortzetting noodzakelijk is. HEILOO - In het bestek voor de ver bouwing van het gemeentehuis is een aantal zaken gewoon 'vergeten'. Zo zijn welstands- en brandweereisen niet meegenomen, sloopkosten zijn verge ten of te laag ingeschat, en ook aan een keukenblok is niet gedacht. 'Waar schijnlijk hebben uitsluitend mannen ogen naar deze plannen gekeken,' be toogde maandagavond GroenLinks- raadslid Ger Helder tijdens de gemeen teraadsvergadering. Zijn partij vroeg aandacht voor het feit dat 8 maart Internationale Vrouwendag is. Alle aanwezigen van vrouwelijke kunne werden daarom getrakteerd op een glaasje 'koffiekaatje'. HEILOO - Vorige week werden als ge vonden bij het bureau een zwarte bril lekoker en een zakmesje aangemeld. HEILOO - Voor een basispakket van vijftien televisiezenders plus het volle dige radio-aanbod gaat men in Heiloo per aansluiting f 11,55 betalen. Daar naast is het mogelijk een standaardpak ket (het volledige televisie- en radio aanbod) van f 16,55 te nemen. Met dit voorstel van kabelexploitant Multika bel is de gemeenteraad maandagavond akkoord gegaan. HEILOO - Wethouder E. ten Hacken nam afgelopen vrijdag nieuwe, onder grondse glasbakken in Ypestein in gebruik. Eind vorig jaar besloot de ge meenteraad van Heiloo om de glas- en kledingcontainers bij het appartemen tengebouw De Kuilenaar in Ypestein te vervangen door ondergrondse contai ners. Bewoners hadden te kennen gege ven dat ze last hadden van het geluid als er glas in de containers werd ge gooid en bij het legen van de contai ners, wat twee maal per week gebeurt. Volgens de gemeente maakt het inwer pen van glas in de nieuwe ondergrond se containers minder lawaai. Ook kun nen ze geleidelijk geopend worden, waardoor er minder geluidsoverlast zal zijn bij het legen, aldus de gemeente. Ondanks dat geeft de gemeente toe dat geluidsoverlast niet helemaal te voor komen is. De ingebruikname van de nieuwe containers was voor een bewo ner van de Ypesteinerlaan dan ook gelegenheid om te protesteren. Hij gaf aan dat hij al jaren last heeft van de Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 amatetirtbeater in de aanvang: 16.30 uur entree is gratis A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO/LIMMEN - Van 15 tot en met 20 maart is de landelijke collecte week van het Nationaal Reumafonds. Het thema van de campagne is artrose, één van de vele reumatische aandoe ningen. Wie de collectant mist, kan een bijdra ge storten op giro 324 ten name van het Nationaal Reumafonds in Amsterdam, of op bankrekeningnummer 70.70.70.848. Esther Rommel HEILOO - Gemeenteraadslid Esther Rommel (1965) is vorige week gekozen tot lid van Provinciale Staten. Voor aanvang van de gemeenteraadsverade- ring van afgelopen maandag feliciteer de burgemeester Henk den Boon haar met dit succes. Rommel maakt sinds de gemeenteraadsverkiezingen van maart 1998 deel uit van de VVD-fractie in de Heilooër gemeenteraad. En dat blijft ze ook doen, ondaks het feit dat er vanuit de politiek kritiek is op het feit dat ie mand tegelijkertijd in meerdere be stuurslagen zitting kan hebben. Haar benoeming in Provinciale Staten, die in Noord-Holland 79 leden telt, betekent wel dat ze part-time gaat wer ken. Rommel is momenteel als fiscaal jurist verbonden aan een adviesbureau. De statenvergadering vindt eenmaal in de maand plaats, de afzonderlijke com missies komen wekelijks bijeen. La Passione. foto Peter Walters) containers omdat ze vlak voor zijn woonkamerraam staan. Hij verweet de gemeente gebrek aan inspraak en liet weten van de nieuwe containers weinig verbetering te verwachten omdat ze nog steeds op dezelfde plek zijn gesitu eerd. De gemeente deed wel onderzoek naar verplaatsing van de oude containers naar een nieuwe locatie. Dit was echter geen goede oplossing omdat de bereik baarheid van de bakken dan minder zou worden, aldus de gemeente. HEILOO - Op zondag 14 maart wordt theater de Beun gevuld met een op en top Italiaanse sfeer. Dan staan namelijk Vincent de Lange en Jan Paul van Spaendonck, samen La Passione ge noemd, op de planken tijdens een kof fieconcert. In hun programma Cantando vertolken ze Napolitaanse canzoni (liederen), belcanto en mediterrane folklore. De Lange neemt violoncello ter hand, ter wijl Van Spaendonck thuis is op gitaar. Daarbij komt dat beiden ook nog zeer verdienstelijk zingen en het geheel staat garant voor een verkwikkende en hartverwarmende muzikale ervaring. De mediterrane liederen worden infor meel en ontspannen toegelicht door de artiesten, waarbij het de bedoeling is een wisselwerking met het publiek te krijgen. De bijzondere arrangementen voegen een eigen dimensie toe aan het klassieke Italiaanse repertoire. Vincent de Lange en Jan Paul van Spaendonck studeerden in 1985 af aan het Utrechts Conservatorium. Sinds 1992 vormen ze het duo La Passione. Ze traden op met diverse concerten, onder meer in het Amsterdamse Con certgebouw, voor kpningin Beatrix en de Italiaanse president Scalfaro. Daar naast verzorgden ze vele radio- en tele visie-optredens, maakten ze vier cd's, en zongen en speelden ze ook in de plaats van herkomst van hun muziek, Napels. Kaarten voor dit koffieconcert, dat begint om 11.30 uur, zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Beun, geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur. De kaarten kosten f 22,50 (inclusief en kopje koffie), hou ders van CJP en pas 65 plus betalen f 20,-. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte modefiitsen Wethouder E. ten Hacken neemt de nieuwe ondergrondse glasbakken in gebruik. (Fotostudio Starfield) FALKLAND TONEEL voor de kinderen Van J. Naaijkens in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). Het Malevoort 9 1852 KZ Heiloo Tel. 072-5321585 Dinsdag 16 maart. Aanvang: 9.15 uur 1 MAKELAAR Makelaars sinds 1933 gespecialiseerd in antieke vruchtenhouten tafels Engels antiek donker gepatineerde meubels RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 3 kantoren (in Alkmaar (2) en Heiloo) actief in de regio. Vanaf medio april 1999 ook in Heerhugowaard' TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072-505 37 51 E-mail: *"Ër" tummers.limmep@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemeriand. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1