Scholen volleybaltoernooi Freinetschool wint schaaktoernooi Nieuw jasje voor drogisterij Jef Letschert en andere locatie voor groter reformhuis V Thuishulpen A rzorgingshulp B Gered gereedschap in Nepal n Activiteiten ZORG 1 PAGINA 8 UITKIJKPOST - 10 MAART Hart voor Polen zoekt gastouders Onderlinge wedstrijden GTH TV Heiloo Heilooër Bridge Club Eten in het Trefpunt Film op zondag f> Geslaagden Zwembad Loos Fancy Fair De Duif H HEILOO - Voor het twaalfde jaar wil de Stichting Een Hart voor Polen 22 kinderen uit het Poolse Swietochlowice onderbrengen bij gastgezinnen in en rond Heiloo in de periode van 27 juli tot 14 augustus. De kinderen van negen tot elf jaar worden geselecteerd door de sociale dienst van de zusterstad van Heiloo en krijgen de kans om in Heiloo 'op adem te komen'. Het zijn kinderen die uit arme en on volledige gezinnen komen of kinderen die door de bodem- en luchtverontrei niging in dit ongezonde industriegebied groei- en luchtwegproblemen hebben. De stichting wil hen een gezonde, ont spannen en leerzame vakantie bieden. Om dit mogelijk te maken zijn echter wel gastouders nodig, die samen met de organisatie de zorg voor de kinderen op zich willen nemen in deze periode. De stichting Een Hart vcor Polen roept goedwillende mensen op om zich op te geven als gastouder. Gezinnen met of zonder kinderen kunnen zich aanmel den, jong of oud, die wat tijd en warm te willen geven aan deze Poolse kinde ren. De kinderen worden, ook in ver band met de taal en de vreemde omge ving, met z'n tweeën bij de gastouders ondergebracht. Gastouders kunnen rekenen op onder steuning van de organisatie, niet alleen tijdens het verblijf van de kinderen, maar ook vooraf via een kènningsma- kingsavond en enkele lessen Pools als voorbereiding. De stichting houdt samen met de gastouders allerlei activi teiten, waardoor de gezelligheid voor zowel kinderen als gastouders ver hoogd wordt. Voor verdere informatie of opgave als gastouder kunt u terecht bij T. van Langen, tel. 072-5157889 of bij J. Rood, tel. 072-5335297. HEILOO - Zaterdag 13 maart geven de kleuters van Gymnastiek- en Turn vereniging Heiloo een demonstratie in de gymzaal aan de Burenweg. De aan vang is om 9.30 tot 12.30 uur. De onderlinge wedstrijden voor de jeugd worden gehouden op de zaterda gen 20 en 27 maart in de zaal aan de Breedelaan/Slimpad. Deze beginnen om 9.30 uur en eindigen om 16.00 uur. Zaterdag 20 maart kunt u de verschil lende meisjesgroepen en de keurploeg- selectie in actie zien. Zaterdag 27 maart komen de jongens- en de trampoline- groepen aan bod. %7 HEILOO - Op zaterdag 13 maart her HEILOO - Vorige week woensdag werd voor de zestiende keer het scho lenvolleybaltoernooi voor Heiloo, ge organiseerd door volleybalvereniging Effect, in sporthal 't Vennewater ge houden. Negen Heilooër basisscholen stuurden 10-, 11- en 12-jarige jongens en meisjes als afvaardiging. Er werd gespeeld met de moderne telling, waar mee meer en vlugger gescoord kan worden. Er waren 72 teams, of wel ruim 400 kin deren in de zaal. Ze speelden in acht tien poules en net zoveel eerste prijzen waren er te verdienen. De niet-win- Spanning en concentratie tijdens het schoolschaaktoernooi. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Onder grote belangstelling van schoolgenootjes, ouders en andere aanwezigen werden afgelopen vrijdag in de Freinetschool de schaakwedstrij den gespeeld om het kampioenschap van Heiloo. Na drie rondes van verbe ten strijd waren de standen in beide poules als volgt: Poule* A - 1. De Springschans, 2. Zuidwester, 3. Paulus en 4. Willibrord. Poule B -1. Freinet, 2. De Duif, 3. Benedictus en 4. Meander. De eerste twee uit beide poules moes ten via kruisfinales uitmaken wie dit jaar eerste en dus kampioen van Heiloo zou worden. De overige vier scholen moesten strijden om de plaatsen 5 tot en met 8. Na de halve finales was dui delijk dat De Duif en de Freinetschool in de finale elkaar weer zouden ont moeten voor de uiteindelijke beslissing. In de voorrondes had de Freinetschool nog vrij gemakkelijk gewonnen van De Duif (3-1). De finale gaf een heel ander beeld te zien. De Duif vocht voor wat ze waard was en lange tijd zag het ernaar uit dat de wedstrijd in 2-2 zou eindigen, totdat het de speler van de Freinetschool lukte zich pat te laten zetten. Zo werd door een 2,5-1,5 overwinning op' de Duif de Freinetschool schaakkampioen 1999 van Heiloo. De Duif werd eervol tweede en de op derde plaats eindigde De Zuidwester. Vierde werd de Spring schans, vijfde De Meander, zesde Bene dictus, terwijl de zevende en achtste plaats gedeeld werden door de Willi brord- en Paulusschool. Namens Oppositie reikte Jan Jaap Langereis de prijzen en het wisselbord uit. Een geslaagd toernooi, dat waard is elk jaar herhaald te worden. HEILOO - In de district winter buiten competitie is de strijd gestreden en zijn de punten verdeeld. TV Heiloo is hier in succesvol gebleken. Van de vijf deel nemende teams zijn er drie kampioen geworden: dames 1 (le klasse), ge mengd 1 (2e klasse) en gemengd 3 (4e klasse). De uitslagen van zondag 7 maart: ge mengd - Heiloo 1-Wimmenum 1 4-1, Santana 1-Heiloo 2 3-2, Heiloo 3-'t Oghe 1 3-2. De geplande wedstrijden Dames Deuce 1-Heiloo 1 en Heren Heiloo 1-Twiske 1 konden wegens weersomstandigheden niet doorgaan. HEILOO - De bridge-uitslagen van de Heilooër Bridge Club van vorige week dinsdag: A-lijn: 1. Brinkhuis-Meuleman 63.20, 2. Klerk-Stark 55.00. B-lijn: 1. Frugte-Heyne 60.90, 2. fam. Schoon hoven 57.80. Donderdag werd als volgt gespeeld: A- lijn: 1. Pohley-Post 59.60, 2. fam. Mos- cou 59.60. B-lijn: 1. fam. Roozen 66.10, 2. Pias-Wijnbeek 60.90. C-lijn: 1. Evers- Haan 59.70, 2. Faber-Oud 58.30. D-lijn: 1. fam. Vd Steen en Vd Dool-Neyens 61.80. HEILOO - Op donderdag 18 maart om 17.30 uur wordt er weer een warme maaltijd in het Trefpunt geserveerd. Het keuzemenu bestaat uit kippensoep, snert met roggebrood en spek, hachee met aardappelpuree en rode kool met jus en tutti frutti. Er zijn nog plaatsen vrij. De kaarten kosten f 12,50 en kunnen worden opge haald bij de receptie. Uiterlijk tot maandag 15 maart kunt u zich opgeven, op tel. 072-5331297. HEILOO - Filmer Nico Mantel uit Heiloo gaat voor de Stichting Ouderen werk op zondagmiddagen films op grootbeeldscherm vertonen in het Trefpunt. De eerste film wordt ver toond op 14 maart om 14.00 uur. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Gekozen is voor een film over Syrië en Jordanië. Er zijn beelden te zien van Damascus, van een kasteel uit de tijd van de kruisvaarders, van Amman met een historie die teruggaat tot 3500 jaar voor Christus, de Mount Nebo (de plek waar Mozes uitkeek over het beloofde land Kanaan), van zwemmen in de Dode Zee, van bezoeken aan Palmyza, Alleppo en als hoogtepunt de stad Pe tra. De entree bedraagt f 3,50, inclusief kof fie of thee. HEILOO - Al dertig jaar runt hij een drogisterij in Heiloo. Op verschillende locaties, maar inmiddels zijn de drogis terij en het reformhuis van Jef Let schert niet meer weg te denken van hun stek in het Stationscentrum aan de Heerenweg 148, waar ze nu alweer twintig jaar gevestigd zijn. Toch gaat er de komende tijd veel veranderen. De drogisterij wordt ingrijpend verbouwd en gaat de DIO-formule voeren, terwijl het reformhuis verhuist naar een nieu we locatie. Komende zaterdag 13 maart is de eer ste grote verandering al een feit: het reformhuis verhuist en heropent zijn deuren in het pand aan de Stationsweg naast de bloemenzaak van Henk Schol ten. Voorlopig althans, want voor de toekomst staan grootse plannen op sta pel. De bedoeling van Letschert is om vanaf 1 januari het dan kersverse mil lennium in te gaan met een splinter nieuwe reformzaak in een nieuw te bouwen complex aan de rotonde waar voorheen het VVV-kantoor gevestigd was. Toen hij begon was Letschert eigenaar van een van de weinige reformzaken in Nederland, maar ondertussen is de zaak een van de vele. „Toen ik ruim twintig jaar geleden begon, zaten re formproducten ook nog in de geiten wollensokken-sfeer," herinnert hij zich. „Tegenwoordig is dat niet meer zo. Maar nu moet je wel binnen het enor me aanbod van reformartikelen het kaf van het koren kunnen scheiden. Want niet elk product is goed omdat er reform op staat." Het aanbod is inmiddels wel zoveel gegroeid, dat Letschert te maken heeft met ruimtegebrek. „De huidige zaak is te klein. Bovendien wil ik in de toe komst, vanaf volgend jaar, de versafde ling uitbreiden en ook biologische groenten in het aanbod opnemen." Bijscholing Ruimtegebrek is ook aanleiding ge weest voor de verbouwing van de dro gisterij die binnenkort plaatsvindt. Met de ruimte van het reformhuis erbij kan de drogist straks beschikken over een oppervlakte van tweehonderd vierkan te meter. De muur tussen reform- en drogisterij-deel verdwijnt en het geheel wordt vervolgens in een nagelnieuw jasje gestoken. Daarbij gaat Letschert, tot nu toe DA-drogist, werken volgens de DIO-formule. „Niet iedereen kan zomaar DIO-dro- gist worden," legt Jef Letschert uit. „Je moet aan diverse eisen voldoen, met name op het gebied van vakkennis. Neem de geneesmiddelen. Het is ver plicht om goed geschoold personeel in huis te hebben. Mensen die goede voorlichting en adviezen kunnen ge ven. En omdat het aanbod natuurlijk geregeld wijzigt en uitgebreid wordt, is een regelmatige bijscholing heel be langrijk. Maar datzelfde geldt voor cos metica, want ook die markt is constant in beweging. Mijn medewerkers gaan daarom vaak op cursus." De drogist voelt zichzelf in elk geval al helemaal thuis bij de DIO-organisatie. „De organisatie geeft de drogist de vrij heid om uit te gaan van de eigen krach ten van de zaak en om zich aan te pas sen aan de lokale markt. Je kunt dus de producten verkopen waar jouw klanten naar vragen. Bovendien is het contact dat wij met de organisatie hebben per fect. Ze geven goede adviezen, zijn vriendelijk en heel belangstellend. En dat is precies de manier waarop wij ook met onze klanten willen omgaan!" In verband met de verbouwing sluit de drogisterij aan de Heerenweg van 20 maart tot en met 14 april. Op 14 april wordt DIO-drogisterij Jef Letschert bv om 17.00 uur feestelijk heropend door het speciale gelegenheidsduo M M. Vanaf 15 april opent de zaak haar deu ren weer voor de klanten. Moeder Godskerk Zondag 14 maart benefietconcert Hei loo Wereldwijd ten bate van afdeling fysiotherapie in ziekenhuis in Swie tochlowice (Polen), met DAT-koor, Heilooër Harmonie-orkest Caecilia en Zeemanskoor Shanty, aanvang 14.30 uur. Klein Varnebroek Zondag 14 maart Literair Jazz Café met schrijfster Marjan Berk en het Oli ver King Trio, aanvang 11.00 uur in het restaurant aan De Omloop 22, toegang f 12,50. The Obsession of Art Tot en met 14 maart expositie van schil derijen van Robert Heindel en bronzen beelden van Marjolijn de Bruin in de galerie aan de Kennemerstraatweg 382, te zien donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel bij Casa Design in 't Loo. Hema Tot begin mei in de koffieshop exposi tie van schilderijen van Iwan de Groot. Trefpunt In maart en april tentoonstelling van tekeningen, aquarellen en olieverfschil derijen van Trix Sterkman. Horizon College Tot en met maart expositie van schilde rijen van Dick Beentjes in de voormali ge Nic. Beetsschool, Rechte Hondsbos- schelaan 24a, maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Heiloo Lezing door schrijfster Nelleke Noor- dervliet op maandag 15 maart van 20.00 tot 22.00 uur, toegang f 10,-. 't Oosthonk Vrijdag 19.45 uur klaverjassen, leden f 3,-/niet-leden f 4,-, aanmelden via tel. 5335179 of 5339249; maandag 20.00 uur darten; woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50, 19.45 uur bridgeclub Oosterpark, alle activiteiten aan de Oostkanter 14 in Heiloo. Regionaal Archief Tot eind maart tentoonstelling van bij bels uit de bibliotheekcollectie aan de Hertog Aalbrechtweg 5 in Alkmaar, open van dinsdag tot en met vrijdag tij dens kantooruren. Galerie Dijk 1 Tot en met 13 maart expositie van schil derijen van Ralph de Lange, te zien aan de Dijk 1 in Alkmaar van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak op tel. 072-5124022. Galerie 1719 Tot en met 20 maart tentoonstelling van beelden en schilderijen van Albert Heijdens, te zien aan het Verdron- kenoord 29 in Alkmaar van donderdag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur, op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 mei 'De koppoter voorbij' in het museum aan de Doelenstraat 5, met tekeningen en schilderijen van jon geren tussen 6 en 21 jaar en jeugdwerk van bekende hedendaagse kunstenaars. Het thuishulpteam Heiloo vraagt zo spoedig mogelijk voor gemiddeld 16 uur per week (vacaturenummer 99.017) De medewerker met de functie thuishulp A biedt huishoudelijke hulp aan klanten. Hieronder vallen onder andere stofzuigen, afstoffen, toilet en badkamer schoonmaken, ramen lappen, verzorgen van maaltijden, verzorgen van de was en strijken en boodschappen doen. De klanten zijn vaak oudere mensen die door hun leeftijd en/of lichamelijke klachten zelfde huishoudelijke taken niet meer kunnen verrichten. Door de hulp van Regionale Thuiszorg kunnen zij zelfstandig blijven wonen in hun eigen vertrouwde omgeving. De aard, de omvang en de duur van de dienstverlening is afhankelijk van de omstandigheden van de klant. En die omstandigheden verschillen iedere keer. Dat maakt het werk als thuishulp A zo afwisselend. De thuishul pen A maken deel uit van een thuishulpteam. Het is mogelijk om uw werkplek vlakbij uw huis te krijgen. wij zoeken iemand die: - op enthousiaste wijze in staat is de benodigde hulp te kunnen bieden; - flexibel is; - affiniteit heeft met het verrichten van huishoudelijke werkzaamheden; - gemakkelijk contact kan leggen met de cliënten; - collegiaal en zelfstandig is. Wij bieden- een arbeidsduur van gemiddeld 16 uur per week; - een dienstverband voor zes periodes (van vier weken), met de mogelijkheid tot een aanstelling voor onbepaalde tijd; - individu ele werkbegeleiding van de thuishulpmanager; - een salaris en arbeidsvoorwaarden overeenkomstig de CAO-Thuiszorg, salarisschaal 2, minimaal f 2.172,96 en maximaal f 2.880,- bruto per periode van 4 weken bij een fulltime dienstverband. Het thuishulpteam Heiloo vraagt wegens zwangerschap- en bevallingsverlof zo spoedig mogelijk een De functie verzorgingshulp B is een afwisselende baan met zowel verzorgende als enige huishoudelijke taken. De thuisverzorgingsmanager zal individuele werkbegeleiding bie den. De verzorgingshulp B maakt deel uit van een team waar collegiale ondersteuning vanzelfsprekend is. voor gemiddeld 12 uur per week (vacaturenummer 99.016) Wij ZOeken iemand die: in het bezit is van het diploma helpende MDGO-VZ (kort)/OVDB (2 jaar); - zowel goed kan samenwerken met collega s en manager als zelfstandig kan werken; - enthousiast en flexibel is; - gemakkelijk contact kan leggen met cliënten; - collegiaal is. Wij bieden: - een arbeidsduur van 12 uur per week; - een dienstverband van zes periodes (van vier weken); - individuele werkbegeleiding van de thuishulpmanager; - een sala ris en arbeidsvoorwaarden overeenkomstig de CAO-Thuiszorg; salarisschaal 3 minimaal f 2.328,48 en maximaal 3.149.28 bruto per periode van 4 weken bij een fulltime dienstverband. Informatie voor de functie thuishulp A kan worden verkregen bij mw. A. Verwoerd en voor de functie verzorgingshulp B bij mw. S. Tip, thuishulpmanagers, via telefoonnummer: 072- 5 199 304. Schriftelijke sollicitaties kunnen onder vermelding van het betreffende vacaturenummer voor 24 maart a.s. worden gezon- r den aan: Regionale Thuiszorg, t.a.v. mw. N. van Diepen-Smit, personeelsconsulent, Postbus 67,1800 AB Alkmaar. De missie van Regionale Thuiszorg is: Uw zorg, Uw omgeving, Ons vak! o n naars ontvingen een vaantje als herin nering. De volgende poule-winnaars zijn met de prijzen gaan strijken. Blok 1: A. Nikies (Zuidwester), B. Volley's (Duif), C. Megacrackers (Zuidwester), D. Stui terballen (Springschans), E. Power- crackers (Zuidwester), F. Firegirls (St. Radboud), G. Flyingdogs (Willibrord), H. Teletubbies (Freinet), I. Great vol ley's (De Duif). Blok 2: A. Boefjes (Zuidwester), B. Radbouters 8a (Radboud), C. Fireballs (Benedictus), D. Tulpies (de Duif), E. Giant M en M's (De Duif), F. Rad bouters 8b (St. Radboud), G. 12 Belgen, Paules en Apenstaartjes, (Zuidwester), H. Bad boys (Freinet) I. Boefjes (Zuid wester). Volleybalvereniging Effect zoekt nog nieuwe leden. Er wordt getraind op maandag van 17.00 tot 18.30 uur in 't Vennewater. Voor informatie of opgave kan worden gebeld naar Corine Schellingerhout, tel. 0251-315981. HEILOO - Bij zwembad Loos zijn de volgende kinderen geslaagd. Kleuter brevet: Arnaud Mooij, Chryssanti Ju lian, Marloes Gobets, Joey Schaaf, Wessel Wolven, Evan Groen, Sjuultje Swart, Sonny Willems, Nena Desser- jere, Joey Stokx, Jerome Le Belle, Jeanine Meister, Jarno Roemer, Jack v. Mourik, Bryan de Langen, Carlotte Barnhoorn, Amber Kraakman, Koen Beers, Matt Hergaarden, Anouk v.d. Brink, Erik Verhaar, Hans v. Deursen, Koen Tegel, Tim v.d. Laar, Stefan Kleef, Rowin Wever, Stephan de Haan, Mats Koning, Sam Schilt, Boy Bakker, Milou Scheider, Sarineh Abrahmian, Tessa Suurmond, Florian Blom, Marit Veen- dorp, Jolijn Zwart, Fleur Koenis, Rowie Strayer, Angela v.d. Voort, Maikel Maduro, Tijmen Slikker, Jaimie de Groot, Jowan Rijs, Sophie Koymans, Pauline Hekker, Jolien Aers, Inge Pereboom, Myrthe Bergsma, Maral Huisman, Koen Reus, Robin Boogaard, Linda Linschoten, Erik v.d. Woude, Anne Metselaar, Francis Valkering, Sijmen v.d. Berg, Niels Leegwater, Lindsey Pauw, Jasmijn Leeuwenkamp, Anna Kostelijk, Roos Koster, Kevin v. Velzen, Sanne v. Barlen, Barry Dinger- dis, Lora Reussien, Kris de Groot. A-diploma: Ross Bakkum Nagel, Jelte Bosgra, Michelle v. Dijk, Frederik Dijksma, Loek Hof, Martin Kopjes, Chris Meij, Samatha v. Ophuizen, Claire Schipper, Bas v.d. Velde. B-diploma: Celine Admiraal, June Blom, Mariska Bugter, Saskia v. Dooren, Thom Fleur, Roy Duineveld, Lisa de Groot, Talitha de Groot, Ma- non Haverman, Joran Kaptein, Doris de Kleuver, Mike Kramer, Suzanne Lanfermeijer, Suzanne Leeflang, Joris Molenaar, Annelot v. Nass, Kay Nieuwenhuis, Justine Olgers, Maurice Roet, Sanne Roffel, Kelly Staa, Anne Zoon. HEILOO - Op zaterdag 13 maart her opent dames- en herenmodezaak Van Os mode in 't Loo de deuren voor het publiek. Het filiaal heeft een ware metamorfose ondergaan: de inrichting is veel ruimer en het design is hieraan aangepast. De feestelijke heropening van de totaal vernieuwde winkel wordt opgeluisterd door muziek en 'levende beelden'. De bezoekers zullen bovendien ook op andere manieren verrast worden. Na tuurlijk is er mogelijkheid tot het be zichtigen van de winkel en het passen van de nieuwe en complete voorjaars- en zomercollectie, met onder meer kle ding van Hugo Boss, Joop, Pierre Car- din, Corneliani, Daniël Hechter, Ja- nard, Dimo Valiano, Escada, Laura Ca- sini en Tiffany. HEILOO - Vrijdag 12 maart wordt op basisschool De Duif weer de jaarlijkse fancy fair gehouden. Dit jaar staat alles in het teken van de schrijfster Annie M.G. Schmidt. Alle klaslokalen zijn die middag en avond gewijd aan één of meer hoofd personen uit haar boeken en versjes. Bovendien zullen de bezoekers er een aantal onvergetelijke vondsten en plaatsen uit Schmidts fantasiewereld aantreffen, zoals de badplaats Egwijk aan Zee en het fenomeen hasselbra- menjam. De aula wordt die avond ver anderd in restaurant De Koperwiek. Plaatsgenoot S. Altenburg zal de fancy fair met zijn draaiorgel muzikaal luister bijzetten. Naast het grote rad van avon tuur zal er voor het eerst een mini-rad van avontuur voor de allerkleinsten te vinden zijn. De opbrengst van de fancy fair komt dit jaar ten goede aan een project van Heiloo Wereldwijd, de bouw van een afdeling fysiotherapie in het ziekenhuis van het Poolse Swietochlowice. Mo menteel is men in het ziekenhuis niet goed in staat om reumapatiënten en andere zieken (vooral ouderen) vol doende kans op herstel te bieden. Bo vendien moeten mensen te lang in het ziekenhuis blijven en 'ontstaan er lange wachtlijsten. Een aanvraag voor de interne verbouwing is al ingediend, maar het gemeentebestuur heeft er geen geld voor. De fancy fair wordt gehouden van 17.00 tot 20.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 14 maart expositie van schil derijen van Mark Broersen en Ewoud de Groot, installaties van Wullems en De Jong en foto's van Sannah de Zwart, te zien aan de Slotweg 17 in Eg- mond aan den Hoef op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 072-5062645, tijdens ope ningsuren). Gemeentehuis Tot 26 maart expositie van schilderijen van Henk van Dijl, te zien van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur Bevolking uit de Himalaya in India aan het werk met gered gereedschap HEILOO - Op dit moment zijn twee vrijwilligers van de Stichting Veldwerk in Nepal. Zij hebben naast hun bagage vele kilo's gereedschap meegenomen. Dit gereedschap is geleverd door de werkplaats Heiloo/Alkmaar van Gered Gereedschap. Dit gereedschap wordt gebruikt om - veelal gehandicapte - wees- en straatkinderen een vak te le ren zodat zij op termijn een zelfstandig bestaan op kunnen bouwen. Een ander deel van het gereedschap wordt ge bruikt om een waterleidingnet aan te leggen samen met studenten van de TU uit Delft. Nepal is een land in ontwikkeling en kreeg tot vorig jaar nog hulp van het Nederlands ministerie voor ontwikke lingssamenwerking. Nu is dit hulppro gramma' tot 22 landen terug gebracht, Nepal valt daar vooralsnog buiten. Hulp blijft echter nodig. In de grotere steden van Nepal, zoals Kathmandu en Pokkara, leven veel wees- en straatkin deren, verstoken van de eerste levens behoeften. Door ziekte, gebrek aan schoon water en onvoldoende voeding is een groot aantal van hen gehandi capt. In Pokkara is een opvanghuis voor vijf tien wees- en straatkinderen opgezet. De Stichting Veldwerk heeft voor hén technisch gereedschap mee, waarmee zij een praktisch vak kunnen leren. De geboden educatie is gericht op leren lezen en schrijven en het leren van een ambacht, waardoor deze jongeren later in hun eigen levensonderhoud kunnen voorzien. Waterleiding aangelegd In de vallei van Ramche wordt samen met de plaatselijke bevolking en stu denten van de technische universiteit van Delft een waterleiding aangelegd waar alle bewoners van kunnen pro fiteren. Schoon water voorkomt vele ziekten. De bewoners worden betrok ken bij de aanleg en verzorgen straks het onderhoud van het waterleidingnet. Ook voor de aanleg van de waterlei ding zijn de gereedschappen beschik baar gesteld door de werkplaats Hei- loo/Alkmaar van Gered Gereedschap: scheppen, spaden, pikhouwelen, pijp- snijders, landmeetapparatuur etcetera. Deze gereedschappen zijn door vrijwil ligers van de werkplaats Heiloo Alk maar van Gered Gereedschap, geves tigd in de Hofdijk te Mariënstein, inge zameld en opgeknapt. De werkzaamhe den van Gered Gereedschap Heiloo Alkmaar komen zo direct ten goede aan de kansarme bevolking in Nepal. De transportkosten worden tot een minimum beperkt doordat de gereed schappen meegenomen worden door de vrijwilligers van Stichting Veldwerk. Voor meer informatie over Gered Ge reedschap kunt u bellen met Richard van Leeuwen, tel. 072-5403955, of Stichting Veldwerk, Rene Veldt, tel. 072-5156999. Regionale Thuiszorg biedt kraamzorg, jeugd gezondheidszorg en vele vormen van thuiszorg in 19 gemeenten van de provincie Noord- Holland. Zij heeft 3000 medewerkers die zich inzetten een antwoord op de zorgvraag van de klant te geven. Regionale Thuiszorg streeft er naar hèt centrum voor thuiszorg te zijn en op een klantgerichte en efficiënte manier zorg te verlenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8