De Egmonden Akersloot L Activiteiten Egmond Adressen Heiloo 'S&Uc6te*t Adressen Limmen Ethiopische spiritualiteit bij Abdijkaarsen TC Hogedijk heropent vernieuwd tennispark C3 Kledinginzameling voor Diabetes Fonds Politieberichten Egmond Peuter- en kleuterconcert in 't Wapen van Egmond- Binnen Foresters nieuws Huurderslijn blijft een vraagbaak voor huurders Toneelgroep Spiegel speelt Kaatje is verdronken Egmondse kinderen verfraaien Jacob Scholplantsoen Biljartvereniging Egmond 50 jaar Creatieve hobbybeurs Praktijk voor klassieke homeopathie Kienavond Meervogels Paasontbijt voor alleengaanden P 0 L I T I E Dojo 't Loo Steunpunt Mantelzorg gaat verhuizen Gemeenten ondertekenen collectieve ziektekostenverzekering Kofferbakmarkt Karaoke Mega Tour van start UITKIJKPOST -17 MAART EGMOND - 'In de sporen van Giorgis van Gasicha, een zoektocht in de Ethiopische geestelijke wereld'. Dit is de titel van een tentoonstelling die van 20 maart tot en met 10 april gehouden wordt bij Abdijkaarsen te Egmond- Binnen. De expositie combineert het materiaal van een tentoonstelling op The School of Oriental Studies te Lon den in (1995) met dat van een tentoon stelling bij de Alliance Ethio Francaise, in Addis Abeba (1997), samen met enig nieuw werk. Het doel is een visueel inzicht te geven in de Ethiopische spiritualiteit door een picturale weergave van een mys tiek gedicht van de bekende Ethio pische heilige Giorgis van Gasicha (1365-1425), dat in feite een soort credo is. Giorgis van Gasicha speelde een be langrijke rol bij de theologische discus sies tijdens zijn leven. Na zijn dood vormden zijn boeken de basis voor het Ethiopisch orthodox onderricht. Het gedicht over het geloof is een minder bekend werk, waarin bijbelse beelden en een wisselwerking van tegenstellin gen worden gecombineerd om de Etio- pische christologie tot uitdrukking te brengen, die de eenheid van de godde lijke en menselijke elementen in de natuur van Christus benadrukt. De meeste werken zijn van Joachim Persoon en zijn assistenten, de diakens Yohannes Assemu en Kifley Assefa. Er zijn ook enkele oudere werken en bij dragen van andere kunstenaars zoals Ato Taddesse Aragawi, conservator aan het Ethiopisch Ministerie van Cul tuur. Zij geven de traditionele kerkelij ke stijl weer op verschillend materiaal, hoofdzakelijk hout en perkament. Verschillende oude en nieuwe boeken zijn tentoongesteld, sommige met de tekst van Giorgis van Gasicha, samen met het schrijfgereedschap waardoor bezoekers een idee krijgen van de Ethiopische kalligrafie. Verder zijn diverse andere traditionele voorwer pen te bezichtigen die iets verduidelij ken de Ethiopische liturgische cultuur. Enkele werken in de stijl van andere oosterse orthodoxe kerken benadruk ken de banden die Ethiopië verbond met de oosters-orthodoxe zusterker ken. Veel aandacht wordt bij voorbeeld geschonken aan het kruis, dat als twee de boom van het paradijs en als sym bool van overwinning in alle oosterse tradities van grote betekenis is. Abdijkaarsen is te vinden aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Bin- nen en is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Op zondag en tweede paasdag geslo ten. Toegang is gratis. EGMOND - Op zondag 21 maart wor den de nieuwe french court-banen van Tennisclub Hogedijk in gebruik geno men. Met de inzet van een groep vrij willigers is onder leiding van projectlei der Ad Punt het park ingrijpend geren oveerd. De ingang is verplaatst, het ter ras is uitgebreid, er is een minibaan gekomen en de bestrating is vernieuwd. De ingebruikname valt samen met de seizoensopening en daarom bevat het programma voor de openingsdag ook enkele activiteiten die traditiegetrouw op de eerste dag van een tennisseizoen plaatsvinden. Om 11.00 uur is er ont vangst van nieuwe jeugd- en seniorle den door de jeugdcommissie en het hoofdbestuur. Om 11.30 uur gevolgd door ontvangst van leden en genodig den. Om 11.45 uur vindt de opening plaats van het gerenoveerde park door burgemeester E. Brommet van Eg- mond. Daarna worden de french court- banen in gebruik genomen. Van 13.00 tot 16.00 uur is er een tennis- clinic voor de jeugd en kunnen ook de pasjes worden opgehaald. Van 15.00 tot 17.30 uur vindt een racketmiddag voor senioren plaats. Bij slecht weer wordt de opening van het park en de banen uitgesteld. Gemeentehuis Tot 26 maart expositie van schilderijen van Henk van Dijl, te zien van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur (donderdag tot 18.00 uur) en op afspraak. EGMOND - Op woensdag 24 maart kan iedereen gebruikte kleding, gordij nen, beddegoed, schoeisel en ander tex tiel in de bezorgde witte plastic zak van KOVAMO aan de stoeprand zetten. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op het algemene huisvuilverza- melpunt neerzetten. De vrachtwagen van stichting KOVAMO haalt de zak ken vanaf 9.00 uur op. KOVAMO is de afkorting voor Kle ding Ophaal Voor Algemeen Medisch Onderzoek. De kleding wordt verkocht en de netto opbrengst is bestemd voor het Diabetes Fonds Nederland (DFN), dat wetenschappelijk onderzoek doet naar diabetes (suikerziekte). EGMOND - Vorige week woensdag nacht werd op de Voorstraat een auto mobilist gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Op het gegeven stopteken reageerde de man pas voor zijn woning. De man bleek teveel alcohol genuttigd te hebben. Hij kreeg een rijverbod op gelegd van tweeëneenhalf uur. Zaterdagmorgen werd rond de klok van half acht in de vloedlijn ter hoogte van de hoofdstrandafgang het lichaam aangetroffen van een 64-jarige man uit Egmond aan Zee. De man droeg een waadpak en is vermoedelijk tijdens het vissen onwel geworden en verdronken. Zijn visgerei lag nog te water. Het li chaam is met de reddingboot uit het water gehaald. Een 52-jarige man uit Egmond aan Zee is vrijdagmiddag in een winkel aan de Voorstraat aangehouden, hij had voor f 57,- aan levensmiddelen uit de winkel meegenomen zonder te betalen. Op het politiebureau kreeg hij door de officier van justitie een boete van f 240,- opge legd. In de nacht van vrijdag op zaterdag moest een aantal ruiten aan de Voor straat het ontgelden. Eerst werd rond 23.15 uur een ruit van een bank ver nield. Later sneuvelden ook een grote en vier kleine ramen van het politiebu reau. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: J. Snel, Frederica's Hof 1, 1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereenkan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging voor 50-plussers. Elke dinsdag spreekuur van 14.00 tot 15.00 uur in het Trefpunt. Inlichtingen: secretariaat A.H. Eeken, Termijen 11, 1852 TA Heiloo, tel. 5333154. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), De Driestal 40,1852 RC Heiloo, telv 5331134 of 5331458 toestel 13. Dirk Scheele en Peter Hendriks. EGMOND - Op zondag 28 maart zul len Dirk Scheele en Peter Hendriks voor alle kinderen tot 7 jaar een con cert verzorgen in 't Wapen van Eg- mond-Binnen aan de Herenweg 59. Ze zingen liedjes van hun nieuwste cd, in allerlei stijlen uit de pop- en wereld muziek, die vertaald zijn naar het niveau van de kinderen in een eigen herkenbare stijl. De liedjes kunnen gemakkelijk meegezongen worden en nodigen uit om actief mee te doen. De teksten zijn eenvoudig en gaan over alledaagse onderwerpen. De zaal gaat open om 10.00 uur en het concert begint om 11.00 uur. Entree prijzen zijn voor kinderen tot 7 jaar f 12,50 (inclusief consumptie), voor vol wassenen f 5,-. Voor reserveringen kunt u bellen met tel. 072-5065699. HEILOO - Opnieuw wonnen afgelo pen zondag het eerste, tweede en derde team van Foresters voetbal hun compe titiewedstrijden. Het eerste elftal scoor- cle er wederom lustig op los, ditmaal werd een 5-2 overwinning behaald op het Alkmaarse Go-Ahead '18. Geruime tijd was sprake van een gelijk opgaande wedstrijd, hoewel kort na het startsig naal van scheidsrechter Langedijk De Foresters al een 1-0 voorsprong had genomen door een vroeg doelpunt van Dennis Dijkhuis. De aanvallen van Foresters waren niet van gevaar ontbloot, getuige het feit dat in de eerste speelhelft driemaal paal en lat werden getroffen. Net als de vorige week tegen Wieringerwaard bleek ook nu de betere conditie van Foresters de doorslag te gaan geven. Dennis Dijkhuis scoorde nog twee maal, waarvan eenmaal uit een straf schop. Go-Ahaed bleef proberen de stand een ander aanzien te geven, wat halverwege Scène uit 'Kaatje is verdronkendoor Toneelgroep Spiegel. Nederland telt zo'n drie miljoen huur ders. Daarvan zijn er bijna een half mil joen lid van de Nederlandse Woon bond, de belangenorganisatie van en voor huurders. Steeds meer leden vin den de weg naar de Huurderslijn. Daar kunnen zij terecht voor informatie en advies op het gebied van huren. De meest gestelde vragen van het afgelo pen half jaar hadden betrekking op ser vicekosten, woningverbetering, onder houd en herstel in oude staat. Een bloemlezing. De verhuurder heeft vorige maand de afrekening van de servicekosten toege stuurd. Als je denkt dat het bedrag van de post schoonmaakkosten niet klopt, hoe kun je er achter komen of dit bedrag juist is? De verhuurder is volgens de wet ver plicht inzage.te verlenen in de rekenin gen waarop het servicekostenoverzicht gebaseerd is. Dit houdt in dat de ver huurder inzage moet geven in de reke ning die hij van het schoonmaakbedrijf heeft gekregen. Zo kunt u controleren of het bedrag dat op het servicekosten overzicht staat, klopt. Het bedrag moet natuurlijk wel redelijk zijn, er mogen bijvoorbeeld geen schoonmaakkosten worden opgevoerd als er helemaal niet EGMOND - Van woensdag 24 tot en met zaterdag 27 maart brengt Toneel groep Spiegel uit Egmond-Binnen de voorstelling Kaatje is verdronken, ge schreven door Alex van Warmerdam. Van Warmerdam is bekend van films als Abel, De Jurk en Kleine Teun. De regie is in handen van Hans Huikes- hoven. Het verhaal speelt zich af in de jaren zestig. Het echtpaar Irma en Johannes hebben een vijftienjarige dochter, Ka, vernoemd naar het verdronken zusje van Irma, Kaatje. Over het verleden wordt verzwegen, maar Ka haalt met haar puberale nieuwsgierigheid veel van dat verleden naar boven. Als er dan ook nog een tuinman verschijnt... Wellicht doet de titel vermoeden dat het hier uitsluitend om drama gaat, maar de speelstijl en teksten zijn dus danig dat er met humor naar gekeken kan worden. De voorstelling wordt ondersteund met muziek en zang, die op hun beurt weer een deel van het ver haal vertellen. De voorstelling vindt plaats in Dorps huis de Schulp. De voorstellingen beginnen alle avonden om 20.15 uur. Kaarten kunnen f 15,- worden gereser veerd bij Engel Stam, tel. 072-5062683. EGMOND - Op woensdag 24 maart openen de wethouders Marcel Halff en Jan Mesu samen met de bestuursleden Geert Kreeftenberg en Harry Harms van de Woningstichting Egmond offi cieel de vernieuwde speelplaats op het Jacob Scholplantsoen. De openings handeling is 's morgens om half elf. Kinderen van de groepen 7 en 8 van de St. Jozefschool en de Trompschool zul len aansluitend op de openingshande ling aan de slag gaan met het planten van bomen en struiken in het plant soen. Ook de kleine kinderen uit de buurt, de mogelijke vaste gebruikers van de speelplaats, mogen hieraan hun steen tje bijdragen en meehelpen met plan ten. Hiermee wordt in Egmond tevens invulling gegeven aan de Nationale Boomfeestdag 1999. De kinderen krij gen voor hun medewerking aan dit pro ject en attentie aangeboden. Het doel van deze herinrichting van het gebied is om de leefomgeving in de deze buurt te verbeteren door de Jacob Scholplant soen weer de functie van ontmoetings- en speelplek te geven. De herinrichting van de 'speelplaats' op het Jacob Scholplantsoen was al een jarenlange wens van veel buurtbewo ners. Door de speelplaats op deze plek aan te melden als Sociale Vernieu wingsproject is de zaak in een stroom versnelling geraakt. Met de buurtbewo ners is in het afgelopen jaar over het ingediende projectplan gesprekken ge voerd. Deze gesprekken hebben uitein delijk geleid tot het herinrichtingsplan dat nu wordt uitgevoerd. Naast een speelplaats krijgt het Jacob Scholplantsoen ook een ingrijpende face-lift. De nieuwe inrichting van het plantsoen (kosten 72.000 gulden) is in belangrijke mate mogelijk geworden door een forse financiële bijdrage van de Woningstichting Egmond. Deze stichting heeft namelijk voor verbete ring van de leef- en woonomgeving van dit gebied een bedrag van vijftigdui zend gulden beschikbaar gesteld. EGMOND/HEILOO - Biljartvereni- ging Egmond bestaat dit jaar vijftig jaar en wil dat niet ongemerkt laten passe ren. De vereniging, die momenteel 34 senioren en 11 juniorenleden telt, heeft als thuisbasis sportcafé Aris de Wit in Het Vennewater. De biljartclub werd op 25 april 1949 opgericht in café Het Witte Huis in Eg mond aan Zee, en kreeg daarom ook de naam Het Witte Huis. In '81 verhuisde de club naar de Westerweg in Heiloo, boven de toenmalige supermarkt waar de heer Kaandorp zijn biljartcentrum had. De naam werd toen veranderd in Biljartvereniging Egmond. De feestelijheden starten op 27 maart met een introducé-toernooi voor senio ren. Op 10 april volgt er een sam-sam toernooi voor de jeugd, 17 april is er een receptie voor genodigden en op 24 april gaan de leden met hun partners een feestje vieren in restaurant Klein Varnebroek. de tweede helft lukte toen één van de Forestersspelers hands maakte binnen het strafschopgebied. De toegekende penalty was onhoudbaar voor keeper Nick van Aart. Het antwoord van Foresters liet niet lang op zich wachten. Een afstands schot van Bas van Duivenbode laag langs de grond, bracht de stand op 4-1. In de slotfase scoorden beide ploegen nog eenmaal, zodat uiteindelijk Fores ters een klinkende 5-2 overwinning behaalde. Het tweede elftal deed het eveneens weer goed. Ondanks de afwezigheid van enkele vaste spelers door blessures of vakantie, werd een verdiende 3-0 overwinning behaald op Helder 2. Voor de liefhebbers van klaverjassen is er op vrijdag 2 april gelegenheid deel te nemen aan de jaarlijkse paasdrive, aan vang 20.00 uur. Koppels kunnen zich opgeven bij Ria Godijn, tel. 072- 5340327 of Denny Hartevelt, tel. 5331036. In de kantine vindt dan op 10 april de medewerkersavond plaats. AKERSLOOT - Op zondag 28 maart wordt een creatieve hobbybeurs ge houden in Motel Akersloot aan de Geesterweg 1, van 10.30 tot 17.00 uur. Entree is f 5,-, kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen en 65-plus- sers betalen f 4,-. Op de beurs zijn onder meer hobbys tempels, vilttechnieken, sieraden, zand- schilderen (op kaarten of doek), drie dimensionale kunststukjes en beschil derde sjaals te zien. Wie de kunst van patchwork machtig is, kan hier materialen voor vinden, even eens zijn andere hobbymaterialen te koop. Uitleg en demonstraties worden door vakkundige 'hobbyisten' gegeven. Met Pasen in het vooruitzicht zullen de sierpaaseieren zeker niet ontbreken, net als beschilderd keramiek. Ook pop pen- en berenkramen zijn vertegen woordigd. Verder zijn er kramen met antiek speelgoed en oude materialen en ook de poppendokter is aanwezig. is schoongemaakt. In september 1998 heeft de verhuurder dubbel glas en spouwmuurisolatie in de woning laten aanbrengen. Door deze verbeteringen is de huurprijs met f 12,- verhoogd. Nu wil hij per 1 juli 1999 de huur weer verhogen. De huur mag toch maar één keer per jaar verhoogd wor den? De huurprijs kan ook tussentijds ver hoogd worden als gevolg van woning verbetering. Deze huurverhoging staat geheel los van de jaarlijkse huurverho ging. Het bedrag van deze tussentijdse huurverhoging moet wel in redelijke verhouding staan tot de door de ver huurder gemaakte kosten. Tevens mag de huurprijs na de woningverbetering niet hoger zijn dan de maximaal rede lijke huurprijs. De jaarlijkse huurverho ging mag de verhuurder dus toch gewoon vragen. AKERSLOOT - In Akersloot is sinds het begin van dit jaar door Hanny de Dood een praktijk voor klassieke homeopathie gevestigd, aan de Molen buurt 8. Klassieke homeopathie is een natuurlijke geneeswijze, een geneeswij ze die het zelfgenezend vermogen van de mens stimuleert en versterkt. Het principe van homeopathie is het gelijke met het gelijkende genezen. Dat houdt in dat een ieder voor zijn ziekte een middel toegediend krijgt dat speciaal bij hem past. Voor een afspraak of meer informatie kunt u bellen met 0251-314494, van 18.30 tot 19.30 uur. AKERSLOOT - Op vrijdag 26 maart houdt handbalvereniging Meervogels weer de jaarlijkse kienavond in de kan tine op het handbalcomplex aan de Boschweg. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de jeugd van de vereniging. Er worden drie kienrondes gespeeld er is een loterij met mooie prijzen. De avond begint om 20.00 uur, de kan tine is open vanaf 19.30 uur. De toe gangskaarten kosten f 3,-, in de voor verkoop verkrijgbaar bij Hennie Velze- boer, Hoocamp 86, Stina Stuifbergen, Handelstraat 14, Annemieke Betjes, Kerklaan 1 en Trudy Hijlkema, Hoo camp 88. AKERSLOOT - Op 27 maart organi seert de interkerkelijke werkgroep voor alleengaanden een paasontbijt voor alleengaanden in hotel Akersloot. Iedereen boven de 25 jaar die geen levenspartner heeft is van harte wel kom. Het ontbijt begint om 9.00 uur en is rond 11.00 uur weer afgelopen. De kosten bedragen f 16,50 voor het ontbijt en f 2,- entree. Na afloop is er voor iedereen een atten tie. Voor informatie en opgave kunt u na 19.00 uur bellen naar 072-5070182. 112 072- 5122222 Noord-Holland Noord •AKERSLOOT HEILOO - Op zaterdag 13 maart werd in Anna Paulowna het Bloembollen- toernooi gehouden. Van Dojo 't Loo deden Scott Kosters, Marise en Eline Ramaker, Rick Molenaar en Tim Zon neveld mee. Voor Scott was dit zijn eer ste toernooi, hij was ingedeeld in een poule van vijf. Hier won hij drie wed strijden en verloor er één. Hierdoor ging hij naar de finaleronde, omdat er nog twee poules van vijf waren. Helaas verloor hij deze wedstrijd. Rick Molenaar was met zijn leeftijd en gewicht de enige in zijn poule en werd hierdoor in een andere poule inge deeld. Hij verloor drie wedstrijden en won er één, maar nadat hij zijn knie had verdraaid gaf hij bij zijn vijfde par tij op. Tim Zonneveld judoode in de ge wichtsklasse tot 50 kg maar verloor al zijn wedstrijden mede door het feit dat het een zware poule was. Eline Rama ker zat met nog een andere judoka in een poule, maar werd bij de gewichts klasse tot 70 kg geplaatst. In deze poule zaten Tamara de Jong en Marise Ra maker. Het gewichtsverschil was onge veer 7 a 8 kg. Marise won van Tamara de Jong en van Daniëlle de Kooy met ipon. Tegen Eline kwam Marise met een waza-ari en een koka voor te staan, maar verloor de wedstrijd door onge lukkig in een houdgreep te draaien. Eline won ook van Daniëlle de Kooy en van Tamara de Jong. kies voor Memisa Giro 5657 Memisa Rotterdam oio 206 46 66 AKERSLOOT - Op 12 maart ontdekte een bewoner van een woning aan de Simon Pauwelslaan dat er bij de buren werd ingebroken. Hij hoorde omst reeks 19.55 uur een deur dicht slaan bij de buren. Omdat hij wist dat de bewo ners afwezig waren ging hij op onder zoek uit. Hij zag de achterdeur van de woning open staan. Toen hij de woning betrad stormden twee mannen naar buiten. Ze stapten in een auto en scheurden weg. De actie van de buur man heeft er waarschijnlijk voor ge zorgd dat er niets uit de woning is gestolen. Gevonden: drie huissleutels aan een Ajax-hanger. ALKMAAR - Met ingang van 1 april wordt het Steunpunt Mantelzorg ge huisvest bij het Coördinatiepunt Vrij willige Thuishulp. Het Coördinatiepunt Vrijwillige Thuishulp, dat onder auspi ciën van Humanitas district Noordwest staat, coördineert voor de regio Noord- Kennemerlaqd de inzet van vrijwilli gers in de thuissituatie. De praktische thuishulp voor gehandicapten en chro nisch zieken, de terminale thuishulp, oppas voor ouderen en dementeren den, alle aanvragen worden op dit punt behandeld. Er werd ter ondersteuning van de mantelzorgers al veelvuldig samengewerkt. Na de verhuizing zullen de lijnen voor adequate hulpverlening ter ondersteuning van mantelzorgers nog korter worden. Tot 25 maart.is het Steunpunt Man telzorg nog bereikbaar onder 072- 5127127. In verband met de verhuizing is het Steunpunt een week gesloten om op donderdag 1 april de mantelzorgers weer van dienst te zijn. Het Coördina tiepunt Vrijwillige Thuiszorg bevindt zich aan de Reinaertlaan 3,1813 JN te Alkmaar. Het is dagelijks bereikbaar van 9.00 tot 16.00 uur via telefoonnum mer 072-5407099. EGMOND - De gemeente Egmond heeft samen met dertien andere gemeenten uit Noord-Holland met Univé Verzekeringen afspraken ge maakt om uitkeringsgerechtigden uit deze gemeenten een uitgebreidere ziektekostenverzekering te bieden. Een steeds groter deel van de kosten voor een ziektekostenverzekering moet door de verzekerden zelf betaald worden. Vooral voor mensen met een minimum inkomen is de aanvullende verzekering vaak een sluitstuk van het budget en wordt daarom niet afgeslo ten of er ontstaat premieachterstand. Door het afsluiten van een collectieve ziektekostenverzekering kunnen de kosten enigszins gedrukt worden. De collectieve ziektekostenverzekering biedt een aanvulling op de huidige aan vullende verzekering. De 'normale' aanvullende verzekering vergoedt niet alle kosten, waardoor soms een beroep moest worden gedaan op de bijzondere bijstand. Door de collectieve ziektekos tenverzekering komt hierin verande ring. De kosten worden door de ge meente Egmond uit de bijzondere bij stand betaald. Via de collectieve verzekering worden bijvoorbeeld de kosten van orthodon tie volledig betaald. Ook vervalt de eigen bijdrage kraamzorg en worden de kosten voor brillenglazen, monturen en contactlenzen (tot een bepaald maximum) volledig vergoed. EGMOND - Er worden kofferbak- markten gehouden op zondag 11,18 en 25 april van 11.00 tot 16.00 uur. Deel nemers kunnen vanaf 9.30 uur hun spulletjes op het terrein uitstallen aan de Mosselaan in Egmond aan den Hoef. Het terrein is te bereiken vanaf de Hoeverweg, afslag industrieterrein De Weidjes. Voor bezoekers is de toe gang gratis. Voor meer informatie kunt u bellen naar tel. 06-55346385. EGMOND - De grote Karaoke Mega Tour gaat voor het zesde jaar in succes sie van start in ruim tweehonderdvijftig horeca gelegenheden. Op 27 maart is Egmond aan de beurt, en wel in café De Werf, Zuiderstraat 41 in Egmond aan Zee. De karaoke begint om 21.00 uur. In elk café zijn twee voorronden, waar in je zo vaak mee mag doen als je wilt. Uit elke voorronde komen acht win naars naar voren die persoonlijk zullen worden uitgenodigd voor de lokale finale die ook weer zal plaatsvinden in hetzelfde café. Er zijn mooie prijzen te winnen. Deelname is kosteloos. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 12