072 - 535 68 88 Samenhangende kijk op het gebied Zandzoom Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Parkeercontrole aangescherpt Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 17 MAART Gemeente Heiloo en Limmen leggen concept Structuurvisie Zandzoom ter inzage Inspraakbijeenkomst 31 maart in Motel Golden Tulip De Zandzoom De Zandzoom is de aanduiding voor het gebied van 425 hectare dat ligt tussen de gemeente Heiloo en de gemeente Limmen. De grenzen van het gebied Zandzoom wor den globaal bepaald door het bewoonde gebied van Heiloo in het noorden (Zevenhuizerlaan) en in het zuiden door het bewoonde gebied van de gemeente Limmen. De A9 vormt de oostgrens van het gebied en de gemeentegrenzen vormen de grens in het westen van het gebied Zandzoom. Van dit gebied ligt 325 hectare in de gemeente Heiloo en 100 hectare in de gemeente Limmen. 25 hectare van de Zandzoom vormt de woningbouwlocatie Zuiderloozoals opge nomen in de structuurvisie van de gemeente Heiloo uit 1992. Wat is een structuurvisie? Een structuurvisie is een globaal ruimtelijk beeld voor een gebied, in dit geval de Zandzoom. Het ruimtelijk beeld dient straks als toetsingskader en als ontwikkelingskader voor ruimtelijke ontwikkelingen tot het jaar 2020. Dit betekent dat de structuurvisie aan de ene kant richtlijnen bevat op basis waar van de gemeenten Heiloo en Limmen inci dentele ruimtelijke ontwikkelingen kunnen afwegen. Aan de andere kant geeft de struc tuurvisie een globaal samenhangend ruimte lijk beeld van het totale gebied waarbij tot een evenwichtige samenhang van functies wordt gekomen. Een structuurvisie omvat geen concrete plan nen en is geen kant en klaar plan, maar zo'n visie geeft wel aan welke kant het gemeente bestuur van Heiloo en Limmen op wil. Een structuurvisie zal echter wel degelijk kunnen en moeten uitmonden in (medewerking aan) het realiseren van zaken die als mogelijke, wenselijke of zelfs noodzakelijke ontwikkeling worden aangeduid. Het kan dan gaan om ver schillende functies die het gebied heeft of zou moeten hebben, zoals bijvoorbeeld wonen, werken, groen etcetera. Waarom een structuurvisie voor de Zandzoom Een structuurvisie voor het gebied Zandzoom is wenselijk en noodzakelijk omdat zich aller lei ontwikkelingen voordoen die een samen hangend ruimtelijk beeld voor de toekomst (tot 2020) vragen. Zo zijn de komende jaren binnen dit gebied belangrijke ruimtelijke ont wikkelingen te ve/wacfrten vanuit de omge ving (regio), maar ook vanuit het gebied zelf. Dit vraagt een visie met betrekking tot het gebied Zandzoom om samenhang en kwaliteit te waarborgen, maar ook voor behoud en ver sterking van het leefmilieu in Heiloo en Limmen. De ontwikkelingen in het gebied Zandzoom die het opstellen van een structuurvisie nodig maken zijn: 1. De strikte milieubepalingen in combinatie met een beperkt gemeentelijk planolo gisch beleid leiden ertoe dat veel agrari sche bedrijven in de Zandzoom het door hun gewenste productiemilieu niet kunnen of mogen realiseren. 2. Plannen om woningbouw te realiseren in een deel van de Zandzoom. Woningbouw in verband met de grote vraag vanuit beide gemeenten zelf, maar ook in het licht van de regionale discussie over woningbouwlocaties. De Zandzoom is namelijk in het vizier om in een deel van de regionale behoefte aan woningen te voorzien. 3. De hoge verkeersdruk van de Kennemerstraatweg en de mogelijke oplossing van een aansluiting op de A9 in het gebied Zandzoom. Op dit moment vindt hier in regionaal verband een onder zoek naar plaats. 4. De voornemens, van het gemeentebestuur van Heiloo om medewerking te verlenen aan het realiseren van een golfbaan in het gebied Zandzoom. Uitgangspunten en randvoorwaarden Het versterken van de woonfunctie in de Zandzoom. Voor de opvang van de lokale woningbehoefte en de regionale woning behoefte ruimte in dit gebied reserveren voor de bouw van maximaal 2500 wonin gen (dit aantal hoeft dus niet persé). De woonbebouwing zal in het noorden moe ten aansluiten op de al aangewezen woningbouwlocatie Zuiderloo (structuurvi sie van de gemeente Heiloo 1992). De woonlocaties kennen een sterke geleding door middel van groenzones. De structuurvisie dient aan te geven hoe en op welke wijze de bestaande agrari sche bedrijvigheid in de Zandzoom kan worden gehandhaafd of dient te worden verplaatst. De Zandzoom moet ook een ruimtelijke bufferfunctie vervullen en deze komt met name naar voren in het zuidelijk deel van het plangebied nabij de grens Heiloo- Limmen. Rekening houden met een mogelijke aansluiting op de A9 in het gebied de Zandzoom. Het is gewenst om historische structuren en elementen, zoals het contrast tussen strandwal en strandvlakte, bestaande stratenpatronen, bestaande waterlopen en de omgeving van de bedevaartskapel als richtinggevend kader in de Zandzoom op te nemen. Ook de nieuwe elementen, zoals motel Heiloo, psychiatrisch centrum de Oosthoek en een mogelijk nieuw aan te leggen golfbaan vragen vanwege hun uit straling een zorgvuldige inpassing in het plangebied. De structuurvisie in het kort De concept structuurvisie Zandzoom gaat ervan uit dat woningbouw zich zoveel moge lijk concentreert op de strandwal en daarmee aansluit op de bebouwing van Heiloo en Limmen. De oost en westkant is en blijft een open gebied. Het aantal te bouwen woningen ligt rond de 2.100. Het grootste deel van deze woningbouwopgave is geconcentreerd in Heiloo. De zuidzijde van Heiloo wordt als het ware uitgebreid met een bebouwde band die loopt van de geplande golfbaan aan de oostzijde naar de Neggen aan de westzijde. Hiermee willen de gemeentebesturen een goede verbinding met het gebied Zuiderloo en het centrum van Heiloo creëren met korte afstanden voor het langzaam verkeer. Een groene buffer vormt de grens van deze uit breiding van Heiloo aan de zuidzijde, die aan sluit op het gebied van de kapel en het kloos ter. Deze groene buffer herbergt ecologische, landschappelijke en recreatieve componen ten en biedt bijvoorbeeld ruimte voor land goedwonen, bos, recreatie als wel een gedeeltelijke invulling met grasland en boom gaarden. De groene buffer sluit aan de zuid zijde naadloos aan op de kern van Limmen en vervult ook voor deze kern de hiervoor genoemde functies. De groene buffer moet een duurzaam element in het plangebied zijn. Drie stappen om te komen tot het eindbeeld In de concept structuurvisie gaan de gemeentebesturen van Heiloo en Limmen uit van drie stappen om te komen tot het hierbo ven geschetste eindbeeld, oftewel stap vier. Iedere stap staat op zichzelf en daarmee bedoelen de gemeenten dat iedere stap ook het eindbeeld kan vormen. Gezien de lange periode waarop de structuurvisie globaal van toepassing is, tot het jaar 2020, heeft dit voor delen. Immers in 2005 kan de situatie door allerlei ontwikkelingen misschien wel heel anders zijn dan nu. De volgende stappen, ook wel fasen genoemd, staan in de concept structuurvisie beschreven: Stap 1 De eerste stap gaat uit van 700 woningen in het gebied, waarvan 200 woningen in het noorden van de kern Limmen en 500 in Heiloo (Zuiderloo). De golfbaan en het bedrij venterrein bij Limmen zijn aangelegd. Ook de ontsluiting van de A9, voorzien van begelei dende beplantingsstructuur, is in deze fase opgenomen. Tijdens deze eerste stap is ook de aanleg van de Loo-as inclusief beplanting aan weerszij den aan de orde. Ook op andere plekken komt het aanleggen van groenbeplanting voor, zoals langs de Vennewatersweg, aan de noordzijde van Limmen en aan de noord- en noordoostzijde van het Kapelbos. De stippels op de kaart geven de groene buffer aan. Agrarisch grondgebruik kan dan alleen nog blijven voortduren op die plaatsen waar geen woningbouw plaatsvindt. Zoals de bestem mingsplannen landelijk gebied aangeven kan van uitbreiding van het areaal bollengrond geen sprake zijn. Stap 2 Tijdens deze stap komen er 400 woningen bij ten opzichte van de vorige stap (in totaal 1.100). Deze woningen liggen allemaal in een band ten zuiden van het gebied Zuiderloo. Invulling van de groene buffer met een aantal grotere bos- en groenelementen vindt tijdens deze tweede stap plaats. Stap 3 De woningbouw neemt verder toe met 300 tot in totaal 1.400 woningen. Alle woningen zijn gesitueerd in een band ten zuiden van de woningen ten zuiden van de Vennewatersweg en eindigen aan de rand van de groene buffer. De groenstructuur krijgt verder vorm door verdere invulling van de groene buffer. Deze fase houdt rekening met het bieden van mogelijkheden om (onderdelen van) de groe ne buffer te realiseren met behulp van land goedwonen. De kern van landgoedwonen is het geconcentreerd wonen op een grote kavel die voor het overgrote deel openbaar toegankelijk is. Een deel van de landschappe lijke aankleding van de buffer in deze fase wil de gemeente betalen uit woningbouw op zeer grote kavels (landgoedwonen), waarbij een deel van de kavel een inrichting krijgt dat zij de functie van de groene buffer ondersteunt. De gemeenten Heiloo en Limmen stellen hier voor wel de landschappelijke randvoorwaar den vast. Voortzetting van agrarisch grondge bruik is in deze fase beperkt tot het gebied ten westen van de spoorlijn en ten zuiden van de golfbaan. Stap 4 Stap vier bestaat uit het al geschetste eind beeld onder het kopje "structuurvisie in het kort". De belangrijkste nieuwe elementen zijn woningbouw tot in totaal circa 2.100 wonin gen ten westen van het spoor en het vervol maken van de groene buffer. Het landschap groeit als het ware mee tijdens de stappen met de toename van het aantal woningen. Inspraakbijeenkomst 31 maart De gemeentebesturen van Heiloo en Limmen willen graag uw reactie verne men. Daarom organiseren zij een informa tie- en inspraakbijeenkomst op woensdag 31 maart 1999 in motel Golden Tulip aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. U bent van harte welkom. Naast een informatief gedeelte bestaat er ruim de gelegenheid om vragen te stellen en vooral veel ruimte om uw mening mondeling kenbaar te maken. Van deze inspraakbijeenkomst wordt een inspraakverslag gemaakt. Dit verslag vormt samen met de binnengeko men schriftelijke reacties een totaal beeld van de inspraakresultaten Geef uw reactie U kunt uw reactie op de concept structuurvi sie Zandzoom ook schriftelijk kenbaar maken. U kunt uw reactie tot 30 april schriftelijk ken baar maken door een brief te schrijven aan: Gemeente Heiloo: College van burgemeester en wethouders gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo Gemeente Limmen: College van burgemeester en wethouders gemeente Limmen, Postbus 9, 1906 ZG Limmen. Linksboven in de enveloppe vermelden: structuurvisie. Structuurvisie ter inzage De concept structuurvisie Zandzoom ligt vanaf donderdag 4 maart ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur bij de afdeling VROM, tij dens de avondopenstelling iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur en bij de open- Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Reuma Fonds voor de periode van 14 tot en met 20 maart 1999; Simavi voor de periode van 21 tot en met 27 maart 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. bare bibliotheek aan het Malevoort. De structuurvisie ligt vanaf diezelfde datum ook ter inzage in het gemeentehuis van Limmen op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Inloopuur Om vragen zo goed mogelijk te kunnen beantwoorden zijn inloopuurtjes vastge steld in het gemeentehuis van Heiloo en Limmen. Medewerkers van de gemeente staan tijdens deze uren tot uw beschik king en kunnen vragen beantwoorden en eventueel een toelichting geven. Uiteraard kunt u tijdens de openingstijden zelf de concept structuurvisie inzien. Inloopuurtjes gemeentehuis Heiloo: Maandagavond 15 en 29 maart van 18.00 tot 20.00 uur Inloopuurtjes gemeentehuis Limmen: tij dens de openingstijden van het gemeen tehuis. Procedure Op het moment dat de inspraakperiode voor bij is, stelt de gemeente een inspraakverslag op. Dit inspraakverslag bespreken de colle ges van burgemeester en wethouders van beide gemeenten en kan aanleiding geven om de concept structuurvisie bij te stellen. Ook een speciaal ingestelde klankbordgroep met afgevaardigden van organisaties die op enigerlei wijze betrokken zijn bij of belangen hebben bij de ruimtelijke inrichting van het gebied, mogen gefundeerd commentaar geven en toetsen de signalen (ook de inspraakreacties) die bij de gemeente binnen komen. Over de besluitvorming van het colle ge informeren wij u in de tweede nieuwsbrief. Het ligt in de bedoeling de al dan niet aange paste structuurvisie na bespreking in de raadscommissies van beide gemeenten, voor te leggen aan de gemeenteraden in de maand oktober van dit jaar. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht ^ien van bouwplannen ienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Vanaf juni 1998 werkt in de gemeente Heiloo een politiesurveillant. Deze surveillant onder steunt de politie in Heiloo in de parkeercon trole, in het bijzonder rondom de winkelcen tra. De nadruk op het gebied van parkeren lag de afgelopen periode vooral op parkeerovertre- dingen langs de toevoerwegen naar de par keerterreinen (onder andere de Raadhuisweg en de Heerenweg) en het parkeren op het 'Looplein'. Hoewel optreden hier noodzakelijk blijft wordt de aandacht nu uitgebreid naar de parkeerterreinen in de parkeerschijfzones. Zoals bekend mag u in deze zones niet langer parkeren dan 2 uren en moet u een parkeer- schijf gebruiken. Bovendien mag u alleen par keren op de aangegeven plaatsen of vakken. De politiesurveillant heeft een korte gewen ningsperiode ingesteld, waarin hij voorname lijk waarschuwde. Alleen bij parkeerexcessen trad hij op. Vanaf 15 maart 1999 ts het echter menens en loopt iedereen die fout parkeert de kans op een boete van minimaal 90,-. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de gemeente Heiloo, de heer P. van Dorsten van de afdeling VROM, tel. (072) 535 67 52 gemeente Limmen, de heer I. Simonides van de afdeling Algemene Zaken, tel. (072) 5051456. I1 1 Aanmelding gewenst Om de inspraakbijeenkomst goed te kun- g I nen organiseren is het wenselijk dat u i 1 zich aan meldt voor de bijeenkomst van 1 31 maart a.s. in het motel Golden Tulip. U I kunt deze bon in een enveloppe sturen i naar: Gemeente Heiloo, bureau voorlich- 1 J ting, Antwoordnummer 1525, 1850 VB l Heiloo Een postzegel plakken is niet l nodig. Wilt u de bon insturen vóór i 1 23 maart a.s 1 l De heer/mevrouwgeeft i I zich op voor de inspraakbijeenkomst con- i cept structuurvisie Zandzoom op woensdag J I 31 maart 1999 in motel Golden Tulip in I Heiloo. Ik kom metpersonen. l il Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Stationsweg 75/77/hoek Heerenweg - oprich ten winkelruimte met magazijnruimte en met vier daarboven gelegen appartementen; De Wildtlaan 44 - aanbouwen garage/ber ging; De Sonneveld 114 - plaatsen berging; Frederica's Hof 4 - veranderen linker zijgevel van de woning (balkon); De Boog 32 - plaatsen berging; De Brink 19 - plaatsen berging; Rosendaal 75 - vergroten woning (entreepor taal); Rosendaal 73 - vergroten woning (entreepor taal); Zevenhuizerlaan 57 - vergroten woning; Westerweg 344 - vergroten/veranderen woning; Westerweg 308 - nieuwbouw van een benzi- neverkoopstation met serviceruimte. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4