I HYPOTHEEK NODIG' Wij geven het beste advies gratis weg! 1 overige vestigingen: n@GKWinK@l Almaar Haarlem Heerhugowaard PT Milieumarkt 1999 staat in het teken van natuur vriendelijk tuinieren Rooien bomen Kennemerstraatweg Overlast door gebruik glas- en kledingbakken Iepen aan Westerweg/ Vladerackenlaan worden gesnoeid Woonzorgloket in Heiloo Wet Milieubeheer Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte 1 co Aan alle Heilooër organisaties Kennemerstraatweg 125,1851 BC Heiloo, tel. 072 5320322 PUTÏT181Bn(I SantpOOrt'NOOrd PAGINA 8 UITKIJKPOST - 17 MAART Vervolg informatierubriek Op zaterdag 27 maart 1999 organiseert de Gemeente Heiloo in samenwerking met de Winkeliersvereniging van Winkelhof 't Loo een milieumarkt. Deze milieumarkt wordt gehouden tijdens de openingsuren van Winkelhof 't Loo, tussen 09.00 en 17.00 uur. Op deze dag zijn o.a. de volgende bedrijven/instellingen aanwezig: De Vlinderstichting, De Bijenvereniging, Natuurmonumenten, Het Noordhollands Landschap, De Vereniging voor Natuur- en Milieu-educatie (I.V.N.) Tardy Vermicultures, de gemeente Heiloo en de heer G. Pranger met Gotlanderschapen. Excursies op het Landgoeo Nijenburg Tijdens de milieumarktdag verzorgt de Vereniging Natuurmonumenten excursies op het Landgoed Nijenburg. De boswachters brengen u op de hoogte van het ecologisch beheer van het Landgoed. Vanaf 10.00 uur tot en met 15.00 uur wordt er op elk heel uur gestart. U kunt zich aanmelden bij de kraam van Vereniging Natuurmonumenten die zich bevindt op het binnenplein in het Winkelhof voor Albert Heijn. Gratis Cursus. Vanaf zondag 21 maart 1999 zendt Teleac op TV 2 wekelijks om 18.30 uur een programma uit over Tuinieren met de Natuur. Meer informatie. Voor meer informatie over de milieumarkt kunt u terecht bij de heer C. Besseling, tel. 072 - 535 67 31 en/of mevrouw M. Tromp, tel. 072- 535 67 32, beiden werkzaam bij de afdeling VROM, Milieu. Na een gedegen onderzoek naar de kwaliteit van de oude bomen langs de Kennemerstraatweg is aan de raad voorge steld 11 breukgevaarlijke bomen te rooien. De werkzaamheden beginnen maandag 22 maart a.s. Gezamenlijk met politie, aannemer en gemeente is bekeken hoe deze grote bomen met de minste overlast het beste ver wijderd kunnen worden. Vanwege de ver keersdrukte op de Kennemerstraatweg wor den verkeerslichten gebruikt. De werkzaam heden starten na de ochtendspits om overlast zoveel mogelijk te beperken. Fietsverkeer wordt gedurende de werkzaamheden omge leid. De werkzaamheden nemen ongeveer 3 weken in beslag. Wij vragen uw begrip voor het ongemak. Waarom worden de bomen gerooid In het onderzoek is naar voren gekomen dat de oude bomen, totaal 61 stuks, van wisselde kwaliteit zijn en dat 11 bomen direct gevaar opleveren voor de omgeving. Deze 11 bomen moeten nu helaas worden verwijderd, leder jaar worden de andere bomen goed onder zocht en per jaar wordt beslist of de bomen nog behouden kunnen blijven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer C. Hartland van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 62 of de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 02. Het is wellicht niet bij iedereen bekend, maar de afvalscheiding van glas en kleding heeft ook een aantal nadelen. Het gebruik van een milieuparkje met glas- en kledingbakken kan namelijk overlast geven aan bewoners van huizen in de directe omgeving ervan. Om welke klachten gaat het? Glas en kleding wordt zelfs 's avonds laat en 's nachts in de bak gegooid; Dozen of kistjes worden achtergelaten bij de bak; Glas (plat en te groot) wordt achtergelaten naast de bak; Er liggen glasscherven rond de bakken; Zakken met kleding worden achtergelaten naast de bak; Bezoekers laten hun automotor draaiende bij gebruik van de glas en kledingbakken; Bezoekers hebben hun autoradio op "vol vermogen" staan tijdens het gebruik van het milieuparkje; De leging van de bakken veroorzaakt veel geluid. De gebruikers van de glas- en kledingbakken hebben hier soms totaal geen weet van. Het gevolg is wel geluidsoverlast en vervuiling van de omgeving. Door voorlichting, wijziging in het leegschema van de bakken, aanpas sing van de bakken en recentelijk zelfs plaat sing van ondergrondse bakken, probeert de gemeente de overlast te beperken. Wat kunt u zelf nog doen? Gebruik de bakken niet 's avonds of 's nachts; Zet uw automotor en radio uit als u de bakken gebruikt; Neem alles mee terug wat niet past in de bakken; Breng plat glas en groot glaswerk naar de Afvalbrengplaats van de gemeente; Valt per ongeluk een fles stuk, ruim dan de scherven even op; Lever dozen in bij verenigingen, die oud papier inzamelen; Doe houten kratjes in uw grijze bak. Hiermee kunt u de overlast voor onze inwo ners tot een minimum beperken. Mocht u toch iets bij de bakken constateren waarbij de gemeente moet inspringen, meldt dit dan aan de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Afval: goed gescheiden schoon idee! In de laatste week van maart 1999 gaat de gemeente de bomen in de Westerweg en in de Vladerackenlaan flink snoeien. De gebeurt vanwege schaduwoverlast, dood hout en van uit onderhoudstechnisch oogpunt en noemen we ook wel "kandelaberen". Hierdoor ontstaat tijdelijk een minder fraai beeld van de bomen, maar na twee groeisei zoenen hebben de bomen weer een mooie kroon ontwikkeld. De betreffende iepen zijn ongeveer zeven jaar geleden ook op deze manier gesnoeid en zijn daarna weer prachtig uitgegroeid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 04. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Goodeslaan 49 - vergroten berging; Het Zandstuk 9 - vergroten woning; Groot Barlaken 38 - vergroten woning; Vrieswijk 38 - vergroten woning. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepas sing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een bouwvergunning te verlenen aan de heer N. Geul te Heiloo voor het vergroten van de bestaande aangebouw de berging op het perceel Vrieswijk 202. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 18 maart 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan: - Anema Trucks, De Hoefsmid 33, 1851 PZ te Heiloo, voor het veranderen van de wer king van de inrichting gelegen aan het perceel De Hoefsmid 31 te Heiloo Ter inzage Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage op het gemeen tehuis van Heiloo ter inzage, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110 van donderdag 18 maart 1999 tot en met donderdag 15 april 1999. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Desgewenst kunt u op de afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken krij gen. Afschriften van de stukken zijn tegen kostprijs verkrijgbaar. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp besluit niet gewijzigd. Beroepstermijn. De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 29 april 1999). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit, b de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. d belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voor ziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden: natuurlijk persoon 200,— verzoek voorlopige voorziening 200,instellen beroep rechtspersoon 400,verzoek voorlopige voorziening 400,instellen beroep Meer informatie Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. RECYCLEREN van afval is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste pill® CM Gemeente Heiloo stelt overtollig inventarisma teriaal beschikbaar De gemeente Heiloo stelt uw organisatie in de gelegenheid om enig inventaris-materiaal in uw bezit te krijgen. Vanwege de verbou wing van het gemeentehuis heeft de gemeen te Heiloo dit materiaal niet meer nodig en daarom wordt het afgestoten. Welk materiaal is beschikbaar Uw organisatie kan kiezen uit de volgende inventarisgoederen: groene, plastic stoelen, grijze, plastic stoelen, rode, skai/metalen stoelen, kleine, houten tafels, witte, formica tafel, keukenkasten, houten dressoirkast. Hoe kan uw organisatie in aanmerking komen voor het materiaal? De inventaris goederen kunt u na telefonische afspraak kosteloos bij het gemeentehuis afha len. Na afname draagt de gemeente geen ver antwoording voor de meegenomen spullen. Als de vraag het aanbod overtreft wordt er een verdeling gemaakt. Snel reageren! Vanwege de beperkte opslagruimte moet uw organisatie binnen een week na het verschij nen van deze aanbieding in de Uitkijkpost van 10 maart 1999 reageren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer C.S. Kaandorp van de afdeling Informatievoorziening Facilitair, tel. 072 - 535 66 72. J k 1 Dé Hy sit1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8