i i Woningmarktdag in de gemeente Heiioo 072 - 535 68 88 o> Wat doet de Vrouwen Advies Commissie (VAC) Wijkopzichters gemeente Heiioo houden spreekuur Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST-7 APRIL HEILOO Zaterdag 17 april a.s. organiseert de gemeen te Heiioo namens Nelis Project Maatschappij b.v. de woningmarktdag met de presentatie van bouwplannen voor eengezinswoningen en woningbouwkavels in plan Egelshoek. De woningmarktdag wordt gehouden in res taurant Klein Varnebroek, De Omloop 22 te Heiioo. Het betreft een informatieve bijeen komst. Het is dus niet mogelijk een huis of bouw kavel te kopen op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijvingsformulieren voor koop verkrijgbaar. Vanaf 19 april tot en met 30 april 1999 is inschrijving mogelijk. Aanmelding voor bezoek Woningmarktdag In verband met de verwachte grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend mogelijk op uitnodiging. U kunt zich telefonisch aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. Bouwplannen Nelis Project Maatschappij b.v. biedt drie typen woningen aan: Kernwoningen, Schakelwoningen en Duovilla's alsmede drie woningbouwkavels. Kernwoningen 58 eengezinswoningen, koopprijzen vanaf 220.000, tot 244.500, v.o.n. Start bouw: medio 1999. Schakelwoningen 24 geschakelde eengezinswoningen, koop prijzen vanaf 337.500, tot 345.000, v.o.n. Start bouw: medio 1999. Duovilla's 18 twee-onder-één-kap woningen, koopprij zen vanaf 678.000,tot 730.000,v.o.n. Start bouw: medio 1999. Woningbouwkavels 3 woningbouwkavels elk met de mogelijkheid tot realisatie van een vrijstaande woning. Koopprijs 398.000,— v.o.n. Oplevering: medio 1999. Doorstroompremie Voor de inwoners van Heiioo bestaat de mogelijkheid om bij de koop van de genoem de woningen of woningbouwkavels in aan merking te komen voor een premie van 10.000,—. Toewijzingscriteria woningen en woningbouwkavels Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen en bouwkavels worden toegewezen. De Kernwoningen en Schakelwoningen enerzijds en de Duovillp's en woningbouwkavels anderzijds kennen ver schillende toewijzingscriteria. Burgemeester en wethouders hebben op basis van het volkshuisvestingsbeleid, aanvullend onderzoek en ervaring van de vorige woningmarktdagen, de volgende criteria vastgesteld. Toewijzingscriteria voor de Kernwoningen en Schakelwoningen: 1. 50% van de woningen is beschikbaar voor ingeschreven woningzoekende starters afkomstig uit Heiioo. Prioriteit i r heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 50% van de woningen is beschikbaar voor bewoners van een huurwoning in Heiioo die bij verhuizing een huurwoning vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestings verordening kan worden toegewezen (m.i.v. 1 juli 1998 huur tot (1.085,per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiioo woont. Toewijzingscriteria voor de Duovilla's en woningbouwkavels: 1. 25% van de woningen en kavels is beschikbaar voor ingeschreven woningzoekende starters afkomstig uit Heiioo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 30% van de woningen en kavels is beschikbaar voor bewoners van een huurwoning in Heiioo die bij verhuizing een huurwoning vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toegewezen (m.i.v. 1 juli 1998 huur tot 1.085,per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiioo woont. 3. 45% van de woningen en kavels is beschikbaar voor bewoners en eigenaren van woningen in Heiioo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld degenen die een zelfstandige huurwoning vrijmaken in Heiioo met een huur hoger dan 1.085,per maand. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. Nadere informatie Nadere informatie over de plannen zoals inde ling, ligging, opties, inschrijvingsprocedure, doorstroompremie en toewijzing is verkrijg baar op de Woningmarktdag. Na de Woningmarktdag is nog twee weken informa tie te verkrijgen over het project bij de gemeente Heiioo en de betreffende make laars. Voor vragen over de inschrijvingsproce dure, woningtoewijzing en doorstroompremie kunt u gedurende de periode van verkoop ook terecht bij de gemeente Heiioo. <->. De staat voor de belangen van de woon consument De Adviescommissie voor de Woningbouw Heiioo, beter bekend als de VAC is dit jaar weer van de partij op de Woningmarkt. ledereen kent dat wel. De dagelijks terugkerende kleine ergernissen in of rond je huis. Je struikelt over die iets te hoge drempel of blijft telkens met je mouw achter de trapleuning hangen. Waarom is er nauwelijks plaats voor de wasmachine of dro ger en zit het raam in de keuken zo hoog dat je net niet naar buiten kunt kijken. En begrijp jij nou waarom ze die helling naar de garage niet wat minder steil hebben gemaakt? Of, hadden ze nou die berging niet net iets groter kunnen maken, zodat behalve de tuinspullen er ook fietsen in hadden gekund? Het lijken kleinigheden, maar het zijn voor beelden van zaken die te maken hebben met bruikbaarheid, doelmatigheid en veiligheid: kortom de kwaliteit van bewoning en woon- plezier in uw toekomstige huis. De VAC is gespecialiseerd in het vroegtijdig signaleren van deze "gebruikers-ongemak ken" en heeft daartoe onder andere een "Kwaliteitstoets woning en woonomgeving" ontwikkeld, in nauw overleg met de gemeente Heiioo. Hierin zijn alle denkbare knelpunten overzichtelijk geïnventariseerd en meetbaar gemaakt en kunnen soms hoge aanpassings- kosten voor bewoners worden voorkomen. De VAC is in een vroeg stadium betrokken bij de ontwerpfase van nieuwe woningen. Op de Woningmarktdag maakt de VAC -die haar werk meestal doet namens de anonieme bewoners- graag van de gelegenheid gebruik potentiële bewoners van het project de Egelshoek te ontmoeten en hen te informeren over haar functie en werkwijze voor en tijdens het bouwtraject. Want de VAC werkt serieus mee aan de tot standkoming van prettige, praktische en goed leefbare huizen voor mensen. Woonzorgloket in Heiioo Inwoners van Heiioo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Bestevaerslaan 25 - vergroten van de woning; Westerweg 73 - vergroten van de woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 8 april 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiioo, Postbus 1, 1850 AA Heiioo. De wijkopzichters van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiioo hou den met ingang van 1 februari van dit jaar maan delijks een spreekuur voor de bewoners van "hun" wijk. De gemeente wil op deze manier het contact met de inwoners van Heiioo en de kwa liteit van de woonomgeving verbeteren, alsme de de betrokkenheid van de inwoners bevorde ren. Bedoeling is het spreekuur gedurende een proefperiode van een half jaar eens per maand op een vaste avond tussen 19.00 en 20.00 uur te houden op een vaste locatie in de wijk. Na een half jaar wordt geëvalueerd. In 1997 is de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) begonnen met wijkgericht wer ken. Heiioo is verdeeld in twee wijken: oost en west, waarbij de spoorlijn de grens aan geeft. In oktober 1998 startte de afdeling BOR met de registratie van meldingen, waarbij dui delijke afspraken werden gemaakt over de afdoening van de melding. De volgende fase van wijkgericht werken betreft het spreekuur van de wijkopzichters. Het is in principe een inloopspreekuur. Via afspraak kan ook. De opzichters kunnen dan eventueel specifieke informatie meenemen en zo de vraag beter en sneller beantwoorden. Met welke vragen kunt u op het spreekuur terecht? Het spreekuur is bedoeld om vragen per soonlijk te beantwoorden die te maken heb ben met kleinschalig onderhoud van de kale openbare ruimte. Hiermee wordt bijvoorbeeld het groenonderhoud, de bomen in ons dorp, de begraafplaats bedoeld, maar ook de huis aansluitingen van de riolering, zwerfafval en onderhoud van de sportvelden. Politie voortaan ook aanwezig op het spreekuur Met ingang van april is de politie voortaan ook aanwezig bij het spreekuur. Heeft u vra gen voor de politie, dan kunt u ook hiermee terecht op het spreekuur. Wijziging van spreekuurdatum vanwege Tweede Paasdag Het spreekuur wordt eens per maand 's avonds op een vast tijdstip en op een voor de wijk centrale locatie gehouden. Het spreek uur van april wordt voor wijk oost vanwege Tweede Paasdag gehouden op maandag 12 april 1999. Voor wijk west was het spreek- uunA/el gewoon op dinsdag 6 april 1999. Uiteraard kunt u met vragen ook buiten het spreekuur terecht bij de gemeente! Bel hiervoor nummer 072 - 535 68 68. Voor wijk west wordt het spreekuur normaliter op iedere eer ste dinsdag van de maand gehouden in 't Trefpunt tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer H. Bake, tel. 072 - 535 68 04. Voor wijk oost wordt het spreekuur normaliter op de eerste maandag van de maand gehouden in de bovenhal van het gemeentehuis tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer G. Pirovano, tel. 072 - 535 68 02. Burgerlijke stand gemeente Heiioo tot en met 1 april 1999 Geboorten Renée, d.v. R. Herman en I. Janssen Puck A., d.v. F. de Wit en J.H.C. Zijp Rianne G.F., d.v. T. Kruize en A.M. Mosch Elders geboren Dexter, z.v. J. Kerst en F. Kruit Britt F., d.v. A.J. Ooijevaar en A.S.A. Kops Allyn C., z.v. O.C. van Nooijen en L.M. Nieuwland Tim, z.v. T.J. Bloemendal en M.L.A. Bicker Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap D.P.B. van Hooff en M. de Vries B.J.J. Ypelaan en S.C.I. Wiersma Huwelijken geregistreerde partnerschappen A.L. Bakker en K.D.P. Kersten Overleden C.J. de Jong, wv Briefjes G. Ooijkaas, wv van Zalïnge A.M. Fokker M.C. van Dijk Agenda voor de raadsvergadering van 12 april 1999 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 8 maart 1999 4. Ingekomen stukken 5. Ingekomen regiostukken: a eerste begrotingswijziging 1999 van Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland Bespreekstukken 6. Delegatie van de bevoegdheid van aan- en verkoop van grond met betrekking tot de samenwerkingsovereenkomst met de Projectcombinatie Westerweg c.v. 7 Voorgenomen aanleg van een verhard speelveld op de hoek Dokterslaan/De Hoghe Weijdt/Kleijn Barlaken 8 Vaststelling voorbereidingsbesluiten voor percelen Baetenburg 92 en Nic. Beetsweg 19 9. Verzoek om planschadevergoeding van een aantal bewoners van de Laan van Muijs als gevolg van een gewijzigde planologische situatie 10.Vaststelling jaarverslag 1998 en programma 1999 milieubeleid Akkoordstukken 11Begroting 1999 van bedrijven Werkvoorzieningsschap Noord- Kennemerland 12.Verkoop woning Bergeonstraat 22 13.Vervanging van het Unix-computersysteem 14. Verzoek om garantiestelling ad 44.000,00 voor lening ten behoeve van Regiobureau Zorgindicatie Noord-Kennemerland 15 Beschikbaarstelling krediet ad 137.000,00 voor groot respectievelijk planmatig onderhoud aan sporthal Het Vennewater en zwembad Het Baafje conform de in het investeringsplan 1999 opgenomen dekking Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: ZOA Vluchtelingenzorg voor de periode van 4 tot en met 10 april 1999; Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de periode van 11 tot en met 17 april 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4