Woningmarktdag in de gemeente Heiloo iii En als óns nou eens een ramp overkomt? Wat doet de Advies Commissie voor de Woningbouw Heiloo (VAC) Schoonmaakbeurt groene rolemmers PAGINA 4 UITKIJKPOST-14 APRIL G> <c IrtNTf I HEILOO I «ii Zaterdag 17 april a.s. organiseert de gemeen te Heiloo namens Nelis Project Maatschappij b.v. de woningmarktdag met de presentatie van bouwplannen voor eengezinswoningen en woningbouwkavels in plan Egelshoek. De woningmarktdag wordt gehouden in res taurant Klein Varnebroek, De Omloop 22 te Heiloo. Het betreft een informatieve bijeen komst. Het is dus niet mogelijk een huis of bouwkavel te kopen op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijvingsformulieren voor koop verkrijgbaar. Vanaf 19 april tot en met 30 april 1999 is inschrijving mogelijk. Aanmelding voor bezoek Woningmarktdag In verband met de verwachte grote belang stelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend mogelijk op uitnodiging. U kunt zich telefonisch aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. Bouwplannen Nelis Project Maatschappij b.v. biedt drie typen woningen aan: Kernwoningen, Schakelwoningen en Duovilla's alsmede drie woningbouwkavels. Kernwoningen 58 eengezinswoningen, koopprijzen vanaf 220.000, tot 244.500, v.o.n. Start bouw: medio 1999. Schakelwoningen 24 geschakelde eengezinswoningen, koop prijzen vanaf 337.500,- tot 345.000,- v.o.n. Start bouw: medio 1999. Duovilla's 18 twee-onder-één-kap woningen, koopprij zen vanaf 678.000,- tot 740.000,- v.o.n. Start bouw: medio 1999. Woningbouwkavels 3 woningbouwkavels elk met de mogelijkheid tot realisatie van een vrijstaande woning. Koopprijs 398.000,- v.o.n. Oplevering: medio 1999. Doorstroompremie Voor de inwoners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om bij de koop van de genoemde woningen of woningbouwkavels in aanmerking te komen voor een premie van 10.000,-. Toewijzingscriteria woningen en woningbouwkavels Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen en bouwkavels worden toegewezen. De Kernwoningen en Schakelwoningen enerzijds en de Duovilla's en woningbouwkavels anderzijds kennen ver schillende toewijzingscriteria. Burgemeester en wethouders hebben op basis van het volkshuisvestingsbeleid, aanvullend onder zoek en ervaring van de vorige woningmarkt dagen, de volgende criteria vastgesteld. Toewijzingscriteria voor de Kernwoningen en Schakelwoningen: 1. 50% van de woningen is beschikbaar voor ingeschreven woningzoekende starters woonachtig in Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 50van de woningen is beschikbaar voor bewoners van een huurwoning in Heiloo die bij verhuizing een huunwoning vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestings verordening kan worden toegewezen (m.i.v. 1 juli 1998 huur tot 1.085,per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. Toewijzingscriteria voor de Duovilla's en woningbouwkavels: 1. 25% van de woningen en kavels is beschikbaar voor ingeschreven woning zoekende starters woonachtig in Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 30% van de woningen en kavels is beschikbaar voor bewoners van een huurwoning in Heiloo die bij verhuizing een huurwoning vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toegewezen (m.i.v, 1 juli 1998 huur tot (f 1.085,— per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. 3. 45% van de woningen en kavels is beschikbaar voor bewoners en eigenaren van woningen in Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld degenen die een zelfstandige huunvoning vrijmaken in Heiloo met een huur hoger dan 1.085,per maand. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. Nadere informatie Nadere informatie over de plannen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsproce dure, doorstroompremie en toewijzing is verkrijgbaar op de Woningmarktdag. Na de Woningmarktdag is nog twee weken informa tie te verkrijgen over het project bij de gemeente Heiloo en de betreffende make laars. Voor vragen over de inschrijvingsproce dure, woningtoewijzing en doorstroompremie kunt u gedurende de periode van verkoop ook terecht bij de gemeente Heiloo. De kans dat zich een ramp of een zwaar ongeval voordoet, is gelukkig klein. De afgelopen jaren hebben we in Nederland te maken gehad met een aantal grote incidenten. Zo 'n incident kan ook in Heiloo gebeuren en het is dan van belang dat u weet wat u in die situatie moet doen. De sirene gaat, of de geluidswagens rijden rond, om u te waarschuwen. Wat moet u als eerste doen? 1. Ga direct naar binnen. 2. Sluit deuren en ramen. 3. Zet radio of tv aan. U krijgt informatie via Radio Noord- Holland (92.5 FM kabel, 93.9 FM ether) Meer informatie Bij de receptie van het gemeentehuis kunt u een folder ophalen, waarin de bovenstaande informatie uitvoeriger staat beschreven. De VAC staat voor de belangen van de woonconsument. De Adviescommissie voor de Woningbouw Heiloo, beter bekend als de VAC, is dit jaar weer van de partij op de Woningmarkt. ledereen kent dat wel. De dagelijks terugkerende kleine ergernissen in of rond je huis. Je struikelt over die iets te hoge drempel of blijft telkens met je mouw achter de trapleuning hangen. Waarom is er nauv/elijks plaats voor de wasmachine of dro ger en zit het raam in de keuken zo hoog dat je net niet naar buiten kunt kijken. En begrijp jij nou waarom ze die helling naar de garage niet wat minder steil hebben gemaakt? Of, hadden ze nou die berging niet net iets groter kunnen maken, zodat behalve de tuinspullen er ook fietsen in hadden gekund? Het lijken kleinigheden, maar het zijn voor beelden van zaken die te maken hebben met bruikbaarheid, doelmatigheid en veiligheid: kortom de kwaliteit van bewoning en woon- plezier in uw toekomstige huis. De VAC is gespecialiseerd in het vroegtijdig signaleren van deze "gebruikers-ongemak ken" en heeft daartoe onder andere een "Kwaliteitstoets woning en woonomgeving" ontwikkeld, in nauw overleg met de gemeente Heiloo. Hierin zijn alle denkbare knelpunten overzichtelijk geïnventariseerd en meetbaar gemaakt en kunnen soms hoge aanpassings- kosten voor bewoners worden voorkomen. De VAC is in een vroeg stadium betrokken bij de ontwerpfase van nieuwe woningen. Op de Woningmarktdag maakt de VAC -die haar werk meestal doet namens de anonieme bewoners- graag van de gelegenheid gebruik potentiële bewoners van het project de Egelshoek te ontmoeten en hen te informeren over haar functie en werkwijze voor en tijdens het bouwtraject. Want de VAC werkt serieus mee aan de tot standkoming van prettige, praktische en goed leefbare huizen voor mensen. De groene rolemmers worden in week 16 schoongemaakt op maandag 19 april, dins dag 20 april, woensdag 21 april, donderdag 22 april en vrijdag 23 april a.s. Wij vragen u uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met tel. 072 - 535 68 68. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 20 april 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buiten dienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: collectieve ziektekostenverzekering; benoeming leden van bestuur Stichting ISOB; begrotingswijziging voor vervanging twee printers voor burgerlijke stand en rijbewijzen; begrotingswijziging voor aanschaf tweede fase Personen Beheer Systeem; volksgezondheid in Heiloo, een inventarisatie; brief van de Stichting WAO/AAW- en Uitkeringsgerechtigden Heiloo en omstre ken waarin de raad gevraagd wordt ten gunste van uitkeringsgerechtigden een positieve bijdrage te leveren aan het mini mabeleid door een viertal ingediende voorstellen in het minimabeleid op te nemen; ontwikkeling bibliotheek; adviezen VAC welzijnsaspect woningbouw; aanvragen huisvesting onderwijs met spoedeisend karakter; tabel ouderbijdrage kinderopvang; subsidieverzoek Vrienden van de Beun; stukken over de voorgenomen fusie van de onderwijsbegeleidingsdienst Noord- Kennemerland. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 21 februari 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: verkoop grond langs de A9; aankoop panden Westerweg 232 en 234; voorbereidingsbesluiten diverse panden; voorbereidingsbesluit perceel grond aan De Hoefsmid; pr4neipeverzoek inzake Kanaalweg 19 om beide recreatiewoningen naast het huis te vervangen door een kleine woning in landelijke stijl van De Pauwenhof onder de in het advies genoemde voorwaarden; actualisatie DPO-rapport; ruimtelijk ontwikkelingsmodel structuurplan Boekelermeer. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de periode van 11 tot en met 17 april 1999; Nederlandse Hartstichting voor de periode van 18 tot en met 24 april 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 22 april 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: gemeentelijke monumentenlijst, tweede fase; krediet verkeersonderzoek Boekelermeer; vervanging materieel 1999 afdeling Beheer Openbare Ruimte; omvormen van groen op verzoek van bewoners; brief van de NCPN, afdeling Heiloo over kwestie van geluidsoverlast; brief van burgemeester en wethouders van de gemeente Belfeld met het verzoek om adhesie te betuigen aan de motie aan de Minister van Financiën om geen uitvoering te geven aan het in de media aangekondigde voornemen belasting te heffen op inkomsten van verenigingen verkregen via inzameling van oud papier; onkruidbestrijdingsplan; dossier hertenkamp aan Het Maalwater. Plaatsen half-pipe op parkeerterreintje aan het Malevoort teqenover fietscrossbaan (art. 17 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet dp de Ruimtelijke Ordening voor een instandhoudingstermijn van maximaal 5 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan "Landelijk Gebied" voor het plaatsen van een half-pipe skate boardbaantje op het parkeerterrein aan het Malevoort tegenover de fietscrossbaan. Door de half-pipe tegen het groen aan te plaatsen blijft er voldoende parkeerruimte over. Ter inzage Het plan van het gemeentebestuur van Heiloo ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 april 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder tegen dit voornemen om tijde lijk vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 19 april 1999 om 20.00 uur in de kantine van buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: wijziging rampenplan; raadsbesluit inzake fusie n.v. NUON ENW; vaststelling Telecommunicatieverordening; discussienota over financieel sluitend maken meerjarenperspectief; hypotheekverstrekking aan het personeel. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 19 april a.s. hoor zittingen voor de behandeling van de volgen de bij burgemeester en wethouders ingedien de bezwaarschriften. 20.00 uur: tegen weigering aanvaarden bouwmelding berging De Nollen 1; 21.00 uur: tegen terugvordering bijstandsuitkering. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen - besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werk dagen ter inzage bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt. U vindt de heer Van der Jagt op de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeentehuis, tel. 072 - 535 66 48. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de Secretaris van de Commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 17 mei a.s. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4