De Egmonden Schilderijen, beelden en grafiek in De Kapberg Nieuwe Geestgronden VAN DER BORDEN N2 RÊETj^ELÏt* hopman partners ERA makelaardij Tine Poelsma opent eigen galerie Efl Gezegend met een stroom aan inspiratie ERA Activiteiten Heiloo Activiteiten Egmond Oud-papieracties in Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST-14 APRIL TC Hogedijk start competitie Gasterij de Strandjutter opent deuren Rondleiding in Egmond aan den Hoef tel. 072 53 51000 tel. 072 51 41000 ERA MAKELAARS 0,6. ERA,STERK DOOR SERVICE Hopman Partners ERA Makelaardij Dorpsstraat 39 1901 EJ Castricum tel: (0251) 657700 7 HSV-team stelt kampioenschap zeker ERA makelaars introdu ceren woonmagazine omstreken. Rundergehakt bekroond Zwemdiploma's Fotografie-wedstrijd Tintoretto presenteert nieuw cursusprogramma Heilooër nominatie in arrangeerwedstrijd De Boscrossers houden opstapdag Excursie Groei en Bloei TV Het Vennewater DVW-Zeevissen EGMOND - In Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef exposeren van zaterdag 17 april tot en met zondag 16 mei vier kunstenaars.. Mignon van Heerden, Frans Klerkx, Huub Holthui- zen en Reinder Homan tonen schilde rijen, beelden en grafiek. De tentoon stelling wordt geopend op zondag 18 april om 15.00 uur. Mignon van Heerdens schilderijen zijn stille, sobere composities. Aan geschil derde gedeelten voegt zij hier en daar grafische elementen toe. Zeer opval lend is de ondergrond die zij gebruikt, die soms van metaal is, soms van hout. Die ondergrond schemert door de schildering heen. Niet alleen ontstaat daardoor meer diepte, het geeft ook transparantie en lichtheid aan haar werk. Frans Klerkx schildert stillevens. Ook bij hem geen overdadig gevulde composities. Enkele ogenschijnlijk toe vallig geplaatste flesjes schildert hij alsof het kleine portretten zijn, van een groepje bij elkaar horende individuen. Het knap geschilderde stof ligt er zo dik bovenop, dat het tastbaar wordt. Huub Holthuizen is beeldhouwer. Zijn kleine bronzen beelden hebben hun oorsprong altijd in het menselijk li chaam. In de traditie van klassiek mo derne beeldhouwers als Pevsner en Arp werkt hij met geometrische vor men. Zo ontstaan fraaie torso's, die on danks hun bescheiden formaat een krachtige uitstraling hebben. Reinder Homan is een graficus pur sang. Hij maakt binnen één prent een landschap zichtbaar van het kleinste detail tot aan de verste einder. Het bekijken van een vierkante meter natuur bij hem is een belevenis. Geen sprietje of blaadje ont snapt aan zijn aandacht, uiterst gede tailleerd beeldt hij het af, in de wind bewegend en deel uitmakend van het veel grotere, oer-Hollandse landschap. Galerie De Kapberg is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (tijdens openingsuren 072-5062645). EGMOND - Het afgelopen weekend was de eerste speelronde in de tennis- com-petitie van dit seizoen voor TC Hogedijk. Omdat de nieuwe banen nog maar net klaar waren, waren ze tame lijk zacht en was het even wennen. Omdat zowel de Hogedijk-spelers als hun tegenstanders last hadden van onvoorspelbaar balgedrag, konden de zachte banen niet als excuus voor par- tijverlies worden aangevoerd. Op de koude zaterdag werd door de Hogedijk-teams redelijk gepresteerd. Er was zes keer winst, zes keer verlies en zes wedstrijden eindigden onbeslist. Zaterdag gemengd: Hulk 1-Hogedijk 1 4-1, Hogedijk 2-Marken 1 3-2, War- menhuizen 1-Hogedijk 3 5-0. Heren: Hogedijk 1-Koedijk 1 3-3, Hogedijk 2- DEM 1 0-6, Hogedijk 3-Petten 2 2-4, Santana 3-Hogedijk 4 2-4, Hogedijk 5- Neckslag 2 2-4, Hogedijk 7-Wie- ringerwaard 1 3-3, Monnickendam 3- Hogedijk 8 1-5, Hogedijk 9-Koedijk 3 3-3. Heren 50-plus: Hogedijk 1-Neck- slag 2 3-1. Meisjes 12-15 jaar: Hogedijk 1-Westerkogge 1 3-3, Hogedijk 2- Schoorl 1 5-1. Meisjes 15-18 jaar: Zes- wielen 1-Hogedijk 1 3-3. Jongens 12-15 jaar: Assendelft 1-Hogedijk 1 3-3, Sluis 1-Hogedijk 2 4-2. Jongens 15-18 jaar: Spatter 1-Hogedijk 1 1-5. Zondag gemengd: Krommenie 1-Hogedijk 1 8- 0, Bakkum 7-Hogedijk 2 7-1. Heren: HH Waard 2-Hogedijk 1 3-3, Hogedijk 2-Elckerlyc 2 2-4. Dames: Hogedijk 1- DEM 4 6-0. Heren 35-plus: Hogedijk 1- Westzaan 1 4-2, Hogedijk 2-Elckerlyc 2 2-4, Kadoelen 3-Hogedijk 3 4-2, Ou- dorp 2-Hogedijk 4 2-4. EGMOND - Afgelopen week is aan de Boulevard 7 in Egmond aan Zee Gas terij de Strandjutter geopend, na een verbouwing van drie maanden. De kel der met zijn gewelven doet dienst als bar en kan afgehuurd worden voor groepen tot veertig personen. Ook in het restaurant zijn alle oude eiken bal ken en wanden bewaard gebleven. Bij de verbouwing werd ontdekt dat onder de vele lagen vloerbedekking nog de originele plavuizen vloer zat. De nieu we eigenaars, Richard en Ellen de Jong (bekend van de Vlieger uit Bergen), willen hun klanten verwennen met kwaliteit en gastvrijheid. De kaart is gevarieerd. Voor reserveringen kunt u bellen met tel. 072-5070391. EGMOND - Op zondag 25 april houdt de Stichting Historisch Egmond een rondleiding onder leiding van één van de Gilde-gidsen in de dorpskern van Egmond aan den Hoef. Er wordt een bezoek gebracht aan de ruïne van het Slot op den Hoef. Het vertrek vindt plaats vanaf Hoeve Overslot aan de Slotweg 42, om 12.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om een kopje koffie te drinken in Overslot. De duur van de rondleiding is ongeveer anderhalf uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 3,- per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis mee. Voor informatie kunt u bel len met Peter de Man, tel. 072-5067555. EGMOND - Het eerste nummer van de zesde jaargang van Geestgronden, Egmondse historisch tijdschrift, is on langs uitgekomen. Het tijdschrift is een uitgave van de Stichting Historisch Egmond (SHE) en wordt drie a vier maal per jaar verspreid. Geestgronden heeft tot doel het vastleggen en ver spreiden van informatie en kennis over het Egmondse verleden, van prehisto rie tot heden. Geestgronden opent deze keer met een artikel van Piet Groen en Rob Leijen. Beiden zijn lid van de werkgroep 'Egmond en de Tweede Wereldoorlog'. Sedert augustus 1996 is de werkgroep bezig met onderzoek naar een Duitse mini-onderzeeboot van het type See- hund, die voor de kust van Egmond ligt. In september vorig jaar bezochten de auteurs in de buurt van Dresden een bijeenkomst van oud-betrokkenen (opvarenden en monteurs) bij deze mini-onderzeeboten. Zij troffen daar Hans Wachsmuth, oudcommandant van de mini-onderzeeboot voor Eg- Kennemerstraatweg 386 Kennemerstraatweg 33 1851 BK Heiloo 1814 GB Alkmaar Inlichtingen bij ons kantoor of uw eigen NVM Makelaar nvm ERA s/zt a a DC jc mm immmmm NVM MAKELAAR kerkweg 13, postbus 123,1900 zj limmen telefoon:072 5051464,telefax:072 5053348 internetadres: http://www.era.nl/rietveld m Tine Poelsma in haar atelier. (Fotostudio Starfield) mond. Rob Leijen vertaalde zijn relaas. Het artikel 'Een Duitse mini-onderzee boot voor de kust van Egmond' is het begin van een reeks waarin verslag wordt gedaan van het verloop van het onderzoek. Kees Blaauboer dook voor Geestgron den in zijn familie-archief om gegevens over de betrokkenheid van Egmonders bij de berging van de kostbare lading van het in 1799 vergane schip Lutine te boekstaven en schreef het artikel 'Egmondse duikers naar het Lutine- goud'. De eilanden Vlieland en Terschelling hebben 1999 uitgeroepen tot Jaar van de Lutine. Jos Hof besluit de serie over de familie Rijscamp. In dit laatste deel komt het gezin van Dirck Rijscamp en Jannetje Valck aan de orde en volgt een beknopt overzicht van de mannelijke nazaten van Grietje Rijscamp en Engel van Pel. Donateurs van SHE krijgen Geestgronden automatisch toe gezonden. Nadere informatie is ver krijgbaar via Hannie de Vries, tel. 072- 5061817. HEILOO - Dik veertig jaar al hanteert ze penseel en schilderspalet, tekenen doet ze zelfs al veel langer. Het werk van Tine Poelsma (geboren in 1936) uit Heiloo is door de jaren heen te zien geweest op diverse exposities in gale ries, bedrijven en instellingen in heel Noord-Holland. De kunst is inmiddels min of meer beroep geworden en on langs opende de kunstenares haar eigen Galerie T.P., op zolder, in haar woning op Termijen 189. Eén kamer in huis was altijd al inge richt als haar atelier. Van tijd tot tijd ontving Tine er leerlingen van een Heilooër basisschool om ze uitleg te geven over haar werk. Toen haar doch ter het huis uitging besloot ze om de vrijgekomen zolderkamer op te knap pen en in te richten als expositieruimte om ook anderen gelegenheid te geven haar werk te aanschouwen. Beter nog dan exposeren buiten de deur is een galerie aan huis, vindt ze. „Voordeel is dat je er zelf altijd bij bent om eventu eel vragen te beantwoorden en uitleg te geven." Momenteel zijn op zolder de a'cryl- schilderijen uit de serie 'Gestrand' te zien. Vrij figuratieve werken die geba seerd zijn op vondsten van het strand. Zomaar een stuk touw, een oude hand schoen, een stuk hout of de resten van een dode vogel langs de kustlijn. „Vooral de vergankelijkheid ervan intrigeert me. Wat er nu ligt, is straks weer weg. Als je een voorwerp vindt waar een mooie vorm in zit, moet je er snel bij zijn. Meestal maak ik foto's en soms neem ik ook een stukje materiaal mee om thuis de kleuren goed te kun nen schilderen." Van uitbundig tot ingetogen Om inspiratie zit Tine in elk geval nooit verlegen. Die vindt ze in soms kleine, schijnbaar onopvallende dingen. „De vorm van een reep asfalt in een weg, de wolken, noten in een stuk muziek, een verhaal in een boek, de tegeltjes op de muur van het toilet, een leuk gevormd stokje, een poot van een sprinkhaan, het is oneindig. Ik ben wat dat betreft een gezegend mens, ik geloof niet dat de inspiratie ooit op is." Gevolg is ook dat het werk van de kun stenares door de jaren heen een veel heid aan stijlen en technieken kent, die niet onder één noemer te vangen zijn. Olieverf, acryl, etsen, linosneden, wand kleden en litho-technieken zijn alle terug te vinden in haar omvangrijke oeuvre. Van heel abstract tot puur figu ratief en alles wat er tussenin zit. Van een expressief en uitbundig kleurge bruik tot subtiele nuances in ingetogen tinten die soepel in elkaar overlopen. Zonder meer bijzonder is de serie foto composities in haar atelier. Van oude zwart-wit foto's, veelal kiekjes uit het familie-album, sommige zelfs van begin deze eeuw, maakte ze fotokopieën en bewerkte die door achter- of voorgrond bij te schilderen. Een aantal onderging een nadere bewerking met tinner en werd gedrukt, waardoor een speciaal effect werd bereikt. Op wonderlijk treffende manier heeft ze in deze foto schilderijen door gebruik van verschil lende technieken emoties verbeeld als verdriet over het verlies van familiele den of de verwijdering in het huwelijk tussen haar grootouders. „Die oude zwart-wit foto's hebben een totaal ander kleurengamma dan waar ik eerder mee werkte, heel interessant. Maar ik leg me nooit vast op één stijl. Op een gegeven moment vind ik dat ik me voldoende heb verdiept in een bepaalde richting én dan ga ik vanzelf over op iets anders. Al was het alleen Het kampioensteam van HSV. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd het voetbalteam van HSV Dl kam pioen van de reserve klasse B. Om dit te vieren had hun leider Ben van Tricht alles uit de kast gehaald. Met muziek, limonade en chips werden de spelers vanaf het sportterrein aan de Bayers- hoffweg op een tractor door Heiloo naar 't Loo gereden. Vroeg in de ochtend was het elftal, vier wedstrijden voor het einde van de com petitie, definitief kampioen geworden. In Sint-Pancras versloegen de jongens van HSV in een rechtstreeks duel de nummer twee van de poule, Vrone Dl. Het was een spannende wedstrijd, REGIO - Deze week valt-ie voor de eerste keer bij koopwoningbezitters in de bus. Het gratis woonmagazine WoonWens, dat voortaan vier keer per jaar verspreid wordt. Dit initiatief is afkomstig van ERA, een landelijk net werk van NVM-makelaars, waarbij in onze regio Rietveld Makelaardij Lim men, Hopman en Partners in Castricum en Van der Borden Makelaardij in Heiloo en Alkmaar zijn aangesloten. In WoonWens wordt in kleur het lande lijk huizenaanbod getoond, verspreid over zes regionale edities. De totale oplage is anderhalf miljoen. Wie dit nieuwe magazine niet ontvangen heeft, maar wel geïnteresseerd is, kan bellen met 0800-0032 (gratis). Het tijdschrift is ook af te halen bij de ERA-makelaar in uw buurt. maar omdat ik móet schilderen. Een ander gaat sporten of schrijft dingen op als 'ie iets meemaakt, ik heb m'n pen seel. En als ik het niet meer met m'n handen zou kunnen, ga ik door met m'n voeten, zo belangrijk is het voor me." Oorspronkelijkheid Volgens de kunstenares is er in de diversiteit die haar werk kenmerkt, wel een zekere ontwikkeling te herkennen. „M'n techniek is duidelijk verbeterd." Niet altijd een voordeel, geeft ze aan. „Als je ergens geen verstand van hebt, werk je vaak oorspronkelijker, zoals een kind. Maar ik denk dat ik, ondanks de ervaring, die oorspronkelijkheid nog voldoende heb." Of veel mensen de weg naar haar gale rie zullen vinden, is ook voor Tine een verrassing. „Er bestaat nogal eens een grote drempel om zomaar een galerie binnen te stappen. Mensen zijn vaak bang dat ze moeten zeggen wat ze van het werk vinden. Onzin, waarom zou dat moeten? En stel dat iemand mijn werk niet mooi vindt, dan mag hij dat rustig zeggen. Je moet ook kritiek kun nen aanvaarden." Galerie TP. is elke woensdag open tus sen 10.00 en 16.00 uur en na telefonische, afspraak op nummer 072-5334596. De galerie is te vinden in Termijen 189 in Heiloo. 3-0 voor HSV. Het jeugdbestuur reikte na de wedstrijd de kampioensbeker uit_ aan Sander Driehuis, de aanvoerder van het team. Vroeg in het seizoen werd al duidelijk dat het voor de jongens van Dl een succesvol jaar kon worden. Met de nieuwe trainer Ton de Groot aan het roer en het talent bij de leergierige spe lertjes werd de basis voor het kam pioenschap gelegd. De trainingsop komst van het elftal was bijna honderd procent en dat heeft zijn vruchten afge worpen. HSV Dl is het hele seizoen nog onge slagen. Het heeft 96 doelpunten voor en slechts 14 tegen. Volgend jaar blijft bijna het hele team bij elkaar en gaat het zijn geluk beproeven in de hoofd klasse. Hoewel de tegenstand daar nog zwaarder is, hebben de spelers van HSV in een aantal oefenwedstrijden al bewezen de uitdaging aan te kunnen. Ben van Tricht beloofde het team alvast een oefenstage bij Louis van Gaal als het team dan weer kampioen wordt. HEILOO - Onlangs wérden bij een keuring door het Kwaliteit Bewakings bureau voor Levensmiddelen het run dergehakt en de nasi van Keurslager Kees Burger uit winkelcentrum 't Loo bekroond met een tien. De kipfilet van slager Burger werd beoordeeld met een acht. In februari werd de slagerij onaange kondigd bezocht in opdracht van de Vereniging van Keurslagers, die jaar lijks een dergelijke productkeuring uit voert bij elke Keurslager. De produc ten van Burger werden beoordeeld op kwaliteit, versheid en hygiëne. HEILOO - Onlangs werd door leerlin gen van zwembad Loos afgezwommen voor het A-, B- en C-diploma. Het A- diploma werd behaald door Boy Bakker, Jamie de Groot, Amber Kraak man, Mick Leeuwenkamp, Jeanine Meintser, Bram Schoon en Tom Veenstra. Het B-diploma werd behaald door Ross Bakkum, Anita Binnenwij- zend, Linda Brinkhorst, Nicoline Dam mers, Michelle van Dijk, Mireille Egberts, Loek Hof, Tom van het Hul, Tim Klaver, Maarten Laan, Laura Manshanden, Robin Martens, Anne Metzelaar en Renske Min. Het C-diploma ging naar Mats Boekei, Stephan Driesten, Leon Duineveld, Denise Dijk, Marjolein Evers, Rick Griemink, Larissa Groot, Sophie van Hekken, Lars Kraakman, Stephan Meister, Maaike Min, Juliette Roex en Roy de Vries. REGIO - Het Bureau Voorlichting Fo to Film Video houdt een nationale foto wedstrijd, waaraan alle jongeren onder de 21 jaar kunnen deelnemen. Deze wedstrijd loopt tot 30 april. Voor deelname aan de Nederland Jeugd Foto'Trofee mogen maximaal drie foto's worden ingestuurd, op voor waarde dat ze in 1998 of 1999 zijn gemaakt en niet eerder in een wedstrijd met een prijs werden bekroond. De foto's mogen minimaal 10 bij 15 cm en maximaal 24 bij 30 cm groot zijn. Zowel zwart/wit- als kleurenfoto's zijn wel kom, als ze maar niet zijn opgeplakt of in een passe-partout zitten. Foto's kunnen gestuurd worden naar Jeugd Foto Trofee, Postbus 20130, 7302 HC Apeldoorn. Achterop elke foto dient duidelijk naam, adres, woonplaats en het totaal aantal ingezonden foto's vermeld te worden. Wie prijs stelt op retournering van de ingezonden foto's, dient bovendien een aan zichzelf ge richte en voldoende gefrankeerde re tourenvelop bij te sluiten. De hoofdprijs is een camera-uitrusting van bijna 3.000 gulden en daarnaast wachten nog zeventig camera's op een prijswinnaar. Bovendien zijn er objec tieven, fototassen, horloges, rugzakken en foto-albums te winnen. Gereformeerde kerk Donateursconcert van de Fanfare Showband Heiloo in de kerk aan de Noordergeeststraat 9, aanvang 20.00 uur, toegang voor niet-donateurs f 5,-. Stichting WAO/AAW/Ug Zondag 18 april rommelmarkt van de stichting in het gebouw aan de Ber- geonstraat 30, van 12.00 tot 16.00 uur, info op tel. 072-5331840 of 5330796. Dierenartsen Schaap en De Jong In april expositie van pastels van E. Bakker in de dierenartsenpraktijk aan de Commandeurdslaan 1, tijdens ope ningsuren. Hema Tot begin mei in de koffieshop exposi tie van schilderijen van Iwan de Groot. Trefpunt In april tentoonstelling van tekeningen, aquarellen en olieverfschilderijen van Trix Sterkman. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 mei 'De koppoter voorbij' in het museum aan de Doelenstraat 5, met tekeningen en schilderijen van jon geren tussen 6 en 21 jaar en jeugdwerk van bekende hedendaagse kunstenaars. Galerie Marianne Fakkers Tot 3 mei expositie met werk van Frits de Nooyer, Carla lagas en Olga de Ruiter, te zien op Luttik Oudorp 85a in Alkmaar op donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak op 072- 5158574. MCA Tot en met 30 april expositie van schil derijen van Greetje Roelofszen in de poliklinieken van het ziekenhuis aan de Metiusgracht in Alkmaar. HEILOO - Teken- en schildervereni ging Tintoretto heeft het cursuspro gramma voor volgend seizoen alweer rond. Maar eerst houdt de vereniging nog op vrijdag 7 mei het jaarlijkse 'bui ten schilder weekend', dit keer in Giethoorn. Voor het volgend seizoen, dat in sep tember begint, kost het lidmaatschap f 235,-. De cursussen bestaan uit vijftien lessen van 2,5 uur om de veertien dagen. (Een tweede Of derde cursus kost respectievelijk f 60,- en f 40,-). Bovendien wordt er elke donderdag avond in het atelier De Hofdijk (Ma- riënstein 178a) vrij gewerkt met bege leider, model en stilleven. Ook is er eens per maand de gelegenheid gege ven een naaktmodel te tekenen of te schilderen. Begeleiding wordt gegeven door Ed Dekker, Rina Burger, Joke de Vos, Cees de Haas, Tiest Simons, Jan Hollenberg, Suzanne de Zwart en Cees Broerse. Naast aquarel- en olieverfcursussen is er komend seizoen de mogelijkheid met tempera, gouache en pastel aan de gang te gaan. Voor mensen zonder eïvaring is er een' nieuwe ëur sus basis technieken, Geïnteresseerden kunnen bellen met Adriaam. Zoon, tel. 072- 5331191. HEILÖO - Heilooër René Blom is ge- nomineerd voor de finale van een ar rangeerwedstrijd van het Noord-Hol lands volkslied. De wedstrijd werd uit geschreven door Radio Noord-Holland in samenwerking met Stichting De Kunst ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de radio-omroep. Uitgangspunt voor de wedstrijd was een melodie en een tekst voor een Noord-Hollands volkslied van Gerrit Bosch uit 1994. Uit zestien inzendingen werden door een vakjury vijf arrange menten uitgekozen voor de finale, die op zondag 6 juni plaatsvindt in Zaan dam. René Blom studeerde aan het Alk- maars Conservatorium, was dirigent van diverse koren en speelde als toetse nist en saxofonist in diverse bands. Voor de wedstrijd maakte hij een arrangement voor sopraan met piano begeleiding. Hij gebruikte een klassie ke aanpak met een moderne inslag. Hoeve Overslot In april expositie 'Hoe ra ar, het is weer voorjaar!' met schilderijen en beelden van Egmonders, te zien op zaterdag en zondag tussen 14.00 en 17.00 uur aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. HEILOO - Op zaterdag 17 april opent Fietscrossclub De Boscrossers geza menlijk met vijf andere Noord-Hol landse fietscrossverenigingen de deu ren voor kinderen en ouders die eens willen weten wat de fietscross-sport precies inhoudt. Tijdens de opstapdag is er in Heiloo bij De Boscrossers als kennismaking met de crossbaan eerst een looptocht over de baan. Daarna wordt een demonstra tie gegeven door ervaren crossers en bezoekers krijgen uitleg over de fiets, kleding, enzovoort. Dan is er een lichte training, gevolgd door een wedstrijdje onderling. Ook zijn er spelletjes op de fiets en een trail. Iedereen is deze dag van harte welkom, jongens, meisjes, maar ook de ouders, want de fietscross-sport wordt beoe fend door mensen van 5 tot 60 jaar. Fietsen, handschoenen en helmen zijn aanwezig. Als kleding worden een oude spijkerbroek en een sweat-shirt geadvi seerd. De opstapdag begint om 13.00 uur en zal tot 16.00 uur duren. Elk uur wordt een programma afgewerkt. De fiets- crossbaan is te vinden in sportcomplex 't Vennewater. Voor meer informatie kunt u bellen met mevrouw de Groot, tel. 072-5334661. HEILOO - Op zaterdag 1 mei maakt afdeling Heiloo van Groei en Bloei een excursie naar de informatietuinen in Appeltern. Vooraf wordt een bezoek gebracht aan de tuinplanten-kwekerij Stam in Ochten. Deze tuinen zijn vorig jaar opnieuw ingericht, waarbij veel nieuwe rozen en vaste planten zijn gebruikt en er heerst een Engels-aan doende sfeer. In Appeltern is bijna alles op tuinge- bied aanwezig. Modeltuinen, mini-tui nen, balkontuinen en een riante hoek- tuin aan het water. Elke tuin heeft een eigen sfeer en een geheel eigen stijl en levert een schat aan ideeën voor inde ling, bestrating, omheining en beplan ting. Er zijn overdekte terrassen en ser res, een complete wintertuin met oran- jerieplanten, computers en informatie zuilen met 1001 tuinwetenswaardighe- den en een doorlopende videopresen tatie. Vertrek uit Heiloo is vanaf de bushalte Zeeweg tegenover het postkantoor om 8.00 uur, uit Limmen vanaf Zandber gen om 8.10 uur en uit Castricum vanaf het station om 8.20 uur. Kosten zijn voor leden f 50,-, niet-leden betalen f 75,-. Opgeven en informatie bij me vrouw Groot, tel. 072-5321033 of mevrouw Kempers, tel. 5337747. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex 't Vennewater, vrijdag en maandag van 18.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 17 april Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/Ug Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonst'raat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op 't Vennewater, van 13.00 tot 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan de Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - De eerste ronde van de competitie is succesvol verlopen voor tennisvereniging Het Vennewater. Het eerste gemengd team van aanvoerder Dick Velzeboer behaalde in de zater dagcompetitie een klinkende overwin ning op HTC 1. De heren Taylor en Hackenitz wisten in een spannende drie-setter de winst in het herendubbel naar zich toe te trekken, waardoor de eindstand 4-1 werd. Uitslagen: zaterdag gemengd: Venne water 1-HTC 1 4-1. Heren: Vennewater 1-DEM 2 6-0, Vennewater 6-Juliana- dorp 2 5-1, Vennewater 7-Julianadorp 4 4-2, Vennewater 9-Akersloot 6 3-3. Heren 35+: Vennewater 1-Warmen- huizen 3 1-3, Vennewater 2-Hoorn 2 4- 0, Vennewater 3-Juliana 5 2-2. Heren 50+: Vennewater 2-Heb Durf 1 2-2. Gemengd 35+: Vennewater 2-'t Woud 2 4-0. Gemengd junioren t/m 16: Venne water 1-Bakkum 3 5-1. Gemengd junio ren t/m 12: Vennewater 1-Schoorl 1 5-1. Meisjes 12-15: Vennewater 1-Zaansport 1 6-0. Jongens 12-15: Vennewater 1- Hulk 1 1-5. Jongens 15-18: Vennewater 1-HTC 1 5-1. Zondag gemengd: Venne water 2-Kontakt 2 7-1. Vennewater 3- Oudorp 3 7-1, Vennewater 4-Tie Breakers 6 7-1. Junioren: Vennewater 1-Zaadam 1 7-1, District: Gemengd Vennewater 1 -Zijpken 2 3-2. Heren 18+: Vennewater 1 't Zand 2 3-3. HEILOO - De afdeling zeevissen van de Heilooër hengelsportvereniging DVW heeft op 10 april de eerste Waddenviswedstrijd met de MS Rival gevist. Op de winderige Waddenzee werden ruim tweehonderd vissen ge vangen, bijna alles zware bot, maar er zijn voor het eerst sinds jaren weer wat scholletjes gevangen. Emil Wijckelsma heeft het DVW-zee- visrecord voor schol neergezet en Jan Walta heeft het record voor bot gebro ken en zo ook extra punten verdiend. Jan Stoop heeft deze wedstrijd gewon nen, voor Waddenzeedebutant Mare Komen en Gerrit IJnsen. Stoop staat nu aan kop in het algemeen klassement voor Roland Klaver en Jan Sengers. De eerstvolgende wedstrijd is op 19 juni vanaf de kant, waarschijnlijk vanaf de strekdammen in Camperduin of de dijk in Den Helder. Wie geïnteresseerd is in zeevissen met DVW kan informatie opvragen bij E. Wijckelsma 072- 5337330 of R. Blok 072-5336108. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6