Renovatie winkelcentrum 't Hoekstuk noodzakelijk Voorlopig geen uitbreiding winkelaanbod Heiloo km Wegdromen in Buk Buk Basisschoolleerlingen doen fietsexamen Hobby Farm 1 ERA ra Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman Verbouwing vordert... We want moor! j£deter* open dag Vbs Makelaardij Ml NIEUWSBLAD VOOR HEILOO_EN_OMSTREKEN Qtop een Alger NU NOG SCHERPE* geprhsdl zondag 25 april VAN DER BORDEN >-5351000 Al mee kerij G. Meijer dan 30 jaar Dé Hyggjheekwinkel LOKEEND REC1AME ECLAME KMA nvm Oplossing voorjaarspuzzel Gevonden voorwerpen Geslaagd Illegale dump van dieren bij het Beestenboetje v 88 k i f v-~- School spant langste waslijn ter wereld Paddentrek goed verlopen auto beschilderen op de: VERKOCHT NVM SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Les over zinloos geweld Boomkwe Tendenz Collecte Kinderhulp Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 C. HACHMAIMG INSTALLATIEBEDRIJF zie pagina 3 De voorjaars-mammoetpuzzel, die eind maart in onze speciale editie Mode Locale geplaatst was, heeft de trouwe Uitkijkpost-puzzelaars heel wat hoofd brekens gekost. Want moeilijk was-ie zeker, dit keer. Behoorlijk moeilijk zelfs, maar wel te maken, ondanks het feit dat er in de omschrijvingen een paar foutjes waren geslopen. De goede oplossing luidde 'In een kleurrijke en modieuze Uitkijkpost is deze voorjaarspuzzel zo opgelost'. Dat 'zo' uit de slagzin zullen we dan maar met een korreltje zout nemen, maar toch belandden er weer veel inzendin gen op het redactie-bureau, waarbij opviel dat vooral de lezers in Egmond flink ingestuurd hadden. De 'verste' inzending was dit jaar afkomstig uit Ommen in Overijssel. Onder de goede inzendingen hebben we drie cadeaubonnen ter waarde van vijftig gulden verloot. De winnaars zijn K.P. Glas, Rooseveltstraat 48 in Egmond aan Zee; J.H.M. Toussaint- Brouwer, De Kuilenaar 39 in Heiloo en K. Timmers, Rijksweg 66E in Limmen. Zij krijgen hun prijs binnenkort thuis gestuurd. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: een sleutel aan een hanger, een sleutel, zes sleutels aan een langwerpi ge hanger en een etui met inhoud. HEILOO - Er is in Heiloo voorlopig geen ruimte om het winkelaanbod fors uit te breiden. Pas als er een nieuwe woonwijk gerealiseerd wordt, zoals Zandzoom, ontstaat meer ruimte. Dat is een van de conclusies van het distribu tie-planologisch onderzoek (dpo), dat de gemeente heeft laten uitvoeren door het bureau BRO uit Vught. Het onder zoek, dat al eerder in 1991 verricht werd en nu is geactualiseerd, brengt het hui dige winkelbestand in Heiloo in kaart. Eind 1998 beschikte Heiloo over 143 winkels. Sinds het vorige rapport in 1991 is de verkoopruimte met bijna dertig procent toegenomen, terwijl het aantal winkels is afgenomen. Heiloo telt momenteel zeven supermarkten. De branches huishoudelijke en luxe artikelen, kunst en antiek, sport en spel, boeken en tijdschriften en bloemen en tuin zijn sterk aanwezig. Alledaagse branches als diervoeding en fiets- en auto-accessoires zijn zwak vertegen woordigd. Toekomst 't Hoekstuk Het dpo schetst een aantal (mogelijke) toekomstontwikkelingen. Zoals die in winkelcentrum 't Hoekstuk. Een reno vatie van dit buurtwinkelcentrum is volgens het rapport noodzakelijk om de toenemende concurrentie van met name het Stationscentrum het hoofd te bieden. In een in december '98 versche nen rapport werd geadviseerd 't Hoekstuk uit te breiden met 300 m2 voor de supermarkt en 400 tot 500 m2 voor de uitbreiding van bestaande en nieuwe zaken. Het dpo noemt deze plannen te ambitieus. Een vergroting van de supermarkt en de drogisterij is wel haalbaar, maar uitbreiding met winkels voor niet-dagelijkse artikelen, zoals een fietsenzaak, een dierenwin kelzaak, een hakkenbar en een reisbu reau wordt weinig realistisch genoemd, 't Hoekstuk moet volgens het dpo een buurtwinkelcentrum blijven, waar klan ten terecht kunnen voor de dagelijkse boodschappen. Stationscentrum In de plannen voor het Stations centrum ziet het dpo meer heil. Dit gebied wordt omschreven als een ver sterkt wijkwinkelcentrum, waar je de dagelijkse boodschappen doet, maar ook aan het goede adres bent om wat te winkelen. Onlangs is voor dit gebied een beeldkwaliteitsplan opgesteld, over herinrichting van de openbare ruimte, uitbreiding met nieuwe winkelpanden en de verplaatsing van de supermarkt van de Stationsweg naar de zuidzijde van het plein. Een vestiging van een tweede supermarkt zou het Stations centrum nog verder kunnen verster ken. Het rapport oppert verder de mogelijkheid om de twee huidige A&P's, nu aan de Westerweg en aan de Zevenhuizerlaan, te vervangen door één nieuwe supermarkt, die eventueel ook ten westen van het spoor zou kun nen komen. Uitbreiding met een aantal speciaalza ken, zoals een slijterij, een groentewin kel en een viswinkel, is wenselijk. Ook is er ruimte voor zaken in de hobby sfeer en 'spulletjeswinkels'. Uitbreiding van het schoenenaanbod zou ook posi tief zijn, maar daarvoor vormt winkel centrum 't Loo wellicht een beter milieu. HEILOO - Oud-plaatsgenote Hedy van der Sijde is op 15 april afgestu deerd als politicologe met specialisatie bestuurskunde aan de Universiteit van Amsterdam. HEILOO - 'Daar ben ik mooi vanaf', moet de vrouw hebben gedacht die afgelopen maandag haar kip een nieuw onderkomen wilde bezorgen in het Beestenboetje. Vanuit een pedaalem mer werd het beest over het hek in het dierenparkje in het Ter Coulsterbos gedumpt. Ze blijkt niet de enige te zijn die op dit idee komt. Verzorger Ton Bisselink treft geregeld nieuwe bewo ners aan. Blij is hij er niet mee. „Wij kunnen de dieren hier niet houden." Konijnen, cavia's, muizen, een hele bat terij aan kippen en zelfs een geit: in de loop der tijd liep Bisselink al heel wat verschillende nieuwe illegale bewoners tegen het lijf in het dierenparkje. Onwil is het niet, maar de beheerders van het Beestenboetje zien zich genoodzaakt om de beesten onmiddellijk weer te verwijderen. „Je weet namelijk niet wat je in huis krijgt. De dieren kunnen wel ziek zijn en vormen dan een gevaar voor alle andere beesten. Bovendien is de ruimte beperkt. We kunnen niet zomaar de verantwoording nemen over beesten die ongevraagd en zonder toestemming hier neer worden gezet." Mensen die hun dieren bij het Beestenboetje over het hek zetten, tekenen dus in feite het doodvonnis van hun dier. vtailm 5* -T -.'v, frr;\ V v De start van het fietsexamen vond plaats op Het Malevoort, waarvoor wethouder Anne-Marie Worm-De Moei de bel luidt. (Fotostudio Starfield) Toch concludeerde bestuurslid Jacqueline van der Vliet van de afde ling Heiloo van Veilig Verkeer Neder land (VVN) dat er over het algemeen goed was gereden. Alle kinderen slaag den voor het praktijkexamen, terwijl het eerder deze maand afgenomen theorie-onderdeel ook door bijna alle leerlingen met goed gevolg werd afge rond. De verkeersdiploma's worden binnenkort op de scholen uitgereikt. HEILOO - Overal in Heiloo kwam je ze tegen, vorige week donderdag: jeug dige fietsers met felgroene hesjes aan. Het waren de leerlingen uit de groepen 8 van de Heilooër basisscholen die deelnamen aan het praktijkonderdeel van het verkeersexamen. HEILOO - Op donderdag 22 april brengt de eigentijdse band Soda R songs ten gehore in Bul Buk. De entree is gratis. Vanaf 20.')0 uur kan iedereen in het café terecht voor een fris biertje en een goed gesprek. In de Twilight Zone komt op vrijdag 23 april dromenanaliste Rijn van Koltwijk uit Alkmaar langs in Buk Buk. Iedereen droomt meerdere malen per nacht en in die dromen komen symbo len voor. Deze symbolen proberen wat te vertellen over je leven. Zorg dat er pen en papier naast je bed ligt, schrijf je dromen op en neem ze mee naar de Buk. Aanvang is 21.00 uur. Op zaterdag 24 april betreedt Birgit Schuurman het Buk-podium. Iedereen kent de GTST-ster Katja Schuurman, maar haar jongere zus Birgit Schuurman timmert net zo hard aan de weg van het succes. Ze stort zich momenteel in het Nederlandse popcir cuit. Na een wat haperende start met een r&b project en een optreden als één van de twee zangeressen in de for matie Jeunes Turcs, werkt zij zich nu op als solozangeres. Op haar debuutalbum staan onder meer door haar zelf geschreven songs. Buk Buk opent om 21.00 uur en de entree bedraagt f 15,-. De Alkmaarse band Martelpap zal het voorprogram ma verzorgen met passende theater- noise-rock. Op Het Malevoort luidde wethouder Anne-Marie Worm-de Moei een grote bel als startsein voor de eerste van de 126 fietsers die 's morgens de route aflegden, 's Middags klommen vanaf De Loet nog eens 78 kinderen op de pedalen. Vol spanning, want iedereen bleek er behoorlijk op gebrand om voor het examen te slagen. Een enke ling werd de spanning teveei en vergat spontaan welke route gereden moest worden. Gelukkig waren er medewer kers op de controleposten die de hel pende hand boden. Dertien controleposten waren er langs de route, die in ongeveer veertig minu ten gefietst kon worden. Korter dan voorgaande jaren, omdat toen veelvul dig fietsefs de weg kwijt raakten en veel kinderen de route te lang vonden. Knelpunten In het praktijkexamen gaat het erom dat de verkeersregels goed worden nageleefd. Knelpunten bleken dit jaar de voorrangsregels op de rotonde op de Stationsweg, het eenrichtingsverkeer op het Stationsplein en het drukke oversteekpunt van de Dokterslaan met de Kennemerstraatweg. De regel dat je eerst over je schouder moet kijken vóórdat je je hand uitsteekt om af te slaan, was voor menigeen een struikel blok. De organisatie van het praktijkexamen lag dit jaar voor het eerst geheel in han den van de Heilooër afdeling van de VVN. Ook nieuw was de controle voor af van de fietsen. Twee Heilooër fiet senhandelaren verleenden belangeloos hun medewerking en bogen zich drie weken geleden samen met medewer kers van de VVN over de technische gesteldheid van zo'n tweehonderd tweewielers. Die bleek redelijk tot goed, tachtig procent werd meteen goedgekeurd. De meeste mankemen ten werden gevonden in de remmen. Opvallend was dat de banden van vrij wel alle fietsen veel te zacht waren, waardoor je als fietser veel minder wendbaar bent. Het merendeel van de eigenaren van fietsen die niet werden goedgekeurd hebben er nog vóór het examen voor gezorgd dat mankemen ten werden verholpen. HEILOO - De komende week gaat de Benedictusschool in plan Oost een poging doen om in het Guinnessbook of records te komen, met het ophangen van twintig kilometer wasgoed. De afgelopen maanden is er flink wat kle ding, linnengoed en gordijnen ingeza meld. Daarnaast zijn er sponsors gezocht die een bijdrage willen geven voor een nieuw speeltoestel. Burgemeester Henk den Boon verricht op woensdag 28 april om 08.45 uur de openingshandeling, daarna gaan de wasophangers met hulp van de kinde ren aan de slag. De actie wordt rond 16.00 uur afgesloten op het schoolplein. Het rapport adviseert wel goed te let ten op bereikbaarheid en parkeren in het Stationscentrum. Een uitbreiding voor winkelcentrum 't Loo zit er volgens het dpo niet in, omdat daar eenvoudigweg geen ruimte meer is. 't Loo is veruit het hoofdwin kelcentrum van Heiloo, met een ruim aanbod, vooral in de modische sfeer. De parkeerdruk op piekmomenten wordt als *een van de zwakke plekken genoemd. Het dpo wordt vanavond, woensdag 21 april, besproken in de commissie grondgebiedzaken 1. HEILOO - De paddentrek is tot nu toe prima verlopen. Eind maart hadden de leden van de paddenwerkgroep in Heiloo tussen de 3.000 en 3.500 dieren overgezet. Begin april zijn aan de Zanderslootweg het gaas en de emmers weer opgeruimd. De slagboom op de Kuillaan gaat tot eind april nog elke avond naar beneden. Momenteel zijn de nachten voor de padden te koud, maar als in de loop van de week de temperatuur weer gaat stijgen, ver wacht Els Swart van de paddenwerk groep dat er nog padden op pad gaan. Nog tot half mei zal bij regenachtig weer de slagboom neergelaten worden. (Bij inlevering van deze advertentie, geldig t/m 30 april 1999) l CENTERDISC, de CD zaak van Heiloo i Verder kan er geschminkt worden en makenwe kaarten van 13.00 tot 16.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED MAKELAAR Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Afgelopen dinsdag is op de Benedictusschool een speciale les over zinloos geweld gegeven. Het startsein voor de les kwam van wethouder Ernest ten Hacken, die aan de leerlin gen van groep 7 en 8 het inmiddels lan delijk bekende lieveheersbeest-speldje uitreikte. Het dragen van dit speldje is een stil protest tegen zinloos geweld. De werkelijke les kwam van Harmen Koehoorn van de politie Heiloo. Deze lessen worden gegeven in het kader van het School Adoptie Plan, een actiepunt uit de vorig jaar door de gemeente vast gestelde nota Integraal Veiligheidsbeleid. In dit preventiepro ject werken politie en basisscholen samen met het doel de normen en waarden van de schooljeugd door voor lichting en preventie op een hoger niveau te brengen. Met het project wil len politie, gemeente en basisscholen de maatschappelijke veiligheid op korte en lange termijn verbeteren. De gemeente Heiloo subsidieert dit pro ject. Alle basisscholen in Heiloo doen eraan mee. Elke school heeft een politiefunc tionaris toegewezen gekregen, die gedurende het project aan de school verbonden is en voor de leerlingep van groep 7 en 8 een vast aanspreekpunt is. De bedoeling is om gedurende vijfjaar deze lessen te geven en leerlingen te confronteren met en te informeren over de gevaren van normoverschrij dend gedrag. Hierbij geldt als uitgangs punt dat gedragsbeïnvloeding een gro tere kans van slagen heeft: voorkomen is beter dan genezen. De* lessen gaan over vandalisme, drugs en geweld. Verder is het belangrijk dat er een ver trouwensband tussen de agent en de kinderen ontstaat. W vruch dakplatahf 1 haagplant een uni Moor al uw Dmen, heesters, tbomen, leibomen, m, rozen, vaste planten, 1 en, vakkundig advies en 1 ek groot assortiment M izoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 HEILOO - Op vrijdag 23 april houdt Tendenz een dropping. Deze begint om 20.00 uur. Deelname kost f 2,50. Er wordt gelopen onder begeleiding en de deelnemers worden rond middernacht terugverwacht. HEILOO - Van 25 april tot en met l mei houdt het Nationaal Fonds Kinderhulp zijn collecteweek. De opbrengst is bestemd voor kinderen die, meestal als gevolg van een ver stoorde thuissituatie, professionele hulp nodig hebben van jeugdhulpverle ning. i - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - De verbouwing van het bestuurscentrum van het gemeentehuis is momenteel in volle gangDe raadzaalde kantinede kamers van de burgemeester en de wethouders en de voormalige kamer van de afdeling Burgerzaken worden ingrijpend verbouwdHet oude gedeelte van het gemeentehuis aan de zuidzijde van de Raadhuisweg stamt uit 1927De vérbouwingskosten overschrijden het aanvankelijk geraamde bedrag van 2,6 miljoen gulden met nog eens ruim een tpn. Fotostudio Starfield) RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 3 kantoren (in Alkmaar (2) en Heiloo) actiefin de regio. Vanaf medio april 1999 ook in Heerhugoivaard'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1