i I 072 - 535 68 88 10 JUNI o Samenhangende kijk op het gebied Zandzoom Aankondiging recordpo ging wasgoed aan waslijn ophangen Schoonmaakbeurt groene rolemmers Verkiezing van de leden van het Europees Parlement 1999 Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Folder over voorzieningen voor minima in Heiloo, iets voor u?! Telefoonnummer meldingen grofhuisafval PAGINA 4 UITKIJKPOST - 21 APRIL HEILOO Tot 30 april a.s. kunt u schriftelijk reageren! De Zandzoom De Zandzoom is de aanduiding voor het gebied van 425 hectare dat ligt tussen de gemeente Heiloo en de gemeente Limmen. De grenzen van het gebied Zandzoom wor den globaal bepaald door het bewoonde gebied van Heiloo in het noorden (Zevenhuizerlaan) en in het zuiden door het bewoonde gebied van de gemeente Limmen. De A9 vormt de oostgrens van het gebied en de gemeentegrenzen vormen de grens in het westen van het gebied Zandzoom. Van dit gebied ligt 325 hectare in de gemeente Heiloo en 100 hectare in de gemeente Limmen. 25 hectare van de Zandzoom vormt de woningbouwlocatie Zuiderloo, zoals opgenomen in de structuurvisie van de gemeente Heiloo uit 1992. De structuurvisie in het kort De concept structuurvisie Zandzoom gaat ervan uit dat woningbouw zich zoveel moge lijk concentreert op de strandwal en daarmee aansluit op de bebouwing van Heiloo en Limmen. De oost en westkant is en blijft een open gebied. Het aantal te bouwen woningen ligt rond de 2.100. Het grootste deel van deze woningbouwopgave is geconcentreerd in Heiloo. De zuidzijde van Heiloo wordt als het ware uitgebreid met een bebouwde band die loopt van de geplande golfbaan aan de oostzijde naar de Neggen aan de westzijde. Hiermee willen de gemeentebesturen een goede verbinding met het gebied Zuiderloo en het centrum van Heiloo creëren met korte afstanden voor het langzaam verkeer. Een groene buffer vormt de grens van deze uit breiding van Heiloo aan de zuidzijde, die aan sluit op het gebied van de kapel en het kloos ter. Deze groene buffer herbergt ecologische, landschappelijke en recreatieve componen ten en biedt bijvoorbeeld ruimte voor land goedwonen, bos, recreatie als wel een gedeeltelijke invulling met grasland en boom gaarden. De groene buffer sluit aan de zuid zijde naadloos aan op de kern van Limmen en vervult ook voor deze kern de hiervoor genoemde functies. De groene buffer moet een duurzaam element in het plangebied zijn. Inspraakbijeenkomst op 31 maart jl. Omdat de gemeentebesturen van Heiloo en Limmen graag uw reactie wilden vernemen is op 31 maart jl. een informatie- en inspraakbij- Burgemeester en wethouders van Heiloo heb ben besloten aan de Benedictusschool, J.P. Hasebroekschool 21, op grond van artikel 2.1.5.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 1995 vergunning te verlenen voor het op woensdag 28 april 1999 zoveel mogelijk afsluiten voor alle verkeer van de straten en lanen in plan Oost, om daar op die dag het ondernemen van een recordpoging wasgoed ophangen aan een 20 kilometer lange waslijn tussen de bomen en lantaarnpa len langs de straten en lanen in plan Oost mogelijk te maken. Indienen van bezwaar Belanghebbenden, die het niet eens zijn met dit besluit, kunnen hiertegen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendge maakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Hangende de bezwaarschriften procedure kunnen belanghebbenden in spoedgevallen een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. De groene rolemmers worden in week 16 schoongemaakt op donderdag 22 april en vrijdag 23 april a.s. eenkomst gehouden in het Golden Tulip Hotel. Naast een informatief gedeelte bestond er ruim de gelegenheid om vragen te stellen en uw mening mondeling kenbaar te maken. Van deze inspraakbijeenkomst wordt een inspraakverslag gemaakt. Dit verslag vormt samen met de binnengekomen schriftelijke reacties een totaal beeld van de inspraakre sultaten. EUROPESE VERKIEZINGEN Geef uw reactie U kunt uw reactie op de concept struc tuurvisie Zandzoom ook schriftelijk ken baar maken. U kunt uw reactie tot 30 april schriftelijk kenbaar maken door een brief te schrijven aan: Gemeente Heiloo: College van burgemeester en wethouders gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo Gemeente Limmen: College van burgemeester en wethouders gemeente Limmen, Postbus 9, 1906 ZG Limmen. Linksboven in de enveloppe vermelden: structuurvisie. Wij vragen u uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met tel. 072 - 535 68 68. Structuurvisie ter inzage De concept structuurvisie Zandzoom ligt tot 30 april ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 tot 20.00 uur. Ook bij de openbare bibliotheek aan het Malevoort ligt de structuurvisie ter inzage. Tot dezelfde datum ligt de structuurvisie ook ter inzage in het gemeentehuis van Limmen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 uur en 12.30 uur. Procedure Op het moment dat de inspraakperiode voor bij is, stelt de gemeente een inspraakverslag op. Dit inspraakverslag bespreken de colle ges van burgemeester en wethouders van beide gemeenten en kan aanleiding geven 'ö'm'de concepfstrucfuufvisfe bij te stellen. Ook een speciaal ingestelde klankbordgroep met afgevaardigden van organisaties die op enigerlei wijze betrokken zijn bij of belangen hebben bij de ruimtelijke inrichting van het gebied, mogen gefundeerd commentaar geven en toetsen de signalen (ook de inspraakreacties) die bij de gemeente binnen komen. Over de besluitvorming van het colle ge informeren wij u in de tweede nieuwsbrief. Het ligt in de bedoeling de al dan niet aange paste structuurvisie na bespreking in de raadscommissies van beide gemeenten, voor te leggen aan de gemeenteraden in de maand oktober van dit jaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de gemeente Heiloo, de heer P. van Dorsten van de afdeling VROM, tel. (072) 535 67 52 gemeente Limmen, de heer I. Simonides van de afdeling Algemene Zaken, tel. (072) 5051456. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Waard 127 - vergroten woning; De Moestuin 10 - vergroten woning; Zeeweg 4 - vergroten woning; Ronde Laan 15 - oprichten garage; Kennemerstraatweg 258 - vergroten woning /plaatsen garage; Boswinde 60 - vergroten woning; Heersmeeth 14 - plaatsen tuinhuis; Heerenweg 165 - vergroten woning; Boekenstein 91 - vergroten woning; De Driestal 21 - vergroten woning; De Boog 50 - plaatsen berging; Nicolaas Beetsweg 2 - vernieuwen, verande ren stolp tot 2 woningen en het plaatsen van een dubbele garage/berging; De Omloop 2a - oprichten woning; Breedelaan 103 - vergroten woning; Trompenburg 23 - plaatsen dakkapel en ver groten garage/berging; Spanjaardslaan 16 en 16a - oprichten 2 woningen. VERGEET NIETTE STEMMEN! WWWiüROVERKOMGENm Registratie kiezers die onderdaan zijn van een andere lidstaat van de Europese Unie De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat personen die onderdaan zijn van een andere lidstaat van de Europese Unie en als ingezetene zijn ingeschreven bij deze gemeente, zich kunnen laten registreren als kiezer voor de Nederlandse leden van het Europees Parlement. U moet dan op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) uw werkelijke woonplaats in Nederland hebben; op de dag van stemming (10 juni 1999) 18 jaar of ouder zijn; niet uitgesloten zijn van het kiesrecht in Nederland of in een andere lidstaat van de Europese Unie. Het verzoekschrift is al toegezonden. Een eenmaal als kiezer geregistreerd persoon blijft geregistreerd zolang hij/zij als ingezetene is ingeschreven bij een Nederlandse gemeen te. Het verzoekschrift bevat ook een verklaring dat hij /zij niet is uitgesloten van het kiesrecht en dat hij/zij uitsluitend in Nederland van het kiesrecht gebruik zal maken. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) door ons zijn ontvangen. Verzoeken die na deze datum worden ontvangen gelden pas voor de vol gende verkiezing. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer K. Mosselaar, hoofd van de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Ook voor gemeentelijke belastingen bestaat een vergoeding De folder "Voorzieningen voor inwoners van Heiloo met een minimuminkomen. U heeft er recht op!" is beschikbaar. In deze folder kunt u lezen wat het Minimabeleid eigenlijk inhoudt, welke voorzieningen er zijn in de gemeente Heiloo en hoe u een aanvraag kunt indienen. Wat is Minimabeleid Het Minimabeleid is het totaalpakket aan voorzieningen voor mensen met een mini muminkomen. Met deze voorzieningen wil het gemeentebestuur van Heiloo mensen in staat stellen volwaardig deel te nemen aan de maatschappij. Wellicht komt u in aanmerking voor één van deze voorzieningen. De gemeente Heiloo kent drie soorten voor zieningen: bijzondere bijstand, vergoedingen voor woonlasten en overige voorzieningen. In de folder leest u meer over de mogelijkheden die er zijn. Voor wie zijn de voorzieningen bedoeld De voorzieningen van het Minimabeleid zijn bedoeld voor alle mensen met of rond een minimuminkomen: dus niet alleen voor men sen die een (bijstands)uitkering van de gemeente ontvangen. Het soort inkomen doet er niet toe, wel de hoogte van het inkomen. Een minimuminkomen is gelijk aan een bij standsuitkering. Als het inkomen hoger is dan het mimimuminkomen, wordt bekeken of een deel van de kosten vergoed kan worden op basis van het minimabeleid. Hoe lager het inkomen, hoe eerder u in aanmerking komt voor voorzieningen van het minimabeleid. Vergoeding voor gemeentelijke aanslagen Onlangs heeft u ook de aanslag voor gemeentelijke belastingen in de brievenbus ontvangen. Ook hiervoor kent het minimabe leid van de gemeente Heiloo een vergoeding van 90% van de kostenWilt u weten of u voor een dergelijke vergoeding in aanmerking komt? Neem dan telefonisch contact op met de afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 67 00. Meer weten? Haal de folder of maak een afspraak! Met de folder "Voorzieningen voor inwoners van Heiloo met een minimuminkomen. U heeft er recht op" geeft de gemeente inzicht in de mogelijkheden die er zijn. De folders zijn verkrijgbaar bij de receptie van het gemeente huis, de bibliotheek, het Trefpunt, de Stichting Belangen WAO-, AAW en overige uitkerings gerechtigden Heiloo en omstreken en bij de huisartsen in Heiloo. Doe een aanvraag of kom vrijblijvend bij de afdeling Welzijn langs om nadere informatie te vragen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Of bel voor een afspraak 's middags nr. 072 - 535 67 00. Nieuwe bouwplannen (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om voor de hieronder vermelde bouwplannen met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen. Nic. Beetsweg 19 - vergroten woning; Baetenburg 92 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 april 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde plannen ver gunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden. Rectificatie: Kapellaan 3-3a - plaatsen schuilhut; De Omloop 8 - vergroten woning; Boekenstein 26 - vernieuwen en vergroten berging; De Laghe Weijdt 38 - vergroten berging; Laan Eindeloos 35 - vergroten woning en veranderen garage/berging in berging/hob byruimte; De Krommert 36 - vergroten woning; Rosendaal 71 - veranderen/vergroten woning; Binnenhof 4 - vergroten woning; Binnenhof 6 - vergroten woning; Binnenhof 8 - vergroten woning; Binnenhof 10 - vergroten woning; Binnenhof 12 - vergroten woning; Binnenhof 14 - vergroten woning; Binnenhof 18 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de heer P. Elsman te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Haesackerlaan 61 Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 22 april 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072-535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uür, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4