072 - 535 68 88 I E Start hertaxatie in de gemeente Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Wijkopzichters gemeente Heiloo houden spreekuur Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeen telijke onderkomen Koninginnedag Dodenherdenking in Heiloo Let op! PAGINA 4 UITKIJKPOST - 28 APRIL uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 22 april 1999 Geboorten Yannis F., z.v. I.D.M. Gaddar en C. Tournier Lieke, d.v. A.G.M. Alofs en M.W.J. Vergnes Floortje J., d.v. M. Verboom en E.W.M. de Graaft Let op Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! De organisatie zorgt voor een kleine bijdrage voor koffie. De kinderen krijgen gratis limona de met een verrassing. Er is levende muziek van de Streetband Heilooër Harmonieorkest Caecilia in de muziektent tussen 09.30 uur en 11.30 uur. Kortomhet belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom rondom Winkelhof 't Loo. Tot vrijdag 30 april 1999 van 09.00 uur tot 12.00 uur Overleden W.A. de Vries wv Mossel D.C. Vader F. Hagenaars ev Geels P.R. Kok Elders overleden E.R. Godijn wv Groot G.C. van Vliet Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: De voorbereidingen voor de nieuwe hertaxa- tieronde in Heiloo zijn in volle gang. Alle woningen, bedrijven en overige onroerende zaken worden opnieuw getaxeerd. Dit gebeurt als gevolg van de wettelijke verplichtingen uit de Wet waardering onroerende zaken (Wet WOZ). De nieuwe waarde wordt aan de belas tingplichtige bekendgemaakt in februari 2001 via de zogenoemde WOZ-beschikking. Deze waarde wordt gebruikt voor de onroerende- zaakbelastingen, de inkomstenbelasting en de vermogensbelasting vanaf het jaar 2001. Hoe gaat de hertaxatie in z 'n werk De hertaxatieronde bestaat uit een aantal onderdelen. Een belangrijk onderdeel is het vaststellen van de juiste gegevens van de onroerende zaken. Denk hierbij bijvoorbeeld aan het bepalen van de inhoud van een woning, de aanwezigheid van een garage of schuur, het aantal dakkapellen etc. We noe men dit de objectkenmerkeninventarisatie. Heiloo start in mei met deze inventarisatie. Het bedrijf Damastes uit Hoevelaken onder steunt de gemeente hierbij. Vanaf volgende week zullen medewerkers van dit bedrijf de gegevens die uit de bouwdos- siers worden gehaald op juistheid controle ren. U kunt ze in uw wijk tegenkomen. Er wordt alleen uitpandig gecontroleerd. Zij vra gen u dus niet om binnen te mogen kijken. Bovendien zijn ze in het bezit van een geldig legitimatiebewijs en de autokentekens zijn bekend bij de politie. De inventarisatie neemt een periode van drie tot vijf maanden in beslag. Over de verdere gang van zaken wordt u geïnformeerd via de gemeentelijke Informatiepagina in de Uitkijkpost. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Ligthart van de afdeling Financiën, tel. 072 - 535 66 19. Ingediende bouwaanvragen @TC Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder ver melde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoe ken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrij stelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijk heid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 165 - vergroten woning; Het Maalwater 10a - oprichten loods; De Stuifbergen 17 - plaatsen van twee dakkapellen; Westerweg 364 - plaatsen dakkapel; Oudburgerlaan 66 - vergroten woning; Spoorlaan 20 - vergroten woning. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20,00 uur Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 De wijkopzichters van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo houden met ingang van februari van dit jaar maandelijks een spreekuur voor de bewoners van "hun" wijk. De gemeente wil op deze manier het contact met de inwoners van Heiloo en de kwaliteit van de woonomgeving verbeteren, alsmede de betrokkenheid van de inwoners bevorderen. Bedoeling is het spreekuur gedurende een proefperiode van een half jaar eens per maand op een vaste avond tussen 19.00 en 20.00 uur te houden op een vaste locatie in de wijk. Na een half jaar wordt geëvalueerd. In 1997 is de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) begonnen met wijkgericht wer ken. Heiloo is verdeeld in twee wijken: oost en west, waarbij de spoorlijn de grens aan geeft. In oktober 1998 startte de afdeling BOR met de registratie van meldingen, waarbij dui delijke afspraken werden gemaakt over de afdoening van de mélding. De volgende fase van wijkgericht werken betreft het spreekuur van de wijkopzichters. Het is in principe een inloopspreekuur. Via afspraak kan ook. De opzichters kunnen dan eventueel specifieke informatie meenemen en zo de vraag beter en sneller beantwoorden. Met welke vragen kunt u op het spreekuur terecht? Het spreekuur is bedoeld om vragen per soonlijk te beantwoorden die te maken heb ben met kleinschalig onderhoud van de kale openbare ruimte. Hiermee wordt bijvoorbeeld het groenonderhoud, de bomen in ons dorp, de begraafplaats bedoeld, maar ook de huis aansluitingen van de riolering, zwerfafval en onderhoud van de sportvelden. Politie voortaan ook aanwezig op het spreekuur Met ingang van april is de politie voortaan ook aanwezig bij het spreekuur. Heeft u vra gen voor de politie, dan kunt u ook hiermee terecht op het spreekuur. Wijziging van spreekuurdatum vanwege Dodenherdenking Het spreekuur wordt eens per maand s avonds op een vast tijdstip en op een voor de wijk centrale locatie gehouden. Het spreekuur van mei wordt voor wijk oosf wel gewoon gehouden op maandag 3 mei 1999. Voor wijk west wordt het spreekuur vanwege Dodenherdenking op dinsdag 11 mei 1999 gehouden. Uiteraard kunt u met vragen ook buiten het spreek uur terecht bij de gemeente! Bel hiervoor nummer 072 - 535 68 68. Voor wijk west wordt het spreekuur normaliter op iedere eer ste dinsdag van de maand gehouden in 't Trefpunt tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer H. Bake, tel. 072 - 535 68 04. Voor wijk oost wordt het spreekuur normaliter op de eerste maandag van de maand gehouden in de bovenhal van het gemeentehuis tussen 19.00 en 20.00 uur. Een afspraak kunt u maken met de opzichter, de heer G. Pirovano, tel. 072 - 535 68 02. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. In verband met Koninginnedag en Bevrijdingsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op vrijdag 30 april en woensdag 5 mei 1999 gesloten. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 1 mei a.s. wel geopend. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 3 mei 1999 van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. O j HEILOO Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw A. Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 66 82. Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 25 april tot en met 1 mei 1999; Nederlands Astma Fonds voor de periode van 2 tot en met 10 mei 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Vrijmarkt 1999 op Winkelhof 't Loo plein De Vrijmarkt van dit jaar wordt gehouden op vrijdag 30 april a.s. van 09.00 uur tot 12.00 uur op 't Looplein nabij Winkelhof 't Loo. De organisatie van de vrijmarkt is in handen van de Organisatiecomité Vrijmarkt RK St. Radboudschool in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De kinderen met een leeftijd tot en met 12 jaar kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zakcent je voor de vakantie verdienen. Elders geboren Lukas G.B., z.v. H. van der Blom en C.J. Rietveld Kim C., d.v. W.J.S. Reinders Folmer en M.E. Ursum Anouk, d.v. A.H. Klaase en M.M. Swinkels Scott T., z.v. R.S. Smolinsky en M.E.E. Dingerdis Marlou, d.v. M. van den Kommer en B.N. van Duinen Vincentius N.W.M., z.v. P.W.W.M. Laan en C.M.J. van den Berg Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap F.C.B. Wissink en I.L.A. Cortie P.T. Wories en E. Henderson E.R. Kamminga en L.M. Veldt M. Henning en S.l. Bos H. Middelbeek en E.C.A. Valkering rectificatie: B.J.J. IJpelaan en S.C.I. Wiersma Huwelijken geregistreerde partnerschappen F.J. Bakker en L. Leine A.M. Dekker en F.W.A. Schot M.A. Quinten en B. Bos Op dinsdag 4 mei 1999 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht naar het monument "De Man van Vught", waar de twee minuten stilte in acht worden genomen en de kranslegging plaatvindt. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering in de Moeder Gods - kerk aan de Holleweg, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De dodenherdenking wordt afgeslo ten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma van de dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen halfstok. Ook particulieren worden gevraagd deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat, hoek Holleweg, naar het monument "De Man van Vught". Iedereen kan aan de Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van "The last post" door een solist van Showband Heiloo wordt om 20.00 uur: twee minuten stilte in acht genomen Na deze twee minuten stilte leggen enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wethouders een krans bij het monument. Daarna zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen. 20.10 uur: samenzang Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid bij het monument afgesloten met het geza menlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk De dodenherdenking wordt in de Witte Kerk afgesloten met een herdenkingsconcert. Het concert wordt dit jaar verzorgd door Gerard Leegwater (orgel) en Teunis van der Zwart (hoorn). Gerard Leegweater is onder meer cantor organist van de Witte Kerk. Teunis van der Zwart is één van Europa's meest vooraanstaande hoornisten. Als orkest medewerker speelt hij onder meer in het Amsterdams Barok-orkest van Ton Koopman in het orkest van de 18e eeuw en in het Freiburger Barok-orkest. Daarnaast heeft hij veel optredens als solist. Voor deze avond is gekozen voor een ingeto gen programma, hoewel het laatste program ma-onderdeel gezien mag worden als een verwijzing naar bevrijdingsdag 5 mei. Programma herdenkingsconcert 1. Laudatio (hoornsolo), Bern hard Krol 2. Romance voor hoorn en orgel, Camile Saints-Saëns 3. Rêverie opus 24 voor hoorn en orgel, Alexandre Glazounow 4. Prélude, Fugue et Variation (orgel), Cesar Franck 5. Lamentose (hoornsolo), Karei Stary 6. Sonate voor hoorn en orgel, Luigi Cherubini Het herdenkingsconcert duurt ongeveer 40 minuten. De toegang is gratis. Aanwezigen worden gevraagd de kerk na afloop in stilte te verlaten (dus geen applaus). Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Beelen van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 66 83. Wijziging datum leging rolemmers Koninginnedag De grijze rolemmers die normaliter op vrij dag 30 april 1999 (Koninginnedag) zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 29 april 1999 geleegd. Bevrijdingsdag De groene gft-rolemmers die normaliter op woensdag 5 mei 1999 (Bevrijdingsdag) zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 6 mei 1999 geleegd. Grofhuisafval Zowel op donderdag 29 april 1999 als op donderdag 6 mei 1999 wordt géén grof huisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op donderdag 29 april en op donder dag 6 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch acontact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. v" Informatierubriek I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4