Stemmen in een stembureau naar keuze Start reconstructiewerk zaamheden van de Westerweg Verleende toestemming voor plaatsen van een feesttent Uitbreiding van de huis-aan-huis inzameling van oud papier. Wet Milieubeheer Verkiezing van de leden van het Europees Parlement 1999 Bestratingswerkzaamheden aan Bergeonstraat Woonzorgloket in Heiloo Stemmen bij volmacht Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte UITKIJKPOST - 28 APRIL Vervolg informatierubriek De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van het Europees Parlement op donderdag 10 juni 1999een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te bren gen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijke aanvraag Op het gemeentehuis zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoek schriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 27 mei 1999 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondelinge aanvraag De kiezer moet hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk 4 juni 1999, de oproepingskaart overleggen op het gemeentehuis waar hij/zij op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) als kiezer is geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Op 29 april a.s. start Aannemersbedrijf G.P. Groot de reconstructie van de Westerweg tus sen de Zeeweg en Het Zevenhuizen. De werkzaamheden worden in 2 fasen uitgevoerd en duren in totaal ruim 4 maanden. Het stre ven is de eerste fase, tussen de Zeeweg en Hoog en Laag, voor de bouwvakantie (23 juli 1999) of te ronden. Verkeersmaatregelen Tijdens de werkzaamheden worden voorzie ningen getroffen, zodat de woningen en win kels voor voetgangers en fietsers bereikbaar blijven. Motorvoertuigen kunnen gebruik maken van de aangegeven omleidingroutes met de nummers 11 en 12. Voor eventuele overlast gedurende de werk zaamheden vragen wij uw begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau van Heiloo, nr. 072 - 535 67 65. Uitvoeringstekeningen van de reconstructie kunt u bekijken in de etalage van Installatiebureau Kosters Electra, Westerweg 258. De burgemeester van Heiloo heeft op grond van artikel 2.1.4.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 1995 toestemming verleend tot plaatsing van een feesttent in het wijkpark aan de Ypesteinerlaan vanaf donder dagavond 29 april tot en met zaterdagmiddag 1 mei 1999. In de tent wordt op Koninginnedag, 30 april 1999, van 17.00 tot 22.00 uur met levende muziek het traditionele Oranjebal gevierd. Ter verhoging van de feestvreugde worden snacks, fris- en zwak alcoholische dranken verstrekt. Ook is ingestemd met het organiseren van traditionele Koninginnedagspelletjes op de schoolpleinen van De Meander en de Paulusschool en gedeeltelijk in de parkeer vakken voor wijkcentrum.De Kring aan De Hucht 4 op vrijdag 30 april 1999 van 12.00 tot 15.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Uit de milieubelevingsenquête die eind 1997 onder de inwoners van Heiloo is gehouden, kwam onder andere naar voren dat 70% tevreden was over de manier waarop vereni gingen en scholen het oud papier inzamelen. De gemeente stimuleert de inzameling door middel van een milieupremie. 8 was ontevreden, terwijl 22% geen uitgesproken mening had. Uit dezelfde enquête bleek ook dat veel inwo ners vonden dat een huis-aan-huis-inzameling van papier gemist werd. Uit jaarlijkse sorteer- proeven in Heiloo blijkt nog eens dat er nog ongeveer 600.000 kg. inzamel baar papier in de grijze rolemmers moet zitten. Dit alles is aanleiding geweest om alle vereni gingen en scholen te vragen de al bestaande huis-aan-huis-inzameling uit te breiden tot alle woningen in Heiloo. Hier is door vier verenigingen positief op gereageerd. De zwem- en poloclub "De Spetters" gaat dit werk voor de eerste keer doen, terwijl de muziekverenigingen "Eensgezindheid" en "Fanfare Showband Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mede dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) heb ben besloten vergunning te verlenen aan: - C.J. Berger, Nijenburgerweg 7, 1812 LT Alkmaar, voor het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en schapenhou derij, gelegen op het perceel Kanaalweg 23, 1851 LR (sectie D 176/174) te Heiloo. Ter inzage Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen ter inzage in het gemeente huis van Heiloo bij de afdeling VROM. De stukken liggen ter inzage van donderdag 29 april 1999 tot en met donderdag 27 mei 1999. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Desgewenst kunt u bij de afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken krijgen. Afschriften van de stukken zijn tegen kostprijs verkrijgbaar. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 10 juni 1999). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, b de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden ven/veten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voor ziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 200,verzoek voorlopige voorziening 200,instellen beroep Rechtspersoon 400,verzoek voorlopige voorziening 400,— instellen beroep Meer informatie Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw M. Tromp van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. Heiloo" hun inzameling gaan uitbreiden. De Paulus- en de Meanderscholen blijven actief bij de uitbreidingen in Ypestein. Start van de inzamelingen "De Spetters" gaat met ingang van 11 mei 1999 iedere 2e dinsdagavond het papier ophalen bij de woningen in de wijk tussen Zeeweg, De Omloop, Belieslaan en Spoorlijn, en wellicht na de zomervakantie ook in plan Mallevoort, incl. Obriglaan en Harrelaers; "Eensgezindheid" gaat met ingang van 8 mei 1999 iedere 2e zaterdagochtend het papier ophalen in Heiloo Noord (voorheen de laatste zaterdag) en tevens op iedere 2e zaterdagochtend in de wijk plan Oost, incl. de "Oude" Kennemerstraatweg; "Fanfare Showband Heiloo" gaat met ingang van 28 augustus 1999 iedere 4e zaterdagochtend zijn bestaande inzameling uitbreiden met de wijken Vrieswijk, Termijen, Marienstein, Baetenburg, Boekenstein, Vredenoord, De Ronge en Boswijk. Opmerking De verenigingen zorgen zelf voor een infor matiefolder bij elk adres waar zij oud papier inzamelen. Lees de instructies nauwkeurig en noteer de datums in uw agenda of op de afvalkalender. Voorkom dat er zwerfafval onstaat door het papier goed ingepakt aan te bieden op de rolemmerverzamelplaatsen en denk daar bij om de tijd. Meer informatie Helaas is (nog) geen huis-aan-huis-inzamelin- gen mogelijk in het Centrum en in het Buitengebied. Wellicht is er nog een vereniging die interesse heeft? Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer J. Rijnbeek van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 34. Stemmen per brief De burgemeester van de gemeente Heiloo brengt het volgende ter openbare kennis. Voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement zal het stemmen per brief mogelijk zijn voor de volgende catego rieën kiezers: Nederlanders, die wegens beroep of werkzaamheden op 10 juni 1999 buiten Nederland zullen verblijven; Nederlanders, die wegens beroep of werkzaamheden van echtgenoot, levens gezel of ouder op 10 juni 1999 buiten Nederland zullen verblijven. Bovendien moeten zij op 10 juni 1999 achttien jaar of ouder zijn. Op het gemeentehuis zijn formulieren beschikbaar, waarmee bovenstaande catego rieën Nederlanders kunnen verzoeken om aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de 28ste dag voor de stemming (12 mei 1999) zijn ont vangen door de burgemeester van de gemeente waar de betrokkene als kiezer staat geregistreerd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Vanaf maandag 10 mei 1999 (week 19) wordt gestart met de aanleg van de bestrating voor de nieuwe praktijkruimte aan de Bergeonstraat, nabij sportschool Dojo 't Loo. De werkzaamheden nemen enkele weken in beslag. In het gemeentehuis hangt met ingang van hden in de hal op de 1e verdieping een teke ning met daarop de terreinindeling. Ook hangt aan het raam van Stichting WAO/AAW Uitkeringsgerechtigden (in het gebouw van Dojo 't Loo) een tekening met de terreininde ling. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer P. Cornelissen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 64. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van het Europees Parlement op donderdag 10 juni 1999 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging door schriftelijke aanvraag Op het gemeentehuis zijn kosteloos formu lieren verkrijgbaar voor de verzoekschrif ten om bij volmacht te mogen stemmen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 27 mei 1999 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stem ming te mogen deelnemen. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) als kiezer zijn geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De volmachtstem moet tegelijk met de eigen stem worden uitgebracht. Machtiging door overdracht van de oproe pingskaart De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze manier aangewezen gemachtigde moet op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn gere gistreerd die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee volmach ten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Spoorlaan 10 - (legaliseren) vrijstaande berging; Goodeslaan 61 - vergroten wonig; Arklaan 9 - vergroten woning; Laan Eindeloos 33 - vergroten woning; Pastoor van Muijenweg 88 - plaatsen berging; Patrijsakkers 27 - plaatsen dakkapel (achterdakvlak); Ronde Laan 40 - vergroten woning; Tuinenhof 17 - plaatsen berging; Binnenhof 8 - plaatsen dakkapel; Kennemerstraatweg 652 c-d - vergroten van twee woningen; Kennemerstraatweg 670 - veranderen/vergroten tuinhuis. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vraqen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8