Zonnige aanblik Bloemendagen Lintjesregen in Limmen n Diamanten echtpaar wil geen poespas Jong en oud viert feest op stralende oranjedag - m HHP X X Ad resseh Limmt n L Activiteiten UITKIJKPOST -5 MEI PAGINA 13 .V-V A.W. Leeman onderscheiden Opbrengst collecte SV De Vrijheid KriSi PaLITIE 'SenicJtteti, POLITIE Landelijke Rijvereniging Objecten in Galerie Dijk 1 Beeldende kunst in gemeentehuis Limmen Introductie alternatieve geneeswijzen tJUmmeb jbie Nr. 1 bij de mozaïeken/p riks tukken: Kosovo op ieders netvlies. (fotoAb Baart) LIMMEN - Afgelopen donderdag zijn door burgemeester E. Huisman drie koninklijke onderscheidingen uitge reikt. Mevrouw E. Rodenhuis-Janssen, de heer P. van der Heijdt en de heer C. Dekker mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje Nassau noemen. De onderscheidingen werden uitgereikt in de raadszaal van het gemeentehuis. Mevrouw Rodenhuis-Janssen kreeg haar onderscheiding omdat zij zich ruim tien jaar met hart en ziel heeft ingezet voor de Stichting Welzijn Ou deren Limmen, waar zij onder meer de functie van secretaresse bekleedde. Daarnaast is zij mede-oprichtster van de Werkgroep Ontwikkelingssamen werking Limmen, waarvan zij geruime tijd voorzitter was. Tevens is ze mede oprichtster van Je Wereldwinkel in Limmen en was actief in de regionale ouderenzorg. Een aantal jaren was zij vertegenwoordigster in het WVG-plat- form. De heer van der Heijdt kreeg zijn onderscheiding omdat hij mede-oprich ter is van Schaakvereniging Vredeburg. Al 25 jaar is hij actief als secretaris van deze schaakclub, onder andere als jeugdinstructeur, als organisator van massakampen, als verzorger van de speelavonden en als vertegenwoordi ger naar andere verenigingen toe. Tevens was de heer van der Heijdt voorzitter van de Culturele Raad. Hij droeg bij aan de nieuwe opzet van deze raad. De heer Dekker is onderscheiden van wege het feit dat hij sinds de oprichting van Conquista een zeer actief bestuurs lid is. Hij heeft zich bijzonder ingespan nen voor het realiseren van een nieuw onderkomen voor dit jongerencen trum, niet in de laatste plaats door het daadwerkelijk 'meebouwen'. Verder vertegenwoordigt hij Conquista in de Stichting Dorpshart Limmen, de eige naar van het gebouw. LIMMEN - Afgelopen zaterdag is de heer Arnold Leeman uit Limmen in het zonnetje gezet middels de pauselijke onderscheiding Ridder in de Orde van St. Sylvester Dit gebeurde tijdens de maandelijkse eerste zaterdagviering op in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood, waarvan hij twintig jaar geleden initiatiefnemer was. Ook op andere kerkelijke en maat schappelijke terreinen was en is Leeman actief. Hij was jarenlang voor zitter van het roomskatholieke school bestuur in Heiloo, is voorzitter van de St. Bedevaarten Nederlandse Heilig dommen en van de St. Vrouwe van Alle Volkeren te Amsterdam, was leraar Grieks en Latijn en is momenteel nog als zodanig verbonden aan de priester opleiding te Nieuwe Niedorp. De uit reiking werd gedaan door hoofdceleb rant Wagenmakers en pastoor Domen uit Velsen. LIMMEN - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Limmen een bedrag van f 5427,05 opgebracht. LIMMEN - De resultaten van SV De Vrijheid van afgelopen week: A-Klasse: 1. Erno Koppes, 97; 2. Jolanda Ha- geman, 95. B-Klasse: 1. Eric Weijers, 95; 2. Co Bruin, 95; 3. Ronald Hageman, 93. C-Klasse: 1. Freek Bakker, 89. LIMMEN - Met meer deelnemers dan ooit is de 47ste editie van de Limmer Bloemendagen een ongekend succes geworden. Met dit jaar maar liefst 105 deelnemers, met de nieuwe wijk Kerk- weg-Noord opgenomen in de route, met minder commercie langs de route, met minder reclame in de mozaïeken én met stralend weer. Deze ingrediën ten stonden de afgelopen dagen garant voor een aangename fietstocht door het dorp, een tocht die dit jaar overi gens ook door skeelers en steppers werd afgelegd. Waarbij het langzame en snelle verkeer bovendien goed uit de doppen moest kijken, want hier en daar ontstonden complete opstoppingen, niet in de laat ste plaats omdat de mozaïeken zó veel bekijks trokken. De luchtvervuilende auto's werden door de vele fietsers en wandelaars als bijzonder onaangenaam ervaren en ook de wielrenners die even door het dorp wilden 'racen' kregen flink wat boze blikken achter zich aan. Zoals elk jaar, vielen ook dit jaar weer een aantal terugkerende thema's aan te wijzen. Actualiteiten zoals Kosovo, zin loos geweld, de perikelen binnen de Olympische organisatie, de naderende millennium-bug en het Europees Par lement; landelijke ontwikkelingen zoals de enquête naar de Bijlmerramp, de enorme groei van de mobiele telefonie, Wim Sonneveld, de Teletubbie-rage en daarnaast ook het plaatselijke nieuws: de voorgenomen fusie, de verlichtings- proef langs de A9, gasboring voor de kust en de eventuele sluiting van het zwembad. Grote stukken, kleine stuk ken en stukjes en talrjke, prachtig ver sierde straten, allemaal even mooi en hoog vanuit de lucht gadegeslagen door de majestueus ogende kranen van Winder. De uitslagen: Mozaïeken/prikstukken: 1. Kosovo Enterij (Zilveren Tulp), 2. Olympische gedachte Enterij, 3. Af- skeid Mandela Molenweg. Werkstuk ken: 1. Rupsentrek Hogeweg. 2. 'Ik wind mij niet op' Zomerschoon, 3. Venetië Rijksweg.Traditionele mozaïe ken: 1. Olympische gedachte Dussel- dorperweg, 2 'Grens bereikt?' Molen weg, 3. 'Geweld zinvol?' Ostara. Straat versiering: 1. Kerkweg, 2. Jan Valke- ringlaan, 3. Middenweg. Jeugd: eerste prijzen voor 'Laaf Limo' Stetlaantje (4- 7 jaar), Fantasie wolk Ostara (8-10 jaar), 'Een luizenleven' Theebos (11-13 jaar). Bloemsierkunst: 1. Dorry Bak- kum (Middenweg), 2. De Valkeniers (Jan Valkeringlaan), 3. G. Kroon (Hya- cinthenlaan). Nr. 1 bij de werkstukken: Rupsentrek. (foto UKP) LIMMEN - Ze mag dan, net als haar man, 89 jaar oud zijn, maar dat wil nog niet zeggen dat je dan geen eigen me ning meer mag hebben. En dus gaat mevrouw Cornelia Kleijne-Vis, die vorige week met haar man hun dia manten bruiloft vierde, niet op de foto. En dat stukje in de krant, dat hoeft van haar eigenlijk ook niet zo. Het idee om de krant te bellen komt uit de koker van de locatiedirecteur van de Came- ren, waar het echtpaar nu bijna een jaar woont. Een jaar pas. Sinds mevrouw Kleijne zo'n vijf jaar geleden ziek werd en daardoor slecht ter been raakte, stond meneer Kleijne er alleen voor. De laat ste vier jaar deed hij alles zelf, maar op een gegeven moment werd dat toch wat te zwaar. In de Cameren hebben ze het prima, met uitzicht op de prachtige vol ière en de rondscharrelende kippen en haan. 'Maar ik zie liever auto's en men sen', lacht meneer Kleijne, met kleine pretlichtjes in zijn ogen. Zijn vrouw is het daar niet mee eens. Zij is gék van dieren. Ze hebben ook altijd een hond gehad. Niet vreemd, als je bedenkt dat ze opgroeide op de boerderij van haar vader. Haar moeder stierf al vroeg en Cornelia moest mee helpen op het bedrijf van pa. Eigenlijk wil ze over vroeger niet meer praten, ze heeft er niet zulke leuke herinneringen aan. Namen in een schriftje Meneer Kleijne wel, daarentegen. Een fijne jeugd heb ik gehad, vertelt hij. Opgroeiend in Assendelft, speelde hij vaak bij het Noordzeekanaal. Van alle grote schepen die voorbij voeren schreef hij de namen in een schriftje. En 's zaterdags ging-ie met een vriend je op de fiets naar IJmuiden, kijken... Op zijn veertiende moest hij aan het werk, als jongste bediende bij de Zaanlandse bank. Achtenveertig uur in de week, voor f 12,50 per maand, herin nert hij zich. Diploma's haalde hij in de avonduren. Hij volgde de vijfjarige avond-handelsschool. Als boekhouder heeft hij vier bazen gehad, want hij hield van verandering. Zag hij het mmm - I- mïv&M Nr. 1 bij de traditionele mozaïeken: Olympische gedachte, (foto UKP 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 30 april werd een 63- jarige automobiliste uit Limmen aange houden. Zij werd ervan verdacht onder invloed van alcohol op de Enterij een personenauto te hebben aangereden en daarna te zijn doorgereden. Een blaas- test wees uit dat zij teveel alcohol had gedronken. Haar rijbewijs werd inge vorderd en proces-verbaal werd opge maakt. Van een woning aan 't Kieftenland is een vlag van de gemeente Limmen ge stolen. Gevonden: een stoelkussen; verloren: drie sleutels en een portemonnee met inhoud. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT ergens niet meer zitten, of dreigde er ontslag, dan zocht hij weer een nieuwe baan. Rond zijn zesentwintigste ontmoette hij in een uitgaansgelegenheid in Castricum het meisje met wie hij nu al zestig jaar gelukkig getrouwd is. Na het huwelijk woonde het echtpaar vijfen twintig jaar is Assendelft, daarna ver huisden ze naar Cornelia's ouderlijk huis in Limmen. In de kamer staan prachtige bloem stukken, die herinneren aan de feest dag van vorige week. De burgemeester en zijn vrouw zijn op de koffie geweest, met een enorme taart, en 's middags was er een dineetje voor de familie in het motel. En gelukkig was ook klein zoon Martijn Dekkers, de amateur wielrenner, daarbij aanwezig. Want trots dat ze op hem zijn... Het echtpaar Kleijne-Vis kan terugkij ken op een fijne dag. Want zestig jaar getrouwd zijn met elkaar is toch een heuglijk feit. Want ook al zeggen ze het niet met zoveel woorden, ze zijn nog steeds heel erg gelukkig met elkaar! AKERSLOOT - Tussen 27 april 20.30 en 28 april 18.00 uur werd vanaf het Ju- lianaplein een grijze Mercedes Benz bestelbus met het kenteken VG-36-GX gestolen. De auto is op 3 mei op het Stationsplein te Zandvoort terugge vonden. Op de Geesterweg vond omstreeks 20.00 uur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een van de be stuurders keerde op de Geesterweg en liet de achteropkomende bestuurder niet voor gaan. Deze bestuurder, een 48-jarige inwoner van Castricum, liep nekklachten op. Op 2 mei brandde op het parkeerter rein van het motel een personenauto uit. De bestuurder constateerde op de A9 dat zijn auto naar benzine begon te ruiken en reed uit veiligsheidsoverwe- gingen de A9 af. Onderwijl begon zijn auto te roken. De passagiers zagen kans tijdig het voertuig te verlaten. De brandweer heeft-de brand geblust. Het uitgebrande wrak is door een sleepbe drijf weggetakeld. Op de A9 vond omstreeks 01.00 uur een aanrijding plaats tussen een perso- nenenauto en een bedrijfsauto. De bestuurder van de personenauto reed met een snelheid van ongeveer 80 km. Dit had de achteropkomende bestuur der van de bedrijfsauto te laat in de gaten, hij kon een aanrijding niet meer voorkomen. De schade aan beide voer tuigen was aanzienlijk. HEILOO - De dressuurwedstrijd op zondag 2 mei, die als openingswedstrijd van het groene seizoen gold, is een groot succes geworden. De terreinom standigheden waren ideaal en ook het weer was perfect voor de deelnemers. Er waren meer dan honderd starts, ver deeld over zes rijbanen. Naast de eigen leden van de vereniging hadden zowel leden van de NBVR en KBF zich laten inschrijven. De uitslagen: B proef 11: 1. M. Kroon met Mc Killian 168, 2. M. Dekker met learus 152,3. W. Kroon met Dejina 152. L. proef 17: 1. M. Martin met Merona 175, 2. M. Rcnooy met Iduna R 171, 3. S. Dekker met Gezienus 171. B proef 12:1. M. Kroon met Mc Killian 161,2. J. Out met Marka 159, 3. M. Kroon met Iris 154. L. proef 18: 1. W. v. Brenk met Mela Divette 176, 2. M. Martin met Merona 169, 3. I. Roobeek met Iwan 168. Ml proef: J. Johansen met Madness 152+, 2. T. Neelen met Leopold 152+, 3. D. Spuibroek met Kapriool 152. M2 proef 29: 1. G. Boon met Incognito 154. 2. M. Meyer met Lancia 153. Ml proef 24:1. J. Frans met Lugano 160, 2. T. Neelen met Leopold 158, 3. S. de Jong met Fair-tail 156. M2 proef 30:1. M. Meyer met Lancia 162,2. M. van Veen met Kingston 156. Z1 proef 35:1. M. Droog met Quido 192,2. M. Terstappen met Kallistra 189, 3. F. Vreeken met Guniki 185. B proef 11 jury: 1. R. Dompeling met Karim 163. Z2 proef 45: 1. M. Rooseboom met Marco 182. Z1 proef 36: L M. Droog met Quido 194, 2. M. Terstappen met Kallistra 185, 3. M. de Vries met Gina 175. B proef 12: 1. R. Dompeling met Karim 148. Z2 proef 46: 1. M. Rooseboom met Marco. 159. LIMMEN - Eerst lekker springen op het springkussenen dan geduldig wachten totdat papa de veters in je schoenen netjes heeft gestriktJong en oud vermaakte zich op Koninginnedag in het dorpspark. Met spelletjes muziek, wat lekkers en een stralende zon. Een foto-impresssie vindt u elders in deze Uitkijkpost, (foto UKP) ALKMAAR - Tot en met 22 mei zijn in Galerie Dijk 1 keramische objecten van Gerda Maas en wandobjecten van Anneke Klein Kranenbarg te zien. Gerda Maas creëert in haar keramische objecten een wankele balans, een even wicht dat even kwetsbaar is als dat tus sen leven en dood. Veel van haar objecten hebben een mysterieuze lading, doordat zij de indruk wekken een rol te hebben gespeeld bij een eeuwenoud gebruik of ritueel. Gerda Maas maakte studierei zen naar China, Indonesië, Thailand en diverse Afrikaanse landen. Anneke Klein Kranenbarg maakt haar wandobjecten van blank hout, plexiglas en nylondraad. De ritmische toepassing van de gespannen nylondraden leidt niet alleen tot een lust voor het oog, ook wordt daardoor het oog op het ver keerde been gezet. De op geometrie en ritme gebaseerde constructies ogen fra giel en als de aanschouwer zich enigzins verplaatst, veranderen ze plotseling van beeld. De galerie is open van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Galerie Amber Tibetaanse portretten van Lily Evers- dijk Smulders, beelden en voorwerpen uit Nieuw Guinea en in de tuin bronzen beelden van Alie Kalverda.Tot en met 22 mei op donderdag, vrijdag en zater dag van 14.00 tot 17.00 uur, Dussel- dorperweg 18. Gemaal 1879 Expositie van schilderijen van Cathe- lijn van Goor. Zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur, Fielkerweg, Aker sloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957, LIMMEN - Van 7 mei tot en met 30 ju ni zijn in het gemeentehuis beelden van Joke Beentjes en schilderijen van Trudy Keyzer en Henny Mazurel te zien. Op deze eerste expositie van Joke Beentjes toont zij beelden van speksteen, albast, beton, lood en gips. Haar opvallendste beeld is eigenlijk geen beeld te noe men, maar is een groot werkstuk be staande uit verschillende objecten. De titel is 'Vliegen', wat staat voor het leven in al zijn aspecten. Daarnaast toont zij drie door haar zelf ontworpen en gemaakte poppen, die bestaande personen uitbeelden. De beelden van Joke Beentjes passen goed bij het thema 'Een wereld van verschil' waarbinnen de schilderijen van Trudy Keyzer en Henny Mazurel zijn ontstaan. Deze kunstenaars wer ken wekelijks samen en dan bij voor keur volgens een bepaald thema. Voor deze expositie zijn ze over de grens van natuur, cultuur, macht, kleur en materi aal gegaan. Trudy Keyzer heeft in haar schilderijen het dierlijke in de mens uit gebeeld. De techniek die zij hiervoor gebruikt is pastel en acryl. Te zien op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve op vrij dagmiddag. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Geliefdvan Joke Beentjes. ALKMAAR - Het MCA en Regionale Thuiszorg houden een serie van acht themamiddagen over kanker, die uit sluitend bestemd zijn voor mensen met kanker en hun naasten. De achtste bij eenkomst heeft het thema 'introductie van alternatieve geneeswijzen' en is op dinsdag 11 mei van 13.45 tot 15.45 uur in het Gezondheidscentrum Daalmeer, 4Johanna Naberstraat 43-45, Alkmaar. Vanaf 13.30 uur is de zaal open en staat de thee en koffie klaar. Gastspreker op deze bijeenkomst is de arts C. Renzen. Hij houdt een inleiding over verschillende alternatieve genees wijzen en geeft informatie over de (on)mogelijkheden op dit gebied en de kosten van een behandeling. Er is gele genheid om vragen te stellen en om met elkaar ervaringen uit te wisselen. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Aanmelden kan op tel. 072-5483500.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 13