Arnoud l Nu bij uw bestelling van geboorte kaartjes GRATIS een geboorte advertentie in de gemeente X V Lekker lui liggen lezen De Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. PAGINA 14 UITKIJKPOST - 12 MEI Zeeschilders exposeren Muziekdag voor Kosovo Eigenaars 'De Pook' HSV Limmen Nieuws stoppen ermee POLITIE 'Senic&tett Conditietrainingen Limmer IJsclub Zomeravondbridge Bridgeclub Limmen Snelschaakkampioen jeugd bij Vredeburg Extra aandacht voor Annie M.G. Schmidt in de bibliotheek Jazz Session Club 'Vredeburg" i.o. Samen Beet start het seizoen Ouderenbond Limmen Marga's Haarmode houdt actie voor Kosovo Toertocht Solexclub 't Rolletje Akersloot Gulden per inwoner voor Kosovo Expositie Tekengroep Egmond Lezing over Slotkapel Choir of Christ the King Anglicaans koor in Egmond (diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar) j\aUtaUv\ Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Gemeentehuis en gemeentewerken gesloten Raadsvergadering Fusie gemeente Limmen Aanleg Bergbezinkbassin aan de Oosterzijweg. Verzoek hogere grenswaarde Wet geluidhinder Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen Reisdocumenten Nieuw reisdocument nodig? Uitbreiding Politieservice Gemeentehuis LIMMEN - Na dertig jaar een hotel café restaurant aan de Rijksweg 97 te Limmen te hebben gerund, hebben Nic en Elly Mooij besloten te stoppen. Een moeilijke stap voor deze horeca-men- sen "pur sang". Op vrijdag 14 mei - de allerlaatste dag - vanaf 21.00 uur is er voor de alle familie, vrienden en ken nissen gelegenheid om afscheid van hen te nemen en wat te drinken. Zij hebben hun bedrijf plus de grond er achter, in 't totaal 2800 m2, verkocht aan Jan en Ans Warmerdam uit Bergen. Er is reeds een bouwvergunning, omdat Nic Mooij en zijn vrouw eerst zelf van plan waren achter hun bedrijf 14 appar tementen te gaan bouwen. Op 31 mei vindt de officiële overdracht plaats bij notaris J. Erkamp te Alkmaar. De 58-jarige Nic Mooij en de 52-jarige Elly Mooij noemen het zelf geen afscheid. "Wij blijven in Limmen", zeg gen ze, "en de mensen kunnen altijd thuis bij ons langskomen." In het mooie huis, dat zij enkele jaren geleden aan de Dusseldorperweg nr. 29 lieten bouwen, hebben zij nog maar weinig dagen ver sleten. Het meeste zullen zij hun socia le contacten missen. Zij hebben veel lief en leed gedeeld met hotelgasten uit de gehele wereld, die in hun vijftien hotelbedden sliepen. En vooral aan de bar ontstond met vele mensen een heel persoonlijke band. Nic Mooij: "Op een gegeven moment moet je stoppen." Elly Mooij: "We zijn nu nog gezond en kunnen nog op vakantie. We kunnen bij wijze van spre ken nog een wereldreis maken. En bovendien kunnen we nu eens van ons huisje genieten, waar we ondanks het feit, dat het er al een aantal jaren staat, nog nooit hebben geslapen. En ook zul len we nu meer tijd hebben voor onze dochter Esther, haar man en onze drie kleinkinderen." De nieuwe eigenaar wil het hotel café restaurant aanhouden en erachter recreatie-appartementen gaan bouwen. 112 'Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Oplichting bedrijf. Door een bedrijf uit Limmen is bij de politie melding gedaan van oplichting door Telemedia Communicatie in Veendam. Dit bedrijf stuurde een laatste aanma ning van bijna twaalfhonderd gulden voor geleverde diensten. Omdat de omschrijving op de factuur niet bekend voorkwam, heeft het Limmense bedrijf contact gezocht met Telemedia Com municatie. Hier kregen zij slechts een antwoordapparaat met de mededeling dat het bedrijf wegens verbouwing niet te bereiken was. Navraag bij de politie Groningen leerde dat daar al meerdere meldingen van oplichtingspraktijken van dit bedrijf waren binnengekomen. LIMMEN - De zomertrainingen van de Limmer IJsclub zijn als volgt. Op maandagavond is er om 19.00 uur duin training met Jan Veldt. Verzamelen op parkeerterrein Koningsbosch, tussen Bakkum en Egmond-Binnen. Tevens om 19.00 uur fietstraining met Piet Bloedjes. Verzamelen vanaf Ach terweg 5, Limmen. Voor deelnemers is een fietshelm verplicht. Op dinsdagavond (vanaf 27 juli) is er skeelertraining met Piet Bloedjes op het parkoers bij de wielerbaan in Alk maar. Woensdagochtend is er recreatiefiet- sen. Vertrek 8.45 uur vanaf Molenweg 29 bij Ans Ebbelaar. Een fietshelm wordt geadviseerd. Woensdagavond (tot de schoolvakan tie) is er om 19.00 uur damestrimmen met Ans Koot. Verzamelen op de Koekoek aan de Westerweg in Lim men. Donderdagavond om 19.50 uur dames- trimmen voor gevorderden. Op vrijdagavond om 19.00 uur is er duintraining met schaatstrainers. Ver zamelen op parkeerterrein Konings bosch, tussen Bakkum en Egmond-Bin nen. De jeugd traint met Pieter Bosman,To by Schulte of Ben van Diepen. De ove rigen met Piet Bloedjes of Jan Veldt. Aanmelding voor het lidmaatschap kan op de trainingsavonden via de trainers worden geregeld. Informatie over lidmaatschap bij Nic Smit, secretaris Limmer IJsclub, tel. 072-5052640. LIMMEN - Bridgeclub Limmen orga niseert elke woensdagavond van 19 mei t/m 18 augustus een bridgedrive in cul tureel centrum Vredeburg in Limmen, Dusseldorperweg 64, aanvang 19.40 uur, aanmelden aan de zaal. Kosten f 10,- per paar. Per avond enkele inleggeld-terug-prij- zen. Iedereen krijgt bonuspunten. Op een nader te bepalen tijdstip wordt een finale georganiseerd. Plaatsing volgens het behaalde aantal punten. Er geldt een rookregeling. LIMMEN - Zondag 2 mei werd de derde allround wedstrijd gevist in het Maalwater in Heiloo. Vanwege de aan wezigheid van een viertal karpervissers met veel te veel hengels, was het uitzet ten van een goed parcours niet moge lijk. Er werd toch gevist en de vangsten waren matig. In vak A hadden H. Del- brugge en J. Walta op de kopstekken het minst last van de boilies en werden 1 en 2. G. Lute wist onder moeilijke omstandigheden toch eervol derde te worden. In het B-vak was het ook moeilijk. De staartstekken hadden ook hier heet voordeel. Jim Jak ving 6.840 gram en werd voor H. Duin met 6.020 gram, eerste. N. Schouws ving in het laatste halfuur 4.200 gram vis en werd derde. Het is duidelijk dat dit soort wateren niet meer voor de wedstrijdvis serij beschikbaar is. Zondag 16 mei vissen we in de Ring vaart van Heerhugowaard. Het is dan volop brasemtijd in dit mooie water en de verwachtingen zijn hoog. De hele top van het klassement is afwezig, dus kans om punten te pakken! Wormen zijn niet toegestaan. Vertrek om 7.00 uur bij café De Uitkomst, alwaar na afloop prijsuitreiking en verloting. De eerste visuitzettingen zijn al gedaan. Er is 14 kilo pootaal (zo'n 300 vissen) in het Stet uitgezet en 18 kilo zeelt in de Schulpvaart. In de loop van de zomer zal er nog ca. 150 kilo aal en 50 kilo zeelt volgen. LIMMEN - Afgelopen vrijdag was het snelschaaktoernooi voor de jeugd. Elke speler krijgt slechts 5 minuten per par tij om de tegenstander schaakmat te zetten. Lukt dit niet dan verliest de spe ler wiens 5 minuten het eerst voorbij zijn. Na 4 ronden stonden Koen Kra mer en Robert Termes ongeslagen bo venaan en moesten zij tegen elkaar spe len. Robert hield lang stand, maar moest in het toreneindspel toch het onderspit delven tegen de gevaarlijke pionnen van Koen. Hiermee bleef Koen alleen aan de leiding, welke plaats hij in de laatste 2 ronden niet meer afstond, zodat hij tenslotte de kampioensbèker in ontvangst mocht nemen. Robert Termes werd tweede en Nick van Leen derde. De spelers van groep A hadden een vrije schaakavond, waarop dan ook allerlei nieuwe ope ningsvarianten werden uitgeprobeerd ter voorbereiding op het nieuwe sei zoen. Het schaakseizoen bij Vredeburg is hiermee beëindigd. Alleen de oplei ding voor de jeugd loopt nog. Op 2 juni zal een 50-tal kinderen hun examen doen voor stap-1, stap-2 of stap-3. Zij krijgen hier nog nader bericht over. LIMMEN - Heel veel mensen, van jong tot oud, van directeur tot schoonmaker, van dominee tot agent, zijn opgegroeid met de verhalen en gedichten van Annie M.G. Schmidt. Wie kan er niet meezingen met de lied jes van "Ja zuster, nee zuster" en wie neuriet niet spontaan het refrein mee van "Vluchten kan niet meer..." Wie kent niet de verhalen van 'Jip en Janneke'? Naar aanleiding van haar geboortedag (20 mei) zal zij in de bibliotheek extra in het zonnetje staan. Er is vanaf 21 mei in de bibliotheek een tentoonstelling over 'Jip en Janneke' te zien. Voor kinderen vanaf tien jaar is er een prijsvraag. Met behulp van de boeken van de schrijfster kunnen de vragen worden opgelost. Voor kinderen tot en met negen jaar is er een tekenwedstrijd. Als prijs zal de bibliotheek een boek van Annie M.G. Schmidt beschikbaar stellen. Kom daarom rond 21 mei naar de bibliotheek en bekijk hoe de onster felijke Annie M.G. Schmidt in de schijnwerpers staat. LIMMEN - De Jazz Session Club Vredeburg blijft het goed doen. In de tweede sessie op 11 april waren er 21 sessiemuzikanten en een viermans combo met zangeres Wendy Schoonakker, dat fantastisch voor de dag kwam, niet in het minst door de prima zangeres Wendy. De sessie zelf was een groot succes. De vele wisselingen in de bezetting op het podium zorgden ervoor, dat er steeds nieuwe, verrassende muziekui tingen tot stand kwamen. Op 16 mei zal er weer een spetterende Jamsession gehouden worden in de Vredeburg in Limmen. Het ligt in de bedoeling, dat tijdens de sessies één combo of band een kort optreden verzorgt. In dit kader hopen wij op 16 mei het Jazzcombo van de Muziekschool Heiloo te kunnen be groeten. Ook het Conservatorium in Alkmaar en de Muziekschool in Zaandam zullen de sessie uitgebreid promoten, hetgeen ongetwijfeld zal leiden tot weer nieuwe sessiemuzikanten met hun eigen ideeën en talenten. Ook jonge muzikanten roepen we graag op om 16 mei tot een mooie afsluiting te komen van dit voor jaar. Inlichtingen: Vredeburg: 072-5051950; Ron Pols: 0251-658677; Fred Timmer: 072-5053414. LIMMEN - De jeugdhengelsportver- eniging start zaterdag 15 mei het wed strijdseizoen. De competitie bestaat ook dit jaar weer uit zo'n 5 wedstrijden. Welk water zal worden bevist, is nog niet duidelijk, maar het bestuur gaat vrijdagavond vanaf 19.00 uur het Stet bevissen om te kijken hoe de vangsten zijn. De jeugd kan dan een kijkje komen ne men en de technieken gadeslaan. Ook kunnen kinderen die nog geen lid zijn zich hier opgeven, zodat ze zaterdag mee mogen doen aan de wedstrijd. De jaarlijkse contributie bedraagt f 12,50. Een zachte winter is altijd goed voor de visstand. Bovendien is de Schulpvaart uitgebaggerd en er zijn onlangs enkele fraaie zeelten in dit water uitgezet, dus genoeg redenen om aan te nemen dat de vangsten dit jaar goed zullen zijn. Verzamelen voor de eerste wedstrijd is om 18.30 uur op de parkeerplaats bij het voetbalveld. Voor vragen kun je bellen naar Rob Jak, tel. 072-5053858. LIMMEN - De KBO afdeling Limmen nodigt alle 55+'ers van Limmen uit voor de themamiddag op 18 mei a.s. Het thema van deze middag is: 'Een voettocht van Rome naar Jeruzalem'. Spreker is de heer Post, die door zijn lezingen reeds veel mensen heeft weten te boeien. De middag zal plaats hebben in Vredeburg en begint om 14.00 uur. De zaal is om 13.30 uur open. LIMMEN - Marga's Haarmode heeft een actie bedacht om de vluchtelingen uit het door oorlog geteisterde Kososvo te helpen. Iedereen die een lege fles shampoo inlevert, plus een tube tand pasta, krijgt hiervoor een volle fles shampoo terug. Vervolgens vult Marga de ingeleverde flessen met nieuwe shampoo en stuurt deze, samen met de ingeleverde pro- dukten, naar Kosovo in een van de komende transporten. AKERSLOOT - Zondag 16 mei orga niseert Solexclub 't Rolletje haar twee de toertocht van dit seizoen. Het belooft een mooie tocht te worden. Een tochtdie de naam meekreeg van 'Molentocht'. Een tocht die ons langs de mooiste plekjes van Noord-Holland zal voeren. Deze actieve Solexclub uit Akersloot met op dit moment 175 leden behoort tot één van de grootste van Nederland en mede door de vele activiteiten is de club zeer in trek bij de vele liefhebbers van dit nostalgische vervoermiddel. De inschrijving vindt plaats in café De Vriendschap in Akersloot. Er kan wor den ingeschreven vanaf 9.30 uur en de tocht zal om uiterlijk 10.30 uur van start gaan. De tocht is zowel voor leden als voor niet-leden, mits men rijdt op een rol aangedreven Solex. Informatie over de tocht en andere activiteiten kunt u krijgen bij Marcel Geluk, tel. 0251-320329. EGMOND - De gemeenteraad van Egmond heeft besloten een gulden per inwoner beschikbaar te stellen voor de actie Kosovo. De bijdrage wordt be schikbaar gesteld voor de opvang van vluchtelingen uit Kosovo in Albanië. De aandacht in Albanië gaat op dit moment met name uit naar de crisis in Kosovo en de vluchtelingenopvang in Albanië. Op 1 januari telde Egmond 11.348 in woners. Dat betekent dat er een bedrag van f 11.348,- wordt overgemaakt op gironummer 555. EGMOND - Vanaf zaterdag 8 mei is er in hoeve Overslot aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef beeldend werk te zien van leden van de tekengroep Egmond van Frits de Nooijer. Deze tekengroep werkt momenteel in het voormalige klooster de Karmel. Het werk van de groepsleden is zeer geva rieerd, er zijn stillevens, landschappen, portretten en tekeningen naar model te zien, terwijl de technieken uiteenlopen van acryl, aquarel, houtskool, kleurpot lood, conté-krijt, pastel tot grafietstift. Het werk is deels thuis, deels op de tekenavonden vervaardigd. Wie be langstelling heeft voor deze tekenavon den, kan dit tijdens deze expositie bespreken met Frits de Nooijer of met de overige leden van de tekengroep Egmond. De tentoonstelling is elk weekend in mei te zien van 13.00 tot 17.00 uur. De entree is vrij. geboorte op 20 februari 1997 Nico en Marjan Laan De V(aard 23 1852 EP Heiloo EGMOND - Van 16 mei tot 31 juli is in het Egmondse museum Prins Hendrik de Zeevaarder werk te bewonderen van acht leden van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders. Het gaat om kunstwerken waarin uiteraard de zeevaart centraal staat. Doelstelling van de Nederlandse Ver eniging van Zeeschilders (Opgericht in 1953) is het bevorderen van de beel dende kunsten die betrekking hebben op de zee en alles wat er aan grenst of zich erop beweegt. De ruim twintig ver enigingsleden variëren van zeer precie ze technici die op de hoogte zijn van ieder scheepsdetail tot ruige registra- teurs met een breed gebaar en een bewogen expressie. Uit de expositie in het museum Prins Hendrik de Zeevaarder zal blijken hoe verschillend één onderwerp kan wor den benaderd. De werken van Winni- fred Bastian, Ingrid Dingjan, Hans Eschauzier, Maarten Groot, Hens de Jong, Jaap Ploos van Amstel, Peter de Rijcke en Geert Jan van Meurs vormen samen een levendige en inspirerende tentoonstelling. Museum Prins Hendrik de Zeevaarder organiseert elk jaar een speciale expo sitie. In eerdere tentoonstellingen is het werk belicht van de zeeschilders Hans Breeman, Robert Murk en Aart Ver- weij. Deze keer exposeren voor het eerst meerdere schilders tegelijk in het museum. De opening op 16 mei zal worden ver richt door S. Wiebenga, directeur van de Koninklijke Nederlandsche Red ding Maatschappij. De tentoonstelling maakt deel uit van een reeks activitei ten die de komende maanden plaats vindt in Egmond aan Zee, waaronder de Visserijdag op 19 juni. In het museum is van alles te zien over de historie van de scheepvaart, waaron der maritieme prenten en schilderijen, zeekaarten, antiquiteiten, voorwerpen, foto's en - de trots van het museum - een prachtige verzameling scheepsmo dellen. Een groot deel van deze model len is in de loop van de jaren met toe wijding vervaardigd door bewoners van de Prins Hendrik Stichting. Het oudste model dateert uit 1875. Museum Prins Hendrik de Zeevaarder, Voorstraat 41 in Egmond aan Zee is open op dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Groepsrondleidingen op afspraak behoren tot de mogelijkheden. EGMOND - De jaarlijkse muziekdag in Egmond-Binnen stond dit jaar in het teken van Kosovo. De opbrengst van dit evenement, dat afgelopen zondag in de muziektent op het Kerkplein werd gehouden, bedroeg een kleine f 9000,-. Dit bedrag is overgemaakt op giro 555. Op de muziekdag traden groepen op, voornamelijk afkomstig uit Egmond. Het fanfareorkest Eensgezindheid opende deze stralende dag met een koffieconcert. De gezamelijke horeca uit Egmond-Binnen stelde de op brengst van deze dag beschikbaar aan de vluchtelingen uit Kosovo. EGMOND - Op zondag 16 mei geeft Adriaan Zoon, één van de Gilde-gidsen van de Stichting Historisch Egmond, een lezing over de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. De lezing vindt plaats in de Slotkapel, Slotweg 19, Eg mond aan den Hoef. De aanvangstijd is 11.00 uur. De toe gang is f 3,-. Kinderen tot en met 12 jaar gratis entree. Voor informatie kunt u bellen met Peter de Man, 072-5067555. EGMOND - Op donderdag 13 mei - Hemelvaartsdag - zingt het Anglicaans koor 'Choir of Christ the king' uit Frankfurt o.l.v. Kathleen Berthold in de Oud-katholieke kerk te Egmond aan Zee. Er worden werken gezonden van o.a. William Byrd, Monteverdi, Rachmani noff, etc. Aanvang: 20.00 uur en de toegang is vrij. EGMOND - Op donderdag 13 mei, Hemelvaartsdag, zingt het Anglicaans koor Choir of Christ the King uit Frankfurt onder leiding van Kathleen Berthold in de Oud-Katholieke Kerk te Egmond aan Zee. Er worden werken gezongen van onder andere William Byrd, Monteverdi en Rachmaninoff. De aanvang is om 20.00 uur, de toegang is vrij. Marjan en Guus Admiraal Zevenhuizeniaon 45 1853 DD Heiloo mm Op donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 14 mei zijn het gemeente huis en de werkplaats gemeentewerken aan de Hogeweg gesloten. tijdstip: donderdag 20 mei 1999 om 20.00 uur plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda: 1 Opening. 2 Besluitenlijst van de raadsvergadering van 8 april 1999. 3 Ingekomen stukken en evt. mededelingen. 4 Voorstel tot vaststelling van het beleidsplan ABW 1999. 5 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet wegens verhuiskosten t.b.v. de SWOL. 1 6 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de vervanging van de de automatiseringsapparatuur AS 400. 7 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het wegwerken van achter standen in de uitvoering van gemeentelijke milieutaken. 8 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor verbetering en reconstructie van de Burg. Nieuwenhuijsenstraat, Achterweg en Visweg ter uitvoering van het onderhoudsplan I999. 9 Voorstel om in te stemmen met de rekening I998 en de begroting 2000 van de Gemeenschappelijke Technische Dienst Limmen-Akersloot. 10 Voorstel tot vaststelling van de Organisatieverordening Limmen I998. I I Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Rijksweg 102 12 voor de uitbreiding van het kantoor t.b.v. Biesterbos Groep BV. 13 Voorstel tot wijziging benoemingsbesluit lid van het algemeen bestuur van het openbaar lichaam "Meldkamer Brandweer/CPA Noord-Holland-Noord. Begrotingswijzigingen. 14 Sluiting. Bovenstaande raadsvergadering is openbaar. In het gemeentehuis en in de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergadering inzien. Inzage en afhalen van raadsstukken: Houders van een abonnement zonder portokosten, kunnen de raadsstukken afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Geopend van 8.30 tot 12.30 uur en -behalve vijdag- middag- van 13.30 tot 17.00 uur. Vanaf 28 april 1999 kunt u het Plan van Aanpak inzien met betrekking tot de fusie tus sen de gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen. Dit plan ligt ter inzage in de Bibliotheek, Zonnedauw 4 te Limmen. Ingevolge de 3e Nota Waterhuishouding en het Provinciaal Waterhuishoudingsplan, zijn de gemeenten, waaronder Limmen, verplicht de vuiluitworp (overstort) uit het ri oolstelsel op het oppervlaktewater met 50 te verminderen. De gemeenten die op de rioolzuiveringsinstallatie Heiloo zijn aangesloten, te weten Akersloot, Heiloo en Limmen, hebben samen met Uitwaterende Sluizen een studie ver richt naar de beste oplossing voor het verminderen van de vuiluitworp tegen de laag ste kosten. De gevonden oplossing betreft het aanleggen van een Bergbezinkbassin in Akersloot en Limmen, het vervangen van de rioolgemalen in beide gemeenten en het optimaliseren van het rioolstelsel in de gemeente Heiloo. Het bergbezinkbassin in Limmen is geprojecteerd ter plaatse van het huidige rioolge maal van Uitwaterende Sluizen aan de Oosterzijweg. Het bassin zal worden uitgevoerd als een ondergrondse kelder van 70 meter lang, 10 meter breed en 2,50 meter hoog; boven de grond is alleen een bedieningskast zicht baar en een aantal toegangsluiken. De kelder stroomt alleen vol bij hevige regenbuien en wordt naderhand weer leegge pompt en het water afgevoerd naar de rioolzuiveringsinstallatie; sporadisch zal, bij zeer hevige regenval, het water overstorten naar het oppervlaktewater van de Laandervaart. De riooloverstorten elders in Limmen worden verhoogd en de overstort in de Schoollaan wordt geheel ontmanteld. Naast de aanleg van een bergbezinkbassin, is het ook noodzakelijk een nieuw verbin dingsriool te leggen tussen het Nauwelaantje en het bergbezinkbassin. De aanleg van het nieuwe riool heeft tot gevolg dat de wegverharding opgebroken moet worden; dit werk kan daarom gecombineerd worden met het opknappen van de verharding van de Visweg. Over de aanleg van het bergbezinkbassin, de aanleg van riolering en het opknappen van de Visweg wordt op woensdag 19 mei a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis een voorlichtingsavond georganiseerd. De aanwonenden en andere belangstellenden worden van harte uitgenodigd om op de ze avond kennis te nemen van de plannen, vragen te stellen en opmerkingen te plaat sen aan bestuurlijke en ambtelijke vertegenwoordigers van de gemeente en van Uitwaterende Sluizen. Informatie kunt u inwinnen bij de afdeling Weg- én Waterbouwkunde van de Gemeenschappelijke Technische Dienst Limmen/Akersloot, spreekuur, iedere werkdag van 08.30 tot 09.30 uur, telefoonnummer: 0251 - 314253. Burgemeester en wethouders maken hun voornemen bekend om op basis van het Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen een verzoek om vaststelling van een hogere grenswaarde genoemd in artikel 82 van de Wet geluidhinder in te dienen bij het college van Gedeputeerde Staten voor een woning aan de Rijksweg I38 te Limmen. Op deze locatie is een bouwplan ontwikkeld voor een woning. Daarbij is een akoestisch onderzoek uitgevoerd naar de geluidbelasting aan de gevel van deze nieuw te bouwen woning. Uit het onderzoek is gebleken dat op de woning de voorkeurswaarde van 50 dB(A) wordt overschreden. Voor de woning zal een verzoek hogere grenswaarde wor den ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten. De verzochte hogere waarden bedragen maximaal 62 dB(A) ten gevolge van het verkeer op de Rijksweg. In verband hiermee ligt het Verzoek hogere grenswaarde voor een ieder ter visie op het gemeen tehuis van 13 mei tot 27 mei 1999. Belanghebbenden kunnen binnen deze periode schriftelijk hun gemotiveerde opmer kingen tegen dit verzoek hogere grenswaarde richten aan burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Postbus 9, 1906 ZG Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouwver gunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Achterweg 42 legalisering van 2 dierenverblijven - Burg. Nieuwenhuijsenstraat 61 plaatsen van een blokhut - Den Burglaan 22 aanbouwen van een berging De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. De vakantietijd komt er weer aan. Om problemen te voorkomen willen wij alle inwo ners er op wijzen te controleren of hun reisdocument nog geldig is. De reisdocumenten worden direct gemaakt tijdens onze openingstijden, maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Reisdocumenten moeten persoonlijk worden aangevraagd. Het oude reisdocument moet worden meegebracht. Voor elk reisdocument heeft u twee gelijke pasfoto's nodig, zwart/wit of kleur. De kosten voor een paspoort bedragen ƒ100,- en voor een Europese identiteits kaart 35,-. Voor beide reisdocumenten is de geldigheidsduur vijf jaar. Met een paspoort kunt u wereldwijd reizen en met een Europese identiteitskaart kunt u reizen naar de meeste landen van Europa. Op de tijden dat de politiepost gesloten is, kunt u voor een aantal politiezaken terecht bij de receptie van het gemeentehuis. Bijvoorbeeld voor het aangifte doen van verloren en gevonden voorwerpen, of van diefstal van uw fiets. Vanaf heden kunt u bij de receptie ook terecht voor vermissing van bankpasjes, rij bewijzen, OV-jaarkaarten, 65+ pas, bromfietscertificaat enz. Bij vermissing van paspoort of identiteitskaart dient u aangifte te doen bij de poli tie in Heiloo of op maandagochtend van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur bij de politie in het gemeentehuis te Limmen. De receptie van het gemeentehuis is dagelijks geopend van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur op woensdagmiddag tot 17.30. Op vrijdagmiddag is het gemeente huis gesloten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 14