Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan Heiloo: Sluiting gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 12 MEI Ambitieniveau handhaven met getemperde lastenverhoging voor burgers Geen structurele ombuigingen vanaf 2001 van voorzieningen Hondenbelasting 100% kostendekkend Verhoging Onroerend Zaak Belasting met 2,75 Inzet reserves voor een financieel sluitend meerjarenperspectief na 2003 Uit de voorjaarsnota van de gemeente Heiloo blijkt dat de begroting van 1999 financieel sluitend is. Het college streeft, wat betreft de handhaving van het huidige ambitieniveau, o.a. naar uitbreiding van het openbaar vervoer in Heiloo, aanpassing van de Huisvestingsverordening in het belang van de inwoners van Heiloo, bespa ring van drinkwaterverbruik. Om dit te bewerkstelligen stelt het college de raad voor om een bedrag van ongeveer f 6 mil joen uit de reserve te reserveren die als buffer van eventuele incidentele tekorten wordt ingezet. Samen met andere maatre gelen zoals het 100kostendekkend maken van de hondenbelasting en het ver hogen van de Onroerend Goed Belasting met 2,75bovenop de inflatie, denkt het college een stap te zetten in de richting van een financieel sluitend meerjarenper spectief voor de periode na 2003. Het college van burgemeester en wethouders wil het huidige voorzieningenpeil, en daarmee het ambitieniveau van de gemeente Heiloo handhaven. Dit betekent dat er geen verdere ombuigingen vanaf het jaar 2001 op het gebied van voorzieningen in brede zin zullen plaatsvinden. Het college stelt verder voor om alleen incidentele, éénmalige zaken ten laste van de reserve nader te bepalen bestemmin gen te brengen. Wanneer er sprake is van structurele uitgaven dienen deze opgenomen te worden in de begroting en het meerjaren- beleidsplan en niet ineens worden afgeschre ven ten laste van eerdergenoemde of de alge mene reserve. Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan In de voorjaarsnota en het meerjarenbeleids plan geeft het college een beeld van de finan ciële positie voor 1999 en volgende jaren. De gemeenteraad zal zich daarover uitspreken in twee raadsvergaderingen van 3 (schriftelijk) en 7 juni a.s.. De eerste termijn van de alge mene beschouwingen wordt schriftelijk afge handeld de tweede termijn vindt plaats op 7 juni. In de week van 17 mei spreken eerst de commissies zich uit over de stukken. Bij de behandeling van de voorjaarsnota in de raad worden ook de algemene beschouwingen gehouden. De fracties zullen 2 juni onder meer op deze informatiepagina aangeven hoe zij over de Voorjaarsnota denken. Reserves Het college stelt voor een aantal aparte reser ves op te heffen en onder te brengen in de algemene reserve of reserve nader te bepalen bestemmingen. De gemeenteraad wordt gevraagd zich uit te spreken over een (her)bestemming van onder meer de reserves voor de Exploitatie van het Baafje, Heroverweging, Stads- en dorpsvernieuwing en woningbouwleningen (garantierisico) met als doel het aantal reserves tot een minimum te beperken. Het college stelt verder voor om een deel van de onderwijsreserve over te dra gen aan het ISOB, zodra het bestuur van het openbaar onderwijs officieel in handen van het ISOB komt. Belastingen Het college wil ingaande het jaar 2000 de hondenbelasting weer 100% kostendekkend maken, zodat een meeropbrengst van rond f 30.000 wordt gerealiseerd. In oktober 1999 wordt aan de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II een notitie voorgelegd met keuzemogelijkheden over kwaliteitsniveau en kosten van de bestrijding van de honden- overlast alsmede het dekken van de kosten. Verder stelt het college voor de Onroerend Zaak Belasting ingaande het jaar 2001 reëel te verhogen met 2,75% per jaar. Deze afspraak geldt tot en met het jaar 2005, tenzij blijkt dat positieve of negatieve omstandighe den aanleiding geven de afspraken tè her overwegen. Met de twee bovengenoemde maatregelen denkt het college een bijdrage te leveren aan het financieel sluitend maken van het meerjarenperspectief, wat na de huidige planperiode van vier jaar nagestreefd moet worden. Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) De uitgaven voor de WVG zijn de laatste tijd aanzienlijk gestegen als gevolg van de toena me van het aantal aanvragen. Inmiddels is een WVG-evaluatie opgesteld, waarin ook een beeld wordt geschetst van de financiële con sequenties bij ongewijzigd beleid. In afwach ting van de besluitvorming hierover is de ein- dejaarsverwachting voor de WVG-uitgaven nog niet aangepast en is in het meerjarenbe leidsplan eveneens nog geen wijziging aan gebracht. Smal waterspoor Technische mogelijkheden om drinkwaterver bruik te beperken en die op ruime schaal worden toegepast, zijn de waterbesparende douchekop en toiletspoelbak. Een nieuw ins trument is het smal waterspoor, waarbij de gebruiker direct de hoeveelheid verbruikte drinkwater onder ogen krijgt. Dit kan een reden zijn om zuiniger om te gaan met drink water. Het rioolrecht wordt bijsmal water spoor' gebaseerd op het gebruik van drink water. Om smal waterspoor in Heiloo inge voerd te krijgen wil het college de mogelijk heden hiervoor onderzoeken en inwoners van Heiloo informeren. Hiervoor wil het college en bedrag van f 25.000 uittrekken. Verkeer en vervoer Al jaren streeft Heiloo naar een verbetering van zijn openbaar vervoervoorzieningen. Hierbij ligt de nadruk op het aantal stops van de sneltrein in Heiloo richting Amsterdam en Den Haag en het ontbreken van een bus dienst door de wijken ten oosten van de Ken nemerstraatweg. Tijdens overleg kort geleden met de provincie, de vervoerders en het ROA is gebleken dat Heiloo wat betreft een uitbreiding van het openbaar vervoer net buiten het voorgenomen plangebied valt. Ook bleek dat de provincie en Alkmaar uitbrei dingsplannen voor het openbaar vervoer in en ten noorden van Alkmaar hebben en niet rich ting Heiloo. Daarom is op korte termijn geld noodzakelijk om onze gemeente via behoefte en haalbaarheidsonderzoek te laten deelne men in de discussie. Hiervoor rekent het col lege een bedrag van f 25.000. Volkshuisvesting Naar verwachting komt in oktober 1999 het regionaal volkshuisvestingsplan voor besluit vorming in de gemeenteraad. Het plan biedt een kader waarbinnen de gemeenten in de regio op lokaal niveau het volkshuivestingsbe- leid nader vorm kunnen geven. Hiermee kan een heroriëntatie plaatsvinden van het lokale huisvestingsbeleid. Nieuwbouw zal de komende tijd vrijwel uitslui tend plaatsvinden op inbrei-locaties. Voor de periode 2000-2001 hebben Oude Trefpunt, De Driestal en Rehoboth de prioriteit. Daarnaast bestaat het voornemen om in com binatie met de nieuw te bouwen bibliotheek woningen te realiseren. Een substantieel deel van de inbrei-locaties wordt gerealiseerd in de sociale sector. Tenslotte worden de komende jaren bouwkavels uitgegeven in het Oosterbos in een tempo van circa vijf kavels per jaar. Woningtoewijzing De toewijzing van koopwoningen wordt pri vaatrechtelijk geregeld via de verkoop van grond. Deze constructie maakt het mogelijk om de inwoners van Heiloo, verdeeld over de verschillende doelgroepen, voorrang te geven bij de koop van een woning.Toewijzing aan starters en doorstromers uit een goedkope huurwoning heeft proiriteit. De woningen van de projecten Ypestein, De Loet en Egelshoek zijn of worden dan ook verkocht aan inwoners van de gemeente. Voor de woningtoewijzing van huurwoningen wordt de Huisvestingsverordening uit 1997 aangepast en in het najaar ter besluitvorming aan de raad voorgelegd. Hierin zullen twee belangrijke wijzigingen worden voorgesteld. Het verminderen van het aantal voorrangsca tegorieën en het vervallen van de voorinschrij ving in Heiloo als woning-zoekende. Voor starters vindt prioriteitstelling plaats op grond van leeftijd en voor doorstromers op grond van woonduur in de eigen woning. Voor de huidige ingeschreven woningzoekenden komt een overgangsregeling van drie jaar. De regionalisering van het huisvestingsbeleid zorgt voor een grote druk op de huurwonin gen in Heiloo. De gemeente zal daarom alert blijven om te voorkomen dat er in regionaal verband uitgangspunten worden geformu leerd die een onevenredig negatieve invloed hebben op de belangen van van woningzoe kenden uit Heiloo. Bibliotheek De gemeenteraad heeft besloten het door de gemeente gewenste ambitie- en kwaliteitsni veau met betrekking tot de bibliotheek con creter te omschrijven. Dit moet nog financieel vertaald worden en kan leiden tot aanpassin gen van het subsidieniveau. In november 1998 is voor de nieuwe locatie van de bibliotheekde voorkeur uitgesproken voor de locatie Westerweg/Stationsweg. Het realiseren van nieuwbouw voor de bibliotheek op deze locatie hangt nauw samen met de ontwikkelingsvisie die voor dit gebied in de besluitvorming wordt betrokken. Voor nieuwbouw en inrichting van de biblio theek kan nog geen definitief bedrag worden genoemd, de eerdergenoemde ontwikke lingsvisie en de vormgeving zullen mede van invloed zijn op de uiteindelijke kosten. In de week van 17 mei spreken de com missies zich eerst uit over de Voorjaarsnota en het meerjarenbeleids plan. Bij de behandeling in de gemeente raad op 3 (schriftelijk) en 7 juni worden bij de behandeling van de Voorjaarsnota ook de algemene beschouwingen gehouden Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, de heer W. Knaap, tel. (072)-535 66 10. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 17 mei en donder dag 27 mei a.s. hoorzittingen voor de behan deling van de volgende bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. Maandag 17 mei 20.00 uur: afwijzing aanvraag bezoekbaar maken woning (WVG); 20.30 uur: afwijzing verzoek inschrijving urgent woningzoekende; 21.00 uur: uitwegvergunning Mariënstein 186. Donderdag 27 mei 20.00 uur: bouwvergunning benzineverkoop punt Westerweg 308; 20.30 uur: weigering bouwvergunning uit bouw woningen Rosendaal 8 en 10; 21.00 uur: aanschrijving bestuursdwang ver wijderen lichtreclame KennemerVers- winkeliers. De hoorzittingen worden gehouden in kamer K05 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge. De stukken liggen ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 66 48. Meer informatie Voor meer informatie over het vorenstaande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de ecretaris van de Commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maan dag 21 juni a.s. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Baijershoffweg 53 (kavel 7) - oprichten woonhuis; E.J. Potgieterweg 10 - plaatsen aangebouw de garage; Kennemerstraatweg 283 - plaatsen berging; De Brink 14 - plaatsen berging; Van Vladerackenlaan 21 - plaatsen berging; Tulpencroftlaan 2 - plaatsen berging; Van Catsstraat 7 - plaatsen berging; Het Maalwater 13 - plaatsen berging; De Boog 48 - plaatsen berging; IJpesteinerlaan 79 - plaatsen berging; Zevenhuizerlaan 10 - vernieuwen berging; Mariënstein 7 - vergroten woning; Groot Barlaken 38 - vergroten woning; Heerenweg 253 - oprichten garage; Heerenweg 148 - veranderen winkel; De Boog 50 - plaatsen berging; Kleijne Olven 11 - vergroten woning; Heersmeeth 14 - plaatsen berging; Westerweg 401 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Agenda voor de vergadering van de Senioren Raad Heiloo De vergadering is openbaar en wordt gehou den op maandag 17 mei 1999 om 14.00 uur in het Open Huis. De vergadering vindt in het Open Huis plaats vanwege de verbouwing in het gemeentehuis. Agenda 1 Opening 2 Notulen vergadering van 15 maart jl. 3 Notulen van het Dagelijks Bestuur d.d. 16 april jl. 4 Binnengekomen en uitgaande stukken. 5 Mededelingen 6 Verslag werkgroepen 7 Advisering 8 Vergaderdata en tijd 9 Rondvraag 10 Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor aanvang van de vergade ring aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersee, tel. 072 - 533 05 35. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het secretariaat van de Senioren Raad Heiloo, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. 072 - 533 05 35. Het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens zijn morgen, donderdag 13 mei 1999 in verband met Hemelvaartsdag gesloten. Voor de goede orde: het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens zijn de dag na Hemelvaartsdag, vrijdag 14 mei a.s., wél geopend, echter met een minimale bezetting. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 18 mei 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buiten dienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: concept-voorjaarnota 1999 en meerjarenbeleidsplan 2000-2003; evaluatie van de Wet Voorziening Gehandicapten; krediet verbouwing pand Holleweg tot Peuterspeelzaal; fusie Onderwijsbegeleidingsdienst; geluidoverlast van het Trefpunt. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 19 mei 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: concept-voorjaarsnota 1999 en meerjarenbeleidsplan 2000-2003; voorbereidingsbesluit voor het perceel Nicolaas Beetsweg 2; ontbinding pachtovereenkomst met de fa. Sombroek; revitalisering Oosterzij; grootschalige detailhandel; woningbouw op inbreilocaties 2000-2001; bestemmingsplan Zuid-Oost III. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 20 mei 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: concept-voorjaarsnota 1999 en meerjarenbeleidsplan 2000-2003; rekening 1998 en begroting 2000 met meerjareninvesteringsplan van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer; verkeersonderzoek Boekelermeer; voteren gereserveerde middelen voor verkeersmaatregelen gebied "De Akkers"; samenstelling verkeerscommissie; voorgestelde verkeersmaatregelen en buiteninrichting in het kader van het project HOED; herziening verkeersplan Heiloo, eindrapport Planfase. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Prins Bernhard Fonds/Anjerfondsen voor de periode van 16 tot en met 22 mei 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 17 mei 1999 om 20.00 uur in de kantine van buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: concept-voorjaarsnota 1999 en meerjarenbeleidsplan 2000-2003; vervanging bedrijfsmiddelen brandweer. Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4