072 - 535 68 88 Kortingsactie veiligheidsslot Project controle Horecabedrijven KORTINGSBON ter waarde van 7,50 LET OP! LET OP! LET OP! Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Invoering 30 km per uur gebied Klein Chemisch Afval (KCA) Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Stemmen in een stembureau naar keuze Dringende oproep voor het behoud van de bermen Vervolg informatierubriek Voorkom fietsdiefstal: beveilig uw fiets PAGINA 6 UITKIJKPOST - 12 MEI Het aantal aangiften van fietsdiefstallen in Heiloo is behoorlijk hoog en als je bedenkt dat veel mensen niet de moeite nemen om aangifte te doen, dan is de situatie ronduit zorgelijk. De gemeente heeft zich voorgeno men maatregelen te nemen om het aantal fietsdiefstallen te verminderen. Een project groep, bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeente, de politie en de NS, heeft om dit doel te bereiken voor de korte en de lan gere termijn een actieplan opgesteld. In het Stationsgebied worden de meeste fiet sen gestolen en daarom wordt op de langere termijn bij de herinrichting van het stationsge bied overwogen of een bewaakte fietsenstal ling tot de mogelijkheden behoort. Actie "Voorkom fietsdiefstal" Op dit moment willen wij aandacht besteden aan een betere preventie. De Geraniummarkt, die op zaterdag 15 mei a.s. in het Stationsgebied gehouden wordt, is een mooie gelegenheid om te starten met de actie "Voorkom fietsdiefstal". Wethouder mevrouw A.M. Worm-de Moei geeft om 09.00 uur het startsein voor de actie door het laten graveren van haar fiets. Van 09.00 tot 13.30 uur kunt u ook uw fiets gratis laten graveren. Activiteiten tijdens de actie Tijdens de Geraniummarkt vinden de volgende activiteiten plaats om de inwoners van Heiloo te stimuleren hun fiets beter te beveiligen: de plaatselijke rijwielhandelaren, Boersen, Bosman en Vlaar hebben zich bereid verklaard tijdens de actiedag gratis fietsen te graveren; u krijgt van 13 tot en met 19 mei 1999 een -door de gemeente gesubsidieerde korting van 7,50 op de aankoop van een door de verzekering geaccepteerd veiligheidsslot bij de rijwielhandelaren in Heiloo; de politie geeft voorlichting over goede fietsbeveiliging; bureau HALT geeft informatie over de alternatieve strafregeling: jongeren die een licht strafbaar feit plegen kunnen een werkstraf krijgen, zódat geen strafblad ontstaat Verder is er informatiemateriaal van de ENFB over stimulering van het fietsgebruik, wordt Sinds 1 oktober 1998 is het Besluit Horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer in werking. Door de invoering van dit besluit moeten bedrijven zich houden aan een aantal uniforme milieuvoorschriften. Die betreffen de volgende milieuaspecten: geluid, energie, afvalstoffen en afvalwater, lucht/geurhinder, lichthinder, waterbesparing, veiligheid alsme de een aantal voorschriften die betrekking hebben op de activiteiten en de bedrijfsvoering. Binnenkort gaat de gemeente Heiloo, soms samen met de politie, horecabedrijven bezoe ken om te kijken of en in hoeverre zij voldoen aan de voorschriften zoals beschreven in de nieuwe Algemene Maatregel van Bestuur voor Horecabedrijven. Het project loopt van mei tot en met decem ber 1999, omdat in deze periode de meeste overlast wordt ondervonden door burgers. De horecabedrijven wordena in een aantal ronden bezocht. Eerst in het kader van voor lichting, later indien nodig in het kader van handhaving. Overtreders die na herhaaldelijk waarschu wen nalatig blijven worden zowel bestuurs rechtelijk als strafrechtelijk aangepakt. Meer informatie Voor meer informatie of voor het melden van klachten kunt u telefonisch contact opnemen met de heer F. Meijer, medewerker van de afdeling VROM, Milieu, nr. 072 - 535 67 33. aandacht besteed aan de campagne "Fiets naar je werk", wordt informatie gegeven over de voorgenomen ruimactie van fietswrakken in het stationsgebied door de politie, etc. Tips voor het beter beveiligen van uw fiets Zet uw fiets ALTIJD op slot en bevestig met een extra slot uw fiets aan het fietsen rek (dit geldt ook voor de fietsenkluis). Laat uw postcode en huisnummer in het frame van uw fiets graveren en/of laat uw fiets registreren bij de Nationale Fietsregistratie. Sluit uit voorzorg een verzekering af voor uw nieuwe fiets. Bij inlevering van onderstaande bon bij één van de deelnemende rijwielhandelaren in Heiloo krijgt u f7,50 korting op een door de verzekering geaccepteerd veiligheidsslot. I1 NEEM MAATREGELEN TEGEN FIET SENDIEFSTAL: BEVEILIG UW FIETS Naam: Adres: Deelnemende rijwielhandelaren: - Fietsenhandel Boersen, Stationsweg 79, Heiloo - Bosman Tweewielers, Westerweg 295, Heiloo- - Vlaar 's Tweewielercentrum, Stationsweg 2, Heiloo Bij inlevering van deze bon krijgt u een korting van 7,50 bij aankoop van een door de verzekering geaccepteerd veiligheidsslot voor fietsen (volgens lijst bij deelnemende rijwielhandelaren) geldig van 13 tlm 19 mei 1999 Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan de heer P.A. van Honk voor de bouw van twee vrijstaande woningen op een perceel grond aan de Spanjaardslaan 16 en 16a. De gemeenteraad heeft voor dit perceel reeds op 5 oktober 1998 een voorbe- reidingsbesluit vastgesteld. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 mei 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wijziging datum legen rolemmers vanwege Hemelvaartsdag Morgen, op donderdag 13 mei a.s wordt geen grof huisafval en/of worden geen takken opgehaald. De grijze rolemmers die normaliter op don derdag 13 mei zouden worden geleegd, wor den nu op vrijdag 14 mei 1999 geleegd. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op vrijdag 14 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u tele fonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68 Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten een maximale snel heid van 30 km/uur in te voeren in het ver blijf sgebied tussen Het Zevenhuizen,.de Ewisweg, de Zeeweg en de spoorlijn. Met deze maatregel wil de gemeente, in combina tie met diverse verkeersmaatregelen, de ver- blijfsfunctie van dit gebied benadrukken. Ter inzage De op dit besluit betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage in de bovenhal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienden bij bur gemeester en wethouder van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Burgemeester en wethouders maken Nieuwe bouwplannen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 6 mei 1999 Klein Chemisch Afval (KCA) mag niet in de rolemmers terecht komen. Waar kunt u Klein Chemisch Afval brengen? De Chemocar heeft voor de laatste keer de route gereden en komt niet meer langs de halteplaatsen. De eerstvolgende route die de Chemocar zou rijden, in juli dit jaar, worden de halteplaatsen nog wel nagelopen op KCA. Waar kunt u nu uw Klein Chemisch Afval kwijt? U kunt KCA inleveren bij de winkels die her kenbaar zijn aan de sticker "Probleemstoffen retour" en bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. De Afvalbrengplaats is van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Daarnaast worden gesprekken gevoerd met winkels en verzor gingstehuizen om de mogelijkheden van inle veren van KCA-afval uit te breiden. De komen de weken informeren wij u verder op deze informatiepagina. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Geboorten Daan, z.v. A.L. Bakker en K.D.P. Kersten Elders geboren Kim, d.v. P. van Mever en H. Hoogeveen Matthijs, z.v. F. Neijts en A.C. van Zijl Mike J., z.v. G.F. Schouten en A.B.M. Ligthart Dieuwertje H., d.v. R.G.J. Burgering en C.M. Kaandorp Whesley, z.v. J.P. Haanraads en M. Leen Fleur, d.v. R. Brouwer en M.J.M. Lenting Annick, d.v. E. Melgers en A.M. Bark Branco T.N., z.v. L.N.J. Bosch en E.F. Heierman Sebastiaan T.A., z.v. P.A.W. Kraakman en A.E. Nieuwenhuis Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap H.H.A. Poland en K. Saito G. Battjes en E. van der Toom J.P.J. Overbeek en V.J.T. van Twuijver F.M. van Aalst en A.H. Kooijmans E.C.M. Koenders en M.P.J. Glorie Huwelijken/geregistreerde partnerschappen P.A. Lage man en C. Eveleens M.P.D. Zaffora en R. Bruijns J.P. de Boer en J. Schilder R. Burgering en J.E.C. Veldt M.R.H. van der Kloet en F.M. Over Overleden G. Willems, wv Kalverdijk H.M. Kan, ev Andrae J. Glas, wv Helder J. David, wv Leijder Havenstroom G.J.J. Buijs, ev Scholten E.W. Swart Elders overleden J. Lub, wv Bakker M.E. Tasking ev Keesen G. van der Meer J.J. van der Meer P.C. Helder Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van het Europees Parlement op donderdag 10 juni 1999, een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te bren gen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijke aanvraag Op het gemeentehuis zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoek schriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deel nemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 27 mei 1999 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondelinge aanvraag De kiezer moet hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk 4 juni 1999, de oproepingskaart overleggen op het gemeentehuis waar hij/zij op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) als kiezer is geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Bergeonstraat 7 - vergroten woning; Breedelaan 103 -vergroten woning; Holleweg 15 - vergroten woning; De Kistemaker 16 - vergroten woning; De Moestuin 10 - vergroten woning; Spoorlaan 20 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 mei 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Agenda voor de vergadering van de Senioren Raad Heiloo De vergadering is openbaar en wordt gehou den op maandag 17 mei 1999 om 14.00 uur in het Open Huis. De vergadering vindt in het Open Huis plaats vanwege de verbouwing in het gemeentehuis. Agenda 1 Opening 2 Notulen vergadering van 15 maart jl. 3 Notulen van het Dagelijks Bestuur d.d. 16 april jl. 4 Binnengekomen en uitgaande stukken. 5 Mededelingen 6 Verslag werkgroepen 7 Advisering 8 Vergaderdata en tijd 9 Rondvraag 10 Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor aanvang van de vergade ring aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersee, tel. 072 - 533 05 35. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het secretariaat van de Senioren Raad Heiloo, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. 072 - 533 05 35. De bermen in ons dorp hebben een zeer natte winter ondergaan. Dit betekent dat de bermen veelal het water niet hebben kunnen bergen en dat zij bij het berijden door een auto direct schade hebben opgelopen. Op verschillende plaatsen kunt u zien waar een auto in de berm is geparkeerd en waar veel auto 's door de berm zijn gereden. Daarnaast komt het gras in de bermen die in september vorig jaar zijn ingezaaid niet altijd goed op. Het graszaad is op verschillende plaatsen weggespoeld door de regen. De kwaliteit van de woonomgeving gaat hier door hard achteruit en veel inwoners bellen naar de gemeente over de slechte bermen. Op veel plaatsen gaat de gemeente de ber men opknappen. Zij worden gelijk gemaakt en ingezaaid met gras. Dit gebeurt in de maand mei. Dit was niet nodig geweest als de auto 's op de weg of in de parkeerhavens worden geparkeerd. Wij doen dan ook een dringende oproep aan u: parkeer uw auto niet in de berm en rijd niet met uw auto door de berm! Het opknappen van de bermen is een kostba re zaak en was niet altijd nodig geweest. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6