LIMMEN, LET OP!!! steeman gemeente Inruiler van de week SINNIGE'S AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT Telefoon 072 505 30 09 PAGINA 10 UITKIJKPOST - 26 MEI KABEL Abonnementstarieven en invoering basispakket per 1 juni 1999 16,55 11,55 OCCASIONS Limmen Rijksweg 87 072 - 505 21 44 Seat Toledo 1.6 E 29.745,- Vrijdagavond Koopavond 6 pond Jonagold5,00 4 pond Granny Smith 5,00 5 pond Maroc sinaasappelen5,00 Verse witlof, per kilo2,00 Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Uitvaartverzorging Üa Groot v/h begrafenisonderneming Hoogeboom Stetloontje 1 - 1906 AN Limmen Dag en nacht bereikbaar voor het verzorgen van uitvaarten in Limmen en omgeving. TEGEN SCHERPE PRIJZEN!! cte>ucia>u*u*ta - aattifain kapsalon Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Openbare commissievergadering Algemeen Bestuur, Financiën, Grondgebied Groot onderhoud Burgemeester NieuwenhuijsenstraatAchterweg (Gedeeltelijk) en Visweg (Gedeeltelijk Voorgenomen medewerking Voorgenomen medewerking Voorbereidingsbesluit Verleende bouwvergunningen/ -toestemming Sloopvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen Controle hondenbelasting Niet eens met de huurverhoging? Huursubsidie Reisdocumenten Nieuw reisdocument nodig? Gewijzigde vergunning stratenvoetbaltoernooi Bekendmaking van de informatie avond woningbouwplan Kerkweg- Noord op 2 juni a.s in de Burgerij Beschikkingen Oproep kandidaten voor nieuw te vormen Swol bestuur In overleg met de gemeenteraad van de gemeente Heiloo heeft Multikabei besloten tot de invoering van een basispakket en nieuwe abonnements tarieven. Basispakket Vanaf 1 juni kunnen abonnees in de gemeente Heiloo het basispakket kiezen. Dit bestaat uit alle huidige radiozenders en de publieke tv-zenders Nederland 1, 2, 3, VRT TV1 (België 1), Canvas/Ketnet (België 2), ARD, BBC 1, TV 5, Rai Uno, TVE, TRT, MBC, beeldmozaïek, lokale omroep, regionale publieke omroep. In dit pakket zijn de commerciële zenders niet opgenomen. Het tarief voor dit basispakket is 5,- lager dan het standaardtarief. Het standaardpakket omvat alle radio- en tv-zenders die tot heden ook werden doorgegeven. Tarieven Per 1 juni a.s. gelden de volgende tarieven (prijzen per maand, inclusief BTW): standaard- basis pakket pakket Heiloo Wenst u uw abonnement om te zetten in het basispakket, dan kunt u contact opnemen met de klantenservice van Multikabei, tel. (072) 518 69 00. Als u geen actie onderneemt, dan behoudt u uw huidige standaardpakket. Een ondaróesl vftfl Mgrfln Scfaicter Groep Seat Cordoba 1.6 CLX, stbekr. met.lak, 68.000km'95 17.950,- Seat Cordoba 1.6 SE, st.bekr, 16.000km'97 25.950,- Seat Cordoba Vario 1.6 SE metallic,airb 20.000km'98 29.950,- Seat Ibiza 1.4 CONGA trekhaak, zonnedak, 78.000km'95 16.950,- Seat Ibiza 1.9 diesel, strbekr., alarm, 122.000 km, deal. ond. .'96 20.950,- Seat Ibiza 1.4i Latino airb., st.bekr., toerent., 35.000km'97 21.950,- Seat Ibiza 1.9 TD 5drs, el.ram, st.bekr., c.v., 119.000km'95 23.950,- Seat Ibiza 1.6 sport, sportuitvoering, st.bekr., 23.000km'97 23.950,- Seat Ibiza 1.6 SE, airbag, st.bekr.,16.000km'98 23.950,- Seat Ibiza 1.8/90 pk, el.ram./spiegel, 5-d., tr.h., 35.000km'96 23.950,- Seat Toledo 1.8/90 pk CL, st.bekr.,133.000km'93 11.950,- Seat Marbella, metallic, 51 .OOOkrn'94 8.950,- Ford Escort, trekhaak, centr. port. vergr., 107.000km'91 8.950,- stuurbekrachtiging, licht metalen velgen, metallic, 30km, '99 Deze vrijdag: Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 28 mei in Limmen) Graag tot ziens op vrijdag op de Vuurbaak! CV - INSTALLATIES - GASKACHELS - BADKAMERS ZINKEN GOTEN - DAKBEDEKKINGEN - VENTILATIE COMPLEET GEÏNSTALLEERD OF ALS DOE HET ZELF PAKKET WAARBORG-INSTALLATEUR VERLEGDE OVERTOOM 24, 1901 EX CASTRICUM, POSTBUS 286, 1900 AG CASTRICUM, TEL. 0251 65 22 18 - FAX 0251 65 07 04 Maryse Swart Tulpencroftlaan 36 a 1851 XN Heiloo Tel. 072 5335514 openingstijden: dins, t/m vrij. 9.00 u-18.00 u zaterdag 9.00u-15.00 u tijdstip: donderdag 3 juni 1999 om 20.00 uur plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda: 1. Opening 2. Verslag gecombineerde AFG-/WEW- vergaderingen van 22 april 1999 3. Ingekomen stukken en mededelingen* 4. Rekening 1998 5. Voorjaarsnota 1999 6. Geschiedschrijving Lokaal Bestuur Limmen 7. Vertegenwoordiging gemeente in aandeelhoudersvergadering GMK 8. Convenant lovD (Intergemeentelijke Officier van Dienst) 9. Voorlichtingsplan CAL-fusie 10. Exploitatie-overeenkomst bouwplan 'De Drie Linden' (vml.terrein Kaandorp-Kaas) I I. Telecommuniecatieverordening 12. Voorbereidingsbesluiten percelen Dusseldorperweg 94 en Ooster zijweg 2 13. Voorbereidingsbesluit perceel Dampegheestlaan 2 14. Rondvraag 15. Sluiting Bovenstaande commissievergadering is openbaar. Wanneer u tijdens de vergadering over een van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u van het spreekrecht gebruik maken. U moet dat wel van te voren afspreken met de voorzitter. Inzage en afhalen van commissiestukken: In het gemeentehuis en de bibliotheek kunt u de stukken van deze ver gadering inzien. Houders van een abonnement zonder portokosten, kun nen de commissiestukken afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. In verband met het groot onderhoud aan de Burgemeester Nieuwen huijsenstraat, de Achterweg tussen Vislaantje en Dampegheestlaan en de Visweg tussen Dusseldorperweg en Oosterzijweg is er reeds in juni 1998 een voorlichtingsavond georganiseerd. De op deze avond, door de aan wezigen, gemaakte opmerkingen zijn waar mogelijk in de definitieve uit werking van de plannen meegenomen. Vanwege onvoorziene omstandig heden zijn de plannen tijdelijk in de ijskast geraakt. Inmiddels is de gemeenteraad op 20 mei jl. akkoord gegaan met de uitvoering van de plannen. Ook zijn de plantekeningen gedetailleerd uitgewerkt en gereed voor uitvoering. Uitvoering van de werkzaamheden zal zo spoedig mogelijk van start gaan. Nadere informatie hier omtrent aan bewoners en bedrijven volgt nog middels persoonlijke berichtgeving en mededelingen in de Uitkijkpost. Gelijk met het groot onderhoud aan de eerder genoemde wegen wor den er ook maatregelen getroffen op deze wegen om de verkeersveilig heid te verhogen. Voorbeelden hiervan zijn onder andere het aanbren gen van drempels en verhoogde kruispunten en de aanleg van fietsstroken op het gedeelte van de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat tussen de Rijksweg en de Hogeweg. Omdat het gedeelte van de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat tussen de Hogeweg en de Westerweg meer het karakter van een woonstraat heeft wordt deze in klinkers uitgevoerd. Bovendien is het de bedoeling om de wegen/weg- vakken als 30 km/u gebieden aan te wijzen. De uitvoering van de Visweg, tussen de Dusseldorperweg en de Oosterzijweg, wordt gecombineerd met de werkzaamheden tb.v. het aan te leggen bergbezinkbassin op de hoek van de Visweg en Oosterzijweg. Om een indruk van de plannen te krijgen hangen in de periode van 26 mei t/m 9 juni a.s. de plantekeningen in de hal van het gemeentehuis. Voor eventuele vragen kunt u zich wen den tot de heer P. Aalders van de Gemeenschappelijke Technische Dienst Limmen/Akersloot, telefoon 0251 - 314253, tussen 8.30 - 9.30 uur. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: - een serre op het perceel Enterij 14 Deze melding bouwvoornemen is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven ge noemde vrijstellingsprocedure. Het bouwplan ligt vanaf 27 mei geduren de twee weken voor een ieder in het gemeentehuis ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kunnen belanghebbenden schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: - het vergroten van de woning en het plaatsen van een dakkapel op het perceel Jan Valkeringlaan 7 Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Mèdewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven ge noemde vrijstellingsprocedure. Het verzoek ligt vanaf 27 mei 1999 gedu rende twee weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kunnen belanghebbenden schriftelijk beden kingen tegen het bouwplan naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Onder rectificatie van de eerdere publicatie d.d. 21 april 1999 maken burgemeester en wethouders bekend dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 20 mei 1999 besloten heeft een herziening voor te bereiden van het bestemmingsplan: 'Strandwal': ten behoeve van het perceel Rijksweg 102 Het besluit treedt in werking op 27 méi 1999 en ligt vanaf die datum met de daarbij behorende voorstellen en tekeningen voor een ieder ter inza ge in het gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/-toestemming te verlenen voor: - Enterij 54 plaatsen van een dakkapel - Het Achtkant 29 vergroten van de woning - Vaartkant 10 legaliseren van een tuinhuis Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na de ze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissementsrechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG, Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouwvergunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Dusseldorperweg 108 plaatsen van een dakkapel - Lage Weide 2 bouw van 2 noodlokalen I speellokaal - Thalia 2 vergroten woning garage De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de af deling Bouw- en Woningtoezicht. In Limmen moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Om tot een goede uitvoering van deze belasting te komen is een controle no dig. De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. Vanaf 31 mei gaan de controleurs op pad. Aan de hand van door het ge meentebestuur verstrekte gegevens belt de controleur bij alle woningen aan. De controleur kan dus ook-bij u aanbellen. Hij stelt dan enkele vra gen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dat hij de vragen aan de deur afhandelt. Als u niet thuis bent, zal de controleur ter plaatse een beoordeling maken over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. Vanzelfsprekend kunnen de controleurs zich legitimeren met een door de gemeente verstrekt legitimatiebewijs. Tarief Hondenbelasting. Voor het huidige belastingjaar bedraagt het tarief voor de eerste hond éérste hond 101,50, voor de tweede hond 125,-, en voor elke hond meer 25,— meer dan' de hond daarvoor. Aangeven van een hond. Wanneer u een hond heeft bent u verplicht dit aan te geven. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. U kunt daarmee beter niet te lang wachten. Voor de aangifte van e^n hond kunt u terecht bij de medewerksters be lastingen van de afdeling financiën. Boetebepalingen. Op 18 maart zijn boetebepalingen ten aanzien van het niet doen van aan gifte voor de hondenbelasting in werking getreden. Deze boetebepalin gen houden in dat indien ook na een aanmaning van de heffingsambtenaar geen aangifte wordt gedaan een boete worden opgelegd van 5 procent van de aanslag met een minimum van 25,-. Wanneer u het niet eens bent met de huurverhoging, dan kunt u bij uw verhuurder - binnen zes weken vanaf de voorgestelde datum van ingang van de huurverhoging - bezwaar maken tegen de huurverhoging, op grond van de volgende redenen: 1u bent van mening dat de gegevens met betrekking tot bijvoorbeeld de puntenwaardering in het voorstel tot huurverhoging onjuist zijn; 2. de woning vertoont ernstige gebreken en tekortkomingen. In het al gemeen moet de verhuurder al wel op de hoogte zijn gebracht van de aanwezigheid van de gebreken, zodat hij in de gelegenheid is geweest om de klachten te verhelpen; 3. vormverzuim (bijvoorbeeld niet tijdig voorgestelde huurverhoging). De volgende bezwaren zijn geen argumenten om te protesteren tegen de huurverhoging: 1u bent van mening dat u een te hoge huur betaalt ten opzichte van uw inkomen; 2. andere huurders betalen voor een soortgelijke woning een lagere huurprijs; 3. u vindt uw woning niet modern genoeg. Als uw verhuurder de voorgestelde huurverhoging toch wil doorzetten, dan moet de verhuurder binnen 12 weken vanaf de voorgestelde in gangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen, met het verzoek om een uitspraak te doen over het voorstel tot huurverhoging. De huurcommissie neemt de behandeling van het geschil dan verder over. Wanneer u niet binnen zes weken - na ingangsdatum van de voorgestel de huurverhoging - een bezwaarschrift bij uw verhuurder indient en ook de voorgestelde huurverhoging niet betaalt, dan kan de verhuurder even eens binnen twaalf weken de huurcommissie vragen om het geschil in be handeling te nemen. U kunt met vragen bij het secretariaat van de huurcommissie terecht tij dens de telefonische spreekuren. Deze spreekuren worden gehouden op dinsdag- en woensdagmiddag tussen 14 en 16 uur en op vrijdagochtend tussen 10 en 12 uur onder nimmer 023 5121500. Onder dit telefoonnummer kunt u ook de formu lieren om bezwaar te maken aanvragen alsook de brochures over het huurbeleid, huuraanpassingen etc. Voor de periode van I juli 1999 tot en met I juli 2000 kan er weer huur subsidie aangevraagd worden. De aanvraagformulieren kunt u verkrijgen bij de afdeling huisvesting. Ook huurders van particuliere woningen kun nen voor huursubsidie in aanmerking komen. Of u in aanmerking komt en de hoogte van het bedrag is afhankelijk van uw inkomen en de hoog te van de huur. De vakantietijd komt er weer aan. Om problemen te voorkomen willen wij alle inwoners er op wijzen te controleren of hun reisdocument nog geldig is. De reisdocumenten worden direct gemaakt tijdens onze openingstijden, maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Reisdocumenten moeten persoonlijk worden aangevraagd. Het oude reisdocument moet worden meegebracht. Voor elk reisdocument heeft u twee gelijke pasfoto's nodig, zwart/wit of kleur. De kosten voor een paspoort bedragen ƒ100,- en voor een Europese identiteitskaart 35,-. Voor beide reisdocumenten is de geldigheidsduur vijfjaar. Met een paspoort kunt u wereldwijd reizen en met een Europese iden titeitskaart kunt u reizen naar de meeste landen van Europa. De burgemeester van Limmen heeft aan voetbalvereniging Limmen tij dens het stratenvoetbaltoernooi (27, 28 en 29 mei 1999) een gewijzigde ontheffing van het sluitingsuur verleend voor: - vrijdag op zaterdag tot 1.00 uur (was tot 0.30 uur). Tegen dit besluit kunnen belanghebbende op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken na 22 april 1999 een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van de gemeen te Limmen, postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (post bus 252, 1800 AG). De griffierechten hiervoor bedragen 200,00 voor natuurlijke personen en 400,00 voor rechtspersonen. In de komende tijd zullen diverse procedures worden gevoerd om het woningbouwplan Kerkweg Noord mogelijk te maken. Daarvoor ver schijnt regelmatig een publicatie in de Uitkijkpost. Zoals eerder is bekendgemaakt, zal er op 2 juni a.s. om 20.00.uur in de Burgerij een informatie-avond voor woningzoekenden en belangstellen den over het woningbouwplan Kerkweg-Noord worden gehouden. Het is niet mogelijk om alle woningzoekenden en belangstellenden in een keer gelijktijdig te ontvangen en te informeren. Er zullen daarom in to taal twee informatieavonden worden gehouden. Voor de eerste avond van 2 juni zijn 150 woningzoekenden aangeschreven. De tweede infor matieavond zal waarschijnlijk 9 juni worden gehouden. Een publicatie hierover zal nog volgen. Hoe ziet de avond eruit: - Het betreft uitsluitend informatieoverdracht. Er worden te keningen en andere stukken getoond, maar deze kunnen nu niet ter beschikking worden gesteld. - Wij zullen u een overzicht geven van de planning en procedures die nu worden gevoerd en die nog zullen volgen. - U kunt kennis nemen hoe het gebied Kerkweg Noord wordt inge deeld met woningen, wegen en groenvoorzieningen - U kunt kennis nemen van het woningbouwprogramma: aantallen, prijsklassen, type en vormgeving van de woningen - Wij zullen uitleg geven over de wijze van toewijzen van de woningen - Wij zullen uitleg geven over de voorwaarden die aan de woningzoe kenden worden gesteld voor het in aanmerking komen voor een wo ning: begrippen als starter en doorstromer, boeteclausule en ketting- beding etc. worden toegelicht. - Uitdrukkelijk vindt op deze avond geen gelegenheid plaats tot inschrijven, keuzes maken, technische informatie over de woningen, aangaan van aannemers- of koopovereenkom sten, informatie over de rangorde van de stand op de lijst van woningzoekenden ed. Deze items komen later in het jaar aan bod. - Ook zal er geen gelegenheid zijn aspecten van Ruimtelijke Ordening zoals inspraak, bedenkingen en bezwaren te behandelen. In de twee de helft van juli wordt hiertoe een speciale avond belegd, waarover in de Uitkijkpost zal worden gepubliceerd. Dus wanneer u geïnteresseerd bent 2 juni, 20.00 uur in de Burgerij. College van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen Bij de gemeente is onderstaande aanvraag om een kapvergunning inge komen. De aanvraag ligt, vanaf de dag na datum van deze publicatie ge durende twee weken ter inzage bij de Gemeenschappelijke Technische Dienst te Akersloot. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun zienswijze over een aanvraag schriftelijk kenbaar maken. Deze reacties dienen te worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Voor het inzien van de aanvragen en voor mondelinge reactie kunt u tus sen 8.30 en 9.30 uur telefonisch een afspraak maken met de heer P. v.d. Fluit, tel. 0251 314253. Standplaats: Brugstraat 10 Hogeweg 144 Aantal: I I Bomen in de openbare ruimte: Dampegheestlaan parkeerplaats 5 Boomsoort: berk Esdoorn witte populier. In 1998 werd op gemeentelijk initiatief de Werkgroep toekomst oude renbeleid Limmen geformeerd. Het eindadvies van deze werkgroep over de vormgeving van het ouderenbeleid in Limmen werd door het college van burgemeester en wethouders overgenomen. Besloten is de bestaande Stichting Welzijn Ouderen Limmen (SWOL) om te zetten in een SWOL 'nieuwe stijl'. Deze nieuwe SWOL zal uit sluitend dienstverlenend en faciliterend werken en zorgdragen voor coördinatie en samenhang van de activiteiten voor ouderen. De (belan genverenigingen en gebruikersgroepen houden zich bezig met de uit voering van de activiteiten. Voor dit nieuw te vormen SWOL-bestuur is een kleine wervings- en se lectiecommissie gevormd. Deze zoekt naar vijf enthousiaste mensen uit de gemeenschap van Limmen of mensen die binding hiermee hebben en die een deel van hun (vrije)tijd belangeloos willen inzetten voor de ou deren in Limmen. Het moet gaan om onafhankelijke personen, die geen binding hebben met het bestuur van een gebruikersgroep of (belangen)vereniging en die bij voorkeur bestuurlijke ervaring hebben. Verdere inlichtingen, een profielschets en het eindadvies zijn verkrijgbaar bij de Wervings- en selectiecommissie SWOL-bestuur, p/a afdeling Welzijn van het gemeentehuis van Limmen, telefoon 072 5051456. Uw schriftelijke reactie kunt u voor 9 juni 1999 zenden naar: Wervings- en selectiecommissie SWOL-bestuur, p/a Gemeentehuis, afdeling Welzijn, Postbus 9, 1906 ZG Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 10