Besloten vergaderingen blijven discussiepunt Beddenrace Pan/tooppknm? Broekman ra De Beun maakt zich op voor nieuw seizoen Ypestock brengt veelzijdig pop- en theateraanbod i ERA mascott krant geprijsd1- Oude bekenden en debutanten van formaat op poppodium Vos Makelaardiï i NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Stop eer. tiiger in de ter* NU NOG SCHERPER zondag 30 mei LOKEEND REC Dé Hyggïheekwinkel APELLA VAN DER BORDEN 07 2-53 5 1000 Redactieacquisitie en administratie dJU JDrukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 21 26 MEI 1999 Verkeersonderzoek Boekelermeer afgerond NVM Bachcantate in Witte Kerk autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Hfe Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 lel. 072 5320322 Epilepsiefonds zoekt collectanten VERKOCHT NVM Buk houdt collecte voor Kosovo Multikabel introduceert basispakket Regio Noord* Kennemeriand C. HACHMAIMG INSTALLATIEBEDRIJF De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Geen Uitkijkpost ontvangen Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Een aansluiting op de A9 ter hoogte van de Lagelaan heeft het meeste effect op het verminderen van de verkeersdruk op de lokale wegen. Wanneer deze aansluiting er niet komt, zal de verkeersbelasting op de Kenne- merstraatweg verder toenemen. Verder zijn er aanvullende maatregelen nodig op de Geesterweg in Akersloot en op het Rosendaal in Heiloo. De verkeers afwikkeling op de Ommering bij Alk maar blijft een probleem, dat door alleen een aansluiting op de A9 bij de Lagelaan niet wordt opgelost. Dit zijn de belangrijkste conclusies van het verkeersonderzoek, dat door de gemeente Akersloot, Alkmaar en Hei loo verricht is. Het onderzoek moest uitwijzen wat de gevolgen zijn van de uitbreiding van het bedrijventerrein Boekelermeer in zuidelijke richting. In het onderzoek is tevens gekeken naar de toename van mensen met auto's en de toename van mensen door geplande nieuwe woningbouwlocaties zoals het HAL-gebied en Zandzoom. Het college van burgemeester en wet houders van Heiloo heeft inmiddels kennis genomen van deze eindrappor tage. Het college heeft laten weten dat het bereid is om mee te werken aan de planologische maatregelen om een oos telijke aansluiting vanaf de Boekeler meer op de A9 te realiseren. Met een aansluiting op de Lagelaan kunnen burgemeester en wethouders Ook in stemmen, maar Heiloo zal daar zelf geen initiatieven voor ontwikkelen. Het gemeentebestuur wacht het streek plan van de provincie af. Verder wil Heiloo dat de financiële bijdrage voor beide aansluitingen nadrukkelijk be perkt blijven tot 'het,naar verhouding participeren in de restkosten'. Dit zijn de kosten die overblijven na bijdragen van derden, zoals exploitatie Boeke- .lermeer. Rijk, provincie en regio. Ook wil het college dat samen met de provincie, de regio en Egmond een op lossing wordt gezocht voor het extra kustverkeer, dat verwacht wordt na de aansluiting op de Lagelaan. Het college gaat ervan uit dat er geen verbinding wordt gerealiseerd voor het autover keer tussen het lokale bedrijventerrein langs de Kanaalweg en de overige bedrijventerreinen in de Boekeler meer. Pas na realisering van een even tuele derde aansluiting op de A9 wil Heiloo het standpunt over deze verbin- dig heroverwegen. Het onderzoeksrapport komt in Heiloo in de commissievergadering in juni aan de orde. HEILOO - In een brief aan de burge meester en wethouders van Heiloo heeft Heiloo 2000 haar twijfels uitge sproken over het houden van besloten vergaderingen door de gemeenteraad en commissies daarvan. Dit naar aan leiding van een besloten bijeenkomst van de 'gemeenteraad die op 27 april gehouden, is. Onderwerp was daar de stedebouwkundige visie voor het Stationscentrum en de architectenkeu ze voor de nieuwe bibliotheek. Heiloo 2000 is van mening dat die bij eenkomst gewoon openbaar had kun nen zijn, aldus fractievoorzitter J. Daas in de brief. College en raad moeten vol gens hem juist voorkomen dat bij de burgers het idee gaat ontstaan dat de politiek 'zaken doet' buiten hen om. Heiloo 2000 betreurt het verder dat de commissiebehandeling over het ver keersonderzoek Boekelermeer vooraf gegaan is door een besloten informatie ve bijeenkomst. Het feit dat andere gemeenten (Alkmaar, Akersloot) partij zijn bij de afwikkeling van de besluit vorming over dit rapport, is volgens Heiloo 2000 geen reden genoeg voor een besloten bijeenkomst. De partij dringt er bij het college op aan om in het vervolg uiterst terughou dend te zijn bij het beleggen van beslo ten vergaderingen. In bepaalde geval len zou het darfzinvol kunnen zijn eerst de mening van de fractievoorzitters te vragen, zo besluit de brief. De kwestie van de besloten vergaderin gen deed niet alleen Heiloo 2000 in de pen klimmen. Ook A. van der Meulen, voorzitter van de stichting in ruste Heiloo houden zo!, maakte zijn onge noegen over de gang van zaken schrif telijk kenbaar. Nog voor de bewuste bijeenkomst van 27 april vroeg hij het college de vergadering alsnog open baar te maken. Burgemeester en wet houders voelden daar echter niets voor. Volgens hen ging het niet om een besluitvormende, maar om een infor matieve bijeenkomst. Van der Meulen kon zich in dit antwoord, dat hij pas in de middag van 27 april ontving, niet vinden. Zowel naar het provinciaal bestuur van Noord-Holland als naar de Nationale Ombudsman stuurde hij brieven, waarin hij zijn onvrede over deze gang van zaken uit. locatie: Stationsplein aanvang: 15.00 uur info bij Aris! A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED RSGROEP Purper. (Foto Piek) Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) John Daas (Heiloo 2000): 'Terughoudend zijn met besloten vergaderingen HEILOO - Komende zaterdag is de Witte Kerk van 15.00 tot 17.00 uur open. Wie zin heeft is welkom om even binnen te lopen om de stilte te beleven en om dit fraaie gebouw van binnen te bewonderen. De middag wordt om 16.30 uur afgeslo ten met een uitvoering van de Bach cantate BWV 12 'Weinen, Klagen, Sor- gen, Zagen' door het vocaal ensemble Camerata onder leiding van Gerard Leegwater, cantor-organist van de Wit te Kerk. Aan deze cantate-uitvoering werken mee Margot Endel (sopraan), Paul Barten (counter-tenor), Gerard Rooker (bas) en Jessica Powell (hobo). De delen van deze cantate zijn 1. Sinfonia, 2. Koor 'Weinen, Klagen, Sor- gen, Zagen', 3. Recitatief 'Wir müssen durch viel Trübsal', 4. Aria 'Kreuz und Krone sind verbunden', 5. Aria 'Ich folge Christo nach', 6. Aria 'Sei getreu, alle Pein' en 7. Koor 'Was Gott tut, das ist wohlgetan'. Ds. Floor van der Wind zal voorafgaand een korte toelichting geven. De toegang is gratis. FjEILOO - Hoewel de zomer nog moet beginnen is D^e Beun er nu al klaar voor: een nieuw theaterseizoen vol cabaret, muziek, toneel en zelfs poëzie, dat eind september aanvangt. De pro grammacommissie van De Beun stelde een afwisselend programma samen. Vanaf vandaag kunnen kaarten besteld worden voor de professionele voorstel lingen die komend seizoen op het Beunpodium të zien zijn. Het zijn er in totaal twaalf en naast een aantal 'debutanten' die voor het eerst op het Beun-podium staan, blijkt dat diverse artiesten die hier al eens eerder acte de présence gaven, graag voor een tweede of derde maal terugkeren met hun nieuwe programma. De groep Purper, die op 28 september het spits afbijt, kan bijna vaste bezoe ker van het theater worden genoemd. Dit keer komen de leden met een try- HEILOO - Het aftellen is weer begon nen voor fans van het inmiddels tot ver in de omtrek bekende jaarlijkse pop-, rock- en theaterspektakel Ypestock. Over tweeëneenhalve week, op zondag 13 juni, staat de reusachtige tent weel- opgesteld op het weiland bij bedrijven terrein De Oude Werf in Ypestein, waar de toegang zoals altijd gratis is. Vanaf 13.00 uur barst het feest los en kan iedereen zich opmaken voor een middag en avond zeer gevarieerd mu ziek- en theaterplezier door artiesten van eigen bodem. De meest bekende Jrm- De Band Zonder Banaan maakt van Ypestock een feestje van metal en meligheid. artiesten die het Ypestock-podium be klimmen zijn ongetwijfeld Herman Brood en de bandleden van Van Dik Hout, maar daarnaast zijn er vele ande ren die een flinke steen aan de feest vreugde bij gaan dragen. Bij deze negende editie van het popfes tival worden de bezoekers verwelkomd 'met de vrolijke blaasmuziek van de feestelijk uitgedoste Windjammers, een fanfare-orkest uit Castricum. Ook De Parels en de Funky Reddingsbrigade doen een swingende duit in het zakje met aanstekelijke klanken die een mix zijn van soul, funk, jazzdance en trom meltrance. Maar misschien zijn er festivalgangers die al eerder, bij het stallen van hun fiets bijvoorbeeld, bizarre aanwijzingen krijgen van het performersduo Roze- straten Rozestraten, die twee jaar geleden tijdens Ypestock al hun gang makers-kwaliteiten toonden. Mogelijk worden bezoekers zelfs gekeurd bij het betreden van de toegangsbrug door de strenge toezichthouder L'ex Maes, die in de loop van de dag als een ware ka meleon nog in vele andere gedaantes opduikt tussen het publiek. Het is dus opletten geblazen, want zowel op het veld als in de tent kun je overal op aan gesproken worden en in vreemde avon turen belanden. Wonderlijke creaties Over avonturen gesproken: de jongste bezoekers van Ypestock (vanaf 4 jaar) beleven die zeer zeker. Clown Arno komt met zijn Pipowagens, voortge trokken door paarden met rubberen hoefijzers, naar de speciale, Kid's Cor ner aan de westzijde van het terrein. Uit zijn wagens tovert hij een compleet openlucht-circus tevoorschijn en ver zorgt een aantal voorstellingen (de eer ste om 13.30 uur) vol muziek, mime en acrobatiek. Ook is er weer een spring kussen, waar de kinderen zich naar har telust op kunnen uitleven. Toch is dat nog niet alles. Jong én oud worden betoverd door de wonderlijke creaties van Close-Act, een gerenom meerd theatergezelschap dat gespecia liseerd is in locatietheater. Hun won derlijke creaties met schitterende kos tuums schrijden op hoge stelten en met andere vreemdsoortige vervoermidde len door het gras. Vreemde vogels met rare streken, een kwebbelende hofhou ding, wezens met vlammend gekleurde vleugels en kriebelende insecten: het is alsof je een ontdekkingstocht door dro menland maakt. Ook dit jaar is er ver der op het terrein weer een markt waar van alles te koop is en een 'culinaire straat' voor de verzorging van de in wendige mens. Veelbelovende popmusici In de tent komt het publiek twee be kenden tegen van de vorige Ypestock- editie: de stand-up comedians Kom- proe en Najib. Met hun snelle grappen en woordspelingen vermaken zij het publiek in de pauzes tussen de muzika le acts, afgewisseld door de dj's Klaas en Swiep van Atlantis in Alkmaar. In elk geval hebben Komproe en Najib alvast warm kunnen draaien: afgelopen weekend traden ze op als presentato ren bij Pinkpop. Met de vele activiteiten buiten de tent zou je bijna vergeten dat Ypestock toch vooral bekend is geworden door de popgroepen die hun muzikale prestatie op het podium neerzetten. Dit jaar bijt de veelbelovende jonge rockband Skin ny Man Magoo uit Alkmaar om 13.30 uur het spits af. Nadat ze onlangs win naar werden van Noord-Hollands Glo rie '99, stappen ze definitief de grote roek-wereld binnen met hun heel eigen geluid waarin dansbaarheid en stevige swing overheersen. Een uur later is het de beurt aan de formatie Barrelhouse met zangerës Tineke Schoemaker. Tussen 1974 en eind jaren tachtig maakten ze furore, en na een pauze zijn ze nu weer helemaal terug met nieuw repertoire vol van de voor hen typerende dynamische Ne- derblues met aanstekelijke groove en een snik herkenning. De naam Herman Brood behoeft wei nig toelichting. De eigenzinnige muzi kant en kunstenaar verraste dit jaar vriend en vijand met zijn op cd vastge legde herontdekking van de jazz, naar eigen zeggen een echte jeugdliefde. Hoe dat live klinkt, is vanaf 16.00 uur te horen wanneer hij met zijn New Swing Big Band de planken van het podium laat trillen. lees verder op pagina 2 but van hun nieuwe programma Purper XX, waarin Purper-leden van het bijna eerste uur Frans Mulder en Alfred van den Heuvel aan de andere leden (Mar tin van Dijk, Perry Dosset en Tom Bar- lage) én aan het publiek de geschiede nis achter de schermen van twintig jaar Purper uit de doeken doen. Cabaretesk theaterfeestje Veel aandacht voor cabaret in dit thea terseizoen, alhoewel deze typering ge bruikt wordt voor voorstellingen met heel uiteenlopende karakters. Zo brengt Tim van der Sluis op 9 oktober politiek actueel en geëngageerd klas siek cabaret, gestoken in een modern jasje. In zijn programma Koppensnel len staat het nieuws centraal, waarbij de Nederlandse politiek een speciaal accent krijgt. Ongetwijfeld zullen ook Rijk de Goo- yer en Maarten Spanjer daar niet aan voorbij gaan in hun voorstelling Rijk en Maarten, die ze op 11 november voor het voetlicht brengen in een avondvul lend theaterprogramma dat is opge bouwd rond het geschreven oeuvre van het bevriende tweetal. De Bloeiende Maagden, twee gekke jonge meiden, zetten al eerder voet op Beun-bodem en brengen nu Bloed en Bier. Daarmee vieren ze op 26 novem ber opnieuw een theaterfeestje met het publiek, dynamisch en onweerstaan baar komisch. Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO-Van 31 mei tot en met 5 juni houdt het Nationaal Epilepsie Fonds weer de jaarlijkse collecte. Voor Heiloo worden nog collectanten gezocht. Be langstellenden kunnen zich opgeven op tel. 072-5334252. MAKELAAR lees verder op pagina 8 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Op donderdag 27, vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 mei za melt jongerencentrum Buk Buk geld in voor de vluchtelingen uit Kosovo. Van elke betaalde entreeprijs gaat een be drag van f2,50 naar giro 555 ten behoe ve van de gezamenlijke hulporganisa ties die zich voor de vluchtelingen in zetten. Tevens staan er dit weekend col lectebussen in de Buk waar iedereen zijn giften kwijt kan. Op donderdag is er Peptalk, een café avond waarvoor deze ene keer een entree van f 2,50 wordt geheven, ten bate van het goede doel. Vrijdag is het 'Ramp night' met Osdorp Posse en de Onder honden. De entree bedraagt f 15,-. Op zaterdag speelt het Noord-Hol lands Superkwartet met Suitcase, Bocht, Hurryman en Harry's Nephew, entree is f 7,50. Tijdens de activiteit chilly Sunday op zondag speelt de band Nix met Oscar Moens, waar deze keer ook een knaak entree wordt geheven. HEILOO - Per 1 juni hebben de abon nees van Multikabel in Heiloo de keuze een basis- of een standaardpakket af te nemen. Het basispakket komt tege moet aan de wettelijke eis om naast het huidige (standaard)pakket een kleiner publiekspakket aan te bieden. Dit pak ket bestaat bij Multikabel uit de Nederlandse en Belgische publieke zenders, ARD, BBC1, TV5, Rai, Uno, TVE,TRT, MBC, het beeldmozaïek, de lokale omroep en de regionale publie ke omroep. Deze laatste omroep is in Noord-Holland nog niet beschikbaar. De samenstelling van dit pakket is in overleg met de programmaraad vastge steld. In een advertentie elders in deze Uitkijkpost staat informatie over het basispakket en de tarieven. ^gespecialiseerd in antieke vruchtenhouten tafels Engels antiek donker gepatineerde meubels A-rticles Rosner Olsen Josephine Bandolera Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1