072 - 535 68 88 zs. i o l c N IS HEILOO Alleen op woensdag 2 juni is het loos alarm Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Oud voor nieuw bij wit- en bruingoed! Wet milieubeheer Help de woonomgeving schoonhouden Afdeling Bouw- en Woningtoezicht 2 juni a.s. gesloten PAGINA 4 UITKIJKPOST-26 MEI Jaarlijks landelijk proefalarm Op woensdag 2 juni 1999 vindt om 12.00 uur het landelijke oefenalarm plaats van het sire nestelsel. Om te voorkomen dat niemand het geluid van de sirene herkent als er werkelijk iets aan de hand is, gaan ieder jaar op een vaste dag alle sirenes tegelijkertijd driemaal achtereen af. Jaarlijks op de eerste woensdag van de maand juni om 12.00 uur 's middags pre cies gaat bij u in de buurt het alarm af. U weet dan: er is niets aan de handdit is een test. Als op een andere dag van het jaar de sirene gaat, kunt u het signaal niet negeren: er is dan echt iets aan de hand. De oude sirenes waren oorspronkelijk bedoeld om de bevolking te waarschuwen voor luchtaanvallen tijdens oorlogstijd. Deze stonden vooral in de grote steden, zodat maar een beperkt gedeelte van de bevolking kon worden bereikt. Inmiddels ziet de overheid een oorlog op Nederlands grondgebied niet meer als het grootste risico. Onze complexe samenleving is onder meer vanwege de industrialisatie daarentegen wel kwetsbaarder voor rampen en zware ongevallen geworden. Daarom zijn nieuwe sirenes ontwikkeld, die beter verspreid zijn over het land. Indien nodig kan elke sirene apart worden aangezet. Daarnaast zijn ze door een ander geluid beter hoorbaar. De bevolking kan op deze manier veel beter worden bereikt bij een grootschalige ramp, maar ook bij kleinere incidenten. Het nieuwe systeem werkt dus sneller en gerichter en is Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine voor de periode van 30 mei tot en met 5 juni 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Openingstijden Afvalbrengpiaats De Afvalbrengpiaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengpiaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengpiaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengpiaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. minder storingsgevoelig. De huidige sirens hebben wel dezelfde betekenis als de oude. Als ze afgaangeldt nog steeds de vaste regel: ga direct naar binnensluit deuren en ramen en zet de radio of tv aan. Denk om uw buren Het alarm geldt uiteraard ook voor doven en slechthorenden, hulpbehoevenden en bejaar den. Kent u mensen in uw omgeving die een alarm niet kunnen horen of die hulp nodig hebben? Denk dan aan hen als de sirene gaat! Is uw wasmachine, TV, magnetron of videore corder kapot? Als u van plan bent een nieuwe te kopen denk dan toch nog even aan die oude. U betaalt bij aankoop immers een verwijderingsbijdrage voor het oude apparaat. Maar wat gebeurt daar nu eigenlijk mee? De gescheiden inzameling van afval gaat goed. Glas, papier, kleding, Klein Chemisch Afval en Groente, Fruit en Tuinafval zijn hierbij begrippen geworden. Maar er is nu nog een groep bijgekomen. Dat zijn de huishoudelijke- en kantooripparaten, het zgn. "Wit- en Bruingoed". Maar liefst 9 miljoen apparaten worden per jaar vervangen. Hierin zitten kost bare materialen en grondstoffen. Er zijn inmiddels methoden ontwikkeld om de appa raten te demonteren. IJzer, koper, aluminium en glas gaan weer terug naar de industrie. Dat is een hele stap vooruit als u bedenkt dat ze voorheen werden verbrand. Inruilen of wegbrengen De vraag is alleen nog wel hoe al die appara ten ingezameld moeten worden. U koopt een njpuw apparaat en de winkelier neemt een soortgelijk oud apparaat terug. Ook kunt u oude apparaten.natuurlijk inleveren bij de Afvalbrengpiaats van de gemeente. En als dat niet mogelijk is, dan kunnen wij het bij u komen ophalen. U kunt het opgeven als grof huisafval en dan meedelen dat het om Wit- en Bruingoed gaat. Vanaf de winkels en gemeen ten gaan de ingezamelde apparaten naar een overslagstation waar ze worden gesorteerd voor verder vervoer naar recyclingbedrijven. Nu betalen, straks recyclen Het inleveren van de oude apparaten is gratis. Toch betaalt u wel wat. Bij de aanschaf van een aantal apparaten betaalt u namelijk een verwijderingsbijdrage. Nu gebeurt dit alleen nog voor alle grote huishoudelijke apparaten, zoals TV's, videorecorders, telefoons, com puters, kopieerapparatuur, magnetrons etc. Per 1 januari 2000 betaalt u deze bijdrage ook voor de kleine apparaten. Voor alles waar een stekker aan zit betaalt u nu of straks die ver wijderingsbijdrage, ook als u geen oud appa raat inlevert. Voor onder andere telefoons, computers en kopieerapparaten zit het al in de prijs verwerkt. De inzameling en recycling worden ervan betaald. En dat levert weer flinke besparingen op aan grondstoffen en energie, zodat wij het milieu weer wat meer ontlasten. Heeft u oude apparaten? Lever ze dan in!" Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte via de Grofhuisafvalmeldingen, tel. 072 - 535 68 88 of bij de Afvalbrengpiaats, tel. 072 - 535 68 68. Ook bij de afdeling VROM, Milieu in het gemeentehuis kunt u informatie krijgen, tel 072 - 535 67 34. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mede, dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge arti kel 8.1 van de Wet milieubeheer hebben besloten een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning te verlenen aan - Som broek Tuindersbedrijf Heiloo B.V., Westerweg 364, 1852 PS te Heiloo, voor het in werking hebben van een witloftrekkerij met koel- en overslag en teelt van diverse tuin bouwproducten op het perceel Westerweg 364, 1852 PS te Heiloo. Ter inzage Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo ter inzage bij de afdeling VROM, kamer 110. De stukken liggen ter inzage van donderdag 27 mei 1999 tot en met donderdag 24 juni 1999. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 tot 20.00 uur. Desgewenst kunt u bij de afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken krijgen. Afschriften van de stukken zijn tegen kostprijs verkrijgbaar. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Indien van beroep De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 8 juli 1999). Een beroepschrift moet u richten aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2~ Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, b de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d belanghebbenden, aan wie redelijkenwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te vragen om een voorlopige voorziening te tref fen. Aan het verzoek om voorlopige voorzie ning en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon: 200,-- verzoek voorlopige voorziening; 200,-- instellen beroep. Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening; 400,-- instellen beroep. Meer informatie Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. vilt u mem Liefdevol "B£M VAM -MEM O ymfflSfo. .1KJ Q£MFENTER£lN)Ci!NQ fNLEV£8£M VAN (OüDe AW&vATzn Wij hebben een brief ontvangen namens een bewoner van het Baetenburg. Deze bewoner doet een oproep aan ons allemaal om niet zomaar spullen en lof materialen in het open bare terrein te zetten. De woonomgeving ver armt hierdoor. Bovendien moeten wij een goed voorbeeld geven aan onze kinderen. Als er spullen en materiaal in het openbaar terrein staan, gaan zij er mee spelen en slepen het in hun enthousiasme soms de hele wijk door. Ook de gemeente heeft inderdaad gemerkt dat inwoners spullen achter de schutting zet ten in het openbaar groen. Vaak gaat het om de rolemmers, stenen, tuinmaterialen etc. De oproep luidt: "help de woonomgeving schoonhouden". Houdt uw spullen op uw eigen terrein of breng het weg naar de Afvalbrengpiaats of -als het om bouw- of sloopafval gaat- naar GP Groot. Een medebewoner doet deze oproep voor het Baetenburg, maar deze geldt voor ons hele dorp! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Op woensdag 2 juni a.s. is de afdeling VROM, Bouw- en Woningtoezicht voor één dag gesloten vanwege de invoering van het bouwbeleidsplan. De invoering van het bouwbeleidsplan heeft de nodige interne verhuizingen tot gevolg. Voor -informatie over- bouwvergunnin gen/meldingen etc. kunt u op woensdag 2 juni a.s. dus niet terecht. Vanaf donderdag 3 juni kunt u weer tijdens de gewone openingstijden terecht bij Bouw- en Woningtoezicht. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Nicolaas Beetsweg 2 - slopen wagenloods/garage en het inwendige van de stolp. Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het indienen van eventuele bezwaren de tekst bij "verleende bouwvergunningen/meldingen". Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden. Trompenburg 9 - vergroten woning; Arklaan 13 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot net verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend, dat de hieronder vermel de bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Arklaan 13 - vergroten woning; Westerweg 117 - vergroten woning; Heerenweg 28 - oprichten winkel/kantoor met bovenwoning; De Waard 89 - vergroten woning; Groeneweg 23 - vergroten woning; Bakkersweg 14 - vergroten woning; Vrieswijk 31 - vergroten woning; Laan Eindeloos 15 - plaatsen dakkapel; De Spanring 20 - plaatsen garage; Geestakker 15 - vergroten woning (dakopbouw); Molenweg 1 - plaatsen 2 dakkapellen; De Hoghe Weijdt 35 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 652c en 652d - vergroten woningen; De Brink 26 - aanbouw garage; Groeneweg 24 - plaatsen opslagloods. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.0Q tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek Meer weten: Bel de gemeente, tel 535 68 68 of 535 67 34

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4