Leerlingen plaatsen tijdcapsules met boodschappen aan de toekomst Flink bedrag voor speelplaats De Vijflioek De Egmond Reconstructie Westerweg in volle gang ngezönden brieven Houdt je op de hoogte PAGINA 6 UITKIJKPOST - 26 MEI c ïsitfr - Agenda Sporthal Het Vennewater ^NNEWAlt^ Zwembad Het Baafje Open Dorstoernooi ABN AMRO houdt beleggersdag Groot voetbaltoernooi jeugd HSV Jeugd-viswedstrijd Joke Wolschrijn exposeert Info-avond NLP Open kampioenschap vvedstrijdvissen Tweedehands boekenmarkt Open dag atletiekvereniging Trias Zomerdrives Bridgeclub Egmond Afspraken over sociale vernieuwing Zomerconcert in het Lioba Klooster Rondleiding Egmond De Uiifti|kpost. Het gratis ujeehDlart voor Heiloo en omstreken. f r \/RlW**n •v#'^ ,v- -x: HEILOO - Brieven en tekeningen over wie ze zijn, hoe en met wie ze leven, wat ze later willen worden, hun dromen en hun wensen, maar ook kaarten van Nederland hoe het land er anno 1999 uitziet en Nederlands geld. Vierhon derd leerlingen van basisscholen De Zuidwester en de Freinetschool verza melden hun 'boodschappen aan de toe komst' in zes kokers, die vorige week vrijdagmiddag door een aantal van hen als een symbolische 'eerste steen' wer den geplaatst in de muren van het nieu we schoolgebouw in Boekenstein. De kokers zullen straks worden ingemet seld en hun 'geheimen' pas weer prijs geven op het moment dat het gebouw weer verbouwd of afgebroken wordt. In februari dit jaar is de ver- en nieuw bouw van het schoolgebouw van De Zuidwester in Boekenstein (de voor malige Nieuwe Hoeve) van start ge gaan als onderdeel van het HOED-pro- ject (Huisvesting Onder Eén Dak). Op deze locatie, waar de bouw momenteel in volle gang is, worden zowel De Zuidwester als de Freinetschool onder gebracht. Het oude Zuidwester-ge bouw wordt daartoe ingrijpend ver bouwd en eraan vast wordt een geheel nieuw gebouw voor de Freinetschool geplaatst. De twee uit de jaren zeventig daterende semi-permanente onderko mens aan Het Malevoort van De Zuid wester (de voormalige Zeskant) en de Freinetschool worden gesloopt en hun plaats wordt in de toekomst mogelijk ingenomen door woningbouw. Multifunctionele ruimte In het nieuwe schoolgebouw in Boe kenstein, dat bij aanvang van het nieu we schooljaar in gebruik wordt geno men, komen in totaal negentien lokalen en twee grote aula's (voor beide scho len één). De Zuidwester krijgt, met twaalf lokalen, twee lokalen meer dan de school aanvankelijk had. De Frei netschool gaat vijf lokalen bezetten in de nieuwe aanbouw. Twee nieuwe, ex tra lokalen worden voorlopig nog niet verdeeld, maar gebruikt als multifunc tionele ruimte voor beide scholen en voor diverse activiteiten voor buurtbe woners en andere inwoners van Heiloo. Bij stijging van het leerlingenaantal kunnen de lokalen alsnog bij één van de twee scholen toegevoegd worden. Ouders en andere medewerkers van de scholen blijken zich behoorlijk betrok ken te voelen bij de creatie van de nieu we onderwijs-locatie. Het standaard schoolplein dat de gemeente wilde aan leggen (dat f 225.000,- mocht gaan kos ten inclusief zandbakken en fietsenstal lingen), voldeed niet helemaal aan hun verlangens. Daarom dienden zij zelf een ontwerp in (naar aanleiding van wensen van de leerlingen van beide scholen) voor een uitgebreider school- speelplein dat gebruikt kan worden Leerlingen van De Zuidwester plaatsen drie tijdcapsules in de muur van hun nieuwe schoolgebouw. Freinetleerlingen deden even later hetzelfde in een muur van hun nieuwe onderkomen. (Fotostudio Starfield) zowel door leerlingen als door kinde ren uit de buurt. Kosten daarvan zijn bijna viereneenhalve ton. De gemeente toonde zich enthousiast over het idee en heeft aangegeven ervoor te willen zorgen dat de grond van het terrein bij aanvang van het nieuwe schooljaar is ingericht. Het is daarnaast de bedoeling dat ouders ook hun handen uit de mouwen steken bij een aantal inrichtingswerkzaamheden van het plein. Verder willen de scholen Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic),(072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal (inlichtingen over verhuur), (072) 5333152 of 5336681 *Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356682 of tel. 5356681 Iedere donderdag kunt u van 18.00 tot 19.00 uur nog huren voor een uurtje zaalvoetbal. Ook voor het seizoen 1999/2000 kunt u nu al reserveren!! Zowel voor wekelijks gebruik als voor incidentele evenementen (toernooi en, markten, concerten e.d.). Wo. - 26 mei Do. - 27 mei Vrij. - 28 mei Ma. - 31 mei Di. - 01 juni Wo. - 02 juni Do. - 03 juni Vrij. - 04 juni Ma. - 07 juni Di. - 08 juni Wo. - 09 juni Do. - 10 juni Vrij. - 11 juni Ma. - 14 juni Di. - 15 juni Wo. -16 juni Do. -17 juni Vrij. -18 juni Ma. -21 juni Di. -22 juni 08.30 - 12.15 u. 13.30 - 15.00 u. 17.00 - 23.00 u. 08.30 - 15.00 u. 08.30 - 12.15 u. 13.30 - 15.00 u. 17.00 - 21.00 u. 08.30 - 15.00 u. 08.30 - 12.15 u. 13.30 - 15.00 u. 08.30 - 15.00 u. 08.30 - 12.15 u. 13.30 - 15.00 u. 08.30 - 15.00 u. Schoolgym Schoolgym Volleybal Schoolgym Schoolgym Schoolgym Volleybal Schoolgym Schoolgym Schoolgym Schoolgym Schoolgym Schoolgym Schoolgym De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 5333909 Op 2 november 1998 heeft de gemeenteraad de tarieven voor 1999 vastgesteld. Nu de voorverkoop voorbij is bedragen de prij zen voor een abonnement: Gezinsabonnement Bijkaart bij gezinsabonnement Persoonlijk abonnement: 2 t/m 15 jaar 16 jaar en ouder De bezoekcijfers van de laatste 4 jaar: Weektotaal 01 t/m 09 mei 10 t/m 16 mei 17 t/m 23 mei 24 t/m 30 mei 31 t/m 6 juni Seizoentotaal totaal 1.806 915 1999 1.806 2.721 1998 4.596 3.392 5.253 260,00 10,00 90,00 130,00 1997 2.105 4.834 6.868 1996 1.236 1.649 2.820 42.716 62.092 39.910 Dit seizoen 1999 gelden de volgende openingstijden: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 19.30 uur dinsdag en donderdag van 07.00 tot 19.30 uur zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.30 uur Op zaterdag en zondag sluit het zwembad om 18.30 uur! Zwemvierdaagse vanaf maandag 31 mei a.s. Abonnementhouders kunnen gratis meedoen. extra speel- en sporttoestellen plaatsen. De ruim f 76.000,- die daarvoor nodig zijn, moeten bijeengebracht worden door sponsoracties. HEILOO - Vanaf zaterdag 3 juli wordt weer het de Boer Tenten Open Dors toernooi gehouden op de banen van Tennisvereniging Heiloo. Er wordt ge speeld in de categorieën B lB2, ClC2, DlDl 35 plus en D2. De inschrijf kaarten zijn verkrijgbaar bij de diverse tennisverenigingen en kunnen tot en met 13 juni worden inge leverd of opgestuurd naar Tanja Al- berda, Butterlaan 78. HEILOO - Volgende week zaterdag, 5 juni, houdt de ABN AMRO Bank voor de tweede maal op het kantoor aan de Kennemerstraatweg een beleggersdag voor iedereen die belegt of dat wil gaan doen. In twee sessies van twee uur ko men drie topspecialisten van de bank aan het woord. Na een introductie over financiële planning wordt dieper ingegaan op het huidige beleggingsklimaat. Daarna zul len vele beursgenoteerde bedrijven beoordeeld worden op hun fundamen tele kwaliteit en hun koersverloop. Na afloop is er gelegenheid om met de sprekers van gedachten te wisselen on der het genot van een drankje. Iedereen met of zonder een rekening bij de ABN AMRO kan zich aanmel den. De toegang is gratis. Opgeven kan op tel. 06-20519818. HEILOO - Zaterdag en zondag 29 en 30 mei wordt bij HSV weer het jaarlijk se terugkerend voetbalevenement, het Willem van der Maat toernooi, ge speeld. Alle teams van de F- tot en met de C-jeugd zetten hun beste beentjes voor om de mooie prijzen na afloop niet naar de tegenstander te laten gaan. Zij gaan de sportieve strijd aan met vele teams uit de omgeving. Op zaterdag tussen 8.45 en 16.30 uur spelen de jongste twee klassen, de F en E, hun wedstrijden. Zondag van 8.45 tot 16.30 uur is vervolgens de beurt aan de D- en C-jeugd. Buk Buk Met verbazing las ik de Uitkijkpost van 19 mei jongstleden. Hierin staat dat met luilak de Buk Buk geopend is tot 6.00 uur. 'Bij wijze van uitzondering' heet dat, alsof tot 4.00 uur al niet ge noeg is. Ik woon nu bijna driejaar op de Kloos terhof en het volgende gebeurt er: ge luidsoverlast, er ligt altijd glas, er wordt in de trappenhuizen geblowd, er wordt overal tegenaan geplast, enzovoort. Waarom huurt de gemeente Heiloo niet eens een paar stevige jongens in die op vrijdag- en zaterdagavond rond jes lopen en controleren op overlast? Het zal ongetwijfeld wel weer een kwestie van geld zijn. A. Brink Heiloo HEILOO - Handy Fish houdt een jeugdviswedstrijd in samenwerking met DVW Heiloo op zaterdag 5 juni. Voor deze wedstrijd wordt aan iedere deel nemer een hengel beschikbaar gesteld compleet met vistuig, lokvoer en maden. Deelnemen aan de wedstrijd mag alleen met deze hengel. Andere spullen, zoals een schepnet en een reservetuig, mogen wel worden meege bracht. De wedstrijd is toegankelijk voor jeugd tot en met 15 jaar. Kosten zijn f 10,-, hiervoor mogen de hengel en toebeho ren na afloop meegenomen worden. Verzamelen is om 8.30 uur op de par keeerplaats bij zwembad Het Baafje. De wedstrijd duurt van 9.30 tot 11.30 uur. De prijsuitreiking is kort na de wed strijd in de grote zaal van Restaurant Klein Varnebroek. Inschrijven kan te gen betaling van f 10,- tot donderdag 3 juni bij Handy Fish aan de Ken nemerstraatweg 127. HEILOO - Bij het Centraal Bureau Horizon College wordt op donderdag 27 mei om 16.30 uur een expositie geo pend met werk van Joke Wolschrijn. Deze kunstenares uit Bergen tekent al vanaf jonge leeftijd. Ze bezocht de Rietveld Academie en kreeg later les van Nico Berkhout. Joke Wolschrijn kiest vaak een bepaald onderwerp en werkt dat verder uit. Zo maakte na een bezoek aan Sri Lanka een serie boed dhistische en hindoestaanse gouaches en een serie schilderijen over een ijzer gieterij. Vorig jaar liet ze zich inspireren door beeldhouwwerken in Bergen en maakte daarvan een eigen interpreta tie. De expositie is te zien tot en met 20 juli in het gebouw aan de Rechte Honds- bosschelaan 24a van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 1 juni houdt het Nederlands Trainingsinstituut voor neuro-linguïstisch programmeren (NLP) uit Limmen een informatie avond in het Golden Tulip hotel aan de Kennemerstraatweg 425 in Heiloo. Bouke de Boer en Dorien Groot van het instituut geven dan informatie over de communicatiemethodiek NLP die zich bezighoudt met onbewuste proces sen die ten grondslag liggen aan mense lijk gedrag en communicatie. Tevens wordt aandacht besteed aan de trainin gen die het instituut verzorgt. Aanmelden kan op tel. 072-5053501, van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 13.00 uur. Aanvang van de bij eenkomst is 19.30 uur en de toegang is gratis. HEILOO - De jaarlijkse viswedstrijd om het open kampioenschap wedstrijd- vissen voor verenigingen en bedrijven wordt gehouden op zondag 13 juni. Per ploeg mogen dfie personen meedoen. Meerdere ploegen per bedrijf of ver eniging zijn van harte welkom. Het in schrijfgeld bedraagt f 10,- per ploeg, bij de inschrijving te voldoen. Opgeven kan voor 6 juni bij H. Franse, tel. 072-5330111, C. bakkeer, tel. 072- 5052269 en N. Stuifbergen, tel. 072- 5061028. Er wordt gevist in de grote recreatievij ver in Heiloo. Verzamelen is om 7.30 uur op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Begin van de wedstrijd is om 8.00 uur, einde om 10.30 uur. Vissen mag met één hengel, voorzien van één haak. Er wordt gevist op witvis. Na afloop wordt de vis gewogen. Grote vissen worden ook gemeten, want er is een beker voor de grootste vis. Het gebruik van verse muggelarven en gekleurde maden als lokvoer en aas is niet toege staan. Deelnemers wordt verzocht een leefnet mee te nemen. Direct na afloop is de prijsuitreiking in het restaurant van sporthal 't Vennewater, waar ook een grote verloting zal worden gehou den en een hapje wordt aangeboden. HEILOO - Op zaterdag 29 mei van 10.00 tot 13.00 uur houdt Stichting Ouderenwerk een boekenmarkt in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. Het is de laatste boekenmarkt voor de zomervakantie, dus wie nog mooie boeken mee op reis wil nemen is hier aan het goede adres. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georgani seerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en pla ten heeft en deze wel kwijt wil, kan ze brengen naar het Trefpunt. De boeken kunnen ook opgehaald worden, belang stellenden kunnen bellen met tel. 072- 5331297. HEILOO - De jaarlijkse open dag van atletiekvereniging Trias wordt gehou den op 29 mei. Iedereen is tussen 10.30 en 14.00 uur van harte welkom op de atletiekbaan aan Het Maalwater in Heiloo. Daar kunt u met alle vragen terecht bij de informatiestand, waar onder andere informatie beschikbaar is over gratis proeftrainingen op allerlei niveaus. Tevens kunnen bezoekers genieten van enkele demonstraties door wedstrijdat leten en de jeugd van 6 tot 12 jaar kan zelf meedoen aan een scala van activi teiten. De inschrijving hiervoor vindt plaats tussen 10.30 en 11.00 uur. In groepjes zullen de kinderen zes onderdelen afwerken, waarbij ze bege leid worden door echte atleten. Tussen door worden kleine versnaperingen verstrekt en aan het eind krijgt ieder een een prestatiekaart en een leuke herinnering mee naar huis. HEILOO - Onlangs namen Ineke Buysman (l) van orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek en Willem de Haas (midden) namens de Stichting Vrienden van De Vijfhoek een donatie van f 35.000,- in onvangst uit handen H. Klijnstra van de Rabobank West-Kennemerland. Hiermee steunt de Stichting Steun door Rabobanken de aanleg van een nieuwe buitenspeelplaats bij De Vijfhoek. De officiële opening van daarvan vindt waarschijnlijk begin juli plaats. Foto Ab Baart EGMOND - Er worden weer zomer drives gehouden bij Bridgeclub Eg- mond op de dinsdagavonden van 1 juni tot en met 31 augustus in 't Rode Hert in Egmond aan den Hoef. Aanmelden kan tot 19.30 uur aan de zaal. Inschrijfgeld bedraagt leden f2,50, niet-leden betalen f 4,-. Er mag na elke tweede ronde worden gerookt. Elke avond zijn er leuke prijzen te verdie nen. Voor inlichtingen kunt u bellen naar Anneke Onrust, tel. 072-5065906. EGMOND - Vorige week woensdag is in het gemeentehuis van Egmond door de gemeente Egmond en de Woning stichting Egmond een convenant on dertekend waarin afspraken zijn opge nomen over verbetering van de woon- en leefomgeving in de gemeente Eg mond. Tot nu toe moesten organisaties en individuele inwoners van Egmond sociale vernieuwingsprojecten zelf in dienen. In de toekomst hebben ook de gemeente en de woningstichting ver antwoordelijkheid. Door een nieuw in te stellen werkgroep met vertegenwoordigers van deze in stanties zal worden onderzocht welke buurten en wijken negatief scoren op de leefbaarheid. Gekeken wordt naar de kwaliteit van de woon- en leefomge ving. Daarna worden prioriteiten ge steld, omdat niet alle wijken en buurten gelijktijdig aangepakt kunnen worden. Als derde stap zal onderzocht worden op welke wijze wijk- en buurtbewoners betrokken kunnen worden bij het leef baarder maken van hun wijk of buurt. Voor het uitvoeren van de projecten stellen de gemeente en de woningstich ting financiële middelen beschikbaar. Het eerste project dat op basis van deze afspraken gezamenlijk is aangepakt, is de herinrichting van het Jacob Schol plantsoen in Egmond aan Zee, die onlangs is afgerond. Het convenant treedt met terugwerkende kracht in werking per 1 januari van dit jaar en geldt voor een periode van vijfjaar. De mogelijkheid voor inwoners van de gemeente Egmond om projecten in te dienen voor sociale vernieuwing blijft bestaan. EGMOND - Op zaterdag 3 juli om 20.00 uur geeft het internationaal bekende Collegium Musicum Judaicum onder leiding van Chaim Storosum, voor de tweede keer een concert in het St. Liobaklooster in Egmond-Binnen, met een nieuw programma. Kaarten voor dit concert zijn vanaf vandaag te koop. De muziek van de joodse feesten die 3 juli wordt opgevoerd, heeft te maken met onder andere het Loofhuttenfeest, de Grote Verzoendag, Sjabbat, Sim- chat-Tora (vreugde der wet) en het Pes- sachfeest. Ook zal het Collegium Musicum Judaicum, samen met de zus ters van het klooster, fragmenten uit het Hooglied ten gehore brengen. Het concert vindt plaats in het amfi theater van het klooster, dat vorig jaar door de zusters is ingesteld om jonge kunstenaars en andere geïnteresseer den in de gelegenheid te stellen kleine uitvoeringen en concerten te geven. Bij slecht weer wordt de voorstelling naar de kapel verplaatst. Plaatskaarten a f 38,5(0 zijn té verkrij gen door een bank- oF girocheque te sturen aan het St. Liobaklooster, He renweg 85, 1935 AH Egmond-Binnen. De kaarten worden u dan toegezonden. Vanaf 1 juli dienen belangstellenden telefonisch contact op tenemen met het klooster voor reservering, tel. 072- 5061388, tussen 15.00 en 16.00 uur en tussen 19.00 en 19.45 uur. Kaarten kun nen vervolgens een half uur voor de aanvang de voorstelling bij het klooster worden afgehaald. EGMOND - Op zondag 30 mei houdt de Stichting Historisch Egmond een rondleiding onder leiding van één van de Gilde-gidsen in de dorpskern van Egmond aan den Hoef. Er wordt een bezoek gebracht aan de ruïne van het Slot op den Hoef. Het vertrek vindt plaats vanaf hoeve Overslot, Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Na afloop is er gelegenheid voor het drinken van een kopje koffie in het Overslot. De vertrektijd is 12.00 uur. De duur van de rondleiding is 1,5 uur. Er wordt u gevraagd een bijdrage te geven van f 3,- per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis mee. Voor informatie kunt u bel ten met Peter de Man, 072-5067555. Hotel Zuiderduin Zaterdag 29 mei musicalgala door mu ziekvereniging Lamoraal van Egmont, info op tel. 072-5065000. Galerie De Kapberg Tot 27 juni expositie van beelden van Anton Damen en schilderijen en gou aches van Frans Hak en Ben Lammers, te zien aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak op 072-5062645 (tijdens openingsuren). Museum Prins Hendrik Stichting Tot 31 juli kunstwerken te zien van acht leden van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders in het museum aan de Voorstraat 41 in Egmond aan Zee, open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Hoeve Overslot In mei expositie van werk van Teken- groep Egmond aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef, te zien op zater dag en zondag van 13.00.tot 17.00 uur. HEILOO - Graafmachines, hekken en heel veel zand bepalen momenteel het beeld op de Westerweg in de omgeving van de kruising met de Stationsweg. Al ruim twee weken wordt gewerkt aan een omvangrijke reconstructie van de Westerweg tussen Zeeweg en Het Ze venhuizen, die in totaal ruim vier maanden gaan duren. In de eerste fase, die voor de bouwvakantie wordt afge rond, wordt het gedeelte tussen Zee weg en Hoog en Laag onder handen genomen. Er wordt een nieuwe bestrating in de vorm van een rasterstructuur aange bracht. Tussen Hoog en Laag en het spoor wordt de weg versmald. Er wordt eenzijdig parkeren ingevoerd en er zijn plannen om van het gebied een 30 km zone te maken. Het is de bedoeling dat het plein bij Hoog en Laag de structuur krijgt van een winkelgebied. De werkzaamheden op het kruispunt van de Westerweg met de Stationsweg en de Pastoor van Muijenweg zijn nog deze week gereed. Het verkeer is tij dens de werkzaamheden omgeleid. De Westerweg krijgt een nieuwe bestrating, hier op het kruispunt met de Stationsweg en de Pastoor van Muyen- weg. (Fotostudio Starfield)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6