I pi s® '-•:-< €^v--\ X/ y^jpa/^^fv <i$A x%-x M A Jl <3% mjTTwmw^ w WTTP1ZR] I HEILOO Nieuw bestemmingsplan Zuid-Oost III (Oosterbos) Verleende uitwegvergunning Afdeling Beheer Openbare Ruimte 7 juni a.s. 's middags gesloten Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Stemmen bij volmacht PAGINA 4 UITKIJKPOST-2 JUNI G '/.J.v/^^v V 4*\ A+t //:f-:^;:::::-:m^i- V?w <$f| //-f ■!'^b - - M y\ li '^k— BK S^i£ Inleiding Een aantal jaren geleden heeft Heiloo beslo ten de zuidoostzijde van de gemeente een groene invulling te geven door middel van de aanleg van het Oosterbos. Het oostelijk deel gelegen naast de A9, is bedoeld als open baar, recreatief bos. Het westelijke deel, tus sen dit recreatieve bos en de woonwijk Ypestein krijgt de functie van "woonbos". Het gehele gebied is daarom ook aangeplant met de wetenschap dat in het "woonbos" later gedeelten mogen worden vrijgemaakt voor bouwkavels met een bijbehorend erf. In de toekomst zal het "woonbos" helemaal bestaan uit particuliere woonkavels en zal het ruimtelijk en functioneel gescheiden worden van het openbare bos. Voor het gehete particuliere bos (met wonin gen) en het openbare bos is een bestem mingsplan gemaakt. Dit plan is nog niet vast gesteld, maar ligt ter inzage in het gemeente huis. U kunt het de komende tijd bekijken en eventueel uw reactie geven. De volgende onderdelen uit dat bestem mingsplan kunnen worden genoemd: a Het openbare bos. Met de aanleg van dit gedeelte van het bos wil Heiloo ook de zuidoostzijde van de gemeente een groene invulling te geven. Een belangrijke doelstelling bij de aanleg van het bos is de realisatie van natuur waarden. Om deze te bereiken worden zichtlijnen en een uitzichtpunt aangelegd, zodat een sterke relatie wordt gelegd met het omringende landschap. Door de ligging aan de rand van de woonwijk Ypestein vervult het bos ook een functie als recreatief groengebied voor de wijk. b Het particuliere "woonbos"Het "woonbos" vormt een bijzonder onderdeel van de stedenbouwkundige afronding van de wijk Ypestein. Dit gebied is net als het open bare bos ongeveer vier jaar geleden aangeplant. Met deze groene invulling is er naar gestreefd om daadwerkelijk inhoud te geven aan het "wonen in het bos". Het ligt in de bedoeling, dat van elke te verkopen kavel 400 m2 mag worden vrijgemaakt tot bouwkavel met een bijbehorend erf. Op deze bouwkavels mogen dus woningen worden gebouwd. Het betreft een woongebied met een lage dichtheid, waarbij het resterende gedeelte bos gehandhaafd dient te blijven. De op de bestemmingsplankaart aangegeven bouwvlakken zijn zo verschoven ten opzichte van elkaar, dat aan alle zijden van de woning een aaneengesloten bosperceel is. Üit esthetisch oogpunt dienen de woongedeeltes en de bijgebouwen in één harmonieus samen hangende bouwvolume te worden gevoegd. Hierdoor zal het boskarakter zo min mogelijk worden aangetast. c Gerealiseerde woningen aan beide zijden van het Tuinenhof. Een aantal van deze, inmiddels bestaande, vrijstaande woningen is met toepassing van een vrijstellingsprocedure gerealiseerd.Het is de bedoeling deze woningen nu in dit bestemmingsplan in te passen. Voorontwerp-bestemmingsplan ter inzage De plankaart, toelichting en voorschriften kunt u vanaf donderdag 3 juni a.s. gedurende vijf weken inzien bij de afdeling VROM in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op maandagavond 21 juni a.s. kunt u het plan ook inzien tussen 18.00 en 20.00 uur, tijdens een zogenaamde "inloop"avond. Een mede werker, die nauw betrokken is bij de ontwik keling van het plan, is dan aanwezig om u zo goed mogelijk te informeren. In het kader van de officiële inspraakronde kunt u schriftelijk reageren op (onderdelen van) het plan, gedurende de genoemde periode van vijf weken. Deze reacties kunnen worden gericht aan het college van burge meester en wethouders. Ook kunt u monde linge reacties inbrengen. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 46. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Boswinde 66 te Heiloo. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Op maandag 7 juni a.s. is de afdeling Beheer Openbare Ruimte vanaf 12.30 uur gesloten vanwege een personeelsbijeen komst. Er wordt op 7 juni geen grofhuisaf- val opgehaald. Wijziging legen rolemmers De rolemmers die op maandag 7 juni wor den geleegd, worden allemaal in de och tenduren geleegd. Wij vragen u dan ook de rolemmer uiterlijk maandagmorgen om 07.30 uur buiten te zetten. Vanaf dinsdag 8 juni kunt u weer tijdens de gewone openingstijden terecht bij de afde ling Beheer Openbare Ruimte. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van het Europees Parlement op donderdag 10 juni 1999 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging door overdracht van de oproe- pingskaart De kiezer kan na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze manier aangewezen gemachtigde moet op de dag van kandidaatstelling (28 april 1999) in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee volmach ten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Agenda voor raadsvergadering d.d. 3 en 7 juni 1999 Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Kennemerstraatweg 652c - vergroten in aanbouwbouw zijnde woning; Obriglaan 39 - plaatsen van een dakopbouw, dakkapel en gevelveranderingen; Kennemerstraatweg 393 - vergroten woning; De Waard 107 - vergroten woning; Bosanemoon 5 - plaatsen garage/berging; Baetenburg 14 - vergroten woning; Westerweg 327 - plaatsen van twee dakkapellen; Boswinde 60 - vergroten woning; Ronde Laan 15 - aanbouwen garage; Westerweg naast nr. 246 - plaatsen dubbele garage; Trompenburg 23 - vergroten garage/berging en plaatsen dakkapel; De Krommert 45 - vergroten woning; De Krommert 47 - vergroten woning; De Krommert 49 - vergroten woning; De Krommert 55 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/mélding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening ie vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Extra openbare vergadering van Commissie Grondgebiedzaken I Deze extra openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 9 juni 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Onderwerp van deze vergadering zal zijn: voorontwerp-structuurplan Boekelermeer-Zuid 2 en 3. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. - Heerenweg 28 - slopen woning en berging. Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met de bijbeho rende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaren Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina. 3 juni om 20.00 uur (huishoudelijke verga dering) 1a.loting volgorde van stemmen over zaken b.inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissieadvies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen regiostukken: a.instemming met rekening 1998 en begroting 2000 plus meerjaren- investeringsplan tot 2005 van Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer Bespreekstukken 5 Aanpassing van reglement, regelende de samenstelling en de taken van de verkeers- commissie van de gemeente Heiloo 6. Vaststelling Milieu-Effect-Rapport Boekelermeer-Zuid 2 en 3 7. Beschikbaarstelling van krediet ad 250.000,00 voor de verbouw van het pand Holleweg tot peuterspeelzaal 8. Ontbinding pachtovereenkomst met Fa. Sombroek Akkoordstukken 9. Beschikbaarstelling van krediet ad 17.000,00 inclusief BTW voor het verrichten van nadere werkzaamheden door Grontmij ter revitalisering van industrieterrein Oosterzij 10. Fusie van viertal regionale Onderwijs begeleidingsdiensten plus vaststelling nieuwe raam- en productovereenkomst 11.Vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Nic. Beetsweg 2 12.Begrotingswijzigingen: a vervanging bedrijfsmiddelen brandweer (twee turbinepompen en lichtaggregaat) Schorsing van de vergadering tot 7 juni om 16.00 uur: 13 Algemene beschouwingen in verband met het uitbrengen van de voorjaarsnota 1999 en van het meerjarenbeleidsplan Heiloo 2000-2003 (eerste termijn schriftelijk afgedaan) Schorsing van de vergadering van 18.00 tot 20.00 uur: 14. Vaststelling voorjaarsnota 1999 en meerjarenbeleidsplan 2000-2003 Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Westerweg 117 - vergroten woning; Butterlaan 6 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 3 juni 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine voor de periode van 30 mei tot en met 5 juni 1999; AVO-Integratie Gehandicapten voor de periode van 6 tot en met 12 juni 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek Gebied /ft grens plangebied

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4