The swing is back in town Herman Brood en zijn geven Ypestock allure big band en sfeer Schaakbord raakt overwoekerd John de Wit uit zich met gedichtenbundel n ERA avond STICHTING FESTIVAL HEILOO 50 taxatie nodigt 1 GEWELDIG GAAF! geprijsd1-1- PrOEKMAN [jj] W NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN 'JHHÉII Dé Hyp<ttheekwinkel VAN DER BORDEN 072-5351000 vrijdag 18 juni feestelijke aankomst Het was weer VRIJWILLIGSTERS &VRIJWILLIGERS Ype/fcst«ck LOKEEND RECLAME ECLAME Stop een tijger in de tank NU NOG SCHERPER KMA Redactieacquisitie en administratiei 16 JUNI 1999 JU j Drukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 24 I Avondvierdaagse van start Jaarmarkt in Heiloo André Burghardt net niet bij de eerste tien 4MB Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEI100 lel. 072 5320322 Paulusschool protesteert tegen locatie noodlokalen Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar t Vwralw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Tot 18 juni 2000 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C. HACHMANG De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Overal in en rond Heiloo kun je ze deze week in de avonduren tegenkomen: de sportievelingen die de avondvierdaagse wandelen. Van dins dag tot en met vrijdag worden er afstanden van 5, 10 en 15 kilometer afgelegd. De wandelroutes voeren langs de fraaiste plekjes in en om Heiloo. Aan deze 56ste editie van de avond vierdaagse, die gehouden wordt onder auspiciën van de Nederlandse Wandel Bond, doen dit jaar ruim 1600 deelne mers mee. De intocht vrijdagavond, vanaf 19.30 uur, zal ook dit jaar weer feestelijk zijn, met gezellige muziek van Caecilia en een warm onthaal van FSH. Eensgezindheid is in Ypestein aanwe zig om vooral de jeugdige wandelaars nog wat extra op te peppen. HEILOO - Op woensdag 14 juli wordt in Heiloo voor het eerst een grote jaar markt gehouden. Het is de bedoeling dat een langgerekt lint van kramen en attracties over de Heerenweg loopt en de winkelcentra 't Loo en het Stations centrum met elkaar verbindt. De organisatie van de jaarmarkt is in handen van Evenementen Midden- Holland in Gouda. Behalve commer ciële activiteiten is er ook ruimte voor non-profit organisaties. Zij kunnen kos- tenloos een stand huren. Tal van attrac ties moeten van de jaarmarkt een gezellige happening maken. HEILOO - Zei hij vorige week nog in de Uitkijkpost dat hij zich niet speciaal aan het voorbereiden was op de finale van de Grote Geschiedenis Quiz, afge lopen maandag moest André Burg- hardt bekennen dat hij dat toch wel een béétje gedaan had. Want deze 39-jarige inwoner van Heiloo trad afgelopen zaterdag samen met 49 andere geschie deniscracks aan in Slot Loevestein om dertig moeilijke vragen te beantwoor den in de eerste editie van deze Volks krant-quiz, en wilde daar toch wel een tikje beslagen ten ijs komen. De gekozen locatie bracht hem ertoe om zich toch nog maar even in de va derlandse geschiedenis te verdiepen, en dan met name de feiten rond Hugo de Groot en zijn ontsnapping in de veelge- memoreerde boekenkist. „Maar daar' werd dus helemaal niets over ge vraagd,lacht Burghardt maandag aan de telefoon. Maar echt slecht ging het ook niet. Hij behaalde in totaal 36 punten, en eindig de daarmee net onder de nummer 10. Zijn score was gelijk aan die van columnist Jan Blokker, die buiten me dedinging meespeelde. „De eerste tien vragen gingen nog wel, maar die daarna kwamen waren echt behoorlijk moei lijk." Zenuwen speelden hem geen parten, al hing er wel een beetje een examen sfeertje, vertelt hij verder. Maar al met al was het een leuke middag uit, niet in de laatste plaats door de sfeervolle ambiance. HEILOO - Een onbetwist hoogtepunt in de annalen van de Ypestock-geschie- denis. Zo mag de negende editie van dit gratis toegankelijke Heilooër popfesti val, dat met het jaar beroemder wordt, zeker genoemd worden. Een happe ning van formaat, met een puik pro gramma, een goed gestroomlijnde organisatie en naar schatting zo'n twin tigduizend enthousiaste bezoekers. Een feest voor jong en oud, dat menigeen in Heiloo nog lang zal heugen en tegelij kertijd doet verlangen naar volgend jaar, wanneer het eerste lustrum ge vierd /al worden. De spanning stijgt... Wie tegen drieën het festivalterrein be treedt, merkt dat de spanning inmid dels behoorlijk gestegen is. 'Is-ie er al', wordt door menigeen gevraagd. Op het bruggetje zegt een dame op leeftijd te gen haar even oude buurvrouw: 'Niet weggaan hoor, Herman Brood komt zo'. En ook de organisatie kijkt reikhal zend naar hem uit. Komt-ie? Hoe ziet- ie er uit? Heeft-ie zin om de speciaal voor deze gelegenheid wit gespoten container te beschilderen? De massaal toegestroomde pers staat in de start blokken. En ja hoor, even over half vier rijdt een glanzende bolide het terrein op en stapt een grijnzende Brood uit. Alle Ypestock-vrijwilligers verdraaien hun nek om een glimpje van deze held op te vangen. Zijn big band is dan al paraat. En hij stelt niet teleur. Want na een gedegen muzikale opwarmer door de jonge band Skinny Man Magoo en de meeslepende bluesklanken van Barrel- house geven Herman Brood en zijn ge weldige big band voor een tot de nok gevulde tent een show weg van jewel ste. Hét optreden waar iedereen voor kwam. Ook de volgende acts zijn de moeite van het beluisteren en het bekijken zeker waard, al moeten ze zich wel met wat minder belangstelling tevreden stellen. Supersub overstijgt zichzelf en zet een show neer van formaat. Ver rassend, met muziek die anders is dan anders, maar toch toegankelijk voor een breed publiek. Het feest breekt los als de Band zonder Banaan het podium betreedt. Niks is te maf voor de 'Bra- bo's', die zelfs met een echte surfplank over het publiek surfen. Her-en der in de tent, maar vooral vooraan, gaan de voetjes dan toch eindelijk echt van de vloer en wordt het een vrolijke boel. Van Dik Hout doet goed zijn best in de zeer uitgebreide set die de band speelt. Vooral met het nummer 'Stil in mij' smeert het publiek massaal de kelen door flink mee te zingen. In the mood Ook buiten de tent zit de stemming er prima in. De theateracts, verspreid over het terrein, vallen duidelijk in de smaak, terwijl de kinderen zich verma ken bij het springkasteel en de optre- De grote attractie van Ypestock '99: Herman Brood en zijn fabuleuze big band. dens van clown Arno. En geloof het of niet, er zijn nog altijd mensen die elk jaar naar Ypestock gaan, maar geen voet in de tent zetten en dus ook weinig of niets van de muziek horen. Ook de negende Ypestock is bovenal weer een ontmoetingsplek waar goede vrienden en vage bekenden elkaar te genkomen en bijpraten. En wie toeval lig jarig is op 'Y-day': die viert er ge woon zijn feestje! Alles kan, maakt niet uit, want sfeer is sfeer en die zit er de hele middag en avond goed in. Wel is het af en toe morren bij de kassa, waar je drie kwartier in de rij staat voor je consumptiebonnetjes, maar een echte festivalganger laat zich daar niet door uit het veld slaan. Door de verhit te gemoederen ontstaan hier en daar HEILOO - Het buitenschaakspel bij het Trefpunt ligt er overwoekerd en verwaarloosd bij. Er wordt weinig tot geen gebruik van gemaakt en het onkruid tiert er welig. Het schaakbord, dat ruim twintig jaar in de tuin van schaakliefhebber Van Hoek heeft ge staan, werd in mei vorig jaar met veel tamtam overgedragen aan het Tref punt. Sindsdien ligt het schaakbord er maar verlaten bij. Een enkele keer laat de jeugd zich er zien, om te skeeleren of een beetje te tennissen. Maar van scha ken is nog steeds geen sprake. De Stichting Ouderenwerk heeft nu beslo ten om op de maandag- en de donder dagmiddag de stukken alvast buiten klaar te zetten, vertelt directeur Gerrit Zeeman. Wellicht dat de jeu de boulers, die op deze middagen van hun baan gebruik maken, zin krijgen in een potje schaak, of andere aanwezigen in het Trefpunt. De assistent-beheerde^ gaat het schaakbord binnenkort grondig schoonmaken, zo is afgesproken. De zwarte en witte tegels van het schaakbord kreeg de heer Van Hoek destijds uit handen van toenmalig wet houder Bolten. Zelf maakte hij er hou ten stukken bij. Weer later werden deze vervangen door stukken van plastic, verzwaard met zand. Van Hoek ver huisde op enig moment naar Egmond, en besloot daarom het bord met de stukken te schenken aan het Trefpunt. Een schenking waar tot dusver geen dankbaar gebruik van werd gemaakt. wat vechtpartijtjes, die door de veilig heidsdienst snel de kop worden inge drukt. Aan het begin van de middag wordt een zakkenroller in zijn lurven gegrepen en één kraamhouder doet aangifte van diefstal van een weeg schaal en een portemonnee. Buiten het terrein doen zich geen noe menswaardige voorvallen voor. Bij een alcoholcontrole die de politie na afloop uitvoert, moeten 260 automobilisten blazen: zes van hen gaan met een bekeuring wegens rijden onder invloed naar huis. Een tegelijkertijd uitgevoer de snelheidscontrole op de Kanaalweg levert 'slechts' twee prenten op. Lustrumfeest De tent is weer afgebroken, maar de Stichting Festival Heiloo blikt- alweer vooruit naar de volgende Ypestock- editie. Tien jaar Ypestock, dat moet groots gevierd worden, vinden de orga nisatoren en ze willen volgend jaar dan ook flink uitpakken. De eerste contac ten met bekende Nederlandse bands zijn alweer gelegd en ook barst het al van de ideeën voor de accommodatie (misschien een tweede tent?) en de theater- en kinderactiviteiten. Nieuwe vrijwilligers en nieuwe sponsors zijn van harte welkom. De liefhebbers kun nen de datum van de tiende Ypestock in elk geval alvast in hun agenda zetten: het festival wordt gehouden op zondag 18 juni 2000. Een uitgebreide fotoreportage van Ypestock staat verderop in deze Uit kijkpost. 'AV.V.VV.V.- ■■vi. ■- WH HEILOO - Driehonderdveertig hand tekeningen van ouders, onderwijzers, enkele leerlingen en andere betrokke nen bij de Paulusschool van De Hucht in Ypestein. Vorige week donderdag kregen burgemeester Henk den Boon en wethouder Ernest ten Hacken van onderwijs die uitgereikt op het ge meentehuis van Heiloo onder toeziend oog van ruim honderd leerlingen en onderwijzers van de school, die daar met spandoeken heen waren getogen. Met deze actie protesteerden ze tegen het besluit van de gemeente om de noodlokalen, die bedoeld zijn om het ruimtegebrek van de school op te los sen, neer te zetten op het grasveldje bij de Oude Werf. Praktische bezwaren Te ver weg, oordelen de actievoerders. „Er zijn een hoop praktische bezwaren aan te voeren," betoogt directeur Ro- kebrand van de Paulusschool. „De afstand tussen de twee locaties is te groot. Dat is niet bevorderlijk voor de verkeersveiligheid en ouders met kin deren in verschillende groepen moeten hun kinderen dan naar diverse locaties brengen. Maar behalve dat: ook onder wijskundig levert het voor ons grote problemen op. Leerlingen krijgen nu les in verschillende groepen, aftianke- lijk van hun niveau op een bepaald onderdeel. Als de plannen van de ge meente doorgaan, kan dat niet meer omdat er dan twee groepen naar een andere locatie gaan." Onderwijzers en ouders menen dat er voldoende ruimte is om naast de school een aantal nood lokalen te plaatsen. De Paulusschool heeft er in de afgelo pen zes jaar al twee noodlokalen bij ge kregen vanwege de grote groei van het leerlingenaantal. De gemeente wil nu vier noodlokalen, die in gebruik zijn ge weest bij De Zuidwester aan Het Malevoort, aan de Oude Werf plaatsen in afwachting van nieuwe permanente lokalen die bij het schoolgebouw aan De Hucht gebouwd moeten gaan wor den. Dat laatste is ook een reden die de gemeente aanvoert om te kiezen voor de noodlocatie aan de Oude Werf: noodlokalen bij de huidige school zou bij de nieuwbouw in de weg staan. Ook voerde de wethouder aan dat de aanleg van allerlei voorzieningen zoals riole ring op de door de school gewenste plek, problemen opleveren. College blijft bij plan Burgemeester en wethouders hebben de bezwaren van de Paulusschool gis terochtend nog eens besproken in de collegevergadering en de beslissing opnieuw overwogen. De conclusie was dat de bezwaren van de school niet vol doende zwaar wegen om hun stand punt om de noodlokalen aan de Oude Werf te plaatsen, te herzien. Er wordt gestreefd naar een 'goede, structurele en snelle permanente oplossing voor het ruimteprobleem', aldus het college. De ouders zullen zich niet zomaar neerleggen bij deze beslissing, verwacht Rokebrand. „Die zien geen argumen ten om de lokalen niet naast de school te plaatsen. Ze zullen het er zeker niet bij laten zitten." HEILOO - Vriendschap, eenzaamheid, liefde, vrijheid, de dood, kortom: het leven. Dat is het onderwerp van de ge dichten- en gedachtenbundel van Hei looër John de Wit (32), die onlangs werd uitgebracht ondef de titel 'Als/If'. Zesendertig gedichten en gedachten bracht De Wit samen in zijn eerste dichtbundel. Poëzie die dateert uit de periode van bijna zeventien jaar waarin hij al gedichten schrijft. „Ik heb vanaf m'n vijftiende alle gedichten bewaard met het idee dat ze misschien ooit nog wel eens van pas zouden kunnen ko men," aldus John. „Voor deze bundel heb ik gedichten uit verschillende pe riodes van m'n leven gekozen." In zijn gedichten gebruikt hij zowel Nederlands als Engels om zijn gevoe lens en-gedachten op papier te zetten. Onderwerpen genoeg: alles wat hij ziet, hoort of meemaakt kan de basis wor den voor een gedicht. En wat dat be treft kan de jonge dichter bogen op aar dig wat levenservaring. Hij werkte als kelner en kok in Zwitserland, Engeland en de Verenigde Staten, waar hij boven dien studeerde aan de kunstacademie. Ook Australië verkende hij uitgebreid. „Het maken van een gedicht duurt nooit lang. De ideeën en gedachten komen gewoon opzetten en dan staat het snel op papier." Het schrijven is voor John, zoals hij zelf aangeeft, een manier om belangrijke momenten te bewaren. „En wat ik met dit boekje eigenlijk ook duidelijk wil maken is dat je nooit de enige bent die bepaalde pro blemen of gedachten hebt. Heel vaak vertellen mensen niet wat ze nu eigen lijk bezighoudt. Maar ik wil hiermee zeggen dat het prima is om je te uiten." Als/If is voor f 17,50 te koop bij boek handel Bruna in het Stationscentrum in Heiloo en boekhandel Dekker en Dek ker in Egmond aan Zee. John de Wit. lek onze kwe VERKOCHT MAKELAAR Makelaars sinds 1933 aanvang: 19.30 uur start: Radboud school aankondiging aangeboden door: MAKELAARS <fc TAXATEURS ONROEREND GOED Daarom wil het bestuur van langs deze weg haar enorme dank uitspreken voor de enthousiaste hulp van: o.a. Gemeente Heiloo, Politie, Brandweer, EHBO-ers, Noordhollands Landschap, de sponsors, de media, de bands crew en natuurlijk de inzet van voor, tijdens en na het Ypestock Popfestival 1999 ZEER SPECIALE DANK AAN HOUTHANDEL BUITER voor het 'redden' van het podium festival 999 Heiloo Tel. 072-532 10 65 i Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Het verwaarloosde schaakbord bij het Trefpunt aan de Pastoor van Muyenweg. Fotostudio Starfield) Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats. Holleweq 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1