Kaasvader leunt op nieuwe wandelstok Akersloot in de ban van zestiger jaren X Kinderen maken kunst voor jarige school ^enccZte«t Adressen Limmen Agenda Limmen PAGINA 12 UITKIJKPOST - 23 JUNI Voortgang CAL-fusie Expositie Fotoclub Pax Christischool HSV Limmen P L I T 1 E Herexamens SV Vredeburg Rode Kruis actie Biljarten en jeu de boules bij Vredeburg Gepromoveerd Martin Schilder opent tweede fase Autodrome Ango-collecte Emergo kampioen Nederlandse televisie zien op buitenlandse vakantie imd tlmmeljhie LI MM EN - Vorige week woensdag was voor de colleges en gemeenteraadsle den van de toekomstige fusiepartners Akersloot, Castricum en Limmen een dag georganiseerd om met elkaar op een ontspannen manier kennis te ma ken. Tevens werd door burgemeester Waal van Castricum aan gedeputeerde H. Meijdam de concept-strategische visie van de CAL overhandigd. De eerste fase van het proces tot schaalvergroting van het lokaal bestuur van de CAL-gemeenten heeft vijftien maanden geduurd, van oktober 1996 tot en met december 1997. Dit proces heeft in de drie gemeenten geleid tot een principekeuze voor een samenvoe ging van de CAL-gemeenten. De tweede fase van het onderzoek dat nu loopt, zal twee jaar in beslag nemen. Hiermee is een aanzienlijk onderzoeks budget gemoeid, dat gebruikt zal wor den om in samenspraak met bewoners, instanties en verenigingen inhoudelijke vragen te beantwoorden om uiteinde lijk tot een definitief besluit te komen over de fusie. Na het besluit in de ge meenteraden worden provinciaal be stuur, kabinet en parlement om een beslissing gevraagd. De inhoudelijke vragen gaan met name over de problemen en kansen in het CAL-gebied, de gemeentelijke organi satie die er moet komen op ambtelijk en bestuurlijk gebied, de financiële positie van de huidige gemeenten en een vooruitblik op die positie na het samengaan van de drie gemeenten. LIMMEN - Van 2 juli tot 5 augustus is in het gemeentehuis van Limmen een expositie te zien van foto's gemaakt door leerlingen van groep 7 van de Pax Christi basisschool uit Limmen. Voor de leerlingen die dat willen, is er op deze school gelegenheid om de hand- vaardigheidslessen in te vullen met les sen in fotograferen. Deze lessen wor den gegeven door Cees Beentjes. Het begint met het nemen van de foto's. Hierbij wordt de kinderen ge leerd te letten op de compositie en de lichtval, maar ook hoe je een interes sante, levendige foto kunt maken. De leerlingen fotograferen elkaar. In een speciaal ingerichte donkere kamer worden de films door de kinderen zelf ontwikkeld, waarna afdrukken op foto papier worden gemaakt. Hierbij leren zij naast de technische kneepjes van het vak, ook fotografische trucs om specia le effecten te bereiken. Deze expositie laat het resultaat van hun inspanningen zien. De expositie is toegankelijk op werk dagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (vrijdagmiddag gesloten). De expositie wordt op 1 juli om 15.00 uur geopend door wethouder W. Maréchal, waarbij de leerlingen van groep 7 van de Pax Christischool aan wezig zijn. Zaterdag vanaf 19.30 uur vindt het EK solexracen plaats. AKERSLOOT - Op zaterdag 26 en zondag 27 juni staat Akersloot in het teken van de jaren zestig. Vetkuiven en petticoats bepalen het straatbeeld op en rond het Wilhelminaplein tijdens dit rock en roll-weekend, waar van alles te beleven valt. Op zaterdag vindt vanaf 19.30 uur het EK solexracen plaats. Verwacht wor den een kleine honderd deelnemers aan dit kampioenschap. Gestart wordt in de vier klassen: de specials, die snel heden van ongeveer negentig kilome ter per uur behalen, de A-klasse, B- klasse en de ludieke C-klasse, waarin de rijders in complete outfit rijden (lan ge leren jas, pothelmpje en gele klom- pen). Naast deze solexrace is er veel live muziek in de straten en in omliggende cafés, echte rock en rollmuziek met klinkende namen als het King Size Trio, Ronnie Nightingale en The Haydocks, Spinout 4 en de Ramble Cats. Als klap op de vuurpijl is er een veer tien meter hoge steile wand. Berijders zullen op hun oude Indian motoren de wand beklimmen. De toegang is gratis, alleen voor een bezoek aan de steile wand wordt vijf gulden gevraagd. Zondag staat alles wederom in het teken van de rock en roll. Vanaf 12.00 uur is er weer volop live-muziek met daarnaast de steile wand. Er is tevens een show van Amerikaanse auto's en Harley Davidson motoren. Ook deze dag is de toegang gratis. LIMMEN - Zondag 27 juni vissen de all-rounders van HSV Limmen hun vijfde wedstrijd. Vertrek is om 7.00 uur vanaf eetcafé De Uitkomst. Viswater is het Noord-Hollands Kanaal nabij Koe dijk. Na afloop is er een verloting en een prijsuitreiking. Deelname kost f 5,-. Alle vis telt en wordt na afloop gewogen. De vis dient in een ruim leefnet bewaard te worden. Verdere info is verkrijgbaar op tel. 0251-310429. Jeugd viswedstrijd Zaterdag is de derde wedstrijd van de jeugd gevist. Zo'n 45 deelnemers bevis ten gedurende anderhalf uur 't Stet. Een spannende strijd tekende zich af tegen de toppers van de B-klasse. Ro bin Zwertbroek had de vis vanaf het begin op de stek en ving constant zijn visje. Zijn rivaal Jens Castricum wist hem zoals gewoonlijk aardig bij te hou den, maar kon niet voorkomen dat Robin zegevierde. De oudere en meer ervaren A-vissers werden allen afge- troeft door deze B-vissers. Uitslag A-klasse: 1. Erik Mooi, Bas Ad miraal 8 st. 2. Koen Kramer 7 st. 3. Bart Hoogland, Martijn Mooi 5 st. B-klasser 1. Robin Zwertbroek 17 st. 2 Jens Castricum 12 st. 3 Brit Beers 7 st. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN De geslaagden van SV Vredeburg. LIMMEN - Vorige week woensdag werden de herexamens afgenomen voor de schaakdiploma's Stap 2 en Stap 3 bij SV Vredeburg. De volgende kin deren deden met succes een tweede poging en kregen alsnog het felbegeer de diploma: Stap 2 diploma - Peter Boetskes, Niels Commandeur, Pieter Groot, Nicky Kraakman, Jeroen Leve ring. Stap 3 diploma - Bas Schijf, Barry Blekemolen, Erik Mooij, Martijn Mooij, Pandora van Rees, Samer Sofan. LIMMEN - Tot en met 26 juni houdt het Rode Kruis een actieweek. In dat kader vestigt de afdeling Limmen deze week extra aandacht op de welfare activiteiten die elke maandagmiddag plaatsvinden in zorgcentrum De Came- ren en de dagelijks functionerende telefooncirkel die al 19 jaar lang be staat. Wie aan deze activiteiten wil deelnemen is welkom. Voor meer infor matie over de welfare kunt u terecht bij L. Boersen, tel. 072-5052483, voor de telefooncirkel kunt u bellen met W. Segerius, tel. 072-5051772. LIMMEN - Hoewel de meeste activi teiten voor 55-plussers stilliggen in ver band met de zomerstop, maakt de Stichting Welzijn Ouderen Limmen (SWOL) iedereen erop attent dat de tuin van Vredeburg altijd toegankelijk is om er een wandeling te maken of een partijtje jeu de boules te spelen. De hele zomer lang is er tevens gelegen heid om op maandag, woensdag en vrij dag vanaf 13.30 uur te biljarten in Vredeburg. LIMMEN - Aan de Landbouwuni versiteit Wageningen is onlangs bij de vakgroep Bodemkunde en Geologie oud-plaatsgenoot ir. L. Tebbens gepro moveerd op het proefschrift 'De in vloed van klimaatverandering op de samenstelling van het rivierslib van de Maas'. ALKMAAR - Ruim een jaar na de oplevering en ingebruikname van de eerste fase van de hoofdvestiging van Martin Schilder in de Boekelermeer te Alkmaar, vindt komend weekend de feestelijke opening plaats van de twee de fase. Daarmee is de nieuwbouw op het enorme bedrijfsterrein voltooid. De tweede fase van de nieuwbouw is geheel gericht op de nieuwe thuisha vens voor Autocentrum Boekelermeer (ACB occasions), Autohuis Schilder met als huismerk Skoda, Schilder Autoservice als vertegenwoordiger van Seat en het universele garagebedrijf Stop Go. Voor de aspirant autokoper is het ge nieten geblazen. In fraaie en bijna futu ristisch vormgegeven showrooms met volop ruimte en licht maakt u kennis met de nieuwste generaties kwaliteits auto's, omgeven door informatiebalies, recepties, accessoireshops en aangena me coffeecorners. Naast de fraaie pre sentaties van Volkswagen, Volkswagens Bedrijfswagens en Audi en de diensten van Leasevisie Autolease, Euromobil Verhuurbedrijf, Reflex Autowasstraat en Touringcarberijf Schilder, kunt u nu dan ook kennismaken met de nieuwko mers. Op twee etages vindt u het brede en gevarieerde aanbod van kwaliteitsocca sions van ACB. Een paar stappen ver der wordt u verwelkomd bij Autohuis Schilder, waar de nieuwste Skoda's dui delijk maken dat dit merk aan een come-back bezig is. In de showroom van Schilder Autoservice geniet u van de hoogst inspirerende en sportieve Seat familie van mediterrane afkomst. Tenslotte een volstrekt nieuw feno meen: de universele garage Stop Go. Een garageconcept waar reparaties aan alle merken auto's in no-time worden uitgevoerd. Op vrijdagavond 25 juni vindt de offi ciële opening plaats in kleine kring en op zaterdag 26 en. 17 juni is het feest voor alle relaties en belangstellenden. Van 10.00 tot 17.00 uur zijn er spannen de attracties voor de kinderen in een compleet kinderdorp en vanaf 11.00 uur zal Henny Huisman met Snuitje op zaterdag de opening luister bijzetten. Zondag maakt Miss Nederland haar opwachting. Wie wil, kan met haar op de foto. Het bedrijf is te vinden aan de Smaragdweg 6-14 in de Boekelermeer. LIMMEN - De nationale Ango-collec te voor gehandicapten heeft in Limmen f 4.242,45 opgebracht. LIMMEN - In de nacht van woensdag op donderdag zijn uit een schuur bij een woning aan de Elzenlaan twee fiet sen gestolen. Van de schuur, die op slot was, werd een raampje vernield. Behal ve een damesfiets en een mountainbike werd ook een flinke hoeveelheid hen gelsportartikelen gestolen. CASTRICUM - Het fanfare-orkest van de muziekvereniging Emergo is zater dag 19 juni tweevoudig kampioen ge worden tijdens het nationaal muziek festival Survento in Surhuisterveen. Het orkest nam deel in de hoogste afdeling en werd beloond met een eer ste prijs en lof van de jury. Emergo werd kampioen op het muzikale vlak maar kreeg tevens het hoogste aantal punten van de publieksjury voor het entertainmentdeel. Galerie Amber Tot en met 27 juni expositie van schil derijen van Jacintha Reijnders, beelden van Tewis Elzinga en Alie Kalverda en keramiek van Frouwien Soenveld, te zien aan de Dusseldorperweg 18 van donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Tevens op zondag 27 juni van 12.00 tot 17.00 uur, met op tredens van dichtersgroep Hadewych en Co en duo Xamais, Xamais om 12.30,14.25 en 16.20 uur. Gemeentehuis Limmen Tot 30 juni beelden van Joke Bèentjes en schilderijen van Trudy Keyzer en Henny Mazurel, te zien op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (behalve vrijdagmiddag). Beeldentuin Akermare Expositie van beelden, schilderijen, etsen en sieraden van diverse kunste naars, te zien aan» de Uiterdijk 2 in Akersloot op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, de eerste en derde zondag van de maand en op afspraak, tel. 0251-312598. Gemaal 1879 Tot en met 27 juni expositie van kunst werken van Hans ten Broeke en Jos Peperkamp, te zien aan de Fielkerweg in Akersloot op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur en na telefonische afspraak op 0251-311705. Ook het ge maal zelf is te bezichtigen, eerste zon dag van de maand is maalmiddag. Atelier Hans ten Broeke Atelier aan de Boschweg 16 in Aker sloot open voor publiek tot en met 27 juni op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest, tel. 072-5066765. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Tele foon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur HEILOO/ALKMAAR - De wekelijk se kaasmarkt op het Alkmaarse Waag- plein is een evenement boordevol tra dities, al sinds de oprichting van het Alkmaarse kaasdragersgilde in 1622. Eén ervan is het dragen van een oranje strohoed, een zilveren speld en een ebbenhouten wandelstok door de kaas- vader. En met die wandelstok was afge lopen ^vrijdag iets bijzonders aan de hand. Kaasvader en marktmeester Levien Mechielsen uit Heiloo nam toen een nieuwe kaasvader-stok in gebruik, een stok van puur ebbehout en inge legd met ivoor, met een echt zilveren knop erop. De wandelstok vervangt de oude, die dateert uit 1950 en waarvan het zilver van de knop scheuren vertoont. Maar buiten dat: de huidige kaasvader (in functie vanaf 1 januari vorig jaar en de eerste kaasvader in de geschiedenis die niet afkomstig is uit Alkmaar) is ook de eerste die langer is dan 1.80 meter. Voor de 1.83 meter lange Mechielsen was de oude stok dus te kort. Hij ont dekte bovendien dat deze niet gemaakt was uit echt ebbehout. Reden om op zoek te gaan naar een nieuwe. Op vakantie in Sri Lanka vond hij een geschikt exemplaar in een winkeltje. Gebruikt en enigszins gehavend, want de knop was eraf. Maar omdat die van de kaasvaderstaf van zilver hoort te zijn, bleek dat eigenlijk geen probleem. Onlangs nam een Heilooër zilversmid de stok onder handen en maakte er een zilveren knop op, met daarin gegra veerd de naam van de huidige kaasva der en het jaar waarin hij aantrad. Schandbord Als het aan kaasvader en marktmees ter Mechielsen ligt, blijven zoveel mo gelijk oude gebruiken van vroeger be waard of worden .opnieuw in ere her steld. Zo schrijft Mechielsen elke week de namen van de kaasdragers die vrij dagochtend op het appel ontbreken, op het zogeheten schandbord. „Niet op het originele, oude bord, want dat staat in het museum. Op dit nieuwe bord schrijf ik de namen van laatkomers en van degenen die afwezig zijn, samen 'met de boete van vijf gulden die ze voor straf moeten betalen." Ook twee oude dobbelstenen zijn attri buten die de marktmeester altijd bij zich heeft als hij richting Alkmaar gaat. Werd er vroeger gedobbeld om de bes te 'noodhulpen' als er te weinig kaas dragers waren om de kaas te verkopen, nu gebeurt dat om de dichtstbijzijnde van de drie historische weegschalen uit 1673 te bemachtigen zodat er zo weinig mogelijk gelopen hoeft te worden. En als hij ook maar een klein handje kan helpen om weer een oude traditie nieuw leven in te blazen, zal de Hei looër kaasvader dat zeker niet laten. Zo tikte hij onlangs drie oude tinnen bekers op de kop, gemaakt in Zwolle en waarschijnlijk gebruikt bij de ere diensten in de katholieke en prote stantse kerk. Het Alkmaarse gilde heeft Kaasvader Levien Mechielsen omringd door zijn attributen, met uiterst links zijn nieuwe wandelstok. (Fotostudio Starfield) zelf 28 tinnen bekérs uit 1922 in bezit en vijf tinnen kannen uit ongeveer 1600, die werden gebruikt om bier uit te schenken en te drinken. Ze worden bewaard in het Kaasmuseum en het Stedelijk Museum Alkmaar. Mechielsen hoopt dat aan de drie 'nieu we' Zwolse exemplaren nog een aantal bekers toegevoegd kan worden. Wat hem betreft drinken de kaasdragers hun geliefde goudgele gerstenat weer uit tin, als in de dagen van weleer. Zelf heeft hij steevast een tinnen beker in gebruik. „Heerlijk, het bier blijft langer koel dan in een glas." Handkarren van stal Op de markt zelf zijn in de tijd dat de Heilooër het kaasvaderschap uitoefent, ook een aantal oude zaken opnieuw in HEILOO - De Willibrordschool in Heiloo bestaat 75 jaar en dat wordt deze week uitgebreid gevierd. Zoals het een katholieke school betaamt, werden de feestelijkheden voorafge gaan door een viering in de Willibror- duskerk afgelopen maandag. In een lange optocht liepen de kinderen en de leerkrachten in Oudhollandse kleding van de school naar de kerk en weer terug. Terug op school werd het cadeau van de kinderen aan de jarige school ont huld: een prachtig mozaïek van gegla zuurde tegels tegen de buitenmuur van het schoolplein van de onderbouw. Ieder kind had een tegeltje gemaakt, elk groep volgens een eigen thema, 's Middags deden de kinderen Oudhol landse spelletjes en keken ze naar het poppentheater. Dinsdag kregên ze 's morgens les volgens een historische methode, 's middags gevolgd door een vossenjacht. Vandaag, woensdag, gaan de kids naar een theatervoorstelling in De Beun. De feestweek wordt afgerond, na een sportdag op donderdag, met een schoolreisje op vrijdag naar De Efte- ling. Voor alle oud-leerlingen van de Willibrordschool is er op zaterdag 26 juni een reünie in de school en, voor wie zich daarvoor heeft aangemeld, 's avonds een groot feest in badmintonhal 't Vennewater. De jongst en de oudste leerling van de Willibrordschool onthulden afge lopen maandag het door alle leerlingen gemaakte tegeltableau. (Fotostudio Starfield) gebruik. Uit een opslagplaats van de gemeente kwamen de oude handels borden tevoorschijn, die nu net als toen weer op de partijen verkochte kaas worden gezet met de naam van de koper erop. De oude handkarren zijn van stal gehaald om de kazen vanuit de vrachtwagens naar de markt te bren gen. „Een tijd lang stonden de vracht wagens op de markt geparkeerd. Maar vroeger werden de kazen ook per handwagen aangevoerd, dus dat histo rische beeld is nu terug," constateert Mechielsen. „En de jongen die tegen woordig elke week vanaf een handkar in West-Fries kostuum kazen verkoopt, maakt het plaatje compleet." Wat betreft de wandelstok: het is de bedoeling dat de oude volgend jaar een plaatsje krijgt in het museum van het gilde, in de bestuurskamer in het Waag gebouw. Momenteel ondergaat dat een opknapbeurt. En de nieuwe stok? Die gaat overal waar de kaasvader gaat. Want hoe nieuw ook, hij verandert niets aan de aloude traditie. En mocht de kaasvader hem eens vergeten, dan zijn er altijd nog de kaasdragers om hem tot de orde te roepen met de tra ditionele kreet: 'Vader, vader, u loopt naakt!' Wie deze zomer op zijn buitenlandse vakantiebestemming bijvoorbeeld de verrichtingen van Michael Boogerd in de Tour de France wil volgen, kan terecht bij de vertrouwde Wereldom roep. Maar wat nog niet veel Nederlan ders weten, is dat sinds twee jaar óók de mogelijkheid bestaat de inspanningen van de Haagse held via het televisie scherm te bekijken, en wel bij BVN- TV, het televisiestation voor Nederlan ders in het buitenland. 'BVN-TV is bedoeld voor vakantiegan gers,' aldus woordvoerder Frans van Heteren. 'Maar we richten ons ook op zakenreizigers, emigranten, uitgezon den werknemers en overwinteraars. Gevarieerd programmapakket BVN-TV heeft een gevarieerd pro grammapakket samengesteld, waarmee Nederlanders 'in den vreemde' opti maal worden bediend. Zo worden be staande programma's uitgezonden van de Nederlandse publieke omroepen. Te denken valt daarbij aan het NOS-Jour- naal, Nova, Studio Sport, Barend en Witteman, het Lagerhuis, Willem We ver en Lingo. Daarnaast heeft BVN-TV een eigen actualiteitenprogramma, Stu dio NL, en verzorgt de omroep het Eu ropees weerbericht en de oproepen van de ANWB-Alarmcentrale. Verder bestaat de mogelijkheid om op de hoogte te blijven van de regionale gebeurtenissen in Nederland. BVN-TV kiest de leukste en meest informatieve uitzendingen van alle Nederlandse re gionale omroepen. Die items worden uitgezonden onder de naam Regio journaal. Het televisiestation is dit jaar voor het eerst 24 uur per dag in de lucht. Programmablokken van zes uur worden 'de klok rond' uitgezonden. Satelliet De programma's van BVN-TV worden uitgezonden via het ASTRA Satelliet systeem. Een schotelantenne en digita le ontvanger volstaan om de zender gratis te ontvangen. Het is ook mogelijk BVN-TV zonder schotelantenne te bekijken. De betere hotels en campings beschikken vaak over een gemeenschappelijke satellie tontvangstinstallatie, waardoor BVN- TV gewoon op de hotelkamer te ont vangen is. Het uitdijende ontvangstgebied en de toenemende bekendheid zorgen dat het aantal kijkers van BVN-TV flink groeit. BVN-TV informeert het publiek onder andere door middel van een bro chure, die gratis te bestellen is bij de publieksservice, tel. 035-6724333.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 12