KROM Bloemen voor 100-jarige Elisabeth Koomen m J Medische diensten VERS GEPERST L Kerkagem biblio theek PRIMALI^bv Boey\etit\n A taste of Blue Note99 ƒ9,95 P 0 L I T I E 39,90 DEUTEKOM 'Senic&teK Groenblauwe dromen en duizend jaar zand PAGINA 2 UITKIJKPOST-23 JUNI uw stomerij De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur, tel. 072-5330175, fax 072-5335644. Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van. nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. ■I In Limmen kan de kopij maandag uiterlijk tot 12.00 uur bij N. Admiraal, Bloemenhof 5, bezorgd worden. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. - - Een gerust gevoel Mannühkoor geeft jaarconcert Geschiedeniscursus Orgelconcerten Grote Kerk Bijeenkomst mantelzorgers Greetje van den Berg Keuze uit duizenden lampen Zeer veel cadeau-artikelen Diverse inbouwspots Postbussen-Zonnewijzers Lichtadvies service Bezorgen-montage geen probleem Voor de deur parkeren Countdown pas Broek op Langedijk Heerhugowaard Alkmaar Heilooër Bridge Club DVW-Zeevissen Postduiven m Groenblauwe dromen en A taste of Blue Note 99 duizend jaar zand CD van de week: OO Winkelhof 't Loo 53 Tel. 5335535 Boek van de week: Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (A.L. Duijvestijn, H.H. den Engelsen, H.D. Gransbergen, W. Hartong, H. Schwagermann en C.W. Willeboordse): voor spoedgevallen 's avonds en in het weekend is de dienst doende huisarts bereikbaar onder tel. 5339669. F.A. Poelakker, huisarts te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekend is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 9.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Daarbuiten voor spoedgevallen geopend, echter gesloten wanneer apotheek Sibilo of apotheek Heylo dienst heeft. Nacht- en weekenddienst 25 juni - 2 juli: Apotheek De Bever, Emmastraat 236 in Alkmaar, tel. 072-5112956. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 5337531. (Volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandartsdienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Diëtiste Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, tel. 5332287, tussen 17.00-19.00 uur; Ria Penders, Hoefcamplaan 13, Heiloo, tel. 5336673. Fysiotherapie Spreekuur volgens afspraak (ma t/m vr): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewisweg 34, tel. 5331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, tel. 5333398; E.E. Corts, De Wildtlaan 28, tel. 5333271; Maat schap voor fysiotherapie Waal, Kenne- merstraatweg 452, tel. 5331266; PA. Slinger, De Loet 6, tel. 5333746; fysio therapeute C.W. Meulenberg, De Krommert 16a, tel. 5340500; Fysio Hei loo, Slimpad 16a, tel. 5339355; Fysio therapie Stromend, Mariënstein 178a, tel. 5321262. Sportfysiotherapie Sportinstituut Het Vennewater, tel. 072- 5330344. Alkmaar Laat 201 Bergen Prinsessenlaan 18c Beverwijk Zeestraat 50 Plantage 120 Castricum Kortecieweg 47 Heiloo 'tLoo44 Medemblik Van Houweningenpark 7 a Chiropractie M. Roosenberg en T. Bish, Kenne- merstraatweg 69, tel. 5339963, behande ling volgens afspraak. Homeopathie N. van Amstel, arts voor homeopathie en acupunctuur, De Loet 6 in Heiloo en Julianaweg 72 in Egmond a/d Hoef, be handeling op afspraak via tel. 5069838. F. van der Kroon, homeopathie en na tuurgeneeskunde, De Rietvink 16, tel. 5332605. A. Brink, praktijk voor klassieke home opathie en natuurgeneeskunde, Bos- anemoon 6, tel. 5339474. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogendoorn, tel. 5331165. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, tel. 5337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens af spraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wes- terweg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur werkdagen 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00-11.00 uur en volgens afspraak. Oefentherapie Mensendieck W. Zonjee-Tol en A.H. te Morsche, Wes- terweg 128a, tel. 5338114. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 da gen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Oefentherapie Cesar Ingrid Hoefmans en Karen Bok-Besse, Stationsweg 15, tel. 5330592. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. Logopedie Tineke Hensen, De Sonneveld 124, tel. 5335352; Nita te Nuijl,Termijen 101, tel. 5335148; Jolanda de Wit, Vredenoord 30, tel. 5338073. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny van der Veer- Stoop, tel. 5320345. De honderdjarige mevrouw E. Koomen ontvangt de burgemeester. (Fotostudio Starfield) NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Honderd jaar werd ze vori ge week woensdag. Elisabeth Koomen- Verdonk, die drie jaar geleden van een van de kleine witte huisjes aan de Bos boom Toussaintweg noodgedwongen verhuisde naar een comfortabele ka mer van Zorgcentrum De Loet. Nood gedwongen, omdat de huisjes plaats moesten maken voor het prestigieuze nieuwbouwplan dat rondom het zorg centrum gerealiseerd wordt. De respectabele leeftijd van honderd jaar is lang niet iedereen gegeven. Re den genoeg dus voor een feestje, en dat werd dan ook gevierd, samen met haar kinderen, kleinkinderen, kennissen en medebewoners. Naast de schriftelijke felicitaties van Koningin Beatrix, kwam ook burgervader Henk den Boon de jarige feliciteren. Met een mooi boeket bloemen natuurlijk, en drie dikke zoe nen. Mevrouw Koomen was er zicht baar van onder de indruk. Maar een stukje in de krant, nee, dat was niet nodig... Terwijl er toch zoveel leuks over deze bijzondere dame te vertellen is. Bij voorbeeld dat zij samen met haar man Jaap in 1931 vanuit de Zaanstreek naar Heiloo vertrok, alwaar het gezin na een paar jaar aan de Kennemerstraatweg vervolgens in de Butterlaan terecht kwam. Een protestants gezin in een kinderrijke, roomse buurt. Aanvan kelijk werd de familie wat argwanend bekeken, maar dankzij haar tact, haar gastvrijheid en de gezelligheid die ze om zich heen wJst te creëren, werd ze al spoedig een praatpaal voor velen. Óf bijvoorbeeld het feit dat mevrouw Koomen met veel verve voordrachten hield, en wel in het Westfries. Zeer 112 072- 5122222 'Noord-Holland Noord HEILOO HEILOO - Op 13 juni werd op De Waard een personenauto vernield. De rechterbuitenspiegel werd afgebroken en het rechterachterspatbord werd bekrast. Op 15 juni werd op de Kennemer straatweg een bromfiets voor een tech nisch onderzoek uit het verkeer geno men. Enkele gebreken werden gecon stateerd, waarvoor proces-verbaal is opgemaakt. Op 16 juni vond op de Van Foreestlaan een aanrijding tussen twee personen auto's plaats. Een 36-jarige bestuurder hield onvoldoende rechts. Hij verklaar de verblind te zijn geweest door de zon. Na de aanrijding klaagden beide be stuurders over hoofdpijn. Op de Wilgenlaan werd een personen auto vernield. Het achterraam werd in geslagen. Op 17 juni werd aangifte gedaan van diefstal van een buitenboordmotor van een boot die lag vastgemeerd naast een woning aan Het Maalwater. Tussen 5 en 15 juni werd de ketting waarmee de buitenboordmotor was vastgemaakt, stukgeknipt. Ook de benzinetank werd meegenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag is uit een auto op de Molenweg een radio cdspeler gestolen. De auto stond op de oprit van een woning. Het raampje van het linkerachterportier werd ver nield. Een fietsster uit Heiloo bemerkte vrij dagmiddag bij thuiskomst dat haar fiet stas gestolen was. De vrouw was rond 14.15 uur van de Laan Eindeloos naar de Butterlaan gefietst. Van de diefstal had zij niets gemerkt. In de tas zaten twee portemonnees met inhoud, een leesbril in een etuitje en een regenkapje. Een uit Akersloot afkomstige vrouw is vrijdagmiddag met haar invalidenwa gentje in de sloot beland. De vrouw reed op het fietspad langs de Kanaal- weg naar Heiloo. Door nog onbekende oorzaak raakte ze de berm in en reed vervolgens de sloot in. Een Alkmaarder die het ongeluk zag gebeuren, wist haar en haar wagentje uit het water te halen. De vrouw had geen letsel. Ze is door een politiewagen naar huis gebracht. In een gezamenlijke actie van de ge meente, de politie en de spoorwegpoli tie is vorige week donderdag een con trole gehouden op het parkeren van fietsen in de fietsenstalling van het sta tion Heiloo. Hiertoe werd overgegaan na een waarschuwingsperiode van en kele dagen, waarbij fietsen die buiten de stalling stonden een sticker kregen. Verschillende wrakken werden uit de stalling verwijderd. Deze worden na twee weken vernietigd. Fietsen die don derdag nog steeds buiten de stalling stonden, zijn overgebracht naar het politiebureau Heiloo. Voor het afhalen van die fietsen dient een boete van f 40,- betaald te worden. Vrijdagmorgen rond 6.45 uur zag iemand op de Ypesteinerlaan dat een man in een auto inbrak. Toen deze be merkte dat hij betrapt was, ging hij er in een andere auto vandoor. De getuige gaf het kenteken door aan de politie. De wagen, die thuis bleek te horen in Haarlem, werd later door de politie van Kennemerland in die plaats aangetrof fen. Beide inzittenden, twee mannen van 23 en 25 jaar, werden aangehouden en naar het bureau in Alkmaar overge bracht. In hun auto werden twee auto radio's en twee frontjes gevonden, plus een aantal schroevedraaiers. De twee mannen hebben inmiddels drie dief stallen uit auto's bekend, zondagmid dag zijn zij weer heengezonden. Op de Westerweg in het Heilooërbos vond zaterdagmiddag een aanrijding tussen twee bromfietsen plaats. De brommer die in de richting van Heiloo reed, reed drie naast elkaar rijdende fietsers tegemoet. De drie fietsers wer den op dat moment ingehaald door een achterop komende brommer. Deze raakte de hand van de andere brom fietser, die hierdoor ten val kwam. Op eigen kracht is deze onfortuinlijke bromfietser naar het MCA gereden, waar een gebroken pink geconstateerd werd. De bromfietser die de val veroor zaakte, is doorgereden. Getuigen van dit voorval wordt verzocht contact op te nemen met de politie van Heiloo, tel 072-5337676. Zondagmiddag vond rond 16.(K> uur een aanrijding plaats op de kruising van de Zeeweg met een uitrit van een parkeer-1 plaats op de Noorderneg. Een 72-jarige bromfietser uit Castricum, die op het fietspad van de Zeeweg reed, kreeg geen voorrang van de auto die uit de uitrit kwam. De man en zijn vrouw achterop kwamen ten val. De vrouw is met een beenwond naar het MCA gebracht. Brommer en auto liepen lichte schade op. In de nacht van zondag op maandag vond op Het Malevoort een aanrijding tussen twee auto's plaats. De wagens klapten op elkaar toen de voorste ter hoogte van Vredenoord plotseling vol uit in de remmen ging. Een van de twee passagiers van de auto die bovenop de ander knalde, had letsel aan haar gezicht, de ander liep een gebroken neus op. De bestuurders van de auto's, beiden afkomstig uit Bergen, bleken te veel gedronken te hebben. Beiden kre gen een rijverbod opgelegd. De wagens raakten flink beschadigd. ADIiMCO INSTALLATEUR B e v e i 1 alarmsystemen Haesackerlaan 47 1851 ML Heiloo telefoon 072 5321390 fax 072 5321389 tekstvast was ze, en is ze eigenlijk nog steeds. Zo zegt ze nog altijd een vierre gelig versje op, wanneer zij haar kinde ren een borreltje inschenkt. Geld uit de zak kloppen Sterke verhalen doen binnen haar fa milie de ronde, over haar talent om mensen geld uit de zak te kloppen. Want zij ontpopte zich in Heiloo als een prima organisator van uitjes voor 'ouden van dagen', zoals de senioren toen nog genoemd werden. Mevrouw Koomen ging graag met een inteken lijst langs de deuren. Bovenaan zette ze de naam van een notabele uit het dorp, met daarachter een gefingeerd' bedrag, dat natuurlijk de moeite waard was. De volgende donateur kon daar dan niet voor onder doen, dat spreekt vanzelf! Vermaard zijn haar pannenkoeken. Stapels bakte ze, op haar vierpits olie stel in de tuin aan de Butterlaan. En natuurlijk mocht iedereen meeëten. Zelf at ze dan niet mee aan tafel: 'Ik eet vooraf', lachte ze dan fijntjes. 'Wie goed doet, goed ontmoet' is een van haar lijfspreuken. En dat motto heeft Elisabeth Koomen-Verdonk al tijd hoog gehouden. Haar kinderen be amen dat van harte, terwijl ze stilletjes hopen dat ze nog heel lang goed zal ontmoeten... HEILOO/ALKMAAR - Onder leiding van dirigent Caspar Himmelreich be gint zondagmiddag 27 juni om 17.00 uur het Heilooër Mannühkoor aan zijn jaarconcert. Het wordt gehouden in re staurant Nieuw Koekenbier in Alk maar en de entree is gratis. Er is een veelzijdig programma. Na een klassiek blok met Schubert-liederen volgen nummers van The Eagles, Frank Zappa, Duke Ellington, Comedian Harmonist, Ivo de Wijs en Eric Clapton. Met name het nummer van de Comedian Harmonist, 'Das ist der Lie- be der Matrozen', is het lievelingsnum mer van het koor geworden. Het koor bestaat uit dertig mannen en veel werken worden vierstemmig uitge voerd. De composities en arrangemen ten van de dirigent zorgen voor een eigen klankkleur. Het koor trad vorige week succesvol op tijdens het culturele festival Songlines over de Hoevervaart, in oktober wordt opgetreden tijdens het Leesbergconcours in Alkmaar. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Jaap Jan Schermer, drums, Peter Broersen, gitaar en Andreas Keesman, contrabas. HEILOO - Op donderdag 22 en 29 juli wordt in het Trefpunt de korte zomer cursus Geschiedenis gegeven. De lestij den zijn voor de eerste ochtend van 10.00 tot 12.00 uur. Op de tweede och tend is er een excursie naar Den Haag vanaf 9.00 uur. De eerste les behandelt historica Anja Kalis onder meer het 'rijke' leven aan het hof van de graven van Egmond en van Holland in de vroege middeleeu wen en de stichting van een klooster nabij de beroemde Adelbertput. De excursie voert naar het Binnenhof in Den Haag, het buitenverblijf van de graven van Holland. Een video-presen tatie gaat verder in op de historische ontwikkeling van het Binnenhof tot het huidige bestuurscentrum van Neder land.Tevens wordt Het Gouden Hoofd, een stadskasteel in Den Haag, bezocht. De cursus kost f 25,-. Hierbij zijn niet inbegrepen vervoer en consumpties. Opgave en informatie is verkrijgbaar bij Aktief 55 plus, tel. 072-5331297. ALKMAAR - Elke woensdagavond in het zomerseizoen, van 7 juli tot en met 8 september, wordt er door bekende organisten uit binnen- en buitenland een concert verzorgd in de Grote Sint Laurenskerk. De aanvang is om 20.00 uur, het kerkgebouw is open vanaf 19.15 uur. De toegangsprijs per concert is f 12,50 (f 10,- voor CJP/65/St. Vrien den). Een abonnement voor meerdere concerten naar keuze is tegen geredu ceerd tarief verkrijgbaar. Bestellen kan tijdens kantooruren op tel. 072- 5140707. In deze zomerserie zal het Van Hager- beer/Schnitger-orgel veel worden ge bruikt als imitator van het orkest. Va riatiekunst in de barok en twintigste eeuw is de titel van het eerste concert in de serie op 7 juli, uitgevoerd door Peter Ouwerkerk. Op het menu staan variatiewerken van moderne compo nisten Alain en Van der Horst, maar ook van Buxtehude en Bach. Op 14 juli wordt het concert verzorgd door Bernhard Haas met het thema Van Sweelinck tot Handel. Op dit con cert voert hij bewerkingen uit van orkestwerken van Corelli en Handel. Voor de pauze is er aandacht voor de Noordduitse componisten Scheide- mann, Weckmann, Tunder en Rein- cken. Op 21 juli geeft Pieter van Dijk een concert met de titel Classicisten contra Neudeutsche Schule. Op deze zomer avond worden de klassieke 19de eeuw- se Mendelssohn en Brahms in stelling gebracht tegen nieuwlichters als Liszt en zijn leerling Reubke. Wim van Beek geeft op 28 juli het concert Bach en Italië. Virtuoze Italiaanse Toccata's van Frescobaldi en Rossi en door de Italiaanse stijl geïnspireerde Bach- werken zullen onder zijn handen tot klinken komen. Driemaal B, retorisch en orkestraal is op 4 augustus het thema voor het con cert dat gegeven wordt door Stef Tuinstra. Op 11 augustus speelt Wim Diepenhorst. De titel van dit concert is Orgelmis anders. De Orgelmis anders is opgebouwd uit orgelliteratuur (onder meer van Bach) en improvisaties. Wim Diepenhorst zal zijn kunnen demon streren in een Sanctus in Franse barok stijl en een Ricercar in Italiaanse stijl. Reitze Smits speelt op 18 augustus Bach voor en na. Hij heeft een klave cimbelsonate van Carl Philipp Ema nuel Bach voor orgel gemaakt. Verder is er aandacht voor de Preludia van Kittel, één van Bachs laatste leerlingen. De werken van Bach zijn die uit zijn Leipziger jaren. Stephan Taylor schenkt op 1 september aandacht aan de (neo)barok. Hij koos naast barokmu ziek ook composities uit de dertiger en veertiger jaren van deze eeuw. Het laatste concert wordt op 8 septem ber gegeven door Pieter van Dijk met als thema Composities inspireren com ponisten. ALKMAAR - Voor hen die zorgen voor een naaste bij ziekte of handicap (mantelzorgers) houdt het Steunpunt Mantelzorg de laatste contactbijeen komst voor de zomer. In deze bijeenkomst kunnen mantel zorgers elkaar ontmoeten, ervaringen uitwisselen en hun vragen stellen. Op dinsdag 6 juli (aanvang 10.00 uur) zijn mantelzorgers uit Noord-Kennemer- land welkom aan de Reinaertlaan 3 in Alkmaar. mm Het populairste genre in de bibliotheek is de streek- en familieroman. Meestal lekker-weg-lezende boeken, die gaan over het leven van alle dag met z'n ups en downs. Zeer herkenbaar voor de doorsnee lezer en - op z'n tijd - heerlijk ontspannend. Toch doen veel mensen nog steeds wat laatdunkend over deze romans. Alsof het geen echte boeken zijn, geschreven voor wie echte litera tuur te moeilijk vindt. En natuurlijk worden streekromans geschreven door oude, bebrilde dames, van het type dat tot iri de zestiger jaren verantwoorde romans uitleende in de bibliotheek. Al deze vooroordelen worden in één klap naar het rijk der fabelen verwezen door schrijfster Greetje van den Berg (40), die inmiddels meer dan tien titels op haar naam heeft staan. Enkele voor beelden zijn haar debuutroman uit 1988 'Het leven tegemoet', 'Quatre- mains' en 'Bonte vlinder'. Geen van haar boeken is saai of ouderwets. Nee, ze weet op een geheel eigen en moder ne wijze zeer boeiende romans te pro duceren. Ze kaart daarbij diverse pro blemen aan, zoals kinderloosheid en ongehuwd moederschap. Greetje van den Berg kan niet alleen een heel goede familieroman, schrijven, maar ook heel leuk en onderhoudend vertellen over haar boeken en over de waarde van streek- en familieromans in het algemeen. Ik nodig u van harte uit om Greetje van den Berg op 5 juli te ontmoeten in de bibliotheek. De lezing begint om 14.30 uur en de toegangs kaarten zijn a f 5,- verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek. Robert van de bibliotheek t.o Karwei l.o. Gamma in Klercq woonwereld Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zondag 9.30 uur: ds. A. Boezewinkel, met One More Voice en Cantorij, heilig avondmaal. Gereformeerde Kerk Heiloo Zondag 9.30 uur: zie Witte Kerk. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. H. van het Maalpad, 12 plus en kinderneven- dienst. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Die Schaeckelsinghers en kinderkoor, voorganger M. Strack van Schijndel. Moeder Godskerk Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot, kinderwoorddienst. Kapel PC Willibrord Zondag 10.00 uur in de grote kapel: dienst van schrift en tafel met De Schola, voorganger ds. M. Braamse. Woensdag 16.45 uur kleine kapel: pas tor F. Kortekaas. OL Vrouw ter Nood Zondag om 10.30 uur hoogmis, elke zondag om 15.00 uur lof met rozen kransgebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 9.30 uur eucharistievie ring bij de Julianazusters, woensdag en vrijdag om 8.30 uur in de kleine kapel. H. Corneliuskerk Limmen Pastor J. Oiling, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275, spreekuur dinsdag en don derdag van 12.00 tot 13.30 uur. Diens ten: zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Parochiesecretariaat in de Pius, geopend vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. 5053793. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 p.m. (17.00 uur). Families welcome. Sunday school-creche facilities. Infor mation: tel. 5333396. Pinkstergemeente Heiloo Zondag 10.00 uur dienst. Zondags school 10.30-11.30 uur. Bijbelstudie: woensdag 20.00 uur. Kerkgebouw: Maas Geesteranusweg, Heiloo. Infor matie op tel. 5337282. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Zondag dienst om 10.00 uur. Woensdag bijbelstudie om 20.00 uur. Om de week bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Inlichtingen: tel. 5332649. HEILOO - Op donderdag 17 juni speelde HBC als volgt: A-lijn: Groot- jen-Hurkmans 57.81, Koster-Vd Burg 54.17. B-lijn: Nielen-Manshanden 64.58, De Haas-Kamphuis 61.46 HEILOO - De afdeling zeevissen van DVW heeft op 19 juni de tweede wed strijd vanaf de kant en de vijfde wed strijd van het seizoen '99 gevist op de Noordpier in Wijk aan Zee. Het was een prachtige dag met schitterend weer. Er werden door twaalf man 26 vissen gevangen, voornamelijk tonge tjes en gul, enkele botten en een pui taal. Roel den Nijs won deze wedstrijd voor Jaap van der Wal en Roland Klaver. De eerstvolgende wedstrijd van zondag 4 juli is voor de tweede maal op de Waddenzee, met de ms Rival. Er is nog één plaats vrij. Verder is er op 21 november een wrakviswedstrijd, waar bij de club samen met de Alkmaarse hengelsportvereniging Alkmaar en Omstreken de ms Mercuur wil afhuren. Informatie bij E. Wijckelsma, 072- 5333733 of R. Blok, 072-5336108. HEILOO - Bij de postduivenvereni ging was het afgelopen weekend moge lijk om aan drie vluchten mee te doen: Peronne (335 km), La Ferte Bernard (570 km) en de nationale vlucht vanaf St. Vincent (1200 km). Door de zuiden wind behaalden de duiven een snelheid van bijna 100 km per uur. De uitslagen: Peronne (los 8.00 uur). 1. H. Dekker (11.35 uur), 2. G. Kaandorp, 3. E. Maat, 4. Comb. Kruyt, 5. Comb. Huysman Luiten, 12. F. Kaandorp, 14. Comb. Adrichem Ranzijn, 19. mevrouw Klaassen, 24. Gerard de Kruyf. La Ferte Bernard (los 6.45 uur): 1. H. Dekker (13.59 uur), 2. G. De Kruyf, 3. J. Pepping, 4. P. Zuurbier, 7. Comb. Huysman Luiten, 12. mevrouw Klaas sen, 14. W. Raams, 24. Comb. Adrichem Ranzijn, 33. C. Bak, 34. Com. Kruyt. St. Vincent (los vrijdag 13.00 uur) 1. Gebr. Hommes uit Akersloot (12.30 uur). Jazzliefhebbers klinkt de naam Blue Note als muziek in de oren. Het be hoort ongetwijfeld tot de meest legend arische jazzlabels ter wereld. Dit jaar viert Blue Note zijn zestigste verjaar- dag. Het begon allemaal in 1939, toen de jeugdvrienden Alfred Lion en Francis Wolff hun eigen label oprichtten. Voor al in de jaren na de Tweede Wereld oorlog groeide de maatschappij uit tot een toonaangevend jazzlabel. Door de jaren heen maakten echte top jazz musici als Thelonious Monk, John Col- trane, Miles Davis en Art Blakey hun beste opnamen en platen voor Blue Note. Nu, zestig jaar later, is Blue Note nog steeds springlevend en staat garant voor topkwaliteit op gebied van blues en jazz. Muziekstijlen die trouwens weer steeds meer in opkomst zijn, ook bij jongeren. Bekende artiesten van nu die hun muzikale geluid bij Blue Note laten horen zijn onder meer Cassandra Wilson, Charlie Hunter en Dianne Reeves. Op de cd van deze week zjjn de stuk voor stuk oorstrelende nummers Gan- sterism on canvas van Jason Moran, Hey-Hee-Hi-Ho van Medeski, Martin en Wood, Money van Jacky Terrasson, Broadway Blues van Joe Lovano en Greg Osby, Son Muntuno van Chucho Valdes, Light and Shadows van Rodney Jones, Punjab van Benny Green en In the pocket van Javon Jackson te belui steren. Met het boek Groenblauwe dromen en duizend jaar zand van Claire Hülsen- beck blijft de lezer dicht bij huis. Het is namelijk gebaseerd op Egmond en het landschap in de omgeving. Deze roman vertelt het verhaal van de twaalfjarige Toon de Bleéker, bijge naamd Kolle. Kolle kan niet voetballen en soms vindt hij zichzelf maar niks. Toch gaat hij op zoek naar het geheim van de moord op Linda's moeder. Er liggen duinwachters, messentrekkers en stropers op de loer, maar Linda heeft zijn hulp dringend nodig. 'Jij ziet ook overal spoken,' zegt zijn moeder. Zijn vader kijkt langs hem heen, die houdt niet van dromers, fan tasten of schatgravers. Daarom sluipt Kolle naar de Klif, het hoogste duin. Vanaf zijn uitkijkpost kan hij drie dor pen zien, een vuurtoren, bloembollen- velden en het duinlandje van opa. Maar ook dromen. Die brengen hem in terug naar het vroegere Egmond. Hij droomt over gevechten tussen de heren van het slot en de monniken van de abdij en over de tijd waarin het slot tot ruïne vervalt. De droom over de opgraving van menselijke botten tijdens de her bouw van de abdij in 1934 vormt uit eindelijk een belangrijke ontwikkeling in het verhaal. Kolle's belevenissen zijn gebaseerd op verhalen van leerlingen uit de hoogste groepen van Egmondse basisscholen. Philip Hopman illustreerde het boek met pentekeningen, de vormgeving was in handen van Steef Liefting. voor door Claire Hülsenbeck Heerenweg «7*69,1851 KL HeBoo naast Winteihot 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel voor

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 2