Ontwikkelingsvisie Stationsomgeving west tSilI o> m Millenniumfestiviteiten Bekendmaking PAGINA 4 UITKIJKPOST-23 JUNI HEILOO Samenhangende kijk op Stationsomgeving west Realisering van een waardige entree van het stationscentrum komend vanaf de Zeeweg Concept ontwikkelingsvisie gereed voor inspraak en ter inzage tot 6 augustus a.s. Informatiebijeenkomst op 6 juli in motel Golden Tulip Inleiding In februari 1999 heeft de gemeenteraad van Heiloo geld beschikbaar gesteld om voor het stationsgebied aan de westkant van het spoor een ontwikkelingsvisie op te laten stellen door het bureau Kuiper Compagnons. In dit gebied staat veel te gebeuren. Een visie op de ontwikkeling in dit gebied is gewenst om tot een verantwoorde ruimtelijke afstemming te komen. Het volgende gebied is hierbij betrokken: Westerweg, RabobankVSB bank het BP station met de daarachter gesitueerde garage (Nissarr), De Stationsweg, de bebou wing aan beide zijden tot de spoorwegover gang, de Beja-locatie, het postkantoor en garage Bleeker aan de overzijde van de Zeeweg. Nieuwsbrief De gemeente heeft een nieuwsbrief opge steld over de ontwikkelingsvisie Stationsomgeving west. Deze nieuwsbrief wordt morgen, donderdag 24 juni 'of vrijdag 25 juni a.s. bij de omwonenden van het sta tionsgebied thuisbezorgd. De ontwikkelingsvisie zelf is tegen betaling van 30,per boekje verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis. De concept-ontwikkelingsvisie ligt ter inzage tot 6 augustus in het gemeentehuis en in de bibliotheek. In deze ontwikkelingsvisie treft u een beschrijving aan van de bestaande situ atie geïllustreerd met foto's. Duidelijk wordt dan ook dat de kwaliteit van sommige loca ties in dit gebied duidelijk verbeterd kan wor den. Daarnaast zijn er schetsen opgenomen van hoe het zou kunnen worden. De opgeno men afbeeldingen zijn vooral bedoeld om één en ander te verduidelijken oftewel illustreren. Het zijn dus géén schetsen van hoe het gaat worden. Uiteraard is sprake van een samenhang met de oostzijde van de spoor lijn. Voor dit gebied is al een beeldkwaliteits plan opgesteld. Waarom een ontwikkelingsvisie In de stationsomgeving ten westen van de spoorlijn heeft zich in de loop der jaren een aantal ontwikkelingen voorgedaan die van invloed zijn geweest op de kwaliteit van deze omgeving. Te noemen zijn het realiseren van grootschaliger functies in dit gebied zoals postkantoor, garagebedrijven en het tanksta tion. In de diecte omgeving zijn verder het verzorgingstehuis 'Overkerck', de Kloosterhof, de nieuwbouw aan de Pastoor van Muijenweg en de appartementen aan de Matthijs Zonderhuisweg gekomen. De westzijde van de stationsomgeving is ken nelijk een geschikte locatie gebleken voor dit soort gebouwen. Dit geldt ook voor de te realiseren bibliotheek, niet alleen vanwege de Bestaande toestand centrale ligging, maar ook vanwege de centru mondersteunende functie die het kan hebben. Tot 1975 functioneerde de stationsomgeving met de Kennemerstraatweg als eerste cen trum voor Heiloo. Met het realiseren van 't Loo functioneert dit gebied sinds 1975 als tweede centrum. Daarnaast is het een feit dat de 'markt' de mogelijkheden van dit gebied aan beide zijden van de spoorlijn heeft ont dekt. Nieuwe plannen, particuliere initiatieven doen zich voor in dit gebied, zoals de al genoemde locatie voor nieuwbouw van de bibliotheek. Ook verandert het gebouw van de dansschool van eigenaar en vindt aan- en verkoop van verschillende panden plaats. De verlenging van de Heilooër Zeeweg in de jaren zeventig is letterlijk een 'doorbraak' geweest en is nooit netjes afgewerkt. De ach terkantsituaties bleven bestaan. Deze door gaande route is gezichtsbepalend voor Heiloo en bepaald niet fraai. Al met al een reden genoeg om een ontwik kelingsvisie op te gaan $tellen met als doel de samenhang en de kwaliteit te waarborgen en de nu wat rommelige entree vanaf de Zeeweg te verfraaien. Toetsingskader De concept ontwikkelingsvisie stationsomge<- vihg west is geen blauwdruk voor de uitein delijke invulling van alle locaties. Zo'n visie geeft de bedoelingen en ambities weer en beoogt een richtinggevend toetsingskader te zijn voor concrete plannen, waarvoor ons op dit moment veel aanvragen bereiken. Deelgebieden In de concept ontwikkelingsvisie stationsom geving west zijn op hoofdlijnen de ruimtelijke en functionele mogelijkheden geschetst met de bedoeling het tweede centrum van Heiloo een functionele impuls te geven, de ruimtelij ke kwaliteit en de beeldkwaliteit te verbete ren. Een kader waarbinnen (her)ontwikkeling van locaties mogelijk- is. In de concept ontwikkelingsvisie beschrijft Kuiper Compagnons een zestal deelgebieden met een beschrijving van de mogelijkheden en daarbij illustraties om een indruk te geven van de bedoelingen: een richtinggevende inspiratiebron voor uitwerking van eventuele initiatieven. Deelgebied 1 bijvoorbeeld bestaat uit de noordzijde van de Zeeweg en in dit deelge bied gaat Kuiper Compagnons uit van de sloop van het garagebedrijf en het postkan toor. Op deze plek schetst het adviesbureau drie nieuwe gebouwtjes en een vierde aan de oostzijde van de spoorlijn met een zelfde omvang. Geschetst wordt een gebouw met in totaal drie bouwlagen, waarvan twee woonla gen op een onderlaag van een kantoor met een centrumondersteunende functie. De gebouwen worden gebouwd met forse groe ne tussenruimten, als een soort decor voor het bestaande appartementengebouw aan de Matthijs Zonderhuisweg. Hierdoor ontstaat vanuit de bestaande appartementen een openheid en doorzicht naar de Zeeweg. De gebouwen zijn klein van maat en schaal: twee woningen per laag. Een ander voorbeeld is de beschrijving van deelgebied 4: tussen de Zeeweg en de Stationsweg is nieuwe bebouwing voorzien op de plek van Beja. Aan de zijde van de Westerweg is een hoogte van vier lagen toe laatbaar. Langs de Zeeweg en de Stationsweg is een goothoogte van twee lagen het uitg angspunt. Deze hoogte is gelijk aan de maximale hoogte aan de Stationsweg Perspectief mogelijk nieuwe situatie Perspectief mogelijk nieuwe situatie en in de achtertuinen van de Zeeweg. In de parkeerbehoefte dient op eigen erf te worden voorzien. Dit houdt in het realiseren van een relatief kleine parkeergarage. Deelgebied 5 behelst de beschrijving van de kopbebouwing aan de Westerweg. Het gaat hier om de nieuwe bibliotheek met apparte menten. De gehele begane grond van de bouwkavel is bedoeld voor de bibliotheek, de Rabobank en de reiswinkel. Op de verdiepin gen komen appartementen in twee respectie velijk drie woonlagen. Afhankelijk van de woninggrootte kunnen ruim 20 appartemen ten worden gerealiseerd. Het is denkbaar om op de eerste verdieping tussen beide gebouwdelen in een lager gebouwdeel te realiseren. De overgang naar het openbaar gebied heeft een tuinkarakter (bomen met begroeiing eron der). Voor het parkeren is een parkeergarage de optie. Een tweede mogelijkheid komt neer op een meer langgerekt e bebouwing evenwijdig aan de Westerweg. Bij een dergelijke keuze zal echter nog meer aandacht nodig zijn om schaal en maat van de gebouwen te laten aansluiten bij de gewenste karakteristiek. Te denken valt hierbij aan de bebouwing die aan de zijde van de Westerweg voor een gedeelte terrasvormig is opgebouwd. Deelgebied 2 betreft de Stationsweg, deel gebied 3 beschrijft het plaatsen van kopbe bouwing aan de weerszijden van de Stationsweg (stationsentree westzijde) en deelgebied 6 betreft de kopbebouwing Pastoor van Muijenweg. Bij het slopen van het tankstation en garagebedrijf ontstaat een bouwkavel van ongeveer 2.500 m2. Informatiebijeenkomst De gemeente organiseert op dinsdag 6 juli a.s. een informatiebijeenkomst in motel Golden Tulip. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst wordt een toelichting gegeven op concept ontwikke lingsvisie en krijgt u ruim de gelegenheid om vragen te stellen. U bent van harte welkom. Wij vragen u wel zich aan te melden door het insturen van onderstaande aanmeldingsbon. Ter inzage De concept ontwikkelingsvisie stationsomge ving west ligt vanaf donderdag 24 juni tot 6 augustus ter inzage in het gemeentehuis op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur bij de Bestaande toestand afdeling VROM en tijdens de wekelijkse avondopenstelling op maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. De ontwikkelingsvisie ligt ook ter inzage bij de bibliotheek. Vanwege kleine aanpassingen ligt ook het beeldkwali teitsplan Stationsomgeving oost ter inzage gedurende dezelfde periode. Geef uw reactie U kunt uw reactie op de concept ontwikke lingsvisie stationsomgeving west schriftelijk kenbaar maken door vóór 6 augustus 1999 een brief te schrijven aan: college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Links bovenop de enve loppe graag vermelden: ontwikkelingsvisie Stationsomgeving west. Wilt u nog reageren op het beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving oost dan geldt dezelfde sluitingsdatum en hetzelfde adres, maar een andere aanduiding bovenop de enveloppe. Procedure Op het moment dat de inspraakprocedure voorbij is, stelt de gemeente een inspraakver- slag op. Dit inspraakverslag bespreekt het college van burgemeester en wethouders en kan aanleiding geven om de concept ontwik kelingsvisie bij te stellen (september). Over de besluitvorming van het college informeren wij u in de tweede nieuwsbrief. Het ligt in de bedoeling om de al dan niet aangepaste ont wikkelingsvisie na bespreking in de raads commissie van oktober voor te leggen aan de gemeenteraad in november of december van dit jaar. Aanmelding voor de informatiebijeenkomst Om de informatiebijeenkomst van 6 juli a.s. in het motel Golden Tulip goed te kunnen orga niseren is het wenselijk dat u zich aanmeldt U kunt hiervoor deze bon in een enveloppe sturen naar: gemeente Heiloo, bureau Voorlichting, Antwoordnummer 1525, 1850 VB Heiloo. Een postzegel plakken is niet nodig. Wilt u de bon insturen vóór vrijdag 2 juli a.s.? De heer/mevrouwgeeft zich op voor de informatiebijeenkomst concept ontwikkelingsvisie Stationsomgeving west op dinsdag 6 juli a.s. in motel Golden Tulip. Ik kom metpersonen. Wilt u een buurtfeest organiseren? Dien uw aanvraag dan op tijd in! Voor de viering van de eeuwwisseling ver wacht de gemeente meer aanvragen om een buurtfeest te mogen organiseren dan anders. Het college van burgemeester en wethouders heeft als uitgangspunt, dat in het algemeen geen bezwaar is tegen het organiseren van kleinschalige buurtfeesten tijdens de millenni umwisseling. Om een helder inzicht te krijgen in de hoe veelheid activiteiten is het belangrijk dat aan vragen voor het mogen houden van een buurtfeest op tijd binnen zijn bij de gemeente. Dien uw aanvraag uiterlijk 1 september a.s. in Wilt u een buurtfeest organiseren ter gelegen heid van de millenniumwisseling? Dien dan uw aanvraag uiterlijk 1 september 1999 bij de gemeente in. Bij verzoeken voor meerdere activiteiten in één buurt of wijk kan de gemeente vanwege de openbare orde beper kingen stellen aan het aantal feesten! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Westerweg achter 21c- bouw twee woningen; Arklaan 14 - vergroten dakkapel; De Sonneveld 19 - plaatsen dakkapel; Vrieswijk 31 - plaatsen dakkapel; De Boog 54 - plaatsen berging; Laarmanstraat 4 - plaatsen berging; Ypesteinerlaan 103-plaatsen berging; Torenlaan 3 - plaatsen dakkapel; Kennemerstraatweg 369 - vergroten dakkapel; Kennemerstraatweg 367 -vernieuwen en vergroten dakkapel; Butterlaan 28 - plaatsen berging; Ewisweg 6- plaatsen berging; Westerweg 117 - vergroten woning; Butterlaan 6 - vergroten woning; Nic. Beetsweg 30 - plaatsen berging; De Waard 127 - vergroten woning; Nic. Beetsweg 1 - vernieuwen berging; Swanendael 6 - vergroten woning; Stationsweg 58 - plaatsen berging; Keldercroftlaan 6 - plaatsen dakkapel; Hoogeweg 45 - plaatsen dakkapel. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 2511800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Vergunning voor de jaarmarkt Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat zij hebben besloten ver gunning te verlenen aan Evenementen Midden Nederland, Nieuwe Parked 1 uit Gouda, voor het houden van een braderie/jaarmarkt op woensdag 14 juli 1999 tussen 06.00 en 20.00 uur. De jaarmarkt wordt gehouden op de Heerenweg, tussen de Van der Veldenstraat en de Stationsweg. Aan de vergunning is een aantal voorwaarden verbonden. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit, dat kunt u hiedegen binnen zes weken na ver zending/publicatie van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indien bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ter inzage De vergunning ligt ter inzage bij de afdeling VROM, Milieu, kamer 110 van het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 34. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4