Woningzaak De Groot sluit deuren De Egmonden Speel-o-theek voorziet nog altijd in behoefte Vaderdagontbijt op bed Freinetschool verdiept zich in Indianen Winkelsluiting betekent einde van 'n tijdperk Ouïï-papieracties PAGINA 6 UITKIJKPOST-23 JUNI Site Optredens Russische artiesten Kennismakingsavond duiksport Rondleiding Ridderorde voor Bob Kaper Activiteiten Egmond Verkoop afgeschreven boeken Voorspeelavond SMOE Trias-dames verbeteren zichzelf in Krommenie TY 't Vennewater bereidt zich voor op Tannestoernooi Jan en Marja de Grootsamen met hun assistente nog een kleine twee maanden achter de toonbank. Daarna valt het doek definitief voor Woninginrichting De Groot. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Het einde van een tijdperk. Zo mag het gerust genoemd worden nu De Groot's Woninginrichting aan de Holleweg op 14 augustus definitief de deuren sluit. Al sinds 1886 is de Firma De Groot in Heiloo gevestigd, maar liefst 46 jaar lang werkt Jan de Groot in het bedrijf dat ooit door zijn grootva der en diens moeder werd opgericht en al 32 jaar daarvan runt hij de zaak sa men met echtgenote Marja. „Het zal slikken zijn als we voor het laatst de deur dichtdoen. We hebben twee kin deren en de zaak is eigenlijk ons derde kind. Het is je leven." Ze zijn nog lang niet op hun werk uit gekeken, verzekeren Jan en Marja de Groot. Met plezier zouden ze gerust nog een aantal jaar doorgaan, als zich niet spontaan een koper had gemeld voor het pand en de naastgelegen wo ning aan de Holleweg. Toen kwam toch het idee op om een punt te zetten ach ter zoveel jaren woninginrichting, ook omdat klussen als het leggen van vloe ren ('hele dagen op je knieën') met het klimmen der jaren zwaarder worden, geeft Jan de Groot toe. Dagelijks was hij op pad om interieurs in Heiloo en omgeving van een nieuw jasje te voorzien, geassisteerd door een aantal stoffeerders. Echtgenote Marja, die aanvankelijk het idee had dat ze af en toe even zou helpen in de zaak, stond uiteindelijk alle dagen in de win kel om advies te geven, te verkopen en de inrichting van de etalage te verzor gen, daarbij geholpen door een assis tente. Ook de zoons Cees en Roel, die min of meer in de zaak opgroeiden, droegen hun steentje bij. Lopertjes en stromatrassen Het werk is door de jaren heen specta culair veranderd, want woninginrich ting van toen is bijna niet meer te ver gelijken met die van nu, weten de beide echtelieden. Het zeil op de grond, pre cies uitgesneden rond een karpet in het midden, het lopertje öp de trap, het Jabo-tapijt dat aan twee kanten ge bruikt kon worden zodat het langer meeging, de stromatrassen en de wol len dekens van vroeger zijn inmiddels vervangen door kleurig vinyl en kamer breed tapijt in allerlei dessins en dek bedden met overtrekken van de meest uiteenlopende materialen en met een eindeloze variatie in prints. Het vertij ken van matrassen wat destijds nog ge daan werd ('s morgens haalde je de matras op als hij nog warm was en 's avonds moest-ie weer terug zijn') ge beurt al lang niet meer. Zowel Jan als Marja kunnen het zich nog goed herinneren: de komst van de luxaflex, waarvan je je afvroeg hoe je ze eigenlijk op moest hangen, de rolgor dijnen van toen die alleen in beige en groen verkrijgbaar waren, de naaiate liers die het werk van de thuisnaaisters overnamen, de eerste rol kamerbreed tapijt die revolutionair was vergeleken met de losse banen van daarvoor die aan elkaar genaaid moesten worden, de rails die de gordijnroeden vervingen. Alhoewel die laatste uiteindelijk weer helemaal terug in de mode zijn. De grootste veranderingen vonden be gin zeventiger jaren plaats, weet Jan de Groot. „Mensen hadden meer geld te besteden, huizen werden opgeknapt en gemoderniseerd, overal kwamen bad kamers en centrale verwarming en mensen deden inspiratie op in het bui tenland omdat ze meer gingen reizen." Eigenzinnig Voor Marja en Jan betekenden al die ontwikkelingen vooral bijblijven: op de hoogte zijn van trends, cursussen vol gen en goed om je heen kijken. Ook de bouw van een compleet nieuw pand in 1977 op de plek van het oude pand had daarmee te maken: het echtpaar wilde meegaan met de ontwikkelingen in de buurt, waar toen winkelcentrum 't Loo gebouwd werd. Vóór alles heeft het echtpaar echter altijd een eigen stijl gehanteerd. „We ten wat je klanten mooi vinden. De klanten bij hun naam noemen. En we hebben altijd gewerkt op een manier waar we onszelf prettig bij voelden." Een stap als opgaan in een grote in koopcombinatie en daarmee de eigen naam verliezen, zoals tegenwoordig meer en meer gebeurt, is dan ook niets voor hen, vinden Jan en Marja. „Daar zijn wé te eigenzinnig voor. Wc hebben altijd onze eigen koers gevaren en dat kunnen cn willen we niet meer veran deren." EGMOND - Op donderdag 1 juli treedt in Egmond aan Zee een gezel schap van Russische artiesten uit St. Petersburg op. Deze Russische kunste naars verblijven in Nederland in ver band met de week 'Kunst uit St. Peters burg' in Enkhuizen die van 26 juni tot en met 3 juli plaatsvindt. Van 19.15 tot 20.15 uur treden op het Pompplein de leden van de dansgroep Young Lening rad onder leiding van Sofia Joffe op en het Trio Otrada. De dansgroep Young Leningrad werd opgericht in 1968 door de moeder van de tegenwoordige artistiek leidster, docente en choreografe Sofia Joffe. Het ensemble heeft een zeer breed reper toire en trad over de hele wereld op. De groep brengt in schitterende kostuums klassieke, moderne en volksdans. Het Trio Otrada (een oud-Russisch woord voor vreugde, blijdschap) be staat uit Andrei Demidov op balalaika, Tatjana Potjomkina op dombra en Sergej Pogurtsev op harmonica. De groep is voor de eerste keer in West- Europa. Van 20.30 tot 21.30 uur is er een concert in de Oud-Katholieke kerk aan de Voorstraat 110 door het Kamerkoor Oude Russische Muziek St. Petersburg onder leiding van Juri Gurbo. Dit koor brengt een programma van Russische volksmuziek en van Russisch-ortho- doxe kerkmuziek. De zang van dit ka merkoor wordt gekenmerkt door de krachtige, heldere hoogte van de sopra nen en de enorme diepte van de bas sen. De toegang tot- deze optredens is vrij. Wel wordt er bij de uitgang een collec te gehouden. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij Aukje Broers, tel. 0229-216378. EGMOND - Op donderdag 1 juli houdt de Onderwater Sport Vereniging Egmondia in samenwerking met de Stichting Sporthal Egmond van 19.30 tot 22.00 uur een kennismakingsavond over de duiksport in het zwembad te Egmond aan Zee. De OSV Egmond is aangesloten bij de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) en heeft rond de tachtig leden uit Egmond en gemeentes in de regio. De duikopleiding begint in het zwem bad en als de eerste beginselen onder de knie zijn in het open water van de Geestmerambacht ten noorden van Alkmaar en in 'tTwiske bij Purmerend. De opleiding vindt plaats via een mo- dulensysteem, waarbij ieder naar aan leg, zwemvaardigheid en conditie zijn eigen tempo kan bepalen. Op de kennismakingsavond bestaat de gelegenheid om samen met een instruc teur een paar baantjes met perslucht onder water af te leggen. Er is ook informatie over de duiksport in het algemeen en over de activiteiten van OSV in het bijzonder. Belangstellen den voor een 'proefrit onder water' kunnen zich opgeven bij de balie van het zwembad, in Egmond, tel. 072- 5062196. Deelnemers moeten minimaal 14 jaar oud zijn en een redelijke zwem vaardigheid hebben. Voor nadere infor matie kunt u contact opnemen met Herbert Boland, tel. 072-5064979. EGMOND - Op zondag 27 juni houdt de Stichting Historisch Egmond een rondleiding onder leiding van één van de Gilde-gidsen in de dorpskern van Egmond aan den Hoef. Er wordt een bezoek gebracht aan de ruïne van het Slot op den Hoef. Het vertrek vindt plaats vanaf Hoeve Overslot, Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Na afloop is er gelegenheid om een kopje koffie te drinken in Overslot. De vertrektijd is 12.00 uur. De duur van de rondleiding is ongeveer anderhalf uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 3,- per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis mee. Voor informatie kunt u bellen met Peter de Man, tel. 072-5067555. EGMOND - Afgelopen zaterdag ont ving Bob Kaper uit Egmond aan Zee een koninklijke onderscheiding uit handen van burgemeester E. Brommet. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau vanwege zijn inzet voor jazzorkest The Dutch Swing College Band. In 1966 trad hij toe tot dit bekende orkest, aanvankelijk als vervanger van muzikaal leider Peter Schilperoort en vanaf 1969 als vaste klarinettist. Sinds het overlijden van Schilperoort in 1990 is Bob Kaper muzikaal leider van de band, die nationaal en internationaal grote bekendheid geniet. Hervormde kerkje In de kerk aan de Abdijlaan in Eg- mond-Binnen tot en met 25 juli exposi tie van iconen en acrylschilderijen van Janny Veenstra, te zien op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Hoeve Overslot In juni expositie van foto's van Arjen Zwart en andere Egmondse kunste naars, te zien op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Galerie De Kapberg Tot en met 27 juni expositie van beel den van Anton Damen en schilderijen en gouaches van Frans Hak en Ben Lammers, te zien aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak op 072-5062645 (tijdens openingsuren). Museum Prins Hendrik Stichting Tot 31 juli kunstwerken te zien van acht leden van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders in het museum aan de Voorstraat 41 in Egmond aan Zee, open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Vuurtoren en KNRM boothuis Tot en met 27 augustus elke vrijdag open van 19.00 tot 21.30 uur, toegang vuurtoren f3,-, boothuis gratis. EGMOND - De bibliotheek in Eg mond aan Zee verkoopt op vrijdag 25 en zaterdag 26 juni afgeschreven mate rialen. Tijdens de openingsuren,op vrij dag van 15.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur is iedereen wel kom om een keuze te maken uit de ver ouderde of stukgelezen boeken. De bibliotheek is gevestigd aan de Torens duin 1. EGMOND - Woensdag 23 juni begint om 19.30 uur de jaarlijkse voorspeel avond door leerlingen van de Stichting Muziek Onderwijs Egmond (SMOE). Onder leiding van vakdocenten laten leerlingen (beginners en gevorderden) hun muzikale prestaties horen in de Slotkapel aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. De toegang is gratis en er is informatie verkrijgbaar over de muzieklespraktijk in de Egmonden. HEILOO - Afgelopen zondag heeft de damesploeg van atletiekvereniging Trias onder erbarmelijke omstandighe den de tweede competitie van dit jaar gelopen. Ondanks de slechte weersom standigheden eindigde de ploeg beter dan vorige keer: ze werd derde met een puntentotaal dat 384 punten hoger lag dan de vorige keer. Wederom werd een groot deel van de punten binnengehaald door Sanne Brakenhoff, die beide hordenonderde len won. Haar prestaties waren ook beter dan de vorige wedstrijd: 15.19 sec. op de 100 meter horden en 66.44 op de 400 meter horden. Vermeldenswaard zijn ook de prestaties op de 800 meter. Sabine Graas en Barbara Kouwen- hoven respectievelijk 2.23.85 en 2.24.11 op de klok, waarmee ze aardig wat pun ten voor de ploeg binnenhaalden. Bij het onderdeel hink-stap-springen sprong Fiona Weel voor het eerst over de magische grens van 10 meter, terwijl ze tevens bij het verspringen goed en ver sprong. Er werd ook een persoon lijk record bij het speerwerpen geno teerd: Marloes Zijl gooide de speer 36.92 meter ver, een verbetering van een halve meter. Goed was de prestatie van juniore Marjolein Knaap met de discus: zij wist een afstand van 30.60 meter te bereiken. De dag werd afgesloten met een waar spektakel. Op de 4 keer 400 meter esta fette konden Tanja Klomp, Ellen 01- bers, Marloes Zijl en Barbara Kouwen- hoven de ploeg uit Krommenie na een zeer spannende strijd net niet inhalen. Desalniettemin noteerden ze een pri ma tijd van 4.13.06, wat ook een flinke verbetering was ten opzichte van de voorgaande wedstrijd. Nel Visser (l) en Bep van Hoorn in de twintigjarige speel-o-theek. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Hans Ooms is de liefste vader van HeilooDat vindt althans zijn dochter IrisZe mag lekker lang opblijven van hem en vindt het heerlijk als hij met hadr speelt, zelfs nu hij een gebroken been heeftDit schreef Iris, die nog maar zeven jaar oud is, in fraaie hanepoten naar de organisatie van de Vaderdagactie van winkelcentrum 't Loo. Vader Hans kreeg daarom afgelopen zondag een uitgebreid ontbijt op bed. Zaterdag 26 juni Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad Het Baafje, tussen 10.00 en 12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie plan Ypestein Dompvloet- laan en plan Zuid, dozen en bundels ge reed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg vóór 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag 28 juni Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie plan Ypestein bij Laan Eindeloos, dozen en bundels ge reed zetten op rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg vóór 19.00 uur, brengen mogelijk tussen 19.00 en 20.00 uur naar de parkeerplaats bij de school. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/Ug Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Dagelijks Willibrordschool, container naast de A&P supermarkt, hoek Westerweg Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan de Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Een dambord met stukken voor motorisch gehandicapten. Een scrabblespel, maar dan in braille uitge voerd. Een bingokaart met schuifjes, een king size rummikub en een kwar tetspel met grote kaarten. Zomaar een greep uit het aanbod van de Speel-o- theek van het Rode Kruis, die dit jaar twintig jaar bestaat. Opgestart met een schenking van de Odd Fellows, om ge specialiseerd speelgoed uit te lenen aan kinderen met een handicap. Nu, twintig jaar later, is de speel-o-theek er nog steeds. De doelgroep is inmiddels flink uitgebreid. Eigenlijk is iedereen er wel kom die goed en stevig speelgoed wil lenen. De speel-o-theek huist sinds 1990 aan het Slimpad 16c. Gestart werd aan de Holleweg, daarna was er het onderko men aan de Kennemerstraatweg en aan de Pastoor van Muijenweg. En ook het einde aan het Slimpad lijkt nabij. Het oude schoolgebouw wordt de gemeen te te duur in onderhoud. Bep van Hoorn en Nel Visser, beiden speel-o- theekvrijwilligsters en afkomstig uit het basisonderwijs, maken zich er - nog - niet erg druk om. Ze wachten de ont wikkelingen rustig af. De twee vrouwen zijn van het begin af bij de speel-o-theek betrokken ge weest. Bep van Hoorn vanaf de aller eerste dag, Nel Visser kwam een jaar later de gelederen versterken. Sinds '92 is zij tevens voorzitter van de stichting, die werkt onder het Rode Kruis, maar zelf de -financiën beheert. „Je moet je eigen winkeltje beheren. En dat lukt, want we bedruipen onzelf. Van het leengeld betalen we de huur van het lokaal, daarnaast krijgen we af en toe een gift." Jaarlijks worden er zo'n 1000 a 1200 stuks speelgoed uitgeleend. Het team van de speelgoed-uitleen bestaat uit negentien tamelijk honkvaste vrij willigers, onder wie twee mannen. Be halve het uitlenen van speelgoed, moet de administratie gevoerd worden en zijn er geregeld klusjes om te doen. Leren spelen met je kind En dan is er nog de maandagmorgen activiteit, het moeder-kindspelen. On der leiding van een vrijwilligster leren daar moeders met hun kinderen, en kinderen met elkaar spelen. Een activi teit waar vraag naar is, gezien de wacht lijst. „Want het is niet vanzelfsprekend dat moeders weten hoe ze met hun kind kunnen spelen. Niet iedereen heeft dat van thuis meegekregen. En lang niet alle kinderen gaan uit zichzelf spelen. Dat moet je soms stimuleren," verduidelijkt Visser. Deelnemers aan deze groep komen vaak binnen op doorverwijzing van een consultatiebureau. Ook het lenen van aangepast speelgoed geschiedt vaak op advies van bijvoorbeeld een fysiothera peut of een SPD. De vraag vanuit de gehandicaptenhoek blijft daarbij wat achter. Volgens Visser omdat veel in stellingen zelf goed spelmateriaal heb ben. Om hun kennis op peil te houden gaan de vrijwilligers van de speel-o- theek zelf geregeld op werkbezoek. Bij voorbeeld naar de Vijfhoek of naar Visiö, een adviesdienst voor slechtzien den. Het twintigjarig jubileum gaat niet onopgemerkt voorbij. Naast een schen king aan het kindertehuis Mapa Mun- do van het Nederlandse Rode Kruis, is er op 26 juni op het plein voor de speel- o-theek een spellencircuit. Tussen 14.00 en 16.00 uur zijn alle 'klantjes' welkom om tal van spelletjes te doen. Broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes mo gen ook mee. Het feestje voor de vrij willigers wordt later in het jaar gehou den. De Speel-o-theek aan het Slimpad 16c is open op donderdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Er is geen lidmaatschapsgeld ver schuldigd. Het leengeld bedraagt f 2,- per stuk speelgoed (grotere stukken lo pen op naar f 3,- tot f 5, -) voor vier we ken lenen. Per keer warden drie stuks uitgeleend. Wie meer wil weten kan een kijkje gaan nemen tijdens de opening stijden of bellen naar 072-5333399. HEILOO - Naar aanleiding van een bezoek aan het Museum voor Land- en Volkenkunde in Leiden, hebben de groepen 3 tot en met 6 van de Freinetschool zich verdiept in de Indianencultuur. Van natuurlijke ma terialen werden tipVs gebouwd, er werden muurschilderingen, kleding en amuletten gemaakt en sieraden ge knoopt. Daarna volgde een project over Bolivia en ter afsluiting bezochten de kinderen het Wereldkinder festival in Alkmaar. HEILOO - Zondag 13 juni vond in de kantine van TV 't Vennewater de huldi ging plaats van zeven teams die dit sei zoen kampioen in hun klasse waren geworden. Voorzitter Anne Mantel toonde zich weer zeer enthousiast over het behaalde resultaat. Na zijn toe spraak volgde de uitreiking van de bekers en de bloemen. Voor het eerste damesteam onder lei ding van Els Timmens in de kringcom petitie was het seizoen nog niet voorbij. Het behaalde kampioenschap - het elfde op rij - betekende dat opnieuw kon worden deelgenomen van aan het Noord-Holland Toernooi. In het verle den hadden de dames dit toernooi al zeven keer weten te winnen en waren zij kringkampioen geworden van het hele district. Het toernooi werd onder prima om standigheden gehouden op het tennis- complex van TV Tulp de Oudkarspel. Zes teams streden hierbij om de eerste plaats. De dames van 't Vennewater werden uiteindelijk tweede. Op dins dag 29 juni vindt op het complex van 't Vennewater weer de traditionele La- dies Day plaats. Dit jaar is het thema Holland en worden alle ladies van de club omgetoverd tot oerhollandse mei den. Tannestoernooi De laatste voorbereidingen voor het elfde Tannestoernooi bij TV 't Venne water zijn inmiddels in volle gang. Op zaterdag 26 juni zal het startsignaal klinken en zullen de twaalf banen bezet worden door fanatieke tennissers uit de regio. Er is dit jaar een sterk deelnemersveld in de B, met bekenden als Geert Koe man, Frits Porck, Ruud van T. en Ven newater clubkampioen Marc van Tuin. De dames van KLTV uit Krommenie zullen zich van de goede kant laten zien. In totaal worden ongeveer vijf honderd wedstrijden gespeeld. De alom bekende Tannes T-shirts wor den net als alle jaren ook dit jaar weer verstrekt, evenals een heleboel andere snuisterijen. Gedurende de week zijn er ook een aantal nevenactiviteiten, zoals de tombola. De tennisjeugd verkoopt hiervoor lootjes. Woensdag- en zater dagavond is er live muziek. Woensdag vanaf 20.30 uur speelt The Sockets en zaterdag vanaf 20.30 uur laat Mister Ed van zich horen. Voor de kinderen van 't Vennewater wordt woensdag 30 juni vanaf 13.30 uur een groots festijn gehouden, waarbij leuke spelletjes te winnen zijn. De in schrijfformulieren worden tijdens de training uitgedeeld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6