I 072 - 535 68 88 Preventiemaatregelen Legionella-bacterie Openingstijden Afvalbrengplaats Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Klein chemisch afval Wegafsluiting Heerenweg tussen van der Veldenstraat en Stationsweg/Zeeweg PAGINA 4 UITKIJKPOST-7 JULI G HEILOO De afgelopen maanden is er in de media veel aandacht geweest voor de besmetting met de Legionella Pneumqphila, ook wel bekend als de Veteranenziekte. Naar aanleiding van de commotie rondom deze ziekte heeft de gemeente Heiloo een aantal stappen onderno men. Ten eerste zijn de instellingen in de gemeente met warm water-tappuntendie het meeste risi co lopen, benaderd. De instellingen zijn op hun zelfverantwoordelijkheid gewezen om maatregelen te nemen tegen besmetting met de bacterie en worden steekproefsgewijs gecontroleerd door de verantwoordelijke instanties zoals bijvoorbeeld Inspectie Volksgezondheid, de Provincie, de Gemeente en de Keuringsdienst van Waren. Ten tweede wil de gemeente u informeren over de Legionella-bacterie en de preventiemaatrege len die u kunt toepassen op uw badinrichting thuis. Hoe ontstaat de Veteranenziekte? De bacterie die de ziekte veroorzaakt, bevindt zich in zeer kleine aantallen in de grond en in het (leiding)water. De Legionella-bacterie vormt een probleem als zij zich kan vermenig vuldigen. Dit gebeurt in water met een tempe ratuur tussen 25 en 55 °C. De vermeerdering van bacteriën neemt nog meer toe als het water lange tijd stilstaat. De infectie wordt vervolgens overgebracht door het inademen van de bacterie in zeer klei ne druppeltjes water, verspreid in de lucht (nevel). Het drinken van leidingwater is daarom ook niet gevaarlijk, aangezien de besmetting plaatsvindt in de longen. De ziekte kan niet van de ene mens op de andere worden overgedra gen en is dus niet besmettelijk. Preventiemaatregelen Ondanks dat de Legionella-bacterie zich dus niet zomaar kan vermenigvuldigen, zijn er een aantal gemakkelijke maatregelen waarmee u het zekere voor het onzekere kunt nemen. •Door sterke doorstroming van het gehele- warmwatersysteem kan de aangroei van bacte riën worden voorkomen. Na enige weken afwe zigheid kunt u bij thuiskomst de douche laten doorlopen met alleen heet water en met de deur open (ventilatie). Uw waterleidingsysteem wordt dan gereinigd. •Ook bij temperaturen boven de 60 °C is geen groei meer mogelijk. U kunt controleren of uw boiler of combiketel op minimaal 60°C staat afgesteld. Heeft u een geiser dan loopt u in het geheel geen risico; dit toestel heeft geen voorraadvat en de bacteriën krijgen geen kans zich te vermeerderen. Ook als u een zonneboi ler heeft, waarin de temperatuur slechts 45°C is, is er geen probleem. Door de sterk wisse lende temperatuur in het voorraadvat van de zonneboiler en doordat het water in de naver- warmer (cv-ketel) altijd verhit wordt tot 60°C, wordt een goede bescherming geboden tegen ontstaan en verspreiding van Legionella. Uiteraard moet het installeren van de zonneboi ler wel door een erkende installateur gedaan worden. •Sporadisch gebruikte waterleidingen zoals; een tuinslang, sproei-installatie of buitendou che lopen weinig gevaar, omdat de tempera tuur in deze systemen zelden een langere tijd achterelkaar boven de 25°C is. Om elk risico uit te sluiten kunt u deze slangen en sys temen na gebruik zoveel mogelijk leeg laten lopen of anders regelmatig doorspoelen. Ook bij een fontein in de vijver die nevel geeft, komt de temperatuur waarschijnlijk niet gedurende een week boven de 25°C. •In baden waarin ook lucht gebruikt wordt (whirlpools, hydrobaden, bubbelbaden) en privé-zwembaden is het belangrijk om op een aantal zaken te letten. Het bad moet gekop peld zijn aan een warmwaterapparaat en -lei dingen, waarin temperaturen van minimaal 60°C bereikt worden tot en met de kranen. Het bad moet worden gevuld met water uit die kra nen. Daarnaast moet het badwater regelmatig gedesinfecteerd worden met minimaal 0,5 mg vrij chloor per liter (ook als het bad gevuld wordt met water van een lagere tempe ratuur dan 60°C). De pH-waarde van het water moet altijd tussen de 6,8 en 7,8 blijven. Zodra het bad niet meer gebruikt wordt, is het goed om het bad en de leidingen te desinfecteren en de pH-waarde te controleren. Voor het schoonmaken kunt u ontsmettings- en reini gingsmiddelen voor zwembaden gebruiken, die te koop zijn bij de installatiebedrijven van zwembaden. Een bad dat langere tijd niet is gebruikt kunt u het beste eerst vullen met water van 60°C, het water 5 a 10 minuten laten bubbelen en het bad vervolgens leeg laten lopen. Openbare gebouwen en instellingen Ondanks de regelmatige, wettelijk verplichte controles die instellingen met warm water-tap punten laten uitvoeren, bestaat vaak nog veel onduidelijkheid over de veiligheid van het gebruik van bepaalde faciliteiten. Vooral in deze zomermaanden. In de gemeente Heiloo zijn daarom de volgende instellingen bena derd: zwembad Loos, zwembad Vennewater, sauna Vennewater, beautycentrum Helios, camping Heiloo en camping Klein Varnebroek. Alle instellingen hebben bevestigd dat zij inmiddels extra preventieve maatregelen heb ben genomen tegen een mogelijke besmetting met de Legionella-bacterie. Daarnaast heeft de gemeente de camping Heiloo en de camping Klein Varnebroek gevraagd om een speciaal beheersplan te maken, waarin beschreven wordt welke maatregelen genomen worden om besmetting te voorkomen. Tenslotte wordt op beide campings een inspectie uitgevoerd in de loop van de zomer. Deze inspecties vallen onder directe verantwoordelijkheid van de gemeente. Van de gemeentelijke sportaccom modaties (gymzalen en sporthal Het Vennewater) en zwembad Het Baafje zijn de douche-installaties gekeurd en veilig bevon den. Om in de douche-installaties van deze accommodaties de mogelijke aanwezigheid van de Legionella-bacterie te bestrijden, wor den deze door de medewerkers van de gemeente wekelijks doorgespoeld. Door alle bovengenoemde maatregelen beschouwt de gemeente deze faciliteiten dan ook als veilig. Meer informatie Een brochure met antwoorden op de meest gestelde vragen over Legionella kunt u opha len bij de receptie van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw G. Warmenhoven, beleidsmede werkster Volksgezondheid van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 66 84 (niet op vrijdag). De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tus sen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitima tie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefo nisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Verleende bouwvergunning en geac cepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Oudburgerlaan 84 - vergroten woning; Baetenburg 133 - plaatsen dakkapel (achter- dakvlak); Pastoor van Muijenweg 98 - vergroten woning; De Omloop 2a - oprichten woning; Wielemakersland 3 - uitbreiden woning; De Burcht 12- veranderen/vergroten woning; Heerenweg 165 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 258 - vergroten woning en plaatsen(vervanging) garage incl. inrit/uit rit; Oosterzijweg 49 - vergroten garage/berging; Vrieswijk 97 - vergroten garage; Munnickenhof 18 - veranderen woning; Holleweg 39 - vergroten berging; Groeneweg 23 - vergroten woning; De Brink 31 - plaatsen berging; De Hoghe Weijdt 35 - veranderen woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen iiggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 6737 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Klein chemisch afval mag niet in de rolem- mers terechtkomen. De chemocar heeft voor de, laatste keer de route gereden en komt niet meer langs de halteplaatsen. Waar kunt u nu uw klein chemisch afval brengen? U kunt het inleveren bij de winkels die her kenbaar zijn aan de sticker 'Probleemstoffen retourN en bij de afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. De afvalbrengplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 13 juli 1999 om 19.00 uur (Let op: gewijzigde tijd!) in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: Ambitie- en kwaliteitsniveau Bibliotheek Heiloo; Krediteaanvraag voor het huren, plaatsen en inrichten van 4 nood lokalen t.b.v. basis scholen Meander/Paulus; WVG-evaluatie; Begroting 2000 WNK bedrijven; Commissie bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 12 juli 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: Vervanging kadastraal systeem GKS; Aanschaf beheersprogramma Microsoft SMS; Wijziging meerjarenbegroting meldkamer Noord-Holland Noord - CPA Brandweer; Inwerkingtreding hoofdstuk klachtrecht Algemene wet bestuursrecht; Wijziging verordening op de vaste commis sies voor advies en bijstand aan burgemees ter en wethouders en wijziging vertegen woordiging in de organen van gemeen schappelijke regelingen en commissies; Brief van de Nieuwe Communistische Partij Nederland (NCPN), afdeling Heiloo. Commissie Grondgebiedzaken De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 14 juli 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: Sloop opstallen Malevoort; Verkoop strookje grond tussen Heerenweg 7 en 11; Voorbereidingsbesluiten voor diverse per celen; Passendheidstabel regionale woonruimte verdeling; Hoveniersbedrijf Zoon (grond aan de Kapel laan); Anti-speculatiebeding. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 15 juli 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: Beschikbaarstellen krediet t.b.v. recon structie fietspad Zanderslootweg; Beschikbaarstellen krediet t.b.v. onderzoek stimulering openbaar vervoer voorzieningen; Overeenkomst met M.G. Houten bos; Baggerplan gemeente Heiloo; Brief van Vogelbescherming Nederland te Zeist. Tijdens de jaarmarkt op woensdag 14 juli a.s. wordt het gedeelte Heerenweg tussen de Van der Veldenstraat en de rotonde Stationsweg/Zeeweg voor alle verkeer afge sloten tussen 06.00 en 20.00 uur. Mensen die hun auto normaalgesproken langs de rijweg in dit gebied parkeren, worden verzocht deze al de avond ervoor ergens anders neer te zet ten. De markt wordt namelijk in alle vroegte opgebouwd. De verbinding tussen de Van der Veldenstraat en de Van Aostastraat blijft voor het verkeer open. Als u speciale wensen heeft of iets waarmee de organisatie van de jaarmarkt rekening moet houden, dan kunt u dat doorgeven aan Evenementen Midden Holland uit Gouda, tel. 0182 - 52 77 52 of fax 0182-58 26 22. Woensdagavond om 20.00 uur wordt de Heerenweg weer schoon open gesteld. Gebruikers van de bus opgelet! De route van buslijn 166, Eg mond - Alkmaar, is tijdens de jaarmarkt gewijzigd. Het gedeelte Heerenweg- Willibrordusweg-Kerkelaan vervalt op die dag. De route wordt omgeleid via de Stationsweg en Kennemerstraatweg. De bus halten Heerenweg/Ter Coulsterlaan en Willibrorduswegl 't Loo vervallen dan. U kunt die dag gebruikmaken van de halten nabij het station, Kennemerstraatweg/Slimpad en Kennemerstraatweg/ Kerkelaan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 34. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 83a - plaatsen garage/loods; Munnickenhof 18- veranderen woning; Ronde Laan 36 - oprichten garage; Van Merlenlaan 4 - vergroten woning en garage; Dokterslaan 30 - vergroten woning; Bergeonstraat 5 - vergroten woning; Harrelaers 21 - plaatsen berging; Westerweg 323 - vergroten woning; Westerweg 329 - veranderen/vergroten woning; Hoek Laan van Muijs/Weth. Tomsonbos - plaatsen ondergrondse milieustraat; De Kleine Kanne 2 - vergroten woning. Agenda voor de vergadering van de Senioren Raad Heiioo De vergadering is openbaar en wordt gehou den op maandag 12 juli 1999 om 10.00 uur in het Open Huis. De vergadering vindt in het Open Huis plaats vanwege de verbouwing in het gemeentehuis. Agenda 1 Opening 2 Notulen vergadering van 17 mei jl. 3 Notulen van het Dagelijks Bestuur d.d. 11 juni jl. 4 Binnengekomen en uitgaande stukken. 5 Mededelingen 6 Verslag werkgroepen 7 Advisering: d.d. 10 juni 1999 naar aanleiding van het onderzoek "Naar een nieuw ouderenbe leid" gebaseerde rapport met besluit voorstel van 27 mei 1999 over het Welzijnsonderzoek 55-plussers; d.d. 10 juni 1999 naar aanleiding van de Nota Naar een beheerste WVG Uit te brengen advies bibliotheek voor Commissievergadering van 13 juli 1999. 8 Vakanties 9 Rondvraag 10 Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor aanvang van de vergadering aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevrouw M.J. van Roozendaal- Bersee, tel. 072- 533 05 35. Ter inzage De vergaderstukken liggen vanaf vandaag, 7 juli 1999, ter inzage bij het Trefpunt. Openingstijden van maandag tot en met vrij dag van 08.30 tot 17.30 uur. Meer informatie Voor meer infQrmatie kunt u telefonisch con tact opnemen met het secretariaat van de Senioren Raad Heiloo, mevrouw M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. 072 - 533 05 35. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor het hieronder vermelde bouwplan voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Boekenstein 91 - vergroten van de woning. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 8 juli 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 535 67 46). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor het bovenvermelde bouwplan vrijstel ling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4