Gemeente doet nieuwe voorstellen voor de uitvoering van de WVG Cursusaanbod Nivon Zwembad Het Baafje 'the place to be' r A i 'ten A n ERA W, Ongedwongen sfeer bij straatvoetbal Gemeente omschrijft ambities voor bieb taxatie nodigt (Broekman jyj ■■HMBH JÊFZ*. KMA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN VAN DER BORDEN 072-5351000 LOKEEND RECLAME ECLAME Dé Hygg|heekwinkel nr> JDrukkerij uitkijkpost bv 14 JULI 1999 64e JAARGANG NO. 28 Concert Ricciotti bij PC Willibrord Gevonden voorwerpen Zwemdiploma's Foto-expositie in bibliotheek Rommelmarkt Stichting Wao-belangen VERKOCHT NVM IVN-excursie Heilooërbos Eerste achttal SV Oppositie promoveert -I Baafje Beachvolleybal Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Vwralm bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! C. HACHMAIMG Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 e-mail uitkijkpost@wxs.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op maandag 19 juli om 20.00 uur kan jong en oud gaan genie ten van de klanken van het Ricciotti, ergens op het terrein van PC Willi brord. Het Ricciotti is een orkest dat bestaat uit veertig jonge, enthousiaste musici, meestal studerend aan een con servatorium. Zij maken muziek op hoog niveau, van alle tijden en in alle stijlen. Niet alleen klassiek, maar ook jazz en pop staan op het repertoire. Het orkest zoekt het publiek op, op de plek waar mensen wonen, werken, recreëren, verblijven en reizen. Geen plek is te gek: op een berg, op een markt, op de Domtoren, in een zwembad of de visafslag. Het publiek wordt nauw bij het concert betrokken, doordat er gedanst, gezon gen of gelachen mag worden. Deze wijze van optreden brengt allerlei mu ziekstijlen bij mensen, die daar anders niet of nauwelijks mee in contact komen. Voordat het orkest afreist om op tour nee te gaan door Ierland, wordt er ergens op het terrein van PC Willibrord een concert gegeven. Pas op de avond zelf is bekend waar een en ander zal plaatsvinden. Bezoekers wordt bij aan komst de juiste plek gewezen, om dit gratis toegankelijke concert te beluiste ren. Wie zitten wil, moet zelf een stoel tje meenemen. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: spijkerbroek in plastic tas, zonne bril met bruin montuur, oranjege- bloemd tafellaken, geel behangpapier, zilveren bedelarmband, kluissleutel, zes sleutels- aan musketonhaak, sleutel, wiel van een mountainbike, zilveren oorring, blauwzwarte GSM telefoon, lieveheersbeestknuffel, zwarte porte monnee, vijf sleutels aan bruin hoesje plus foto kind. HEILOO - De leerlingen van zwembad Loos hebben vorige week afgezwom men voor de volgende diploma's. C- diploma: Niels Boekei, Maaike Jansen, Safiera Kho, Niels Pereboom, Pieter Stavenuiter, Lisa Verhaar. Snorkeldi ploma B: Erik van Duin, Kevin Over toom. Zwaardvis brons: Nicolas Wijnbeek. Dolfijn diamant: Martine van Zijp, Nicole Klaver, Byron Griffth, Marieke Blokdijk. Dolfijn goud: Rudy Haringhuizen, Tamar de Jong. Dolfijn zilver: Alyssa v.d. Zee. Dolfijn brons: Valsca Groot, Soraya Disseldorp, Bi- bianne Schouten, Jan-Erik Guit. EGMOND - In de bibliotheek van Egmond aan Zee is in juli en augustus een fototentoonstelling te zien van de Egmonders Agnes Kager en Theo van Gend. Zij hebben vorig jaar een voet tocht gemaakt door Noord-Vietnam en daar de bevolking en de natuur op de foto gezet. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van de biblio theek. HEILOO - De raadscommissie welzijns zaken en burgerij heeft gisteravond het rapport 'Naar een beheerste WVG' besproken. In deze nota wordt het huidi ge beleid van de gemeente voor de WVG kort geëvalueerd en wordt een flink aan tal nieuwe maatregelen voorgesteld. Dit alles om de kosten van de WVG, die de laatste jaren alleen maar stijgen, inzichte lijk en waar mogelijk betaalbaar te maken. Voor de woonvoorzieningen moet er een centrale registratie komen van aangepas te woningen, plus een registratie van vraag en aanbod naar deze woningen. Wanneer aanpassingen meer dan f 20.000,- gaan kosten, wordt de eigenaar of bewoner in eerste instantie verzocht - binnen een redelijke termijn - te verhui zen. Wil deze dat niet, dan komt hij toch voor deze vergoeding in aanmerking, met een maximum van f 20.000,-, om de goed koopst adequate woonruimte-aanpassing te laten aanbrengen. (Ter vergelijking: in Alkmaar en Heerhugowaard is dit bedrag gesteld op f 15.000,-; in Schoorl, Bergen en Egmond op f 10.000,-.) Een huurwoning die eenmaal aangepast is, blijft in beginsel beschikbaar voor gehandicapten. De woning mag maximaal drie maanden leeg staan. Wanneer een gehandicapte partner of huisgenoot ver huisd of overleden is, kan de achterblij vende - niet-gehandicapte - partner een verhuiskostenvergoeding krijgen, om deze te stimuleren de aangepaste woning te verlaten. De individuele vervoersvoorziening wordt verlaagd tot f 1785,-. dit is het normbedrag van de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten). Een vastge steld bedrag wordt per kwartaal uitbe taald. Mensen met een individuele ver- voersvergoeding die in een AWBZ-instel- ling verblijven, krijgen in plaats van f 2500,- een bedrag van f 860,- per jaar vergoed. Voor hun dagelijkse behoeften zijn zij, zo redeneert de gemeente, niet afhankelijk van eigen vervoer. De vergoe ding van de rolstoeltaxi wordt verlaagd van f 3750,- naar f 2750,-. Verder wordt het beginsel ingevoerd van 'collectief ver voer als het kan, individueel als het moet'. Ook voor het verschaffen van rolstoelen wordt een aantal voorstellen gedaan. Zo moet elke nieuwe gebruiker een vaardig- heidsproef in het rijden met een scootmo- biel afleggen. De aanvrager is zelf verant woordelijk voor het stallen van zijn scoot- mobiel. Wat betreft de voorzieningen gaat de gemeente een zogeheten verstrekkingen- lijst opstellen. Hierin wordt vastgelegd welke uitgangspunten gehanteerd worden bij elke aanvraag. Gekeken wordt of de aanvraag de goedkoopst adequate voor ziening is en of de voorziening niet alge meen gebruikelijk is. Verder moet de aan vraag in een advies beargumenteerd wor den op grond van ergonomische beper kingen. Per 1 juli 2000 komt daar nog bij, dat na de invoering van een regionaal, collectief vervoerssysteem, gesteld wordt dat een auto algemeen gebruikelijk is. Slechts de aanpassingen komen dan nog voor een vergoeding in aanmerking, individuele vergoedingen komen dan te vervallen. Dit betreft ook de vergoeding voor de rol stoeltaxi. Eigen beleid De Wet Voorziening Gehandicpaten is een zogeheten raamwet: gemeenten mo gen zelf bepalen hoe het lokale voor zieningenpakket er uit ziet. Hoe zij dit doen, moét in een verordening vastgelegd worden. Gemeenten hebben wel de zorg plicht om woonvoorzieningert, vervoers voorzieningen en rolstoelen te verstrek ken. De gemeente Heiloo voert ook het WVG-beleid van de gemeenten Aker sloot en Limmen uit. De nota die dinsdag avond besproken is geldt alleen voor Heiloo. Uitgangspunten voor het Heilooër beleid zijn het zorgen voor deelname aan het maatschappelijk leven, het zo lang moge lijk zelfstandig blijven wonen en betaal baarheid. De kosten van het WVG-beleid zijn de afgelopen jaren flink gestegen. Als gevolg van een actieve voorlichtingscam pagne is het aantal aanvragen flink geste gen. Ook dratait dë gemeente op voor ver- HEILOO - In het komende cursussei zoen biedt het Nivon-Heiloo weer een groot aantal handvaardigheids- en andere cursussen. Op het programma staan aquarelleren, schilderen, tekenen, mandalatekenen en kalligrafie, zowel voor beginners als voor gevorderden. Naast keramiek komt er ook een cursus beeldhouwen met speksteen. Nieuw zijn 'seizoenentafels' (winter/lente) vol gens het principe van de zonnekind poppen en het maken van kalebasman netjes van fimoklei. Er komt een cursus textiele werkvor men, gewijd aan drie oude technieken: Hardanger-Richelieu schaduwapplica- tie, naast het inmiddels bekende patch work- en quilten. Ook strowerken staat op de lijst. Verder zijn nog te noemen boekbinden (kartonnage), kunstknip pen en andere papiertechnieken en stroverwerken, de vertrouwde doe- middagen en de schrijf- mandala-, vouw- en knipgroepen. Speciale works hops zijn gewijd aan het marmeren en het opfrissen van boekbinden. Tenslot te de cursus kunstgeschiedenis en weer vier excursies naar interessante steden. De cursussen worden gegeven in het Open Huis, dat ook voor rolstoelge bruikers goed toegankelijk is. Het nieu we programmaboekje wordt binnen kort toegezonden aan alle leden van de afdeling Heiloo. Het boekje is telefo nisch te bestellen bij Reina Mulder (072-5333127) of Astrid Oudhoff (5336259), b.g.g. 5334576. De geologieafdeling heeft een eigen activiteitenpakket. Dit omvat lezingen, praktijkavonden (bewerken en deter mineren) en excursies. Voor informatie: Piet Postma 072-5330721 of Reina Mulder. ¥:>sY: Y - HEILOO - De echte zomervakantie is in Heiloo nog niet begonnenmaar het fraaie zomerweer trekt zich daar niks van aanHet zonnetje schijnt volop en de temperaturen stijgen gestaagReden genoeg voor een fijne fietstocht naar het strand, of voor wie niet van al dat zand houdt, lekker een middagje zwemmen en spelen in Het BaafjeHet mooie weer kan niet lang genoeg duren, toch? (Fotostudio Starfield) vanging van voorzieningen, die tot 1994 nog door de bedrijfsverenigingen werden verstrekt. Het aantal aanvragen bedroeg in 1996 263, in 1998 waren dat er 431. Tussen '96 en '98 zijn er door 880 perso nen 1082 aanvragen voor een of meer voorzieningen ingediend. In totaal zijn er zo'n 1600 voorzieningen verstrekt. Het grootste deel van de aanvragers zit in de leeftijdscategorie van 55 jaar en ouder. HEILOO - De Stichting Wao/Aaw/Ug Belangen organiseert ook dit jaar weer een grote rommelmarkt. Deze wordt gehouden op zaterdag 4 september bij de stichting aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Mocht u nog overtollige spulletjes en prulletjes beschikbaar willen stellen, dan halen medewerkers van de stich ting die graag bij u op. Voor informatie kunt u bellen 072-5331840, 5336939 of 5334861. Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum MAKELAAR c v mak®loa' y Honderddertig kinderen namen afgelopen zaterdag deel aan het jaarlijkse 4 tegen 4 straatvoetbaltoernooi van HSV. Fotostudio Starfield autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 i HEILOO - Penalties waren nodig om een beslissing te forceren in de finale van de jongste deelnemertjes (5 tot en met 7 jaar) afgelopen zaterdag op het gravelveldje aan De Hucht in Ypestein. Voetbalvereniging HSV hield die dag haar 4 tegen 4 straatvoetbal-toernooi. Uiteindelijk trok Juventus in de per soon van Luigi van Riel, Rowan Coo- rens,Tim de Jong, Rox Bruin en Casper Wesselingh aan het langste eind. Eer der waren Moran Eugster, Nils Pronk, Carline de Koning en Jimi Duinmeijer als FC Den Bosch en Dede Handgraaf, Kevin Smeets, Ralph Bakker en Koen de Vries als Heerenveen al kampioen geworden bij de oudste (10 tot en met 13 jaar) en midden-groep (8 tot en met 9 jaar). Een kleine honderddertig kinderen hadden zich opgegeven. Zij knokten zich vanaf 10.00 uur in zo'n vijftig wed strijdjes van vijf minuten naar de fina les. Voor de kinderen was er een zakje snoep, een bekertje ranja en een ijsje, voor de ouders werd er een kopje kof fie ingeschonken. Kortom, er heerste een ongedwongen sfeer met toch dat beetje spanning van de onderlinge wedstrijden. Een stralende dag en ge lukkig niet te warm om te voetballen, hoewel menig meegekomen ouder zich na de prijsuitreiking met kroost spoor slags richting zwembad spoedde. HSV, dat volgend jaar haar zeventigja rig bestaan viert, probeert tijdens het jaarlijkse straatvoetbal-toernooi de kinderen kennis te laten maken met de sfeer van een sportieve, gedreven, maar vooral ook heel gezellige club. Na een korte vakantie start op 10 augustus de club weer met vriendschappelijke wed strijden voor haar senioren-selectie teams. HEILOO - De maandelijkse wandelin gen van het IVN in het Heilooërbos gaan ook in de vakantietij d gewoon door. Zondag 18 juli om 10.00 uur begint bij de Kattenberg, het heuveltje in het Heilooërbos aan de Kennemer- straatweg, een wandeling over het land goed, onder leiding van een natuurgids. De excursie is in principe gratis, maar een bijdrage van bijvoorbeeld f 2,50 voor volwassenen en f 1,- voor kinde ren wordt op prijs gesteld. De wande ling duurt ongeveer anderhalf uur. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen tel. 072-5334312. HEILOO - De raadscommissie wel zijnszaken en burgerij heeft gister avond de notitie 'Ambitie- en kwali teitsniveau bibliotheek Heiloo' bespro ken. In deze notitie, die tot stand is gekomen in overleg met de biblio theek, doet de gemeente uit de doeken wat zij als ambitie- en kwaliteitsniveau voor de bibliotheek ziet. Opvallend daarbij is dat de gemeente niet in alle wensen van de bibliotheek mee wil gaan. De personele bezetting kan bij voorbeeld wel wat minder, zo oordeelt de gemeente. Een administratief mede werker inzetten bij de uitleenpost in Ypestein is dan ook niet nodig. Dit werk wordt nu door een vrijwilliger gedaan, net als bij de uitleenposten in de zorgcentra, en dat kan volgens de gemeente zo blijven. Met het oog op de senioren en de jeugd moeten deze drie uitleenposten wel open blijven. Ook in het inzetten van een bibliothe caris op de uitleenposten in de zorgcen tra ziet de gemeente geen heil. Speci fieke vragen kunnen tenslotte doorge speeld worden naar de hoofdvestiging van de bibliotheek. 'Ypestein' moet daarentegen wel een (jeugdbibliothe caris hebben. Tijdens de openingstijden van de hoofdvestiging is het verder vol doende om één bibliothecaris in huis te hebben, zo stelt de notitie, in plaats van de twee die de bieb voorstelt. Tevens is de gemeente het niet eens met het aantal cursussen dat de biblio theek wil geven. De bieb wil 24 media- educatiecursussen voor beginners ge ven, de gemeente vindt de helft genoeg. Groter jeugd-aanbod Op een groot aantal punten is de gemeente het in de notitie wel met de bibliotheek eens. De collectie voor de jeugd moet uitgebreid worden met 1600 objecten naar minimaal 16.000 objecten. Verder is het noodzakelijk om te investeren in informatie- en commu nicatietechnologie (ICT). In 2001 moet de bieb over vijftien multi-functionele configuraties beschikken. Omdat ge bleken is dat de animo voor het lezen bij de jeugd afneemt, moet de schoolbi- bliotheekdienst zeker gehandhaafd moet blijven. Verder moet de biblio theek wisselcollecties aanbieden aan de drie kinderdagverblijven in Heiloo. Om deze voornemens te kunnen reali seren, wil de gemeente de bibliotheek voor dit jaar een subsidie van f 909.355,- geven. Voor het jaar 2000 wordt uitgegaan van een voorlopig bedrag van f 932.089,-, voor 2001 van f 876.923,-. Vanaf 2001 geldt, evenals voor de andere welzijnsinstellingen, het nieuwe subsidiebeleid van de gemeen te. Tevens wordt aan de bieb nog een eenmalige startsubsidie verleend van f 62.500,- voor de aanschaf van de eer ste vijf computers. De notitie 'Ambitie- en kwaliteitsni veau bibliotheek' wordt in september behandeld in de raad. HEILOO - Het seizoen 1998-1999 zit er voor de schakers van SV Oppositie alweer enige tijd op. De klokken staan stil in de kast, terwijl de tijd gewoon doorloopt. De stukken liggen roerloos in de doosjes te wachten op nieuwe avonturen. Die liggen het komende sei zoen zeker in het verschiet, want het eerste achttal van Oppositie is gepro moveerd naar de tweede klasse van de NHSB. Van het promoverende achttal hadden maar liefst zeven spelers een score van meer dan vijftig procent. Een prestatie waar met voldoening op mag worden teruggekeken. Oppositie is voornemens in de tweede klasse wederom een gooi te doen naar een plaats die recht geeft op promotie. Dit wordt structureel aangepakt met behulp van een doelgerichte schaak training onder leiding van een geoe fend schaakdocent. Het afgelopen sei zoen werd Ronald Groot weer overtui gend clubkampioen, Van Etten werd op ruime afstand tweede met in zijn kiel zog (het scheelde maar twaalf punten) Van der Werff. Op dinsdag 7 september gaan de deu ren van het schaakpaleis weer open. Een ieder is dan welkom om in het Trefpunt eens kennis te maken met Oppositie. De ploeg 'Deil' was vorig jaar winnaar bij de heren. HEILOO - Komende zondag vindt in zwembad Het Baafje aan De Omloop weer het jaarlijkse Baafje Beach Vol leybaltoernooi plaats. Dit is het derde toernooi in een reeks van zeven die in Noord-Holland gehouden worden. De teams bestaan uit drie personen. Het toernooi is voor dames en heren, recre anten en competitiespelers. De ploegen worden zoveel mogelijk ingedeeld naar niveau. Inschrijven kan op zondag bij het zwembad, van 11.00 tot 11.45 uur. Deelname kost dertig gul den per trio. Voor de winnaars zijn er geldprijzen beschikbaar. De eerste bal wordt geserveerd om 12.00 uur. Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio (Alkmaar 2Heiloo en Heerhugowaard) Kennemerstraatweg 125*1851 8C-HEILOO tel. 072 5320322 INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 073-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats. Holleweg 19 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1