i I Gemeente Heiloo werkt hard aan realisatie centrale dienstverlening is 072 - 535 68 88 Hot Hne jjm pook,! (rCJf HOOIT tN oe ÓMBiK, o> ctNTg Botulisme Gemeentehuis vanaf 1 augustus a.s. voor taan op vrijdag eerder gesloten Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte lepziekte bestrijden Millenniumfestiviteiten eutrtN wftGEèeret*? ook smrew!waak Meers*/ PAGINA 4 UITKIJKPOST - 4 AUGUSTUS HEILOO ÉS Centrale hal gemeentehuis tijdelijk buiten gebruik door verbouwing In de periode van maandag 30 augustus tot en met dinsdag 5 oktober a.s. is de centrale hal van het gemeentehuis niet toegankelijk vanwege de verbouwing. Dienstverlening gaat wel gewoon door Ondanks de verbouwing kunt u natuurlijk wel terecht voor alle gemeentelijke diensten zoals paspoortenrijbewijzen, bouwvergun ningen, zorgvragen etc. Voor een aantal zaken moet u alleen op een andere plaats in het gemeentehuis zijn dan u gewend bent. De gemeente probeert de overlast voor bezoekers uiteraard zoveel mogelijk te beper ken, maar helemaal lukt dat niet. Wij vragen uw begrip hiervoor. Een tip om de overlast te beperken: weet u nu al dat u voor bepaalde zaken naar het gemeentehuis moet? Wacht dan niet te lang en regel ze vast voor maandag 30 augustus a.s. Verwachting is dat de gemeente u vanaf woensdag 6 oktober graag van dienst zal zijn aan een nieuwe balie in een vernieuwde hal! Nadere berichtgeving over de precieze datum leest u op deze informatiepagina. Waar kunt u terecht De hoofdingang van het gemeentehuis is gedurende de werkzaamheden aan de cen trale hal afgesloten. De receptie en ingang vindt u vanaf 30 augustus voorlopig rechts naast het talud van de personeels- en bevoor radingsingang in de leeskamer van de raads leden. U moet hiervoor binnen een trap op. Eén en ander is met tekstborden aangegeven. Anders dan u gewend bent kunt u zich bij de receptie melden. De receptioniste verwijst u dan door naar de juiste afdeling of belt een collega, zodat u opgehaald of gebracht wordt. Burgerzaken Voor paspoorten, rijbewijzen, uittreksels, aan giften van geboorten etc. kunt u zoals gebrui kelijk bij de afdeling Burgerzaken terecht. Gedurende de werkzaamheden bevindt deze afdeling zich in de kamers die vroeger pal achter de receptie lagen. In de gang is een wachtgelegenheid met stoelen. De receptio niste wijst u de weg. Welzijn en Sociale zaken Voor WVG, zorg- woon- en werkzaken kunt u bij de afdeling Welzijn terecht. De afdeling blijft gedurende de werkzaamheden wel op dezelfde plaats gehuisvest. U kunt echter niet zoals u gewend bent gewoon doorlopen naar de afdeling. De receptioniste belt voor u naar de afdeling. Een collega haalt u op of brengt u naar Welzijn. Bouwen en wonen Voor bouwen en wonen kunt u bij de balie van de afdeling VROM, Bouw- en Woningtoezicht terecht. De afdeling blijft gedurende de werkzaamheden op dezelfde plaats in de bovenhal gehuisvest. U kunt ech ter niet zoals u gewend bent gewoon doorlo pen naar de afdeling. De receptioniste belt voor u naar de afdeling. Een collega haalt u zonodig op of brengt u naar VROM. En als u geen trap kunt lopen? Zoals hierboven vermeld moeten bezoekers van het gemeentehuis bij de tijdelijke ingang een trap op lopen. Niet iedereen is hiertoe in staat. Om deze bezoekers toch goed van dienst te kunnen zijn wordt bij de buitendeur een bel gemonteerd. Als u de trap om welke reden dan ook niet kunt op lopen, dan kunt u aanbellen. Een medewerker van de gemeente haalt u direct op en brengt u met de betreffende afdeling in contact. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer K. Kaandorp van de afdeling Informatievoorziening en Facilitair, tel. 072 - 535 66 72. Centrale dienstverlening in een notendop De gemeente Heiloo werkt al geruime tijd hard aan de realisatie van centrale dienstver lening. De verbouwing die het gemeentehuis op dit moment ondergaat heeft hier ook voor een groot deel mee te maken. Naar verwach ting vindt u vanaf 6 oktober a.s. in de centrale hal van het gemeentehuis niet alleen een receptie- en infobalie zoals u gewend was, maar een balie met verschillende loketten, de Publieksbalie genaamd. Bedoeling is dat u bij deze Publieksbalie voor alle producten die de gemeente levert terecht kunt. Alle dienstverle ning is op deze manier geconcentreerd in de benedenhal in plaats van verspreid over het gebouw. De gemeente wil het zo voor u als klant gemakkelijker maken. In de toekomst kunt u zelfs voor een paspoort en een bouwvergunning bij hetzelfde loket terecht. Voor we zover zijn moet er echter nog heel wat veranderen. De fysieke verandering in de vorm van de verbouwing van het gemeentehuis is er één van. Maar ook binnen de organisatie van de gemeente moeten din gen anders. Personeel moet worden opgeleid om meerdere werkterreinen te kunnen behan delen etc. En dat kost tijd. Naar verwachting zijn de verschillende loket ten Burgerzaken, Bouwen en Wonen en Werk, Inkomen en Zorg van de Publieksbalie vanaf 6 oktober a.s. wel geopend. U kunt dan alleen nog niet voor alle producten bij hetzelf de loket terecht. De gemeente houdt u op de hoogte van ontwikkelingen op dit gebied via de gemeentelijke Informatiepagina in de Uitkijkpost. Voor meer informatie over centrale dienstverlening kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. In een langdurige periode van warmte kunt u in of langs vijvers, vaarten, sloten en plassen, zieke of dode eenden of andere watervogels aantreffen. De kans is groot dat deze dieren zijn besmet met botulisme. Wat is Botulisme Botulisme is een vorm van voedselvergiftiging die verlamming veroorzaakt. Elke dode water vogel of vis kan een bron van besmetting zijn en moet daarom snel en hygiënisch worden opgeruimd. Als besmette dieren blijven liggen, kan de ziekte zich al snel verspreiden onder andere watervogels en vissen. Zo kan een gezond heidsrisico ontstaan voor waterrecreanten, kinderen en andere dieren dan vissen en vogels, zoals bijvoorbeeld honden. Hoe kunt u helpen Waarschuw de gemeente als u verlamde of dode dieren vindt. Die zorgt er dan voor dat zieke vogels naar het asiel gaan en dat kada vers snel worden opgehaald en vernietigd. Zo kunt u helpen bij de bestrijding van botulis me. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Met ingang van 1 augustus a.s. is het gemeentehuis voortaan iedere vrijdag om 16.00 uur gesloten in plaats van om 16.30 uur. Ook telefonisch is het gemeentehuis vanaf die datum op de vrijdag tot 16.00 uur bereikbaar. Openingstijden gemeentehuis per 1 augustus 1999 Van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's middags op afspraak tot 16.30 uur. Vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's middags op afspraak tot 16.00 uur. Iedere maandagavond is er avondopenstelling tussen 18.00 en 20.00 uur voor de afdelingen Burgerzaken, Welzijn en VROM, Bouw- en Woningtoezicht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur geopend. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Waarom en hoe? Waarom? lepziekte is een besmettelijke ziekte, die via de iepenspintkever verspreid wordt. Deze iepenspintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomen- bestand is het van groot belang, dat zodra er een zieke iep geconstateerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel particu liere als gemeentelijke iepen. Om een ramp zalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op een iedere burger een zieke iep bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op particulier terrein, dan krijgt de eige naar een brief. Van de eigenaar wordt ver wacht, dat hij/zij de boom binnen twee weken kapt. Ook moet de stam van de schors wor den ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepenspintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Wat kunt u zelf doen Om te zorgen dat zo min mogelijk iepen ver loren gaan is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wanneer u een brief ontvangt, dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Binnen twee weken nadat u een brief hebt ontvangen moet de zieke iep verwijderd en geschild zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Wilt u een buurtfeest organiseren? Dien uw aanvraag dan op tijd in! Voor de viering van de eeuwwisseling ver wacht de gemeente meer aanvragen om een buurtfeest te mogen organiseren dan anders. Het college van burgemeester en wethouders heeft als uitgangspunt, dat in het algemeen geen bezwaar is tegen het organiseren van kleinschalige buurtfeesten tijdens de millenni umwisseling. Om een helder inzicht te krijgen in de hoe veelheid activiteiten is het belangrijk dat aan vragen voor het mogen houden van een buurtfeest op tijd binnen zijn bij de gemeente. Dien uw aanvraag uiterlijk 1 september a.s. in Wilt u een buurtfeest organiseren ter gelegen heid van de millenniumwisseling? Dien dan uw aanvraag uiterlijk 1 september 1999 bij de gemeente in. Bij verzoeken voor meerdere activiteiten in één buurt of wijk kan de gemeente vanwege de openbare orde beper kingen stellen aan het aantal feesten! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. *40PP£% Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden. Van Merlenlaan 4 -vergroten woning en berging; Baetenburg 92 -vergroten woning; Zeeweg 4 - vergroten woning; De Sonneveld 142 - plaatsen berging. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend. - Het Malevoort 3 - onderkomen buitendienst gemeente Heiloo; - Het Malevoort 5 en 7 - basisschool "De Zuidwester"; - Het Malevoort 9 en 11 - basisschool "Freinet". Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen met de bijbe horende tekeningen en overige stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. J.P. Hasebroekweg 21 - vergroten school; Zevenhuizerlaan 66 - vergroten woning; Holleweg 45 - plaatsen berging; Het Zandstuk 33 - vergroten woning; De Hoefsmid 2 - vergroten bouwmarkt; Boswinde 26 - vergroten dakkapel; Het Zandstuk 44 - veranderen/vergroten woning; Boekenstein 42 - vergroten woning; Westerweg 374a - plaatsen schuur; Westerweg 166 - uitbreiden woning. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek V—

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4