De Egmonden 1 tot Zuiderzeemuseum toont 'vroege verleiders' Kijk op de zaak ctiviteiten Egmond Standbeeld Jaépie- Jaepie beschadigd EGMOND - Nog maar net geplaatst, en nu alweer vernield. Het standbeeld voor oud schipper en mensenredder Jacob Glas (alias Jaepie-Jaepie) dat anderhalve week geleden werd ge plaatst bij de strandafgang Westeinde in Egmond aan Zee, werd in de nacht van zaterdag op, zondag alweer ver nield. Onverlaten braken de pijp uit de mond van Jaepie-Jaepie (die tussen 1860 en 1904 het leven redde van meer dan 170 schipbreukelingen) af. Concert Russisch kerkkoor EGMOND - Veertien leden van het koor van de Theologische Akademie van het Patriarchaat van Moskou, dat gevestigd is in het beroemde klooster van Sergijew Possad (Zagorsk), verzor gen op donderdag 5 augustus om 20.30 uur in de oud-katholieke kerk van de Heilige Agnes aan de Voorstraat in Egmond aan Zee onder leiding van Va der Lazar een concert van Russisch- orthodoxe kerkmuziek uit heden en verleden. De Theologische Akademie heeft een koor gevormd dat is samengesteld uit de muzikaal meest begaafde theologie studenten. De Akademie heeft momen teel ruim duizend studenten, voor wie de muzikale vorming een belangrijk onderdeel van het studieprogramma uitmaakt. Het Akademiekoor is gespecialiseerd in Slavisch-Byzantijnse koorzang. Het koorrepertoire omvat zowel eenstem mige zang uit de 14de tot en met 17de eeuw, als meerstemmige werken van Russische componisten alsTsjaikowski, Rachmaninov en Borniansky. Ook worden composities uitgevoerd van he dendaagse Russische componisten. Na afloop van het concert wordt een collecte gehouden om de door de koor leden gemaakte reis- en verblijfkosten te kunnen bekostigen. Orgelconcert EGMOND - In de oud-katholieke Agneskerk in Egmond aan Zee wordt maandag 9 augustus een orgelconcert verzorgd door Johan de Wit. Hij bege leidt geregeld de eucharistieviering in deze kerk. Ook in de Samen op weg gemeente speelt hij tijdens de diensten. Het concert begint om 20.30 uur en de toegang is vrij. Politieberichten Egmond EGMOND - Afgelopen vrijdag ont stond op de kruising Herenweg-Voert- Woudweg in Egmond aan den Hoef een aanrijding tussen een 21-jarige bromfietser uit Heerhugowaard en een 49-jarige fietsster uit Gent. Beiden raakten gewond en werden per ambu-^ lance overgebracht naar het MCA. Afgelopen zondag zijn om 13.05 uur bij een bermbrand aan de Churchillaan in Egmond aan Zee vier geparkeerde auto's beschadigd. Twee auto's liepen onherstelbare brandschade op: één brandde helemaal uit, de andere aan de voorkant. De twee andere auto's ondervonden fikse schroei- en brand schade aan lak en kunststof onderde len. Naar de oorzaak van de brand wordt nog onderzoek gedaan. Hoeve Overslot Zondag 8 augustus 11.45 uur vertrek vanaf de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef voor een rondvaart door de Egmondermeer, kosten f 17,50 (t/m 12 jr f 10,-), reserveren op 072-5062469. Tot en met 8 augustus expositie van werk van Egmondse kunstenaars, te zien van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zon dag van 12.00 tot 18.00 uur. Museum van Egmond Tot 15 september tentoonstelling over het historische fregat Lutine en exposi tie van voorwerpen uit de Egmondse geschiedenis, te zien van zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tot 1 september ook op dinsdag-, woens dag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Bibliotheek Egmond In augustus foto-tentoonstelling van Agnes Kager en Theo van Gend, te zien tijdens openingsuren. Vuurtoren en KNRM boothuis Tot en met 27 augustus elke vrijdag open van 19.00 tot 21.30 uur, toegang vuurtoren f 3,-, boothuis gratis. Galerie De Kapberg Tot en met 22 augustus expositie van bronzen beelden van Gaius Spronken, schilderijen, tekeningen en collages van Willem Weenink en grafiek en aquarel len van Joke Konijn. De galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is open van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Slotkapel Expositie van eet- en theeserviesjes, te zien dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. ENKHUIZEN - Nog tot en met 8 okto ber is in het binnenmuseum van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen de tentoonstelling 'Vroege verleiders' in gericht. Reclame is niet meer weg te denken uit onze samenleving. Men wordt van alle kanten bestookt met aanprijzingen voor allerhande produc ten. Ook in eigen huis is men niet veilig, zelfs niet als televisie en radio het hoofd wordt geboden. Elke dag weer verschijnt er een grote stapel folders op de deurmat. Dit was vroeger wel an ders. Hoe anders, dat kunt u zien op dp tentoonstelling 'Vroege verleiders'. Deze expositie geeft een beeld van de reclamedragers van 1900 tot 1940. Aan de hand van affiches, emaillen reclame platen en etalagemateriaal wordt een overzicht gegeven geboden van deze 'vroege verleiders'. Lang beperkte de reclame voor pro ducten zich tot het passief informeren van potentiële klanten en afnemers over de verkrijgbaarheid van de goede ren. Dat gebeurde hoofdzakelijk als de klant een winkel aandeed. Grootscha lige reclamecampagnes hadden weinig zin, omdat grote groepen van de bevol king te arm waren en zich geen extra (luxe) artikelen konden veroorloven. Pas tegen het einde van de 19de eeuw nam de massareclame een grote vlucht. Dat was het gevolg van de industriali satie en de massaproductie en verstede lijking die daarmee gepaard ging. Ook speelde de grotere welvaart een rol. Een groter deel van de bevolking kreeg ruimte in het gezinsbudget voor goederen als cacao, koffie, thee en rookwaren. Een goed net van waterwe gen en later spoor- en verkeerswegen zorgde er bovendien voor dat produc ten in vrij korte tijd over het hele land konden worden afgeleverd. De klein schalige economie veranderde in een grootschalige, gericht op onbekende klanten. Om de artikelen aan de man te brengen was het noodzakelijk dat het product bekendheid kreeg en herken baar was voor de potentiële klant. Het was vooral de buitenreclame die grote groepen van de bevolking bereik te, want het lezen van kranten en tijd schriften was slechts aan een kleine groep voorbehouden. Affiches en emaillen borden kon je dan ook overal aantreffen. Vele reclamedragers die we nu nog kennen, stammmen uit een ver verle den. Al in de oudheid brachten bedrij ven muurstenen en uithangboden aan om hun handel aan te prijzen. Tot in de 19de eeuw waren gevelstenen, uithang borden en speciale tekens, zoals gapers, de belangrijkste verleiders. In de 19e eeuw was vooral de geschilderde muur- reclame in opkomst. Na de uitvinding van de lithografie en De Karavaan in Egmond Nog tot 7 augustus verzorgt de stichting Kalebas producties een theaterpro gramma in de boerderijstal van Hoeve Overslot aan de Slotweg 42 voor ieder een vanaf 6 jaar. Wijnand Stomp ont wikkelde de productie 'Op zoek naar de Geestgronden', een theatrale verha- lentocht vanuit een eeuwenoude koe stal, te voet en met de paardenkar langs bollenschuren en kloostermuren, naar de lage duinen en oude duinakkertjes. Daar wroeten vertellers in de grond, speurend naar tekens van voorouders wier geest daar misschien nog rond waart. Wie meegaat, ontmoet in leven de lijve'het oudste viswijf van de kust, een illegale held, de oermoeder en een verdwaalde reisleider. De voorstellingen op donderdag en vrijdag beginnen om 10.00, 12.30 en 15.00 uur, zaterdag om 12.00, 14.30 en 17.15 uur. Kaarten kosten f 10,- en moeten van te voren worden gereserveerd op tel. 023- 5319625. Aangeraden wordt om voor de voorstelling goede wandelschoenen aan te trekken en paraplu en regenkle ding mee te nemen. verbetering van de drukpers kon het reclamedrukwerk goedkoper en in grote aantallen tegelijk worden gepro duceerd en de affiche deed zijn intrede. Vrijwel tegelijkertijd met de. opkomst van de affiche als reclamemiddel, werd het emaillen bord in Nederland geïnt roduceerd. Op de expositie kunt u een verscheidenheid aan emaillen borden en affiches bezichtigen. Visitekaartje Behalve de buitenreclame voor merk artikelen werden er ook speciale recla medragers vervaardigd om in de winkel op de toonbank te plaatsn of voor het raam te hangen. Deze raambiljetten en showcards zijn in de meest uiteenlo pende vormen verschenen, vaak in de zelfde stijl en vormgeving als die van de affiches en emaillen borden. De winke lier probeert met een mooie etalage als visitekaartje de voorbijganger te verlei den naar binnen te gaan om aankopen te doen. Vooral aan het einde van de 19de eeuw, met de komst van het merkartikel, wer den etalages ingericht om aandacht te schenken aan de nieuwe producten. Het maken van een mooie etalage was en is een echt vak. Vooral etalages van slagerijen en banketbakkers waren vaak echte pronkstukken. Bij een ope ning van een winkel of naar aanleiding van een etalagewedstrijd tussen winke liers werden foto's van winkel en per soneel vervaardigd. Hoe de etalages van de winkels eruit zagen in de perio de van 1900 tot 1930, ontdekt u in de kabintexpositie over dit onderwerp. De tentoonstelling 'Vroege verleiders' vormt de verbindende schakel in het zomerevenement 'Boodschappen doen rond 1900/1930'. Het eerste deel, bood schappen doen rond 1900, vond begin juli plaats. Van 21 tot en met 29 augus tus krijgt het evenement een vervolg met 'boodschappen doen rond 1930'. Dan kunnen bezoekers een loonzakje 'kopen'. Hierin zit dan het dagloon van een arbeider rond 1930 aan oud geld, zodat ook daadwerkelijk op het prijsni veau van rond de eeuwwisseling bood schappen gehaald kunnen worden. Tijdens het museumbezoek maakt u kennis met de leefsituatie, het inko men, de dagelijkse maaltijd en het boodschappenlijstje van vroegere ge- neratis in het Zuiderzeegebied. U kunt bijvoorbeeld kaas kopen bij het kaas pakhuis uit Landsmeer, of snoep van de plank bij de buurtwinkel uit Volendam, of waterluizen bij de apotheek uit Hoorn. Bezoekers kunnen hun eigen maaltijd samenstellen, maar u kunt ook alle ingrediënten aanschaffen voor een ouderwetse maal, zoals rijstebrij met gebakken schol of Urker koolmoes. Het Zuiderzeemuseum is te vinden aan de Wierdijk 12-22 in Enkhuizen, tel. 0228-351212. Creighton's restaurant houdt feestweek EGMOND - Tot en met 8 augustus is het bij Creighton's restaurant in Eg mond aan den Hoef feestweek. Afge lopen weekend werd het geheel ver nieuwde terras met uitzicht op de dui nen in gebruik genomen. Hier is het met name 's avonds goed toeven. Bij mooi weer kan hier uitstekend gedi neerd worden. Vrijdag 6 augustus vindt hier vanaf 19.00 uur dan ook al weer de tweede barbecue van deze zomer plaats. Diverse grillgerechten en een uitgebreid saladebuffet worden geser veerd onder muzikale begeleiding van Johan Kruizinga. Verder viert eigenaar en kok Richard Creighton deze week zijn verjaardag en is zijn pasgeboren tweeling onlangs naar huis gekomen. Genoeg redenen voor een feestje, vindt Creighton. Daar om worden alle dinergasten deze week getrakteerd op een coctail. U vindt Creighton's restaurant aan de He renweg 109, tel. 072-5070009. Nachtmarkt Kolhorn KOLHORN - Op vrijdag 6 augustus wordt de derde en tevens laatste Nacht- markt van dit seizoen in Kolhorn ge houden. Over een lengte van ruim twee kilometer staan in totaal 325 kramen en rommelmarkt-kraampjes opgesteld. De plaatselijke Hornblazers zorgen voor de muzikale omlijsting. Dit wordt aangevuld met twee draaiorgels, terwijl clown Hans, het springkussen en de trampolines ook weer aanwezig zijn. Het Kerkplein is bestemd voor Veilig Verkeer Nederland, dat met een alco hol-simulator wil aangeven hoe je rijdt als je te veel gedronken hebt. Hier zijn ook twee echtparen in Westfries kos tuum aanwezig die oude ambachten demonstreren. In de directe nabijheid van de markt bevinden zich twee grote, verlichte wei landen die als parkeerterreinen dienst doen. Zowel uit de richting Schagen als uit de richting Middenmeer (N248), wordt het verkeer opgevangen bij de Molenkolksluis (ten westen van Kol horn). Van hieruit worden de auto's naar de parkeerterreinen begeleid. De fietsende bezoekers kunnen hun ver voermiddel stallen bij de familie Van der Oord aan de Kolhornerkade. De markt begint om 18.30 en eindigt om 1.00 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Krüisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Bollendag in Castricum CASTRICUM - Rondneuzen in een bollenschuur, genieten van mooie bloe men of praten met een vakman over de geheimen van de anemonen- en de fri- tillariateelt? Dat kan tijdens de Natio nale Bollendag op zaterdag 7 augustus tussen 10.00 en 16.00 uur. Op die dag stelt de familie Res aan de Geversweg 9 in Zanderij (gemeente Castricum) hun bedrijf open voor het publiek. Bloembollenkwekerij Res is gespeciali seerd in de teelt van anemonen. Verder teelt het bedrijf scilla siberica en fritil- laria meleagris, het zogenoemde kie vitseitje. Het bedrijf is gevestigd op De Zanderij, ongeveer vijf minuten lopen vanaf het station. Waterscha p Het Lange Rond/ SCHOUWMEESTER (M/V) GEZOCHT SCHOUW DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1999 HEEMSKERKER WESTERZIJ EN NOORDDORP; recht. AANVRAGEN OM ONTHEFFING OF VERGUNNING WERK IN UITVOERING SPREEKUUR DIJKGRAAF 15 sept. 10-12 14-16 17 nov. 15 dec. 10-12 14-16 10-12 14-16 10-12 14-16 TENTOONSTELLING NOORD-HOLLANDSE LANDSCHAPPEN GEMAAL 1879 TE AKERSLOOT MUSEUMGEMAAL WILHELMINA HONDSBOSSCHE PAGINA 8 UITKIJKPOST - 4 AUGUSTUS ZyW'y 5vV NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbos- sche Zeewering. Het werkgebied ken merkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camperduin, diepe droogmakerijen en drasse veenweiden. In de polders van Noord-Kennemerland zoeken wij een nieuwe schouwmeester. Inzicht in de waterhuishouding is een vereiste. Verder moet u voor dit speciale buitenwerk beschikken over gebiedsken nis, goede contactuele eigenschappen en een gezond fysiek gestel. Voor het uitvoe ren van de slotencontrole moet u zich twee keer per jaar een aantal dagen kun nen vrijmaken. Hier staat een bezoldiging tegenover. U krijgt een specifieke op leiding voor deze functie door middel van een korte training van 3 dagdelen (16/17 september a.s.) en gaat vervol gens op stap met een ervaren schouw meester. Mocht u interesse hebben in deze functie dan kunt u deze ken baar maken middels een korte brief naar het waterschap Het Lange Rond, Post bus 127, 1800 AC ALKMAAR, t.a.v. mevr. A. de Groote. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilometer, wonen 300.000 mensen. De begroting bedraagt ruim 30 miljoen gul den, waarvan 18 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige f i'„ 6 controleert waterschap HëtLange Rond de WATERLOPEN, BEHORENDE TOT HET HOOFDSYSTEEM, zoals hoofdtoch- ten, tochten, wegsloten le klasse, schouwsloten le klasse, hoofdbeken en beken le klasse, op ZUIVERHEID in het volgende gebied: Midden-Kennemerland: deze polders liggen in de gemeente Heemskerk. Waterschap Het Lange Rond controleert de waterlopen op zuiverheid volgens de in de keur van het waterschap opgestelde regels. organisatie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 65 per sonen werkzaam zijn. Het kantoor van het waterschap is gevestigd aan de Arcadia laan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar te Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. Wat moet u doen? De eigenaren, huurders en gebruikers van de percelen zijn verplicht vóór boven staande datum de betreffende onder houdswerkzaamheden te hebben uitge voerd. De waterlopen moeten worden onderhouden over die helft van de water loop die grenst aan de grond die bij u in eigendom of gebruik is. Nadrukkelijk wordt erop gewezen dat op grond van de keurbepalingen de eigenaren danwe! zakelijk gerechtigden verantwoordelijk zijn voor een tijdige en correcte uitvoering van het onderhoud aan waterlopen ook in die gevallen waarin zij niet zelf de gebrui ker zijn van de percelen waarlangs de onderhoudswerkzaamheden dienen te worden uitgevoerd. Wat wordt onder onderhoudswerk zaamheden verstaan? Onder onderhoudswerkzaamheden op zuiverheid wordt onder meer verstaan: - het verwijderen van de op de taluds en in de bodem van de waterlopen worte lende waterplanten; '- het verwijderen uit de waterlopen van bladeren, flab, gras, kroos, takken, vuil nis en andere daar niet thuishorende zaken; - het onderhouden van de slootkanten. Bijzonder geval: Voor HOOFDTOCHTEN strekt de onder houdsplicht op zuiverheid tot maximaal twee meter uit de waterlijn. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u bellen 's morgens van 9.00 - 12.30 uur met de afdeling Algemene Zaken van het waterschap. De volgende aanvragen zijn binnen gekomen: 99.3681 R Henke te Alkmaar voor het plaatsen van een beschoeiing aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef. 99.3682 NV PWN waterleidingbedrijf Noord-Holland te Wormerveer voor het leggen van leidingen langs de Ned Bene- dictweg in Wormerveer ten behoeve van Bouwplan Noorderveld. 99.3683 Arcadis Heidemij Advies BV te Hoofddorp voor de aanleg van tijdelijke duikers in hoogwatersloot in Assendelft ten behoeve van Bouwplan Saendelft. 99.3684 B.RM. Brantjes te Uitgeest voor het dempen en graven van een sloot in Uitgeest, perceel 88, sectie KA (Dorre- geesterpolder). 99.3686 Energie Noord West N.V. te Zaandam voor het leggen, hebben, onder houden, eventueel vernieuwen of verwij deren van kabels ten behoeve van het elektriciteitsnet in de Luttik Cieweg in Heemskerk. 99.3687 RK Parochiebestuur H. Corneli us te Limmen voor het plaatsen van een dam met duiker en het dempen en graven van een sloot aan' de Provinciale"weg in Limmen. 99.3688 Van Rossum Infra B.V. te Alme- re namens de gemeente Bergen voor het dempen en graven van sloten, een peilwij- ziging, de sloop van twee stuwen en de bouw van een stuw, het plaatsen van een beschoeiing, het inkorten en verlengen van duikers, het maken van een overstort- put en het plaatsen van een brug ten behoeve van het bestemmingsplan Brede- rodeveld in Bergen. 99.3689 A.J. Steltenpool te Ursem voor het plaatsen van een dam met duiker aan de Molenweg la in Ursem. 99.3690 Gemeente Zaanstad te Zaan dam voor het vervangen en aanleggen van een riolering in de Hoogstraat tussen de Kogersluisstraat en de Stationsstraat in Koog aan de Zaan. De aanvragen liggen van vrijdag 6 augus tus tot en met vrijdag 3 september 1999 voor belanghebbenden ter inzage in het waterschapskantoor te Alkmaar. Gedurende deze periode kunnen belang hebbenden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Als u stukken wilt komen inzien, dan kunt u het beste voor af even een afspraak maken met de betrokken medewerker van de technische dienst. Die kan dan eventuele vragen beantwoorden. Voorrang gewijzigd De voorrangssituatie op het kruispunt Kanaalweg-Kanaaldijk, gemeente Aker sloot, is gewijzigd. De route Kanaalweg-Kanaaldijk van Heiloo-Alkmaar, heeft voorrang boven de route Kanaaldijk richting Akersloot. Wegmarkering Aan de Kanaaldijk ter hoogte van pont 't Schouw in Akersloot is nieuwe wegmar kering aangebracht. De voorrangssituatie blijft ongewijzigd. De meeste contacten tussen ingelanden en het waterschap vinden tot nu toe tele fonisch of schriftelijk plaats. Jaarlijks organiseert het waterschap ook regiobij eenkomsten waar ingelanden en bestuur ders elkaar kunnen treffen. Maar een loopje naar het waterschap is nog steeds ongewoon. Daarom houdt dijkgraaf Thea de Roos van Rooden maandelijks spreekuur om de klantgerichtheid te bevorderen en open heid te versterken. Elke maand zal zij dan volgens een vast schema spreekuur houden (in principe op elke derde woensdag van de maand, behalve in de maand augustus). Daar zal zij vragen beantwoorden en informatie verstrekken. Zij wil bovendien van gedachten wisselen met de ingelanden over zaken die het werk van het water schap betreffen. Waar wordt bij u in de buurt het spreek uur gehouden? Augustus geen spreekuur 20 okt. uur Alkmaar (A) uur Schermerhorn (A) uur Westzaan (B) uur Akersloot (B) uur Alkmaar (A) uur Schermerhorn (A) uur Westzaan (B) uur Akersloot (B) (A) locatie waterschapskantoor, Arc3- dialaan 40 in Alkmaar en Noorderpolder- huis, Molendijk 11 bij Schermerhorn. (B) locatie Gemaal Overtoom, Westza- nerdijk 530 in Westzaan en Gemaal 1879, Fielkerweg 4 in Akersloot. Wilt u een afspraak maken voor het spreekuur? Neemt u dan contact op met mevrouw L. van den Aakster, doorkiesnr. (072) 541 02 05. Anneke Helder, kunstenares uit Benning- broek, exposeert de maanden juli, augustus en september in de gangen van het waterschapskantoor. Heider is een van de vier leden van de kunste naarsvereniging Hoorn omstreken die in 1999 het waterschapskantoor verfraaien. Haar schilderijen tonen in een ogen schijnlijk eenvoudige beeldtaal de essentie van het Noord-Hollandse land schap. De expositie is te bezichtigen tijdens kantooruren op de Arcadialaan 40 te Alkmaar. Tot oktober is iedere zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur, en na telefoni sche afspraak (0251) 31 17 05 en (0251) 31 32 53) het historische gemaal in Akersloot te bezichtigen. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal in werking te zien. Gedurende het seizoen exposeren kunstenaars hun werk. Het gemaal staat aan de Fielkerweg 4 in Akersloot. De toegang bedraagt 2 gulden, kinderen gratis. Het museumgemaal Wilhelmina is tot en met augustus op zondag geopend van 10.30 tot 17.00 uur. In het gemaal staat een tentoonstelling met foto's, tekeningen, teksten en er is een prachtige video presentatie over een dag uit het leven van de machinist. Speciaal voor de jeugd is er een leuke kleurwedstrijd met leuke prijzen. Museumgemaal Wilhelmina, Molendijk 9, 1636 VK Schermerhorn. PEILBEHEER TUSSEN ZAAN E N

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8