De Egmonden Plezier en vermaak in Egmond op z'n kop i Vissen en landgeiten in Zuiderzeemuseum Mm Politieberichten Egmond Orgelconcert Historische modeshow in Museum Broeker Veiling Waterschap Het Lange Rond/ OPENBARE VERGADERINGEN AANVRAGEN OM ONT HEFFING OF VERGUNNING WERK IN UITVOERING SPREEKUUR DIJKGRAAF KUNST IN DE GANG HONDSBOSSCHE UITKIJKPOST - 18 AUGUSTUS PAGINA 9 EGMOND - Van 9 op 10 augustus is de parkeerautomaat aan de Dr. Wiarda Beckmanlaan in Egmond aan Zee gekraakt. Het kluisje is weggenomen, de inhoud was ruim zeshonderd gulden. De schade aan de automaat bedraagt zo'n 1700 gulden. Op 10 augustus werd 's avonds op de Hoeverweg te Egmond aan de Hoef een 27-jarige bestuurder van een personen auto uit Egmond aan Zee gecontro leerd. De aanleiding was dat hij met een snelheid reed van 142 km per uur, daar waar een maximum snelheid is vastge steld van 80 km per uur. Tevens bleek dat de man niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Dit was enkele jaren geleden ongeldig verklaard. Bovendien bleek dat hij te diep in het glaasje had gekeken. Meneer bleef de gast van justi tie, omdat er nog twee onherroepelijke vonnissen tegen hem openstonden. In de nacht van 10 op 11 augustus is uit een personenauto aan de Herenweg te Egmond aan den Hoef een radiocasset terecorder gestolen nadat een portier ruitje ingeslagen was. Vorige week woensdag, 11 augustus, is in Egmond aan den Hoef tussen 19.45 en 20.30 uur een snelheidscontrole gehou den op de Hoeverweg. Van de 258 pas santen kregen er 43 een bekeuring voor te hard rijden. De hoogst gemeten snel heid was 147 km per uur, waar maximaal 80 km per uur is toegestaan. Vorige week vrijdag liep de bestuurder van een achteruitrijdende auto, een 33- jarige man uit Egmond aan den Hoef, bij een verkeersongeval aan de Rinne- gommerlaan een pijnlijke nek op toen hij werd aangereden door een bedrijfs auto, bestuurd door een 38-jarige plaats genoot. Het slachtoffer reed vanuit een uitrit de weg op en verzuimde de bedrijfsauto voorrang te verlenen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. In de nacht van vorige week donderdag op vrijdag is vanaf de Boulevard Ir. De Vassy in Egmond aan Zee een rode Mercedes 124T met het Duitse kente ken ST-UH661 gestolen. Tussen vorige week donderdag en zater dag zijn uit een busje aan de Prinses Margrietlaan in Egmond aan den Hoef, nadat een achterportier geforceerd was, drie glaszuigers in een gele en een blau we plastic koffer gestolen. EGMOND - Morgen, donderdag 19 augustus, is het dan zover: Egmond- Binnen gaat tot en met 22 augustus weer op z'n kop. Voor de 25ste keer, en van wege dat jubileum begint het evene ment een dag eerder dan normaal. Met ringsteken nog wel, want donderdag avond draven ongeveer twintig aange spannen paarden over de Abdijlaan. In de diverse horecagelegenheden in het dorp is het deze avond swingen gebla zen met muziek van onder meer gitaar- groep Egmond-Binnen, Third Wheel, The Kids en Guus Bos. Op vrijdag vindt tussen 9.00 en 15.00 uur de traditionele grijze markt plaats, met zowel nieuwe als tweedehands artikelen te koop. De Egmondse bibliotheek houdt een verkoop van afgeschreven boeken met onder meer kinderboeken, romans en informatieve boeken. Bezoekers kunnen alles te weten komen over tractor pullen van medewerkers van het team Seaside Affair en kinderen kunnen zich gratis laten schminken door leden van toneelvereniging De Spiegel. Voor de jeugdige bezoekertjes zijn er daarnaast ook een springkussen, een klauterbaan, autoscooters, een ouder wetse draaimolen en een poppenkast. Radio 80 voorziet de markt vanaf de Abdijlaan van muziek en verzorgt tevens live-verslagen vanaf de markt op de radio. 's Avonds is het de beurt aan de echte mannetjesputters in de sterke mannen- wedstrijd. Onder meer de sterkste man van Limburg en van Zuid-Holland en de Friese kampioen autotrekken laten zien wat ze kunnen in de onderdelen vracht wagen trekken, zwaardtillen, hooggooi- en, timberwalk, boomstamtillen en sto nes of strength. In de café's en restau rants beklimmen Rubber, Tjoe en Jeroen en Duo Harmony de podia. ■m%v mM ENKHUIZEN - Op 21 en 22 augustus varen acht traditionele schepen van de Vereniging Botterbehoud uit om demonstraties te geven hoe er op de voormalige Zuiderzee gevist werd. Bezoekers met zeebenen kunnen dit van dichtbij meemaken door mee te varen op een van deze schepen, of op een van de andere botters die uitvaren. Ook het vlaggenschip van het museum, een replica van de Blazer TX 11, vaart uit om de bezoeker de kans te geven de oorspronkelijke Zuiderzeevisserijtech- nieken met eigen ogen te bekijken. Op de vaste wal is ook volop activiteit. De schepen worden in gereedheid gebracht voor het zeilend vissen met kor- en kuilnetten (gaand wand), op de kade worden netten geboet en de visro- ker is druk bezig de vers gevangen paling te roken. Een week later, op zon dag 29 augustus, is het Zuiderzee museum het decor voor de jaarlijkse landgeitenkeuring van de Land- geitenfokkersclub Noord-Holland. Gei ten speelden in het Zuiderzeegebied een belangrijke rol bij het onderhoud van bermen en dijken. In het buitenmu seum maken geiten onderdeel uit van 'de vaste collectie'. Wonderkuil of moordkuil Voor de afsluiting in 1932 werd de Zuiderzee dicht bevaren door allerhan de visserschepen. In de hoogtijdagen van de Zuiderzeevisserij rond 1900, kon dit aantal wel oplopen tot meer dan 3000. De Zuiderzee is van oorsprong zeer ondiep, hierdoor waren er schepen nodig met een geringe diepgang. Deze platbodems trokken onder andere kuil netten voort (gaand wand), waarmee haring, paling en garnalen gevangen werden. Vooral de door twee schepen voortge trokken kuil leverde grote vangsten op; voorstanders spraken dan ook van een 'wonderkuil'. Tegenstanders noemden dit net een 'moordkuil'; alles wat voor de opening van zo'n kuil kwam werd opgevangen, ook veel ondermaatse en jonge vis. Het kornet (kleiner dan de kuil) werd gebruikt voor de vangst van tong, schol en garnalen. Haring en bot zijn de vissoorten waar een visserman op leefde. Ansjovis, paling en garnalen zorgden voor de 'meevallers'. Armoe troef Na de eeuwwisseling ging het hard ach teruit met de visvangst. Er werd lang zoveel niet meer gevangen als voorheen. Armoede vierde hoogtij in de vissers plaatsen rondom de voormalige Zuiderzee. Men dacht dat de Zuiderzee was leeggevist en weet dit voor een groot deel aan het gebruik van de moordkuil. Al aan het begin van deze eeuw gingen er stemmen op om het vis sen met de moordkuil te verbieden. De Volendammers zagen in een verbod van dit vistuig met kleine mazen hun bestaan ernstig bedreigd, andere Zuiderzeevissers meenden dat met de moordkuil de Zuiderzee werd doodge- vist. Het was niet gemakkelijk uit te maken wie er gelijk had. Opmerkelijk is dat de armoede in Volendam net zo groot was ais elders. Botters varen uit Traditionele schepen van de Vereniging Botterbehoud varen zaterdag 21 en zon dag 22 augustus uit om op het IJsselmeer met kuil- en kornetten demonstraties te geven. Bezoekers met zeebenen kunnen de demonstraties van dichtbij meemaken door in te schepen op een van de botters, of het vlaggen schip van het museum, de replica van de Blazer TX 11. Hiervoor kunnen bij het informatiecentrum in het buitenmuse um (gratis) kaartjes worden gehaald. Voor de achterblijvers is er op de vaste wal nog genoeg te zien. Er worden in de Marker haven demonstraties gegeven van het tanen van netten, zeilen en touwwerk. Tanen is het conserveren door onderdompeling in taanvloeistof. Vroeger werd hiervoor eikenschors gebruikt. Het looizuur uit de bast, tani- ne, werkt bederfwerend. Het eiken schors werd gekookt en de netten, tou wen en zeilen werden hieraan toege voegd. Hierdoor krijgen deze de karak teristieke bruine kleur. Ook worden op de kade manden gemaakt. Naast de zeilmakerij, de kuipe rij en de visverwerkende bedrijven vormde de mandenmakerij een van de belangrijkste nevenbedrijven van de vis serij. In vrijwel elke plaats rond de Zuiderzee trof men wel een aantal man denmakerijen aan. In de visserij zowel als de vishandel waren allerlei soorten ZIJ WEG OF HIJ WEG De Razende Bol, een prachtig stuk natuur vlakbij Texel, wordt bedreigd. Hier rust en zoogt de zeehond. Als de gaswinning doorgaat verliest de zeehond zijn thuis. Help de Wadden verdedigen. AAN U DE KEUS Wadden vereniging WORD DONATEUR VOOR 50.- BEL (0517) 41 55 41 De 'grijze markt' tijdens de vorige editie van Egmond op z'n kop. Waterorgel De zaterdag start tussen 11.00 en 13.00 uur met een traditie, het eierengooien. Op de Herenweg zullen de verschillen de teams hun uiterste best doen om het record van 58 meter uit 1992 te verbete ren. Inschrijven voor de wedstrijd kan langs het parcours. 's Middags wordt de dorpskern omge bouwd tot sportcomplex voor de meer kamp. Door de diverse horeca-teams wordt op de Abdijlaan gestreden op de onderdelen zwembad en balk, zeephel- ling, modderbad, strombaan, kaasdra gers met stoel en bananenrace. Zaterdagavond brommen de solexen door het dorp in een echte solexrace, die samen met solexvereniging 't Rolletje uit Akersloot werd georganiseerd. De zaterdagavond wordt afgesloten op het voetbalterrein van St. Adelbert. De vrijwillige brandweer van Egmond ver toont vanaf 21.30 uur een zelfgemaakt waterorgel. Maar liefst vijf pompen wor den aangesloten, zodat uit zestien vaste straalpijpen, twee ronddraaiende com binaties van straalpijpen en twee water kanonnen waterstralen omhoog gespo ten kunnen worden. Er wordt ruim een kilometer aan slangen uitgelegd. Het geheel wordt verlicht door veertien bouwlampen in verschillende kleuren. De totale breedte van het waterorgel is twaalf meter. Als klap op de vuurpijl wordt tot slot een spetterend vuurwerk afgestoken. In de verschillende horecagelegenheden is 's avonds ook heel wat te doen, met optredens van Memphis, The mellow fellows, Nobody's home en Liever Live. De laatste dag van het evenement begint op het Kerkplein. Ruim driehon derd deelnemers (die van tevoren een kaart hebben gekocht) kunnen zondag om 11.00 uur aanschuiven voor het dorpsontbijt. De Egmonder Muzikanten zorgen voor de muzikale begeleiding. De jeugd vanaf 5 jaar komt zondagmid dag aan de beurt. Zij kunnen zich vanaf 13.00 uur in de Abdijlaan aanmelden voor de kinderspelen, met dit jaar een grote tobbedansbaan. Het clownsduo Berry en Bart en hun goochelkonijn Witje sluiten de buitenactiviteiten af met hun grappige goocheltrucs. Voor muziek kan iedereen op de slotavond terecht bij de diverse horeca-bedrijven, waar Stampvast, No Claim en De Kleintjes Pils Band van zich laten horen. EGMOND - Op maandag 23 augustus wordt het orgelconcert in de Oud- Katholieke Agneskerk te Egmond aan Zee verzorgd door Jaap Zwart jr. Met zijn concerten oogst deze talentvolle organist veel succes en ook op deze avond belooft het een prachtige uitvoe ring te worden. Hij speelt werken van onder anderen Pachelbel, J.S. Bach en Menselssohn. Het concert begint om 20.30 uur en de toegang is vrij. Museum van Egmond Tot 15 september tentoonstelling over het historische fregat Lutine en exposi tie van voorwerpen uit de Egmondse geschiedenis, te zien van zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tot 1 september ook op dinsdag, woensdag en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Bibliotheek Egmond In augustus foto-tentoonstelling van Agnes Kager en Theo van Gend, te zien tijdens openingsuren. Vuurtoren en KNRM boothuis Tot en met 27 augustus elke vrijdag open van 19.00 tot 21.30 uur, toegang vuurtoren f 3,-, boothuis gratis. Galerie De Kapberg Tot en met 22 augustus expositie van bronzen beelden van Gaius Spronken, schilderijen, tekeningen en collages van Willem Weenink en grafiek en aquarel len van Joke Konijn. De galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is open van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Slotkapel Expositie van eet- en theeserviesjes, te zien dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. Hoeve Overslot Tot 5 september expositie van de kunst genootschappen Hafre, Hallem en Hor. Te zien van donderdag tot en met zon dag van 13.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN manden nodig, zoals kubben, garnalen- manden, aalkorven, schelvismanden en botvlechten. Tijdens het visserijweekend kunnen bezoekers zien hoe deze man den gemaakt werden. Landrotten Geiten speelden in de Zuiderzeecultuur een belangrijke rol. Zij begraasden dij ken en bermen, waardoor deze onder houden werden. Ook werden geiten gebruikt voor het begrazen van tuintjes en hofjes. De geit, ook wel bekend als de 'armeluiskoe', was ook een belangrijke leverancier van melk. Momenteel her bergt Nederland 238 professionele gei tenhouders die van de melkproductie kunnen bestaan. Incidenteel wordt de melk gebruikt voor de consumptie hier, maar het over grote deel is bestemd voor de export van wrongel naar Frankrijk. Daar wordt nog veel geitenkaas gemaakt en geconsu meerd. Langs de dijken in het buiten museum is een aantal Nederlandse land- geiten te zien. Zondag 29 augustus krij gen zij bezoek van tientallen soortgeno ten uit Noord-Holland. Hun eigenaren, leden van de Landgeitenfokkersclub, komen met hun dieren naar het muse um voor de jaarlijkse keuring. LANGEDIJK - Dinsdag 24 augustus houdt Museum Broeker Veiling een his torische Westfriese modeshow. Op het buitenterrein van het museum showen leden van de Vereniging Behoud Westfries Kostuum hun prachtige kos tuums. De hele dag staat in het teken van oude Westfriese klederdrachten. Tussen 14.00 en 15.00 uur vindt de modeshow plaats. Allerlei soorten kledij vanaf het begin van deze eeuw worden gedemonstreerd (ook kinderen doen mee), variërend van wollen ondergoed tot zwempak, van deftig pak tot werkpak. Lady-speakers begeleiden het geheel en geven tekst en uitleg. Verder worden er demonstraties kantklossen, hullen plooien, kralen brei en, spinnen en weven gegeven. Op woensdag 25 augustus is er voor het laatst deze zomer een kindermiddag voor kinderen van 3 tot en met 14 jaar. Westfriese oma's helpen bij het knippen en plakken. De kinderen kunnen oud- Hollandse dansjes leren of oude spelle tjes doen zoals steltlopen, hoepelen en tollen. Zij kunnen zich verkleden in Westfriese kledij of dé dieren van de kinderboerderij knuffelen. Het museum is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, in het weekend van 12.00 tot 17.00 uur. Prijzen zijn f 9,50 voor volwassenen en kinderen tot en met 14 jaar betalen f 5,50. Adres is Museumweg 2 te Broek op Langedijk, tel. 0226-313807. Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbos- sche Zeewering. Het werkgebied ken merkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camperduin, diepe droogmakerijen en drasse veenweiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilometer, wonen 300.000 mensen. De begroting bedraagt ruim 30 miljoen gul den, waarvan 18 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige organisatie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 65 per sonen werkzaam zijn. Het kantoor van het waterschap is gevestigd aan de Arcadia laan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar te recht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. TER INZAGE Peilbesluit en Plan van werken Krommenieër-Woudpolder Het dagelijks bestuur heeft ingestemd met hét ontwerp voor het peilbesluit en plan van werken in de Krommenieër- Woudpolder. Deze stukken zijn het resul taat van een vrij langdurig proces van overleg met belanghebbenden. Het nieu we peilbesluit moet worden gezien als een compromis tussen vele, soms tegen gestelde belangen. Het huidige polderpeil blijft gehandhaafd, met uitzondering van een te realiseren blokbemaling in de omgeving van de Woud polderweg. De ontwerpen liggen gedurende acht weken, van donderdag 19 augustus tot en met woensdag 13 oktober, ter inzage in het waterschapskantoor te Alkmaar. Verkeersbesluit In het kader van de Wegenverkeerswet 1994 heeft het dagelijks bestuur inge stemd met het voorstel dat per 15 sep tember 1999 de voorrangssituatie op het kruispunt Kanaalweg/Kanaaldijk, gemeente Akersloot, zal worden gewij zigd. De route Kanaalweg/Kanaaldijk van uit de richting Heiloo naar Alkmaar krijgt daarbij voorrang boven de route Kanaal dijk naar Akersloot. Het besluit ligt gedurende vier weken, van donderdag 19 augustus tot en met woensdag 15 september, ter inzage in het waterschapskantoor te Alkmaar. Als u stukken bij het waterschap wilt komen inzien, dan kunt u het beste vooraf een afspraak maken met de betrokken medewerker van de technische dienst. Die kan dan eventuele vragen beantwoorden. Gedurende bovenstaande perioden kun nen belanghebbenden schriftelijk of mon deling hun zienswijze over het ontwerp naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het waterschap. Maandag 30 augustus Commissie Financiën en Personeelszaken Dinsdag 31 augustus Commissie Werken en Schouwzaken Donderdag 2 september Commissie Algemene Zaken Donderdag 23 september Extra commissie Financiën en Perso neelszaken Op de agenda staat o.a. de begroting 2000. De commissies vergaderen in het kantoor Justus van Effenstraat 11-13 (gelegen achter het waterschapskantoor). Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 24 september Algemeen bestuur Deze vergadering wordt gehouden om 10.00 uur in het stadhuis te Alkmaar. De volgende aanvragen zijn binnenge komen: 99.3691 Gemeente Zaanstad te Zaan dam voor de aanleg van een bezinkbassin in Assendelft-Noord, terrein Saendelft. 99.3692 Gemeente Graft-De Rijp te De Rijp voor het plaatsen van een dam met duiker tussen de Zuiddijk en het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein De Volger II in De Rijp. 99.3693 NV PWN te Alkmaar voor het leggen en onderhouden van een hoofdlei ding in de Bergerringvaart (bedrijventer rein Bergermeer) in Alkmaar. 99.3694 Volker Stevin Systems B.V. te Zeist namens Albert Heijn te Zaandam voor het leggen van buizen en kabels aan de Houtveldweg in de gemeente Zaan dam. 99.3695 Firma J.W. Rotteveel en Zn. te Heiloo voor het plaatsen van een dam met duiker aan Lagelaan 5 in Heiloo. 99.3696 F. Buma te Krommenie voor het dempen en graven van sloten aan de Vaartdijk in Assendelft. 99.3697 N. van Lammeren te Wor merveer voor het herstellen van een schoeiing aan Molletjesveer 5 in Wor merveer. 99.3698 Waagmeester te Wormerveer voor het plaatsen van een steiger bij Schakelplein 7 in Wormerveer. 99.3699 A 2000 te Amsterdam voor het leggen van kabels in de Westerstraat en aan de Ned Benedictweg voor industrie terrein Nóorderveld in Wormerveer. 99.3700 KPN Telecom te Haarlem voor het leggen van kabels in bouwplan Noor- derveld in Wormerveer. 99.3701 K.C. Kalverboerte Oterleekvoor het dempen van sloten bij Noord-Scher- merdijk 5 in Oterleek. 99.3702 Volker Stevin Systems B.V. te Zeist namens Telfort te Amsterdam voor het leggen van buizen en kabels nabij de Stationsstraat in Zaandam. 99.3703 Buro Frits Westerveld B.V. te Zaandijk namens Trinity project ontwikke ling B.V. te Zaandam voor diverse werk zaamheden voor de bouw van 4 bedrijfs hallen en het maken van een inrit (project De Zaan) aan de Noorddijk in Wormer veer. 99.3704 Fam. C.W. Groot te Krommenie voor het plaatsen van een steiger aan Kroeskarper 14 in Krommenie. 99.3705 ACE Ingenieurs Adviesburo te Rotterdam namens Eurowoningen Grond bedrijf B.V. te Rotterdam voor het plaat sen van een brug voor woningbouwpro ject Houtwerf-west in Zaanstad. 99.3706 ENW NV te Zaandam voor het leggen van kabels vanaf de Havenstraat in Zaandam naar het Ambacht in Oostzaan enzovoorts. 99.3707 Gemeente Limmen te Limmen voor het vervangen van het polderriool bij Oosterzijweg 5 en het dempen van een sloot in Limmen. 99.3709 ENW NV te Zaandam voor het leggen van een kabel aan de Hogedijk in Uitgeest. De aanvragen liggen van vrijdag 20 augustus tot en met vrijdag 17 septem ber voor belanghebbenden ter inzage in het waterschapskantoor te Alkmaar. Gedurende deze periode kunnen belang hebbenden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Als u stukken wilt komen inzien, dan kunt u het beste vooraf even een afspraak maken met de betrok ken medewerker van de technische dienst. Die kan dan eventuele vragen beantwoorden. Wegmarkering Aan de Kanaaldijk ter hoogte van pont 't Schouw in Akersloot wordt nieuwe weg markering aangebracht. De voorrangssitu atie blijft ongewijzigd. Dijkgraaf Thea de Roos-van Rooden houdt maandelijks spreekuur om de ■klantgerichtheid te vergroten en de open heid te versterken van het waterschap naar de burgers toe. Tijdens het spreek uur zal zij vragen beantwoorden en infor matie verstrekken. Bovendien wil zij van gedachten wisselen met de mensen over zaken die het werk van het waterschap betreffen. Wilt u een afspraak maken voor het spreekuur? Neemt u dan contact op met mevrouw L. van den Aakster, tel. (072) 541 02 05. Waar wordt bij u in de buurt het spreek uur gehouden? Augustus geen spreekuur 15 september 10-12 uur Alkmaar (A) 14-16 uur Schermerhorn (A) 20 oktober 10-12 uur Westzaan (B) 14-16 uur Akersloot (B) 17 november 10-12 uur Alkmaar (A) 14-16 uur Schermerhom (A) 15 december 10-12 uur Westzaan (B) 14-16 uur Akersloot (B) (A) locatie waterschapskantoor, Arca dialaan 40 in Alkmaar en Noorderpolder huis, Molendijk 11 bij Schermerhorn. (B) locatie Gemaal Overtoom, Westza- nerdijk 530 in Westzaan en Gemaal 1879, Fielkerweg 4 in Akersloot. MUSEUMGEMALEN 1879 in Akersloot Tot oktober is iedere zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur, en na telefoni sche afspraak (0251-311705 en 0251- 313253) het historische gemaal in Aker sloot te bezichtigen. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal in werking te zien. Gedurende het seizoen exposeren kunstenaars hun werk. Het gemaal staat aan de Fielkerweg 4 in Akersloot. De toe gang bedraagt 2 gulden, kinderen gratis. Wilhelmina bij Schermerhorn Het museumgemaal Wilhelmina is tot en met augustus op zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. In het gemaal staat een tentoonstelling met foto's, tekeningen, teksten en er is een prachtige videopresen tatie over een dag uit het leven van de machinist. Speciaal voor de jeugd is er een kleurwedstrijd met leuke prijzen. Museum gemaal Wilhelmina, Molendijk 9, 1636 VK Schermerhorn. Toegang vrijwillige bijdrage. Anneke Helder, kunstenares uit Benning- broek, exposeert tot en met september in de gangen van het waterschapskantoor. Helder is een van de vier leden van de kunstenaarsvereniging Hoorn omstre ken die in 1999 het waterschapskantoor verfraaien. Haar schilderijen tonen in een ogenschijnlijk eenvoudige beeldtaal de essentie van het Noord-Hollandse land schap. De expositie is te bezichtigen tij dens kantooruren. PEILBEHEER TUSSEN ZAAN E N

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 9