Senioren-activiteiten gaan weer van start m Egmond stond weer helemaal op z'n kop Koel Kids Festival in Provadj a-theater Prijswinnaars fotopuzzeltocht bijeen X JL X Houdt je op de hoogte limmen in woord en beeld Activiteiten Limmen PAGINA 8 UITKIJKPOST - 25 AUGUSTUS P#L I T I E Senic6te*t Nieuw bestuur SWOL De Pook heropent Zomerexpositie bij Perspectief Rondvaart Egmondermeer Margriet Eshuijs in Zuiderduin Orgelconcert Agneskerk POLITIE S&Uc6te*i Stratenloop Nieuwe openingstijden bieb Egmond Schilderijen, grafiek en beelden in De Kapberg De Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. HSV Limmen start baarsseizoen Bridgeclub Limbridge De Uitkijkpost. Hét gratis weehblod voor Heiloo en omstreHen. Open huis CIB Cursussen inline skating en paardrijden MET DE ZONNEBLOEM NAAR AMSTERDAM de Zonnebloem Giro 7691999 ié toni t£mmeb%k ÊT 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 21 augustus werd op de Lage Weide in een personenauto inge broken. Het rechtervoorportier werd geforceerd. Een dashboardkastje werd doorzocht maar er werd niets uit de auto gestolen. Waarschijnlijk is gepro beerd om de auto te stelen, omdat de stuurstand anders was. Gevonden: vier sleutels aan label, rood katje; verloren: boekje met bankaf schriften en paspoort, herenportemon nee met inhoud. Galerie Amber Tot en met 5 september eerste deel van de tentoonstelling 'Schepen, boten en Noach' met divers werk van verschil lende kunstenaars, te zien van donder dag tot en met zaterdag en op zondag 5 september van 14.00 tot 17.00 uur in de galerie aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen. Gemeentehuis Tot 7 oktober expositie van foto's en schilderijen van Eduard van Noordt.Te zien tijdens openingstijden. Beeldentuin Akermare Tot 25 september zomerexpositie van sculpturen, schilderijen en beelden van diverse kunstenaars, te zien aan de Uiterdijk 2 in Akersloot op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, de eer ste en derde zondag van de maand en op afspraak, tel. 0251-312598. Gemaal 1879 Tot en met 29 augustus expositie van beelden van Gert Germans, Tewis Elzinga en Alien Ruoff-Krijgsman, te zien aan de Fielkerweg in Akersloot op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Stichting Doorstroom Elke eefste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Bxoer,sen, tel. 0251-312778 of B. Schagenjjsl. 0251 -314957. LIMMEN - Met ingang van 21 oktober heeft de Stichting Welzijn Ouderen Limmen een nieuw bestuur. Voorzitter wordt Kees Kroone, de overige leden zijn W. Vaandrager, N. Bakker, H. Balkenende en E. van Wieringen. Demissionair voorzitter F. Scheep maker heeft zich bereid getoond het nieuwe bestuur de komende maanden in te werken. Het nieuwe SWOL-bestuur krijgt een coördinerende en dienstverlenende functie, daarnaast gaat zij de financiën beheren. Een zogeheten 'gebruikers groep', die onder het bestuur valt, zal een aantal activiteiten gaan organise ren. Tijdens een speciale bijeenkomst zal op 21 oktober van het oude bestuur afscheid worden genomen en wordt het nieuwe bestuur officieel geïnstalleerd. De gemeente heeft toegezegd na de vakantie aan een nieuwe ouderennota te gaan werken, waarin beschreven wordt wat de prioriteiten van het oude renwerk in Limmen zijn. LIMMEN - Vanaf vrijdag 3 september gaan de deuren van De Pook aan de Rijksweg 97 weer open. Als vanouds gaat de zaak weer fungeren als café, restaurant én hotel. Gasten worden gastvrij onthaald door de nieuwe eige naar J. Roozendaal. Bewust koos Roozendaal ervoor om de oude naam van de horecagelegenheid te handhaven. „Het is een prima naam, ik zie niet in waarom ik die zou moeten veranderen." Iedereen kan dagelijks, behalve dins dag, van 9.00 uur 's morgens tot 2.00 uur 's nachts bij De Pook„terecht voor een lekker kopje koffie, een klein hapje, een biertje en een borreltje, een eenvoudige maaltijd en een gezellig potje biljart. De zestien hotelkamers die het etablissement telt, zijn weer tip top in orde gemaakt voor een comfor tabele overnachting. Voor het eerst draait De Pook dit jaar ook mee in het Limmer kermispro- gramma. Vanaf vrijdag 10 tot en met maandag 13 september is er elke dag oergezellige muziek te beluisteren, met onder andere het Duo Harmony. Een speciale opening komt er niet op 3 september, aldus Roozendaal. „Ieder een is die dag gewoon van harte wel kom om een borrel te komen halen." LIMMEN - Met ingang van 1 septem ber gaan in Vredeburg weer de ver schillende activiteiten voor senioren van start. Op maandag en dinsdag zijn er yogalessen, beide dagen van 9.00 tot 10.00 uur en van 10.15 tot 11.15 uur. Klaverjassen kan op maandag en woensdag van 14.00 tot 16.00 uur. Liefhebbers van bridge kunnen op maandag terecht van 19.00 tot 22.00 uur. Daarnaast is er op vrijdagmiddag een bridge-instuif, van 13.30 tot 16.30 uur. Wie zin heeft om de Engelse taal mach tig te worden, kan dat doen op dinsdag avond. De lessen zijn van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.15 tot 21.15 uur. Eens in de twee weken wordt er in Vredeburg gekiend, op dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Wie al dat stilzitten maar niks vindt, kan eens gaan kijken bij het volksdan sen, op woensdag van 9.30 tot 10.45 uur, of 's avonds van 19.30 tot 20.30 uur. Ook is er deze avond een uurtje count- ryline dansen, dat duurt van 20.30 tot 21.30 uur. Wie niet van dansen houdt, maar wel in beweging wil blijven, kan op donder dagmorgen terecht voor de gymnas tiek, van 9.30 tot 10.00 uur. Aansluitend is er van 10.15 tot 12.30 uur de moge lijkheid om koersbal te spelen. Op 14 januari volgend jaar gaat op de vrijdagochtend een cursus kunstge schiedenis van start, van 9.30 tot 11.30 uur. Deze cursus loopt door tot 25 februari. Gebiljart wordt er ook in Vredeburg, van maandag tot en met vrijdag kan dat van 14.00 tot 16.00 uur. Tenslotte zijn er buiten de deur ook nog activiteiten. Dat is allereerst jeu de boule. Informatie hierover geeft W. Bremmers, tel. 072-5051600. Tevens is er in sporthal d'Enterij op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur sportinstuif. Wie vragen heeft over de verschillende activiteiten kan bellen met A. van Bleisem, tel. 072-5051295. CASTRICUM - Nagenieten van de mooie zomer kunt u bij de expositie van vakantiewerk in ateliers De Duinrand in Bakkum. Traditiegetrouw houdt vereniging Perspectief aan het eind van het vakantieseizoen een ten toonstelling van werk van haar leden. Dit jaar heeft het prachtige weer veel leden geïnspireerd tot kleurrijke com posities. Schilderijen in diverse technie ken zoals aquarel-, olie- of acrylverf en ook ruimtelijk werk zijn te bewonde ren, zowel abstract als realistisch. Ook het 'buitenwerk', vervaardigd in de eigen omgeving of tijdens een (werk-) vakantie in het buitenland, getuigt van intens plezier om creatief de natuur te verbeelden. De tentoonstelling is te bekijken van vrijdag 27 tot en met zondag 29 augus tus van 14.00 tot 17.00 uur aan de Van Oldenbarneveldtweg 37 in Bakkum. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN! EG MOND - Wie een zwak heeft voor sterke spierbundels, was vorige week vrijdag ongetwijfeld toeschouwer bij de sterke mannen-wedstrijd in Egmond-Binnen, waar de 25ste editie van het 'Op z'n kop9 festijn gehouden werd Tal van activiteiten waren georganiseerd, zoals een zeskamp voor de jeugd, ringsteken, een grijze markt, een groots dorpsontbijt en een solexraceZat aanvankelijk het weer nog niet erg mee, in de loop van vrijdag klaarde het op en konden de krachtpatsers de handen uit de mouwen steken. Het publiek leefde enthousiast mee met hun verrrichtingen... (Fotostudio Starfield) EGMOND - Op zondag 29 augustus houdt de Stichting Historisch Egmond voor de laatste keer dit jaar een rond vaart door de Egmondermeer onder leiding van één van de gildegidsen. De afvaart vindt plaats om 11.45 uur vanaf hoeve Overslot in Egmond aan den Hoef, Slotweg 42. Er wordt een bezoek gebracht aan Alkmaar. Daarna gaat de reis terug naar Egmond aan den Hoef, waar de boot rond 15.00 uur aankomt. Er wordt u gevraagd een bijdrage te betalen van f 17,50, kinderen tot en met 12 jaar f 10,-. Reserveren kan vanaf woensdag 25 augustus bij Peter de Man, tel. 072- 5067555. Op deze zondag wordt ook een rond leiding onder leiding van één van de gildegidsen in de dorpskern van Egmond aan den Hoef gehouden. Er wordt een bezoek gebracht aan de ruïne van het Slot op den Hoef. Het vertrek vindt om 12.00 uur plaats vanaf hoeve Overslot. De rondleiding duurt 1,5 uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van f 3,-, kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis mee. EGMOND - Op zaterdag 25 september wordt er wederom een Sterrengala gehouden in Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. Gasten worden vanaf 19.00 uur ontvangen met een aperitief. Aansluitend kunt u in de sfeervolle Zuiderduinzaal genieten van een warm en koud dinerbuffet. De muzikale omlijsting van het diner is in handen van Trio Lime Light. Hoogtepunt van deze avond is een live optreden van Margriet Eshuijs onder begeleiding van haar combo. Gedurende de avond zijn alle drankjes gratis. De all-in prijs voor dit sterrenga la is f 117,50 per persoon. Uiteraard is het mogelijk om na afloop in het hotel te overnachten. Een over nachting in een tweepersoons kamer inclusief ontbijt kost f 80,- per persoon. Voor reserveringen of meer informatie kunt u bellen naar 072-5065000. EGMOND - In de serie zomeravond concerten van de oud-katholieke Agneskerk te Egmond aan Zee sluit Gijsbert Kok het seizoen af op maan dag 30 augustus met werken van onder meer Böhm, J.S. Bach en Mozart. Gijsbert Kok studeerde aan het conser vatorium in Den Haag de hoofdvakken orgel en kerkmuziek» Daarna studeer de hij voor beiaard aan de Beiaard school in Amersfoort. Hij is organist van de Domkerk in De Lier en de Salvatorkerk in Bodegraven en beiaar dier van Bergen, Voorschoten, Weesp en Zoetermeer. Kok geeft geregeld orgel- en beiaardconcerten in binnen- en buitenland. Dit jaar maakte hij voor het eerst een beiaardtournee door de Verenigde Staten. Het concert begint om 20.30 uur en de toegang is vrij. 112 Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT EGMOND - In Egmond aan Zee wordt op zaterdag 28 augustus voor de derde maal een stratenloop gehouden. De te lopen afstand is voor de jeugd tot en met 10 jaar 1.750 meter. De start hiervan is om 17.30 uur. Om 17.55 uur zal het startschot vallen voor de jeugd tot en met 15 jaar voor de 3.350 meter (twee ronden). De 8 km wedstrijd- en trimloop (vijf ronden) begint om 18.30 uur. Vanwege de dik gevulde prijzenpot, bij eengebracht door de ondernemers, ver wacht de organisatie een sterk deelne mersveld. Inschrijven kan vanaf 16.30 uur in het OK-gebouw aan de Julianastraat. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072-5064298. EGMOND - De bibliotheken in Egmond krijgen met ingang van 1 sep tember andere openingstijden. Met kleine wijzigingen is de bibliotheek in totaal 3,5 uur langer open per week. De dagen veranderen niet, maar meestal gaat de bibliotheek iets eerder open en in Egmond aan Zee is de bibliotheek op maandag- en vrijdagavond nu tot 20.30 uur geopend. Tussen 17.30 en 18.30 uur is de bibliotheek voortaan gesloten. In alle vestigingen is een folder met de nieuwe tijden verkrijgbaar. Met ingang van 4 september is de bieb in Egmond aan Zee weer op zaterdag open, onge wijzigd van 11.00 tot 13.00 uur. AKERSLOOT - Tussen 19 en. 20 augustus is vanaf de Brahmslaan een Suzuki Vitara met het kenteken VR-09- ZT gestolen. Op 20 augustus werd omstreeks 03.50 uur het inbraakalarm van een bedrijfs pand aan de Raadhuisweg geactiveerd. De toegangsdeur van het pand bleek geforceerd te zijn. Uit een stelling was een hoeveelheid rookwaar gestolen. Op 21 augustus hebben onverlaten geprobeerd op de Geesterweg een per sonenauto te stelen. Een portierslot werd vernield en de bedrading werd losgetrokken. Omdat de startonderbre ker niet buiten werking kon worden gesteld moesten de dader(s) van hun verdere pogingen afzien. EGMOND - In Galerie De Kapberg exposeren van zaterdag 28 augustus tot en met zondag 3 oktober Hans Laban en Halina Zalewska met schilderijen en grafiek en Beatrijs Schweitzer met beelden. De tentoonstelling wordt op zondag 29 augustus om 15.00 uur geo pend. Hans Laban drukt zich bij voorkeur uit in verschillende grafische media zoals de ets, de lithografie, de collagedruk en de houtsnede. Niet de reproduceer baarheid, maar de specifieke eigen schappen van elke techniek afzonder lijk zijn voor hem het meest uitdagend. De gebondenheid aan de aarde en de dualiteit die daar uit voortkomt keert als onderwerp regelmatig terug in zijn werk. Vliegen en vallen, licht en zwaar, dag en nacht, beweging en stilstand bestaan naast elkaar. Het tekenen is, zoals hij zelf zegt, een avontuurlijk en intuïtief proces. Zoeken, kiezen en het vinden of verliezen van evenwicht zijn hier onlosmakelijk mee verbonden. Elke prent van Halina Zalewska begint klein, met notities in potlood op papier. Een mooi boodschappenlijstje, een diepgaande filosofische kwestie of de bloemen op tafel die roepen om gete kend te worden, alles kan aanleiding zijn voor deze notities. Elk werk is opgebouwd uit verschillende uitgesne den platen linoleum die in kleur wor den afgedrukt. De beelden van de pla ten komen als het ware met elkaar in gesprek en vormen daardoor een ver haal. In olieverf op doek werkt zij ver der aan dezelfde onderwerpen, waar zij in een andere context terugkeren en weer een nieuw leven beginnen. 'Beeldhouwen betekent voor mij eigenlijk steeds weer opnieuw het wiel uit te willen vinden' is een uitspraak van Beatrijs Schweitzer. Haar beelden doen denken aan oude werktuigen, wapens of voertuigen uit de oertijd. Ook al is hun gebruik of nut al lang ver geten, hun eenvoud en vanzelfspre kendheid maakt ze mooi. In haar beel den wisselen spanning, gewicht, veer kracht en evenwicht elkaar af. Niet voor niets gebruikt zij ijzer, hout, leer en brokken hardsteen. Elk materiaal wordt gekozen om zichzelf, om de eigenschappen die het in zich heeft. Een terugkerend gegeven is de boog vorm, doeltreffend en poëtisch tegelijk, typerend voor al haar werk. De exposi tie in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is te zien op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. LIMMEN - Zondag 29 augustus is de eerste baarswedstrijd van de competi tie van 1999. Er wordt gevist over vijf priodes van dertig minuten. Viswater is het kanaal bij Koedijk, verplicht aas is worm. De vis wordt geteld en dient te worden bewaard in een ruime emmer. Vooraf opgeven is niet nodig, verzame len voor 7.00 uur bij garage Schilder, waar de loting plaatsvindt. Zondag 22 augustus is de laatste wed strijd van de jeugd gevist. Door de vakantie was de opkomst wat lager. Vijfentwintig deelnemers bevisten gedurende anderhalf uur de Schulpvaart nabij het spoor. Uitslag van de wedstrijd: A-klasse 1. Koen Kramer, Maurits Meester 12 stuks, 3. Bart Hoogland 9 stuks, B-klasse 1. Brit Beers 16 stuks, 2. Jens Castricum 15 stuks, 3. Rick Beers. Door de slechte vangsten eerder dit jaar is de einduitslag over het jaar 1999 nauwelijks anders: A-klasse 1. Koen Kramer 20 stuks, 2. Maurits Meester 16 stuks, 3. Bart Hoogland 15 stuks, B- klasse 1. Jens Castricum 28 stuks, 2. Brit Beers 23 stuks, 3. Rick Beers, Robin Zwertbroek 17 stuks. De datum van de prijsuitreiking wordt nog bekend gemaakt. LIMMEN - Op een ontspannen wijze in clubverband bridgen kan bij bridge club Limbridge. De club speelt op maandagavond om 19.30 uur in de benedenzaal van Vredeburg. Na drie ronden is er een koffiestop, daarna zijn er nog drie ronden. Thans wordt er gespeeld in een A- en B-lijn, gestreefd wordt naar drie lijnen. Bent u 55 jaar en woonachtig in Limmen, dan kunt u zich aanmelden bij Gerrit van der Graaf, tel. 072-5052107 of Meintje Guyt, tel. 072-5051617. Museum van Egmond Tot 15 september tentoonstelling over het historische fregat Lutine en exposi tie van voorwerpen uit de Egmondse geschiedenis, te zien van zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tot 1 september ook op dinsdag, woensdag en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Bibliotheek Egmond In augustus foto-tentoonstelling van Agnes Kager en Theo van Gend, te zien tijdens openingsuren. Vuurtoren en KNRM boothuis Tot en met 27 augustus elke vrijdag open van 19.00 tot 21.30 uur, toegang vuurtoren f 3,-, boothuis gratis. Slotkapel Expositie van eet- en theeserviesjes, te zien dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. Hoeve Overslot Tot 5 september expositie van de kunstgenootschappen Hafre, Hallem en Hor. Te zien van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. LIMMEN - Het Centrum voor Inspanningsbegeleiding (CIB), geves tigd in De Voetel, Kapelweg 10, houdt op zondag 29 augustus open huis van 14.00 tot 17.00 uur. Het CIB is een centrum voor persoon lijke training en trainingsaanpassing. Dit gebeurt onder begeleiding van de in de Verenigde Staten afgestudeerde inspanningsfysiologe Celine Neefkes. Inspanningsfysiologie houdt zich bezig met het menselijke bewegingsapparaat tijdens activiteit (inspanning) en de gevolgen daarvan. Activiteiten kunnen worden gezien op elk niveau. Fit zijn of worden is zeer individueel, iedereen heeft een andere doelstelling in gedachte als er besloten wordt om meer te gaan bewegen. Het CIB helpt bii de integratie van beweging in het levenspatroon, met als doel de levens standaard te verhogen. Omdat alle trainingsprogramma's op maat worden voorgeschreven, wordt er gestart op het eigen niveau. Zo kan het lichaam zich beter aanpassen aan de verhoogde activiteit en wordt overtrai ning voorkomen. Door de individuele begeleiding wordt uw doelstelling opti maal nagestreefd. Dat kan zijn: een betere conditie krijgen, afvallen, ouder- domsverschijnselen terugdringen, ver beteren van prestaties door topsporters of niveau verhogen na een revalidatie. Ook voor sportmassage en advies over blessurepreventie kunt u bij het CIB terecht. Voor meer informatie kunt u bellen met 0251-655812 of 072-5051862. De cursussen starten in de eerste week van september. CASTRICUM - Zaterdag 28 augustus start de cursus inline skating voor beginners, georganiseerd door de Plusactiviteiten Bonhoeffercollege te Castricum. In vijf lessen leer je op een veilige manier plezier te krijgen in deze nieuwe populaire sport. Voor de war- ming-up en de cooling-down moet je ook sportschoenen meenemen. Indien het wegdek nat is, kan er geen les worden gegeven. De cursus, die bestaat uit vijf lessen van 1,5 uur van 09.00 tot 10.30 uur, wordt gegeven op de parkeerplaats bij Sportcentrum Heemskerk, Kerkweg 221. Voor infor matie of inschrijving kunt u bellen met 023-5246701. De kosten zijn f 60,-. Maandag 30 augustus start de cursus paardrijden voor beginners (12 tot 18 jaar). Gedurende de laatste week van de zomervakantie (30 augustus tot en met 4 september) kun je ervaren wat paardrijden is. Van maandag tot en met vrijdag rijd je elke dag een uur onder begeleiding. Ook komt het omgaan met en het verzorgen van de paarden aan bod. Officiële rijkleding is niet verplicht. Laarzen en een makkelijk zittende broek worden sterk aangeraden. De lessen zijn van 11.00 tot 12.30 uur en worden gegeven in ruitersportcentrum de Schimmelcroft, Kerkweg 221d te Heemskerk. De kosten zijn f 90,-. Voor informatie en inschrijving kun je bellen met 023-5246701. ALKMAAR - Het einde van de schoolvakantie komt in zicht. De laat ste week, van maandag 30 augustus tot een met zondag 5 september, wordt in het Provadja-theater aan het Verdronkenoord 12 te Alkmaar het Koel Kids Festival gehouden. Zes bij zondere jeugdfilms en een theatervoor stelling, allemaal voor 'koele kids'. Het theaterstuk, 'Het mysterie van de Zuidpool', is tevens de openingsvoor stelling van het nieuwe Provadja-sei- zoen. De filmvoorstellingen (maandag tot en met vrijdag en zondag) beginnen om 15.00 uur. De theatervoorstelling (zaterdag 4 september) begint om 19.30 uur. Het Koel Kids Festival heeft elke dag een andere speelfilm voor kinderen. Op maandag 30 augustus wordt gestart met 'Microcosmos', een film uit 1996, voor iedereen vanaf 6 jaar. Een film tussen natuurfilm en speelfilm in, die speelt in de wereld tussen de grassprie ten. Een dag later (31 augustus) is voor kinderen vanaf 4 jaar 'Karlsson van heet dak' te zien. Een echte klassieker, Nederlands ingesproken,'naar het boek van Astrid Lindgren. Over beroemde verfilmingen gesproken: 'Kuifje en het haaienmeer' uit 1972 mag ook zo genoemd worden. Een tekenfilm, geschikt vanaf 5 jaar, op basis van het verhaal van Hergé, waarin Kuifje te maken krijgt met een machine die alles zou kunnen kopiëren. De jonge repor ter vertrouwt het niet. Hoe dat afloopt, is woensdag 1 september te zien. De donderdagfilm 'Poes poes' werd in 1996 gemaakt in Rusland. Als Fedin, een aardige man die een heleboel dak loze katten in huis heeft genomen, in het ziekenhuis belandt, moeten de die ren terug naar hun zwerversbestaan. Op oudejaarsavond gebeurt er iets bij zonders in een concertzaal...'Poes poes' is voor kinderen vanaf 4 jaar te zien op 2 september. 'Fairy tale' is de verfilming van een waar gebeurd verhaal. Terwijl de vol wassenen in 1917 bezorgd zijn over het verloop van de Eerste Wereldoorlog, spelen twee Engelse meisjes bij een beek. Ze maken zelf foto's en van wat daarop te zien is, raken hun ouders in de war: er staan elfjes op! Een prachti ge film met een bijzondere sfeer: te zien op 3 september en geschikt voor kinde ren vanaf 8 jaar. De film 'Ikke niet' is nog niet eerder te zien geweest in Nederland: een film voor kids vanaf 8 jaar, twee jaar gele den gemaakt in IJsland. Hrefna en Yrsa doen alles samen en vertellen elkaar alles. Hrefna woont alleen met haar moeder en heeft haar vader zelfs nog nooit gezien. De vriendinnen gaan op onderzoek uit of de vader van Hrefna eigenlijk wel bestaat. Als ze achter de waarheid komen, besluiten ze hem een lesje te leren. Wat daarvan de gevolgen zijn, is te zien op zondag 5 september in de filmzaal van Provadja tijdens de voor-première. Eerste mensen op de Zuidpool 'Het mysterie van de Zuidpool' is een unieke voorstelling met theater, muziek en authentieke filmbeelden uit het Nederlands Filmmuseum. Het is het bloedstollende verhaal van het zeil schip Hollandia, dat aan het begin van deze eeuw uit een Noorse haven ver trok. Het was mistig en niemand zag het schip vertrekken. Niemand wist ook dat de opvarenden als eerste men sen de Zuidpool zouden bereiken. De meesten van hen moesten de tocht met de dood bekopen. Alleen Jopie, het zoontje van de scheepstimmerman, keerde levend terug in de bewoonde wereld. Zijn huiveringwekkende ver haal en de filmbeelden, die hij in zijn bevroren knuistjes klemde, vormen het enige bewijs dat de opvarenden van de Hollandia echt op de Zuidpool zijn geweest. Zaterdag 4 september kan iedereen vanaf 7 jaar in Provadja de tocht van Jopie naar de ijselijk koude pool meemaken. Voor meer informatie over de voorstel lingen of voor het reserveren van kaar ten kan men van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur bellen met 072-5110136. Provadja is zaterdag 11 september met een informatiestand van de partij tijdens de Alkmaarse Cultuurmarkt op het Canadaplein en tijdens de kinder Cultuur Dag op zater dag 18 september in Theater De Vest. De 50-jarige Zonnebloem heeft een wens: een volle dig aangepaste rondvaartboot yóor de Amsterdamse grachten-, -Zieken dn gehandicapten, uit het hele, land kunneh hiermee een onvergetelijke dag beleven, 'OOK IK HELP MEE1 ÏBFÏ KEURMERK VOOR VERANTWOORDE FONDS! iiiilü REGIO - Zeven van de tien prijswinnaars namen vorige week donderdag hun prijs in ontvangst op de Rabobank in Uitgeest. In totaal waren 365 wedstrijdformulieren ingeleverd voor de fotopuzzel wedstrijd die gehouden werd tijdens de Rabo-fietsdag van de banken in deze regio in juni. De prijswinnaars gingen met geldbedragen en VVV-bonnen naar huis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8