9 mm I Beste beentjes voor bij ringsteekfestijn Fotoclub Uitgeest exposeert werkstukken w De Egmonden X X r M L Activiteiten Limtn m Activiteiten Alkmaar Agenda Open Huis Activiteiten Heiloo Activiteiten Egmond igmond in woord en beeld UITKIJKPOST - 1 SEPTEMBER PAGINA 11 éêmxMJè HSV aast op baars en witvis Bloedafname-avond it Open dag Plusactiviteiten Kleinkoor zoekt leden en projectzangers P L I T I E 'SenicdteK Opstap-cursussen bij Perspectief Beddenrace en rommelmarkt P LITIE 'Senic&teti Cursus Zwangerschap en ontspanning Bijeenkomsten voor mantelzorgers Info over druggebruik Introcursus Zen Shiatsu massage Voorlichtingsavond over bevallen JWF doneert aan jongerenwerk Egmond Bowlsclub Egmond Duinwandeling Wimmenummerduinen Hoever kunstevenement tottd t £mmeb jbie LIMMEN - Zeventien deelnemers wa ren er bij HSV Limmen tijdens de eer ste baarswedstrijd van het seizoen. Het wedstrijdparcours was ditmaal het Noordhollands Kanaal, nabij Koedijk. Het grillige verloop van de bodem ter plaatse staat meestal garant voor goede vangsten. Was het op de eerste stek ruim drie meter diep, het volgende halve uur zak te de wurm niet verder dan 75 cm. De baarzen lieten zich echter moeilijk van gen. De uitslag: A-klasse: 1. Tinus Veldt, 40 punten, 2. Rob Jak, 21 pnt, 3. Jos Ad miraal 11 pnt. B-klasse: 1. Kees Dekker, 25 pnt. 2. Jan Leurs, 11 pnt, 3. Piet Levering/Piet vd Heijdt 5 pnt. Zondag 4 september vindt bij HSV de ontknoping van de witviscompetitie plaats. Er zal gevist worden in de Ringvaart van Heerhugowaard. Ver trek is om 7.00 uur bij garage Schilder. Opgeven kan tot vrijdagavond 19.00 uur bij Co Bakker, tel. 072-5052269. In de A-groep staat Peter van der Heijdt ruim aan kop, met twee gewon nen wedstrijden en een tweede plaats. Als Co Bakker echter wint, pakt hij de titel. Voldoende spanning dus tot het laatste signaal. In de B-groep heeft Cees Levering een onoverbrugbaar gat geslagen met de achtervolging en mag zich al kampioen noemen. Voor de tweede plaats komen achtereenvolgens Cees Dekker, Piet Levering, Maarten Zandbergen en Jan Hageman in aanmerking. Galerie Amber Tot en met 5 september eerste deel van de tentoonstelling 'Schepen, boten en Noach' met divers werk van verschil lende kunstenaars, te zien van donder dag tot en met zaterdag en op zondag 5 september van 14.00 tot 17.00 uur in de galerie aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen. Gemeentehuis Tot 7 oktober expositie van foto's en schilderijen van Eduard van Noordt.Te zien tijdens openingstijden. Beeldentuin Akermare Tot 25 september zomerexpositie van sculpturen, schilderijen en beelden van diverse kunstenaars, te zién aan de Ui terdijk 2 in Akersloot op vrijdag en za terdag van 11.00 tot 17.00 uur, de eerste en derde zondag van de maand en op afspraak, tel. 0251-312598. LIMMEN - Tijdens de bloedafname- avond van het Rode Kruis die vorige week maandag in Limmen werd gehou den, hebben zich 190 donors gemeld. Na de keuring konden er 184 vrijwillig bloed afstaan, onder wie zeven nieuwe donoren. Ook werden er op deze avond donor erkenningen uitgedeeld. Mensen die voor de vijfde, tiende of twintigste keer hun bloed afstonden, kregen respectie velijk een bronzen, verzilverde of ver gulde jasspeld. In januari wordt de vol gende bloedafname-avond gehouden. 4 V vvï LIMMEN - Draafden anderhalve week geleden nog paardevoeten en prachtig uitgedoste ruiters en amazones door de straten van Heilooafgelopen zondag werd het hele ringsteekfestijn nog eens dunnetjes overgedaan in LimmenMet al net zoveel fanatisme en strijd draafden de paardenmet en zonder aanspanninghun rondjes en deden de berijders hun uiterste best om zoveel mogelijk ringen aan de stok te prikken. Wat in een aantal gevallen heel behoorlijk lukte en dan ook werd beloond met een mooie prijs. (Fotostudio Starfield) CASTRICUM - Op zondag 5 septem ber houdt de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum, Pieter Kieftstraat 20, een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. Het in juni huis-aan-huis verspreide Plusactiviteitenprogramma 1999-2000 ligt bij de bibliotheken in de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Eg- mond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee, de Rabobank, Boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Voor informatie kunt u bellen op werk dagen van 9.00 tot 16.00 uur, tel. 0251- 659119. CASTRICUM - Het Kleinkoor Castri cum start vandaag, 1 september, een nieuw seizoen, waarin het twintigjarig bestaan benadrukt zal worden. Muzi kale en feestelijke plannen hiervoor worden ontwikkeld. Als afsluiting van het jubileumjaar van dirigent Piet Vessies staat er voor 12 december een concert in kerstsfeer op de kalender. Hieraan verlenen alle ko ren hun medewerking. Daarna volgt er een jubileumconcert ter ere van het twintigjarig bestaan op 9 januari, met voor de pauze een informeel kerstpro gramma en na de pauze het Oratorio de Noël van C. Saint Saëns. Om met een evenwichtig koorbezetting de muzikale plannen te kunnen uitvoe ren, zijn zowel tenoren als bassen van harte welkom. Ook voor eerste sopra nen met een jonge stem is er nog plaats. AKERSLOOT - Fotoclub Uitgeest exposeert met foto's van Akersloot en omgeving in het Gemaal 1879 in Aker sloot van 4 tot en met 26 september. De leden van AFV Fotoclub Uitgeest heb ben het afgelopen jaar bijzondere foto's gemaakt van mooie plekjes en panden in Akersloot. Vooral de groene en waterrijke omgeving van Akersloot is op de gevoelige plaat vastgelegd. Een landschapsfoto met dreigende luchten, sneeuw en ijs in de winter, de tails van het landschap en panden in Akersloot zijn enkele voorbeelden van wat u kunt zien in het gemaal. De foto's sluiten aan op het thema van de open monumentendagen die op 11 en 12 sep tember worden gehouden, 'Monumen taal Groen'. De leden van de fotoclub werken met verschillende technieken, zoals kleur. Ook staan enkele oude fotocamera's met toebehoren opgesteld. De exposi tie is te zien aan de Fielkerweg, schuin tegenover motel Akersloot. De ope ningstijden zijn op zaterdag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur en na telefoni sche afspraak op tel. 0251-311705. Toegang is f 2,-, kinderen tot 12 jaar en donateurs mogen gratis naar binnen. Naast de foto-expositie is ook het ge maal zelf te bezichtigen. Elke eerste zondagmiddag van de maand en tijdens de open monumentendagen is het maalmiddag. Het gemaal kan dan in werking worden bekeken. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN Eén van de tentoongestelde werken van de Fotoclub Uitgeest. LIMMEN - Bij het bureau werden vorige week de volgende als verloren aangegeven: een zonnebril met zilver kleurig montuur, een gsm van het merk Panasonic, twee autosleutels en een sleutelbos met vier sleutels. CASTRICUM - Perspectief heeft nog plaatsen vrij bij de opstapcursussen tekenen, aquarelleren en schilderen. In achttien bijeenkomsten, met zes lessen per techniek, worden de eerste beginse len aangeleerd van deze technieken. Cursisten zijn tevens een jaar lang lid van de vereniging Perspectief, waar door zij ook deel kunnen nemen aan de bestaande werkgroepen en andere acti viteiten. U kunt de cursus volgen op maandag vanaf 13 september van 20.00 tot 22.00 uur of op dinsdag vanaf 14 september van 9.30 tot 11.30 uur. De lessen worden gegeven door erva ren docenten in Ateliers De Duinrand, Van Oldenbarneveldtweg 37 in Bak- kum. De kosten bedragen f 280,-, exclu sief materiaal. Voor aanvang ontvangt u een lijstje van materiaal dat u nodig heeft. Aanmelden kan bij Marian Smul ders, tel. 0251-657667. AKERSLOOT - Zondag 5 september is het Wilhelminaplein in Akersloot het toneel van de jaarlijkse rommelmarkt en beddenrace. Vanaf 10.00 uur kunnen 'scharrelaars' hun hart ophalen op het plein, waar de koopwaar wordt uitge stald. Om 15.00 uur begint de jeugd van Akersloot met de in drie leeftijdsklas sen verdeeld beddenraces. Om 17.00 uur zullen de senioren- en competitie- beddenracers beginnen aan de kwart- of halve marathon. Hierbij wordt te vens de finale van de LOBN (Landelijk Orgaan Beddenrace Nederland)-com- petitie gelopen. Om deel te kunnen nemen aan de bed denrace is inschrijven noodzakelijk bij Jan Sander (tel. 0251-312120), tot maxi maal een half uur voor de race. Er zijn voor de jeugd en de deelnemers aan de dikke bandenrace (start gelijk met de snelle bedden om 17.00 uur) een groot aantal bedden beschikbaar. De jeugd gaat in drie categorieën van start. Om 15.00 uur start de jeugd van 7 tot en met 9 jaar, waarbij twee ronden worden gelopen, om 15.15 uur de leef tijdsgroep 10 tot en met 12 jaar (vier ronden), waarna de groep van 13 tot en met 15 jaar voor zes ronden om 15.35 uur zal starten. De senioren, de landelijke competitie lopers en de deelnemers aan de dikke banden wedstrijd starten allen gelijktij dig in een Le Mans-start, waaarbij de uiteindelijke startpositie door hardlo pen wordt bepaald. De uitreiking van de prijzen en premies door de ronde miss vindt in aansluiting op de races in café 't Achterom plaats, omlijst door muziek van de formatie Eindeloos. Tussen de wedstrijden door vindt om 16.15 uur de trekking plaats van de do nateursloterij. Wie nog een markt kraam wil huren kan bellen met A. Oorthuis op tel. 0251-312552. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT Koorervaring is gewenst. Er worden voornamelijk composities uit de klas sieke periode en de Romantiek gezon gen, met daarnaast werken van Neder landse componisten uit de middeleeu wen en Renaissance. Onder de bezielende leiding van diri gent Piet Vessies wordt elke woensdag gerepeteerd van 19.45 tot 22.15 uur in de Maranathakerk te Castricum. Voor meer informatie over het Kleinkoor kunt u contact opnemen met Ton van Dam, tel. 0251-654762. Het Kleinkoor Castricum biedt in sa menwerking met werkgroep Vocatie aan zangels en zangeressen de gelegen heid om op projectbasis enkele maan den in koorverband te zingen. Op het programma staan het Oratorio de Noël van C. Saint Saëns voor het jubileumconcert op 9 januari. Alle stemsoorten zijn welkom, vooral teno ren en bassen. Projectleden verbinden zich vanaf 6 oktober tot en met 9 januari aan de repetities op woensdagavond en op twee zaterdagen. De dirigent neemt be langstellenden eerst een stemtest af. Wie deze test met goed gevolg aflegt, kan meezingen. De kosten voor pro jectdeelnemers is f 150,-. Voor meer informatie of voor een fol der, kunt u contact opnemen met Ton van Dam, yrl 0251-654762 en Miriam Lases, tel. 072-5320772. AKERSLOOT - Tussen 23 en 25 au gustus werden uit een garage van een woning aan de Chopinstraat twee fiet sen gestolen. Nadat de garagedeur was opengebroken, werden uit de garage een blauwe Batavus Navajo heren- en damesfiets meegenomen. Op donderdag 26 augustus werd vanaf een bedrijfsterrein aan de Kerkweg een aanhangwagen gestolen. De autoambu- nce was met een disselslot afgesloten, p vrijdag 27 augustus verleende een 58-jarige bestuurster van een personen auto op de Noord geen voorrang. Een aanrijding met een personenauto die op de Geesterweg reed was het gevolg. Door de klap van deze aanrijding kwam de auto op de Geesterweg op de andere weghelft terecht. Ondanks he vig afremmen kon de 28-jarige bestuur der niet voorkomen dat hij op een andere personenauto botste. De schade was alleen materieel. Gevonden: Op 27 augustus werd door medewerkers van de dierenambulance op de Fielkerweg een Golden Retrie ver aangetroffen. De hond werd over gebracht naar het asiel in Alkmaar. Verloren: een zwarte portemonnee met inhoud. ALKMAAR - Begin september start in de POFA (Praktijk voor Ontspanning en Fysiotherapie Alkmaar) aan de Kennemerstraatweg 105 te Alkmaar en cursus Zwangerschap en ontspanning. In de cursus worden oefeningen gege ven om vrouwen voor te bereiden op de bevalling en om de zwangerschap zo optimaal mogelijk te beleven. De oefeningen komen voort vanuit de zwangerschapsyoga, (psychosomati sche) fysiotherapie, psychoprofylaxe en haptonomie. De oefeningen zijn be doeld om het lichaam soepel te hou den, bepaalde spieren te versterken, de houding en de ademtechniek te verbe teren, lichamelijk en geestelijk te ont spannen en al tijdens de zwangerschap contact te voelen met de baby. Er wor den tevens partnerlessen gegeven. De cursus wordt gegeven door Vivi van Boeschoten en Marjan Neeft, beiden fysiotherapeut en opgeleid in zwanger schapsbegeleiding. Lestijden zijn op woensdag van 19.00 tot 20.15 uur. Vrouwen die in de tweede helft van no vember of in december zijn uitgere kend, kunnen aan deze cursus deelne men. Voor informatie en opgave kunt u bellen met tel. 072-5150000, op werkda gen tussen 9.00 en 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 8 oktober tentoonstelling 'Zo zijn we groot geworden' over 125 jaar schenkingen, te zien aan de Doe lenstraat 5 in Alkmaar van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Grote Kerk Tot en met 11 september tentoonstel ling 'Onsterfelijke historie' over de ge schiedenis van de kerk, open van dins dag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur ALKMAAR - Na een zomerstop be gint het Steunpunt Mantelzorg weer met contactbijeenkomsten voor man telzorgers. Mensen die (langdurig) zor gen voor een naaste omdat er sprake is van ziekte of handicap worden mantel zorgers genoemd. Vragen die mantelzorgers hebben, kun nen in deze contactbijeenkomsten ge steld worden. Deze bijeenkomsten kunnen dienen als steun voor mantel zorgers. Op dinsdag 7 september om 10.00 uur zijn mantelzorgers uit Noord- Kennemerland welkom aan de Rei- neartlaan 3 te Alkmaar. Aanmelding is noodzakelijk en kan bij Vrijwillige Thuishulp Noord-Kennemerland, tel. 072-5407099. ALKMAAR - De Brijder, centrum voor verslavingsproblematiek, houdt twee informatieve bijeenkomsten voor ouders en verzorgers van jongeren die (problématisch) softdrugs of xtc ge bruiken. Tijdens de infócursus van twee avon den komen de volgende onderwerpen aan de orde: informatie over hasj en weed, XTC en andere drugs, over expe rimenteren met middelen en versla ving. Verder wordt gepraat over motie ven om drugs te gebruiken en moge lijkheden van ouders en verzorgers om druggebruik in de opvoeding te hante ren. De infocursus vindt plaats op dinsdag 7 en 14 september, van 19.30 tot 22.00 uur bij de Brijder Stichting aan de Kees Boekestraat 20 in Alkmaar. Deelname is gratis, de informatiemap kost f 5,-. Inschrijving geldt voor beide avonden. Opgave op tel. 072-5155414. BERGEN - Voorafgaande aan een aantal basiscursussen Zen Shiatsu mas sage vinden op dinsdag 7 september om 19.30 uur en woensdag 8 september om 9.30 uur introductielessen plaats onder leiding van Joop van der Meij, gediplo meerd Jokay Shiatsu therapeut, in de Shiatsu Studio aan de Stroomerlaan 20 te Bergen. De kosten hiervoor bedra gen f 10,-. Zen Shiatsu massage is gebaseerd op het idee dat er twaalf energiebronnen zijn verbonden met de organen van de mens. Blokkades in deze energiebanen (ook meridianen genoemd) veroorza ken pijn, stress en ziekten. Door behan deling van deze meridianen met de handen wordt er naar gestreefd deze blokkades op te heffen, zodat klachten verdwijnen. Volgens de therapeut heeft Shiatsu naast een genezende werking ook een belangrijke preventie en vitali- serende uitwerking. Ook wordt aandacht besteed aan do-in, een vorm van zelfmassage, ki en adem halingsoefeningen, om de gezondheid te bevorderen. Deelnemers wordt aan geraden om katoenen kleding te dra gen. Voor aanmelding en inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5897711. ALKMAAR - Donderdag 16 septem ber houdt het Verloskundig Samenwer kingsverband Noord-Holland Noord een voorlichtingsavond over bevallen voor vrouwen die op de datum van de bijeenkomst 28 weken of langer zwan ger zijn en voor hun naaften. De bij eenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal van het Medisch Centrum Alkmaar, ingang Metiusgracht, van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen A. van den Beidt en J. van der Burg bespreken de poliklini sche- en de thuisbevalling en T. Huis man, gynaecoloog in opleiding in het MCA, vertelt over de klinische beval ling. M. Wokke-Van der Eng, hoofdver pleegkundige van de afdeling Verlos kunde, geeft informatie over de kraam- afdeling. Na afloop is er ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Aan melden kan op tel. 072-5483500. Donderdag 2 september Gemeente Heiloo 19.30-22.30 Vrijdag 3 en zaterdag 4 september gesloten Zondag 5 september NHK kindernevendienst Maandag 6 september T'ai Chi Koomen Falkland Toneel EHK klaverjassen 10.00 09.30-11.30 13.30-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 Dinsdag 7 september Gym en turnver. Heiloo 09.00-11.00 Volksdansen voor ouderen 10.00-11.00 Yoga voor ouderen 09.30-11.30 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 HBC bridgen HAF fotoclub Woensdag 8 september Koomen Falkland Toneel Rotaryclub Heiloo Eurocom Koomen 20.00-23.00 20.15-22.45 09.15-11.15 20.00-23.00 19.00-21.00 19.00-22.00 19.45-21.45 Galerie TP Galerie opTermijen 189 in Heiloo, elke oensdag open van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 072-5334596. PC Willibrord Museum psychiatrisch centrum aan de Kennemerstraatweg 464 geopend op zaterdag 4 september tussen 14.00 en 16.00 uur, toegang gratis. Bibliotheek Heiloo Tot 13 september tentoonstelling in de afdeling voor volwassenen over 'Hei loo deze eeuw'. Beeldentuin Ditta Engel Beeldentuin en atelier aan de Wes- terweg 182 elke zondag tot oktober open van 13.00 tot 17.00 uur, tevens op afspraak op tel. 072-5336266. EGMOND - Het Juliana Welzijn Fonds heeft f 3.000,- toegekend aan Stichting Jongerenwerk Egmond te Egmond aan Zee. De bijdrage is bestemd voor het realiseren van een videoproject voor tieners over hun leefomgeving. Vorig jaar verstrekte het Fonds ruim 1.950 bijdragen van in totaal bijna 32 miljoen gulden. Museum van Egmond Tot 15 september tentoonstelling over het historische fregat Lutine en exposi tie van voorwerpen uit de Egmondse geschiedenis, te zien van zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Slotkapel Expositie van eet- en theeserviesjes, te zien dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. Hoeve Overslot Tot 5 september expositie van de kunstgenootschappen Hafre, Hallem en Hor. Te zien van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. EGMOND - Op dinsdag 7 september is er bij de Bowlsclub Egmond van 10.30 tot 12.30 uur weer gelegenheid om ken nis te maken met dit Engelse balspel in de sporthal in Egmond aan Zee. Al een aantal jaar speelt de Bowlsclub op dinsdagmorgen in de sporthal. Het spel wordt gespeeld op een lange mat, waarop zich een 'jack' bevindt, een klein wit balletje. De bedoeling van het spel is met de bowlsbal zo te rollen, dat óf de jack wordt geraakt, of dat de bal daar zo dicht mogelijk bij wordt geplaatst. De bowlsbal, van verschillen de grootte en gewicht, is aan één kant iets verzwaard, zodat het mogelijk is om al rollend de bal op het eind een curve te laten maken. Het spel, waaraan geen leeftijdsgrens is verbonden, vraagt van de speler wel enige techniek en tactiek, maar begin ners kunnen vaak al snel zeer redelijk spelen. Op de introductie-uren is er alle gele genheid om informatie te verkrijgen, er is een demonstratie van geoefende spe lers en er is spelmateriaal om zelf ook een balletje te gooien. Voor meer info kunt u bellen met L. van 't Wout, tel. 072-5339170 of J. Zwart, tel. 072- 5063895. EGMOND - Zondag 5 september vindt de laatste duinwandeling door het zee dorpenlandschap van de Wimmenum merduinen plaats. Door activiteiten van de bevolking van Egmond is het karakteristieke zeedor penlandschap ontstaan, met een grote cultuurhistorische waarde. Het is de enige plek in Nederland waar dit 19de eeuwse landschap (368 ha groot) in min of meer ongestoorde vorm voorkomt. Naast informatie over dieren en plan ten wordt er tijdens de wandeling ook aandacht besteed aan het ontstaan van de aardappellandjes. Begin en eindpunt van de wandeling is bij het parkeerter rein van het zwembad in Egmond aan Zee. De wandeling begint om 10.00 uur en duurt twee uur. Deelnemers dienen in het bezit te zijn van een geldig toe gangsbewijs van het Noordhollands Duinreservaat. Door de gids wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van f 2,50 per volwassene en f 1,- per kind. EGMOND - Op zondag 19 september vindt er vanaf 12.00 uur rondom de Slotruïne in Egmond aan den Hoef een kunst en cultuur evenement plaats, georganiseerd door de werkgroep Kunst en Culturele Evenementen Egmond. Het programma bestaat uit workshops tekenen, schilderen, papier maken, muziek en theater, maar ook zullen er rondleidingen plaatsvinden, is er een fietsroute uitgestippeld en kan men een rondvaart maken in de Egmonder- meerpolder. Alle activiteiten zijn geschikt voor het hele gezin. De kosten voor deelname zijn bij voorinschrijving f 12,50. Voor meer informatie en inschrijving kunt u terecht in de Slotkapel aan de Slotweg of in Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Eg- mond aan den Hoef. 's Avonds wordt in Hoeve Overslot een veiling gehouden van schilderijen van de gemeente Egmond. Deze schilderij en zijn vanaf zaterdag 11 september te bezichtigen in Hoeve Overslot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 11