i i Open Monumenten Dag in het teken van Monumentaal Groen m 072 - 535 68 88 Gemeentelijk aanspreek punt buiten reguliere openingstijden Telefoonnummer meldin gen grofhuisafval tfNTf HEILOO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST-1 SEPTEMBER Informatierubriek <j> r Zaterdag 11 september 1999 De dertiende Open Monumenten Dag van zaterdag 11 (en in sommige gemeenten ook zondag 12) september a.s. heeft als thema "Monumentaal Groen". De Open Monumenten Krant beschrijft dit uitgebreid. Deze krant is, net als in voorgaande jaren, deze en volgende week volop beschikbaar in het gemeentehuis en bij de opengestelde monumenten op zaterdag 11 september tus sen 10.00 en 17.00 uur. Op Nederland 1 is de afgelopen weken en wordt de tot en met Open Monumenten Dag bijzondere aandacht besteed aan dit interna tionale evenement in het programma "Monumentenslag Vanwege het thema "Monumentaal Groen" krijgen historische parken, eeuwenoude bomen, heemtuinen en cultuurhistorische landschapselementen dit jaar tijdens de Open Monumenten Dag bijzondere aandacht. Ook Heiloo doet mee aan Open Monumenten Dag In samenwerking met de regio doet ook de gemeente Heiloo mee aan Open Monumenten Dag. In Heiloo zijn de volgende monumenten te bezichtigen: De Bedevaartsplaats O.L. Vrouw ter Nood aan de Kapellaan 6 - 8; Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464; De Hekpijlers van landgoed Ter Coulster aan de Kennemerstraatweg 432; De Hutkoffer aan de Heerenweg 21, bij Winkelhof 't Loo; De Witte Kerk en bijbehorende Toren aan de Heerenweg 32 en 34; De gerestaureerde Wipwatermolen aan Het Maalwater. De Oudheidkamer van de Vereniging Oud-Heiloo aan de Nic. Beetsweg 94, tegenover de Witte Kerk. De Oudheidkamer exposeert permanent over oud Heiloo; Informatiecentrum Stichting Budahenna aan de Kennemerstraatweg 464; Heiloo telt nog een monument, het huis Nijenburg van de Vereniging Natuurmonumenten. Dit huis kunt u alleen op afstand bezichtigen. Maar van het prachtige groen van landgoed Nijenburg, waarvan het huis een onderdeel is, kunt u natuurlijk wel genieten door een wandeling te maken. Monumentaal Groen in Heiloo Op een oude strandwal ten westen van de Kennemerstraatweg ligt het Heilooërbos, ouder dan het dorp Heiloo zelf. De naam "Heiloo" stamt waarschijnlijk uit prehistori sche tijden en betekent zoveel als "open plaats in het bos". In 1573, tijdens het Spaanse beleg, werd het bos totaal vernield. Aan het einde van de 17e eeuw en begin 18e eeuw volgde herbeplanting toen het bos deel uitmaakte van het landgoed Nijenburg. Van de toenmalige "nieuwe" aanplant zijn vandaag de dag nog enkele heel oude eiken langs de Kuillaan, Zanderslootl Kennemerstraatweg te bewon deren. Natuurmonumenten maakte al in 1928 een begin met de aankoop van het bos. In 1966 werden het herenhuis en de rest van het landgoed aangekocht. In het Heilooërbos staan talrij ke beuken, eiken en lindenbo- men die ouder zijn dan 100 jaar. Een deel van het bos wordt gevormd door het eikenstrubbenbos, in het ver leden gebruikt als eikenhak hout. Historische bomenroute Naast de bomen in het Heilooërbos en op het kerkhof van het Witte Kerkje zijn er nog meer bomen die de aandacht verdienen. Zo staat op de openbare begraafplaats aan de Holleweg een bijna 100 jaar oude goud iep. De goed onderhouden begraafplaats kent een symbolische parkarchitectuur met treurwilgen, rode beuk en "levensbomen" en een vijver als "spiegel van het leven". Bij de Oude Pastorie aan de Kennemerstraatweg staan twee rode beuken van meer dan 100 jaar oud. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 53. De Monumentenkrant is tijdens de openingstijden bij de receptie van het gemeentehuis verkrijgbaar. Hier kunt u ook de folder "Monumentale bomen in Heiloo" afhalen. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen AGENDA VOOR RAADSVERGADERING D.D. 6 SEPTEMBER 1999 Ingediende bouwaanvragen @TC= bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voorne mens om vrijstelling te verlenen worden te zij ner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Baijershoffweg 16 - vernieuwen/vergroten berging; Schuine Hondsbosschelaan 18 - veranderen woning; Westerweg 107 - vergroten woning; De Kistemaker 18 - plaatsen dakopbouw. Verleende vergunningen Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) heeft de burgemeester van Heiloo vergunning verleend voor het houden van een buurfeest op zaterdag 4 september a.s. tussen 17.00 en 01.00 uur in De Moestuin te Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Melding bouwvoornemen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepas sing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening positief te reageren op de melding bouwvoornemen van de heer O. Zaman te Heiloo voor het plaatsen van een fietsenberging op het perceel Van Merlenlaan 4. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwvoorne men en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 2 september 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vrijstel ling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schrif telijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Monumentale iep bij het Witte Kerkje De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonom geving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereikbaar tus sen 08.00 en 16.00 uur op nr. 072 - 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen Vanaf vandaag is de gemeente voor spoedge vallen over het dagelijks onderhoud ook bui ten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Het gaat om een proefperiode van een jaar. Heeft u een spoedmelding, dan kunt u bellen met nr. 072 - 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeisende melding in. De dienstdoende medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere opening stijden belt goed of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het ant woordapparaat. Als uw melding niet spoedei send is, bel dan de eerstvolgende werkdag op nr. 072 - 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken ver antwoordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers voor spoedgevallen waar de gemeente geen verantwoording voor draagt: als elke seconde telt, alarmnummer 112 politie Heiloo, 072 - 533 76 76 politie Noord-Holland Noord, 072 - 512 22 22 Energie Noord-West, als het gaat om gas of elektra, 072 - 514 51 50 PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater, 072 -515 15 50 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV, 072 - 512 82 00 Dierenambulance, 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed 112 of anders 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water, 072 - 541 02 02 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Opqnbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68 Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Bergeonstraat 5 - vergroten woning; Oudburgerlaan 66 - vergroten woning; Mariënstein 119 - vergroten woning; De Hoefsmid ong. - plaatsen van vier nood- lokalen t.b.v. basisschool De Hucht met een instandhoudingstermijn van vijf jaar; Zevenhuizerlaan 42 - vergroten woning (hal, berging, praktijkruimte) en plaatsen vrijstaan de berging; Bakkersweg 14 - vergroten woning; Obriglaan 48 - plaatsen tuinhuis. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 26 augustus 1999 Geboorten Maartje E., d.v. M. Bende en J.E. Kortenhoeven. Maurits C., z.v. H.J. Heiloo en A.M.C. van Gooi. Bram, z.v. C.M.P. de Boer en B.M.C. Molenaar. Julia C., d.v. J. Schouten en S.M. Wols. Britt R.A., d.v. R.C.A. Groot en A.C.C. Groot. Myrthe F.E., d.v. R.W. Wols en J.A.J. Bakker. Sem, z.v. M. Jongerius en M.J.J. Demarteau. Elders geboren Godelieve, d.v. G.C. Krom en A.M.Hubertse. Jay A., z.v. E Schong en E.H.M. de Boer. Quint C., z.v. C.W. Stam en A.C. Moolhuijsen. Guus, z.v. M.F.A. Weehuizen en M.Leijen. Jill G., d.v. E.J.C.A. Stoop. Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap M.D. Koning en: R.I.C. Smits. M.H.H.G. Bruijns en J.J.M. Groefsema. M.A.M. Rotteveel en A.A.M. Kraakman, rectificatie: J.J.A. Op de Weegh en M.A. Mosch. Huwelijken/geregistreerde partnerschappen J.C Jongejans en M.C. Klaase. J.E. van Laaren en M. Bosma. J.M. Visser en J.F.M. Koelman. H. Koel en C.H.M. Gennissen. L. Jonk en N.T. Harsveld. Overleden J.E. de Kruijf, wv Frugte. Elders overleden G. Hottentot, ev Weijers. 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2 Eventuele mondelinge mededelingen 3 Beëdiging nieuw benoemd raadslid mevrouw C.J.H. Coenders 4 Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 5 juli 1999 5 Ingekomen stukken 6 Ingekomen regiostukken: a.Begroting 2000 WNK-bedrijven Bespreekstukken 7 Vaststelling gemeenterekening 1998 8 Vaststelling ambitie- en kwaliteitsniveau bibliotheek Heiloo 9 Gefaseerde invoering van maatregelen naar aanleiding van de nota "Naar een beheerste WVG" en accordering financiële dekking Akkoordstukken 10 Wijziging meerjarenbegroting meldkamer Noord-Holland Noord CPA/Brandweer( voor de aanschaf van het GIS- en Sirenesysteem 11 Vaststelling Telecommunicatieverordening 12 Wijziging van de gemeentelijke verordening klachtenregeling in verband met de aanvulling van de Algemene wet bestuursrecht met een wettelijke regeling voor de behandeling van klachten 13 Wijziging van de verordening op de vaste commissies voor advies en bijstand aan burgemeester en wethouders 14 Wijziging vertegenwoordiging in de organen van gemeenschappelijke regelingen en afzonderlijk gereglementeerde commissies 15 Wijziging samenstelling vaste commissies voor advies en bijstand aan burgemeester en wethouders 16 Beschikbaarstelling krediet ad 40.032,00 voor vervanging van het kadastrale systeem GKS door het programma GISVG-Percelen 17 Beschikbaarstelling krediet ad 28.100,00 voor de aanschaf van het beheersprogramma Microsoft SMS/SQL 18 Beschikbaarstelling krediet ad 242.878,00 voor het huren, plaatsen en inrichten van vier noodlokalen ten behoeve van de basisscholen Meander/Paulus 19 Beschikbaarstelling krediet ad 257.000,00 voor het slopen van de opstallen aan Het Malevoort van de Freinetschool, De Zuidwester en het voormalig onderkomen van de buitendienst, zodra deze leeg komen 20 Beschikbaarstelling krediet ad ƒ330.001,00 voor de reconstructie van het fietspad Zanderslootweg 21 Beschikbaarstelling krediet ad 25.000,00 voor het onderzoek stimulering voorzieningen openbaar vervoer 22 Vaststelling baggerplan Heiloo 2000-2007 inclusief beschikbaarstelling krediet 23 Verkoop van een strookje grond tussen Heerenweg 7 en 11 aan de heer P. Zandbergen 24 Aangaan van een overeenkomst met de heer M.G. Houtenbos, Heerenweg 250, inzake een gewijzigde indeling van een strook grond nabij het perceel Heerenweg 250 25 Vaststelling van een drietal voorbereidings- besluiten voor de percelen Van Catsstraat 7, Holleweg 149a en Rosendaal 8-10 plus overschrijding bouwplan nieuwbouw HOED Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds voor de periode van 5 tot en met 9 september 1999. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. «taunts

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4