ÉS DY W-jeugdleden sluiten visseizoen af Double Stars vieren geslaagd jubileumfeest Mag het misschien een onsje meer zijn? JngezonMn brieven Dierenbescherming op dé zaak -papieracties in Heiloo IS m PAGINA 6 UITKIJKPOST - 1 SEPTEMBER enioren Cursus Beeldhouwen en boetseren Cursus Engels Danscursussen Postduiven iV, sBl Vernieuwde Middenstandsopleiding van start KOOK verkoop Klaverjasclub EHK Gevonden voorwerpen Damclub Heiloo Sjoelclub Heiloo Modeshow bij Mascotte Wintercompetitie in 't Goede Veld Zelfverdediging voor meisjes SV Oppositie Klaverjassen Ypsalon Open dag centrum Zenit Cursus intuïtief tekenen en schilderen Dojo 't Loo op de radio JL— HEILOO - Op dinsdag 5 oktober be gint de cursus Beeldhouwen in het Tref punt. Docent is Raffaele Nigita. De cur sustijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur. In de cursus worden modellen in klei en speksteen ontwikkeld met de tech nieken boetseren en beeldhouwen. De ze modellen kunnen uit moderne vor men bestaan, maar ook uit natuurlijke vormen zoals dieren en mensen. De docent geeft individuele begeleiding. Kosten zijn f 270,- voor 24 lessen. Op gave en informatie bij Aktief 55-plus, tel. 072-5331297. HEILOO - Bij de Stichting Ouderen werk worden weer cursussen Engels voor zowel beginners als gevorderden gegeven. De lessen zijn éénmaal per week en duren een uur. Wie zijn Engels wat wil opfrissen of de Engelse taal nog helemaal niet kent, maar die wel wil leren, kan hier terecht. De lessen worden gegeven op verschil lende niveau's, door een ervaren do cent. De lessen gaan in een goed te volgen tempo, waarbij de nadruk ligt op het spreken van de Engelse taal. Voor meer informatie of opgave kunt u contact opnemen met coördinator A. van de Kamer, tel. 072-5339500. HEILOO - Op dinsdag 7 september start in het Open Huis van 10.15 tot 11.30 uur een internationale danscursus voor beginners van vijftig jaar en ou der. Op woensdag 8 september begint een dergelijke cursus om 14.00 uur voor gevorderden in de Kruiskerk. Als u van dansen houdt, maar uw snel heid gaat wat achteruit of het draaien gaat u moeilijker af, dan is dansen in een groep een optie. Het bewegen kan een goede invloed hebben op de ge zondheid, zoals op de bloedsomloop, en voor het voorkomen van botontkalking en overgewicht. Er wordt gedanst op muziek uit ver schillende landen en gezelligheid met elkaar staat centraal. Voor informatie en opgave kunt u terecht bij Marianne Knip, tel. 072-5321467. HEILOO - Afgelopen weekend vlogen de postduiven uit Heiloo weer hun wedstrijd. Voor de vlucht vanaf Duffel (170 km) werden 311 duiven inge bracht. Na de lossing om 10.45 uur vlo gen de duiven met een gemiddelde van 72 km per uur naar huis. De uitslag: 1. G. de Kruyf (12.58 uur), 2. S. Bakker, 3. H. Dekker, 7. Adri- chem/Ranzijn, 10. E. Maat, 18. J. Pep ping, 27. P. Schaper, 28. G. Kaandorp, 41. Buysman/Luiten, 45. Kruyt, 47. F. Kaandorp, 60. W. Raams, 63. Nas. HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo start in september weer met de AOV (Algemene Ondernemers Vaardigheden) opleiding. Deze AOV- cursus duurt een jaar met één lesavond per week. Het AOV-diploma is bedoeld voor iedereen die een eigen onderne ming wil starten. Iedereen, ongeacht leeftijd of voorop leiding, kan aan deze cursus deelne men. Specifieke voorkennis of ervaring is niet vereist. De Middenstandsavond school is al meer dan dertig jaar actief met ondernemersopleidingen. De nieu we cursus start op maandag 13 septem ber. De lesstof is verdeeld in vier lesblok- ken. In januari 2000 wordt examen gedaan in twee lesblokken. In juni van dat jaar vindt het tweede examen plaats. Herexamen voor een vak is mogelijk binnen acht weken. Wie voor beide examendagen slaagt, bezit het AOV-diploma en kan daarmee een winkel of bedrijf beginnen. De lessen worden gegeven in het PCC, Dors 2 in Heiloo, op maandag van 19.00 tot 21.45 uur. Op maandag 6 en don derdag 9 september kan iedereen per soonlijk informatie krijgen in bovenge noemde school, tussen 19.00 en 20.00 uur. Wie meer wil weten, kan bellen met 072-5332768. Met uiterste inspanning en concentratie werd er gevist tijdens de laatste wedstrijd van het jeugdseizoen bij DVW. Fotostudio Star field) HEILOO - Vorige week woensdag is de vijfde en tevens laatste viswedstrijd van het seizoen voor de jeugd van vis club DVW vervist. Daarmee werd ook de kampioenen bekend. Het deelnemersveld bestond uit 31 kin deren en daar waren ook weer vele enthousiaste ouders bij aanwezig. Het weer was redelijk goed en het bleef nagenoeg droog. Er werden in totaal 204 visjes gevangen. De prijsuitreiking vond plaats in de Benedictusschool. De beste drie visser tjes waren deze dag 1. Mark Algra met 43 stuks, 2. Emiel Kuijs met 22 stuks en 3. Tim Sanches met 14 stuks. De kampioenen van dit seizoen zijn 1. Mark Algra met 81 stuks, 2. Tim San ches met 61 stuks en 3. Alex Mors met 41 stuks. Volgend jaar zal DVW-Jeugd weer viswedstrijden organiseren. ALKMAAR - Op zaterdag 4 septem ber houdt de Stichting KOOK weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar voor weinig geld allerlei tweedehands huis raad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ont wikkelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren; De opbrengst over de maand juni be droeg f 23.562.- en in juli was het f 17.474,95. In september helpt KOOK veertig Oegandese weeskinderen. Voor de periode van een jaar wordt voor hen het schoolgeld betaald. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgeleverd bij de familie de Boer, Schuine Hondsbos- schelaan 2, tel. 5330086. Indien u spul len wilt laten ophalen dan kunt u bellen met 072-5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.30 uur. Onder toeziend oog van een groep Double Stars opent Rosemarijn van Haneghem, geassisteerd door opa Ruud, de kindertuin op het honk- en softbalcomplex. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Kids for animals: 072-5336180. Vermist Cyperse poes, witte buik, 't Hazelaan- tje, Limmen. Lapjespoes, wit befje en wit aan de pootjes, tat.nr. VX 1429,9 jr, De Kloos terhof, Heiloo. Zwarte poes, wit befje, wit aan de poot jes en hier en daar witte vlekken, 4 jr, Dompvloetlaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Jong rood katje, Het Maalwater, Hei loo. Kleine roodwang-moerasschildpad, Land van Maat, Heiloo. Volwassen rode kat, Heerenweg/Van Aostastraat, Heiloo. Volwassen grijscyperse gec. kater met vrij korte staart, A9, Akersloot. Inl. 072-5616106. HEILOO - Op maandag 6 september om 20.00 uur begint klaverjasclub EHK weer met de wekelijkse klaverjasavon- den in het Open Huis. Wie eens een gezellig- avondje wil klaverjassen, kan zich aanmelden. De club speelt op maandag van 20.00 tot 22.30 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met dhr. Leurink, tel. 072-5334366 of dhr. Knegt, tel. 5334056. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen bij het bureau aan gemeld: Twee sleutels aan zwart koord, een dameshorloge met wit bandje, een tweedelige slavenarmband, een floppy met briefje en geldbedrag, een paars- zwarte nylon fietstas met inhoud en een zilverkleurige bierpul met inscriptie. HEILOO - Op donderdag 2 september opent Damclub Heiloo met een open bare vergadering het nieuwe seizoen. Deze wordt gehouden in de kleine zaal van sporthal 't Vennewater, aanvang is 20.00 uur. Wie de damsport in clubverband wil gaan beoefenen (zowel dames als he ren) is van harte welkom. Nadere infor matie is verkrijgbaar bij J. Kraakman, tel. 072-5333847. HEILOO - Donderdag 9 september start Sjoelclub Heiloo weer met het nieuwe seizoen. D.e sjoelavonden wor den elke donderdag gehouden om 20.00 uur in het Open Huis. Mensen die geïnteresseerd zijn, kunnen in septem ber gratis meesjoelen.- Belangstellen den kunnen zich aanmelden op tel. 072- 5337712 of 5337995, of kunnen op één van de sjoelavonden kennis komen ma ken. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten ofte weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo kan terugblikken op een zeer geslaagde feestweek ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de vereniging. De week startte met een thema-avond waarvoor de bonds coach van het Nederlands softbalteam, Craig Montvidas, was uitgenodigd. In een uur tijd wist hij zijn toehoorders te boeien met een betoog over de toe komst van het Nederlandse honk- en softbal. Vanaf vorige week woensdag werd er een toernooi gespeeld voor de honk ballende junioren, met als deelnemers het team uit het Italiaanse Livorno, het Nederlands Cadettenteam dat een maand geleden in Tsjechië de Europe se titel behaalde, en het organiserende Double Stars Heiloo. Het Nederlands Cadettenteam werd overtuigend win naar. Afgelopen zaterdag was er voor alle jeugdleden een clinic, georganiseerd door de sport technisch medewerker van de KNBSB, Kevin van Haagen. Als zeer bijzondere gast was Antonio Mu- noz aanwezig. De Cubaan, oud-interna tional, bleek maar al te graag bereid zijn kennis op de jeugdleden over te brengen. Tijdens de lunchpauze werd de kinder tuin met onder meer een glijbaan, een zandbak en een speelhuis geopend die naast het clubgebouw van Double Stars Heiloo is aangelegd en mogelijk ge maakt werd door diverse bedrijven uit Heiloo. Kleindochter Rosemarijn van initiatiefnemer Ruud van Haneghem verrichtte de opening. De feestavond afgelopen zaterdag werd opgeluisterd door een spetterend optreden van Dat Koor. Tot slot van de feestweek stond zondag nog een tweet al wedstrijden op het programma tus sen softbalspeelsters en honkballers die eind 1980 de selectie vormden van het toenmalige Foresters en BSC Heiloo, de twee verenigingen waaruit na een fusie de vereniging Double Stars Hei loo is ontstaan. De teams werden aan gemoedigd door honderden enthou siaste toeschouwers die een spannende en af en toe behoorlijk fanatieke strijd tussen de teams van weleer voor geschoteld kregen. HEILOO - Op woensdag 8 september worden er modeshows van de nieuwste herfstcollectie gehouden bij Mascotte Mode in Heiloo. Geïnteresseerde mo deliefhebbers kunnen hier de nieuwste damesmode voor het najaar uitgebreid bekijken. Onder het genot van een hapje en een drankje kunnen bezoekers de nieuwe trends op het gebied van kleuren, stof fen en breisels zien. Grijze en rode kleuren met berberbruin, olijfgroen en pauwblauw gaan het helemaal maken deze herfst, zo is de verwachting. Ver der zullen stoffen als cooked wool, tweeds en stretch de boventoon voe ren. De breisels zijn volumineus, maar toch vederlicht en dat maakt de kleding uiterst geschikt voor bescherming te gen het gure herfstweer. Er zijn drie shows: de ochtendshow begint om 10.00 uur, de middagshow om 14.00 uur en de avondshow start om 19.30 uur. De toegangsprijs is tien gul den. Bezoekers krijgen dit bedrag terug bij hun eerstvolgende aankoop. Geïn teresseerden kunnen reserveren op tel. 072-5335465. Zaterdag 4 september Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21, tussen 9.00 en 11.30 uur, ook ge bruikte kleding. Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van Buk Buk (Pastoor van Muyenweg/De Klooster hof), tussen 9.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muyenweg-Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg, dozen en bundels gereed zetten op de rolemmerverzamelplaat- sen vóór 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achtei de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/Ug Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Dagelijks Willibrordschool, container naast de A&P supermarkt, hoek Westerweg Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan de Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje, géén ander afval in de con tainer. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de kantine op sportpark Het Vennewater. Maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. ALKMAAR - Het indoorseizoen staat weer voor de deur in Tenniscentrum 't Goede Veld aan de Terborchlaan 311 in Alkmaar. Er worden deze winter diver se competities gehouden die vanaf half september van start gaan. De eerste competitie die op maandag 13 september begint, is de damesdub- belcompetitie. Dames die overdag door de week werken, kunnen ook meedoen aan de damesdubbelpoules op zondag. De zondagcompetitie is zo ingedeeld, dat deelnemers één keer per maand spelen, dus in totaal zes keer in het win terseizoen. Ook gemengd dubbel en herendubbel is op de zondag. Op zaterdag is er een herendubbelcom- petitie, waarbij gespeeld wordt in divers poules. Wie te sterk is voor een poule kan na een aantal weken promoveren naar een hogere poule. Te zwakke kop pels kunnen een poule lager gaan spe len. De regionale jeudcompetitie wordt gehouden op dinsdag en vrijdag tussen 16.00 en 19.00 uur. De jeugd speelt in totaal tien wedstrijden van een uur, verdeeld over het hele winterseizoen. Alle jeugdleden kunnn hieraan mee doen. In 't Goede Veld wordt niet alleen ge tennist, maar sinds kort ook indoorgolf gespeeld. In het najaar starten de nieu we beginners- en gevorderdencursus- sen weer. Ballen en clubs zijn aanwezig in de hal. Voor meer informatie tel. 072- 5124667 of 5330230. ALKMAAR - Half september start Gré Braaksma weer een cursus Weer baarheid en zelfverdediging voor meis jes. In deze cursus gaat het er om dat meisjes zich weerbaar opstellen en rea geren op ongewenst gedrag. Meisjes leren om niet in paniek te ra ken, duidelijk te zeggen wat ze niet be valt, de ander recht aan te kijken, zich groot te maken en hun stem overtui gend te laten klinken. Tegen daadwer kelijk geweld leren ze trappen en klau wen, loskomen uit grepen, schreeuwen, vechtlust door worstelspelen en zich zelf bevrijden uit groepsaanvallen. Deze cursus start voor meisjes van 11 en 12 jaar op dinsdag 14 september van 16.00 tot 17.30 uur en voor meisjes van 8 tot en met 10 jaar op donderdag 16 september van 16.00 tot 17.30 uur. Lessen worden gegeven in De Ruimte, Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Informa tie en opgave bij Gré Braaksma, tel. 072-5124014. Verkeersplan Het Malevoort Op dit moment ligt een nieuw ver keersplan voor Heiloo ter inzage bij de gemeente. In dit verkeersplan wordt voor Het Malevoort een functie als gebiedsontsluitingsweg, in combinatie met de functie als doorgaande route voor het verkeer richting Egmond (als enige route in Heiloo), voorgesteld. Dit is in strijd met de standpunten van de gemeente bij het aanleggen van Het Malevoort, de verlengde Vennewaters weg en de vaststelling van het verkeers plan 1993. Toen is besloten dat Het Malevoort een wijkontsluitingsweg was en zou blijven! Bij het vaststellen van het verkeersplan 1993 is door meer dan duizend bewo ners van de wijken rond Het Malevoort duidelijk gemaakt dat zij een functie als doorgaande weg niet accepteren. Het gemeentebestuur wil met het nieuwe verkeersplan Heiloo Duurzaam Veilig maken. Dit is een goede zaak. De vei ligheid voor de een moet echter niet niet ten koste gaan van de veiligheid van de ander. De voorgestelde maatregelen zijn: 1. Het Malevoort wordt een gebiedsont sluitingsweg, ook voor doorgaand ver keer. 2. De Kerkelaan en Stationsweg worden gedeeltelijk 30 km/uur wegen en daarmee onaantrekkelijk voor door gaand (oost-west) verkeer. 3. De be wegwijzering richting Egmond bij Stationsweg en Kerkelaan wordt opge heven. Dit verkeer wordt via Het Malevoort naar de kust geleid. Deze maatregelen hebben echter als effect dat Het Malevoort alsnog een doorgaande route richting kust wordt, zelfs de enige in Heiloo, tevens voor vrachtverkeer richting winkelcentra. Dit zal leiden tot een forse toename van de verkeersintensiteit en daarmee tot aantasting van veiligheid en leefmi lieu in onze wijken. Het probleem van het doorgaande verkeer richting Eg mond wordt afgewenteld op de woon gebieden in Heiloo. Deze maatregelen staan haaks op de besluitvorming van de gemeenteraad in 1993! Wij vragen ons af hoe het moge lijk is dat het gemeentebestuur maatre gelen kan voorstellen die haaks staan op de besluitvorming in voorgaande collegeperioden. Het Malevoort is ten slotte een weg die midden in een woon wijk ligt, met aangrenzend de grootste scholenconcentratie in Heiloo, binnen kort seniorenhuisvesting en een win kelcentrum. Verkeersgroep Het Malevoort M. Boterman, Heiloo HEILOO - Op dinsdag 7 september wordt er bij schaakvereniging Oppo sitie weer een begin gemaakt met de interne competitie. Elk jaar is het weer de vraag hoe de spelers de zomerstop hebben overleefd. Van de spelers van het eerste achttal wordt veel verwacht. Om weer een kans op promotie te maken moet er een flitsende competitiestart worden gemaakt. In de interne competitie is het de vraag of Ronald Groot kan worden afgestopt. Enkele van zijn tegenstanders hebben de gehele zomer vlijtig geoefend door aan open zomertoernooien mee te doen. Iedereen is overigens welkom om kennis te maken met Oppositie. Er wordt gespeeld op dinsdagavond in het Trefpunt. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5333569. HEILOO - Ook het klaverjasseizoen in de Ypsalon begint weer. De eerste kla- verjasdrive is op 10 september. Vanaf 20.00 uur bent u weer van harte welkom in de Ypsalon. Entree is f 2,50. Vanaf oktober zijn de drives weer elke eerste vrijdag van de maand. Ontwikkelingsvisie Stationsomgeving In de Ontwikkelingsvisie Statipnsom- geving-west tracht het gemeentebe stuur het dorpskarakter te verenigen met de wereld van projectontwikke laars door wijziging van het oorspron kelijke bestemmingsplan. Het resultaat is een plan waarin zowel het dorpska rakter als de moderne uitstraling van een nieuw stationscentrum geen van beide tot hun recht komen, maar wat erger is, het welzijn van de bewoners door aantasting van de kwaliteit van wonen ernstig bedreigd wordt. Het bestuur tracht te verenigen wat niet te verenigen is: het resultaat is een slap aftreksel van een modern stations centrum waarin de enkele bewoners van de Stationsstraat dienen te zorgen voor een dorpssfeer, een soort sup poosten om het dorpskarakter te hand haven. De keuze is simpel: een functionele bibliotheek op de plaats van de beide banken, laat het bestemmingsplan zoals het nu is, betaal de kosten voor het handhaven van het dorpskarakter uit de gemeentereserve, t net als de ver bouw van het gemeentehuis. Of sloop de huidige huizen aan de Stationsstraat westzijde en bouw een modern centrum, zoals bij vele stations, budgetneutraal. Ieder compromis ver nielt ons dorp. M. Mathijse en G.J. v.d. Hoek, Heiloo ALKMAAR - Op zondag 5 september zet Centrum Zenit, centrum voor be wustzijn, de deuren weer wagenwijd open om geïnteresseerden vrijblijvend kennis te laten maken met het najaars programma. Vanaf 11.00 tot 16.45 uur zijn, kosteloos, diverse workshops te volgen. Op de marktplaats (grote zaal) is alle informatie verkrijgbaar over cursussen, workshops en lezingen. De middag wordt feestelijk afgesloten met Sacred Dance. Centrum Zenit is te vinden aan de Spoorstraat 62 in Alkmaar, tel. 072- 5111311. HEILOO - Op 7 september start in Heiloo weer een cursus intuïtief teke nen en schilderen. Tijdens deze cursus staat persoonlijke ontwikkeling cen traal, waarbij het tekenen en schilderen wordt gebruikt om creatieve processen in jezelf op gang te brengen of te sti muleren. Kunnen tekenen is dus niet noodzakelijk om mee te doen. Er zal echter wel een ruim gedeelte van de les aan het maken van de tekening worden besteed. De cursus wordt gegeven op dinsdag van 20.00 tot 22.15 uur. Kosten voor zeven lessen zijn f 175,-, inclusief mate riaal. Opgave bij H. Brink, tel. 072- 5330353. HEILOO - Het wekelijkse sportpro gramma De Kantine van Radio Noord- Holland komt zaterdag 11 september rechtstreeks vanuit de kantine van Sportvereniging Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat 22a in Heiloo. Tussen 17.00 en 18.00 uur wordt een beeld geschetst van de club waar onder meer aan judo, karate, taekwondo, tiai- chi en nun chaku wordt gedaan. Aan de stamtafel is er aandacht voor heden, verleden en toekomst van Dojo 't Loo. Bovendien wordt er gestreden om de titel 'Beste kantine-darter van Noord- Holland'. Belangstellenden zijn van harte welkom om de rechtstreeks ra dio-uitzending bij te wonen. De zender is in Noord-Holland Noord te beluistren via de ether op 93.9 FM en op de kabel in Heiloo op 92.5 FM. HEILOO - Ruim zeven ons woog 'ie maar liefst, de vleestomaat die vorige week tevoorschijn kwam uit de kas van J. Heijne uit Heiloo. Al jaren kweekt Heijne zelf tomaten in de kas in zijn tuin, die met de grootst mogelijke zorg omringd worden. Dit jaar met uitzonderlijk goede en smaakvolle resultaten, getuige het reuze exemplaar. Dat overigens ten tijde van het verschijnen van deze Uitkijkpost al vergane glorie is: de klein kinderen hebben de tomaat inmiddels soldaat gemaakt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6