Uitmarkt vooral ontmoetingsplek Jongerenwerk reageert teleurgesteld Gemeente sluit zaal Brunogebouw Wipwatermolen paraat i ERA WFC A P E L L A AaoPoopplmen? Broekman Jos Brink brengt cabaret rföjVos Makelaardij KMA VAN DER BORDEN 072-5351000 Dé Hyp^theekwinkel LOKEEND RECLAME ECLAME Sportieve koopzondag in 't Loo Gevonden voorwerpen Directie Woon- en Zorgcentrum Heiloo naar Zuid-Afrika 1 *tj? Rommelmarkten in west en oost Paddestoelen-excursie Heilooërbos Open dag schietsportvereniging NVM Boomkwekerij G. Mei/er Al meer dan 30 jaar zondag 19 september vs OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILOO tel. 072 5320322 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 HEILOO - Diverse sportverenigingen uit Heiloo zullen komende zondag acte de présence geven tijdens de koopzon dag in Winkelhof 't Loo. Rondom het winkelcentrum zullen demonstraties plaatsvinden van voetbalvereniging HSV, handbalvereniging Foresters, vol leybalvereniging Effect en van de turn vereniging Heiloo. Verder zal een aan tal verenigingen zich in het winkelcen trum presenteren. Sportschool Dyna mic Fit uit Alkmaar demonstreert met een team de werking van de 'jumping shoe', het nieuwe fenomeen na het skeeleren. R. Boulonois van Damclub Heiloo komt een damsimultaan spelen op het binnenplein van winkelcentrum 't Loo. Wie zijn krachten op het dam bord wil meten, is vanaf 13.00 uur van harte welkom. Voor het publiek bestaat de mogelijk heid om deel te nemen aan het levend tafelvoetbalspel. Hierbij worden teams ingezet van drie personen. De deelne mers moeten op een luchtkussenveld de bal in het doel zien te krijgen, en dat terwijl ze zijn vastgebonden. Oök aan de kinderen is gedacht. Voor hen wordt een springkussen opgeblazen en deelt een clown popcorn uit. Accordeonist Paul Uijterwaal zorgt voor muzikale omlijsting. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau als gevonden aangemeld: dameshorloge met metalen band en witte wijzerplaat, negen sleu tels aan ring, blauwgroen kinder sport- jack, sleutel label meterkast, lichtblauw jack met rode voering, kleurige trui met capuchon, schepnet. HEILOO - De directie van Woon- en Zorgcentrum Heiloo heeft een uitnodi ging gekregen om in de eerste week van oktober in Zuid-Afrika hun kennis op het gebied van zorgverlening uit te dragen. In de steden Pretoria, Bloem fontein, Durban en Johannesburg zal in zes dagen tijd aan verzorgende en ver pleegkundigen uit diverse zorginstellin gen onder andere voorlichting worden gegeven over een specifieke en unieke manier van wondpreventie. De kennisoverdracht aan de Zuid- Afrikaanse collega's richt zich onder andere op een methode waarbij door: liggen bij bejaarden en ziekenhuispa tiënten kan worden voorkomen. In Zuid-Afrika is een groot tekort aan deskundigheid op het gebied van speci fieke zorgverlening. 5 <7 Hans Böhm neemt het op tegen twintig schakers, (foto UKP) HEILOO - Zien en gezien worden, dat leek afgelopen zaterdag het motto bij de vijfde editie van de Heilooër Uit markt, die werd gehouden rond de bibliotheek aan Het Malevoort en win kelcentrum 't Hoekstuk. Na de ope ning, die dit jaar werd verricht door schaker Hans Böhm, presenteerden een kleine vijftig Heilooër verenigin gen, instellingen en individuele aanbie ders van diverse cursussen zich middels stands en optredens op twee podia. Laten weten dat je bestaat, laten zien wat je doet en leden werven, dat noem den de standhouders als voornaamste redenen om mee te doen. Diverse ver enigingen pakten dat dan ook fanatiek en enthousiast aan. Bij menig kraampje werd iemand die even stilhield onmid dellijk aangesproken om zijn interesse voor een bepaalde activiteit te peilen. „Eerst moet je erachter komen of ie mand serieus geïnteresseerd is," aldus een lid van Muziekvereniging Eensge zindheid. „Je kunt natuurlijk wel in het wilde weg folders gaan uitdelen, maar dat heeft alleen zin als de interesse er is, anders wordt die folder zo weggegooid. Toch pik je de mensen die echt belang stelling hebben er, als je doorvraagt, snel genoeg uit. Zo heb ik hier nu al een paar namen van mensen die wel inte resse hebben om een instrument te gaan spelen." Er waren afgelopen zaterdag behoor lijk opvallende stands bij, die niet over het hoofd gezien konden worden. Zo was er fietscrossmateriaal tentoonge steld bij De Boscrossers, inclusief een paar heuse crossfietsen, de Heilooër Victoriegroep van de scouting had een opgetuigde stalen zeilvlet van ruim 5,5 meter lang van stal gehaald en ook de stand van Dojo 't Loo zag er indruk wekkend uit met veel accessoires en een van de leden in gevechtspak. Dat Falkland Toneel inmiddels gerouti neerd is in decorbouw, bewees hun stand, die er bijzonder kleurig uitzag. Schietvereniging De Vrijheid had een schot in de roos met het plaatsen van een mini-schietbaan, waarbij jong en oud in de rij stonden om ook eens de trekker over te mogen halen. De inmid dels traditionele pleisters en schminck bij de EHBO Vereniging waren ook dit jaar weer bijzonder in trek bij de jonge re bezoekers, die als resultaat met schijnbaar gemene wondjes over de Uitmarkt liepen. Onbetwist hoogtepunt van deze zonni ge en warme Uitmarkt was de simul- taan-schaakwedstrijd die Hans Böhm speelde tegen twintig schaakfanaten, onder wie de nodige leden van Schaak vereniging Oppositie. De schaakmees ter legde de eerste rondes langs de bor den in rap tempo af. Toch waren er al spoedig enkele spelers die erin slaag den hem de nodige hoofdbrekens te bezorgen. Uiteindelijk versloeg Böhm achttien van de deelnemers. Alleen Op positie-leden Bob Bosma en Piet Man- ni wisten er remise uit te slepen tegen de schaakméester. Overigens was niet iedereen onver deeld tevreden met de stra ende weers omstandigheden. 'Te warm' was de klacht van organisatie en sommige standhouders, die vreesden dat het be zoekersaantal hieronder te lijden zou hebben. Het aanwezige publiek zat er in elk geval zeker niet mee. Want naast alle informatie die werd gegéven, bleek dat de Uitmarkt misschien wel bovenal een ontmoetingsplek is. Menigeen nam de gelegenheid te baat om even bij te kletsen met bekenden en om de stands te bewonderen van de verenigingen waar familie of Vrienden lid van zijn. HEILOO - Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de bewonerscom missie van de Nic Greeuwflat is er op zaterdag 18 september een grote rom mel- en infomarkt bij de flat in Vries wijk. De markt, die van 10.00 tot 16.00 uur duurt, bestaat uit ruim twintig kra men. Naast de verkoop van rommeltjes wordt er informatie gegeven op het gebied van 'wonen en zorgverstrek king'. Het inbraakpreventiemobiel van de politie is ook aanwezig. Liefhebbers van rommelmarkten kun nen na het bezoek aan deze markt me teen door naar de Maas Geesteranus- weg, alwaar in het Kruispunt een rom melmarkt gehouden wordt op dezelfde tijd door zwem- en poloclub de Spet ters en gospelkoor One More Voice. Tevens is er een rad van avontuur en de inwendige mens wordt ook niet verge ten. HEILOO - Het is bijna herfst en dat is te merken. Vooral na een regenbuitje steken tientallen soorten paddestoelen hun kopje door de humuslaag. Vrijwel nergens kunt u er zo veel zien als in het Heilooërbos, dat bekend staat om zijn grote verscheidenheid aan paddestoe len. Extra leuk is het, wanneer er ook nog wat over verteld wordt door een natuurgids. Zondag 19 september, om 10.00 uur 's ochtends, verwachten de IVN-gidsen dan ook een groot aantal belangstellen den bij de Kattenberg, het heuveltje in het Heilooërbos aan de Kennemer- straatweg, voor een paddestoelenex cursie van ongeveer anderhalf uur. De ze excursie is in principe gratis, maar een bijdrage van bijvoorbeeld f 2,50 voor volwassenen en f 1,- voor kinde ren wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 072- 5350323. HEILOO - Op zaterdag 18 september is iedereen vanaf 16 jaar van harte wel kom op schietvereniging De Vrijheid om kennis te maken met de schietsport, vanaf 10.00 uur. Er kan dan onder des kundige begeleiding geschoten worden. De vereniging is te vinden op het sport hal Het Vennewater. Inlichtingen zijn verkrijgbaar op tel. 072-5334133. HEILOO - Wethouder Anne-Marie Worm-De Moei stelt de gerestau reerde wipwatermolen in werkingHiermee opende zij eveneens de Open Monumentendagdie afgelopen zaterdag werd gehouden. De wipstaart windwatermolen heeft een nieuwe kap gekregen en het houtwerk aan de buitenkant werd eveneens vernieuwd. De molen wordt alleen nog ge bruikt bij extreem hoge waterstanden, (foto UKP) HEILOO - 'Heel erg jammer'. Zo luid de de reactie van Selma Stet, voorzitter van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, op de beslissing die de gemeen te onlangs nam om de grote zaal van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muyenweg voorlopig te sluiten. Be langrijkste reden voor de sluiting is de buitengewoon slechte conditie van de houten vloer in de zaal, die al sinds jaren is aangetast door een agressieve zwam. Al drie jaar kampen de gebruikers van het gebouw, van wie jongerencentrum Buk Buk en tienercentrum Tendenz de belangrijkste zijn, met de gevolgen van aantasting van het hout door de zwam in vloer, muren en bar. Al meerdere keren werden zwakke plekken provis orisch hersteld. Toen er echter rond Pasen in de grote zaal iemand door de vloer zakte, leek de situatie onhoud baar geworden. Het jongerencentrum had eerder al om uitstel gevraagd omdat het seizöen nog volop aan de gang was, maar dat er iets moest gaan gebeuren was duidelijk. „Er is ons toen beloofd dat er in de zomervakantie, als er toch geen activi teiten zijn, iets aan gedaan zou wor den," aldus Selma Stet. „We wisten dat er, behalve het opknappen van de vloer, ooit meier aan het gebouw ge daan zou moeten worden, maar we hoopten dat er nu een tussenoplossing mogelijk zou zijn waarbij een betonnen laag over de vloer gestort zou worden." De gemeente besloot deze zomer ech ter Via onderzoek dat een tijdelijke oplossing niet mogelijk was en dat de enige oplossing sluiting was. „Het is heel vervelend dat de sluiting nu vlak voor het begin van' een nieuw seizoen komt, maar het is gewoon niet meer verantwoord om de zaal nog open te houden," verklaart wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten. „Het gebouw is ei gendom van de gemeente en als er iets gebeurt zijn wij verantwoordelijk. De staat van de vloer is zo slecht, dat we dat risico niet kunnen nemen." Geluidsoverlast De wethouder geeft toe dat bij het uit eindelijke besluit om de zaal dicht te gooien meerdere zaken een rol hebben gespeeld. „Ook' de klachten van omwo nenden over geluidsoverlast, de slechte staat van de sanitaire voorzieningen in het gebouw en het tekort aan kantoor ruimte voor de medewerkers van het jongerencentrum zijn meegewogen. We vinden een renovatie nodig, zodat het gebouw weer jarenlang mee kan." De sluiting van de grote zaal betekent voor Buk Buk dat er dit seizoen geen grote evenementen zoals de jaarlijkse oud- en nieuwviering, het luilakfestijn en grote optredens van bands kunnen worden gehouden. „Dat is niet alleen vervelend omdat je dan de nodige in komsten misloopt, maar ook omdat de medewerkers vaak heel erg uitkijken naar die grote evenementen," weet Selma Stet. „De organisatie daarvan is vaak de grote uitdaging, het motiveert enorm. Die motivatie valt nu weg." Volgens Stet zit er voor de medewer kers van de Buk maar één ding op: „We moeten ons nu maar extra richten op de kleinschalige activiteiten, want het Buk-café en Tendenz blijven gelukkig wel open." Ook sluit ze niet uit dat er misschien alternatieve ruimte wordt gezocht voor grotere activiteiten. „Probleem is al leen dat ze op andere locaties vaak hun eigen catering hebben. Die inkomsten lopen we dan ook weer mis." Andere gebruikers van het Bruno gebouw, zoals Heilooër Harmonie-or kest Caecilia en muziekvereniging Nij- enburg, moesten door de sluiting even eens op zoek naar alternatieve repeti tieruimte, die in het geval van Caecilia inmiddels is gevonden. Hoe nu verder? Vorige week vrijdag is er overleg ge weest tussen de gemeente en de ver schillende gebruikersgroepen over de eisen waaraan een gerenoveerd Bruno gebouw zou moeten voldoen en giste ren kwam de bestuursopdracht om-een plan te maken voor de verbouwing aan de orde in de raadscommissie Welzijn. Vervolgens zal een concreet plan ont wikkeld worden met een kredietvoor- stel, die achtereenvolgens voorgelegd worden aan het college van burgemees ter en wethouders, de raadscommissie en de gemeenteraad. „Als alles meezit, zal de behandeling in de raad waar schijnlijk plaatsvinden in november of december," schat wethouder Schout- sen. „In de bestuursopdracht staan de maanden januari tot en met april gere serveerd voor de uitvoering. Dat zou betekenen dat de heropening van het gebouw in mei volgend jaar kan plaats vinden." VERKOCHT MAKELAAR Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 HSV aanvang: 14.00 uur Sportpark Bayershoffweg A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Zaterdag 2 oktober houdt Capella een informatieve lezing "Hoe gaan we om met de dood?" van 10.00 tot 12.00 uur in restaurant Klein Varnebroek, Omloop 2, Heiloo. ledereen is van harte welkom! tel: 072 - 532 03 45 Cm f—IV/I /V IVjr^ - Badkamerinstallatie IML#i ■IVlAAIMO - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Hollewog 19 i RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmtiar (2), Heiloo en Heerhugowaard) Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte ^gespecialiseerd in antieke vruchtenhouten tafels Engels antiek I donker gepatineerde meubels V.l.n.r. Henk BokkingaJos Brink, Lucie de Lange en Paul van Ewijk. (foto Joris van B enne kom) HEILOO - Geboren in Heiloo, kan hij het toch niet laten: af en toe keert Jos Brink weer terug irt zijn geboortedorp. Op zondag 26 en maandag 27 septem ber bezoekt deze veelzijdige artiest Theater De Beun met een try out van zijn nieuwste,' sprankelende cabaret programma 'Over en weer'. Jos Brink komt dit keer niet alleen. Samen met hem betreden Lucie de Lange en Paul van Ewijk de bühne, en ze worden muzikaal begeleid op de piano door Henk Brokkinga. Beide voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Kaarten zijn af 22,50 ver krijgbaar bij de kassa van De Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo, geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1