Het Malevoort verhit de gemoederen in discussie over nieuw verkeersplan Het Beestenboetje viert uitgebreid Dierendag A P E L L A 1 ERA E» Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman Open dag PC Willibrord K0RTINti$B0NiïER NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN I# i*2k n t" Nu ingesloten FILMSTATION MAGAZINE met VS VIOS W VAN DER BORDEN 072-5351000 LOKEEND RECLAME ECLAME Dé Hyptgtheekwinkel KMA nw jj Drukkerij uitkijkpost bv 22 SEPTEMBER 1999 64e JAARGANG NO. 38 Vijfhoek tijdelijk naar Het Malevoort I* Actiedag lokaal armoedebeleid Open dag Woon- en Zorgcentrum BV m €m 11 I* 072-5334940 zondag 26 september OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS NVM autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125*1851 BG-HEILOO tel. 072 5320322 C- HACHMA1MG WBÊÊË H Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nr=^n aanzienlijk lagere mm-prijzen. J tsi- Lj verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte.' HEILOO - Orthopedagogisch dagcen trum De Vijfhoek verhuist in oktober tijdelijk naar de voormalige basisschool De Zuidwester aan Het Malevoort. Dit omdat in De Vijfhoek het zwembad plus alle toiletgroepen grondig ver bouwd moeten worden. De kleedka mer van het zwembad moet worden aangepast aan de eisen die gesteld wor den aan het gebruik van een dergelijke ruimte door meervoudig gehandicapte kinderen. Dit geldt ook voor de toilet groepen in De Vijfhoek. Daarnaast krijgt het zwembad een nieuwe ketel en wordt er een geautomatiseerde aan- en afvoer voor water en chemicaliën aan gebracht. Dit gebeurde tot nu toe nog handmatig. Orthopedagogisch dagcentrum De Vij fhoek heeft in haar vijfentwintigjarig bestaan, dat vorig jaar nog uitgebreid gevierd werd, al heel wat veranderin gen en verbeteringen ondergaan. In 1985 werd het centrum aan het Vier kant 22 verbouwd om grotere groeps- ruimten te realiseren. In 1993 liet de Stichting Vrienden van de Vijfhoek voor het eerst van zich horen, met het voor elkaar 'boksen' van een speciale snoezelruimte, waar het goed toeven is in een sfeer van rustgevende licht- en geluidseffecten. In augustus '96 werd op initiatief van de Vrienden de gymzaal geheel ver nieuwd en omgetoverd in een senso- motorische ruimte. In mei van dit jaar tenslotte werd de volledig gerenoveer de buitenspeelplaats in gebruik geno men, wederom een initiatief van de Vrienden. In De Vijfhoek, dat ooit van start ging als kinderdagverblijf voor gehandicap te kinderen, maar in de loop der jaren uitgroeide tot volwaardig orthopedago gisch dagcentrum, is plaats voor maxi maal veertig verstandelijk en/of meer voudig gehandicapte kinderen tussen de 2 en 15 jaar. De Vijfhoek heeft het gebouw van ba sisschool De Zuidwester, die met in gang van dit schooljaar verhuist is naar Boekenstein, van de gemeente gehuurd voor een periode van vier maanden, met een mogelijke uitloop naar vijf maanden. De verhuizing zelf heeft heel wat voeten in de aarde. Behalve alle materialen van het orthopedagogisch dagverblijf, moeten ook allerlei voor zieningen, zoals bijvoorbeeld de tillif- ten, meegenomen worden. De verhuis datum is 1 oktober, maar de kinderen gaan pas op 5 oktober in hun tijdelijke nieuwe gebouw van start. Het Malevoort: volgens de bewoners een verblijfsgebied; volgens de gemeente een verkeersader. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Heiloo moet zoveel moge lijk worden ingericht als verblijfsgebied waar voor het verkeer een maximum snelheid geldt van 30 km per uur. Dat staat te lezen in het concept verkeers plan voor de gemeente Heiloo, waar af gelopen donderdag over gesproken werd in de vergadering van de raads commissie voor Grondgebiedzaken. Naast de 30 km-wegen wordt in het plan, dat is opgesteld volgens het con cept Duurzaam Veilig, een aantal we gen aangewezen als verkeersader, waar een maximumsnelheid geldt van 50 km per uur. Tegelijkertijd is er ook nog een categorie wegen die wel als 'verblijfsge bied' worden aangemerkt, maar waar HEILOO - Op maandag 4 oktober is het Dierendag en om dat uitbundig te vieren hebben de Kids for Animals, de jeugdleden van de Dierenbescherming, samen met het Beestenboetje een groots dierendagfestival georganiseerd. Dit wordt gehouden op zaterdag 2 oktober in het Beestenboetje, dat te vinden is in het Gemeentebos tussen Heerenweg en Kennemerstraatweg. Alle scholen in Heiloo krijgen eind deze week een grote stapel kleurplaten, want voor de jongste groepen is er een kleurwedstrijd. De ingeleverde platen zullen overal op het festivalterrein opgehangen worden en op 2 oktober kiest de burgemeester de mooiste uit. Vanaf 11.00 uur is iedereen welkom. Allerlei activiteiten zullen plaatsvin den. Je kunt geschminkt worden, er komt een hondentrimster, er is een kraampje van de Dierenbescherming met informatie over de Kids for Ani mals en in het Beestenboetje kun je knuffelen met de liefste cavia's en ko nijnen. Vanaf 11.30 uur kunnen kinderen zich samen met hun hond opgeven voor een spetterende kind/hond-parade. Voor een serieuze jury kun je laten zien hoe mooi, lief en gehoorzaam jouw hond is en misschien kun je hem wel een kunst je laten doen. De jury bestaat uit bur gemeester Henk van den Boon, dieren arts Schaap en de voorzitter van de Dierenbescherming afdeling Heiloo CastricumT. Dekker. Om 12.00 uur be gint de parade. Nadat de burgemeester de winnaar bekend heeft gemaakt, zal hij ook de winnaar kiezen van de kleur wedstrijd. Om 13.30 uur is de Kynologen Club West-Friesland aanwezig die een heuse hindernisbaan voor honden zal aanleg gen op het speelveldje. Je kunt daar een proefles in behendigheid of gehoor zaamheid krijgen. Tegelijkertijd begint in de grote tent een dierenkeuring door dr. Schaap. Wie wil, kan zijn huisdier ook laten bekijken en wie vragen heeft over de verzorging kan die natuurlijk stellen. Verder is er de hele dag ringsteken op de Ter Coulsterlaan en is er nog een aantal kraampjes waar diverse dingen worden gedemonstreerd. De dag duurt tot 16.00 uur. Wie meer wil weten kan bellen met Kids for Animals in Heiloo, tel. 072-5336180. ►- Dieren knuffelen bij het Beestenboetje. (foto archief UKP) in sommige gevallen toch een snel heidslimiet van 50 km per uur kan gel den en waar minder snelheidsremmen- de maatregelen zoals drempels komen (zogenaamde erftoegangswegen A). Tijdens de behandeling in de commis sie, bijgewoond door een flink aantal betrokken burgers, bleek dat er over die indeling in een bepaalde categorie de nodige onduidelijkheid en menings verschillen bestaan. Als verkeersaders worden in het con cept Kennemerstraatweg, Kanaalweg, Zeeweg, Omloop, Vennewatersweg, Ypesteinerlaan en Het Malevoort ge noemd. Vooral de benoeming van die laatste kreeg veel kritiek. Volgens ver keersbureau Diepens en Okkema, dat het plan samen met het college van B en W opstelde na inspraak van de be volking middels enkele verkeersworks- hops, moet Het Malevoort bestempeld worden als verkeersader. Het is geen direct verblijfsgebied omdat de biblio theek en de scholen er straks weggaan en de opritten van de huizen in de aan grenzende wijken niet direct op Het Malevoort uitkomen. Zorg over strandverkeer Net als de leden van verkeersgroep Het Malevoort, insprekers tijdens deze ver gadering, vroegen bijna alle commissie leden zich af waarom Het Malevoort niet erftoegangsweg A kan worden, net als de Ringweg, Ewisweg, De Dors, Pastoor van Muyenweg, Rosendaal en gedeeltes van Het Zevenhuizen, Wes- terweg, Heerenweg en Laan van Zee man, Klein Barlaken en Frederica's Hof in Plan Oost. De angst van bewo ners is vooral dat, zeker als er een aan sluiting op de A9 komt bij de Lagelaan waarvoor in het plan ruimte is gereser veerd, al het verkeer naar de Egmond- se kust via Het Malevoort gaat rijden. Daarbij maken ze zich ook druk over het voorstel om de bewegwijzering te veranderen en alleen nog via de Venne watersweg naar Egmond te verwijzen. De commissieleden maakten zich even eens duidelijk zorgen en gaven aan dat wat hen betreft het verkeer naar Eg mond vooral de verantwoordelijkheid is van die gemeente, en niet van Heiloo. 'Egmond heeft de lusten van het strandverkeer, dan moeten ze ook de lasten dragen,' vond John Daas van Heiloo 2000. Wethouder Anne-Marie Worm-de Moei probeerde iedereen gerust te stellen door de garantie dat de afslag bij de Lagelaan er niet niet komt voordat er een goede oplossing is ge vonden voor het doorgaande verkeer naar Egmond. De angst van bewoners en commissieleden vond zij daarom niet terecht. Ze gaf overigens wel aan dat ze de bewegwijzering opnieuw-on der de loep wil nemen. Ook overleg met Egmond over het verkeer via de Vennewatersweg in die richting zit wat haar betreft in de planning. Verder zei de wethouder dat ze wil pro beren om enkele verkeersremmende maatregelen op Het Malevoort, waar onder een aantal fietsoversteekplaat- sen en verkeersdrempels, nog dit jaar uit te laten voeren. Volgens haar is dat mogelijk omdat de geplande recon structie van de Kuillaan is uitgesteld tot volgend jaar. Opzienbarend tijdens de commissie vergadering was de actie van bewoners van de Stationsweg en ouders van schoolgaande kinderen die een paar honderd handtekeningen overhandig den aan de commissie met het pleidooi om op die weg een maximumsnelheid in te stellen van 30 km per uur. Ze had den zich de moeite kunnen besparen, want in het ontwerp-verkeersplan staat de Stationweg ingetekend als 30 km- zone, evenals het grootste deel van de Kerkelaan. Vrachtverkeer weren Voor deze wegen is er bovendien het plan bepaalde soorten vrachtverkeer te verbieden. Het idee is om alleen nog vrachtwagens tot een bepaalde lengte en tonnage op deze wegen toe te laten. Een geheel verbod voor vrachtvervoer gaat volgens het ontwerpplan gelden voor de Zevenhuizerlaan en een ge deelte van de Ypesteinerlaan en het Rosendaal. In Ypestein is dat ook om te prpberen sluipverkeer naar de Ken nemerstraatweg te verminderen. Er zijn gedachten om het Looplein af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer. Instemming van diverse partijen met dit idee bleek al tijdens de commissie vergadering, hoewel John Daas van Heiloo 2000 wel aangaf dat het geen verkeersoverlast voor de bewoners van de Kerkelaan zou mogen opleveren. Wethouder Worm deelde mee dat mo menteel op woensdag tellingen worden gehouden op die weg, als het plein is afgesloten vanwege de markt. Nog tot 23 september ligt het concept verkeersplan, waarvan de maatregelen gaan gelden voor een periode van tien tot vijftien jaar, ter inzage. Aan de hand van opmerkingen van de bevolking wordt het eventueel aangepast, waarna het half oktober opnieuw door het col lege van B en W wordt bekeken. Waar schijnlijk wordt het definitieve voorstel voor het verkeersplan behandeld in de raadscommissie in november. De ge meenteraad kan zich er dan over bui gen in haar vergadering begin decem ber. HEILOO - Mensen met een smalle beurs, de zogeheten minima, moeten financieel meer armslag krijgen om mee te kunnen doen in de samenleving. Om dat te kunnen bereiken wordt op 27 september in tweehonderd gemeen tehuizen in Nederland door de lokale anti-armoedegroep een koffer aange boden met gerichte voorstellen voor een verbetering van het lokaal armoe debeleid. Dat gebeurt onder de noemer 'Aanpak 99, om het spel en de knik kers'. De Stichting WAO/AAW Uitke- ringsgerechtigheden Heiloo zal op 27 september om 13.30 uur ook op de stoep van het gemeentehuis staan. Ie dereen die daarbij aanwezig wil zijn is van harte welkom. Veel gemeenten bestrijden armoede en proberen sociale uitsluiting van burgers tegen te gaan. Maar het kan nog veel beter, vindt de Anti-armoedebeweging Nederland. Die heeft 27 september daarom uitgeroepen tot landelijke ac tiedag armoedebeleid. De afgelopen maanden zijn lokale groepen van uitke ringsgerechtigden in Nederland nage gaan wat hun gemeente doet voor men sen met een smalle beurs en wat daarin verbeterd kan worden. De belangrijk ste ideeën zijn uitgewerkt tot concrete verbetervoorstellen, die betrekking hebben op thema's als inkomen, arbeid, sociale zekerheid, zorg en sociale acti vering. Die plannen worden deze dag ook in Heiloo aangeboden aan het ge meentebestuur. De aanbieders zullen kritisch volgen wat B en W met deze voorstellen gaan doen. Ia de loop van volgend jaar wordt bekeken in hoever re de ingebrachte verbetervoorstellen omgezet zijn in concreet beleid. 's Middags vindt in elke provincie een armoedemanifestatie plaats, waarbij voorstellen worden gedaan hoe ook de provinciebesturen meer werk kunnen maken van armoedebestrijding. De armoedemanifestatie voor de provincie Noord-Holland zal plaatsvinden in het stadhuis van Haarlem. Tussen 15.30 en 17.00 uur is er een programma met een debat over armoede en wordt er een petitie overhandigd aan gedeputeerde Enno Neef. De resultaten van de lokale en provin ciale bijeenkomsten worden tijdens de sociale conferentie van 14 oktober aan geboden aan minister de Vries en staatssecretaris Vliegenthart. Ook de Tweede Kamer zal een pakket voorstel len krijgen voor beleidsverbetering. Meer informatie over de actiedag in Heiloo kunt u krijgen bij Stichting WAO/AAW Uitkeringsgerechtigden, Wil Braids, tel. 072-5331840. HEILOO - Op zaterdag 2 oktober opent Woon- en Zorgcentrum Heiloo haar deuren voor iedereen die een kijk je wil kómen nemen. Van 11.00 tot 14.00 uur staan medewerkers, bewo ners en vrijwilligers in Overkerck en De Loet klaar om bezoekers te infor meren. Bij een aantal bewoners kunnen de appartementen worden bekeken en wordt uitleg gegeven over het wonen in een zorgcentrum. Leden van beide cliëntenraden zijn aanwezig om belang stellenden te informeren over hun acti viteiten. Zowel op het gebied van voe ding, kwaliteit als personenalarmering kunnen bezoekers van de open dag kennis maken met de vernieuwingen op dit gebied. Bezoekers kunnen aan de hand van een routebeschrijving verschillende afde lingen, waaronder de keuken, linnenka mer, groepsverzorging en aanleunwo ningen, bezoeken. Ook kan men kenni smaken met de uit de creativiteit van de bewoners voortgekomen producten, die te koop worden aangeboden. In De Loet is een expositie ingericht van olie verfschilderijen en aquarellen van de heer Boon. Voor informatie kunt u bellen met De Loet, 072-5330744 of Overkerck, 5330409. Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerjiugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 't C:EISTTRUIVI 0 aanvang: 14.00 uur Sportpark het Vennewater aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Zaterdag 2 oktober houdt Capella een informatieve lezing "Hoe gaan we om met de dood?" van 10.00 tot 12.00 uur in restaurant Klein Varnebroek, Omloop 2, Heiloo. Iedereen is van harte welkom! Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel: 072 - 532 03 45 VERKOCHT MAKELAAR Makelaars sinds 1933 i Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhiigowaard) HEILOO - Zondag 26 september is er een evenementendag op het terrein van PC Willibrord aan de Kennemer straatweg 464 in Heiloo. Aanleiding vormen de open monumentendag, de open vrijwilligers dag en de jaarlijkse braderie. Voor inwoners van Heiloo en omgeving is dit een mogelijkheid om een kijkje te nemen achter de gevel van het hoofdgebouw van Willibrord. Om 11.00 uur gaat de dag van start met een optreden van de Fanfare Show band Heiloo. Tot 17.00 uur kunt u een bezoek brengen aan het ontmoetings centrum, waar een braderie gehouden wordt, het Willibrordmuseum, de kapel en de plantenkassen. De vrijwillige brandweer heeft op het voetbalveld ac tiviteiten georganiseerd. Het DAC, het dagactiviteitencentrum, heeft de winkel geopend. U kunt een bezoek brengen aan de grafische afde ling. Tot slot is er een archeologische expositie. In het ontmoetingscentrum is een puzzeltocht te krijgen die u te voet over het terrein leidt, langs alle activi teiten. De puzzeltocht is heel geschikt om met kinderen te maken. Ook kunt u een ritje maken met de paardentram die de hele dag over het terrein rijdt. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 078-533 50 85 Werkplaats: Hollewen 19 Koopjes in de plantenkassen van PC Willibrord. Fotostudio Starfield)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1