Stoepenpatrouille struikelt over obstakels in straten van Heiloo Amadeus Sporthal Het Vennewater krijgt nieuwe douches m A P E L L A i Falkland Toneel speelt 'Een grote vuilnisbelt' Tm tie nodig? Broekman ra (BSf ERA OOGWEETWEKEN Open dag Willibrord druk bezocht 65-jarig jubileum GESLOTEN! fcj Vos Makelaardij KMA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM^OAASTREKEM VAN DER BORDEN 072-5351000 LOKEEND REC Dé Hypifheekwinkel onneveld Redactieacquisitie en administratie ^LtJu JDrukkerij uitkijkpost bv 64e JAARGANG NO. 39 29 SEPTEMBER 1999 Rembrandt-lezing Natuur- en milieu brochure uitgebracht Opbrengst collecte Koffieconcert Caecilia Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment zondag 3 oktober film op zondag presenteert: HAF van start In verband met ons zijn wij vrijdag 15 oktober a.s. Gevonden voorwerpen Wandelpuzzeltocht door Heiloo Filmavond Indonesië Jubileumviering Die Schaeckelsinghers autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 4 Heiloo Tel. 072-532 10 65 -4» Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 8C-HEIL00 let. 072 5320322 Geslaagd SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C. HACHMAIMG Cd-rom uitleg van wo. 22 sept. t/m za. 9 okt. zie onze advertentie op pag 5 (WO)' De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn, Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In samenwerking met het Mauritshuis in Den Haag en het Rem- brandthuis in Amsterdam houdt de Stichting Vrije Academie voor Kunst historisch Onderwijs een lezing over de schilder Rembrandt, op woensdag 6 oktober om 10.00 uur in het Open Huis. Tot en met 9 januari wijdt het Mau ritshuis een tentoonstelling aan de zelf portretten van Rembrandt van Rijn (1606-1669), getiteld 'Rembrandt Zelf. Weinig andere schilders hebben zich zelf zo vaak afgebeeld als Rembrandt. Toch is het de eerste keer dat een ten toonstelling uitsluitend Rembrandts zelfportretten als thema heeft. Samen met de National Gallery heeft het Mau ritshuis een grote hoeveelheid schil derijen, tekeningen en etsen bij elkaar gebracht. Rembrandt portretteerde zichzelf van af het prille begin van zijn schilderscar rière tot aan zijn dood. Het vroegste portret op de tentoonstelling (1626) toont een twintigjarige Rembrandt als 'figurant' in een historisch tafereel. Het laatste portret schilderde hij in het jaar van zijn dood. De getoonde doeken en prenten weerspiegelen Rembrandts le vensloop, zijn jeugdige experimenteer- lust, ambities, prominent burgerschap en maatschappelijk verval op latere leeftijd. Parallel aan de tentoonstelling in Den Haag is in het Amsterdamse Rem- brandthuis de tentoonstelling Rem brandts Schatkamer te zien. Het muse um viert hiermee de heropening, want het voormalige woonhuis-atelier van de schilder werd het afgelopen jaar in zeventiende-eeuwse staat terugge bracht. Rembrandts Schatkamer toont kunst, kostbaarheden en curiosa uit Rembrandts persoonlijke verzameling, zoals zeldzame schelpen, munten, op gezette beesten, oriëntaalse doeken, maar ook zeldzame prenten van onder meer Dürer,Titiaan en Holbein. De Rembrandt-lezing wordt gegeven door kunsthistorica drs. Cecile Melsen. Deze lezing is voor iedereen toeganke lijk, toegangsprijs is f 12,50. Reserveren is niet mogelijk. HEILOO - De gemeentelijke werkv groep Natuur- en Milieu-educatie heeft een nieuwe acfiviteitenbrochure uitge bracht voor de Heilooër basisscholen. Het eerste exemplaar van de brochure werd gisteren door wethouder Ernest ten Hacken overhandigd aan de direc teur van basisschool De Zuidwester. In het boekwerkje staan activiteiten en excursies op het gebied van natuur- en milieu-educatie vermeld die dit school jaar op het programma staan. De scho len kunnen zelf bepalen aan welke acti viteiten ze mee willen doen. HEILOO - De collecte voor het Prin ses Beatrix Fonds heeft dit jaar in Hei loo f 12.710,35 opgebracht. HEILOO - Komende vrijdag, tijdens de viering van de internationale oude- rendag in het Trefpunt, overhandigt de stoepenpatrouille een verslag van haar bevindingen aan wethouder Ernest ten Hacken. De stoepenpatrouille is een initiatief van het Actiecomité Jaar van de Ouderen. In augustus is in drie deel gebieden in Heiloo - centrum, west en zuid - een aantal senioren op pad ge gaan. Dit gebeurde om de hoofdroutes vanuit centra waar veel ouderen ver-1 blijven naar winkelvoorzieningen, ker ken en andere 'senioren-plaatsen' zoals het Trefpunt, te controleren op veilig heid en bereikbaarheid voor senioren, en dat met name voor hen die wat slechter ter been zijn. Gecontroleerd werden looproutes, oversteekplaatsen, straatmeubilair en haltes van openbaar vervoer. De grootste ergernis vormden daarbij de losse of omhoog gekomen trottoirte gels. Zeventien struikelblokken telde de stoepenpatrouille in de drie gebie den. Op de tweede plaats van de onge makken staan overhangend groen en te hoge trottoirbanden, beide veertien keer aangetroffen. Zes maal werd een onveilig voetpad geconstateerd, in vijf gevallen was er op of vlak voor een voetpad geparkeerd. In het rapport staan alle 61 aangetroffen obstakels met foto geïnventariseerd en worden suggesties gedaan voor verbeteringen. Vrijdag wordt in het Trefpunt een dag- vullend programma aangeboden aan 55-plussers, in het kader van het Inter nationale Jaar van de ouderen. Er ko men sprekers, er is toneel, zang en in formatie. Het centrale thema van deze dag is 'Veiligheid en gezondheid'. Van 10.00 tot 12.00 uur is er een lezing van Wil Simon van het programma en ge lijknamige boek 'Opsporing verzocht'. Wil Simon zal over zijn boeken praten, over zijn televisiewerkzaamheden en vooral over veiligheid. Belangstellen den kunnen zich bij het Trefpunt nog opgeven, tel. 072-5331297. Verder is er deze dag een beurs met informatie over veiligheid, gezondheid en zo lang mogelijk zelfstandig functio neren. Het middagprogramma gaat om 13.30 uur van start met Paula van der Last, coördinator veiligheid van de gemeen te Heiloo. Zij zal ingaan op het ge meentelijke beleid inzake veilig wonen in Heiloo. Aansluitend is de aanbieding van het rapport van de stoepenpa trouille. Rond 14.10 uur zingt huiskoor Brocaat. Hierna zal Gré Braaksma, docente weerbaarheid en zelfverdediging, een lezing geven over onder meer de men tale kant van weerbaar zijn in gevaarlij ke en lastige situaties. Om 15.45 uur volgt dan een voorstelling van toneel groep Het Trefpunt met de titel 'Bloot slaat dood'. Daarnaast kan men vanaf 13.00 uur kennis maken met internet, op groot scherm gepresenteerd door Riet van den Burg van het Horizon College. De toegang voor alle programma onderdelen is vrij. Tussen de middag kan in het Trefpunt geluncht worden, broodjes zijn verkrijgbaar en de muzi kale omlijsting wordt verzorgd door Jaap de Haas. HEILOO - Komende zaterdag treedt Heilooër Harmonieorkest Caecilia voor de tweede keer in dit nieuwe sei zoen voor het voetlicht met het jaarlijk se koffieconcert. De toegang is gratis en in de pauze kunt u genieten van een kop koffie. Zowel het Jeugd- als het A-orkest ge ven acte de présence. Beide orkesten brengen een mix van oud en nieuw repertoire. Wie interesse heeft in het samen muziek maken in een harmonieorkest, kan contact opnemen met de secretaris, tel. 072-5320757. Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 Theater de Beun anvang: 13.30 uur "gangsprijs fl. 10,- A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - De douches van sporthal Het Vennewater kunnen komend weekeinde weer gebruikt worden. Af gelopen maandag is men begonnen het bestaande, oude leidingnet en de dou ches van de sporthal te vervangen. De gemeente heeft hiertoe besloten nadat vorige week woensdag de warmwater installatie buiten gebruik moest wor den gesteld vanwege de aanwezigheid van de gevreesde legionellabacterie. Deze bacterie was geconstateerd na een steekproef, die op 31 augustus werd uitgevoerd door de Inspectie Gezond heidsbescherming Waren en Veteri naire Zaken. Het resultaat hiervan werd vorige week dinsdag aan de ge meente bekend gemaakt, die daarop meteen tot actie overging. De douches gingen 'op slot' en de gebruikers van de sporthal en de plaatselijke huisartsen werden geïnformeerd. Met het nieuwe systeem is het mogelijk dat de warmwaterinstallatie 's nachts automatisch doorgespoeld kan worden. Dit gebeurt zo'n twee keer per week. Tot nu toe werd minimaal een keer per week doorgespoeld met water van minimaal 60 graden Celsius, conform de richtlijnen van de provincie. Het ver vangen van het oude systeem kost f 30.000,-. In mei heeft de gemeente op eigen ini tiatief het douchewater van alle gym nastieklokalen en de sporthal in Heiloo laten controleren op legionella. Toen werden geen bacteriën aangetroffen. Vermoed wordt dat de toename van het legionellagehalte in het douchewa ter is ontstaan doordat de sporthal tij dens de schoolvakantie niet is gebruikt, waardoor het water langdurig heeft stil gestaan. HEILOO - De vakantie is voor de le den van de Heilooër Amateur Fotoclub voorbij. Op dinsdag 5 oktober komt de club weer bijeen in het Open Huis, vanaf 20.15 uur. Zij zullen gezamenlijk werk tonen en bespreken. Wie belang stelling heeft voor de activiteiten van de HAF, kan bellen met G. Rozing,072- 5335588. «A Zaterdag 2 oktober houdt Capella een informatieve lezing "Hoe gaan we om met de dood?" van 1 0.00 tot 1 2.00 uur in restaurant Klein Varnebroek, Omloop 2, Heiloo. ledereen is van harte welkom! Uitvaartverzorging Heiloo e.o. tel: 072 - 532 03 45 Henny Stoop J Drukkerij uitkijkpost bv VERKOCHT Een scène uit 'Een grote vuilnisbelt'. HEILOO - Op 15, 16 en 17 oktober speelt het 75-jarige Falkland Toneel voor de jeugd het stuk 'Een grote vuil nisbelt' van Les Ellison. Niemand wil natuurlijk op een vuilnis belt wonen. Maar ratten wel. Die zijn dol op de viezigheid die mensen weg gooien. Ze vinden de stank zelfs lekker ruiken. Kun je nagaan. Toch is er ook een ratje dat al die rommel en viezig heid maar niks vindt. Propje heet ze en ze droomt van een schone wereld met bloemen en lekkere geurtjes. Als ze de rommel opruimt, vinden de andere rat ten dat prima. Maar Heer Smeerpijp, de baas van de belt, moet daar hele maal niks van hebben. Hij wil juist elke tuin en elk park in één grote vuilnisbelt veranderen. Zal het Propje lukken om met hulp van Hamster Habbema, Oom Otto en Kapitein Knaagtand met zijn bemanning de akelige plannen van Heer Smeerpijp tegen te houden? Wie wil weten hoe dit afloopt kan de voorstelling zien in theater De Beun te Heiloo, op vrijdagavond om 19.15 uur HEILOO - De volgende voorwerpen werden bij het bureau als gevonden aangemeld: kinderhalsketting, klein zwart-wit hondje, doublé schakelarm band, fietssleutel, damesbril met grijs montuur, meisjesfiets met geel met blauwe spatborden, sleutelbos met vier sleutels en klein fietssleuteltje. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt in het kader van het Jaar van de Ouderen op zondag 3 oktober een wandelpuz zeltocht met als titel 'Ken uw dorp', en zaterdag en zondag om 13.30 en 16.00 uur. De entree is f 5,-, donateurs betalen f 2,50. De kaartverkoop begint komende vrij dag bij Reisbureau Holland Internatio nal aan het Raadhuisplein; Boekhandel Avis, Stationsplein; Sigarenmagazijn 't Hoekstuk; A&P Supermarkt in Ype- stein en Theater De Beun. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van De Beun. Tele fonisch gereserveerde kaarten dienen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afge haald. Voor informatie en reserverin gen kunt u zich wensen tot Jaap Schuuring, tel. 072-5115511. HEILOO - In november worden in het Open Huis weer video-informatieavon den van de Stichting Het Schone Stre ven over reizen door Indonesië gehou den. De toegangskaarten voor 5 en 26 november zijn a f 3,50 verkrijgbaar bij muziekwinkel Disc't Loo in winkelcen trum 't Loo. De stichting, die naast het bouwen van een school ook negen weeshuizen op het eiland Java finan cieel ondersteunt, is nu bezig met het bouwen van een internaat op het eiland Sulawesi. RSGROEP NVM MAKELAAR Makelaars sinds 1933 Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) HEILOO - Deze maand is het 25 jaar geleden dat het rooms-katholieke koor Die Schaeckelsinghers is opgericht. Om dit te vieren is er zaterdag 2 oktober om 14.30 uur een reünie in restaurant Klein Varnebroek. Om 19.00 uur zin gen de leden en oud-leden nog eenmaal samen en musiceren tijdens een feeste lijke eucharistieviering in de Willibror- duskerk. Iedereen is van harte welkom bij deze viering. HEILOO - Vandaag behaalde plaats- genote Kathalijne Oudhoff haar docto raal examen scheikunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend olferte INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonficampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Hollewnp 19 HEILOO - Op dinsdag 5 oktober houdt de bibliotheek een cd-rom uitleg, van 16.00-17.00 uur. De uitleg heeft een open karakter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. Aan de orde komt wat een cd-rom is en hoe waaraan ook een wedstrijd is verbon- deze wordt geïnstalleerd op de compu HEILOO - Even leek de regen afgelopen zondag roet in het eten te gooien. Want het plensde bij tijd en wijlen behoorlijk. Maar misschien wel juist vanwege het sombere weer, namen veel mensen de gelegenheid te baat om eens een kijkje te gaan nemen op de open dag van PC Willibrord. Op de braderie in de ontmoetingsruimte was het een drukte van belang. Ook was er belangstelling voor het Willibrord-museum, de archeologische expositie en de plantenkassen. De vrijwillige brandweer gaf een vlammende demonstratie en een paardentram reed de hele dag over het terreinFotostudio Starfield) den. De wandeling voert langs kunst en groene plekjes in Heiloo, waarover te vens vragen worden gesteld. Tussen de inzenders van de goede antwoorden worden enkele prijsjes verloot. De wandeling duurt een kleine twee uur en deelname staat open voor ieder een die houdt van wandelen en van Heiloo, van jong tot oud, wel of geen Nivon-lid. Deelname is gratis. Start en finish zijn bij het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo, tus sen 11.00 en 12.30 uur. Finish vindt plaats tussen 12.30 en 15.00 uur. ter, daarnaast worden steeds drie in het oog springende cd-rom's behandeld. Vooruitlopend op de Nieuwe Media- dag van zaterdag 9 oktober is gekozen voor het thema 'computercursussen op de computer'. Een cd-rom met een cur sus internet en één over een specifiek computerprogramma worden bespro ken. De behandelde cd-roms kunnen na de uitleg ook worden geleend, even als alle andere 300 cd-roms van de bibliotheek in Heiloo. De prijzen zijn f 5,- of f 7,50, met een uitleentermijn van drie weken. HEERENWEG 151 - HEILOO - TEL. 072 533 12 75 Register Optometrist Lid A.N.V 0. Contact len sspecial 1st ^gespecialiseerd in antieke vruchtenhouten tafels Engels antiek donker gepatineerde meubels

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1