De Egmonden Expositie bij Abdijkaarsen De Twingo Hélios. VAKANTIEBEZORGER(STER)/ OF VASTE BEZORGER(STER) Rodi Verspreidingsorganisatie bv, r RENAULT PAGINA 8 UITKIJKPOST - 29 SEPTEMBER Kampioenschappen GCH Kook verkoop NK Fietscrossen in Standaard met panoramisch glazen schuifdak. De Twingo Hélios vanaf fl. 22.295,-/€10.117,03. Autobedrijf Vrouwvolk in Slotkapel Historisch Egmond opent info-centrum Politieberichten Egmond Ouderendag Egmond Kermis Egmond-Binnen Waterschap Het Lange Rond/ verspreiding bv Onze vaste bezorgers m/v gaan met vakantie. Wil jij deze vervangen? Meld je dan aan als Voor onze zondag of door de week verschijnende kranten Bel nu 0226-340020 Rodi Verspreidingsorganisatie of vul onderstaande bon in en stuur hem op. Naam:Leeftijd: Adres: Postcode: Woonplaats: Tel. nr.: Ga zelf op vakantie van:t/m Wil ook in aanmerking komen voor een vaste wijk ja nee WERK IN UITVOERING AANVRAGEN OM ONTHEFFING OF VERGUNNING SCHOUW P E 1 1 L B E H E E R TUSSEN ZAAN E N HONDSBOSSCHE HEILOO - Op zondag 19 september hield Golf- en Countryclub Heiloo haar jaarlijkse clubkampioenschap. Ditmaal werd gespeeld op Golfbaan Spaarn- woude onder ideale weersomstandig heden. Algemeen strokeplaykampioen met 85 slagen werd Willem Beers, ge volgd door Fritz Haafkens, eveneens met 85 slagen. De kampioen van 1998, Jaap de Kroon, legde beslag op de der de plaats met 91 slagen. Daarnaast kon voor het eerst in de ge schiedenis van deze jonge en ambitieu ze golfclub een apart kampioenschap Stableford voor dames en heren gehou den worden. Andere jaren streden zij nog gezamenlijk om een algemene Stableford titel. De dames en heren maakten er een zeer spannende strijd van met prachtige scores. Maar liefst acht birdies konden er genoteerd wor den voor acht verschillende spelers. Een flink aantal deelnemers wist hun handicap te verbeteren. De uitslag was als volgt. Dames stable ford 1. D. Groot (hcp. 19,8) 38 pnt, 2. H. van Galen (hcp. 33,0) 38,3. R. de Kroon (hcp. 26,2) 37. Heren stableford 1. W. Beers (hcp. 18,4) 42, 2. L. Laan (hcp. 26,7) 42,3. H. Bruin (hcp. 21,2) 40. Zomeravondcompetitie Maandagavond 20 september vond de feestelijke prijsuitreiking plaats van de GCH Zomeravondcompetitie 1999. Deze competitie werd tussen half mei en begin september op Spaarnwoude gespeeld over tien 9-holes wedstrijden op de maandagavond. De eindrang schikking werd bepaald aan de hand van de zes beste resultaten van elke individuele deelnemer. De uitslag ziet er als volgt uit: Categorie 1 - handicap 31,9 en lager 1. H. Veldt 114 pnt, 2. R Boermans 106, 3. T. vd Stam 102. Categorie 2 - handicap 32,0 en hoger 1. T. Veldt 113, 2. K. Burger 111, 3. M. Keyzer 107. ALKMAAR - Op zaterdag 2 oktober houdt de Stichting Kook weer een maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar tweede hands huisraad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ontwik kelingsprojecten in de Derde Wèreld te financieren. In oktober helpt Kook bij de aanschaf van leermiddelen voor kinderen van vluchtelingen in Sri Lanka. Sinds 1983 heerst er op Sri Lanka een continue strijd tussen de Tamil minderheid in het noorden en het Singalese regeringsle ger. Wie nog bruikbare spullen heeft, kan die afleveren bij de familie de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2 in Heiloo, tel. 072-5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen, dan kunt u bellen met 072-5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.30 uur. HEILOO - Op zondag 3 oktober wordt op de fietscrossbaan van FCC De Bos- crossers, gelegen op sportcomplex Het Vennewater, de vijfde wedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap verre den. In totaal zullen ruim driehonderd deelnemers hun krachten meten en trachten zoveel mogelijk punten te ver garen voor het klassement. Na deze wedstrijd komt er nog een laatste mee ting in Schijndel en dan is bekend wie zich Nederlands Kampioen Fietscross mag noemen. De Boscrossers gooien ook dit jaar weer hoge ogen. Zij dingen met vijftien rijders mee naar deze titel. De thuis- baan voor deze jongens en meisjes is deze dag in hun voordeel omdat zij alle kombochten, dubbeljumps en andere obstakels kunnen dromen. Zaterdag 2 oktober wordt er vanaf 14.00 uur getraind. Deze training is vrij toegankelijk voor het publiek. Zondag begint de wedstrijd om 11.30 uur. De jeugd tot en met 12 jaar heeft gratis toegang tot de wedstrijd, anderen beta len f 6,-. De Twingo Hélios is niet alleen aantrekkelijk vanwege het eigenzinnige uiterlijk van deze auto. Dit unieke model heeft nu standaard een dubbele airbag, een panoramisch glazen schuifdak met een glasoppervlak over de volle daklengte. Dit dak is ook nog eens elektrisch bedienbaar. Daarnaast heeft de Twingo Hélios o.a. stuurbekrachtiging, een warmtewerende voorruit en mistlampen. Dit model is leverbaar in alle zeven beschikbare Twingo-kleuren. U rijdt al een Twingo vanaf fl. 19.995,-/ 9.073,34. Hij staat voor u klaar bij: Westerweg 226, 1852 AP Heiloo. Tel. 072-5331133, fax 072-5335981. Kooi plein 2, 1901 VW Castricum. Tel. 0251-655475, fax 0251-655473. Prijzen incl. BTW, excl. verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaar maken. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden *E.A^[elf 0! 8 jaar plaatwerkgarantie. Voor een in alle opzichten aantrekkelijk leasetarief kunt u bij ons.terecht. EGMOND - Op zondag 3 oktober zingt het koor Vrouwvolk onder leiding van Laura Hassler a capella wereldmu ziek in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Vrouwvolk laat zich inspireren door de stemmen van volkeren die dicht bij de natuur leven. De klank is puur en direct en vertelt de verhalen van de gewone mens. De tien zangeres sen 'vertellen' deze verhalen met mu ziek en maken ze toegankelijk voor de luisteraars. De groep brengt al vijftien jaar een internationaal repertoire op de regio nale en landelijke podia. Een nieuwe cd wordt binnenkort uitgebracht. Op het programma van 3 oktober staan veel nummers van deze cd. De scherpe, rit mische Balkan-liederen waar Vrouw volk om bekend staat zullen niet ont breken, maar ook Argentijnse muziek en een serie uit de culturele smeltkroes van de Andalusische periode wordt gezongen. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is f 20,-, Pas 65+ en CJP f 15,-. Kinderen tot 12 jaar betalen f 10,- (inclusief koffie en koek): Kaarten kun nen gereserveerd worden op telefoon nummer 072-5062387 en 5062033. EGMOND - Op zondag 3 oktober opent de Stichting Historisch Egmond in besloten kring het Historisch In formatie Centrum (HIC). Het HIC is gevestigd op Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef. Hier wil de stichting thema tentoonstellingen houden over de Eg- mondse historie. Tevens zullen in de toekomst vanaf deze plaats de rondlei dingen en poldertochten van start gaan. Het centrum wordt volledig door vrij willigers bemand. Vanaf 6 oktober is het HIC geopend voor publiek op woensdag, zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 2,50, kinderen tot 12 jaar f 1,-. De eerste tentoonstelling is gewijd aan de Herdenking van 1799. Van augustus tot november 1799 werden vanuit sein- wachtersposten langs de Nederlandse kust alle troepen- en scheepsbewegin- gen en de weersgesteldheid in dagrap porten doorgegeven aan Den Haag. Het relaas vanuit Egmond van Peter Vuijst uit dat jaar is het enige dat een compleet beeld geeft van deze periode. Een werkgroep van de stichting heeft tevens een uitgave gepubliceerd met de titel '1799 door Egmondse ogen'. Deze is te bestellen op tel. 072-5067555 of 5061817. EGMOND - Afgelopen zaterdagavond werd in Egmond aan Zee ingebroken in een woning aan het Jacob Scholplan tsoen. De inbraak vond plaats tussen 20.00 en 22.00 uur. Van de woning, die zich op de eerste etage bevindt, was de voordeur geforceerd. Er zijn cd's, een mobiele telefoon en een computerspel gestolen. In de nacht van zaterdag van zondag werd rond 04.00 uur een 23-jarige man uit Egmond aan den Hoef betrapt op het rijden onder invloed. De man had bijna 2,5 keer te veel drank op. In Egmond aan Zee is in de nacht van zondag op maandag een gestolen Porsche 928S teruggevonden. Politie mensen troffen tijdens hun surveillance rond 04.35 uur de wagen aan. Terwijl zij stonden tp wachten op het kraanbedrijf dat de auto zou wegslepen, kregen zij gezelschap van een man die duidelijk te veel had gedronken. De vraag of het zijn auto was, beantwoordde hij beves tigend. Omdat er verder geen gesprek met hem te voeen viel, is de man aan gehouden op verdenking van diefstal of heling. Een werk van Vytautas Kaunas. EGMOND - Vijf jaar geleden organi seerde de kaarsenmakerij van de abdij te Egmond-Binnen haar eerste exposi tie. Daar werden niet alleen de produc ten getoond uit het pas gestarte kera- miekatelier, maar er was ook volop ruimte voor een gastexposant. Met de najaarstentoonstelling die op 25 sep tember begon en loopt tot en met 23 oktober wordt het eeste lustrum ge vierd van deze artistieke activiteiten. De schilder die vijf jaar geleden de rij van exposanten opende, is voor de lus trumtentoonstelling uitgenodigd om zijn nieuwste werk te laten zien. Vytautas Kaunus woont en werkt in Litouwen. Ofschoon hij ook abstract werk maakt, zijn de stads- en dorpsge zichten toch zijn meest karakteristieke thema's. Hij weet zijn onderwerpen op een heel eigen wijze vorm te geven door zijn forse penseelvoering, het ge bruik van de verf en zijn kleurenpalet. In de loop der jaren zijn de schilderijen lichter van toets geworden. Zijn werk is heel expressief, zonder dat het zich tot een bepaalde richting laat rekenen. Zijn onderwerpen en zijn techniek doen de invloed vermoeden van Ricar- das Vaitekunas, die een van zijn leer meesters is geweest. Van laatstgenoem de kocht het stedelijk museum te Am sterdam in 1994 twee werken aan. Vytautus Kaunas heeft al meermalen in het buitenland geëxposeerd. Zo had hij vorig jaar een expositie in Erfurt in Duitsland en in het begin van deze zo mer was werk van zijn hand te zien in Nepomuc in Tsechië. De schilderijen die hij nu in Egmond exposeert geven niet alleen beelden van Litouwse ste den en boerderijen, maar er zijn ook taferelen van Hollandse steden die hij vijfjaar geleden bezocht. Ter gelegenheid van het lustrum ver schijnt er ook een exclusieve kalender met foto's van de Sint-Adelbertabdij, binnen en buiten. De beperkte oplage is verkrijgbaar in de winkel van Abdij- kaarsen tegen de speciale prijs van f 15,-. Naast de bekende producten zoals kaarsen, keramiek en artikelen uit andere kloosters, kan de hobbyist en modelbouwer nu ook zijn hart ophalen aan de bouwplaten van beroemde kloosters. Het maken van een maquet te van de abdij van Cluny, le Thoronet, of de Mont Saint Michel is beslist mon nikenwerk, maar het loont de moeite, zoals uit de prachtige maquette in de entreehal bij Abdijkaarsen blijkt. De tentoonstelling met olieverfschilde rijen van Vytautus Kaunas is te bezich tigen tot en met 23 oktober bij Abdij- kaarsen, Vennewatersweg 27, Egmond- Binnen. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur, 's zondags gesloten. EGMOND - De Stichting Welzijn Ou deren Egmond (SWOE) houdt een in- fodag voor Egmonders* van oud tot jong, op vrijdag 1 oktober van 10.00 tot 16.00 uur in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. De opening wordt om 10.00 uur verricht door wet houder Jan Mesu. Er zijn diverse info-stands aanwezig, waaronder een stand van de gemeente Egmond, Prins Hendrik Stichting, Zorgcentrum Agnes, politie, ouderen bonden, RIMA, Rode Kruis, Zonne bloem, NWS slechthorenden, Regio nale TJiuiszorg, Wereldwinkel, bibliot heken, Anders Aktieven, historicus Jan Lute, Groei en Bloei en diverse mid denstanders. Muzikale medewerking wordt verleend door Ab Glas. Er zijn tevens een rad van avontuur, een quiz en Oud-Hol landse spelen. Voor vervoer van en naar het dorpshuis kunt u bellen op vrijdag tussen 10.00 en 15.00 uur naar tel. 072-5067481. EGMOND - Op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 oktober is er weer kermis in Egmond-Binnen. De kermis wordt gehouden op het Kerkplein. Er zijn di verse leuke en spannende attracties met voor elk wat wils, vooral voor de kinderen. Openingstijden zijn op vrij dag vanaf 15.00 uur en op zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. Slotkapel Zondag 3 oktober optreden van Vrouwvolk aan de Slotweg 19 in Eg mond aan den Hoef, aanvang 15.00 uur. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Ma- rijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. RODI Antwoordnummer 1328, 1700 WN Broek op Langedijk -§>< Baggerwerk Heemskerk Het waterschap is gestart met het baggeren in de gemeente Heemskerk. Dit werk wordt uitgevoerd door baggerbedrijf Dosco en duurt tot het einde van het jaar. Daar waar de bagger niet op de kant kan worden gezet, wordt deze afgevoerd naar een baggerde- pot. Betreden van het terrein waar het werk wordt uitgevoerd is gevaarlijk en daarom verboden. Dijkverbetering Westwouderpolder Aan de noord- en westkant van de Westwouderpolder wordt aan de binnenzijde van de dijk een steunberm aangebracht. Deze zorgt ervoor dat de dijk weer stabieler wordt en zorgt tevens voor een ontlasting van de dijkkruin, omdat tractoren straks ook van de steunberm gebruik kunnen maken. Voor informatie over baggerwerk en dijkverbetering kunt u zich richten tot de projectleider, mevrouw M. van Zelm. 99.3723 KPN Telecom te Haarlem voor leg- en laswerkzaamhe- dén aan het kabelnet aan Houthavenkade 48 en 50 in Zaandam. 99.3724 J.J. Jongewaard voor het plaatsen van een steiger aan Nauerna 49 in Assendelft. 99.3725 Floris Aannemingsmaatschappij B.V. te Wormer, namens E. Constant in Wijdewormer voor het verbreden van bestaande dam met duiker aan Noordeinde 50 in Wormerveer. 99.3726 R. Wolthuis te Krommenie voor het plaatsen van een schoeiing aan Krommeniedijk 194 in Krommenie. 99.3727 Heijmerink Bouw Utrecht B.V. te Bunnik voor het dem pen van een sloot aan de Arcadi§laan in Alkmaar. 99.3728 Agens raadgevend buro te Hoorn, namens Stichting Het Noordhollands Landschap te Castricum voor diverse werkzaam- Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbossche Zeewering. Het werkgebied kenmerkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camperduin, diepe droogmakerijen en drasse veenweiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilometer, wonen 300.000 mensen. De begroting bedraagt ruim 30 miljoen gulden, waarvan 18 miljoen recht streeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opge- heden m.b.t. het verplaatsen van een vogelobservatiehut in de Hempolder in Akersloot. 99.3729 en 99.3730 Staatsbosbeheer te Purmerend voor het plaatsen van twee dammen met duikers aan Bloemaertlaan 20 in Westzaan. 99.3731 KPN Telecom BV te Haarlem voor werkzaamheden aan het telecommunicatienet aan de Dr. Teenstralaan 18 in Castricum, 99.3732 aan Busch 8 en 9 in Zaanstad, 99.3733 aan Anna van Renesselaan 53 in Uitgeest, 99.3734 aan de Daalderweg in Zaan dam en 99.3735 aan de Dr. Teenstralaan 20 in Castricum. 99.3736 Multikabel te Alkmaar voor het plaatsen van een gestuur de boring door Starnmeerdijk/Dorpstraat in Oostknollendam. 99.3738 F.6. Wietses te Zaandam voor het plaatsen van een schoeiing aan Kapelhof 77 in Zaandam. 99.3739 H. v.d. Laan te Assendelft voor het plaatsen van een schoeiing aan Dorpsstraat 594 in Assendelft. 99.3740 B.A.M. Commandeur te Noordeinde voor het plaatsen van een boothuis aan Noord-einde 6 in Noordeinde. De aanvragen liggen van vrijdag 1 oktober tot en met vrijdag 29 oktober voor belanghebbenden ter inzage. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze daarover indie nen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Als u stukken wilt komen inzien, dan kunt u het beste vooraf even een afspraak maken met de betrokken medewerker van de technische dienst. Op donderdag 21 oktober controleert het waterschap alle waterlo pen op zuiverheid en afmetingen in het gebied Zaanstreek: DE KARNEMELKSPOLDER, DE POLDER ASSEN DELFT, DE NOORDERBUITENDIJKEN, DE DROOGGEMAAKTE VEENPOL- DER, DE POLDER WESTZAAN; deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten Uitgeest en Zaanstad. bracht. De kleine, slagvaardige organisatie bestaat uit een admini stratieve en een technische dienst, waarbij 65 personen werk zaam zijn. Het kantoor van het waterschap is gevestigd aan de Arcadialaan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klachten over het waterbe heer kunt u daar terecht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. Wat moet u doen? De eigenaren, huurders en gebruikers van de percelen zijn verplicht vóór bovenstaande datum de betreffende onderhoudswerkzaam heden te hebben uitgevoerd. De waterlopen moeten worden onder houden over die helft van de waterloop die grenst aan de grond die bij u in eigendom of gebruik is. Nadrukkelijk wordt erop gewezen dat op grond van de keurbepalingen de eigenaren dan wel zakelijk gerechtigden verantwoordelijk zijn voor een tijdige en correcte uit voering van het onderhoud aan waterlopen ook in die gevallen waarin zij niet zelf de gebruiker zijn van de percelen waarlangs de onderhoudswerkzaamheden dienen te worden uitgevoerd. Wat wordt ouder onderhoudswerkzaamheden verstaan? Onder onderhoudswerkzaamheden aan waterlopen wordt onder meer verstaan: - het verwijderen van de op de taluds en in de bodem van de waterlopen wortelende waterplanten, riet en biezen; - het verwijderen uit de waterlopen van bladeren, fiab, gras, kroos, takken, vuilnis en andere daar niet thuishorende zaken; - het onderhouden van de slootkanten; - het onderhouden op afmetingen (breedte en diepte) van de waterlopen; - het onderhouden van dammen, duikers, keerschutten etc. Bijzondere gevallen: Voor hoofdtochten strekt de onderhoudsplicht op zuiverheid tot maximaal twee meter uit de waterlijn. Het onderhoud op afmetin gen van de categorieën (hoofd)tochten en wegsloten ingevolge de keurbepalingen is opgedragen aan respectievelijk het waterschap en de wegeigenaren. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u bellen 's morgens tussen 9.00 - 12.00 uur met mevrouw A. de Groote van de afdeling Algemene Zaken, tel. (072) 541 02 02.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8