M Limmen viert kinderboekenweek Expositie bij Amber HSV besluit competitie Limmer tafeltennisclub behoorlijk goed op dreef Volleybalcompetitie gaat weer van start L X X ÊT ÊT UITKIJKPOST - 13 OKTOBER Informatie- en inspraak avond over CAL-fusie Pax Christi neemt lokaal in gebruik Lezing over Portugese joden SV De Vrijheid SV Vredeburg P f| L I T 1 E ^enicAten P L I T I E 'Senic/ttett Lezing pastor Strack van Schijndel SV De Vrijheid Groot verlies en nipte winst voor Meervogels Open dag duiksportvereniging Lezing Goethe mm Bingo-concert Excelsior WOL start nieuw project Plusactiviteiten Bonhoeffer college Workshops en lezingen dans en muziek 4 LIMMEN - Vorige week zaterdag kwam ter gelegenheid van de Kinderboekenweek schrijfster Mies Bouhuys naar de bibliotheek om voor te lezen en te vertellen uit eigen werk. De belangstelling was groot. De kinderen luisterden ademloos naar haar verhalen en ook de ouders lieten zich boeien. (Fotostudio Starfield) LIMMEN - Vanavond, woensdagavond 13 oktober, wordt er in het gemeente huis van Limmen aan de Zonnedauw een informatie- en inspraakavond gehouden over de voorgenomen fusie tussen Castricum, Akersloot en Lim men. Vanaf 20.00 uur is iedereen wel kom om in te spreken op de 'Stra tegische visie', het rapport óver het profiel van de nieuwe CAL-gemeente dat de afgelopen tijd in de betreffende drie gemeenten ter inzage heeft gele gen. De avond wordt voorgezeten door Bert Westerink van BDO Consultants, het externe bureau dat de fusie begeleidt. Om vragen te beantwoorden zijn aan wezig de drie burgemeesters van Cas tricum, Akersloot en Limmen, leden van de stuurgroep die de fusie voorbe reidt en gemeenteraadsleden van Lim men. Er wordt geen inhoudelijke pre sentatie van de strategische visie gege ven - aangenomen wordt dat deze al bekend is - maar wel wordt bij aanvang het verloop van de avond uit de doeken gedaan. Alle Limmers die belangstel ling hebben voor hun dorp en de fusie zijn welkom. LIMMEN - Vijf jaar lang moest een groep leerlingen van de Pax Christi- school naar de westkant van Limmen, om in een ruimte van de Cornelius- school les te krijgen. Nu is daar een ein de aan gekomen. Bij de school aan de Hogeweg is een lokaal bijgebouwd. Al le 430 leerlingen krijgen hun basison derwijs in het vervolg onder één dak. LIMMEN - Op 19 oktober geeft M. Hagenaar voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een lezing in Ons Huis aan de Zuidkerkenlaan, geti teld 'Sprekende Stenen'. Het gaat over de geschiedenis van de Portugees-Is raëlitische joden en hun bijzondere his torische begraafplaats uit 1614 in Ou- dekerk aan de Amstel. Ook niet-leden zijn welkom. Voor hen geldt een entree van f 7,50, inclusief twee kopjes koffie of thee. De excursie met de draagvleugelboot naar Amsterdam en Carré zal plaats vinden op 11 november. Op 24 maart is er een excursie met de bus naar Hoorn om de operette Die Fledermaus bij te wonen. Ook niet-leden zijn welkom. Prijs is f 37,50, voor 65-plussers f 35,-. Opgave vóór 1 november bij I.Tebbens, tel. 072-5051732. LIMMEN - De schietresultaten van SV De Vrijheid van vorige week: A-klasse: 1. Jeroen Drenth 100 punten, 2. Marco Ehlhardt/Jolanda Hageman 97 pnt, 3. Eric Weijers 92 pnt. B-klasse: 1. Ronald Hageman 92 pnt, 2. Carla Zutt 89 pnt. C-klasse: 1Hans van Ammers 88 pnt, 2. Freek Bakker 82 pnt, 3. Mare Baltus 74 pnt. Nieuwe leden zijn van harte wel kom, tel. 072-5053882. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde SV Vredeburg ronde drie van de inter ne schaakcompetitie. G. Hafkamp ver zuimde tegen E. Stolp het spel in de opening open te breken en belandde daardoor in een gesloten speltype, waarin Stolp op zijn best is. Langzaam maar zeker weiden kleine voordeeltjes omgezet naar een winststand. J. Limmen liet J. de Graaf bijna glippen door een torenoffer toe te staan, wat uitzicht op remise bood. De Graaf zag deze reddende zet niet en kon snel op geven. D. Schut overspeelde vanuit de opening R. Rommel, maar had grote moeite om een juiste voortzetting te vinden tegen de zich taai verdedigende Rommel. De ramp voltrok zich voor Schut toen hij een vol paard weggaf en direct kon opgeven. Vorige week dins dag won Vredeburg de eerste bonds- competitie tegen Toren van Egmond in Egmond aan Zee met 4,5-3,5. Uitslagen: Groep A: G. Hafkamp-E. Stolp 0-1, M. Welgraven-K. Aafjes 1-0, J. Limmen-J. de Graaf 1-0, H. Ebels-J. Tebbens 1-0, K. Kramer-H. Levering 1- 0, J. Admiraal-C. Pepping 1-0, D. Schut- R. Rommel 0-1, E. van Duin-D. Aafjes 0-1, M. Limmen-J. Levering 1-0, N. Pepping-R. Termes 0-1, P vd Heijdt-M. Kos 1-0. Groep B: B. Blekemolen-E. Mooij 1-0, N. van Leen-D. Keijzer 1-0, M. Mooij-M. Tijm 1-0, W. van Leen-M. Hoogeboom 1-0, K. Kos-H. Termes 1-0, 1. Mooij-K. Keijzer 0-1, A. Zwart-T. Witkamp 0-1, S. Sofan-J. Valkering. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 8 oktober vond op de Rijksweg nabij de kruising met de Ka pellaan een aanrijding tussen twee per sonenauto's plaats. Een 36-jarige be stuurster uit Limmen had te laat in de gaten dat er een file voor haar stond. Zij kon een aanrijding niet meer voor komen. Er was alleen materiële schade. Op 9 oktober werd de bestuurster van een personenauto aangereden terwijl ze stil stond om de oprit van een wo ning aan de Rijksweg in te rijden. Dit was niet opgemerkt door een 22-jarige bestuurder uit Limmen. Door de klap schoot de auto van de 85-jarige be stuurster naar voren en botste vervol gens tegen een boom aan. De schade was aanzienlijk. Gevonden voorwerp: lichtblauw regen pak; verloren voorwerpen: bril in rood etui, gouden armband met vijf stenen, bruine hondenriem met halsband. «Noord-Holland Noord 112 072- 5122222 •AKERSLOOT LIMMEN - Afgelopen zondag werd met mooi herfstweer de laatste all round wedstrijd gevist door HSV Lim men in de Markervaart bij de Woud haven. De vangsten waren zeer wissel vallig, maar drie leden staken er met kop en schouders bovenuit. Op stek één zat de al van de eindzege verzekerde Nico Schouws, die met de feederhengel een hoop brasem en wat voorn ving. Op stek acht zat de num mer twee van het klassement, Hendrik Delbrugge, die zijn directe concurrent GerritTuijn naast zich zag. Beiden stre den een schitterende strijd om de zilve ren plek, die door Hendrik in zijn voor deel werd beslist. De uitslag: 1. H. Delbrugge 13 kilo en 200 gram, 2. N. Schouws 10 kilo en 320 gram, 3. G. Tuijn 9 kilo, 4. S. Veldt 1 kilo en 120 gram. Schouws kampioen Hiermee is Nico Schouws kampioen met vier wedstrijdpunten en een totale vangst van ruim 52 kilo vis in zeven wed strijden. Hendrik Delbrugge is tweede met zes wedstrijdpunten en ruim 26 kilo, Gerrit Tuijn werd derde met acht wed strijdpunten en ruim 24 kilo. De prijsuit reiking volgt later in het jaar. Zondag 17 oktober gaan de baarsvis sers naar de Langereis om de baarsdag te houden. Er worden zeven rondes gevist,-na de vierde is er een lunchpau ze. Vertrek is om 8.30 uur bij garage Schilder, opgeven vooraf is niet nodig. Eveneens op deze zondag start een competitie voor de zeevisser. Er wor den elf wedstrijden georganiseerd aan de kust en op de boot. De eerste wed strijd wordt gevist op de Noordpier. Vertrek is om 7.00 uur bij café De Uit komst, vooraf opgeven niet nodig. Van alle wedstrijden worden de beste zes resultaten geteld. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van HSV Limmen. Deelname per wedstrijd kost f 10,-. Er is tevens een wrakkentocht, die ook voor niet-competitievissers toeganke lijk is, op zaterdag 18 december. Opge ven kan bij Herman Lute, tel. 072- 5052330 of Dolf Rijs, tel. 06-53944839. Gemeentehuis Limmen Tot 2 december expositie van schilde rijen van Tineke en Koen Kramer, tij dens kantooruren behalve vrijdagmid dag. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - 'Geloven in deze tijd'. Over dit thema geeft pastor M. Strack van Schijndel op woensdag 20 oktober een lezing voor het Katholiek Vrouwengil de. Tevens is er gelegenheid om vragen te stellen. Pastor Strack van Schijndel was werk zaam in de gezondheidszorg. Na haar studie theologie is ze nu werkzaam als pastoraal medewerkster van de paro chies Akersloot, Heiloo en Limmen. De entree is f 4,50, inclusief koffie en thee. Aanvang is om 20.00 uur in De Burgerij. LIMMEN - Bij Galerie Amber aan de Dusseldorperweg 18 exposeren van 14 oktober tot en met 13 november Joop Houthuijzen en Jeannette Coppens. De beelden van Joop Houthuijzen zijn in de loop der jaren plastieken geworden, waarin figuratieve vormelementen worden afgewisseld met meer abstracte elementen. Ruimte en ruimtelijkheid zijn nadrukkelijk een onderdeel van zijn beelden geworden. De beelden zijn in brons gegoten en, op een enkele uit zondering na, unica. Door het brons te behandelen met ver schillende zuren worden mooie patina's verkregen: goudbruin, blauwgroen of zwarte tinten. Het meest geliefde the ma van Joop is de vrouw. Hij toont haar in speelse en charmante houdingen, in gedachten verzonken, verveeld of wan delend met haar vriendinnen. Ook in de tuin van Galerie Amber staan beel den van Joop Houthuijzen tentoonge steld. Jeannette Coppens schilderde voor de ze expositie met gouacheverf (plak kaatverf). Zonlicht en de daaruit voort komende schaduw zijn in haar werk terugkomende thema's. Landen als In dia, Mexico en Peru inspireerden haar tot kleurrijke schilderijen. De tentoonstelling is te zien van don- Innemend' van Joop Houthuijzen. derdag tot en met zaterdag en op 7 november van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 072-5051491. LIMMEN - Na de promotie in het voorjaar naar de eerste klasse was ver wacht dat het eerste seniorenteam van de tafeltennisvereniging uit Limmen een moeizame start zou doormaken. Het liep anders: ze boekten eerst een nuttige 5-5 uit tegen Dito 2 in Groo tebroek, met tweemaal winst voor zo wel Giovanni Bakker als Henk-Jan den Ouden, en wonnen daarna thuis van Typhoon 1 uit Hoogwoud met 6-4. Henk-Jan pakte opnieuw tweemaal winst en Giovanni wist zelfs ongeslagen te blijven in de enkelspelen. De beide wedstrijden in het dubbelspel lieten ze echter aan de tegenstanders. Het tweede team begon ook voortva rend door een 7-3 overwinning in de ^uitwedstrijd tegen Dito 6, waarin Wil ton van Deene ongeslagen bleef in de enkelspelen en alleen het dubbelspel met Martijn Krom inleverden. René Kunst en Martijn wonnen elk twee van hun drie enkelspelen. In de thuiswedstrijd tegen Treffers 5 uit Bovenkarspel deden ze het nog beter: een 8-2 overwinning was het resultaat. Nu bleef René Kunst geheel ongesla gen door niet alleen zijn drie enkelspe len, maar ook samen met Cees Twisk het dubbel binnen te halen. Cees Twisk won ook nog twee enkeltjes, evenals Martijn. Punten sprokkelen Het derde seniorenteam zit in een zware poule en botste eerst op Esopus 3 dat in Wognum veel te sterk bleek. Alleen Jaap Vasbinder wist een partij te winnen. Een 1-9 nederlaag was het ge volg. Thuis tegen Treffers Bovenkarspel 4 was het nog iets minder, want hier werd het een 0-10 nederlaag. Het vierde, niet zo zwaar ingedeeld maar wél een klas hoger spelend dan in het voorjaar, heeft kansen om zich te handhaven, maar dan moeten er wel met regelmaat punten worden gesprok keld. Tegen Olympia 8 in Enkhuizen was er een 2-8 nederlaag en naderhand thuis tegen Treffers 6 verloor het team met dezelfde cijfers. Het 'oude' jeugdteam is gepromoveerd naar de senioren en speelt als team 5 in de zesde klasse. Daar ontmoetten ze in Schoorl het ervaren Duintreffers 8 en behaalden een behoorlijke 5-5 score. Het dubbelspel leverde het vijfde punt op na de twee overwinningen van Hei- ko Mes en de éénpunters van Sebas- tiaan Peek en Wim Castricum in de enkelspelen. De thuiswedstrijd daarna tegen Spirit 18 uit Oudkarspel werd glanzend gewonnen met maar liefst 8-2, zodat de weg naar het kampioenschap nog open is. Heiko en Sebastiaan ble ven ongeslagen, ook in het dubbelspel. Mariska, Niels en Arjan Barendse moe ten nu het vaandel van het jeugdteam hoog houden en begonnen met 5-5 te gen Noordkop 1. Ze verloren uit tegen DOV 3 met 4-6. Ze wonnen de dubbel en Mariska won in beide ontmoetingen twee enkelspelen. AKERSLOOT - In de nacht van 2 op 3 oktober is vanaf de Woude een roei boot met een buitenboordmotor gesto len. Vlak bij de plek waar de boot lag werd op het land een boot aangetrof fen. Vermoedelijk is men rechtdoor ge varen in plaats van de vaargeul te vol gen. Er was aanzienlijke schade aan de rietkraag. De aangetroffen boot bleek in Wormerveer gestolen te zijn. De ei genaar van de in Akersloot gestolen roeiboot trof zijn boot op 6 oktober op de Zaan ter hoogte van Wormer aan. Op maandag 4 oktober werd tussen 01.00 en 07.00 uur op de Kerklaan in een bestelauto ingebroken. Er is vermoe delijk een valse sleutel gebruikt, omdat er geen sporen van braak waren. Het dashboardkastje werd doorzocht. Er is onder andere een portefeuille met in houd gestolen. Op 5 oktober werd in een bedrijfspand aan de Molenlei ingebroken. Het alarm van het pand ging rond 23.00 uur af. De roldeuren van het pand waren gefor ceerd en het pand was doorzocht. Niet bekend is of er wat is gestolen. Uit een niet-afgesloten kamer van het hotel is tussen 21.00 en 23.30 uur een sporttas met inhoud gestolen. Op 6 oktober werd tijdens het ontbijt in hetzelfde hotel een kleine zwarte rug zak gestolen. In de tas zaten onder meer een bril, telefoonkaarten en een agenda. Op 8 oktober schaarde op de afrit van de A9 een vrachtwagen met oplegger. Volgens de verklaring van de chauffeur blokkeerden de remmen. Hij trachtte de combinatie onder controle te krij gen door bij te sturen. Dit lukte niet en de combinatie belandde in de berm. Gevonden voorwerp: sleutel aan zwart label; verloren voorwerpen: paarse mountainbike, twaalf sleutels aan twee ringen, platte, zwarte portemonnee met in houd, zwarte leren herenportemonnee met inhoud. LIMMEN - Vorige week dinsdag ging in Sportcentrum d'Enterij voor de vijf de maal de Oranje-Wit volleybal stra- tencompetitie van start. Op de eerste speelavond stond een aantal aantrek kelijke wedstrijden op het programma. Titelverdediger De Meiden moest het opnemen tegen het sterke Zomer- schoon. De Meiden gingen voortvarend van start en het geroutineerde team haalde de eerste set dan ook gemakke lijk naar zich toe: 15-6. In de tweede set was er meer tegenstand van de zijde van Zomerschoon. De klok maakte, bij een stand van 5-10, een einde aan de wedstrijd, zodat beide teams één punt je konden noteren. Twee gezichten Zomerschoon moest het vervolgens opnemen tegen de Schoolweg, vorig seizoen tweede. Ook deze wedstrijd kende twee gezichten. Een spannend scoreverloop in de eerste set, waarin uiteindelijk Zomerschoon aan het lang ste eind trok: 15-12. De tweede set werd bij een stand van 3-12 voor de School weg door de klok afgebroken. Het nieuwe team, Belletje Genoeg, moest het in zijn eerste wedstrijd opne men .tegen Bartigon en had niet de volle speeltijd nodig voor een afgete kende overwinning: 15-6 en 15-3. De Laatbloeiers hadden een sterke start met twee overwinningen op Bartigon en De Wiekenders. 7 Bier en 1 Cola behaalde een knappe overwinning op The Old Generation. Overige uitsla gen: De Meiden-De Wiekenders 6-15 en 8-8, The Old Generation-De Wie kenders 15-2 en 15-5 en Schoolweg-BN All Stars 15-0 en 15-6. Op zondag 31 oktober houdt Oranje- Wit het jaarlijkse Versstraat-toernooi. Ook andere teams kunnen hier op inschrijven. Voor informatie en in schrijving kunt u bellen met John Scheepmaker, tel. 072-5054430. AKERSLOOT - Op de clubavond af gelopen week leverden Hans Frinking en Peter Wals een topprestatie door beiden een serie van 99 punten te schie ten. Daarmee moesten zij de eer in de A-klasse delen deze avond. Goede derde was koploper Wout Hofsté met 98 punten. In de ere-klasse was André Swart met 98 punten de sterkste schut ter voor Nico Wals, die met 96 punten tevreden moest zijn. In de B-klasse was er ook gedeelde eer en wel tussen Danker van Willigen en Gerard Steeman, die beiden 96 punten lieten noteren. In de C-klasse kwam Henk Levering uitstekend voor de dag door een score van 96 punten te beha len, een punt meer dan zijn naaste bela ger Bert Kieberl, die tot 95 punten kwam. Bij het revolverschieten kwam André Swart tot 87 punten, tot op heden het seizoenrecord, voor Danker van Willi gen met 84 punten en Jacob van Oost met 77 punten. AKERSLOOT - De dames Senioren 1 van Meervogels handbalden in de zaal tegen Dalfsen en verloren met 12-31. Dalfsen maakte in de beginfase al me teen een einde aan alle illusies van Meervogels om hier ook maar enig re sultaat te boeken. Binnen zeven minu ten hadden ze een 5-0 achterstand en pas in de tiende minuut kon Meer vogels iets terugdoen: 5-1. Er werd toch wel goed gespeeld en er werden kansen gecreëerd, die echter onbenut bleven. Ruststand was 15-4 voor Dalfsen. In de tweede helft waren het Annemiek Verduin en Lenneke Dehe die samen met keepster Natasja Arts het geweld van Dalfsen trachtten te beperken, echter met weinig resul taat. Zaterdag 16 oktober is de eerste thuis wedstrijd in De Lelie tegen de nieuw komer in de eerste divisie Borhave. Aanvang is 19.45 uur. De heren Senio ren 1 speelden op het veld tegen Volen- dam en wonnen nipt met 18-17. Meer vogels speelde een goede eerste helft. Met snelle aanvallen, breaks en een hechte verdediging werd via een 4-4 tussenstand een 10-6 voorsprong be reikt in de rust. In het eerste kwartier na rust liep Meervogels verder uit tot 14-8. Door twee tijdstraffen en harde pressie van Volendam kwamen de gastheren terug tot 14-13. Door goed ingrijpen van trai ner/coach Jan de Greef hervond Meer vogels zich op tijd. Keeper Sander Ver duin stopte twee breaks. Cees Brandjes werd op de cirkel juist aangespeeld en scoorde de beslissende treffers. Zo pak ten de heren twee punten op de koplo per in de competitie. AKERSLOOT - Op zondag 17 oktober houdt duikvereniging Aqua Plus in het zwembad van hotel Van der Valk te Akersloot een open dag van 20.00 tot 22.00 uur. Aqua Plus is aangesloten bij de Nederlandse Onderwatersport Bond (N.O.B.) en heeft circa vijftig leden uit de regio. De sportduikopleiding vindt plaats in verenigingsverband volgens het modu laire systeem, zodat deelnemers staps gewijs in eigen tempo de brevetten kunnen halen. De brevetten zijn inter nationaal NOB/CMAS erkend. De mo- gelijheid bestaat om te starten met het brevet 'Sportduiker'. Deze cursus is korter dan het gebruikelijke één sters brevet van CMAS/NOB en is geschikt als voorbereiding op een tropische duikvakantie. Op de open avond kunnen deelnemers zelf onder water gaan met perslucht. Tevens wordt uitleg gegeven over de andere aspecten van het duiken en.de duikvereniging Aqua Plus. Naast de genoemde opleidingen bestaan moge lijkheden om in clubverband deel te ne men aan diverse evenementen, zoals duiken in de omgeving en in Zeeland. Wie in het bezit is van een duikbril, snorkel of vinnen wordt verzocht deze mee te nemen. De minimum leeftijd voor deelname is 16 jaar. Deelname voor meer informatie kunt u contact opnemen met Siep Aafjes, tel. 0251- 315343 of Onno Franken, tel. 072- 5337848. CASTRICUM - Op vrijdag 15 oktober houdt K. Gille, hoofddocent aan het Duits seminarium van de Universiteit van Amsterdam, een lezing over Goe the voor de Volksuniversiteit Castri cum. Dit jaar is het 250 jaar geleden dat Goethe werd geboren. Hij werd Duits- lands grootste schrijver. Zijn 'Faust' en 'Die Leiden des jungen Werthers' be horen tot de wereldliteratuur. De lezing wordt gehouden in de Scha kel, Kerkpad 3 in Castricum. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs f 9,-. LIMMEN - Zaterdag 16 oktober houdt Muziekvereniging Excelsior een bingo concert in De Burgerij. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. U kunt deze avond genieten van muziek en daarnaast prijzen winnen tij dens de diverse bingorondes tussen de verschillende optredens door. Als eerste speelt het opleidingsorkest, onder leiding van Esther Hoek. Dan is er een bingoronde met aansluitend een optreden van de slagwerkgroep met hun instructeur Harold Versteege. Na twee bingorondes wordt plaats ge maakt voor het grote orkest, met diri gent Cock van der Molen. Het orkest brengt onder meer één van de con- courswerken, Slovenska Rapsodia. Na een volgende bingoronde volgt een muzikaal intermezzo. Het concert wordt afgesloten met een bingoronde. LIMMEN - Onder de titel 'Schapen voor schoolmateriaal' start de Werk groep Ontwikkelingssamenwerking Limmen (WOL) aanstaande zondag in de Corneliuskerk haar nieuwe project. Tijdens de kerkdienst zal de WOL en de werkgroep gezinsviering samen met een aantal kinderen laten zien waar over het gaat. De WOL is al enige jaren actief met ontwikkelingsprojecten in de provincie Yatenga in Burkina Faso, West-Afrika. Met dit nieuwe project wil de WOL een bijdrage leveren aan de verbetering van het onderwijs op het platteland van Yatenga. Schaapskudde De actie houdt in dat personen, fami lies en organisaties in Nederland voor f 100,- symbolisch eigenaar worden van een schaap in Burkina Faso. Zij adopte ren daarmee tevens een leerling van een dorpsschool. Het schaap wordt ver zorgd en gevoed door de familie van de leerling. De eigenaar van het schaap ontvangt een certificaat en te zijner tijd een foto van het dier en het gezin. De winst die gemaakt wordt door te fok ken met deze schaapskudde, gaat naar een speciaal fonds, waarmee de kwali teit van het onderwijs verder verbeterd zal worden. Scholen kunnen meer en beter lesmateriaal aanschaffen en on derwijzers worden bijgëschoöld. Wie een schaap wil kopen, of meer in formatie wil over het project, kan con- k tact opnemen met Clementine Brusch- ke, tel. 072-5052087 of Yvonne Zomer dijk, tel. 072-5052680. Achter in de kerk vindt u zondag een informatiefolder over het project. CASTRICUM - In november gaan bij het Bonhoeffercollege weer een aantal cursussen van Plusactiviteiten van start. Op 1, 2 en 6 november start het sport- klimmen in sportcentrum De Bloemen- baan. Op 5 november begint in zwem bad De Witte Brug in Castricum een cursus onderwatersport. Een oriënta tiecursus computergebruik begint op dinsdag 9 november, evenals een cursus Excel. Woensdag 10 november start een schrijftraining; vrijdag 12 en zaterdag 13 november is het begin van twee cur sussen computertekenen. Donderdag 18 november gaan van start een cursus dromen en een cursus Afrikaanse sculpturen. Woensdag 24 november be ginnen vervolgens de cursus babypop pen maken en kerststukjes maken. Voor informatie over de verschillende cursussen en inschrijving kunt u bellen met 0251-659119. ALKMAAR - In de voorbereiding op het amateurdanscircuit 2000 houdt Stichting De Kunst in oktober, novem ber en december een serie workshops en lezingen. Het thema van deze derde versie van het amateurdanscircuit is 'dans en muziek'. Deze workshops en lezingen zijn bedoeld voor amateurdansers en dan- smakers die van muziek houden. De workshops worden gegeven door Peter Sybenga (klassiek pianist, zanger thea termuzikant) en Jan Pijnenburg (do cent dans en beeldend kunstenaar), de lezingen door Rex Lobo (pianist com ponist, docent aan de Theaterschool en werkzaam bij Dansgroep Krisztina de Chatel). Amateurdansers en dansmakers die tenminste drie van de activiteiten heb ben gevolgd, kunnen een voorstel indienen voor het maken van een dans- productie voor het amateurdanscircuit 2000.Tussen half april en begin juni zul len de voorstellingen plaatsvinden in theaters in Heemstede, Schagen, Am sterdam, Hoorn en Alkmaar. Workshops worden gehouden op 17 oktober, 21 november en 12 december, alle van 10.00 tot 17.00 uur in Studio De Kunst, Gedempte Nieuwesloot 36 in Alkmaar. Lezingen zijn op 7 november van 14.00 tot 17.00 uur in ACKV, Vondelstraat 27 en op 3 december van 19.30 tot 22.30 uur in De Vest kosten zijn f 20,- per workshop en f 15,- per lezing, f 75,- voor het hele project (3 workshops én lezingen).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 11